2020-06-26, 20:10 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czerwone (4-4-2)
1:3(0:1)
Odra Opole
12. Kacper Chorążka 17. Kacper Radkowski (60' 21. Tomasz Hołota) 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 29. Markas Beneta (81' 18. Rubio) 9. Mateusz Szwed 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy (60' 11. Patryk Mularczyk) 7. Tomasz Nawotka 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 12. Krystian Stępniowski 5. Kacper Łopata 20. Jakub Sinior 98. Wojciech Słomka 22. Quentin Seedorf   Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Arkadiusz Piech 5' 0:2 - Miłosz Trojak 62' 1:2 - Markas Beneta 65' 1:3 - Arkadiusz Piech 71'
28' Miłosz Trojak 35' Kacper Tabiś 39' Bartłomiej Babiarz 53' Piotr Żemło 60' Patryk Janasik 66' Markas Beneta 67' Rafał Grzelak 85' Mateusz Kuchta
69. Mateusz Kuchta 80. Kacper Tabiś 27. Mateusz Kamiński 2. Piotr Żemło 77. Patryk Janasik 9. Tomas Mikinić (84' 19. Jarosław Czernysz) 66. Miłosz Trojak 98. Mateusz Czyżycki (90' 5. Rafał Niziołek) 14. Sebastian Bonecki 7. Krzysztof Janus 28. Arkadiusz Piech (77' 20. Szymon Skrzypczak)   Rezerwowi: 23. Kacper Rosa 15. Konrad Kostrzycki 18. Łukasz Winiarczyk 41. Marcel Sługa 70. Thijs Timmermans 83. Kacper Kaczka   Trener: Dietmar Brehmer
Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Jakub Wójcik (Warszawa). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Przegrywamy z Odrą 1:3.
90+3' Krzysztof Janus faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
90+2' Strzał Szymona Pawłowskiego zza pola karnego zablokowany przez Kacpra Tabisia.
90+2' Rubio faulowany przez Miłosza Trojaka w środku boiska.
90+2' Próba zyskania na czasie tym razie kończy się stratą piłki przez gości.
90+1' Szymon Skrzypczak obił piłkę o Bartłomieja Babiarza i kolejny korner.
90+1' Odra ma rzut rożny, ale nie spieszy się z jego wykonaniem.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Rafał Niziołek za Mateusza Czyżyckiego.
88' Piotr Polczak faulował w ataku Miłosza Trojaka.
88' Szybko rozegrany rzut rożny, ale Odra nie dała się zaskoczyć.
88' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Piotr Żemło wybija piłkę na róg.
85' Krzysztof Janus dograł piłkę przed bramkę z prawej strony boiska. Z kilku metrów uderzał Szymon Skrzypczak i świetnie zachował się Kacper Chorążka.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kuchty za grę na czas.
84' zmiana Druga zmiana w Odrze - Jarosław Czernysz za Tomasa Mikinicza.
82' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła lekko główkował Rubio. Broni Mateusz Kuchta.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rubio za Markasa Benetę.
81' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Szymon Pawłowski. W zamieszaniu uderzał Patryk Mularczyk. Piłkę odbił Mateusz Kuchta, a Piotr Polczak sfaulował Miłosza Trojak.
80' Fabian Piasecki faulowany przez Miłosza Trojaka.
78' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
77' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Szymon Skrzypczak za Arkadiusza Piecha.
77' Rzut rożny dla sosnowiczan po wybiciu piłki przez Piotra Żemłę.
75' Fabian Piasecki wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a niecelnie główkował Piotr Polczak.
75' Tym razem z rogu wrzucał Patryk Mularczyk, a w polu karnym nie udało się oddać strzału Szymonowi Pawłowskiemu.
74' Róg dla sosnowiczan po akcji Mateusza Szweda.
72' Czy to już koniec nadziei na odwrócenie losów meczu? Po szybkiej odpowiedzi na drugą bramkę Odry liczyliśmy na to, że jeszcze nie wszystko stracone.
71' gol - piłka nożna 1:3 Solowa akcja Arkadiusza Piecha. Napastnik Odry zbiegł z piłką z prawego skrzydła, miał dużo swobody i mógł przymierzyć z pola karnego prawą nogą pod poprzeczkę.
68' Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Bonecki. Piłka odbiła się od muru i trafiła w ręce Kacpra Chorążki.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Arkadiuszu Piechu.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Tomasu Mikiniczu.
65' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wróciła do Szymona Pawłowskiego, który jeszcze raz dograł przed bramkę, a ten głową skierował futbolówkę do siatki.
64' Mateusz Szwed blokowany przez rywala przy strzale z pola karnego. Mamy róg, choć nasi gracze domagali się karnego.
62' gol - piłka nożna 0:2 Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Krzysztof Janus. Piłkę głową odegrał Piotr Żemło, a Miłosz Trojak na 11. metrze przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył prawą nogą z powietrza nie do obrony.
62' Bartłomiej Babiarz sfaulował Mateusza Czyżyckiego.
61' Kacper Chorążka broni strzał Krzysztofa Janusa z lewej strony pola karnego, ale znowu był spalony.
60' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Tomasz Hołota i Patryk Mularczyk za Kacpra Radkowskiego i Filipa Karbowego.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Janasika za faul na Szymonie Pawłowskim.
58' Po dośrodkowaniu Patryka Janasika z rzutu wolnego piłka wpadła do bramki Zagłębia po strzale głową Mateusza Kamińskiego, ale gracz Odry faulował w powietrznym pojedynku Piotra Polczaka.
58' Piotr Polczak faulował Patryka Janasika przy bocznej linii boiska.
57' Znając życie, po tym jak sędzia dał dupy i nie zobaczył spalonego, którego nie było, za chwilę Odra dostanie jakiegoś wątpliwego karnego.
55' Kompromitacja sędziów. Jak było widać na powtórkach, piłkę do Arkadiusza Piecha zagrał Bartłomiej Babiarz, ale gwizdek arbitra zabrzmiał zanim jeszcze gracz Odry skierował piłkę do siatki, więc gola nie można uznać.
55' Piłka wpadła do bramki Zagłębia po strzale Arkadiusza Piecha, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną gracza Odry.
53' żóta kartka Piotr Żemło ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Nawotce.
53' Piłka z rogu została wycofana do Patryka Janasika, który dośrodkował w pole bramkowe, a Kacper Chorążka podczas udanej interwencji zderzył się ze słupkiem.
52' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny.
52' Mateusz Czyżycki przymierzył z około 25 metrów. Piłkę wślizgiem zablokował Rafał Grzelak
50' Zdaniem sędziego Szymonowi Pawłowskiemu Piotr Żemło odebrał piłkę zgodnie z przepisami. Nasz gracz ma inne zdanie.
48' Tomasz Nawotka po podaniu od Szymona Pawłowskiego wstrzelił piłkę w pole bramkowe z lewej strony boiska. Udanie interweniował Mateusz Kuchta.
48' Tomas Mikinić sfaulował w ataku Rafała Grzelaka.
47' Nad Stadionem Ludowym się rozpadało. To dobry znak.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Odra Opole prowadzi do przerwy po nieco kuriozalnej bramce. Czekamy na drugie 45 minut w nadziei, że Zagłębie zagra tak jak z Radomiakiem.
45+2' Krzysztof Janus odebrał piłkę Szymonowie Pawłowskiemu 25 metrów przed bramką Odry.
45+1' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę łapie Mateusz Kuchta.
45' doliczony czas +2
45' Bartłomiej Babiarz faulowany w środku boiska przez Arkadiusza Piecha.
44' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu Markas Beneta blokowany przy próbie strzału i mamy aut.
43' Po akcji Tomasza Nawotki i interwencji Kacpra Tabisia mamy rzut rożny.
41' Fabian Piasecki sfaulował Piotra Żemłę.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul na Mateuszu Czyżyckim.
39' Arkadiusz Piech nie zdołał minąć Markasa Benety na prawym skrzydle.
36' Faul Szymona Pawłowskiego na Miłoszu Trojaku.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Tabisia za faul na Tomaszu Nawotce.
32' Dośrodkowanie Mateusza Szweda z prawego skrzydła i nieudana próba strzału głową w wykonaniu Fabiana Piaseckiego.
31' Do piłki ustawili się Filip Karbowy, Rafał Grzelak i Szymon Pawłowski. Na strzał prawą nogą zdecydował się kapitan Zagłębia i posłał piłkę nad poprzeczką.
