2020-06-07, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:1(1:0)
Stomil Olsztyn
12. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 29. Markas Beneta 9. Mateusz Szwed 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy (75' 21. Tomasz Hołota) 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski (83' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki (75' 18. Rubio)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Kacper Łopata 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka   Trener: Krzysztof Dębek
1:0 - Filip Karbowy 36' 1:1 - Szymon Sobczak 61' (k.) 2:1 - Fabian Piasecki 62'
29' Piotr Polczak 34' Jakub Tecław 56' Jakub Mosakowski 60' Kacper Radkowski
82. Piotr Skiba 44. Serafin Szota 97. Wiktor Biedrzycki 4. Jakub Mosakowski 6. Jonatan Straus 11. Mateusz Gancarczyk 31. Maciej Pałaszewski 15. Jakub Tecław (50' 63. Wojciech Hajda) 5. Grzegorz Lech (69' 16. Koki Hinokio) 26. Eric Molloy (63' 23. Jurich Carolina) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 13. Michał Leszczyński 3. Lukas Kuban 22. Jakub Staszak 87. Sebastian Jarosz 99. Mateusz Bondarenko   Trener: Piotr Zajączkowski
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Jakub Wójcik, Marcin Lisowski (Warszawa). Techniczny: Paweł Kukla (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach sędzia Wojciech Myć kończy drugą połowę.
90+3' Zagłębie po rogu szanuje piłkę przy chorągiewce.
90+3' Jakub Mosakowski w polu karnym blokuje piłkę po strzale Rubio. Mamy rzut rożny.
90+2' Faul Serafina Szoty na Mateuszu Szwedzie w okolicy narożnika boiska.
90+2' Uff.. Oblężenie sosnowieckiej bramki. Szymon Sobczak z ostrego kąta trafia w poprzeczkę, a po chwili Serafin Szota z prawej strony pola karnego trafia w Szymona Sobczaka.
90' Wojciech Myć zaczyna się gubić. Nie widział ewidentnego faulu na Patryku Mularczyku.
89' Z około 10 metrów strzelał Szymon Sobczak, który ograł Kacpra Radkowskieo, ale świetną paradą popisał się Kacper Chorążka.
89' Znowu daleki wrzut z autu w wykonaniu Jonatana Strausa, ale Patryk Małecki wyjaśnia sytuację.
88' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Kacpra Radkowskiego.
87' Patryk Mularczyk nie pozwolił na dośrodkowanie Serafinowi Szocie.
85' Tomasz Hołota sfaulował w akcji ofensywnej Juricha Carolinę.
84' Jonatan Straus wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Piotr Polczak interweniował głową.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Szymona Pawłowskiego.
83' Faul Bartłomieja Babiarza na Szymonie Sobczaku.
82' I znowu Patrykowi Małeckiemu nie udało się dośrodkować tak jak trzeba.
81' Patryk Małecki faulowany przez Wojciecha Hajdę przy bocznej linii boiska.
80' Mateusz Gancarczyk zablokowany przez Piotra Polczaka przy próbie strzału z 20 metrów.
79' Koki Hinokio faulował Piotra Polczaka.
78' Szymon Sobczak wyłożył piłkę na 18. metr do Wojciecha Hajdy, a ten uderzył nad bramką.
77' Szymon Sobczak najpierw próbował wymusić rzut karny, a potem zagrał piłkę ręką. Gdzie jest kartka?
77' Szkoda tych wszystkich zmarnowanych akcji. Oby to się nie zemściło.
75' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Rubio za Fabiana Piaseckiego i Tomasz Hołota za Filipa Karbowego.
74' Po akcji Mateusza Szweda Szymon Pawłowski z 18 metrów trafia w słupek. Futbolówka spadła pod nogi Patryka Małeckiego, ale ten fatalnie spudłował z około 10 metrów.
74' Kacper Radkowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kokiego Hinokio z rzutu rożnego.
73' Koki Hinokio wywalczył rzut rożny dla Stomilu.
73' Nieudane dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
72' Koki Hinokio wstrzelił piłkę w pole bramkowe z prawego skrzydła. Futbolówka przeleciała na drugą stronę placu gry i tam przejął ją Dawid Ryndak.
71' Po zagraniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego prawą nogą strzelał Fabian Piasecki. Piotr Skiba odbił piłkę nogą.
70' Jonatan Straus zdecydował się na strzał z dystansu i dosyć mocno spudłował.
69' zmiana Ostatnia zmiana w Stomilu - Koki Hinokio za Grzegorza Lecha.
68' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłka trafia w poprzeczkę.
66' Fabian Piasecki przejął piłkę na lewej stronie boiska, podał do Szymona Pawłowskiego, ale potem nie ruszył do podania naszego kapitana.
66' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego niecelnie główkował Fabian Piasecki.
65' Po rajdzie Mateusza Szweda piłkę na rzut rożny wybija Jurich Carolina.
64' Fabian Piasecki strzelił swoją dwunastą bramkę w tym sezonie i jest w tej chwili współliderem klasyfikacji najlepszych strzelców I ligi.
63' zmiana Druga zmiana w Stomilu - Jurich Carolina za Erica Molloya.
62' gol - piłka nożna 2:1 Mateusz Szwed dośrodkował tuż zza bocznej linii pola karnego, a Fabian Piasecki przy biernej postawie Seraifna Szoty strzelił głową z pola bramkowego i dał Zagłębiu prowadzenie.
62' Markas Beneta faulowany prze Wiktora Biedrzyckiego
61' gol - po karnym 1:1 Szymon Sobczak nie daje szans Kacprowi Chorążce z 11 metrów i jest 1:1.
60' żóta kartka Rzut karny dla Stomilu za faul Kacpra Radkowskiego na Szymonie Sobczaku i kartka dla naszego młodego obrońcy.
59' Mateusz Szwed faulowany przez Jonatana Strausa.
58' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu główkował zamykający akcję Piotr Polczak. Broni Piotr Skiba.
57' Mateusz Szwed wywalczył róg dla Zagłębia.
56' Niestety, kolejna nieudana wrzutka Patryka Małeckiego z rzutu wolnego. Piłka wyszła na aut w okolicy narożnika boiska.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Mosakowskiego za faul na Fabianie Piaseckim.
55' Z narożnika boiska wrzucał Grzegorz Lech, a Serafin Szota sfaulował Patryka Małeckiego.
55' Bartłomiej Babiarz powsytrzymał rajd Mateusza Gancarczyka wybiciem piłki na róg.
54' Filip Karbowy poślizgnął się przy próbie podania w pole karne i piłka nie trafiła do adresata.
53' Zbyt ostre dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu rożnego. Piłka przeleciała nad polem bramkowym i wyszła poza końcową linię boiska.
52' Serafin Szota blokował Patryka Małeckiego i mamy rzut rożny.
51' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewej strony boiska i znowu zabrakło wykończenia. Fabian Piasecki nie sięgnął piłki głową, a zamykający akcję Mateusz Szwed źle strzelił z ostrego kąta.
50' zmiana Wojciech Hajda zmienia Jakuba Tecława
49' Szkoda dobrej okazji Zagłębia. Mateusz Szwed podał z prawego skrzydła w pole karne. Piotr Skiba uprzedził Fabiana Piaseckiego, ale wybił piłkę pod nogi Patryka Małeckiego, który odegrał do "Piaska", ale ten nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym.
47' Z rogu wrzucał Grzegorz Lech, a Szymon Sobczak w walce o piłkę nieprzepisowo blokował Markasa Benetę.
47' Po strzale Szymona Sobczaka z rzutu wolnego piłka odbiła się od Bartłomieja Babiarza i wyszła na róg.
46' Rzut wolny dla Stomilu z ponad 30 metrów po faulu Kacpra Radkowskiego
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry sędzia Wojciech Myć kończy pierwsza połowę meczu.
45+2' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę wybija z pola karnego Wiktor Biedrzycki.
45+1' Markas Beneta faulowany przez Macieja Pałaszewskiego.
45+1' z rogu wrzucał Patryk Małecki, a Piotrowi Polczakowi nie udało się oddać strzału.
45' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Wiktor Biedrzycki skacze w polu bramkowym wyżej niż Fabian Piasecki i wybija piłkę na róg.
44' Mateusz Gancarczyk zbyt mocno wypuścił sobie piłkę na skrzydle.
44' Mateusz Szwed faulował Jonatana Strausa i usłyszał za to reprymendę od Wojciecha Mycia.
43' Markas Beneta wstrzelił piłkę w pole bramkowe z lewego skrzydła, ale tam nie było żadnego z sosnowiczan.
41' Filip Karbowy faulowany na własnej połowie przez Jakuba Tecława.
40' Filip Karbowy faulowany przez Szymona Sobczaka.
39' Z rogu wrzucał Patryk Małecki. Piłkę wybił poza pole karne Eric Molloy, ale Zagłębie utrzymało się w posiadaniu futbolówki, z lewego skrzydła dośrodkował Filip Karbowy, a zamykający akcję Patryk Małecki strzelił w poprzeczkę.
39' Dawid Ryndak wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
37' Dla Filipa Karbowego był to pierwszy gol w barwach Zagłębia.
