2020-06-13, 17:40 Miejsce rozgrywania meczu: Bełchatów
GKS Bełchatów
Stroje: zielone (4-5-1)
2:1(0:1)
1. Paweł Lenarcik 70. Marcin Sierczyński 3. Marcin Grolik 21. Mariusz Magiera 2. Mateusz Szymorek 14. Bartosz Biel 19. Adrian Małachowski(84' 16. Mikołaj Grzelak) 8. Paweł Czajkowski 13. Artur Golański (60' 20. Maciej Koziara) 11. Emile Thiakane 18. Patryk Winsztal (74' 59. Przemysław Zdybowicz)     Rezerwowi: 12. Daniel Niżnik 6. Kacper Kondracki 10. Dawid Flaszka 15. Wiktor Putin 45. Bartłomiej Lisowski 77. Damian Warnecki   Trener: Marcin Węglewski
0:1 - Mariusz Magiera 10' (s.) 1:1 - Paweł Czajkowski 67' 2:1 - Adrian Małachowski 78' (k.)
22' Patryk Winsztal 45' Rafał Grzelak 55' Mateusz Szymorek 58' Wojciech Słomka 86' Marcin Sierczyński
12. Kacper Chorążka 29. Markas Beneta 17. Kacper Radkowski 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka 9. Mateusz Szwed (78' 7. Tomasz Nawotka) 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy 11. Patryk Mularczyk (57' 21. Tomasz Hołota) 30. Patryk Małecki 99. Fabian Piasecki (65' 18. Rubio)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Kacper Łopata 16. Dawid Ryndak 8. Szymon Pawłowski 22. Quentin Seedorf 20. Jakub Sinior    Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Dominik Sulikowski - Bartosz Heinig (Gdańsk), Marcin Hankiewicz (Łódź). Techniczny: Filip Kaliszewski (Gdańsk)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Rafał Grzelak faulował przy linii bocznej Przemysława Zdybowicza.
90+2' Bartłomiej Babiarz faulował Mikołaja Grzelaka.
90+1' Bartłomiej Babiarz w środku boiska sfaulował Macieja Koziarę.
90' Tomasz Hołota faulował w ataku Emile'a Thiakane.
90' Tomasz Hołota faulowany przez Macieja Koziarę na własnej połowie.
89' Maciej Koziara faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
88' Rubio z 20 metrów trafia w nogi Mariusza Magiery.
87' Faul Bartłomieja Babiarza na Przemysławie Zdybowiczu.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Filipie Karbowym.
84' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy - Mikołaj Grzelak za Adriana Małachowskiego.
84' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła Tomasz Nawotka przegrywa walkę w powietrzu z Mariuszem Magierą
83' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłka ociera się o poprzeczkę.
82' Przemysław Zdybowicz sfaulował Rafała Grzelaka.
81' Paweł Lenarcik łapie piłkę dośrodkowaną przez Tomasza Nawotkę.
80' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery Adrian Małachowski sfaulował Filipa Karbowego.
80' GKS wywalczył rzut rożny.
78' zmiana Za Mateusza Szweda na boisko wszedł Tomasz Nawotka.
78' gol - po karnym 2:1 Adrian Małachowski strzałem z rzutu karnego pokonuje Kacpra Chorążkę.
77' Rzut karny dla gospodarzy za faul Wojciecha Słomki na Bartoszu Bielu.
75' Przerwa na uzupełnienie płynów
75' Bartosz Biel faulowany w środku boiska przez Wojciecha Słomkę.
74' zmiana Przemysław Zdybowicz wchodzi za Patryka Winsztala.
74' Patryk Winsztal faulował w ataku Bartłomieja Babiarza.
73' Emile Thiakane faulował w ataku Patryka Małeckiego.
72' Dośrodkowanie Mariusza Magiery z rzutu rożnego i piłka przelatuje nad polem karnym. Słychać protesty graczy gospodarzy, ale nie wiemy za bardzo dlaczego.
71' Kacper Radkowski wybił piłkę na rzut rożny.
70' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Magiera, ale chyba zabrakło zrozumienia z kolegami, bo piłka nie trafiła do nikogo.
