2019-05-14, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:4(1:2)
Korona Kielce
Stroje: czerwono-żółte (4-5-1)
1. Dawid Kudła 11. Giórgos Mygas 30. Kacper Radkowski (82' 88. Olaf Nowak) 2. Patrik Mraz 35. Roman Janicki (46' 7. Tomasz Nawotka) 14. Dawid Ryndak 32. Tomasz Pietrzak (46' 6. Tomasz Nowak) 21. Sebastian Milewski 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 9. Giorgi Gabedawa   Rezerwowi: 31. Lukáš Hroššo 19. Martin Pribula 34. Lukáš Greššak 99. Giorgi Iwaniszwili   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Marcin Cebula 10' 0:2 - Elia Soriano 40' 1:2 - Žarko Udovičić 45' 2:2 - Giorgi Gabedawa 56' 2:3 - Elia Soriano 77' 2:4 - Marcin Cebula 90+2'
14' Patrik Mraz 28' Marcin Cebula 58' Oliver Petrak 84' Giórgos Mygas
1. Michał Miśkiewicz 21. Łukasz Kosakiewicz 3. Joonas Tamm 15. Piotr Pierzchała 11. Michael Gardawski 77. Oktawian Skrzecz (46' 13. Oliver Petrak) 6. Ognjen Gnjatić (68' 5. Adnan Kovacević) 14. Jakub Żubrowski 24. Wato Arweladze (64' 27. Matej Pucko) 7. Marcin Cebula 89. Elia Soriano   Rezerwowi: 88. Paweł Sokół 4. Piotr Malarczyk 16. Wiktor Długosz 35. Daniel Szelągowski   Trener: Gino Lettieri
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Radosław Siejka (Łódź), Michał Hnatkiewicz (Wrocław). Techniczny: Marek Opaliński (Legnica), VAR: Tomasz Musiał (Kraków), AVAR: Michał Obukowicz (Warszawa)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+2' gol - piłka nożna 2:4 Szybka rehabillitacja. Po podaniu Adnana Kovacevicia Marcin Cebula ograł w polu karnym Giórgosa Mygasa i strzałem z około 7 metrów pokonał Dawida Kudłę.
90+2' Po podaniu Łukasza Kosakiewicza Marcin Cebula nie trafił do bramki z 5 metrów! Pudło dnia!
90+1' Goście już grają w okolicy chorągiewki, aby zyskać na czasie.
90' doliczony czas +2
90' Róg dla gości.
88' Adnan Kovacević odbiera piłkę Tomaszowi Nowakowi.
87' Giorgi Gabedawa faulował w ataku Adnana Kovacevicia.
87' Niecelne podanie Elii Soriano na prawe skrzydło do Mateja Pucki.
85' Giórgos Mygas też już zakończył sezon 2018/2019. Z powodu czterech żółtych kartek nie zagra w Płocku.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Giógosa Mygasa za faul na Oliverze Petraku.
83' Tomasz Nawotka w polu karnym wślizgiem uniemożliwił oddanie strzału Elii Soriano. Piłka trafiklą do Mateja Pucki, a ten uderzył na bramkę i świetnie zachował się Dawid Kudła.
82' zmiana Olaf Nowak wszedł za Kacpra Radkowskiego.
81' Szymon Pawłowski podawał w pole karne do Giorgiego Gabedawy, a ten za długo zwlekał z oddaniem strzału.
80' Michał Miśkiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
80' Michael Gardawski wybił piłkę po wrzutce Žarko Udovičicia z rzutu wolnego.
79' Elia Soriano w tym sezonie strzelił cztery bramki w meczach przeciwko Zagłębiu. Tyle samo ile Igor Angulo z Górnika Zabrze.
79' Giórgos Mygas faulowany przez Jakuba Żubrowskiego.
77' gol - piłka nożna 2:3 Tomasz Nowak stracił piłkę na połowie Korony. Goście ruszyli z kontrą. Adnan Kovacević wyłożył piłkę Elii Soriano, a ten strzałem z pola karnego pokonał Dawida Kudłę.
77' Žarko Udovičić podał piłkę do Tomasza Nawotki, ale ten w polu karnym przegrał rywalizację z Oliverem Petrakiem.
75' Tomasz Nawotka faulowany przez Łukasza Kosakiewicza.
