2020-07-25, 17:40 Miejsce rozgrywania meczu: Suwałki
Wigry Suwałki
0:2(0:0)
67. Jan Balawejder 6. Grzegorz Aftyka (90' 15. Jakub Świątek) 8. Michał Ozga 44. Adrian Karankiewicz 2. Paweł Gierach90. Denis Gojko 94. Patryk Czułowski 27. Robert Bartczak 23. Szymon Łapiński (66' 10. Michał Żebrakowski) 77. Cezary Sauczek (78' 21. Konrad Matuszewski) 99. Kacper Wełniak   Rezerwowi: 33. Piotr Słowikowski 14. Sebastian Zackiewicz 24. Jakub Kunicki 31. Mikołaj Wasilewski  Trener: Donatas Vencevicius
0:1 - Filip Karbowy 65' (k.) 0:2 - Fabian Piasecki 90+4' (k.)
45' Adrian Karankiewicz 88' Patryk Mularczyk
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 5. Kacper Łopata 27. Rafał Grzelak 9. Mateusz Szwed (46' 99. Fabian Piasecki) 17. Kacper Radkowski 14. Filip Karbowy (74' 6. Bartłomiej Babiarz) 11. Patryk Mularczyk 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski (84' 7. Tomasz Nawotka)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 20. Jakub Sinior 21. Tomasz Hołota 98. Wojciech Słomka    Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Krzysztof Nejman, Marcin Sadowski. Techniczny: Łukasz Kuźma (Białystok)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 8 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Wygrywamy w Suwałkach i zostajemy w I lidze.
90+4' gol - po karnym 0:2 Fabian Piasecki przełamał się po serii dwóch zmarnowanych rzutów karnych, zmienił róg, w który strzelał i pokonał Jana Balawejdera.
90+3' Fabian Piasecki faulowany w polu karnym przez Pawła Gieracha. Mamy trzeci rzut karny w meczu!
90+1' Faul Kacpra Wełniaka na Tomaszu Nawotce.
90' doliczony czas +5
90' zmiana Ostatnia zmiana w meczu - Jakub Świątek za Grzegorza Aftykę.
90' Grzegorz Aftyka blokuje dośrodkowanie Patryka Małeckiego.
89' Faul Adriana Karankiewicza na Fabianie Piaseckim.
89' Tomasz Nawotka faulowany przez Adriana Karankiewicza na własnej połowie.
88' czerwona kartka Czerwona kartka dla Patryka Mularczyka za brutalny faul na Grzegorzu Aftyce w środku boiska.
87' Grzegorz Aftyka dośrodkował już zza końcowej linii boiska.
85' Faul Fabiana Piaseckiego na Patryku Czułowskim w środkowej strefie boiska.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Nawotka za Szymona Pawłowskiego.
84' Kacper Łopata zatrzymał akcję Denisa Gojki.
83' Zza pola karnego obok bramki strzelił Paweł Gierach.
82' Kacper Radkowski faulował w środku boiska Michała Żebrakowskiego.
82' Szymon Pawłowski po akcji lewą stroną podawał w pole karne w kierunku Patryka Mularczyka. Piłkę przejął Adrian Karankiewicz.
81' Strzał Denisa Gojki zza pola karnego zablokowany chyba przez Kacpra Łopatę.
80' Po rozegranym rzucie rożnym wysoko nad bramką strzelił Patryk Mularczyk.
80' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła i piłka wybita na róg przez Adriana Karankiewicza.
80' Patryk Mularczyk faulowany przez Konrada Matuszewskiego.
78' zmiana Utykający Cezary Sauczek opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Konrad Matuszewski.
77' Kolejna przerwa w grze z powodu urazu. Tym razem fizjoterapeuci Wigier opatrują Cezarego Sauczka.
76' Po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki z rogu piłka ostatecznie trafia w ręce Jana Balawejdera.
75' Grzegorz Aftyka zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Denisa Gojki, którego w ostatniej chwili wślizgiem uprzedził Rafał Grzelak. Róg dla Wigier.
75' Krystian Stępniowski już się nadaje do gry, więc gramy dalej.
74' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Babiarz za Filipa Karbowego.
73' Gra przerwana, bo konieczność skorzystania z pomocy masażystów zgłosił Krystian Stępniowski, który nabawił się jakiegoś urazu ręki.
72' Filip Karbowy po solowej akcji posłał piłkę nad bramką z około 20 metrów.
72' Prosty błąd Fabiana Piaseckiego przy przyjęciu piłki na środku boiska i zmarnowana szansa na kontrę.
70' Z ponad 25 metrów uderzał Patryk Czułowski. Krystian Stępniowski broni na raty, ale najważniejsze, że skutecznie.
69' Fabian Piasecki faulował w ataku Patryka Czułowskiego.
