2019-05-05, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:4(0:1)
Śląsk Wrocław
Stroje: zielone (4-5-1)
31. Lukáš Hroššo 17. Michael Heinloth (63' 99. Giorgi Iwaniszwili) 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz 11. Giórgos Mygas 21. Sebastian Milewski 10. Mateusz Możdżeń (38' 34. Lukáš Greššak) 8. Szymon Pawłowski 7. Tomasz Nawotka 88. Olaf Nowak 9. Giorgi Gabedawa (46' 27. Vamara Sanogo)   Rezerwowi: 1. Dawid Kudła 16. Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth 14. Dawid Ryndak   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Mateusz Cholewiak 25' 1:1 - Olaf Nowak 50' 1:2 - Wojciech Golla 57' 1:3 - Mateusz Cholewiak 59' 1:4 - Patrik Mraz 84' (s.) 2:4 - Giórgos Mygas 89'
45+1' Sebastian Milewski 54' Krzysztof Mączyński 61' Michael Heinloth 82' Lukáš Greššak
27. Jakub Słowik 3. Piotr Celeban 17. Mariusz Pawelec 14. Wojciech Golla 28. Łukasz Broź 16. Robert Pich (82' 25. Daman Gąska) 5. Augusto 19. Krzysztof Mączyński (71' 23. Mateusz Radecki) 6. Michał Chrapek 11. Mateusz Cholewiak 9. Marcin Robak (87' 29. Arkadiusz Piech)   Rezerwowi: 1. Jakub Wrąbel 30. Kamil Dankowski 4. Dorde Cotra 10. Farshad Ahmadzadeh   Trener: Vítězslav Lavička
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa) - Michał Obukowicz (Warszawa), Jakub Ślusarski (Kraków). Techniczny: Paweł Malec (Łódź), VAR: Tomasz Musiał (Kraków) AVAR: Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Spadliśmy z Lotto Ekstraklasy.
90+3' Po podaniu Vamary Sanogo Szymon Pawłowski z 20 metrów strzela nad poprzeczką.
90+1' Niecelny strzał Michała Chrapka z rzutu wolnego.
90' Michał Chrapek faulowany przez Lukáša Greššaka
89' gol - piłka nożna 2:4 Jakub Słowik odbił piłkę po strzale Vamary Sanogo z 11 metrów, ale nie miał już szans przy dobitce Giórgosa Mygasa,
88' Jakub Słowik sfaulował Giorgiego Iwaniszwilego i sędzia podyktował rzut karny dla sosnowiczan.
87' zmiana Arkadiusz Piech wchodzi za Marcina Robaka.
86' Mateusz Cholewiak podawał w pole karne do Mateusza Radeckiego, ale w porę wrócił Giórgos Mygas.
84' gol samobójczy 1:4 Po akcji lewą stroną i podaniu Damiana Gąski piłkę z bliska do bramki próbował wpakować Mateusz Radecki. Ostatecznie futbolówka odbiła się od Patrika Mraza.
83' Dla Lukáša Greššaka była to czwarta kartka w sezonie i nie zagra on w piątkowym meczu w Gdyni.
82' żóta kartka Lukáš Greššak ukarany żółtą kartką za faul na Michale Chrapku.
82' zmiana Druga zmiana w Śląsku. Damian Gąska za Roberta Picha.
81' Po strzale Patrika Mraza z rzutu wolnego piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza boisko.
80' Augusto faulował Szymona Pawłowskiego 20 metrów przed bramką.
79' Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Nawotki z lewego skrzydła.
78' Miękka wrzutka Łukasza Brozia z lewego skrzydła i piłka w rękach Lukáša Hroššo
77' Po dośrodkowaniu Michała Chrapka z rogu nad bramką główkował Mateusz Radecki.
76' Sebastian Milewski blokuje Roberta Picha i Śląsk ma rzut rożny.
76' Lukáš Greššak przerwał akcję Roberta Picha, choć gracz Śląska sugerował sędziemu, że był faulowany.
73' Mariusz Pawelec powstrzymał rajd Vamary Sanogo.
73' Solowa akcja Marcina Robaka kończy się wyjściem piłki poza boisko.
72' Patrik Mraz traci piłkę na własnej połowie, ale na nasze szczęście Robert Pich myli się przy podaniu.
