2020-03-07, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:5(1:1)
Puszcza Niepołomice
Stroje: niebieskie (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 29. Markas Beneta 5. Kacper Łopata 25. Piotr Polczak 98. Wojciech Słomka 7. Tomasz Nawotka 6. Bartłomiej Babiarz (79' 11. Patryk Mularczyk) 20. Jakub Sinior 14. Filip Karbowy (46' 18. Rubio) 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski (46' 99. Fabian Piasecki)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Mateusz Szwed 22. Quentin Seedorf 70. Miguel Quintais 16. Dawid Ryndak  Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Szymon Pawłowski 34' (k.) 1:1 - Hubert Tomalski 40' 1:2 - Jewhen Radionow 60' 2:2 - Rubio 61' 2:3 - Jewhen Radionow 65' 3:3 - Rubio 69' 3:4 - Bartosz Żurek 71' 3:5 - Erik Čikoš 86'
33' Konrad Stępień 44' Wojciech Słomka 50' Markas Beneta 51' Jakub Serafin 73' Rubio 81' Patryk Mularczyk
22. Karol Niemczycki 77. Erik Čikoš 5. Konrad Stępień 11. Marcin Stefanik 28. Michał Mikołajczyk 50. Maksymilian Sitek (70' 23. Piotr Stawarczyk) 14. Jakub Serafin 25. Wiktor Żytek 10. Hubert Tomalski (90+1' 8. Longinus Uwakwe) 24. Bartosz Eizenchart (39' 17. Bartosz Żurek) 13. Jewhen Radionow   Rezerwowi: 99. Mateusz Górski 2. Łukasz Szczepaniak 9. Jakub Bąk 20. Konrad Nowak 21. Łukasz Furtak 27. Mateusz Bartków   Trener: Tomasz Tułacz
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Michał Hnatkiewicz (Wrovław), Łukasz Sobiło (Legnica), Techniczny: Maciej Habuda (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Niecelna główka Rubio po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
90+4' Rubio wywalczył róg dla sosnowiczan.
90+3' Na spalonym Jakub Serafin.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Puszczy. Longinus Uwakwe za Huberta Tomalskiego.
90' doliczony czas +3
90' Fatalne dośrodkowanie Tomasza Nawotki.
90' Piotr Polczak wybija piłkę z rogu po dośrodkowaniu Bartosza Żurka.
88' Róg dla Puszczy.
87' Trwa ustalanie, kto strzelił piątą bramkę dla Puszczy.
86' gol - piłka nożna 3:5 Kompromitacja. Z rzutu wolnego wrzucał Jakub Serafin. Krystian Stępniowski odbił piłkę po strzale głową Wiktora Żytka, którego kompletnie odpuścił Jakub Sinior ale zabrakło asekuracji i piłkę z bliska do bramki wpakował Erik Čikoš, który uciekł Markasowi Benecie.
85' Jakub Serafin faulowany przez Jakuba Siniora.
84' Po podaniu Rubio lekki strzał Tomasza Nawotki z lewej strony pola karnego. Nie mógł on sprawić kłopotów Karolowi Niemczyckiemu.
82' Patryk Małecki faulowany przez Bartosza Żurka.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Mularczyka za faul na Marcinie Stefaniku.
81' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę na aut wybił Bartosz Żurek.
80' Michał Mikoajczyk blokuje dośrodkowanie Markasa Benety i kolejny róg dla Zagłębia.
79' zmiana Patryk Mularczyk wszedł za Bartłomieja Babiarza.
77' Jeszcze raz Patryk Małecki i tym razem piłka odbita przez któregoś z graczy Puszczy trafia do Karola Niemczyckiego.
77' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rogu, Piłka wybita przez jednego z niepołomiczan i kolejny korner.
76' Tomasz Nawotka podał w pole karne do Rubio, który jeszcze szukał podania do Patryka Małeckiego i po wślizgu jednego z rywali kończy się rogiem.