36' gol - piłka nożna 1:0 Mateusz Szwed z prawej strony boiska wycofał piłkę do Filipa Karbowego, a ten miał dużo swobody i przymierzył prawą nogą z ponad 25 metrów. Piłka wpadła pod poprzeczkę olsztyńskiej bramki.
36' Po dośrodkowaniu Erica Molloya ze środka pola karnego strzelał Grzegorz Lech. Kacper Chorążka bez problemów interweniuje.
35' Szymon Pawłowski zagrał na lewą stronę pole karnego do Patryka Małeckiego, który dośrodkował przed bramkę, a Piotr Skiba był szybszy od Fabiana Piaseckiego.
35' Patryk Małecki posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale zdecydowanie nie tak powinno to wyglądać.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Tecława za faul na Szymonie Pawłowskim.
34' Ustawili się do piłki we trzech, aż w końcu Jakub Tecław strzelił po ziemi daleko od bramki.
33' Szymon Sobczak faulowany na 30. metrze przez Bartłomieja Babiarza.
32' Piotr Polczak obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i w sobotę w Bełchatowie nie zagra.
31' Szymon Sobczak po podaniu Macieja Pałaszewskiego wbiegł w pole karne i będąc naciskanym przez Kacpra Radkowskiego uderzył lekko po ziemi prawą nogą. Broni Kacper Chorążka.
30' Mateusz Gancarczyk z 25 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Grzegorzu Lechu.
28' Grzegorz Lech faulowany w środku boiska przez Piotra Polczaka.
27' Złe podanie Dawida Ryndaka w kierunku Fabiana Piaseckiego. "Dawid, przyłóż się do tego" - motywuje "Denvera" nasz najlepszy strzelec.
25' Bartłomiej Babiarz sfaulował Grzegorza Lecha i sędzia przywołuje naszego gracza do siebie "Bartek, chodź tu do mnie".
25' Chłopaki popili i gramy dalej.
24' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
23' Po dośrodkowaniu Macieja Pałaszewskiego w polu karnym Zagłębia Dawid Ryndak wygrał powieytrzny pojedynem z Erikiem Molloyem.
22' Prawą stroną boiska zaatakował Mateusz Szwed, podał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, ale ten niedokładnie dośrodkował w kierunku Patryka Małeckiego i piłka wyszła poza boisko.
21' Jakub Tecław faulowany przez Bartłomieja Babiarza w środkowym kole.
20' Patryk Małecki odebrał piłkę na własnej połowie Maciejowi Pałaszewskiemu. Sosnowiczanie ruszyli do przodu, ale na wysokości pola karnego podanie Szymona Pawłowskiego do "Małego" przeciął Serafin Szota.
19' Bardzo niecelny strzał Mateusza Gancarczyka z rzutu wolnego.
18' Szymon Sobczak faulowany przez Kacpra Radkowskiego. Wolny dla Stomilu z około 30 metrów.
17' Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska. Dośrodkował Jonatan Straus, a akcję próbował sfinalizować strzałem zza pola karnego Grzegorz Lech, ale trafił tylko w Markasa Benetę.
16' Masażysta Stomilu na boisku, bo urazu doznał Eric Molloy.
14' Błąd sędziego Wojciecha Mycia. Zagłębie powinno zacząć z rogu po tym jak Maciej Pałaszewski jako ostatni dotykał piłki, która wyszła poza boisko. Patryk Małecki ma uzasadnione pretensje do arbitra.
13' Jakub Tecław na połowie Zagłębia ostro potraktował Fabiana Piaseckiego.
12' Prostopadła piłka od Fabiana Piaseckiego w kierunku Mateusza Szweda. Piłkę przejął Wiktor Biedrzycki.
12' Z lewego skrzydła dośrodkował Jonatan Straus, a Eric Molloy niecelnie strzelił głową z około 8 metrów.
10' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła nad bramką główkował Fabian Piasecki.
9' Nieudana próba dośrodkowania prawą nogą z lewej strony boiska przez Markasa Benetę.
8' Mateusz Gancarczyk faulował Markasa Benetę.
7' Patryk Małecki po akcji lewą stroną boiska dośrodkował na 7. metr do Fabiana Piaseckiego, który oddał strzał na bramkę gości, ale świetnie spisał się Piotr Skiba, który odbił piłkę. Próbował jeszcze dobijać Szymon Pawłowski, ale został zablokowany.
5' Mateusz Gancarczyk co prawda wpakował piłkę do siatki, ale gol nie mógł być uznany, bo wcześniej na spalonym był podający Szymon Sobczak.
4' Dawid Ryndak zagrał po skrzydle do Mateusza Szweda, który dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a akcję przerwał Wiktor Biedrzycki.
3' I znowu mamy faul w ataku - tym razem Grzegorza Lecha na Markasie Benecie.