69' Patryk Winsztal faulowany przez Rafała Grzelaka.
68' Zagłębie mogło szybko odpowiedzieć, ale Paweł Lenarcik odbił piłkę po zagraniu Filipa Karbowego, a potem złapał ją przy próbie dobitki.
67' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Macieja Koziary Paweł Czajkowski uciekł Markasowi Benecie i pokonał Kacpra Chorążkę.
67' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu. Piłkę wybija Patryk Małecki
66' Wojciech Słomka wybił piłkę na rzut rożny.
66' Po podaniu Emile'a Thiakane z ponad 20 metrów pod poprzeczkę przymierzył Paweł Czajkowski Kacper Chorążka sparował piłkę.
65' Markas Beneta faulowany przez Patryka Winsztala.
65' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Rubio za Fabiana Piaseckiego.
64' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła główkował Patryk Winsztal. Broni Kacper Chorążka.
63' Bartłomiej Babiarz faulował Macieja Koziarę.
63' Nieudana próba strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Filipa Karbowego.
62' Faul Mariusza Magiery na Filipie Karbowym.
60' zmiana Maciej Koziara zmienia Artura Golańskiego.
60' Kacper Chorążka interweniuje w polu karnym i wybija piłkę w trybuny.
60' Po podaniu Pawła Czajkowskiego do Bartosza Biela piłkę w polu karnym przejmuje Wojciech Słomka.
59' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery piłkę z pola karnego wybija Bartłomiej Babiarz.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Słomki za faul na Emile'u Thiakane.
58' Emile Thiakane faulowany w środku boiska przez Filipa Karbowego.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Hołota za Patryka Mularczyka.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szymorka za faul na Mateuszu Szwedzie.
55' Emile Thiakane ograł Markasa Benetę i dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę z pola karnego wybił Kacper Radkowski.
54' Zdaniem sędziego Patryk Winsztal faulował w polu karnym Zagłębia Kacpra Radkowskiego.
53' Patryk Małecki wrzucał z rzutu wolnego, a przed polem karnym Rafał Grzelak sfaulował Mariusza Magierę.
52' Emie Thiakane sfaulował Fabiana Piaseckiego.
52' Filip Karbowy faulowany w środku boiska.
51' Żółta kartka dla trenera gospodarzy.
51' Faul Artura Golańskiego na Patryku Mularczyku.
50' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery wysoko nad bramką główkował Artur Golański.
50' Rzut rożny dla GKS-u po interwencji Kacpra Radkowskiego.
50' Kacper Radkowski nie opanował piłki zagrywanej do niego i GKS ma aut.
49' Nieporozumienie między Markasem Benetą a Mateuszem Szwedem. Piłka poza boiskiem.
47' Filip Karbowy traci piłkę 25 metrów przed bramką gospodarzy.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 35 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Mamy więcej szczęścia niż rozumu. Gospodarze sami strzelili sobie bramkę, potem sędzia nie uznał prawidłowego gola dla GKS-u a później raz uratowała nas poprzeczka, a raz Kacper Chorążka do spółki ze słupkiem.
45+2' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Małecki, ale nikomu nie udało się oddać strzału na bramkę.
45+1' Fabian Piasecki strzela z ostrego kąta z pola karnego. Piłkę odbija Paweł Lenarcik, a potem na róg wybija ją Mariusz Magiera.
45+1' Po strzale Mariusza Magiery z rzutu wolnego piłka przechodzi nad poprzeczką.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Patryku Winsztalu.
44' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu wolnego piłka trafiła w polu karnym do Marcina Grolika, który oddał strzał na bramkę. Piłka po interwencji Kacpra Chorążki trafiła w słupek, a dobijający z około 12 metrów Paweł Czajkowski spudłował.
42' Żaden z piłkarzy nie sięga dochodzącej piłki dośrodkowanej przez Mariusza Magierę z rzutu wolnego. Grę wznowi Kacper Chorążka.
41' Bartosz Biel faulowany przez Wojciecha Słomkę tuż poza polem karnym.
41' Patryk Małecki uderzył prawą nogą z lewej strony boiska. Broni Paweł Lenarcik.
39' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu rożnego głową w poprzeczkę strzelił Marcin Grolik. Piłka po odbiciu spadła w pole bramkowe, a potem Bartłomiej Babiarz zagrał głowa do Kacpra Chorążki.
39' Mateusz Szwed blokuje wrzutkę Mateusza Szymorka i róg dla GKS-u.
38' Faul Patryka Małeckiego na Bartoszu Bielu.
37' Za stadionem zgromadzili się kibice gospodarzy i na obiekcie słychać ich głośny doping.
37' Z dystansu uderzał Patryk Winsztal. Broni Kacper Chorążka.
37' Mariusz Magiera zagrał odchodzącą piłkę z rzutu rożnego, ale nikt z jego kolegów do niej w polu karnym nie doszedł.
36' Róg dla gospodarzy po interwencji Kacpra Radkowskiego.
35' Zagłębie oddało inicjatywę graczom gospodarzy, ale na razie nic z tego wynika, bo sosnowiczanie umiejętnie się bronią.
33' Faul Pawła Czajkowskiego na Fabianie Piaseckim w środku boiska.
32' Tomasz Nawotka,Tomasz Hołota i Rubio udali się na rozgrzewkę razem z Arturem "Fortepianem" Gołasiem.
32' Gramy dalej!
30' Przerwa na uzupełnienie płynów.
30' Po podaniu Markasa Benety Patryk Mularczyk z około 18 metrów strzela wysoko nad bramką.
29' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda w polu karnym interweniuje Mariusz Magiera.
27' Markas Beneta nie pozwolił Emile'owi Thiakane na przejęcie piłki w polu karnym Zagłębia.
26' Kacper Radkowski w środku boiska sfaulował Patryka Winsztala.
25' Z około 35 metrów uderzał Adrian Małachowski. Po drodze piłka otarła się o Patryka Winsztala i trafiła w ręce Kacpra Chorążki.
24' Mateusz Szwed zbiegł z piłką z prawej strony do środka i uderzył lewą nogą po ziemi z około 18 metrów. Broni Paweł Lenarcik.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Winsztala za faul na Kacprze Chorążce.
22' Patryk Małecki wymienił podania z Patrykiem Mularczykiem i dośrodkował w pole karne, a składający się do przewrotki Rafał Grzelak nie trafił w piłkę.
21' Po strzale Filipa Karbowego z około 30 metrów piłka odbija się rykoszetem od Pawła Czajkowskiego i wychodzi na róg.
19' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Fabian Piasecki skierował piłkę do bramki, ale gola nie ma, bo nasz napastnik zagrał łokciem.
18' Patryk Mularczyk sfaulował w ataku Pawła Czajkowskiego.
17' Obejrzeliśmy powtórki w Polsacie Sport. O ile interwencja Kacpra Chorążki była świetna, to jednak powinno być 1:1, bo piłka już minęła linię bramkową.
16' Faul Marcina Sierczyńskiego na Patryku Małeckim.
14' Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu wolnego z około 5 metrów strzelał Paweł Czajkowski, a świetną interwencją popisał się Kacper Chorążka, który wybił piłkę w boisko. Pozostaje tylko pytanie, czy futbolówka nie minęła już linii bramkowej. Sytuacja byłą bardzo kontrowersyjna.
13' Bartłomiej Babiarz faulował Bartosza Biela około 30 metrów od sosnowieckiej bramki.
12' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Małecki, a piłkę z pola karnego wybił Mariusz Magiera.
11' Mateusz Szwed faulowany przez Mateusza Szymorka.
10' gol samobójczy 0:1 Kapitalne podanie Patryka Mularczyka w pole karne do Mateusza Szweda, który odgrywał w pole bramkowe do Fabiana Piaseckiego, któremu trzynastą bramkę w sezonie odebrał Mariusz Magiera, wbijając piłkę do własnej bramki.
9' Faul Rafała Grzelaka na Patryku Winsztalu.
8' Mateusz Szwed dośrodkował w trybuny z prawego skrzydła.
6' Fabian Piasecki nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z lewego skrzydła.