74' Jakub Żubrowski faulował w ataku Dawida Ryndaka.
72' Z narożnika boiska wrzucał Szymon Pawłowski, a Giorgi Gabedawa oddał niecelny strzał głową.
72' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła Michael Gardawski uprzedził Giorgiego Gabedawę i mamy róg.
72' Jakub Żubrowski sfaulował Tomasza Nowaka 35 metrów od bramki.
71' Matej Pucko sfaulował Tomasza Nawotkę.
71' Faul Jakuba Żubrowskiego na Sebastianie Milewskim.
70' Jakub Żubrowski faulowany w środku boiska.
68' zmiana Ostatnia zmiana w Koronie - Adnan Kovacević za Ognjena Gnjaticia.
68' Elia Soriano faulowany przez Kacpra Radkowskiego.
67' Sebastian Milewski faulował Ognjena Gnjaticia.
66' Giórgos Mygas faulował Michaela Gardawskiego.
66' Po dośrodkowaniu Sebastiana Milewskiego Łukasz Kosakiewicz zgrywa szczupakiem do swojego bramkarza.
64' Dawid Ryndak ruszył w pole karne Korony, na prawej stronie wygrał pojedynek z Michaelem Gardawskim i ustawił sobie piłkę na lewej nodze. Mierzył w długi róg, ale trochę za mocno.
64' zmiana Matej Pucko wchodzi na boisko za Wato Arweladze.
62' Nasz wpis sprzed 13 minut już stracił na aktualności, bo Žarko Udovičić ma 10 bramek i 11 asyst, a gdyby zagrał w meczach ze Śląskiem i Arką, to mogło być więcej.
60' Przed polem karnym Korony przewrócił się Michael Gardawski, ale akcja była kontynuowana. Wrzucał Szymon Pawłowski, a piłkę złapał Michał Miśkiewicz.
60' Žarko Udovičić w tej rundzie przeciwko Koronie Kielce strzelił dwie bramki i zaliczył trzy asysty.
59' Zdecydowanie za mocno piłkę z rogu zakręcił Žarko Udovičić.
59' Z wolnego wrzucał Szymon Pawłowski, a strzał Giorgiego Gabedawy był zablokowany i mamy róg.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Olivera Petraka za faul na Tomaszu Nawotce.
57' Trzeba było chwilę poczekać na wznowienie gry, bo sędziowie w wozie VAR przyglądali się bramce, ale jest OK.
56' gol - piłka nożna 2:2 Sebastian Milewski przejął piłkę w środku pola i zagrał na lewe skrzydło do Žarko Udovičicia. Serb w swoim stylu dograł w pole karne, a Giorgi Gabedawa uderzeniem z pierwszej piłki doprowadził do remisu.
55' Goście ekspediują piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
54' Po wybiciu piłki przez Olivera Petraka mamy róg.
54' Giorgi Gabedawa faulowany przez Ognjena Gnjaticia
53' Po podaniu Marcina Cebuli zza pola karnego z ostrego kąta po ziemi uderzał Wato Arweladze. Broni Dawid Kudła.
53' Czterech zawodników Zagłębia rozgrzewa się, ale gdybyśmy mieli obstawiać jaka będzie zmiana, to Žarko Udovičić ustąpi miejsca Martinowi Pribuli.
52' Michael Gardawski dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a w polu karnym interweniował Patrik Mraz.
51' Zdecydowanie za mocne zagranie Szymona Pawłowskiego na lewą stronę do Žarko Udovičicia.
49' Akcja Giórgosa Mygasa prawą stroną powstrzymana przez Marcina Cebulę.
49' Zapomnieliśmy napisać, że Žarko Udovičić zdobył dziś swoją dziesiątą bramkę w sezonie. Oprócz tego ma także 10 asyst i jest jedynym w tym sezonie graczem Lotto Ekstraklasy, który może pochwalić się takim double-double.
48' Szymon Pawłowski faulował w ataku Jakuba Żubrowskiego.
48' Po dośrodkowaniu Wato Arweladze z rzutu wolnego akcję zakończył lekki ale celny strzał Ognjena Gnjaticia. Broni Dawid Kudła.
