2020-06-04, 20:40 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
GKS Tychy
Stroje: czarne
1:1(0:1)
Stroje: czerwone
91. Konrad Jałocha 5. Maciej Mańka 4. Marcin Biernat 3. Łukasz Sołowiej 21. Ken Kallaste (63' 13. Łukasz Moneta) 77. Kacper Piątek (46' 96. Wojciech Szumilas) 14. Dario Kristo 15. Jan Biegański (72' 9. Dawid Kasprzyk)8. Łukasz Grzeszczyk 17. Sebastian Steblecki 27. Mateusz Piątkowski   Rezerwowi: 53. Marek Igaz 7. Jakub Piątek 19. Michał Staniucha 22. Wilson Kamavuaka 24. Dominik Połap 63. Mateusz Pańkowski    Trener: Ryszard Komornicki
0:1 - Fabian Piasecki 33' (k.) 1:1 - Łukasz Moneta 90+3'
19' Filip Karbowy 45+1' Dawid Ryndak 82' Marcin Biernat 85' Maciej Mańka
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski25. Piotr Polczak 29. Markas Beneta 9. Mateusz Szwed (65' 18. Rubio) 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy (60' 21. Tomasz Hołota) 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski (69' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi:23. Matko Perdijić5. Kacper Łopata 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf  Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Zbigniew Szymanek, Damian Rokosz (Katowice). Techniczny: Piotr Lasyk (Bytom)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 6 sekundach gry kończy się mecz w Tychach.
90+3' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował Łukasz Moneta.
90+3' Fabian Piasecki sfaulował Macieja Mańkę z prawej strony boiska.
90+2' Patryk Mularczyk odebrał piłkę Maciejowi Mańce, ruszył w pole karne tyszan i przy próbie strzału został zablokowany przez Łukasza Sołowieja.
90+1' Kontra sosnowiczan. Po podaniu Rubio Patryk Małecki uwikłał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę.
90' doliczony czas +3
90' Po podaniu Macieja Mańki Łukasz Grzeszczyk niecelnie strzelał zza pola karnego.
89' Sebastian Steblecki strzelił lewą nogą z ponad 25 metrów wysoko i daleko od bramki.
88' Markas Beneta faulowany we własnym polu karnym przez Dawida Kasprzyka.
87' Wojciech Szumilas znalazł się z futbolówką w naszym polu karnym, ale źle ją zagrał i wyskoczyła mu ona poza końcową linię.
86' Maciej Mańka ograł Patryka Mularczyka na prawej stronie boiska, ale niedokładnie podawał w pole karne
86' Patryk Mularczyk z około 20 metrów strzelił prawą nogą obok tyskiej bramki.
85' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Małecki, ale tyszanie zdołali wyekspediować piłkę z pola kanego.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Mańki za faul na Patryku Mularczyku.
84' Kacper Radkowski wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rogu.
83' Róg dla tyszan po interwencji Dawida Ryndaka.
83' Fabian Piasecki na spalonym
82' żóta kartka Patryk Mularczyk faulowany przez Marcina Biernata i żółta kartka dla stopera gospodarzy.
81' Patryk Małecki chciał podawać do Fabiana Piaseckiego, a podał w aut.
80' Po podaniu Markasa Benety w pole karne Tomasz Hołota źle przyjął piłkę i jeszcze sfaulował rywala.
79' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety niecelnie strzelał Mateusz Piątkowski.
79' I jeszcze jeden róg dla gospodarzy.
78' Kacper Radkowski uprzedził Łukasza Monetę w polu karnym. Róg dla tyszan.
77' Po odegraniu piłki przez Rubio Patryk Mularczyk oddał lekki i niecelny strzał po ziemi z około 16 metrów.
77' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego gracze rywali udaremnili próbę zagrania piłki przez Fabiana Piaseckiego.
76' Po interwencji Marcina Biernata mamy rzut rożny.
75' Fabian Piasecki na spalonym po podaniu Rubio.
