2020-07-17, 17:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stal Mielec
Stroje: białe (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak (62' 9. Mateusz Szwed) 25. Piotr Polczak 5. Kacper Łopata 29. Markas Beneta 30. Patryk Małecki (62' 22. Quentin Seedorf) 21. Tomasz Hołota (72' 6. Bartłomiej Babiarz) 17. Kacper Radkowski 8. Szymon Pawłowski 11. Patryk Mularczyk 99. Fabian Piasecki  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 14. Filip Karbowy 18. Rubio 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka   Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Mateusz Mak 22' 0:2 - Michał Żyro 46' 0:3 - Michał Żyro 51'
56' Robert Dadok 57' Maciej Domański 61' Markas Beneta
33. Jakub Wrąbel 11. Szymon Stasik (86' 12. Adam Kramarz) 24. Lukas Bielak 5. Mateusz Żyro 23. Krystian Getinger 10. Mateusz Mak (83' 77. Jakub Bartosz) 8. Maciej Urbańczyk 7. Maciej Domański 17. Bartosz Nowak 96. Robert Dadok (62' 20. Grzegorz Tomasiewicz) 14. Michał Żyro   Rezerwowi: 13. Rafał Strączek 3. Łukasz Seweryn 4. Adrian Skrzyniak 22. Mateusz Bodzioch 25. Wojciech Lisowski 9. Andreja Prokić  Trener: Dariusz Marzec
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Andrzej Zbytniewski (Lublin), Marcin Ciepły (Kraków). Techniczny: Robert Marciniak (Kraków)
90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu. Stal w Ekstraklasie!
90+1' Quentin Seedorf minął Lukasa Bielaka i uderzył po ziemi z około 7 metrów. Piłkę odbija Jakub Wrąbel.
90+1' Mateusz Szwed wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Bartosza.
90' doliczony czas +2
89' Markas Beneta interweniuje w polu karnym po wstrzeleniu piłki przez Bartosza Nowaka.
89' Maciej Urbańczyk faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
89' Faul Markasa Benety na Macieju Urbańczyku.
88' Quentin Seedorf faulowany przez Jakuba Bartosza.
86' zmiana Adam Kramarz wszedł za Szymona Stasika.
85' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelna główka Fabiana Piaseckiego.
85' Rykoszet po strzale Patryka Mularczyka z 18 metrów i piłka wychodzi na róg.
85' Po centrze Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła piłkę na aut wybił Lukas Bielak.
83' Bartosz Nowak posłał piłkę nad bramką z około 10 metrów po podaniu Krystiana Getingera.
83' zmiana Jakub Bartosz zmienił Mateusza Maka.
82' Piłka przelatuje nad bramką po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z lewego skrzydła.
81' Krystian Stępniowski broni strzał Bartosza Nowaka z 16 metrów.
81' Markas Beneta faulował Grzegorza Tomasiewicza.
80' Quentin Seedorf zagrywa piłkę pod nogi Macieja Domańskiego, a potem fauluje gracza Stali.
80' Mateusz Szwed pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki w środku boiska.
79' Szymon Pawłowski nie zdołał dobiec do piłki zagranej przez Piotra Polczaka.
78' Bartosz Nowak na spalonym.
76' Zaczynamy liczyć, co się musi wydarzyć, żeby jechać do Suwałk już jako drużyna pewna utrzymania i wychodzi nam, że w tej kolejce Odra Opole musi wygrać z Olimpią Grudziądz, a Sandecja Nowy Sącz nie może wygrać z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
75' Bartłomiej Babiarz nie opanował piłki przy bocznej linii boiska.
74' Krystian Stępniowski paruje piłkę po strzale Krystiana Getingera z lewej strony pola karnego.
72' zmiana Bartłomiej Babiarz zmienia Tomasza Hołotę.
72' Piłka dośrodkowana przez Fabiana Piaseckiego zbyt wysoko jak na warunki Patryka Mularczyka.
71' Patryk Mularczyl uderzył wysoko nad bramką z ponad 20 metrów.
71' Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu. Akcję kończy zablokowany przez Michała Żyrę strzał Piotra Polczaka.
