2020-08-29, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Nieciecza
Stroje: (4-5-1)
1:0(0:0)
99. Tomasz Loska 13. Mateusz Grzybek 32. Jonathan de Amo 77. Artem Putiwcew 3. Marcin Grabowski 7. Roman Gergel (81' 23. Marcin Wasielewski) 18. Piotr Wlazło 8. Samuel Štefánik (81' 66. Martin Zeman) 11. Patrik Mišak (63' 10. Adam Radwański)16. Paweł Żyra (63' 19. Michal Bezpalec) 33. Michał Orzechowski (64' 9. Kacper Śpiewak)   Rezerwowi: 1. Łukasz Budziłek 17. Bartosz Snopczyński 34. Tomasz Matuszewski 91. Paweł Oleksy   Trener: Mariusz Lewandowski
1:0 - Roman Gergel 51'
7' Artem Putiwcew 22' Dawid Ryndak 90+2' Piotr Wlazło
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 30. Patryk Małecki 6. João Oliveira 10. Martim Maia (70' 7. Gonçalo Gregório)8. Szymon Pawłowski (70' 14. Filip Karbowy) 22. Quentin Seedorf(59' 9. Mateusz Szwed) 88. Olaf Nowak   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 17. Kacper Radkowski 21. Nikolas Korzeniecki 25. Piotr Polczak 27. Łukasz Turzyniecki 28. Michał Kieca   Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała), Dominik Wrona (Kielce). Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec)
90.0000
90+8' gwizdek Koniec drugiej połowy, która trwała 52 minuty i 45 sekund. Z Niecieczy wracamy bez punktów.
90+7' Piotr Wlazło faulowany przez Joao Oliveirę.
90+6' Kolejny faul Patryka Małeckiego. Tym razem na Mateuszu Grzybku.
90+6' Patryk Małecki faulował Marcina Wasielewskiego.
90+5' Joao Oliveira traci piłkę na własnej połowie, a potem fauluje Kacpra Śpiewaka.
90+4' Ponad minuta stracona. Zobaczymy, czy arbiter doliczy coś więcej do sześciu.
90+3' Niezły kabaret w Niecieczy. W końcówce po każdym faulu gospodarze zwijają się jakby nie wiadomo, co im się działo. Przed chwilą Jonathan de Amo, a teraz Tomasz Loska.
90+2' Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego piłkę łapie Tomasz Loska, który od razu leży i zwija się z bólu, bo jeszcze wpadł w niego Piotr Wlazło.
90+2' żóta kartka Piotr Wlazło ukarany za faul na Joao Oliveirze.
90' doliczony czas +6
90' Gonçalo Gregório odebrał piłkę Jonathanowi de Amo, ale zdaniem stojącego dosyć daleko arbitra nasz gracz faulował, a zawodnik Bruk-Betu teraz leży na murawie i "kradnie" czas.
88' Fizjoterapeuci gospodarzy pomagają leżącemu przed polem karnym Mateuszowi Grzybkowi.
87' Szybko rozegrany róg przez sosnowiczan. Piłkę poza pole karne wybija Piotr Wlazło, a potem Gonçalo Gregório z ostrego kąta trafia w słupek.
86' Filip Karbowy strzelił bezpośrednio na bramkę z 35 metrów. Tomasz Loska odbił piłkę przed siebie, a składającego się do strzału Patryka Małeckiego uprzedził Mateusz Grzybek. Róg dla sosnowiczan.
85' Gonçalo Gregório faulowany 35 metrów przed bramką przez Jonathana de Amo.
85' Mateusz Szwed faulowany przez Marcina Grabowskiego.
84' Filip Karbowy zdecydował się na strzał prawą nogą z około 28 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
84' Ładna akcja gospodarzy, ale na spalonym znajdował się Marcin Grabowski, który niecelnie strzelał na bramkę z lewej strony pola karnego.
82' Po dynamicznej akcji prawą stroną boiska Mateusz Szwed zdecydował się na strzał prawą nogą, ale posłał piłkę nad bramką.
81' zmiana Ostatnie zmiany u gospodarzy. Marcin Wasielewski wchodzi za Romana Gergela, a Martin Zeman zmienia Samuela Stefanika.
80' Faul Piotra Wlazły na Joao Oliveirze.
79' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła trafia w ręce Tomasza Loski.
