2020-07-03, 20:10 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:1)
Chrobry Głogów
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak (57' 6. Bartłomiej Babiarz) 29. Markas Beneta 9. Mateusz Szwed 21. Tomasz Hołota 14. Filip Karbowy 11. Patryk Mularczyk (67' 7. Tomasz Nawotka) 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski 18. Rubio 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 98. Wojciech Słomka   Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Maksymilian Banaszewski 11' 0:2 - Miłosz Kozak 54'
40' Piotr Polczak 48' Patryk Mularczyk 49' Krzysztof Kubica 55' Markas Beneta 73' Kamil Juraszek 76' Przemysław Stolc
25. Michał Szromnik 18. Michał Ilków-Gołąb 31. Oliver Praznovsky 24. Kamil Juraszek 32. Przemysław Stolc 7. Miłosz Kozak (77' 16. Robert Mandrysz) 28. Krzysztof Kubica 8. Szymon Drewniak 10. Maksymilian Banaszewski 19. Marcel Ziemann (61' 87. Damian Piotrowski) 11. Mikołaj Lebedyński (85' 99. Damian Kowalczyk)   Rezerwowi: 1. Mateusz Abramowicz 6. Jarosław Ratajczak 9. Adam Antochów 15. Maciej Diduszko 20. Jakub Turowski 77. Dominik Piła    Trener: Ivan Djurdjević
Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) - Sławomir Kowalewski, Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała). Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec tej żenady! Trzeba się bać o utrzymanie!
90+3' Z rzutu wolnego dośrodkował Filip Karbowy, a piłkę wybił z pola karnego jeden z głogowian.
90+2' Dawid Ryndak faulowany przez Krzysztofa Kubicę.
90+2' Damian Kowalczyk na spalonym po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego.
90+1' Róg dla Chrobrego po interwencji Dawida Ryndaka.
89' Krzysztof Kubica w środku boiska sfaulował Filipa Karbowego.
88' Mateusz Szwed dośrodkował z prawego skrzydła, a Fabian Piasecki sfaulował Michała Szromnika.
88' Po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego z rzutu rożnego nieudana próba strzału w wykonaniu Olivera Praznovsky'ego.
87' Róg dla Chrobrego po interwencji Tomasza Hołoty.
86' Krystian Stępniowski broni strzał Krzysztofa Kubicy z około 12 metrów. Wcześniej Kubica z olbrzymią łatwością wymanewrował naszych obrońców.
86' Damian Kowalczyk zwiódł w polu karnym Dawida Ryndaka i strzelił prawą nogą. Piłkę odbił Tomasz Hołota.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Damian Kowalczyk za Mikołaja Lebedyńskiego.
84' Kontra Chrobrego. Po podaniu Mikołaja Lebedyńskiego z 22 metrów uderzał Robert Mandrysz. Broni Krystian Stępniowski.
84' Szymon Pawłowski zamiast do Tomasza Nawotki zagrał do Przemysława Stolca.
83' Bartłomiej Babiarz faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
81' Przemysław Stolc faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
79' Niecelna główka Fabiana Piaseckiego po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła.
79' Z rzutu rożnego wrzucał Damian Piotrowski, a Oliver Prazovsky sfauował Dawida Ryndaka.
78' Tomasz Hołota blokuje dośrodkowanie Roberta Mandrysza. Róg dla Chrobrego.
77' Po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego piłka odbija się od muru, a potem w polu bramkowym interweniuje Michał Szromnik.
77' zmiana Robert Mandrysz zmienił Miłosza Kozaka.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Stolca za faul na Fabianie Piaseckim około 22 metry od bramki.
75' Strata Szymona Pawłowskiego na połowie Chrobrego. Piłkę przejęli goście. Maksymilian Banaszewskio podał na lewo do Mikołaja Lebedyńskiego, po którego strzale piłka odbiła się od Tomasza Hołoty i trafiła do Damiana Piotrowskiego, który skiksował.
74' Michał Szromnik broni "jedenastkę" strzelaną przez Fabiana Piaseckiego. Nasz zawodnik uderzył niezbyt mocno, po ziemi i golkiper Chrobrego złapał piłkę.
73' żóta kartka Strzał Filipa Karbowego trafił w rękę Kamila Juraszka i mamy rzut karny.