76' Po podaniu Tomasza Nawotki Rubio zatrzymany przez rywala w polu karnym.
75' Jakub Sinior faulowany przez Jakuba Serafina
75' Od czterech minut nie padła żadna bramka. Zaczynamy się niepokoić.
74' Marcin Stefanik faulował Tomasza Nawotkę.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Rubio za faul na Marcinie Stefaniku.
71' gol - piłka nożna 3:4 Akcja Puszczy prawą stroną boiska. Po podaniu Jakuba Serafina piłkę do bramki strzałem lewą nogą z około 8 metrów skierował Bartosz Żurek.
70' zmiana Piotr Stawarczyk wszedł za Maksymiliana Sitka
69' gol - piłka nożna 3:3 Z rogu wrzucał Patryk Małecki. Pod bramką Puszczy powstało zamieszanie, w którym znowu najlepiej odnalazł się Rubio i z bliska strzelił do bramki.
69' Będzie jeszcze jeden korner, bo Rubio był blokowany przy próbie strzału po wrzutce Patryka Małeckiego z rogu.
69' Patryk Małecki wywalczył róg dla Zagłębia.
67' Czy po nędzy w pierwszych minutach ktoś się spodziewał, że tu padnie tyle bramek? Szkoda, że na razie o jedną więcej ma Puszcza.
65' gol - piłka nożna 2:3 Michał Mikołajczyk przedarł się lewą stroną boiska i dograł piłkę w pole bramkowe, skąd do bramki wpakował ją Jewhen Radionow
64' Fabian Piasecki faulował w ataku Michała Mikołajczyka.
62' Rzut rożny dla Puszczy i tym razem udanie interweniował Piotr Polczak.
61' gol - piłka nożna 2:2 Szybka odpowiedź Zagłębia. Rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego w pole karne odbita od Jewhena Radionowa piłka spada na 8. metr pod nogi Rubio, który zdobywa pierwszą bramkę dla Zagłębia.
60' gol - piłka nożna 1:2 Bartosz Żurek przebiegł wszerz boiska, zagrał odchodzącą piłkę na bliższy słupek, a Jewhen Radionow strzelił głową w długi róg i pokonał naszego bramkarza.
59' Bartosz Żurek mocno dokręcił piłkę do bramki o mały włos Krystian Stępniowski nie wrzucił sobie futbolówki do siatki. Kolejny korner.
59' Po rzucie wolnym Markas Beneta blokuje Huberta Tomalskiego i róg dla Puszczy.
58' Fabian Piasecki faulował z prawej strony boiska Maksymiliana Sitka.
57' Kontra Zagłębia. Patryk Małecki wypuszcza Tomasza Nawotkę, który zatrzymuje się, robi kółeczko i podaje na lewą stronę pole karnego do Fabiana Piaseckiego, a ten strzela na bramkę i trafia w interweniującego Karola Niemczyckiego.
57' Po rzucie rożnym dla Puszczy piłkę poza pole karne wybija Rubio.
56' Wojciech Słomka przerwał akcję Maksymiliana Sitka. Róg dla Puszczy.
56' Szybko rozegrany rzut wolny. Prostopadła piłka w pole karne i strzał Tomasza Nawotki. Broni Karol Niemczycki.
56' Marcin Stefanik faulował Fabiana Piaseckiego.
54' Markas Beneta zatrzymał w polu karnym Zagłębia akcję Huberta Tomalskiego.
53' Rubio faulował w ataku Jakuba Serafina.
52' Piłka wraca do sosnowiczan. Wrzutka Patryka Małeckiego z prawego skrzydła i nieudana próba strzału głową w wykonaniu Piotra Polczaka.
52' Konrad Stępień wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Serafina za faul na Tomaszu Nawotce.
51' Rubio wybija piłke z pola karnego po dośrodkowaniu Bartosza Żurka z rzutu wolnego.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Michale Mikołajczyku.
49' Jakub Serafin odebrał piłkę Jakubowi Siniorowi przed polem karnym Puszczy.