78' Patryk Małecki wrzucił piłkę na dalszy słupek z lewej strony pola karnego, ale tam brakowało kolegów z zespołu.
77' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego nad bramką strzelał Gonçalo Gregório.
77' Z 25 metrów uderzał Filip Karbowy. Tomasz Loska odbił piłkę przed siebie, a dobitka Patryka Małeckiego była zbyt mało precyzyjna.
77' Olaf Nowak na 16. metrze zatrzymany przez Jonathana de Amo.
76' Gra Zagłębia wyraźnie się ożywiła po zmianach w składzie.
75' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewej strony boiska. Głową z 10 metrów strzelał Olaf Nowak i posłał futbolówkę obok bramki.
75' Mateusz Szwed zagrał piłkę z prawej strony boiska na pole karne, na około 10. metr. Na futbolówkę nabiegł Olaf Nowak i uderzył po ziemi bez zastanowienia. Piłka trafiła prosto w ręce Tomasza Loski.
73' Kacper Śpiewak faulował w ataku Dawida Gojnego.
72' Po zejściu Szymona Pawłowskiego kapitańska opaska trafiła do Dawida Ryndaka.
71' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła, ale żaden z naszych dwóch napastników nie dochodzi do piłki.
70' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Filip Karbowy wchodzi za Szymona Pawłowskiego, a Goncalo Gregório zmienia Martima Maię.
68' Adam Radwański faulowany przez Patryka Małeckiego.
68' Do gry szykowani są Filip Karbowy i Goncalo Gregório.
66' Po podaniu Romana Gergela z 16 metrów strzelał Michal Bezpalec. Piłka trafiła w Lukáša Ďuriškę.
66' Dośrodkowanie Romana Gergela z rzutu wolnego. Piłkę z pola karnego wybija Joao Oliveira.
65' Patryk Małecki faulował rywala.
65' Strzał Michala Bezpalca zablokowany przez Michała Grudzińskiego.
64' zmiana I jeszcze jedna zmiana w ekipie gospodarzy - Kacper Śpiewak za Michała Orzechowskiego
63' zmiana Dwie zmiany w Bruk-Becie Termalice - Michal Bezpalec za Pawła Żyrę i Adam Radwański za Patrika Misaka.
62' Mateusz Szwed dośrodkował z prawego skrzydła w pole bramkowe. Do strzału głową już szykował się Patryk Małecki, ale piłkę zdjął mu Tomasz Loska.
60' Lukáš Ďuriška blokuje strzał Pawła Żyry z 15 metrów.
60' Samuel Stefanik zagrał piłkę w pole karne do nieobstawionego Patrika Misaka, który uderzał z ostrego kąta i piłkę odbił Krystian Stępniowski.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Mateusz Szwed wszedł za Quentina Seedorfa.
59' Za krótkie wybicie piłki z pola karnego przez Dawida Ryndaka. Futbolówkę przejmuje Paweł Żyra i oddaje niecelny strzał.
59' Dawid Gojny wybija piłkę na rzut rożny.
58' Roman Gergel i Samuel Stefanik po krótkim rozegraniu rogu stracili piłkę na rzecz Dawida Ryndaka, al eten w kontrze zagrał w nogi Szymona Pawłowskiego i piłka została stracona
57' Lukáš Ďuriška w polu karnym Zagłębia szybszy od Michała Orzechowskiego i piłka wybita na róg.
56' Krystian Stępniowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a przy ponowieniu akcji ręką pomagał sobie Piotr Wlazło.
56' Faul Quentina Seedorfa na Mateuszu Grzybku.
55' Kontra gospodarzy. Paweł Żyra ruszył z piłką ze środka boiska, jednym zwodem ograł Dawida Ryndaka i Martima Maię. Przed sobą miał tylko Krystiana Stępniowskiego, ale strzelił po ziemi zbyt lekko z około 16 metrów i nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć.
55' Dawid Gojny z rogu podał do Martima Mai, ten dośrodkował przed bramkę, a piłkę wybił Piotr Wlazło.
54' Artem Putiwcew blokuje dośrodkowanie Patryka Małeckiego i mamy rzut rożny.
53' Przerwa w grze, fizjoterapeuci gospodarzy udzielają pomocy Marcinowi Grabowskiemu.
51' gol - piłka nożna 1:0 Po podaniu od Michała Orzechowskiego Roman Gergel w polu karnym Zagłębia zwiódł Mateusza Grudzińskiego i strzałem prawą nogą pokonał Krystiana Stępniowskiego.
