2019-04-29, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: czarne (4-5-1)
4:0(3:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
84. Martin Chudy 3. Boris Sekulić 15. Dani Suarez 5. Paweł Bochniewicz 27. Adrian Gryszkiewicz 19. Kamil Zapolnik (73' 22. Szymon Matuszek) 23. Mateusz Matras 8. Walerian Gwilia (80' 4. Adam Orn Arnarson) 7. Szymon Żurkowski 9. Jesus Jimenez 17. Igor Angulo (88' 10. Łukasz Wolsztyński)   Rezerwowi: 1. Tomasz Loska 11. Daniel Liszka 28. Maciej Ambrosiewicz 77. Giannis Mystakidis   Trener: Marcin Brosz
1:0 - Boris Sekulić 28' 2:0 - Jesus Jimenez 38' 3:0 - Igor Angulo 43' 4:0 - Igor Angulo 78'
26' Walerian Gwilia 34' Patrik Mraz 45+1' Szymon Pawłowski 50' Patrik Mraz 50' Patrik Mraz 87' Mateusz Możdżeń
1. Dawid Kudła 11. Giórgos Mygas 16, Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka (41' 9. Giorgi Gabedawa) 34. Lukáš Greššak (59' 21. Sebastian Milewski) 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo (52' 25. Piotr Polczak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 17. Michael Heinloth 88. Olaf Nowak 99. Giorgi Iwaniszwili   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock) - Radosław Siejka (Łódź), Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec), VAR: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), AVAR: Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90' gwizdek Szymon Marciniak oszczędził nam większych cierpień i zakończył drugą połowę po 45 minutach gry.
90' Piotr Polczak wybija piłkę po dośrodkowaniu Jesusa Jimeneza z rogu.
89' Szymon Żurkowski przedarł się w pole karne i podał do Szymona Matuszka, którego zablokował Mateusz Cichocki. Róg dla gości.
88' Po dośrodkowaniu Jesusa Jimeneza z rzutu wolnego faulowany w polu bramkowym Dawid Kudła.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku - Łukasz Wolsztyński za Igora Angulo.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia za faul na Szymonie Żurkowskim.
86' Nieporozumienie między Szymonem Żurkowskim i Jesusem Jimenezem. Prostopadła piłka wychodzi poza boisko.
84' Dawid Kudła piąstkuje piłkę na aut po dośrodkowaniu Jesusa Jimeneza z rogu.
84' Mateusz Cichocki blokuje dośrodkowanie Jesusa Jimeneza. Róg dla Górnika.
83' Niecelna główka po dośrodkowaniu Jesusa Jimeneza z rogu.
82' Podawał Adam Orn Arnarson, a Igor Angulo uderzał z 12 metrów i trafił w Martina Tótha. Róg dla Górnika.
82' Dawid Kudła interweniuje głową poza polem karnym.
82' Tak wysokich porażek doznaliśmy w tym sezonie tylko z Lechem - 0:4 w Poznaniu i 0:6 u siebie.
81' Torcida skanduje "Czwórka do zera i Górnik żegna frajera".
80' zmiana Druga zmiana w Górniku. Adam Orn Arnarson za Waleriana Gwilię.
78' gol - piłka nożna 4:0 Po strzale Jesusa Jimeneza z lewej strony pola karnego piłka odbija się od Piotra Polczaka i trafia na głowę Igora Angulo, który trafia z bliska do siatki.
78' Szymon Żurkowski posłał piłkę obok bramki z około 20 metrów.
75' Mateusz Możdżeń rozegrał piłkę z Žarko Udovičiciem i uderzył na bramkę z 16 metrów, Podbita przez bramkarza piłka wylądowała na poprzeczkę, a akcja została przerwana, bo na spalonym znajdował się Piotr Polczak.
75' Sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny
75' Paweł Bochniewicz wybija piłkę po dośrodkowaniu Giórgosa Mygasa.