70' Quentin Seedorf zablokowany przy próbie dośrodkowania przez Szymona Stasika. Róg dla Zagłębia.
69' Krystian Stępniowski łapie piłkę w polu bramkowym po zagraniu Bartosza Nowaka.
68' Mateusz Żyro interweniuje głową w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła.
67' Quentin Seedorf wybił z pola karnego piłkę zagraną z lewego skrzydła przez Bartosza Nowaka.
66' Niecelny strzał Grzegorza Tomasiewicza z około 25 metrów.
64' Po dośrodkowaniu Markasa Benety na spalonym Mateusz Szwed.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Stali - Grzegorz Tomasiewicz za Roberta Dadoka.
62' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Mateusz Szwed i Quentin Seedorf za Dawida Ryndaka i Patryka Małeckiego.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Mateuszu Maku.
61' Po wstrzeleniu piłki przed bramkę przez Roberta Dadoka interweniuje Krystian Stępniowski.
59' Markas Beneta faulował Michała Żyrę.
59' Rzut wolny dla Zagłębia z prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego główkował Fabian Piasecki. Jakub Wrąbel odbił piłkę po strzale naszego napastnika.
58' Z lewej strony boiska dośrodkował Patryk Małecki, głową uderzał Patryk Mularczyk, a piłkę odbił Jakub Wrąbel.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Domańskiego za faul na Fabianie Piaseckim.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Dadoka za faul na Szymonie Pawłowskim.
55' Michał Żyro wymanewrował Kacpra Łopatę i strzelił z prawej strony pola karnego. Broni Krystian Stępniowski.
55' Im wyżej Zagłębie przegrywa, tym mocniej nad Ludowym leje.
54' Po rozegraniu rzutu rożnego Szymon Pawłowski wstrzelił piłkę przed bramkę, a Jakub Wrąbel uprzedził Fabiana Piaseckiego.
54' Róg dla sosnowiczan.
53' Mateusz Żyro wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
51' gol - piłka nożna 0:3 Mateusz Mak wycofał piłkę z polu karnym do Bartosza Nowaka, który uderzył z około 12 metrów. Krystian Stępniowski odbił piłkę, a nadbiegający Michał Żyro wpakował piłkę lewą nogą do bramki.
50' Dawid Ryndak powstrzymał faulem atakującego lewym skrzydłem Roberta Dadoka.
47' Teraz pozostaje nam liczyć na to, że druga połowa będzie taka jak w meczu z Radomiakiem i deszcz poprowadzi nas do odrobienia strat.
46' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z lewej strony boiska Michał Żyro z około 5 metrów wpakował piłkę do bramki barkiem.
46' Nad Stadionem Ludowym rozpadało się dosyć solidnie.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45' gwizdek Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy ani o sekundę.
43' Z około 25 metrów mocno i minimalnie niecelnie lewą nogą uderzył Michał Żyro.
43' Robert Dadok odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu przez polem karnym Stali.
42' Robert Dadok po akcji lewą stroną boiska dograł na 6. metr, skąd uderzał Mateusz Mak, ale piłkę zdołał jeszcze zablokować Markas Beneta.
41' Patryk Małecki złapany na spalonym.
41' Na środku boiska Lukas Bielak sfaulował Fabiana Piaseckiego.
41' Bartosz Nowak faulowany na własnej połowie przez Tomasza Hołotę.
40' Michał Żyro uderzył lewą nogą z rzutu wolnego i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
39' Bartosz Nowak faulowany przez Tomasza Hołotę około 22 metry od bramki.
38' Patryk Małecki dośrodkował z rzutu rożnego, a Kacper Radkowski niecelnie strzelił głową.
38' Miękka wrzutka Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego i zablokowany strzał Kacpra Łopaty. Mamy róg.
37' Fabian Piasecki faulowany przez Lukasa Bielaka.
36' Fabian Piasecki przyjął piłkę po podaniu Markasa Benety, ruszył do przodu i strzelił niecelnie z lewej strony pola karnego.
36' Patryk Małecki faulował w ataku Krystiana Getingera.