69' Michał Żebrakowski faulował w ataku Rafała Grzelaka.
67' Piłka odskoczyła Patrykowi Małeckiemu przy próbie przyjęcia piłki podanej przez Szymona Pawłowskiego.
66' Teraz już nie interesują nas wyniki z Grudziądza, Tychów i Legnicy. Oby tak było do końca.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Wigrach. Michał Żebrakowski za Szymona Łapińskiego.
65' gol - po karnym 0:1 Tym razem do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Filip Karbowy i pewnym strzałem pokonał Jana Balawejdera. Uff....
64' Faul Adriana Karankiewicza na Fabianie Piaseckim i mamy drugi rzut karny!
64' Złe zagranie Szymona Pawłowskiego w pole karne po podaniu Fabiana Piaseckiego.
62' Po zagraniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła piłkę przejął Robert Bartczak.
61' Kacper Wełniak faulował w ataku Piotra Polczaka.
60' Kontra Zagłębia fatalnie rozwiązana przez Szymona Pawłowskiego. Zagrał prostopadłą piłkę, do której nie miał szans dojść ani Patryk Małecki, ani Fabian Piasecki.
60' Strzał Cezarego Sauczka z 20 metrów. Piłka trafia w nogę stojącego w polu karnym Piotra Polczaka.
58' Filip Karbowy efektownym wślizgiem odebrał piłkę Denisowi Gojce, ale gospodarze nadal atakowali i w końcu sytuację wyjaśnił Patryk Mularczyk.
57' Szymon Pawłowski podał na lewe skrzydło do Patryka Małeckiego, ale "Mały" fatalnie dośrodkował.
56' Z narożnika boiska dośrodkował Grzegorz Aftyka. Piłkę odbił Dawid Ryndak, a ławka rezerwowych Wigier domagała się karnego, bo faktycznie wyglądało na to, że "Denver" mógł zagrać ręką.
56' Zza pola karnego strzelał Patryk Czułowski, piłka trafiła do Denisa Gojki, któremu oddanie strzału uniemożliwił Krystian Stępniowski. Róg dla Wigiere.
55' Po dośrodkowaniu Szymona Łapińskiego piłkę z pola karnego wybił Piotr Polczak.
55' Patryk Małecki minął Grzegorza Aftykę, dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę podbił jeszcze Patryk Czułowski i wpadła ona w ręce bramkarza.
53' Jan Balawejder łapie piłkę dośrodkowaną przez Patryka Mularczyka z prawego skrzydła.
53' Kontra Zagłębia przerwana wybiciem piłki na aut przez Adriana Karankiewicza.
50' Fabian Piasecki przeszkadzał we wznowieniu gry Janowi Balawejderowi i dostał za to reprymendę od arbitra.
50' Patryk Małecki z rogu do Szymona Pawłowskiego, a ten dośrodkował w ręce suwalskiego golkipera.
49' Po podaniu Szymona Pawłowskiego na prawą stronę pola karnego uderzał Patryk Mularczyk. Piłkę odbił Jan Balawejder, a potem na róg wybił futbolówkę Adrian Karankiewicz.
48' Znowu faul Fabiana Piaseckiego na Michale Ozdze, ale tym razem na ziemi.
48' Fabian Piasecki faulował w powietrznej walce Michała Ozgę.
48' Filip Karbowy wdał się w drybling z Denisem Gojką i stracił piłkę, ale szybko zdołał ją odzyskać.
46' Rafał Grzelak faulowany przez Szymona Łapińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Na drugą przerwę wychodzi w Zagłębiu Fabian Piasecki, a w szatni został Mateusz Szwed.
45+1' gwizdek Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Wigier i sędzia kończy pierwszą część meczu po 45 minutach i 30 sekundach.
45+1' Szymon Pawłowski z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Potem jeszcze miał szansę na dobitkę, ale Jan Balawejder sparował piłkę na rzut rożny.
45' żóta kartka Szymon Pawłowski minął Roberta Bartczaka i uderzył zza pola karnego. Piłka trafiła w rękę Adriana Karankiewicza i sędzia podyktował rzut karny oraz ukarał stopera Wigier żółtą kartką.
44' Dośrodkowanie Roberta Bartczaka z lewej strony boiska i duet stoperów Zagłębia nie pozwolił na oddanie strzału głową Kacprowi Wełniakowi.
43' Podanie do bramkarza Wigier i Jan Balawejder miał problemy, aby uprzedzić nadbiegającego Szymona Pawłowskiego, ale ostatecznie mu się to udało.
42' Po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki z rzutu wolnego Cezary Sauczek główkował nad bramką.
41' Patryk Małecki faulem powstrzymał rajd Grzegorza Aftyki.
