2020-07-10, 20:10 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:1)
Warta Poznań
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 21. Tomasz Hołota 5. Kacper Łopata 27. Rafał Grzelak (55' 22. Quentin Seedorf) 7. Tomasz Nawotka (69' 9. Mateusz Szwed) 14. Filip Karbowy (66' 18. Rubio) 6. Bartłomiej Babiarz 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 17. Kacper Radkowski 20. Jakub Sinior 29. Markas Beneta 98. Wojciech Słomka  Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Łukasz Spławski 39' 0:2 - Aleks Ławniczak 50'
5' Tomasz Hołota 88' Rubio
1. Adrian Lis 13. Jakub Kuzdra 5. Bartosz Kieliba 16. Aleks Ławniczak 3. Jakub Kiełb 19. Mariusz Rybicki 21. Mateusz Kupczak 6. Łukasz Trałka 22. Robert Janicki (67' 8. Krzysztof Danielewicz) 11. Michał Jakóbowski (82' 18. Jakub Apolinarski) 9. Łukasz Spławski (73' 20. Mateusz Szczepaniak)   Rezerwowi: 33. Tomasz Laskowski 2. Dominik Smykowski 4. Tomasz Boczek 14. Nikodem Fiedosewicz 17. Patryk Stępiński 25. Gracjan Jaroch    Trener: Piotr Tworek
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Piotr Szubielski (Łódź), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Zmierzamy do II ligi.
90+4' Adrian Lis broni strzał Mateusza Szweda.
90+3' Aleks Ławniczak wybija piłkę z pola karnego po wrzutce z prawego skrzydła.
90+3' "Piłkarzyki, pajacyki" - niesie się z trybuny odkrytej.
90+1' Mariusz Rybicki faulowany przez Patryka Małeckiego.
90+1' Po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z rogu piłkę wybija poza pole karne Patryk Małecki.
90' Krystian Stępniowski odbija piłkę na róg po strzale Mateusza Kupczaka z 11 metrów!
90' Rzut karny dla Warty za faul Bartłomieja Babiarza na Mariuszu Rybickim.
89' Łukasz Trałka faulowany przez Fabiana Piaseckiego.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Rubio.
86' Po wrzucie z autu Patryka Małeckiego fatalny strzał Szymona Pawłowskiego z 20 metrów. Piłka wylatuje na aut obok chorągiewki narożnej.
86' Faul Jakuba Kuzdry na Bartłomieju Babiarzu.
85' Kontra Warty przerwana w polu karnym przez Quentina Seedorfa.
84' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Kacper Łopata strzela z około 25 metrów wysoko nad bramką.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Warcie - Jakub Apolinarski za Michała Jakóbowskiego.
80' Rubio uderzył lewą nogą z powietrza z pola karnego i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
79' Wrzutka Patryka Małeckiego z rzutu wolnego i po zagraniu piłki przez Mateusza Szczepaniaka interweniuje Adrian Lis.
78' Szymon Pawłowski faulowany przez Mateusza Szczepaniaka.
78' Mateusz Kupczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z rogu.
78' Mamy rzut rożny.
77' Jakub Kuzdra nie pozwolił Patrykowi Małeckiemu na dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła.
76' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki piłka w rękach Adriana Lisa.
76' Patryk Małecki wrzucił piłkę z rogu na bliższy słupek i Mateusz Szczepaniak bez problemów wybił piłkę.
75' Jakub Kiełb blokuje wrzutkę Mateusza Szweda i mamy róg.
74' Bartłomiej Babiarz faulowany przez Jakuba Kuzdrę.
74' Quentin Seedorf uprzedził Mariusza Rybickiego i wybił piłkę na róg.
73' zmiana Druga zmiana w ekipie z Poznania - Mateusz Szczepaniak za Łukasza Spławskiego.
71' Na murawie zaczyna rządzić chaos.
69' Fabian Piasecki faulował w ataku Bartosza Kielibę.
69' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Tomasza Nawotkę.
68' Szybkie wybicie rzutu rożnego przez Rubio i w efekcie strata piłki przez Dawida Ryndaka.
68' Rzut rożny dla sosnowiczan po akcji Rubio.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Warcie - Krzysztof Danielewicz za Roberta Janickiego.
66' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Rubio za Filipa Karbowego.