49' Krystian Stępniowski interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu z rogu.
48' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybija na róg Jakub Sinior.
48' Rubio przeszkadzał graczom Puszczy w szybkim wznowieniu gry rzutem wolnym.
47' Piotr Polczak w środku boiska faulował Jewhena Radionowa.
47' Wygląda na to, że Rubio jest najbardziej ofensywnym graczem Zagłębia, a Fabian Piasecki gra nieco z tyłu.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Rubio za Filipa Karbowego i Fabian Piasecki za Szymona Pawłowskiego.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 13 sekundach gry kończy się pierwsza połowa.
45+3' Patryk Małecki wstrzelił piłkę w pole bramkowe z rzutu wolnego, jednak Tomaszowi Nawotce nie udało się dopaść do piłki.
45+2' Filip Karbowy zagrał prostopadłe podanie w pole karne w kierunku Patryka Małeckiego, ale piłkę na aut wybił Marcin Stefanik.
45' doliczony czas +2
45' Szymon Pawłowski strzela po ziemi z około 18 metrów. Karol Niemczycki broni na raty.
45' Patryk Małecki faulowany przez Konrada Stępnia przy bocznej linii boiska.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Słomki za faul na Maksymilianie Sitku.
43' Szymon Pawłowski zagrał na 20. metr do Tomasza Nawotki, który jednak nie dał rady zwieść Michała Mikołajczyka.
42' Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale po co samemu sobie tak utrudniać?
40' gol - piłka nożna 1:1 O rany, co zrobiła nasza obrona? Wydawało się, że nic z tej akcji już nie będzie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka powinna być łatwo wybita, ale Kacper Łopata i Piotr Polczak patrzyli na siebie, a Hubert Tomalski skorzystał z tej bierności, doskoczy do futbolówki i wpakował ją do siatki z około 7 metrów.
40' Bartosz Żurek faulowany przy bocznej linii boiska przez Bartłomieja Babiarza.
39' Jewhen Radionow sfaulował w ataku Kacpra Łopatę.
39' zmiana Bartosz Żurek zmienia Bartosza Eizencharta.
39' Filip Karbowy na spalonym.
38' Dla kapitana Zagłębia był to jubileuszowy, dziesiąty gol strzelony w barwach naszego klubu - pięć strzelił w Ekstraklasie i pięć w Fortuna I lidze.
37' Szymon Pawłowski faulowany w środku boiska.
37' Mamy nadzieję, że po golu dla Zagłębia mecz się ożywi, bo Puszcza już nie ma czego bronić.
36' To był dopiero siódmy gol stracony w tym sezonie przez Puszczę na wyjazdach.
34' gol - po karnym 1:0 Szymon Pawłowski nie dał szans Karolowi Niemczyckiemu.
33' żóta kartka Konrad Stępień obejrzał jeszcze żółtą kartkę za faul.
33' Konrad Stępień faulował, ale sam jest bardziej poszkodowany w tym starciu i jest mu udzielana pomoc w polu karnym.
32' Konrad Stępień sfaulował wbiegającego w pole karne Tomasza Nawotkę i sędzia wskazał na "wapno", co wywołało protesty graczy Puszczy.
29' Rajd Tomasza Nawotki prawą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne. Najpierw nieudana próba strzału głową w wykonaniu Filipa Karbowego, a potem niecelny strzał sytuacyjny zamykającego akcję Jakuba Siniora.
29' Patryk Małecki przejął piłkę przed polem karnym po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka z rzutu wolnego
27' Jewhen Radionow faulowany w środku boiska przez Jakuba Siniora i konieczna jest wizyta na murawie fizjoterapeutki Puszczy.
26' Krótkie rozegranie piłki przez sosnowiczan kończy się stratą. Szymon Pawłowski upadł w starciu z Maksymilianem Sitkiem i futbolówka opuściła plac gry.