40' Szymon Łapiński uderzył zza pola karnego i Krystian Stępniowski miał trochę kłopotów z odbiciem piłki.
39' Szymon Pawłowski zbyt mocno zagrał na lewe skrzydło do Rafała Grzelaka i ten nie był w stanie dobrze dośrodkować
38' Patryk Małecki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Piotr Polczak zagrał głową, a Kacper Radkowski powalczył o futbolówkę i wywalczył aut na wysokości pola karnego.
37' Mateusz Szwed faulowany około 35 metrów od bramki Wigier.
36' Paweł Gierach pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
35' Dobre wieści dla Zagłębia dochodzą także z Legnicy, gdzie Miedź prowadzi z GKS-em Jastrzębie.
34' Szymon Łapiński faulował w ataku Filipa Karbowego.
33' Kolejna centra Grzegorza Aftyki z narożnika boiska i w polu bramkowym Michał Ozga faulował Krystiana Stępniowskiego.
33' Po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki z rogu piłkę na róg wybił Patryk Małecki.
32' Świetne podanie Szymona Łapińskiego do Denisa Gojki, który w pełnym biegu odegrał w pole karne, a tam był Cezary Sauczek. Lewy pomocnik Wigier przymierzył w krótki róg, a piłkę na rzut rożny wybił nasz bramkarz.
31' Teraz z rogu dośrodkował Szymon Pawłowski, a gospodarze nie pozwolili nam na oddanie strzału na bramkę.
30' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego będzie jeszcze jeden korner, bo piłkę wybił kryjący Piotra Polczaka Paweł Gierach.
30' Dwójkowa akcja Patryka Mularczyka z Patrykiem Małeckim. "Mały" przymierzył z ostrego kąta i piłkę na róg sparował Jan Balawejder.
29' Strzał Kacpra Wełniaka z dystansu zablokowany przez Piotra Polczaka.
28' Na razie najlepsze wieści dla Zagłębia płyną z Tychów, gdzie miejscowy GKS prowadzi z GKS-em Bełchatów.
28' Denis Gojko faulowany w środku boiska przez Patryka Małeckiego.
27' Kacper Łopata nie trafił w piłkę, ale jego błąd naprawił Rafał Grzelak.
26' Dośrodkowanie Grzegorza Aftyki z rogu i piłka wybita na uwolnienie przez sosnowiczan.
26' Podanie Piotra Polczaka do Krystiana Stępniowskiego kończy się rogiem dla Wigier.
25' Bezsensowne rozegranie rogu. Szymon Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, gdy jeszcze nie było tam naszych zawodników i kończy się stratą piłki.
25' Błąd Jana Balawejdera po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego i mamy rzut rożny.
24' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego na bliższy słupek i głową piłkę wybija Adrian Karankiewicz.
23' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
23' Mateusz Szwed faulowany przez Pawła Gieracha.
21' Kacper Wełniak w środku boiska wślizgiem zatrzymał Patryka Mularczyka.
20' Mateusz Szwed dośrodkował prosto w ręce Jana Balawejdera.
19' Kacper Wełniak miał okazję do wyjścia sam na sam z Krystianem Stępniowskim, ale nie dał rady ograć Piotra Polczaka.
18' Szymon Łapiński odebrał piłkę Filipowi Karbowemu przed polem karnym Wigier.
17' W środku boiska faulowany był Kacper Radkowski.
16' Rafał Grzelak powstrzymał rajd Denisa Gojki prawą stroną boiska.
15' Grzegorz Aftyka dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a piłkę na aut wybił Kacper Łopata.
15' Dawid Ryndak wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Denisa Gojki z prawego skrzydła.
13' Adrian Karankiewicz nie opanował piłki w polu karnym po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki z rogu.
12' Zła interwencja Dawida Ryndaka w polu karnym i piłka trafia do Cezarego Sauczka, który uderzył z z lewej strony pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i ponownie trafiła do Sauczka, który odegrał do Roberta Bartczaka, a ten strzelił po ziemi w krótki róg i tym razem od straty gola ratuje nas Krystian Stępniowski, który odbił piłkę na róg.
10' Filip Karbowy odebrał piłkę Robertowi Bartczakowi, ale Mateusz Szwed nie opanował piłki przed końcem boiska.
9' Paweł Gierach uderzył po ziemi z 20 metrów i piłka minęła bramkę sosnowiczan o kilka metrów.
8' Dawid Ryndak powstrzymał akcję Pawła Gieracha i od bramki zacznie Krystian Stępniowski.
7' Szymon Łapiński faulowany przez Mateusza Szweda.
7' Jan Balawejder wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
6' Rafał Grzelak wywalczył róg dla sosnowiczan.
5' Denis Gojko uderzył lewą nogą z około 18 metrów i minimalnie chybił.