66' Zagłębie przez chwilę zamknęło Wartę w jej polu karnym, ale Tomasz Nawotka wykopał piłkę na aut.
65' Fabian Piasecki nie zdołał przyjąć piłki dośrodkowanej przez Quentina Seedorfa.
64' Łukasz Spławski faulował w ataku Filipa Karbowego.
63' Filip Karbowy zagrał z rzutu wolnego do Patryka Małeckiego, który dośrodkował przed bramkę z lewego skrzydła, a Tomasz Hołota dwukrotnie strzelał z bliska i dwa razy piłkę odbijał Adrian Lis.
62' Quentin Seedorf faulowany przez Łukasza Trałkę.
61' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawej strony boiska piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
60' Fabian Piasecki faulowany przez Łukasza Trałkę na połowie Zagłębia.
59' Kacper Łopata wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Kiełba.
59' Róg dla Warty po interwencji Filipa Karbowego.
58' Fabian Piasecki faulował w ataku Mateusza Kupczaka.
57' Trzeba się już szykować psychicznie na wyjazdy na II ligę.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Rafała Grzelaka.
55' Mariusz Rybicki minął Bartłomieja Babiarza, ale nie dał już rady przejść Filipa Karbowego.
54' Filip Karbowy faulowany w środku boiska przez Łukasza Spławskiego.
52' Rafał Grzelak blokuje w polu karnym strzał Roberta Janickiego, który próbował dobitki po interwencji Krystiana Stępniowskiego.
52' My już nie tylko jesteśmy w dupie, ale zaczęliśmy się w niej urządzać.
51' Niecelna główka Bartłomieja Babiarza po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
50' gol - piłka nożna 0:2 Jakub Kiełb dośrodkował lewą nogą z rzutu rożnego, a Aleks Ławniczak nabiegł na piłkę i uderzył głową z około 6 metrów pod poprzeczkę.
49' Po błędzie Szymona Pawłowskiego na własne połowie z piłką rusza Jakub Kiełb, podaje w pole karne Zagłębia, a tam interweniuje Dawid Ryndak, który wybija piłkę na róg
47' Szybko rozegrany róg i piłka trafia na 30. metr do Filipa Karbowego, który uderza prawą noga, ale piłka tylko ociera się o boczną siatkę.
47' Strzał Patryka Małeckiego z około 15 metrów zablokowany przez Mariusza Rybickiego.
47' Tomasz Nawotka faulowany z boku boiska przez Jakuba Kiełba.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Czwarty raz z rzędu przegrywamy do przerwy na Stadionie Ludowym. Jest chujowo, ale stabilnie.
44' Jakub Kuzdra dograł piłkę z prawego skrzydła na 18. metr, skąd strzelał Robert Janicki. Piłka w rękach Krystiana Stępniowskiego.
43' Rafał Grzelak blokuje strzał Jakuba Kuzdry z 25 metrów.
42' Jakub Kuzdra włączył się do akcji ofensywnej i strzelał z pola karnego po podaniu Mariusza Rybickiego. Piłkę noga odbił Krystian Stępniowski.
41' "Kurwa mać, Zagłębie grać" na trybunach.
41' Robert Janicki po podaniu Mateusza Kupczaka z prawej strony boiska pudłuje z około 6 metrów.
40' Strzał Szymona Pawłowskiego z 20 metrów zablokowany przez Aleksa Ławniczaka.
39' gol - piłka nożna 0:1 Michał Jakóbowski zagrał z lewej strony boiska w pole karne do Mariusza Rybickiego, który przyjął piłkę na 5. metrze, stojąc tyłem do bramki, a następnie przelobował Kacpra Łopatę i Krystiana Stępniowskiego.
38' Filip Karbowy przedarł się z piłką przez dobre 30 metrów i zagrał w pole karne do Fabiana Piaseckiego, ale ten był na spalonym.
37' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę łapie w polu bramkowym Adrian Lis.
36' Jakub Kiełb faulował Tomasza Nawotkę przy bocznej linii boiska.
35' Szymon Pawłowski przejął piłkę na połowie Warty i podał do Patryka Małeckiego, a ten wbiegł w pole karne i chyba się trochę podpalił, bo strzelił z ostrego kąta w boczną siatkę, a można było jeszcze szukać podania do Tomasza Nawotki lub Fabiana Piaseckiego.
33' Jakub Kiełb wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Łukasz Spławski z około 5 metrów strzelił głową nad poprzeczką.