71' zmiana Pierwsza zmiana w Śląsku - Mateusz Radecki za Krzysztofa Mączyńskiego.
70' Giórgos Mygas powstrzymuje akcję Mateusza Cholewiaka. Aut dla Śląska.
69' Marcin Robak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
69' Na boisku leży faulowany Sebastian Milewski.
67' Próba strzału z 7 metrów w wykonaniu Marcina Robaka. Piłkę przejmuje Lukáš Hroššo.
65' Lukáš Greššak sfaulował Krzysztofa Mączyńskiego.
64' Vamara Sanogo zagrał z lewej strony boiska w pole karne. Piłka trafiła do Jakuba Słowika.
64' Marcin Robak wyłożył piłkę do Roberta Picha, ale szybszy był Lukáš Hroššo.
63' zmiana Giorgi Iwaniszwili wchodzi na boisko za Michaela Heinlotha.
62' Lukáš Hroššo piąstkuje piłkę po strzale Michała Chrapka z rzutu wolnego.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Michaela Heinlotha za faul na Mateuszu Cholewiaku.
59' gol - piłka nożna 1:3 Michał Chrapek dośrodkował z prawego skrzydła, a Michael Heinloth odpuścił Mateusza Cholewiaka i gracz Śląska strzałem głową z ostrego kąta zdobył swoją drugą bramkę.
58' Śląsk zaraz po wznowieniu gry przez Zagłębie przejął piłkę, miał przewagę liczebną, ale skończyło się spalonym.
57' gol - piłka nożna 1:2 Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Mączyński, a w podbramkowym zamieszaniu najlepiej zachował się Wojciech Golla, który kopnął piłkę do bramki.
57' Z rogu wrzucał Krzysztof Mączyński, a piłkę na kolejny róg wybił Vamara Sanogo.
56' Po dośrodkowaniu Augusto z rzutu wolnego Lukáš Hroššo piąstkuje piłkę na róg.
55' Robert Pich faulowany przez Patrika Mraza.
55' Olaf Nowak zdobył bramkę w trzecim kolejnym meczu na Stadionie Ludowym. Dwie kolejki temu pokonał bramkarza Wisły Kraków, a cztery kolejki temu Wisły Płock.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego za faul na Vamarze Sanogo.
52' Giórgos Mygas rozpędził się z piłką na prawym skrzydle, ale piłka uciekła mu poza boczną linię.
50' gol - piłka nożna 1:1 Vamara Sanogo po akcji lewą stroną boiska wyłożył piłkę na 5. metr, a Olaf Nowak strzałem pod poprzeczkę pokonał Jakuba Słowika.
48' Strzał Sebastiana Milewskiego z 25 metrów zablokowany prze Michała Chrapka.
48' Piotr Celeban na 18. metrze uprzedził Szymona Pawłowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Vamara Sanogo wszedł za Giorgiego Gabedawę.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 6 sekundach gry Paweł Raczkowski zakończył pierwszą połowę.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Marcinie Robaku.
45+1' Rzut wolny dla Zagłębia z prawetj strony boiska Wrzucał Patrik Mraz, a piłkę wybił Wojciech Golla.
45' Z rogu dośrodkował Michał Chrapek. Piłkę poza pole karne wybił Giorgi Gabedawa. Uderzał Augusto, a Lukáš Hroššo broni z kłopotami.
44' Po dośrodkowaniu Michała Chrapka z rogu piłkę na kolejny korner wybił Michael Heinloth.
44' Marcin Robak rozprowadził akcję na prawą stronę, a biegnącego Piotra Celebana uprzedził Tomasz Nawotka. Róg dla gości.
41' Po starciu z Giórgosem Mygasem Mateusz Cholewiak upadł w polu karnym Zagłębia.
40' Tomasz Nawotka faulowany przez Piotra Celebana.
39' Marcin Robak na spalonym.
38' Patrik Mraz dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Futbolówka minęła Olafa Nowaka i Giorgiego Gabedawę i wyszła poza boisko.
38' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Lukáš Greššak za Mateusza Możdżenia.
37' Szymon Pawłowski wyłożył piłkę Olafowi Nowakowi, a strzał naszego młodzieżowca został zablokowany przez Łukasza Brozia.