2' Szymon Pawłowski w ataku faulował Jakuba Mosakowskiego.
2' Patryk Małecki faulował w ataku Mateusza Gancarczyka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:38 Wojciech Myć i kapitanowie obu zespołów, Szymon Pawłowski i Grzegorz Lech, zebrali się na środkowej linii, aby dokonać losowania.
0' 12:35 Czekamy aż piłkarze pojawią się na boisku. Będzie to wyglądało inaczej niż podczas "normalnych" meczów. Sędzia nie wyprowadzi obu zespołów, tylko najpierw pojawią się goście, potem gospodarze, a a końcu na murawę wejdą sędziowie.
0' 12:30 W podzielonym na strefy stadionie na trybunach garstka osób. Pięcioro fotoreporterów, dziesięcioro dziennikarzy, przedstawiciele mediów klubowych, pracownicy klubu, reprezentanci władz Zagłębia (Marcin Jaroszewski, Robert Tomczyk, Grzegorz Książek), a także były piłkarz i trener Zagłębia Tomasz Łuczywek, dziś pracujący dla sztabu trenerskiego kadry U-20.
0' 12:25 Po raz ostatni Zagłębie grało na Stadionie Ludowym bez publiczności niemal dokładnie 10 lat temu. 9 czerwca 2010 sosnowiczanie wygrali 1:0 z Czarnymi Żagań. Wtedy powodem zamknięcia stadionu przez wojewodę Zygmunta Łukaszczyka były wydarzenia podczas meczu Pucharu Polski z Pogonią Szczecin
0' 12:20 W czwartkowym meczu w Tychach ostatnia akcja gospodarzy pozbawiła Zagłębie szansy na zniwelowanie dystansu do strefy barażowej do zaledwie dwóch punktów. Dziś sosnowiczanie mają ponownie okazję na doskoczenie do pierwszej szóstki na dystans dwóch "oczek". Trzeba tylko pokonać Stomil Olsztyn. Wierzymy, że naszą drużynę na to stać.
0' 12:10 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na rozgrzewce. Zagłębie po raz kolejny rozgrzewa się w okolicznościowych, "antykoronawirusowych" koszulkach. Na płocie wisi kibicowskie płótno "Mimo, że niewidoczni, to z wami obecni!" oraz klubowe "Podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników" i "Szacunek dla kibiców i górników"
0' 12:00 Udało nam się dowiedzieć, że absencja Krystiana Stępniowskiego spowodowana jest lekkim urazem mięśnia czworogłowego. Obecność Kacpra Chorążki w bramce oznacza, że sosnowiczanie zagrają dziś od pierwszej minuty z aż trzema młodzieżowcami w składzie. Będą więc punkty w Pro Junior System. Szkoda, że nie ma Matko Perdijicia, któremu Stomil wyraźnie leży. W poprzedniej rundzie w meczu w Olsztynie obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Lecha, a wiosną 2018 zagrał tam "na zero" w swoim jedynym występie w sezonie 2017/2018, gdy za kartki pauzował Dawid Kudła.
0' 11:50 Tylko jednej zmiany w składzie dokonał trener Krzysztof Dębek w porównaniu do czwartkowego meczu w Tychach. I to zmiany dosyć niespodziewanej, bo bramki bronił będzie dziś nie Krystian Stępniowski, nie Matko Perdijić, tylko Kacper Chorążka, dla którego będzie to debiut w Zagłębiu. Na ławce dziś siądzie dziewięciu zawodników, wśród nich znaleźli się pauzujący w Tychach za kartki Wojciech Słomka i zmagający się z lekkim urazem Rafał Grzelak.
0' 11:40 Dzień dobry, po raz pierwszy od dokładnie trzech miesięcy witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 24. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn.
Zdjęcia z meczu ze StomilemZdjęcia z meczu ze Stomilem Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn. Tym razem, ze względu na wytyczne PZPN, fotografować można było tylko z trybun, a nie z murawy. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StomilemKonferencja prasowa po meczu ze Stomilem Po meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn głos zabrali trenerzy obu drużyn - Krzysztof Dębek oraz Piotr Zajączkowski.  » Czytaj więcej
Skrót meczu ze StomilemSkrót meczu ze Stomilem Na stronie Polsatu Sport można już obejrzeć skrót dzisiejszego spotkania pomiędzy Zagłebiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn. » Czytaj więcej
Zagłębie - Stomil 2:1Zagłębie - Stomil 2:1 Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stomilem Olsztyn 2:1 w meczu 24. kolejki Fortuna I ligi. Gole dla sosnowiczan strzelili Filip Karbowy (36') i Fabian Piasecki (62'). Dla gości trafił Szymon Sobczak (61' - karny). » Czytaj więcej