6' Lewą nogą z rzutu wolnego strzelał Rafał Grzelak i piłka trafiła w mur.
5' Faul Mariusza Magiery na Patryku Mularczyku i Zagłębie ma rzut wolny z około 28 metrów.
3' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Magiera, a grę od bramki wznowi Kacper Chorążka, bo pod bramką piłkę jako ostatni zagrywał Paweł Czajkowski.
2' Faul Filipa Karbowego na Arturze Golańskim.
0' 17:35 Na murawę jako pierwsi wyszli piłkarze Zagłębia. Dziś sosnowiczanie zagrają w jednolitych czerwonych strojach. Bełchatowianie wystąpią za to w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach. Kapitanem sosnowiczan pod nieobecność Szymona Pawłowskiego i Piotra Polczaka jest dziś Rafał Grzelak.
0' 17:30 Zagłębie w dwóch poprzednich meczach pod wodzą Krzysztofa Dębka zdobyło 4 punkty, a powinno być nawet sześć, gdyby nie feralna końcówka meczu w Tychach. Zwycięstwo w Bełchatowie da nam awans na szóstą pozycję w tabeli, a więc jest o co grać.
0' 17:25 Na ligowe zwycięstwo nad drużyną z Bełchatowa Zagłębie czeka od wiosny 2005, gdy na Stadionie Ludowym wygraliśmy z GKS-em 2:0, a bramki strzelili dwaj zawodnicy, którzy po sezonie przenieśli się do GKS-u - Tomasz Łuczywek i Mariusz Ujek. Wierzymy w to, że dziś uda się przerwać serię pięciu kolejnych ligowych spotkań bez wygranej nad ekipą "Torfiorzy". Kiedy, jeśli nie dzisiaj? Bełchatowianie od 466 minut nie strzelili w lidze bramki, są zespołem personalnie słabszym niż jesienią, a tuż przed restartem sezonu z klubu odszedł Artur Derbin, który w poprzednim sezonie poprowadził bełchatowian do awansu.
0' 17:15 W pierwszej jedenastce zespołu z Bełchatowa nasz dobry znajomy, Marcin Sierczyński, który aż do 2017 roku (z półroczną przerwą na wypożyczenie do Janiny Libiąż) grał w Zagłębiu. Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę i korzystają z faktu, że pod jedną z linii bocznych jest ocieniony fragment murawy. Pogoda w Bełchatowie wydaje nam się jednak trochę bardziej łaskawa niż w Sosnowcu. Jest co prawda ciepło, ale nie aż tak gorąco jak było u nas, gdy wyjeżdżaliśmy w trasę. Wieje także przyjemny wiaterek, który zdecydowanie ułatwia życie.
0' 17:05 Mamy trzy zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu ze Stomilem Olsztyn. Poza składem znalazł się pauzujący za cztery żółte kartki Piotr Polczak, a na ławce usiedli Szymon Pawłowski i Dawid Ryndak. Do pierwszej jedenastki wrócili natomiast Rafał Grzelak, Wojciech Słomka oraz były zawodnik klubu z Bełchatowa Patryk Mularczyk.
0' 16:55 Dzień dobry! Witamy z Bełchatowa i zapraszamy na relację z meczu 25. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w Bełchatowie (część II)Zdjęcia z meczu w Bełchatowie (część II) Prezentujemy drugą galerię zdjęć z wyjazdowego meczu Zagłębia z GKS-em Bełchatów, a w niej do obejrzenia aż 123 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BełchatowieKonferencja prasowa po meczu w Bełchatowie Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się Krzysztof Dębek oraz Marcin Węglewski.  » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z Bełchatowa (część I)Galeria zdjęć z Bełchatowa (część I) Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć wykonanych podczas meczu GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w BełchatowieSkrót meczu w Bełchatowie Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót rozegranego dziś w Bełchatowie spotkania pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Nie pomogliśmy szczęściu...Nie pomogliśmy szczęściu... Po fatalnej drugiej połowie Zagłębie przegrało w Bełchatowie 1:2 i nie potrafiło wykorzystać fury szczęścia, jaką miało w pierwszej części meczu. » Czytaj więcej