75' Sędzia przerwał grę, bo Piotr Polczak ucierpiał w tym starciu z rywale, ale już jest w porządku. Gramy dalej!
74' Sebastian Steblecki dograł z lewej strony boiska przed bramkę Zagłębia, a Piotr Polczak uniemożliwił oddanie strzału Mateuszowi Piątkowskiemu.
72' zmiana Ostatnia zmiana w GKS-ie. Dawid Kasprzyk za Jana Biegańskiego.
72' Po podaniu Macieja Mańki z prawej strony boiska Łukasz Grzeszczyk uderzał z około 8 metrów i trafił w plecy Kacpra Radkowskiego.
71' Łukasz Grzeszczyk strzelił prawą nogą z około 28 metrów. Piłka przeleciała nad bramką Zagłębia.
70' Rubio sfaulował w ataku Marcina Biernata.
70' Na spalonym Łukasz Grzeszczyk.
70' Po zejściu Szymona Pawłowskiego kapitańską opaskę przejął Piotr Polczak
69' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Szymona Pawłowskiego.
68' Marks Beneta faulował Łukasza Grzeszczyka w środku boiska.
67' Sebastian Steblecki zwiódł na lewym skrzydle Tomasza Hołotę i odegrał na 14. metr do Jana Biegańskiego, który strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
67' Faul Bartłomieja Babiarza na Łukaszu Grzeszczyku na połowie tyszan.
66' Piotr Polczak wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniiu Macieja Mańki.
66' Patryk Małecki gra od teraz na prawym skrzydle, Szymon Pawłowski na lewym, a Rubio w ataku obok Fabiana Piaseckiego.
65' zmiana Rubio wchodzi na murawę za Mateusza Szweda.
65' Maciej Mańka faulował w ataku Markasa Benetę.
64' Kacper Radkowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego.
63' zmiana Łukasz Moneta wszedł na boisko za Kena Kallaste.
63' Piotr Polczak uprzedził Mateusza Piątkowskiego i wybił piłkę na rzut rożny.
62' Płaski i lekki strzał z dystansu w wykonaniu Wojciecha Szumilasa. Piłkę bez problemów łapie Krystian Stępniowski.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Hołota za Filipa Karbowego.
58' Piotr Polczak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.
57' Faul Markasa Benety na Łukaszu Grzeszczyku z boku boiska.
57' Zagłębie zamknięte na własnej połowie przez gospodarzy.
56' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rogu główkował Łukasz Sołowiej, a futbolówka otarła się o poprzeczkę.
56' Piotr Polczak blokuje strzał Macieja Mańki. Róg dla tyszan.
55' Wojciech Szumilas zagrał dochodzącą piłkę z rzutu wolnego i w polu bramkowym interweniował Krystian Stępniowski.
55' Jan Biegański sfaulowany przez Bartłomieja Babiarza.
54' Nad Tychami solidnie się rozpadało.
53' W polu karnym Zagłębia Bartłomiej Babiarz odebrał piłkę Łukaszowi Grzeszczykowi.
53' Patryk Małecki sfaulował Łukasza Grzeszczyka.
51' Złe podanie Fabiana Piaseckiego w kierunku Patryka Małeckiego.
50' Mateusz Szwed zbiegł z piłką z prawej strony boiska do środka i oddał strzał nad bramką z około 23 metrów.
48' Wojciech Szumilas oddał strzał lewą nogą z około 28 metrów. Gdyby na "gnieździe" siedział prowadzący doping, to właśnie zostałby ustrzelony piłką.
48' Patryk Małecki dośrodkował prosto w ręce Konrada Jałochy.
47' Łukasz Grzeszczyk uderzył nad bramką z prawej strony pola karnego.
47' Bartłomiej Babiarz wślizgiem przerwał kontrę tyszan.
47' Łukasz Sołowiej wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego.
46' Faul Macieja Mańki na Patryku Małeckim.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy - Wojciech Szumilas za Kacpra Piątka
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Sebastianie Stebleckim.