26' Szymon Pawłowski przymierzył lewą nogą z 20 metrów. Piłka odbiła się po drodze od nogi jednego z rywali i wyszła na róg.
25' Tomasz Nawotka zwiódł rywala i uderzył prawą nogą z około 22 metrów. Piłka minęła jednak bramkę.
24' Karol Niemczycki wypiąstkował z pola bramkowego piłkę po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z rogu.
24' Ależ błąd Michała Mikołajczyka. Kapitan Puszczy chyba chciał zagrać do tyłu do swojego bramkarza, ale nie zauważył Patryka Małeckiego, a "Mały" przejął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim, który jednak zdołał sparować na rzut rożny futbolówkę po strzale z prawej strony pola karnego.
23' Źle rozegrany rzut wolny przez Puszczę. Zagłębie przejmuje piłkę przed własnym polem karnym.
22' Na połowie Zagłębia Jakub Sinior faulował Maksymiliana Sitka.
22' Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Filip Karbowy, ale jego po uderzeniu prawą nogą piłka minęła bramkę o kilka metrów.
21' Szymon Pawłowski ciągnięty za koszulkę przez Jakuba Serafin i rzut wolny dla sosnowiczan z około 28 metrów.
20' Jewhen Radionow przed polem karnym Zagłębia faulował Bartłomieja Babiarza.
20' Wojciech Słomka na 20. metrze blokuje składającego się do strzału Huberta Tomalskiego.
19' Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z prawej strony boiska nad bramką główkował Patryk Małecki. Mamy więc już pierwszy strzał w meczu.
19' Filip Karbowy zbiegł na prawe skrzydło i podał w pole karne do Tomasza Nawotki, który został zablokowany przez Marcina Stefanika.
17' Kontra Puszczy rozprowadzona przez Jewhena Radionowa i zakończona fatalnym dośrodkowaniem przez Michała Mikołajczyka.
16' Trener Tomasz Tułącz jest wyraźnie poirytowany postawą któregoś ze swoich zawodników, bo rzucił w stronę ławki rezerwowych "Grzej się" i jeden z graczy Puszczy poszedł na rozgrzewkę.
15' Jakub Sinior przed polem karnym Zagłębia odebrał piłkę Bartoszowi Eizenchartowi.
14' A teraz Szymon Pawłowski wrócił do środka ataku, a Tomasz Nawotka zszedł na lewą stronę. Ustawienie atakującej trójki jest, jak widać, dosyć płynne.
13' Teraz Szymon Pawłowski gra na lewej pomocy, Tomasz Nawotka w ataku, a Patryk Małecki na prawej pomocy.
12' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Patryka Małeckiego, a "Mały" wyjechał z piłką poza szesnastę i próbował strzału, ale został zablokowany przez Michała Mikołajczyka.
11' Wiktor Żytek ze środkowego koła zagrywał w kierunku Jewhena Radionowa, ale ten nawet nie ruszył do piłki i od bramki grę wznowi Krystian Stępniowski.
10' Wojciech Słomka faulowany przed własnym polem karnym.
9' Z narożnika boiska wrzucał Jakub Serafin, a piłka minęła całe pole karne
9' Róg dla Puszczy po interwencji Wojciecha Słomki.
8' Maksymilian Sitek przedarł się w pole karne Zagłębia i zagrywał piłkę przed bramkę. Najpierw futbolówkę wślizgiem zatrzymał Jakub Sinior, a potem wykopał ją Piotr Polczak.
6' Po podaniu Patryka Małeckiego na spalonym Tomasz Nawotka.
4' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a piłkę z pola bramkowego wybił Erik Čikoš
4' Bartłomiej Babiarz faulowany przez Jakuba Serafina.
2' Bartosz Eizenchart zagrał piłkę z lewego skrzydła w pole karne Zagłębia, a tam interweniował Piotr Polczak.