37' Faul Marcina Robaka ma Szymonie Pawłowskim w środku boiska.
36' Mateusz Możdżeń faulowany w środku boiska przez Michała Chrapka.
34' Na spalonym Robert Pich.
33' Patrik Mraz podbija piłkę dośrodkowaną przez Roberta Picha i futbolówka trafia do Lukáša Hroššo.
33' Krzysztof Mączyński dośrodkował z rogu. Piłkę przed bramką trącił Wojciech Golla i wpadła ona w ręce Lukáša Hroššo.
32' Róg dla Śląska po interwencji Michaela Heinlotha.
32' Niedokładne dośrodkowanie Michała Chrapka z lewego skrzydła.
30' Sebastian Milewski faulowany przez Łukasza Brozia tuż za polem karnym Zagłębia,
30' Patrik Mraz interweniuje na 6. metrze po dośrodkowaniu Mateusza Cholewiaka z lewego skrzydła.
29' Znowu za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Mateusza Możdżenia.
29' Tomasz Nawotka faulowany przez Piotra Celebana.
27' Szymon Pawłowski trochę za mocno w stronę Tomasza Nawotki i piłka opuściła boisko.
27' Giórgos Mygas faulowany przez Mateusza Cholewiaka.
26' Mateusz Cholewiak faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
26' Przy takim wyniku Zagłębie już nie ma szans na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.
25' gol - piłka nożna 0:1 Akcja Śląska prawą stroną boiska. Robert Pich zbiegł do środka i podał do Mateusza Cholewiaka, a ten pokonał Lukáša Hroššo
24' Tomasz Nawotka faulował w ataku Mariusza Pawelca.
23' Michał Chrapek trafiony piłką w głowę przez Michaela Heinlotha. Aut dla Zagłębia.
21' Michał Chrapek górą w pole karne do Mateusza Cholewiaka, który wykłada piłkę Marcinowi Robakowi, Czujny był Piotr Polczak i od bramki zacznie Lukáš Hroššo.
20' Strzał Szymona Pawłowskiego zablokowany na 18. metrze przez Mariusza Pawelca.
19' Łukasz Broź faulowany na własnej połowie.
19' Mateusz Cholewiak złapany na spalonym.
18' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Mariusz Pawelec. Dopada do niej przed polem karnym Tomasz Nawotka i uderza na bramkę. Broni Jakub Słowik.
18' Mateusz Możdżeń faulowany przez Augusto.
17' Marcin Robak faulem powstrzymuje akcję Giórgosa Mygasa.
16' Patrik Mraz krótko z rogu do Mateusza Możdżenia. Dośrodkowanie w pole karne i główka Marcina Robaka ratuje gości.
16' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu boiska Wojciech Golla wybija piłkę głową na kolejny korner.
15' Mariusz Pawelec uprzedził Szymona Pawłowskiego w polu karnym i mamy piąty róg.
14' Olaf Nowak wpadł lewą stroną boiska w pole karne, przełożył piłkę na prawą nogę, przymierzył w długi róg i minimalnie chybił.
13' Mateusz Możdżeń trochę przesadził z siłą dośrodkowania.
13' Szymon Pawłowski przymierzył z prawej strony boiska i po rykoszecie mamy kolejny róg.
12' Patrik Mraz wycofał piłkę do Tomasza Nawotki, który dośrodkował w pole karne. Goście na raty wybili piłkę.
12' Nieporozumienie w defensywie Śląska daje nam kolejny róg.
11' Z rogu wrzucał Patrik Mraz, a piłkę przewrotką poza szesnastkę wybił Augusto.
11' Giórgos Mygas blokowany przy dośrodkowaniu przez Łukasza Brozia. Mamy drugi rzut rożny.
9' Szymon Pawłowski zagrał z pierwszej piłki w pole karne do Giorgiego Gabedawy, którego zablokował Wojciech Golla.
8' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Możdżeń, a piłkę z pola karnego wyekspediował Krzysztof Mączyński.
8' Tomasz Nawotka zwiódł Piotra Celebana i zagrał przed bramkę Śląska. Mariusz Pawelec wybił piłkę na róg.
7' Na spalonym Giorgi Gabedawa.