45+1' doliczony czas +1
45+1' Faul Mateusza Piątkowskiego na Mateuszu Szwedzie.
45' Strzał Mateusza Piątkowskiego zablokowany w polu karnym przez Markasa Benetę.
45' Patryk Małecki faulował w ataku Marcina Biernata.
44' Nie tylko dośrodkowania, ale także strzały nie wychodzą Łukaszowi Grzeszczykowi. Z rzutu wolnego z 20 metrów posłał piłkę metr nad bramką.
43' Sebastian Steblecki faulowany przez Patryka Małeckiego 20 metrów od bramki, Może być groźnie.
42' Faul Dawida Ryndaka na Łukaszu Grzeszczyku.
41' Piłka poza boiskiem po podaniu Dawida Ryndaka w stronę Mateusza Szweda.
40' I znowu złe dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego. Od bramki grę wznowi Krystian Stępniowski.
40' Faul Piotra Polczaka na Mateuszu Piątkowskim około 35 metrów od naszej bramki.
39' Walka o piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego kończy się faulem Markasa Benety.
39' Sosnowiczanie wywalczyli trzeci rzut rożny w spotkaniu.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a niecelnie główkował Łukasz Sołowiej.
37' Markas Beneta faulował Kacpra Piątka.
36' Faul Bartłomieja Babiarza na Dario Kristo.
36' Sebastian Steblecki ograł Bartłomieja Babiarza i uderzył z 22 metrów tuż nad bramką.
35' Nie jest to zbyt dobry mecz Łukasza Grzeszczyka. Teraz do złych dośrodkowań doszła jeszcze próba wymuszenia rzutu wolnego, na którą nie nabrał się sędzia.
33' Zanim Patryk Małecki został sfaulowany przez Jana Biegańskiego (a może przez Dario Kristo, bo atakowali go obaj), ale "Mały" upadł dopiero po drugim zagraniu, to świetną okazję miał Szymon Pawłowski, ale wdał się w polu karnym w drybling z Kenem Kallaste. Na szczęście pozostaliśmy przy piłce i Filip Karbowy dogrywał do "Małego"
33' gol - po karnym 0:1 Fabian Piasecki nie daje szans Konradowi Jałosze! Prowadzimy w Tychach.
32' Patryk Małecki faulowany w polu karnym przez Jana Biegańskiego. Mamy "jedenastkę"
31' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
31' Z 18 metrów uderzał Mateusz Piątkowski. Rykoszet i róg dla tyszan.
31' Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony boiska. Piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Grzeszczyka wybija Bartłomiej Babiarz.
30' Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony boiska, a składającego się do strzału głową Mateusza Szweda uprzedził Łukasz Sołowiej.
29' Patryk Małecki faulowany przez Macieja Mańkę.
28' Sebastian Steblecki zwiódł Dawida Ryndaka i strzelił prawą nogą tuż zza linii pola karnego. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką i wpadła do sektora, w którym powinni siedzieć kibice Zagłębia.
27' Kacper Radkowski odebrał piłkę Łukaszowi Grzeszczykowi.
27' Nieporozumienie między Mateuszem Szwedem i Szymonem Pawłowskim. Kapitan nie ruszył do piłki zagranej po skrzydle przez młodzieżowca.
26' Markas Beneta huknął prawą nogą z około 30 metrów i piłka poleciała w trybuny.
25' Szymon Pawłowski faulowany w środku boiska przez Dario Kristo.
25' Dario Kristo rozrzucił akcję na prawą stronę boiska, ale Maciej Mańka nie zdołał dobiec do futbolówki. Aut dla Zagłębia.
23' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Patryk Małecki.
22' Dawid Ryndak wybija piłkę na pierwszy rzut rożny dla tyszan.
21' Marcin Biernat wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Mateusza Szweda.
21' Filip Karbowy faulowany przez Dario Kristo.
20' Łukasz Grzeszczyk bardzo źle wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Za wysoko i za daleko od kolegów znajdujących się w polu karnym. Grę wznowi Krystian Stępniowski.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Łukaszu Grzeszczyku.