47' Wato Arweladze faulowany przez Kacpra Radkowskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Tomasz Nawotka za Romana Janickiego i Tomasz Nowak za Tomasza Pietrzaka. Jedna zmiana w Koronie - Oliver Petrak za Oktawiana Skrzecza.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. W przerwie meczu przedstawiciele klubu dziękuję za grę Žarko Udovičiciowi. Lepszego sposobu na pożegnanie z Sosnowcem Serb nie mógł sobie wymarzyć. Piękna bramka tuż przed końcem pierwszej połowy, a podobno był nieprzygotowany do gry. Osoby, które podjęły decyzję o odsunięciu Serba od kadry na dwa poprzednie mecze powinny dla dobra wszystkich dać już sobie spokój z piłką nożną.
45' gol - piłka nożna 1:2 Z rzutu rożnego dośrodkował Žarko Udovičić. Nieudana próba strzału głową Giorgiego Gabedawy. Do piki przed końcową linią dopadł Roman Janicki. Wrzucił w pole karne. Za krótko głowa wybijał Łukasz Kosakiewicz i Žarko Udovičić strzałem lewą nogą z woleja z 12 metrów pokonał Michała Miśkiewicza.
44' Sosnowiczanie wywalczyli drugi rzut rożny.
44' Nieudana próba strzału przewrotką w wykonaniu Giorgiego Gabedawy
44' Patrik Mraz najpierw wybija piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza, z za chwilę blokuje ciałem strzał Wato Arweladze.
44' Elia Soriano strzelił bramkę w czwartym kolejnym meczu przeciwko Zagłębiu - w pucharowym latem 2017 i trzech ligowych w tym sezonie.
43' Michael Gardawski z lewej strony pola karnego trafia w boczną siatkę.
40' gol - piłka nożna 0:2 Prostopadłe podanie Jakuba Żubrowskiego w pole karne do Elii Soriano. Po pierwszym strzale napastnika Korony Dawid Kudła odbija piłkę nogą, ale nie ma szans przy dobitce.
40' Tomasz Pietrzak odebrał piłkę Wato Arweladze w polu karnym Zagłębia.
37' Roman Janicki wybił piłkę z własnego pola karnego po akcji Wato Arweladze.
36' Roman Janicki jest siódmym piłkarzem Zagłębia, który w tym sezonie wyszedł na lewej obronie. Jego poprzednicy to Tymoteusz Puchacz, Nuno Malheiro, Adam Banasiak, Patrik Mraz, Žarko Udovičić i Michael Heinloth, a w poprzednim meczu w Gdyni z powodu kontuzji i kartek w trakcie meczu na tę pozycję przeszedł Tomasz Nawotka.
36' Szymon Pawłowski wbiegł z piłką w pole karne i uderzył lewą nogą nad poprzeczką.
35' Krótkie rozegranie rogu między Szymonem Pawłowskim i Žarko Udovičiciem. Niedokładne dośrodkowanie Serba.
34' Piotr Pierzchała zablokował dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego i mamy rzut rożny.
33' Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza z prawego skrzydła piłkę wybija z pola karnego Giórgos Mygas.
31' Dawid Kudła obronił drugą "jedenastkę" w tym sezonie. W grudniu w Szczecinie powstrzymał Kamila Drygasa z Pogoni. Z kolei nasi rywale spudłowali dwa rzuty karne. Michał Helik z Cracovii strzelił nad poprzeczką, a Damian Zbozień z Arki trafił w słupek.
31' Nieudane dośrodkowanie Oktawiana Skrzecza z prawego skrzydła. Grę wznowi Dawid Kudła.
29' Wato Arweladze znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą. Uderzył po ziemi i nasz bramkarz odbił piłkę nogą.
28' żóta kartka Za faul na Giórgosie Mygasie żółtą kartką obejrzał Marcin Cebula.
27' Po dośrodkowaniu Wato Arweladze z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym Zagłębia i strzał Joonas Tamma z około 7 metrów. Świetna parada Dawida Kudły.
26' Po strzale Wato Arweladze zza pola karnego piłka odbija się od Patrika Mraza i wychodzi na róg.
26' To był szesnasty w tym sezonie rzut karny podyktowany przeciwko Zagłębiu i trzeci sprokurowany przez Giórgosa Mygasa. "Lepszy" pod tym względem w Zagłębiu jest tylko Piotr Polczak z pięcioma zawinionymi karnymi.
25' Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Elia Soriano, Uderzył prawą nogą w swoją lewą stronę, a Dawid Kudła wyczuł intencje strzelca i złapał futbolówkę.
24' Giórgos Mygas sfaulował w polu karnym Marcina Cebulę.
23' Wato Arweladze na lewej stronie boiska minął Kacpra Radkowskiego i oddał strzał na bramkę. Dawid Kudła broni na dwa razy.
22' Szymon Pawłowski dogrywał w pole karne, a piłkę przejął Piotr Pierzchała.
21' Wato Arweladze dośrodkował z rzutu wolnego z około 30 metrów, a piłkę już za końcową linią zagrał Marcin Cebula.
20' Ognjen Gnjatić faulowany przez Tomasza Pietrzaka.
19' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Žarko Udovičić zwiódł w polu karnym Łukasza Kosakiewicza i próbował dośrodkowania w stronę Dawida Ryndaka. Piłkę wybił jednak Piotr Pierzchała.
18' Joonas Tamm odebrał piłkę Giorgiemu Gabedawie na połowie Korony.
18' Joonas Tamm rozpędził się z piłką aż pod pole karne Zagłębia, ale tam stracił futbolówkę.
17' Kacper Radkowski powstrzymał w polu karnym akcję Korony.
17' Sebastian Milewski przejął piłkę na własnym polu karnym, ale zaraz ją stracił w środku boiska na rzecz Ognjena Gnjaticia.
16' Po dośrodkowaniu Wato Arweladze z rogu do strzału składał się Elia Soriano, a jeszcze piłkę głową w polu bramkowym zagrał Joonas Tamm.
15' Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Patrik Mraz wybija głową piłkę na róg.
15' Dla Patrika Mraza sezon się już skończył, bo to jego ósma kartka i nie zagra w sobotę w Płocku.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Elii Soriano.
12' Po akcji Žarko Udovičicia próbował uderzać z pola karnego Dawid Ryndak, ale został zablokowany.
10' gol - piłka nożna 0:1 Kacper Radkowski próbował wybić piłkę wślizgiem spod nóg atakującego prawą stroną Wato Arweladze, ale zagrał piłkę na środek boiska prosto do Marcina Cebuli, który wpadł w pole karne i strzałem z około 12 metrów pokonał Dawida Kudłę.
9' Szymon Pawłowski chciał zagrać z rzutu wolnego do wbiegającego obok muru Žarko Udovičicia, ale w zamiarach naszego kapitana zorientował się Ognjen Gnjatić.
9' Panująca na Ludowym ciszę przerwały śpiewy grupy kibiców Korony.
8' Giorgi Gabedawa faulowany przez Piotra Pierzchałę.
8' Giórgos Mygas faulowany na połowie Korony.
7' Sebastian Milewski włączył się do akcji ofensywnej i w okolicy pola karnego Korony sfaulował Piotra Pierzchałę.
6' Po dośrodkowaniu Michaela Gardawskiego z lewej strony boiska piłką ląduje na górnej części siatki.
5' Žarko Udovičić faulowany na własnej połowie przez Jakuba Żubrowskiego.
3' Marcin Cebula zagrał piłkę w pole karne do Oktawiana Skrzecza, który uciekł Romanowi Janickiemu i trafił w boczną siatkę.
2' Tomasz Pietrzak faulowany w środku boiska.
1' Wato Arweladze niecelnie uderzał lewą nogą z 20 metrów.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 20:31 Rozpoczęcie meczu się opóżnia.
0' 20:25 Dziś po raz pierwszy w rundzie wiosennej przed wejściem piłkarzy na murawę nie słychać ani melodii z "Mission: Impossible", ani z "Vabanku". Wychodzącym zawodnikom towarzyszy złowroga cisza. Zagłębie gra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach, a goście w pasiastych zółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach.
0' 20:20 Smutny widok na trybunie otwartej. Lotto Ekstraklasę w Sosnowcu żegna zaledwie garstka widzów. To pewnie będzie najgorsza frekwencja w tym sezonie na ligowym meczu. No cóż, niestety, w naszym klubie wiele zrobiono, aby tak słabo to wyglądało. Szkoda...