35' Jeszcze jedno dośrodkowanie Krystiana Getingera z rogu i tym razem niecelnie strzelał Mateusz Żyro.
34' Po interwencji Markasa Benety kolejny róg dla Stali.
34' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rzutu rożnego.
33' Kacper Łopata wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z prawego skrzydła.
32' Niecelny strzał głową Michała Żyry po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z lewego skrzydła.
31' Kacper Radkowski wybija na aut piłkę po podaniu Michała Żyry z lewej strony pola karnego.
30' Tomasz Hołota odebrał piłkę Michałowi Żyrze na linii pola karnego.
29' Prawą nogą z około 30 metrów przymierzył Kacper Radkowski. Broni Jakub Wrąbel.
27' Patryk Małecki nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
27' Krystian Stępniowski broni strzał Roberta Dadoka z około 25 metrów.
25' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rogu sosnowiczanie oddalają zagrożenie od bramki.
24' Róg dla mielczan po akcji Roberta Dadoka i Bartosza Nowaka.
23' Zza pola karnego uderzał Bartosz Nowak. Broni Krystian Stępniowski.
22' gol - piłka nożna 0:1 Michał Żyro strzelił z około 15 metrów. Piłka odbiła się od nogi Piotra Polczaka i trafiła w poprzeczkę, a następnie z bliska do bramki dobił ją głową Mateusz Mak.
21' Maciej Domański strzelił nad bramką z około 20 metrów po podaniu Szymona Stasika.
20' Jakub Wrąbel piąstkuje piłkę na aut po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
19' Róg dla sosnowiczan po akcji lewą stroną.
18' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego.
17' Dośrodkowanie Macieja Domańskiego z prawej strony boiska. Składającego się do strzału z bliska Michała Żyrę uprzedził Dawid Ryndak. Róg dla mielczan.
17' Patryk Mularczyk zagrał na lewe skrzydło do Szymona Pawłowskiego, który dograł w pole karne, ale Mateusz Żyro okazał się szybszy od Fabiana Piaseckiego.
15' Akcja Zagłębia zatrzymana przez Roberta Dadoka, który odebrał piłkę Dawidowi Ryndakowi.
14' Patryk Małecki posłał świetne podanie w pole karne z lewego skrzydła, a Fabian Piasecki wbiegł między stoperów Stali i uderzył z woleja z około 8 metrów. Niestety, nad poprzeczką.
13' Kontra Stali zakończona lekkim strzałem Roberta Dadoka zza pola karnego.
13' Lukas Bielak wybił piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
13' Po strzale Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłka odbija się od muru. Potem jeszcze dobijał Szymon Pawłowski i mamy róg.
12' Maciej Urbańczyk faulował Szymona Pawłowskiego około 25 metrów od mieleckiej bramki.
11' Fabian Piasecki faulowany w środku boiska przez Mateusza Żyrę.
10' Faul Dawida Ryndaka na Robercie Dadoku.
10' Maciej Urbańczyk faulowany przez Patryka Mularczyka.
9' Patryk Mularczyk podawał w kierunku Szymona Pawłowskiego, ale akcję przerwał na 25 metrze Mateusz Żyro. Potem jeszcze z prawej flanki wrzucał Patryk Małecki i piłkę złapał Jakub Wrąbel.
6' Po dośrodkowaniu Roberta Dadoka piłkę wybił głową Kacper Łopata, a potem Maciej Urbańczyk faulował Patryka Mularczyka przy próbie odbioru piłki.
5' Szymon Pawłowski gra dziś na lewej pomocy, a Patryk Mularczyk jest drugim napastnikiem, obok Fabiana Piaseckiego, ewentualnie "dziesiątkę" w układzie 4-5-1.
3' Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Stal dokonała zmiany w składzie - zamiast Andrei Prokicia od początku gra Robert Dadok.
2' Tomasz Hołota dostawił w polu karnym nogę do piłki wstrzelonej przez Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego, ale oddał niecelny strzał.
1' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewej strony boiska piłkę z pola karnego wybił Lukas Bielak, a po ponownym wstrzeleniu piłki przez Markasa Benetę, nikt jej nie sięgnął w polu karnym.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 17:39 Piłkarze obu ekip już wyszli na murawę. Sosnowiczanie wystąpią dzisiaj w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a Stal w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 17:35 Na dzisiejszym meczu w Sosnowcu nie brakuje przedstawicieli klubów Ekstraklasy. Pojawili się m.in. dyrektor sportowy Górnika Zabrze Artur Płatek, trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik oraz II trener Cracovii, a zarazem były zawodnik naszego Zagłębia Grzegorz Kurdziel.
0' 17:30 Zagłębie w 2020 roku wygrało tylko jeden z sześciu meczów na własnym boisku, za to na wyjazdach przegrało tylko jeden z sześciu. Jak widać z tych danych, zdecydowanie lepiej nam idzie w tym roku poza Stadionem Ludowym. W trzy poprzednie piątki doznaliśmy trzech kolejnych porażek - z Odrą Opole, Chrobrym Głogów i Wartą Poznań. Pora z tym przerwać i miłym akcentem zakończyć ten słaby sezon.
0' 17:20 Pierwszy mecz obu zespołów, który został rozegrany 3 listopada w Mielcu, zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla sosnowiczan strzelił w 75. minucie Patryk Mularczyk, który dziś zagra od pierwszej minuty, a pięć minut później wyrównał Josip Šoljić. Tego gracza zabraknie dzisiaj na boisku, bo od początku rundy wiosennej reprezentuje zespół Miedzi Legnica.
0' 17:10 Zagłębie jest jedyną drużyną w I lidze, która przed dwoma ostatnimi kolejkami ma jeszcze zarówno szansę awansować do Ekstraklasy, jak i nie jest pewna utrzymania w lidze. Dwa zwycięstwa mogą sprawić przy korzystnym układzie wyników innych meczów, że załapiemy się na baraże, a przy dwóch porażkach i niekorzystnym układzie wyników innych meczów, istnieje jeszcze ryzyko spadku. Jeśli dziś wygramy ze Stalą, to na pewno nie spadniemy. Z kolei jeśli Stal wygra to na Ludowym może fetować awans do Ekstraklasy. W przypadku remisu trzeba będzie jeszcze czekać na rozstrzygnięcia.
0' 17:00 Dzisiaj po raz ostatni w tym sezonie nadajemy ze Stadionu Ludowego. Mecz ze Stalą miał się planowo odbyć 23 lub 24 maja, ale przerwa z powodu koronawirusa pokrzyżowała szyki pierwszoligowcom i po wznowieniu sezonu na początku czerwca rozgrywki trwają prawie dwa miesiące dłużej niż planowano. Za to letnia przerwa potrwa krócej i pierwszym akcentem sezonu 2020/2021 ma być mecz 1/32 Pucharu Polski, który ma odbyć się w długi weekend sierpniowy.
0' 16:50 Poznaliśmy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu obie drużyny. W Zagłębiu mamy trzy zmiany w porównaniu z wtorkowym meczem w Chojnicach. Na lewej obronie zamiast Wojciecha Słomki zagra Markas Beneta. W środku pomocy Bartłomieja Babiarza zastąpił Tomasz Hołota, a zamiast Quentina Seedorfa od pierwszej minuty wyjdzie Patryk Mularczyk, który w Chojnicach zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Piaseckiego.
0' 16:40 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec.
Druga galeria zdjęć z meczu ze Stalą MielecDruga galeria zdjęć z meczu ze Stalą Mielec Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec, w której prezentujemy aż 108 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze Stalą MielecSkrót meczu ze Stalą Mielec Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec. » Czytaj więcej
Stal fetuje, Zagłębie oczekujeStal fetuje, Zagłębie oczekuje Stal przejechała się na Ludowym po Zagłębiu, zasłużenie wygrała 3:0 i jest już w Ekstraklasie. My musimy jeszcze czekać na zapewnienie sobie utrzymania w I lidze. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze Stalą MielecZdjęcia z meczu ze Stalą Mielec Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Stali Mielec, przegranego przez naszą drużynę 0-3. » Czytaj więcej