72' Prosty błąd Tomasza Nawotki przy podaniu do Dawida Ryndaka.
72' Szymon Drewniak faulował Szymona Pawłowskiego.
71' Mateusz Szwed z lewego skrzydła zbiegł do środka boiska i niecelnie uderzył zza pola karnego.
70' Po strzale Damiana Piotrowskiego piłka trafia w boczną siatkę, ale gracz Chrobrego i tak był na spalonym.
70' Mikołaj Lebedyński podał w pole karne do Damiana Piotrowskiego, któremu piłkę wygarnął Markas Beneta.
68' Damian Piotrowski minął się w polu karnym z piłką zagraną z prawego skrzydła przez Michała Ilków-Gołąba.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Nawotka za Patryka Mularczyka.
65' Markas Beneta wybija piłkę po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu wolnego.
63' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Dawida Ryndaka.
63' Po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego niecelnie strzelał Mikołaj Lebedyński.
62' Kiks Tomasza Hołoty nagrodzony "szyderą" z trybun. Nasz pomocnik przerobiony na stopera nie trafił w piłkę i wybił ją na róg.
61' Miłosz Kozak dośrodkował zewnętrzną częścią stopy w pole karne. Łapie Krystian Stępniowski.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym - Damian Piotrowski za Marcela Ziemanna.
59' Lekki strzał Patryka Mularczyka z 16 metrów po podaniu Fabiana Piaseckiego. Broni Michał Szromnik.
59' Nie ogarniamy zupełnie tego, co zrobił trener. W środku obrony grają teraz Tomasz Hołota i Markas Beneta, a na lewej obronie Szymon Pawłowski.
58' Po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna Piotr Polczak wypiąstkował piłkę z przedpola.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Babiarz za Rafała Grzelaka.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Miłoszu Kozaku.
54' gol - piłka nożna 0:2 Markas Beneta z pola karnego zagrał piłkę prosto pod nogi Krzysztofa Kubicy, który zagrał na prawą stronę pole karnego do Miłosza Kozaka, a ten zwiódł Litwina i uderzył lewą nogą. Po drodze jeszcze Rafał Grzelak klęknął na jedno kolano i piłka przeleciała nad nim i wpadła do bramki.
53' Z narożnika boiska wrzucał Patryk Mularczyk, a nad bramką główkował Tomasz Hołota.
53' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rogu, zgranie Filipa Karbowego i piłka wybita na kolejny korner.
53' Po akcji Mateusza Szweda będziemy mieli róg.
52' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę wybija Marcel Ziemann.
52' Fabian Piasecki faulowany przez Olivera Praznovskyego.
51' Akcja gości zainicjowana stratą Filipa Karbowego. Mikołaj Lebedyński zagrał na lewo do Marcela Ziemanna, ale ten uderzył bardzo daleko od bramki.
50' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego głową z około 12 metrów strzela Fabian Piasecki. Broni Michał Szromnik.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Kubicy za faul na Filipie Karbowym.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Mularczyka za faul na Szymonie Drewniaku.
48' Nieudana próba strzału w wykonaniu Mikołaja Lebedyńskiego po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z prawego skrzydła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 47 minutach sędzia Tomasz Wajda skończył pierwszą połowę.
45+2' Gracze gości podają sobie piłkę i czekają na gwizdek kończący pierwszą połowę.
45' doliczony czas +2
43' Po czerwonej kartce dla Piotra Polczaka na środek obrony cofnięty został Tomasz Hołota.
43' Po zagraniu Miłosza Kozaka w pole karne piłkę wślizgiem zagrywa Fabian Piasecki i trafia ona do bramkarza.
43' Po podaniu Szymona Pawłowskiego w pole karne piłkę na aut wybija Oliver Praznovsky.
41' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzył Miłosz Kozak. Piłkę na raty złapał Krystian Stępniowski.
40' czerwona kartka Czerwona kartka dla Piotra Polczaka, który tuż przed polem karnym sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Mikołaja Lebedyńskiego.
39' Mateusz Szwed faulował w ataku.
39' Szydercze oklaski dla Dawida Ryndaka, który zamiast zagrać do Mateusza Szweda wykopał piłkę na aut.
38' Miłosz Kozak zatrzymany przed polem karnym przez Markasa Benetę.
