2019-05-18, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Płock
Wisła Płock
0:0(:)
31. Bartłomiej Żynel 26. Igor Łasicki (71' 5. Bartłomiej Sielewski) 18. Alan Uryga 14. Adam Dźwigała 95. Patryk Stępiński 21. Ricardinho (46' 16. Oskar Zawada) 8. Dominik Furman 6. Damian Rasak 9. Mateusz Szwoch 10. Giorgi Merebaszwili 11. Grzegorz Kuświk (62' 19. Karol Angielski)   Rezerwowi: 92. Mateusz Kryczka 4. Ariel Borysiuk 19. Karol Angielski 22. Krystian Miś 96. Jakub Łukowski   Trener: Leszek Ojrzyński
26' Lukáš Greššak 70' Tomasz Nawotka 76' Giorgi Iwaniszwili 81' Dawid Ryndak 83' Szymon Pawłowski 86' Alan Uryga 87' Patryk Stępiński
31. Lukáš Hroššo 17. Michael Heinloth 34. Lukáš Greššak 25. Piotr Polczak (77' 30. Kacper Radkowski) 7. Tomasz Nawotka 14. Dawid Ryndak 21. Sebastian Milewski 10. Mateusz Możdżeń (67' 9. Giorgi Gabedawa) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (46' 99. Giorgi Iwaniszwili) 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork) - Konrad Sapela (Łódź), Dariusz Bohonos (Gdańsk), Techniczny: Wojciech Myć (Lublin), VAR: Paweł Gil (Lublin), AVAR: Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+6' gwizdek Po 51 minutach i 36 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Płocku.
90+6' Bartłomiej Żynel wybił piłkę na aut, bo na murawie leży Giorgi Merebaszwili.
90+5' Giorgi Merebaszwili wyjechał z piłką poza boisko.
90+5' Vamara Sanogo sfaulował Karola Angielskiego.
90+4' Bardzo złe rozegranie rzutu wolnego przez Dominika Furmana. Piłka dla Zagłębia.
90+3' Sebastian Milewski faulował Mateusza Szwocha, a gracz Wisły już gra na czas i nie kwapi się, aby się szybko podnieść.
90+3' Kacper Radkowski we własnym polu karnym ze spokojem wdał się w drybling z Oskarem Zawadą i go wygrał.
90+2' Miejscowym już bardziej zależy na obronieniu remisu niż strzeleniu zwycięskiej bramki.
90+1' Sebastian Milewski w ataku faulował Alana Urygę.
90+1' Mateusz Szwoch wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Giorgiego Iwaniszwilego.
90' doliczony czas +5
90' Vamara Sanogo przejął piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego. Uderzył po ziemi z ostrego kąta w krótki róg. Piłkę sparował Bartłomiej Żynel.
88' Leszek Ojrzyński został odesłany na trybuny przez sędziego Jarosława Przybyła.
88' Szymon Pawłowski wrzucał ostatnio za lekko z rzutów wolnych, a teraz dla odmiany Giorgi Iwaniszwili dośrodkował zbyt mocno i piłka wyleciała poza boisko.
87' żóta kartka Patryk Stępiński ukarany za faul na Vamarze Sanogo.
86' Drugi raz z rzędu tak samo źle dośrodkował z rzutu wolnego Szymon Pawłowski.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Alana Urygi za faul na Vamarze Sanogo.
85' Mateusz Szwoch podał z prawej strony pola karnego do Karola Angielskiego, a ten spudłował z około 8 metrów.
84' Po strzale Giorgio Merebaszwilego zza pola karnego piłka trafia w stojącego w szesnastce Lukáša Greššaka
83' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Mateuszu Szwochu
83' Złe dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
82' Vamara Sanogo faulowany przez Alana Urygę,
82' Dominik Furman z rzutu wolnego z około 35 metrów trafił w budynek klubowy.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Dominiku Furmanie.