17' Patryk Małecki zagrywa z lewego skrzydła w stronę wbiegającego w pole karne Fabiana Piaseckiego, ale "Piasek" nie zdołał sięgnąć futbolówki.
16' Po rzucie rożnym piłka trafia do Szymona Pawłowskiego, który zagrywa w pole bramkowe, gdzie przy próbie strzału przewrotką upada Fabian Piasecki. Nic nie było, gramy dalej.
16' Patryk Małecki próbował zaskoczyć Konrada Jałochę bezpośrednim strzałem na bramkę. Bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny.
15' Patryk Małecki faulowany przez Marcina Biernata przy bocznej linii boiska na wysokości 10 metra od bramki.
14' Filip Karbowy faulowany na własnej połowie przez Mateusza Piątkowskiego.
13' Przerwa w grze. Na boisko wbiegli masażyści GKS-u, którzy zajmują się poszkodowany w powietrznej walce Marcinem Biernatem.
13' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę głową podbił Kacper Radkowski, a Piotr Polczak niecelnie strzelał z około 7 metrów.
12' Ken Kallaste sfaulował Mateusza Szweda.
12' Mateusz Szwed zakręcił Janem Biegańskim i Sebastianem Stebleckim, ale dośrodkowanie w pole karne było nieprecyzyjne.
11' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu, wybita z pola karnego piłka trafiła na 18. metr do Filipa Karbowego, który oddał strzał prawą nogą, ale tym razem piłka minęła bramkę.
10' Z ponad 30 metrów prawą nogą uderzył Filip Karbowy. Zmierzającą do bramki piłkę na róg odbił Konrad Jałocha.
10' Kacper Piątek sfaulował Markasa Benetę.
9' Wygląda na to, że Zagłębie gra w ustawieniu 4-4-2 z Szymonem Pawłowskim jako drugim napastnikiem obok Fabiana Piaseckiego.
7' Krystian Stępniowski tak wznowił grę wykopem z pola karnego, że zagrał w stronę ławki rezerwowych. Na razie bramkarzom brakuje precyzji w wykopach.
7' Sebastian Steblecki wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Interweniuje Krystian Stępniowski.
6' Łukasz Grzeszczyk zagrał piłkę zza bocznej linii pola karnego. To chyba miał być strzał na bramkę, ale futbolówka wyszła poza boczną linię.
5' Po wybiciu piłki przez Konrada Jałochę sosnowiczanie wznowią grę z autu.
4' Za mocne podania Jana Biegańskiego w kierunku Kena Kallaste. Piłka na aucie.
1' Dawid Ryndak sfaulował Sebastiana Stebleckiego w okolicy ławki rezerwowych Zagłębia.
1' gwizdek Gramy! Mecz zaczął się 70 sekund wcześniej niż powinien.
0' 20:38 Dawid Ryndak jednak zagra na prawej obronie, a Markas Beneta przeszedł na lewą stronę bloku defensywnego. To już czwarty lewy obrońca Zagłębia w tym sezonie, po Rafale Grzelaku, Wojciechu Slomce i Quentinie Seedorfie.
0' 20:36 Sędzia Sebastian Jarzębak zaprosił do siebie kapitanów obu drużyn i za chwilę odbędzie się losowanie, a w międzyczasie z szatni wyszli rezerwowi piłkarze, którzy usiedli na trybunach tuż za ławkami rezerwowych.
0' 20:35 Zgodnie z zasadami "nowej normalności" piłkarze Zagłębia pojawili się na murawie jako pierwsi, a chwilę po nich wyszła jedenastka graczy gospodarzy, a za nimi z tunelu wyszła sędziowska trójka.
0' 20:25 Do rozpoczęcia meczu pozostał jeszcze kwadrans, ale piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. Za ławką rezerwowych Zagłębia znajduje się "strefa zero", w której zasiadł m.in. dyrektor sportowy Robert Tomczyk.