37' Marcel Ziemann faulował w ataku Dawida Ryndaka.
37' Mateusz Szwed przymierzył prawą nogą z około 25 metrów i posłał piłkę nad bramką.
35' Rafał Grzelak zagrał w poprzek boiska w kierunku Piotra Polczaka, a piłkę przejął Maksymilian Banaszewski, wbiegł w pole karne, gdzie futbolówkę odzyskał Filip Karbowy
34' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła piłkę z pola karnego wybija głową Oliver Praznovsky.
34' Tomasz Hołota faulowany 25 metrów przed własną bramką przez Miłosza Kozaka.
33' Markas Beneta zagrał w pole karne w kierunku Fabiana Piaseckiego, któremu nie pozwolił dojść do piłki Kamil Juraszek.
31' Maksymilian Banaszewski wrócił na murawę w opatrunku na głowie.
30' Chrobry gra w dziesiątkę, bo poza boiskiem opatrywany jest Maksymilian Banaszewski.
28' Na murawie leży poszkodowany w starciu z Tomaszem Hołotą Maksymilian Banaszewski.
27' Mateusz Szwed przedarł się prawą stroną boiska i zagrał piłkę w pole karne. Po niezbyt fortunnej interwencji Kamila Juraszka piłka trafiła do Patryka Mularczyka, który z bliska trafił w słupek.
27' Szymon Pawłowski podał piłkę pod nogi Marcela Ziemanna, który dobiegł do linii pola karnego i został zatrzymany przez Piotra Polczaka.
26' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego do nikogo.
26' Mikołaj Lebedyński sfaulował Szymona Pawłowskiego.
23' Krzysztof Kubica faulował Filipa Karbowego na połowie Zagłębia.
23' Po strzale Miłosza Kozaka z 20 metrów Krystian Stępniowski odbija piłkę w bok.
23' Maksymilian Banaszewski dosyć łatwo przedarł się w pole karne Zagłębia, aż w końcu piłkę odebrał mu Markas Beneta
22' Filip Karbowy w środku boiska sfaulował Maksymiliana Banaszewskiego.
21' Po podaniu Patryka Mularczyka z około 22 metrów prawą nogą uderzał Szymon Pawłowski. Piłka przeleciała nad bramką.
19' Miłosz Kozak dośrodkował lewą nogą z prawej strony pole karnego, a Mikołaj Lebedyński niecelnie główkował z 11 metrów.
18' Maksymilian Banaszewski łatwo wdarł się w pole karne Zagłębia, ale na nasze szczęście źle rozwiązał akcję i po jego podaniu piłkę przejął Szymon Pawłowski.
17' Szymon Pawłowski zagrał ze środka boiska na lewą stronę pola karnego w kierunku Patryka Mularczyka, któremu nie pozwolił dojść do piłki Michał Ilków-Gołąb.
15' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu rożnego piłkę łapie Krystian Stępniowski.
14' Po stracie Tomasza Hołoty w środku własnej połowy goście ruszyli na bramkę Zagłębia. Mieli przewagę liczebną, Maksymilian Banaszewski podał na lewą stronę pola karnego do Marcela Ziemanna, a ten uderzył z ostrego kąta w krótki róg. Piłkę na róg sparował Krystian Stępniowski.
13' 20 metrów przed bramką Chrobrego Szymon Pawłowski faulował Mikołaja Lebedyńskiego.
11' gol - piłka nożna 0:1 Marcel Ziemann podał z lewej strony boiska w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego. Pierwszy strzał został zablokowany przez Piotra Polczaka, ale przy dobitce Banaszewski posłał piłkę technicznym uderzeniem obok interweniującego Krystiana Stępniowskiego.
11' Marcel Ziemann faulowany przez Mateusza Szweda.
10' Krzysztof Kubica faulowany przez Markasa Benetę.
9' Dośrodkowanie Szymona Drewniaka z rzutu rożnego. Krystian Stępniowski wypiąstkował piłkę, a Krzysztofowi Kubicy nie udało się dograć piłki przewrotką z ostrego kąta.
8' Z 18 metrów prawą nogą strzelał Maksymilian Banaszewski Krystian Stępniowski sparował piłkę na róg.
8' Tomasz Hołota interweniuje głową w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z wolnego.