4' Dwa razy dośrodkowywał Patryk Małecki, najpierw od razu z rogu, a potem poprawiał ze skrzydła, ale skończyło się tylko autem na wysokości pola karnego.
3' Mateusz Szwed wywalczył rzut rożny.
1' W środku boiska Kacper Radkowski sfaulował Szymona Łapińskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:40 Gospodarze i sędziowie już na murawie i za chwilę zaczynamy. Przed meczem jeszcze minuta ciszy i zaraz ruszamy!
0' 17:35 Piłkarze Zagłębia już są na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach. Czekamy jeszcze na pojawienie się gospodarzy, bo zgodnie z "sanitarnym" protokołem najpierw szatnię opuszczają goście, a po nich do gry wchodzą gospodarze.
0' 17:30 Dziś nie ma czasu na miękką grę. Dzisiaj trzeba wyjść na boisko i przez 90 minut dać z siebie wszystko - z serca, rozumu, wątroby i innych organów wewnętrznych. Trzeba wygrać, nieważne w jakim stylu, czy to będzie pewna wygrana różnicą kilku bramek, czy wymęczone zwycięstwo po przypadkowej bramce. Dziś liczą się tylko trzy punkty. Trzeba się utrzymać w I lidze, a potem trzeba rozliczyć odpowiedzialnych za to, że aż do ostatniej kolejki musieliśmy bić się o utrzymanie.
0' 17:25 Urodzony w Suwałkach Patryk Małecki po raz pierwszy od opuszczenia swojego rodzinnego miasta zagra na stadionie Wigier. Spiker zaznaczył ten fakt i przywitał "Małego" w jego stronach. Przez spikera powitany został również nowy szkoleniowiec klubu z Suwałk, Dawid Szulczek, który obejmie drużynę w nowym sezonie, a dziś będzie przyglądać się grze swojej drużyny.
0' 17:20 Z trybuny głównej stadionu w Suwałkach rozpościera się widok na dosyć spory cmentarz. Mamy nadzieję, że dziś nie pogrzebiemy tutaj naszych szans na utrzymanie. Sprawa jest prosta - wygrywamy, to na pewno się utrzymujemy. Jeśli nie wygramy, to musimy śledzić to, co się dzieje w meczach GKS Tychy - GKS Bełchatów, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz i Miedź Legnica - GKS Jastrzębie.
0' 17:15 Dziś w Suwałkach gramy o to, żeby w przyszłym sezonie nie przyjeżdżać do Suwałk na mecz ligowy. Wigry już od początku lipca nie mają szans na utrzymanie w I lidze i za rok zagrają w II lidze. Z jednej strony byłoby żal nie odwiedzić w sezonie 2020/2021 zarówno Chojnic, jak i Suwałk, bo pod względem turystycznym są to bardzo ciekawe okolice, ale chętnie poczekamy na te kluby w I lidze w sezonie 2021/2022 (jeśli oczywiście nie będziemy wtedy grali w Ekstraklasie).
0' 17:05 W składzie Zagłębia są trzy zmiany w porównaniu do meczu ze Stalą Mielec. Na ławce rezerwowych usiedli Tomasz Hołota i Fabian Piasecki, a poza meczową kadrą znalazł się Markas Beneta. Nieobecność w składzie Litwina oraz tylko ławka rezerwowych dla "Piaska" wynika z faktu, że obaj ci gracze w minionym tygodniu byli nie do końca dysponowani. Do pierwszej jedenastki wrócili za to Rafał Grzelak, Mateusz Szwed oraz występujący w ubiegłym sezonie w Suwałkach Filip Karbowy.
0' 16:55 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Suwałkach i zapraszamy na relację z ostatniego w tym sezonie meczu Zagłębia, w którym zmierzymy się z Wigrami Suwałki.
Druga galeria zdjęć z meczu z WigramiDruga galeria zdjęć z meczu z Wigrami Zapraszamy do obejrzenia drugiej porcji zdjęć z meczu Wigier Suwałki z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z SuwałkGaleria zdjęć z Suwałk Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z kończącego sezon 2019/2020 meczu Wigier Suwałki z Zagłębiem Sosnowiec. Prezentujemy aż 101 fotografii. » Czytaj więcej
Bramki z meczu w SuwałkachBramki z meczu w Suwałkach Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót filmowy z bramkami strzelonymi w dzisiejszym meczu Wigier Suwałki z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zostajemy!Zostajemy! Zagłębie wygrało w Suwałkach 2:0 i zakończyło sezon na 11. miejscu. Gole dla sosnowiczan strzelili z karnych Filip Karbowy (65') i Fabian Piasecki (90+4'). Wcześniej z 11 metrów spudłował Szymon Pawłowski. » Czytaj więcej