80' Sędzia Jarosław Przybył podbiegł do ławki rezerwowych Wisły na rozmowę z Leszkiem Ojrzyńskim.
79' Po dośrodkowaniu Vamary Sanogo z lewej strony boiska z kilku metrów Dawid Ryndak strzela głową w poprzeczkę!
78' Lekki strzał Karola Angielskiego zza pola karnego. Broni Lukáš Hroššo.
78' Strzał Giorgiego Merebaszwilego po akcji Oskara Zawaday zablokowany przez Lukáša Greššaka
77' Kontuzja Piotra Polczaka i konieczność wprowadzenie w jego miejsce środkowego obrońcy oznacza, że niestety nie będzie debiutu Martina Pribuli w Lotto Ekstraklasie.
77' zmiana Kacper Radkowski wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Piotra Polczaka.
76' żóta kartka Giorgi Iwaniszwili ukarany żółtą kartką za faul na Karolu Angielskim.
75' Piotr Polczak chyba już nie wróci na boisko.
74' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka i piłka trafia w ręce bramkarza Wisły.
74' Gra wznowiona, ale obaj piłkarze musieli na chwilę zejść z boiska.
72' Przerwa w grze. Dwóch zawodników - po jednym z obu zespołów - leży przed polem karnym Zagłębia. To Oskar Zawada i Piotr Polczak.
71' zmiana Trzecia zmiana w Wiśle - Bartłomiej Sielewski za Igora Łasickiego.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Karolu Angielskim.
70' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki zablokowane przez Igora Łasickiego.
69' Miedź prowadzi w Krakowie 4:2, więc jak Zagłębie tutaj coś strzeli, to Wisła będzie w czarnej dupie.
68' Mateusz Szwoch faulował Sebastiana Milewskiego.
68' Historyczne wydarzenie w Lotto Ekstraklasie - Na boisku mamy teraz trzech Giorgich z Gruzji - Merebaszwili, Iwaniszwili i Gabedawa.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Giorgi Gabedawa za Mateusza Możdżenia.
66' Z lewego skrzydła dośrodkował Tomasz Nawotka, ale nikt nie zamknął akcji strzałem.
65' Mateusz Szwoch zza pola karnego trafił w samo okienko. Tyle, że było to okienko budynku klubowego Wisły.
64' Giorgi Iwaniszwili zakręcił prawą nogą zza narożnika pola karnego. Zmierzająca do bramki piłkę złapał Bartłomiej Żynel.
64' Vamara Sanogo faulowany w środku boiska przez Adama Dźwigałę.
64' Kolejna akcja Giorgiego Merebaszwilego przerwana przez Michaela Heinlotha.
63' Bartłomiej Żynel łapie piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Vamary Sanogo z prawego skrzydła.
63' Michael Heinloth przejął piłkę w polu karnym po zagraniu Giorgiego Merebaszwilego.
62' zmiana Druga zmiana w Wiśle - Karol Angielski za Grzegorza Kuświka.
60' Mateusz Możdżeń faulował Damiana Rasaka w środkowym kole.
60' Adam Dźwigała odebrał piłkę Vamarze Sanogo przed polem karnym Wisły.
59' Lukáš Hroššo łapie piłkę po dośrodkowaniu Alana Urygi ze środka boiska.
59' Lukáš Greššak wybija piłkę dośrodkowaną przez Igora Łasickiego z prawego skrzydła.
58' Ryzykowanie zagranie Lukáša Hroššo. Piłka odbija się od nogi Grzegorza Kuświka i wychodzi poza boisko.
57' Alan Uryga przerwał przed polem karnym akcję Tomasza Nawotki.
56' Po wrzutce Michaela Heinlotha piłkę łapie Bartłomiej Żynel
56' Po dośrodkowaniu z rogu piłka wybita przez gospodarzy poza pole karne. Dopada do niej Michale Heinloth, wrzuca z prawej strony i trafia w Oskara Zawadę. Aut.