49' Dośrodkowanie Pawła Żyry w pole karne, na skraju "szesnastki" upada Roman Gergel. Piłkę do przodu wybija Dawid Gojny
48' Quentin Seedorf dośrodkował z lewego skrzydła, a zamykający akcję Mateusz Grudziński niecelnie strzelał głową.
48' Artem Putiwcew wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
47' Martim Maia faulowany przez Patrika Misaka z lewej strony boiska, około 30 metrów od bramki gospodarzy
46' Już w pierwszej akcji drugiej połowie świetna okazja gospodarzy. Roman Gergel wyłożył piłkę z końcowej linii boiska Patrikowi Misakowi, a ten mierzył prawą nogą w długi róg, ale troszkę przestrzelił.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa. Na razie bez zmian w składach.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy i przerwał grę po 45 minutach.
45' Martim Maia wpadł w pole karne, zwiódł Jonathana de Amo i uderzył po ziemi w krótki róg. Broni Tomasz Loska, a był to pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu.
44' Niecelne dośrodkowanie Mateusza Grzybka z prawego skrzydła.
44' Piotr Wlazło wślizgiem przerwał akcję Szymona Pawłowskiego.
42' Patrik Misak dośrodkował w pole karne, a Lukáš Ďuriška przepuścił piłkę i pozwolił jej opuścić plac gry, dzięki czemu od bramki grę wznowi Krystian Stępniowski.
41' Żółta kartka dla asystenta trenera Zagłębia Tomasza Grudzińskiego.
41' Wrzutka Samuela Stefanika z lewej strony boiska. Piłkę łapie Krystian Stępniowski.
40' Patrik Misak dośrodkował z prawej strony pola karnego, a piłkę na bliższym słupku złapał Krystian Stępniowski.
40' Biegowy pojedynek między Artemem Putiwcewem a Olafem Nowakiem wygrany przez gracza gospodarzy.
39' Tomasz Loska łapie piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Martima Maię.
38' Michał Orzechowski zagrał z lewego skrzydła na 8. metr przed bramką, gdzie do strzału składał się Patrik, ale w porę zdążył z interwencją Dawid Gojny.
37' Kontra Bruk-Betu przerwana interwencją Dawida Gojnego, który zagrał piłkę głową do Krystiana Stępniowskiego.
36' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Tam był Olaf Nowak, który przyjął piłkę i oddał strzał z półobrotu. Futbolówkę zablokował Jonathan de Amo, a nasi gracze domagali się rzutu karnego, sugerując, że było zagranie ręką.
35' Joao Oliveira odebrał piłkę Patrikowi Misakowi i zagrał do przodu w kierunku Quentina Seedorfa, ale ten nie zdążył do piłki.
34' Martim Maia w środku boiska sfaulował Piotra Wlazłę.
34' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z prawego skrzydła i pewny chwyt Tomasa Loski.
34' Zagłębie próbuje wyprowadzać piłkę krótkimi podaniami od bramkarza i trochę nas to stresuje.
32' Martim Maia sfaulował Romana Gergela około 30 metrów przed bramką.
31' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła, jednak Martim Maia nie był w stanie dosięgnąć piłki.
30' Joao Oliveira przejmuje w polu karnym piłkę po zagraniu Romana Gergela.
29' Niecelny strzał Olafa Nowaka zza pola karnego.
28' Złe wznowienie gry przez Krystiana Stępniowskiego. Gospodarze przejmują piłkę i Michał Orzechowski trafia w poprzeczkę z około 12 metrów.
28' Niedokładna centra Marcina Grabowskiego.
27' Martim Maia przejął piłkę na środku boiska po złym podaniu Piotra Wlazły, ale niestety Portugalczyk się poślizgnął, upadł i stracił futbolówkę.
26' Olaf Nowak na spalonym po podaniu Patryka Małeckiego.
25' Po rogu dla Bruk-Betu z kontrą rusza Zagłębie, ale niestety Patryk Małecki był na spalonym po podaniu Martima Mai.
24' Po błędzie Quentina Seedorfa gospodarze ruszają z atakiem i po dośrodkowaniu Romana Gergela piłkę sprzed bramki na róg wybił Mateusz Grudziński.
23' Martim Maia faulowany przez Piotra Wlazłę tuż za środkową linią boiska.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Patriku Misaku.
21' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu rożnego główkował Piotr Wlazło. Piłka wylądowała na górnej części siatki.
21' Kontra gospodarzy. Piłka trafia z prawego skrzydła pod bramkę do Michała Orzechowskiego, którego uprzedził Dawid Ryndak. Róg dla BBT.
20' Dawid Gojny wrzucił piłkę na dalszy słupek, gdzie interweniował Tomasz Loska.
20' Sosnowiczanie wywalczyli pierwszy rzut rożny w meczu.
19' Z 20 metrów uderzał Patrik Misak i trafił w interweniującego Lukáša Ďuriškę
19' Po podaniu Szymona Pawłowskiego na spalonym Olaf Nowak.
18' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwukrotnie nasi piłkarze blokowali strzały gospodarzy.
18' Gospodarze utrzymali się przy piłce i w podbramkowym zamieszaniu na bramkę Zagłębia uderzał Jonathan de Amo. Zmierzającą w krótki róg piłkę na róg wybił Krystian Stępniowski.
17' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rogu z pola karnego piłkę wybił Martim Maia
17' Po dośrodkowaniu Patrika Misaka z pola karnego strzelał Mateusz Grzybek i piłka wyszła na róg po nodze Dawida Gojnego.
15' Dośrodkowanie Patrika Misaka z prawego skrzydła nie znajduje adresata w polu karnym Zagłębia.
15' Dawid Ryndak przyblokował w polu karnym Michała Orzechowskiego i pozwolił piłce wyjść na aut.
14' Paweł Żyra przedarł się z piłką w pole karne sosnowiczan gdzie powstrzymał go Lukáš Ďuriška
14' Mateusz Grudziński w powietrznej walce sfaulował Romana Gergela.
13' Piotr Wlazło faulował w ataku Dawida Ryndaka.
12' Faul Dawida Ryndaka na Michale Orzechowskim na lewym skrzydle.
11' Patryk Małecki zagrał z prawego skrzydła w pole karne, gdzie piłkę przejął Artem Putiwcew.
11' Tomasz Loska wybiega na 20. metr, aby uprzedzić Szymona Pawłowskiego.
10' Zagłębie znalazło się z piłką przed polem karnym gospodarzy, ale Quentin Seedorf źle podawał w kierunku Martima Mai.
9' Samuel Stefanik poczarował na linii pola karnego, ale sytuację wyjaśniła interwencja Lukáša Ďuriški
9' Na połowie gospodarzy Martim Maia faulował Mateusza Grzybka.
7' żóta kartka Żółta kartka dla Artema Putiwcewa za przerwanie kontry Zagłębia faulem na Olafie Nowaku.
6' Patryk Małecki dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła i piłkę złapał Tomasz Loska.
6' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rogu, piłkę z pola karnego wybija Joao Oliveira.
5' Po podaniu Samuela Stefanika z około 15 metrów uderzał Patrik Misak. Piłka po drodze odbiła się od Mateusza Grudniewskiego i wyszła na róg.
4' Krótkie rozegranie rogu między Romanem Gergelem i Samuelem Stefanikiem kończy się złą wrzutką tego drugiego.
4' Dośrodkowanie Samuela Stefanika z rzutu wolnego i piłkę na róg wybija Dawid Gojny.
3' Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Quentina Seedorfa.
3' Patrik Misak uderzał po ziemi z ponad 20 metrów. Broni Krystian Stępniowski.
2' Kibice Zagłębia już od pierwszego gwizdka sędziego głośno dopingują.
1' gwizdek Gramy! Mecz zaczął się o 90 sekund wcześniej niż powinien.
0' 19:57 Około dwie minuty po piłkarzach Zagłębia z tunelu wybiegli gracze Bruk-Betu Termaliki, którzy dziś zagrają cali na pomarańczowo.
0' 19:55 Dzisiejszego meczu w Niecieczy nie ma w Polsacie Sport, ale relację video z jednej kamery można śledzić w serwisie IPLA. Radiowa relacja prowadzona jest w Gadabudzie, a najlepsza relacja tekstowa tylko u nas. Na boisku pojawili się najpierw piłkarze Zagłębia, którzy wystąpią dziś w szarych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 19:50 Kibice Zagłębia, którzy przyjechali do Niecieczy nie zostali ulokowani w klatce, tylko udostępniono im trzy sektory na trybunie odkrytej, a to pewnie po to, żeby zachowany był dystans społeczny. Warto docenić, że zarówno klub z Niecieczy, jak i miejscowi stróże prawa nie widzieli żadnych problemów z wpuszczeniem kibiców gości. Może to już jest tzw. nowa normalność?