0' 20:20 Z okazji dzisiejszego meczu, informujemy, że od kilku dni nasza strona dorobiła się profilu na Twitterze. Jesteśmy tam dostępni jako @100Zaglebie - zapraszamy do śledzenia.
0' 20:15 Przynajmniej kilka najbliższych kolejek rozgrywanych jest w specjalnym reżimie sanitarnym, z którym wiążą się ograniczenia w liczbie akredytowanych dziennikarzy i fotoreporterów. Niestety, na meczach I ligi może pracować tylko pięciu fotografów i na dzisiejszym meczu w Tychach zabrakło miejsca dla naszych fotoreporterów. Korzystając z nadmiaru wolnego czasu w ostatnim okresie, policzyliśmy, na ilu kolejnych meczach byli wysłannicy naszego serwisu i wyszło nam, że dziś jesteśmy na 638. kolejnym meczu Zagłębia. Po raz ostatni nie było nas 1 maja 2002 w Opolu.
0' 20:10 Za nami już siedem meczów 23. kolejki Fortuna I ligi. Wyniki tamtych spotkań poukładały się Zagłębia bardzo dobrze. Swoje mecze przegrały kluby z Jastrzębia, Legnicy i Grudziądza, Jeśli dziś wygramy, to do strefy barażowej będziemy mieli zaledwie dwa punkty straty. Jest więc o co grać!
0' 20:00 Piłkarze Zagłębia właśnie teraz wybiegli na rozgrzewkę. Nasi gracze rozgrzewają się w koszulkach z napisem "Dziękujemy kibicom za wsparcie". Rozgrzewkę sosnowiczan prowadzą trenerzy Łukasz Matusiak i Tomasz Grudziński, a golkiperami zajmuje się Sławomir Rydel. Krzysztof Dębek przygląda się wszystkiemu z boku, z perspektywy ławki. Gospodarze pojawili się na rozgrzewce już przed kilkoma minutami.
0' 19:50 Czterech zmian dokonał w składzie Zagłębia trener Krzysztof Dębek w porównaniu do meczu z Puszczą Niepołomice, w którym naszą drużynę trenował jeszcze Dariusz Dudek. Na środku obrony za Kacpra Łopatę zagra Kacper Radkowski. Pauzującego za żółte kartki Wojciecha Słomkę zastąpił Dawid Ryndak i zobaczymy, czy zagra on na lewej obronie, czy też na prawej, a na lewą stronę przejdzie Marka Beneta. Poza meczową kadrą znalazł się kontuzjowany Tomasz Nawotka, za którego do jedenastki wrócił Mateusz Szwed. Na ławce jest także Jakub Sinior, a po raz pierwszy w tym roku w wyjściowym składzie zagra Fabian Piasecki.
0' 19:40 Dobry wieczór! Wreszcie możemy powitać Was ze stadionu piłkarskiego, na którym za około godzinę o ligowe punkty powalczy Zagłębie.
Zdjęcia z meczu GKS Tychy - ZagłębieZdjęcia z meczu GKS Tychy - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia galerri zdjęć z meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w TychachSkrót meczu w Tychach Polsat Sport opublikował skrót wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Pawłowski: Brakowało nam akcji i dokładnościPawłowski: Brakowało nam akcji i dokładności Po zremisowanym 1:1 meczu z GKS-em Tychy głos zabrał kapitan Zagłębia, Szymon Pawłowski. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w TychachKonferencja prasowa po meczu w Tychach Na pomeczowej konferencji pojawili się Krzysztof Dębek oraz Ryszard Komornicki. Oto, co obaj trenerzy mieli do powiedzenia po tym spotkaniu. » Czytaj więcej
GKS Tychy - Zagłębie 1:1GKS Tychy - Zagłębie 1:1 Zagłębie dało sobie strzelić bramkę w ostatniej akcji meczu i tylko zremisowało w Tychach 1:1. Gola dla sosnowiczan zdobył w 33. minucie z karnego Fabian Piasecki. » Czytaj więcej