55' Szymon Pawłowski przymierzył z 20 metrów pod poprzeczkę. Bartłomiej Żynel wybił piłkę na róg.
53' Błąd Lukáša Greššaka, który z własnego pola karnego zbyt mocno wyłożył sobie piłkę z pola karnego. Do futbolówki dopadł Giorgi Merebaszwili i z około 15 metrów strzelił nad poprzeczkę.
52' Vamara Sanogo fauluje wyprowadzającego piłkę z własnej połowy Adama Dźwigałę.
50' Igor Łasicki nie opanował górnej piłki i grę od bramki wznowi Zagłębie.
50' Oskar Zawada faulowany przez Piotra Polczaka.
49' Oskar Zawada faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
48' Damian Rasak faulowany przez Mateusza Możdżenia.
47' Trochę szkoda, że Valdas Ivanauskas zdjął Žarko Udovičicia w przerwie meczu. Mógł tego dokonać w trakcie meczu, tak aby Serb dostał jeszcze owację od kibiców Zagłębia.
46' "W Ekstraklasie jest, ukochane me, w Ekstraklasie jest, jeszcze godzinę..."
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu w Płocku.
46' zmiana Po jednej zmianie w obu zespołach przed drugą połową. Giorgi Iwaniszwili wszedł za Žarko Udovičicia, a Oskar Zawada zmienił Ricardinho.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Z rzutu wolnego wrzucał Žarko Udovičić, a piłkę z pola karnego wybił Ricardinho.
45' doliczony czas +2
45' Dawid Ryndak faulowany przez Giorgiego Merebaszwilego.
45' Vamara Sanogo wpadł z piłkę w pole karne Wisły, ale trochę za mocno wypuścił futbolówkę i musiał już zagrywać z bardzo ostrego kąta, co ułatwiło interwencją Bartłomiejowi Żynelowi.
44' Michael Heinloth przerwał akcję Damiana Rasaka.
44' Grzegorz Kuświk na spalonym.
42' Giorgi Merebaszwili zwiódł Dawida Ryndaka, ale źle dośrodkował z lewego skrzydła.
41' Szymon Pawłowski faulował Mateusza Szwocha przed polem karnym Wisły.
41' Michael Heinloth zagrał w pole karne od Szymona Pawłowskiego, a piłkę na aut wybił Adam Dźwigała.
40' Sędzia przywołuje do porządku Dawida Ryndaka i Giorgiego Merebaszwilego, którzy szarpali się przed wznowieniem gry wrzutem z autu.
37' Szymon Pawłowski faulowany przez Dominika Furmana.
36' Kontra Wisły. Na bramkę biegli Mateusz Szwoch i Giorgi Merebaszwili, a akcję przerwał Tomasz Nawotka.
35' Po wrzutce Mateusza Możdżenia z rogu piłkę wybił głową Dominik Furman.
35' Mateusz Możdżeń strzelał z rzutu wolnego z około 35 metrów. Piłka odbiła się od muru i przeszła obok bramki.
34' Vamara Sanogo faulowany przez Adama Dźwigałę.
34' Giorgi Merebaszwili faulował Mateusza Możdżenia.
33' Žarko Udovičić na spalonym po podaniu Vamary Sanogo.
32' Po dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego z lewego skrzydła nieudana próba strzału głową w wykonaniu Ricardinho.
32' Dominik Furman z rzutu wolnego z około 22 metrów trafił w mur.
31' Giorgi Merebaszwili faulowany przez Michaela Heinlotha.
30' Vamara Sanogo wybija piłkę dośrodkowaną przez Dominiak Furmana z rogu.
30' Po akcji prawą stronę Wisła ma rzut rożny.
28' Dawid Ryndak faktycznie był na spalonym, ale sędzia boczny zdecydowanie przysnął i powinien pokazać spalonego już w momencie otrzymania piłki, a on czekał aż do strzału.