7' Krzysztof Kubica faulowany przez Tomasza Hołotę około 35 metrów od bramki Zagłębia.
7' Michał Ilków-Gołąb dośrodkował z prawego skrzydła, a Krystian Stępniowski pewnie złapał piłkę na 5. metrze.
6' Dawid Ryndak faulowany przez Marcela Ziemanna.
5' Tomasz Hołota odebrał piłkę Maksymilianowi Banaszewskiemu i przerwał akcję głogowian.
4' Rachunki krzywd wyrównane - teraz Markas Beneta sfaulował Miłosza Kozaka
2' Miłosz Kozak faulował w ataku Markasa Benetę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście!
0' 20:08 Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a goście wystąpią w białych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach.
0' 20:00 Frekwencja na dzisiejszym spotkaniu, niestety, nie powala. Słaby występ z Odrą Opole oraz kiepska postawa sosnowiczan w Nowym Sączu na pewno nie przyciągnęły widzów na Stadion Ludowy w ten piątkowy wieczór. Dobrze, że przynajmniej wygląda na to, że pogoda dziś będzie sprzyjająca i nie będzie takich "atrakcji" jak w dwóch poprzednich meczach domowych.
0' 19:50 Wśród VIP-ów, którzy pojawili się dziś na Stadionie Ludowym, są m.in. dyrektorzy sportowi Piasta Gliwice i GKS-u Katowice - Bogdan Wilk i Robert Góralczyk, a także asystent trenera Piasta Tomasz Fornalik. Czyżby więc aktualny jeszcze mistrz Polski poszukiwał wzmocnień w Zagłębiu?
0' 19:45 Jesienny mecz Zagłębia z Chrobrym zakończył się sromotną klęską sosnowiczan. Głogowianie wygrali z naszym zespołem aż 3:0 i był to ostatni mecz naszej drużyny, w którym nie udało nam się zdobyć gola. Od tamtej pory w piętnastu kolejnych spotkaniach Zagłębie zdobywało przynajmniej jednego gola. Chrobry jest jedyną drużyną, której sosnowiczanie w tym sezonie nie strzelili bramki. W ubiegłym roku, na boiskach Ekstraklasy, Zagłębie nie strzeliło gola tylko Lechowi Poznań. Oba zespoły łączy osoba trenera Ivana Djurdjevicia, który w roli szkoleniowca dwa razy mierzył się z Zagłębiem i dwa razy wygrał - 4:0 i 3:0.
0' 19:35 Dzisiejszy mecz nabiera sporego znaczenia dla obu zespołów. Zarówno Zagłębie, jak i Chrobry nie są jeszcze pewne utrzymania, a zarazem przy dobrych wiatrach oba te zespoły mogą się załapać do strefy barażowej. Chrobry przez bardzo długi okres znajdował się w strefie spadkowej, ale głogowianie złapali właściwy rytm i są już nad kreską, a w dwóch poprzednich meczach wywalczyli komplet punktów.
0' 19:25 Znamy już składy, w jakich przystąpią do meczu oba zespoły. W sosnowieckiej ekipie mamy trzy zmiany w porównaniu z wtorkowym spotkaniem w Nowym Sączu. Na ławce usiedli Bartłomiej Babiarz i Wojciech Słomka, a poza meczową kadrą znalazł się Kacper Łopata. Do obrony powrócił Markas Beneta, który zagra na lewej stronie, a do środka przesunięty zostanie Rafał Grzelak. W środku pomocy wystąpi Tomasz Hołota, a na boku pomocy (ewentualnie w ataku obok Fabiana Piaseckiego) wystąpi Patryk Mularczyk.
0' 19:15 Dobry wieczór! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym Na dzisiejszej konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów pojawili się Krzysztof Dębek oraz Ivan Djurdjević. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ChrobrymSkrót meczu z Chrobrym Na stronie polsatsport.pl dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów, przegranego przez naszą drużynę 0-2. » Czytaj więcej
Robi się gorąco...Robi się gorąco... Po fatalnym występie Zagłębie przegrało z Chrobrym Głogów 0:2 i na cztery kolejki przed końcem sezonu powinniśmy się poważnie bać o utrzymanie w I lidze, bo z taką grą może być o to bardzo ciężko. » Czytaj więcej