2' Na płocie przed trybuną odkrytą pojawiła się flaga "Łowcy flag"
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:00 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego przed dwoma tygodniami kibica Zagłębia Pawła Gudowskiego.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra w takim samym zestawie kolorystycznym jak w Legnicy - czerwone koszulki, zielone spodenki i białe getry, a Puszcza cała na niebiesko.
0' 17:55 Zagłębie nie przegrało czterech kolejnych meczów z Puszczą Niepołomice. Drużyna z pięknego podkrakowskiego miasta wygrała z nami tylko raz - jesienią 2014 w pierwszym w historii starciu między tymi drużynami. Liczymy na kontynuację tej serii, jak i innych serii, o których pisaliśmy wcześniej.
0' 17:50 Jest dobry prognostyk dla Zagłębia przed dzisiejszym meczem - sosnowiczanie wygrali cztery poprzednie mecze u siebie z zespołami z województwa małopolskiego. W tym sezonie nasza drużyna wygrała już z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza i Sandecją Nowy Sącz, a w poprzednich rozgrywkach dwa razy poległa na Ludowym Wisła Kraków. Ostatnią małopolską drużyną, która wyjechała z Sosnowca z punktem była Cracovia (1:1 we wrześniu 2018).
0' 17:40 Sosnowiczanie wygrali dwa poprzednie mecze i zagrali w nich bez straty bramki. Liczymy więc, że ta seria będzie kontynuowana, tym bardziej, że klub z Niepołomic ma najgorszą ofensywę w Fortuna I lidze i zdobył do tej pory zaledwie 16 bramek.
0' 17:30 Drużyna z Niepołomic przystępuje do meczu w Sosnowcu po porażce z Chrobrym Głogów 1:3. Głogowianie dziś dołożyli zwycięstwo nad GKS-em Tychy, a wczoraj Odra Opole pokonała GKS Bełchatów, co oznacza, że klub z Niepołomic aktualnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej i aby ją opuścić, musi co najmniej zremisować na Stadionie Ludowym. Mają w tym Puszczy pomóc zmiany w składzie, których trener Tomasz Tułacz dokonał aż czterech.. Na ławce usiedli Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk i Longinus Uwakwe, a poza meczową kadrą znalazł się Michal Klec. W pierwszej jedenastce znaleźli się za to Bartosz Eizenchart, Maksymilian Sitek, Marcin Stefanik a także debiutujący w Puszczy Słowak Erik Čikoš.
0' 17:20 Znamy już skład, w jakim do dzisiejszego meczu przystąpi Zagłębie. Tylko jedna zmiana w porównaniu do meczu w Legnicy i to zmiana wymuszona. Z powodu czterech żółtych kartek pauzuje dziś Rafał Grzelak, którego na środku pomocy zastąpił Piotr Polczak. Mimo tego, że do dyspozycji trenera jest już najlepszy strzelec drużyny Fabian Piasecki, nie ma żadnych zmian w ataku, gdzie wystąpi Szymon Pawłowski.
0' 17:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Puszczą Niepołomice.
Druga galeria zdjęć z meczu Zagłębie - PuszczaDruga galeria zdjęć z meczu Zagłębie - Puszcza Zapraszamy do drugiej galerii z meczu Zagłębia Sosnowiec z Puszczą, w której do obejrzenia jest ponad setka fotografii. » Czytaj więcej
Bramki z meczu z PuszcząBramki z meczu z Puszczą Na stronie Polsatu Sport można już obejrzeć wszystkie bramki, które padły w meczu Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PuszcząKonferencja prasowa po meczu z Puszczą Na konferencji prasowej po spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice pojawili się Dariusz Dudek oraz Tomasz Tułacz. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PuszcząZdjęcia z meczu z Puszczą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Puszczy Niepołomice. » Czytaj więcej
Zagłębie bez(o)bronneZagłębie bez(o)bronne Zagłębie Sosnowiec przegrało 3:5 z Puszczą Niepołomice. Do dziś goście strzelili 16 bramek w 21 meczach. Na Ludowym ośmieszyli fatalną obronę sosnowiczan. » Czytaj więcej