27' Prostopadłe podanie Mateusza Możdżenia. Dawid Ryndak biegnie sam na sam z bramkarzem, mija go i trafia do siatki. Sędzia asystent podnosi chorągiewkę dopiero jak "Denver" oddał strzał na bramkę.
26' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego piłka wychodzi poza boisko.
26' żóta kartka Lukáš Greššak ukarany żółtą katką za faul na Dominiku Furmanie.
25' Patryk Stępiński podawał z lewej strony boiska na pole bramkowe. Lukas Hrosso uprzedził Ricardinho i wybił piłkę ręką.
24' Kontra Zagłębia. Próbujący dojść do podania od Szymona Pawłowskiego Vamara Sanogo sfaulował przed polem karnym Damiana Rasaka.
23' Po podaniu Ricardinho z 12 metrów z powietrza uderzał Mateusz Szwoch. Broni nasz golkiper.
22' Po podaniu Tomasza Nawotki na spalonym Žarko Udovičić.
21' W walce o piłkę po rzucie rożnym Sebastian Milewski faulował Igora Łasickiego.
20' Žarko Udovičić wrzucał z rogu, a piłkę na kolejny korner głową wybił Dominik Furman.
20' Adam Dźwigała nie dał się wyprzedzić Vamarze Sanogo i wybił piłkę na róg.
19' Na trybunach na razie było bez wymiany uprzejmości, ale na "kurwy pokonamy" ze strony gospodarzy padło "Jazda z kurwami" ze strony gości.
18' Na boisku w okolicy ławki rezerwowych Wisły leży Ricardinho.
17' Vamara Sanogo na spalonym po podaniu Žarko Udovičicia.
17' Piotr Polczak wybił z pola karnego piłkę zagraną przez Igora Łasickiego.
16' Vamara Sanogo faulowany przy bocznej linii boiska przez Adama Dźwigałę.
16' Giorgi Merebaszwili faulował w ataku Mateusza Możdżenia.
15' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rogu piłka w rękach Lukasa Hrosso.
14' Giorgi Merebaszwili faulowany przez Sebastiana Milewskiego ponad 30 metrów od bramki
14' Vamara Sanogo wrócił do gry.
13' Sędzia przerwał grę. Fizjoterapeuci Zagłębia wbiegli na boisko, żeby zająć się Vamarą Sanogo.
12' Po strzale Dominika Furmana z rzutu wolnego piłką trafiony został stojący w murze Vamara Sanogo.
12' Grzegorz Kuświk faulowany przez Piotra Polczaka 28 metrów od bramki.
11' Dośrodkowanie Dominika Furmana i nieudana próba strzału głową Alana Urygi.
10' Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Piotr Polczak.
9' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana zmierzającą w stronę bramki piłkę odbił w bok bramkarz Zagłębia. Igor Łasicki zagrał wzdłuż bramki, a Grzegorz Kuświk nie trafił w piłkę i nie zdołał jej z bliska skierować do siatki.
8' Dawid Ryndak faulował Patryka Stępińskiego.
6' Po dośrodkowaniu Dominaka Furmana z rogu piłkę z polka karnego wybił Lukas Gressak, a tuż za szesnastką faulowany był Dawid Ryndak.
6' Michael Heinloth wybił piłkę na róg dla Wisły.
5' Mateusz Możdżeń rozegrał piłkę z Žarko Udovičiciem. Dośrodkowanie byłego gracza Korony Kielce zbyt mocne i od bramki zacznie Wisła.
5' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
4' Alan Uryga sfaulował Vamarę Sanogo. Tym razem na połowie gospodarzy.
4' Vamara Sanogo faulowany na połowie Zagłębia.
3' Mateusz Szwoch faulowany z boku boiska przez Sebastiana Milewskiego.
3' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu rożnego piłka wyekspediowana z pola karnego przez Tomasza Nawotkę.