30' Szymon Pawłowski faulowany przez Tomasa Mikinicza 20 metrów od bramki Odry.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Trojaka za faul na Filipie Karbowym.
27' Kompletnie nieudany strzał Filipa Karbowego z około 30 metrów. Piłka potoczyła się po ziemi i minęła bramkę Odry w dużej odległości.
26' Kacper Chorążka złapał piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Tomasa Mikinicza
25' Po podaniu Szymona Pawłowskiego z piłką w pole karne Odry wbiegł Filip Karbowy, ale udanie interweniował Sebastian Bonecki.
24' Mateusz Kuchta złapał w polu bramkowym piłkę dośrodkowaną przez Markasa Benetę z lewego skrzydła.
22' Patryk Janasik uderzył po ziemi zza pola karnego i piłka przeszła obok bramki Kacpra Chorążki.
22' Kacper Tabiś zagrał prostopadłe podanie w kierunku Mateusza Czyżyckiego, ale ten nie opanował piłki w polu karnym.
21' Filip Karbowy faulowany na własnej połowie.
21' Solowa akcja Fabiana Piaseckiego. Nasz napastnik w polu karnym minął Piotra Żemłę i przymierzył w długi róg, Niestety, minimalnie niecelnie.
18' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu Piotr Polczak faulował przy próbie strzału Miłosza Trojaka.
17' Róg dla sosnowiczan po interwencji Patryka Janasika.
17' Tomasz Nawotka faulowany przez Kacpra Tabisia.
15' Markas Beneta faulował w ataku Tomasa Mikinicza.
14' Zanosi się na to, że na razie nie będzie zmiany na bramce Zagłębia. Krystian Stępniowski już był gotowy do wejścia, ale Kacper Chorążka dał znać, że jest OK.
13' Mateusz Kuchta wypiąstkował piłkę po wrzutce Szymona Pawłowskiego z narożnika boiska.
13' Tomasz Nawotka po rajdzie lewą stroną wywalczył róg.
11' Rzut wolny dla Odry. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa faulowany był Rafał Grzelak.
11' Arkadiusz Piech po raz czwarty w karierze strzelił bramkę w meczu z Zagłębiem. Dwa razy trafił w sezonie 2008/2009, gdy grał w Gawinie Królewska Wola, a raz w sezonie 2018/2019 jako gracz Śląska Wrocław.
10' Kacper Chorążka jednak nie da rady dłużej grać i do bramki wejdzie Krystian Stępniowski.
10' Szymon Pawłowski faulowany przez Miłosza Trojaka na połowie Zagłębia.
9' Niecelna główka Fabiana Piaseckiego po dośrodkowaniu Markasa Benety z lewego skrzydła.
7' Chwilę trwała przerwa po bramce, bo fizjoterapeuci Zagłębia musieli zająć się Kacprem Chorążką, ale nasz bramkarz jest gotowy do gry.
5' gol - piłka nożna 0:1 Mateusz Czyżycki ze środka boiska zagrał na prawą stronę boiska do Tomasa Mikinicza, który zagrał w pole bramkowe w kierunku Arkadiusza Piecha. Napastnika Odry uprzedził Piotr Polczak, który interweniował tak pechowo, że skierował piłkę stronę bramki, przy okazji depcząc Kacpra Chorążkę. To nie koniec pecha, Piotr Polczak zdołał dopaść do piłki przed bramką, ale odbił ją o słupek, a następnie nabił Arkadiusza Piecha.
4' Markas Beneta przerwał akcję opolan przed polem karnym Zagłębia, ale potem źle zagrał do przodu.
3' W środku boiska Sebastiana Boneckiego sfaulował Rafał Grzelak.
2' W ciągu minuty Zagłębie oddało dwa strzały. Nie był to najgorszy start.
1' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła przed pole karne do Filipa Karbowego, który strzelił z woleja nad poprzeczką.
1' Już po 20 sekundach Zagłębie bliskie prowadzenia. Po podaniu Szymona Pawłowskiego na prawą stronę pola karnego strzelał Fabian Piasecki. Mateusz Kuchta sparował piłkę na róg.