0' 20:10 Zagłębie i Korona to dwie z trzech najgorszych drużyn w finałowej fazie Lotto Ekstraklasy. Oba zespoły od 31. kolejki wywalczyły tylko 4 punkty. Co ciekawe, tyle samo ma w swoim dorobku także Lechia Gdańsk, która po 30 kolejkach była liderem tabeli. Korona jest również najgorszym zespołem w rundzie wiosennej. Podopieczni Gino Lettierego w 15 meczach rozegranych w 2019 roku dopisali do swojego konta tylko 13 punktów i słaba wiosna kosztowała kielczan wypadnięcie z górnej ósemki, w której znajdowali się po jesieni.
0' 20:00 O trzech młodych debiutantach już pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Wielce prawdopodobne jest też to, że swój pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie zaliczy dziś nieco starszy zawodnik. 33-letni Martin Pribula długo się rehabilitował po operacji, która było spowodowana kontuzją doznaną w maju zeszłego roku. Słowak już gra i strzelał bramki w V-ligowych rezerwach i niewykluczone, że dziś wyjdzie na boisko. Może nawet zmieni Žarko Udovičicia?
0' 19:50 Podczas pierwszego w tym sezonie meczu Lotto Ekstraklasy rozgrywanego na Stadionie Ludowym było słonecznie i gorąco. 23 lipca 2018, gdy graliśmy z Piastem Gliwice temperatura przekroczyła 26 stopni. Dziś niebiosa płaczą nad Sosnowcem, nie wiemy tylko, czy dlatego, że Zagłębie opuszcza Ekstraklasę, czy zapłakały nad tym, co nasz zespół przez ten rok w lidze pokazał. Jest chłodno, pochmurno i pada, a temperatura nie przekracza 7 stopni i pewnie w trakcie meczu jeszcze spadnie. Zresztą w tym sezonie, zawsze jak gramy w tym sezonie z Koroną, to jest zimno. We wrześniu w Kielcach było 8 stopni, a podczas marcowego meczu na Ludowym. Parno było w sierpniu 2017 na meczu Pucharu Polski, ale wtedy w dogrywce nad Sosnowcem przetoczyła się burza z gradem, która zmusiła sędziego do przerwania meczu.
0' 19:40 Aż trzech piłkarzy rozegra dziś w barwach Zagłębia swój pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie. Trener Valdas Ivanauskas zgodnie z tym, co wczoraj zapowiadał na konferencji prasowej, dał szansę młodzieży i od pierwszej minuty obejrzymy trójkę graczy, których PESEL zaczyna się od zera. Są to Kacper Radkowski (rocznik 2001), Tomasz Pietrzak (rocznik 2000) i Roman Janicki (rocznik 2000). Oni się dziś witają z Zagłębiem, a pożegna się Žarko Udovičić, który po dwóch meczach przerwy znowu wystąpi w wyjściowym składzie. Do meczowej jedenastki wraca Giorgi Gabedawa, a w porównaniu do piątkowego meczu w Gdyni brakuje pauzującego za czerwoną kartkę Piotra Polczaka, kontuzjowanego Martina Tótha, a także Vamary Sanogo, Giorgiego Iwaniszwilego oraz Mateusza Możdżenia, któremu występ przeciwko Koronie uniemożliwia klauzula w umowie.
0' 19:30 Dobry wieczór! Po raz osiemnasty w tym sezonie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Koroną Kielce.
Druga galeria z meczu z KoronąDruga galeria z meczu z Koroną Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Koroną KielceSkrót meczu z Koroną Kielce Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest już skrót z ostatniego w tym sezonie meczu rozgrywanego na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z KoronąZdjęcia z meczu z Koroną Zapraszamy do oglądania zdjęć z ostatniego w tym sezonie meczu Zagłębia na Stadnionie Ludowym, zakończonego porażką 2-4 z Koroną Kielce. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Koroną KielceKonferencja prasowa po meczu z Koroną Kielce Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Gino Lettieri. » Czytaj więcej
Smutne pożegnanieSmutne pożegnanie W ostatnim w tym sezonie meczu Lotto Ekstraklasy w Sosnowcu Zagłębie przegrało z Koroną Kielce 2:4. Bramki dla sosnowicza strzelili Žarko Udovičić (45') i Giorgi Gabedawa (56'). » Czytaj więcej