7' Dośrodkowanie Marcina Robaka w pole karne i interwencja Piotra Polczaka.
5' Piotr Polczak wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Michała Chrapka.
5' "Nigdy nie spadnie, Śląsk Wrocław nigdy nie spadnie" - skandują fanatycy gości.
4' Marcin Robak faulowany na połowie Śląska.
3' Marcin Robak rozpędził się i wpadł z piłką w pole karne Zagłębia. Oddał strzał po ziemi, który nie sprawił problemów Lukášowi Hroššo
3' Szymon Pawłowski faulowany w środku boiska przez Krzysztofa Mączyńskiego.
1' Łukasz Broź faulowany przez Mateusza Możdżenia.
1' Po dośrodkowaniu Marcina Robaka z lewej strony boiska głową strzelał Michał Chrapek. Broni Lukas Hrosso.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Śląsk.
0' 15:27 Sędziowska trójka już wyprowadziła piłkarzy obu drużyn na boisko. Sosnowiczanie grają dziś w czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach, z kolei Śląsk cały na zielono.
0' 15:20 Czy mamy to odczytywać jako symbol? Przed chwilą z powodu wiatru przewróciła się brama z logo Ekstraklasy przez którą wchodzą na murawę piłkarze. Czy to już ostateczny upadek Ekstraklasy w Sosnowcu? Czy jeszcze uda się nam powalczyć?
0' 15:10 Zagłębie w tym sezonie jeszcze nie wygrało ze Śląskiem Wrocław. W sierpniowym meczu w Sosnowcu padł remis 3:3, a w pierwszej kolejce po zimowej przerwie Zagłębie poległo we Wrocławiu 0:2. W Ekstraklasie Zagłebie u siebie przegrało ze Śląskiem tylko 2 z 22 meczów. Czy w tych statystykach możemy upatrywać nadziei na to, że jeszcze dziś nie stracimy teoretycznych szans na utrzymanie?
0' 15:00 Śląsk Wrocław do dzisiejszego meczu przystępuje jako przedostatnia drużyna w lidze i zespół, który czeka na zwycięstwo od 30 marca. Zła seria sprawiła, że wrocławianie obsunęli się do strefy spadkowej, ale losy utrzymania - w przeciwieństwie do Zagłębia - mają we własnych rękach.
0' 14:50 Wyniki dotychczasowych meczów tej kolejki ułożyły się tak, że jeśli Zagłębie przegra dziś ze Śląskiem Wrocław to straci resztki teoretycznych szans na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a przypomnijmy, że przed tą kolejką serwis 90minut.pl szacował te szanse na zaledwie 1,8 %. Wygrana nad wrocławianami sprawi, że w piątek w Gdyni będziemy mieli jeszcze o co grać.
0' 14:40 Aż sześciu zmian dokonał Valdas Ivanauskas w porównaniu do meczu w Zabrzu. Na bramkę w miejsce Dawida Kudły powrócił Lukáš Hroššo. Na ławce usiedli Mateusz Cichocki i Martin Tóth, a za nich w obronie zagrają Michael Heinoth i Piotr Polczak. W środku pomocy Lukáš Greššak ustąpił miejsca Sebastianowi Milewskiemu. W składzie brakuje dwóch najlepszych strzelców Zagłębia w tym sezonie. Žarko Udovičić nie znalazł się dziś w ogóle w meczowej osiemnastce, a Vamara Sanogo zacznie na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty zagrają Olaf Nowak i Giorgi Gabedawa.
0' 14:30 W chłodne, niedzielne popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Śląskiem Wrocław.
Zdjęcia z meczu ze ŚląskiemZdjęcia z meczu ze Śląskiem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław, przegranego przez naszą drużynę 2-4. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze Śląskiem WrocławSkrót meczu ze Śląskiem Wrocław Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest już skrót z dzisiejszego spotkania Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem Wrocław. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem WrocławKonferencja prasowa po meczu ze Śląskiem Wrocław Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem Wrocław pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Vítězslav Lavička. » Czytaj więcej
Mission: FailedMission: Failed Zagłębie Sosnowiec przegrało ze Śląskiem Wrocław 2:4 i na trzy kolejki przed końcem sezonu straciło teoretyczne szanse na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. » Czytaj więcej