1' gwizdek Mecz zaczął się z 12-minutowym opóźnieniem
0' 20:20 W Polsacie Sport już rozpoczęła się transmisja z Sosnowca, a to oznacza, że za chwilę ujrzymy piłkarzy na murawie. Pewnie zaczniemy grę około 20:25.
0' 20:10 W zakończonych już dziś meczach porażek doznały kluby z Niecieczy i Jastrzębia-Zdroju, a to oznacza, że w przypadku wygranej nad Odrą Zagłębie co najmniej do jutra będzie na miejscu gwarantującym grę w barażach o awans do Ekstraklasy.
0' 20:05 Piłkarze obu zespołów jeszcze się rozgrzewają, a więc można się obawiać, że spotkanie rozpocznie się nieco później niż z 10-minutową obsuwą. Mecz w Jastrzębiu skończył się dopiero o 20:01, a transmisja z Sosnowca według planów miała się rozpocząć o 20:00 (sam mecz o 20:10), a jeszcze gdzieś trzeba upchnąć bloki reklamowe.
0' 20:00 Jeśli ktoś z Sosnowca zastanawiał się, co można robić w naszym mieście w piątkowe wieczory, to na cztery tygodnie problem rozwiązał się sam. Zagłębie zagra u siebie nie tylko dzisiaj, ale także w trzy kolejne piątki - za tydzień z Chrobrym Głogów, za dwa tygodnie z Wartą Poznań (oba mecze o 20:10), a za trzy tygodnie ze Stalą Mielec (17:40).
0' 19:55 Dziś po raz pierwszy po czerwcowym wznowieniu rozgrywek na Stadionie Ludowym zasiądą kibice. Chętnych do obejrzenia meczu było więcej niż można było wpuścić widzów, co może świadczyć o tym, że fani Zagłębia stęsknili się za wizytami na stadionie. Po raz ostatni kibice mogli obejrzeć mecz w Sosnowcu 7 marca, gdy nasz zespół przegrał z Puszczą Niepołomice 3:5.
0' 19:45 W związku z gradobiciem, które przyczyniło się do nieplanowanej przerwy w meczu pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Chojniczanką Chojnice, mecz w Sosnowcu rozpocznie się z lekkim opóźnieniem. Oba spotkania są transmitowane w Polsacie Sport i musimy poczekać na to, aż spotkanie w Jastrzębiu się zakończy i antena będzie wolna.
0' 19:35 Zagłębie wygrało na Stadionie Ludowym dziewięć kolejnych meczów z Odrą Opole. Po raz ostatni ekipa Odry wywiozła punkty z Sosnowca w sezonie 1979/1980, a potem zawsze wyjeżdżała od nas na tarczy. Liczymy na to, że ta seria nie zostanie przerwana, ale mamy do przerwania serię meczów w 2020 roku, które układają się według porządku: zwycięstwo-porażka-remis. W sobotę w Jastrzębiu było zwycięstwo, więc według tego wypadałoby, że dziś będzie porażka, ale bądźmy dobrej myśli.
0' 19:25 W składzie Zagłębia mamy jedną zmianę w porównaniu do meczu w Jastrzębiu. W miejsce pauzującego za cztery żółte kartki Dawida Ryndaka w pierwszym składzie zagra Kacper Radkowski. Nie wiemy jednak, czy młodzieżowiec zagra na prawej obronie, czy może na środku, a po bokach zagrają Markas Beneta i Rafał Grzelak. Brakuje w meczowej dwudziestce kontuzjowanego Patryka Małeckiego.
0' 19:15 Dobry wieczór! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 28. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Opole.
Zdjęcia z meczu z Odrą Opole (część II)Zdjęcia z meczu z Odrą Opole (część II) Prezentujemy drugą porcję zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole, a w niej do obejrzenia aż 91 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Odrą OpoleSkrót meczu z Odrą Opole Na stronie Polsatu Sport, który transmitował mecz Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole, można już obejrzeć skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z OdrąKonferencja prasowa po meczu z Odrą Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole pojawili się Krzysztof Dębek oraz Dietmar Brehmer. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Odrą OpoleZdjęcia z meczu z Odrą Opole Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole. » Czytaj więcej
Zagłębie - Odra 1:3Zagłębie - Odra 1:3 Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy od 1979 roku przegrało u siebie z Odrą Opole. Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył w 65. minucie Markas Beneta. » Czytaj więcej