0' 19:45 W przeciwieństwie do zeszłorocznego wyjazdu do Niecieczy, dziś nie możemy narzekać na pogodę. Wtedy było dosyć duszno, wilgotno, po kilku minutach na dworze lał się pot, a teraz termometry wskazują około 21 stopni i można obawiać się tylko tego, że będą nas atakować komary, które przyciągnie na stadion światło z jupiterów.
0' 19:40 Dla sosnowiczan jest to drugi w historii mecz w Niecieczy. W poprzednim sezonie graliśmy tutaj także w sierpniu i był to również pierwszy wyjazd w rozgrywkach ligowych. Wspomnień nie mamy zbyt dobrych, bo wówczas Bruk-Bet wygrał 2:0. Trzeci raz z rzędu pierwszy mecz wyjazdowy gramy z zespołem występującym w pomarańczowych strojach. W 2018 było to Zagłębie Lubin, z którym przegraliśmy 1:2. Szkoleniowcem lubinian był wówczas aktualny trener Bruk-Betu Termaliki Mariusz Lewandowski.
0' 19:30 Dokładnie pół roku temu, 29 lutego 2020, kibice Zagłębia po raz ostatni mieli okazję uczestniczyć w meczu wyjazdowym swojej drużyny. Sosnowiczanie przy wsparciu licznej grupy fanatyków, wygrali wtedy 2:0 z Miedzią Legnica. Potem przez trzy miesiące liga nie grała, a jak rozgrywki ruszyły, to najpierw toczyły się przy zamkniętych trybunach, następnie trybuny mogły być zapełnione w 25%., a od końca lipca już w 50%. Dzisiaj wreszcie można jeździć na wyjazdy i w Niecieczy zameldowała się dosyć liczna ekipa wyjazdowa z Zagłębia Dąbrowskiego.
0' 19:20 Kto wie, czy w tym sezonie bardziej niż o obronę, nie będziemy musieli martwić się o atak. Do Śląska Wrocław przeszedł najlepszy strzelec sosnowiczan w ubiegłym sezonie Fabian Piasecki. Pierwszym sprowadzonym przez Zagłębie napastnikiem był Olaf Nowak, który wiosną 2019 na boiskach Ekstraklasy strzelił dla naszej drużyny cztery bramki. Potem jednak jego kariera nie potoczyła się tak, jak trzeba, a wiosną 2020 praktycznie stracił, bo był wtedy przesunięty do III-ligowych rezerw Zagłębia Lubin, które zakończyły sezon już na początku marca. Drugim ściągniętym przez Zagłębie napastnikiem był młody Jakub Sangowski, którego nie ma dziś w meczowej kadrze, a trzecim Portugalczyk Goncalo Gregório, który z kolei rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 19:10 Lukáš Ďuriška, Mateusz Grudziński, Dawid Gojny, Martim Maia, João Oliveira - tych pięciu zawodników rozegra dziś pierwszy ligowy mecz w barwach Zagłębia. Dla obu Portugalczyków oraz Grudzińskiego będzie to także debiut w I lidze. Wypożyczony z Legii obrońca stworzy dziś duet środkowych obrońców razem z Lukášem Ďurišką. W poprzednim sezonie gra stoperów nie była mocną stroną Zagłębia. Czy ta dwójka, która dołączyła do naszej drużyny w letniej przerwie okaże się lepsza i odmieni postawę naszej defensywy?
0' 19:00 Dobry wieczór! Witamy ze stadionu w Niecieczy i zapraszamy na relację z pierwszego meczu Zagłębia w Fortuna I lidze w sezonie 2020/2021.
Zdjęcia z meczu w NiecieczyZdjęcia z meczu w Niecieczy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu w Niecieczy. W galerii prezentujemy 88 fotografii. Po raz pierwszy od pół roku mamy okazję pokazać na zdjęciach wyjazdową ekipę Zagłębia. » Czytaj więcej
Inauguracja na zeroInauguracja na zero W pierwszym meczu sezonu 2020/21 Zagłębie przegrało w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką 0:1. Jedyną bramkę w 51. minucie strzelił Roman Gergel. » Czytaj więcej