32' Robert Janicki podał w polu karnym do Mariusza Rybickiego, po którego strzale lewą nogą, interweniował Krystian Stępniowski
32' Drugi kwadrans gry o wiele lepszy w wykonaniu sosnowiczan niż pierwszy.
32' Rajd Tomasza Nawotki prawą stroną boiska i nieudana próba strzału zza narożnika pola karnego.
31' Z narożnika boiska wrzucał Robert Janicki, a piłkę głową wybił Kacper Łopata.
30' Rzut rożny dla Warty po interwencji Rafała Grzelaka.
29' Na połowie Warty Dawid Ryndak sfaulował Michała Jakóbowskiego.
28' Michał Jakóbowski z końcowej linii boiska dogrywał przed pole karne w stronę Mateusz Kupczaka, który był dobrze pilnowany przez Patryka Małeckiego.
27' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę wybija głową Aleks Ławniczak.
27' Dawid Ryndak faulowany przez Michała Jakóbowskiego.
27' Piękny rajd Tomasza Nawotki prawą stroną boiska. Podanie do Szymona Pawłowskiego na środek, ale przy próbie oddania piłki nasz kapitan trafił w Aleksa Ławniczaka.
25' Tomasz Nawotka podał z prawej strony boiska w pole karne, ale po starciu z Aleksem Ławniczakiem Fabian Piasecki upadł przy próbie opanowania futbolówki.
24' Z narożnika boiska odchodzącą piłkę posłał Jakub Kiełb. Nasi zawodnicy oddalili zagrożenie.
24' Dawid Ryndak blokuje rajd Michała Jakóbowskiego i Warta ma rzut rożny.
23' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, a zamykający akcję Patryk Małecki strzelił głową w ręce bramkarza.
22' Po wycofaniu piłki przez Łukasza Spławskiego Jakub Kiełb przymierzył lewą nogą z ponad 25 metrów i piłka przeleciała obok bramki Zagłębia.
20' Szymon Pawłowski uderzył po ziemi z prawej strony pola karnego po świetnym podaniu Fabiana Piaseckiego i piłkę sparował Adrian Lis.
19' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłka odbija się od nogi Jakuba Kiełba i trafiła do Adriana Lisa.
19' Adrian Lis interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego.
18' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym Warty Aleks Ławniczak uprzedził Fabiana Piaseckiego.
17' Tomasz Nawotka faulowany przez Jakuba Kiełba i mamy rzut wolny z prawej strony boiska.
16' Aut dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po wrzucie Szymon Pawłowski rozegrał piłkę z Patrykiem Małeckim, wbiegł w pole karne i uderzył prawą nogą w długi róg. Piłka minimalnie minęła bramkę, a Zagłębie ma w statystykach pierwszy strzał.
15' O pierwszym kwadransie w wykonaniu Zagłębia można powiedzieć, że gramy to samo, co tydzień temu z Chrobrym Głogów, czyli nic.
15' Szymon Pawłowski ze środka boiska zagrywa długą piłkę pod pole karne Warty. Na skraju "szesnastki" interweniuje Adrian Lis.
13' Po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z rogu niecelnie główkował Aleks Ławniczak.
12' To nie koniec akcji Warty. W pole karne wbiegł Jakub Kuzdra, strzelił na bramkę, a piłkę najpierw odbił Krystian Stępniowski, a po chwili na róg wyekspediował ją Bartłomiej Babiarz.
12' Po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z rzutu wolnego akcję próbował kónczyć strzałem Mateusz Kupczak, ale trafił w Dawida Ryndaka.
12' Filip Karbowy faulował Michała Jakóbowskiego przy lewej bocznej linii boiska.
11' Szymon Pawłowski zagrał w pole karne w kierunku Dawida Ryndaka, którego uprzedził Aleks Ławniczak i wybił piłkę na aut.
10' Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Kiełb, a strzelający głową nad bramką z około 8 metrów Łukasz Trałka znajdował się na spalonym.
9' Rafał Grzelak faulował Mariusza Rybickiego około 25 metrów od bramki.
8' Robert Janicki na spalonym.
7' Tomasz Hołota obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie, co oznacza, że nie zagra we wtorek w Chojnicach.
6' Niecelny strzał Łukasza Trałki z 25 metrów.