2' Dominik Furman uderzył z rzutu wolnego prawą nogą nad murem. Piłka zmierzała w dolny róg bramki, a na korner sparował ją Lukáš Hroššo
1' Sebastian Milewski faulował Damiana Rasaka 27 metrów od bramki.
1' "Bójcie się chamy, do I ligi wracamy" - krzyczą kibice Zagłębia, którzy licznie przyjechali do Płocka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 15:28 Piłkarze Zagłębia po raz ostatni w tym sezonie weszli na boisko przez bramę z napisem "Lotto Ekstraklasa". Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Wisła w pasiastych biało-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 15:25 Aż 37 zawodników wystąpiło w Zagłębiu w tym sezonie. Czekamy na występ 38. piłkarza i liczymy, że dostanie dziś taką szansę. Mowa oczywiście o Martinie Pribuli, który prawie cały sezon stracił z powodu kontuzji. Dziś znowu znalazł się wśród rezerwowych i wierzymy w to, że Słowak zagra dziś, bo zasłużył na to, żeby mieć w swoim CV występ w Zagłębiu w Ekstraklasie.
0' 15:20 Jedenaście lat to w futbolu co najmniej epoka. Tyle dzieli dwa ostatnie spadki Zagłębia z Lotto Ekstraklasy. Jest za to jeden zawodnik, który miał okazję w pożegnalnych meczach Zagłębia w 2008 i 2019. Dawid Ryndak jako 19-latek debiutował w Zagłębiu w meczu z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce sezonu 2007/2008. Popularny "Denver" także dziś będzie miał okazję żegnać Ekstraklasę. Żeby nie było, że on tylko gra w meczach, po których spadamy - Dawid Ryndak wystąpił również w ostatnim meczu sezonu 2014/2015, gdy świętowaliśmy awans do I ligi.
0' 15:10 Dla Wisły Płock dzisiejszy mecz ma niebagatelną stawkę. Płocczanie nie są jeszcze pewni utrzymania, choć ryzyko spadku jest niewielkie i serwis 90minut.pl szacuje je na zaledwie 3.3 %. Aby Wisła pożegnała się z Lotto Ekstraklasą, musiałaby przegrać dziś z Zagłębiem przy równoczesnym zwycięstwie Miedzi Legnica w Krakowie. Dla Zagłębia to już tylko walka o honor i godne pożegnanie z najwyższą ligą. Głupio byłoby zakończyć rozgrywki serią pięciu porażek. Nawet w sezonie 2007/2008 tak źle nie było.
0' 15:00 Aż siedmiu zmian w składzie dokonał trener Valdas Ivanauskas w porównaniu do meczu z Koroną Kielce. Kompletnie przebudowana jest obrona - Giórgos Mygas i Patrik Mraz pauzują za kartki, a dla młodych Kacpra Radkowski i Romana Janickiego Ekstraklasa to jeszcze za wysokie progi. Podobnie dla Tomasza Pietrzaka, którego w środku pomocy zastąpił Mateusz Możdzeń. W defensywie zagrają Michael Heinloth, Piotr Polczak, Lukáš Greššak i Tomasz Nawotka. Zmiana także w bramce - Lukáš Hroššo zastąpił Dawida Kudłę. W ataku w miejsce Giorgiego Gabedawy wystąpi natomiast Vamara Sanogo.
0' 14:50 Dzień dobry, witamy wszystkich po raz ostatni w sezonie 2018/2019 i zapraszamy na relację z meczu Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w PłockuZdjęcia z meczu w Płocku Zapraszamy do obejrzenia galerii z ostatniego meczu Zagłębia w sezonie 2018/2019. Prezentujemy 62 fotografie zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą PłockKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Płock Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Leszek Ojrzyński. » Czytaj więcej
Bez goli na koniec sezonuBez goli na koniec sezonu Na pożegnanie z Lotto Ekstraklasą piłkarze Zagłębia przerwali serię porażek i bezbramkowo zremisowali w Płocku z Wisłą. » Czytaj więcej