6' Robert Janicki wycofał piłkę z rzutu wolnego przed pole karne do Mariusza Rybickiego, a ten obił plecy Bartłomieja Babiarza.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za faul na Michale Jakóbowskim.
4' Jakub Kiełb faulował w polu karnym Zagłębia Bartłomieja Babiarza.
3' Po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Szymon Pawłowski.
2' Faul Rafała Grzelaka na Mariuszu Rybickim z prawej strony boiska.
2' Duet stoperów w Zagłębiu tworzą Tomasz Hołota i Kacper Łopata. Na lewej obronie gra Rafał Grzelak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście
0' 20:08 Na boisku jako pierwsi pojawili się goście, którzy zagrają dziś w białych koszulkach i spodenkach oraz zielonych getrach. Za nim wbiegli sosnowiczanie, którzy wystąpią w tradycyjnych czerwono-zielono-białych strojach, a na końcu pojawiła się trójka sędziowska dowodzona przez Mariusza Złotka.
0' 20:05 Cztery kolejki do końca sezonu. Dwa miejsca spadkowe już zarezerwowane i toczy się walka o uniknięcie zajęcia trzeciego miejsca spadkowego. W walkę tę zamieszane jest wraz z Zagłębiem jeszcze sporo drużyn i liczymy na to, że to nie my spadniemy.
0' 19:55 W trzecim z dzisiejszych meczów Chojniczanka Chojnice przegrała z Chrobrym Głogów 3:4, a to oznacza, że klub z Chojnic, z którym zagramy na wyjeździe we wtorek, praktycznie nie ma już szans na utrzymanie. Co wcale nie oznacza, że będzie nam tam łatwo o punkty.
0' 19:45 W wyjściowych składach obu zespołów nie ma dziś ani jednego obcokrajowca. Ostatnim meczem z udziałem Zagłębia, w którym od pierwszej minuty grało 22 Polaków, było spotkanie z Puszczą Niepołomice rozegrane 15 listopada 2014 w II lidze.
0' 19:40 Złe wieści dla Zagłębia nadeszły z Opola i Nowego Sącza. Odra wygrał z Wigrami 1:0, a Sandecja pokonał Stal Mielec 2:1, a to oznacza, że sosnowiczanie mecz z Wartą Poznań rozpoczną jako drużyna ze strefy spadkowej i żeby się z niej wydostać, trzeba będzie zdobyć co najmniej punkt, a najlepiej trzy. Presja się zwiększa.
0' 19:30 Czterech zmian dokonał trener Krzysztof Dębek w porównaniu do meczu z Chrobrym Głogów. Poza kadrą znalazł się pauzujący za czerwoną kartkę Piotr Polczak, a na ławce rezerwowych usiedli Mateusz Szwed, Patryk Mularczyk i Markas Beneta. W pierwszej jedenastce są za to Kacper Łopata, Tomasz Nawotka, Bartłomiej Babiarz i Patryk Małecki.
0' 19:20 Zagłębie nie wygrało trzech kolejnych meczów w lidze (1:3 z Odrą Opole, 1:1 z Sandecją Nowy Sącz i 0:2 z Chrobrym Głogów), a zarazem trzech spotkań na Stadionie Ludowym (przed meczami z Odrą i Chrobrym zremisowaliśmy 2:2 z Radomiakiem Radom). Dziś żarty się skończyły i trzeba w końcu zdobyć komplet punktów!
0' 19:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 31. kolejki Fortuna i ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań.
Galeria zdjęć z meczu z Wartą (część II)Galeria zdjęć z meczu z Wartą (część II) Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Wartą Poznań. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z WartąKonferencja prasowa po meczu z Wartą Na konferencji prasowej po mecz Zagłębia Sosnowiec z Wartą Poznań pojawili się Krzysztof Dębek oraz Piotr Tworek. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Wartą PoznańSkrót meczu z Wartą Poznań Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót z rozegranego na Stadionie Ludowym meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z WartąZdjęcia z meczu z Wartą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań. » Czytaj więcej
Witaj strefo spadkowa! Żegnaj I ligo?Witaj strefo spadkowa! Żegnaj I ligo? Zagłębie przegrało z Wartą Poznań 0:2, po raz pierwszy od trzeciej kolejki spadło do strefy spadkowej i brak widoków na to, żeby przed końcem sezonu się z niej wydostać. » Czytaj więcej