74' Na spalonym Szymon Żurkowski.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku. Za Kamila Zapolnika wchodzi Szymon Matuszek.
72' Jesus Jimenez podawał w pole karne, ale nie było to dokładne zagranie. Piłkę przejął Dawid Kudła.
71' Jesus Jimenez po rajdzie lewą stroną dograł piłkę na 5. metr, a Walerian Gwilia spudłował na wślizgu.
69' Giórgos Mygas przedarł się lewą stroną w pole karne Górnika, gdzie został powstrzymany przez Szymona Żurkowskiego.
68' Mateusz Matras faulowany przez Giorgiego Gabedawę.
68' Akcja Giórgosa Mygasa powstrzymana przez Mateusza Matrasa.
66' Niecelny strzał głową Mateusza Matrasa po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rzutu rożnego.
66' Po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii główkował Igor Angulo. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale na róg zbił ją Dawid Kudła.
65' Szymon Żurkowski podawał w pole karne do Adriana Gryszkiewicza. Piłkę przejął Piotr Polczak.
63' Szymon Pawłowski faulowany przez Mateusza Matrasa.
62' Kamil Zapolnik z prawej strony pola karnego wyłożył piłkę Jesusowi Jimenezowi, ale przy przyjęciu futbolówka odskoczyła Hiszpanowi i wpadła w ręce Dawida Kudły.
60' Žarko Udovičić faulowany przez Kamila Zapolnika.
60' Gdyby to był boks, to już można byłoby rzucić ręcznik...
59' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Milewski za Lukasa Gressaka.
59' Złe podanie Szymona Pawłowskiego do przodu.
58' Po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rzutu rożnego Dani Suarez główkował nad poprzeczką.
57' Martin Tóth blokuje podanie Waleriana Gwilii. Róg dla Górnika.
55' Igor Angulo podawał w pole karne do Waleriana Gwilii. Piłkę wybił Mateusz Cichocki.
54' Lukas Gressak na 20. metrze zablokował akcję Igora Angulo.
52' Nie ma gola, był spalony. Jest 3:0.
52' zmiana Trwa wideoweryfikacja, a tymczasem Piotr Polczak wszedł za Vamarę Sanogo.
51' To najśmieszniejsza bramka sezonu w Lotto Ekstraklasie. Walerian Gwilia potknął się przy rzucie wolnym i ledwo dokopał do muru, ale jeden z graczy Górnika zagrał do Jesusa Jimeneza, a ten wyłożył piłkę Kamilowi Zapolnikowi, który z bliska trafił do siatki.
50' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Jesusie Jimenezie 20 metrów przed bramką.
49' Dani Suarez odebrał piłkę Vamarze Sanogo.
49' Z rzutu wolnego na bramkę Zagłębia uderzał Walerian Gwilia. Broni Dawid Kudła.
47' Lukas Gressak faulował Szymona Żurkowskiego 30 metrów od bramki.
47' Górnik szybko rozegrał rzut wolny na swojej połowie. Walerian Gwilia po akcji prawą stroną wycofał piłkę do Jesusa Jimeneza, a ten trafił w słupek.
46' Kamil Zapolnik faulowany przez Patrika Mraza.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+2' Z rogu dośrodkował Walerian Gwilia, a gracze Zagłębia ekspediują piłkę z pola karnego.
45+2' Po strzale Waleriana Gwilii z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Dawid Kudła.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Walerianie Gwilii
45' doliczony czas +2
44' Martin Chudy łapie piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
43' gol - piłka nożna 3:0 Walerian Gwilia zagrał prostopadłe podanie do Igora Angulo. Błąd Martina Tótha i Hiszpan w sytuacji sam na sam lewą nogą z około 18 metrów strzela trzeciego gola dla Górnika.
41' zmiana Giorgi Gabedawa wchodzi za Tomasza Nawotkę.
38' gol - piłka nożna 2:0 Jesus Jimenez z ostrego kąta wpakował piłkę pod poprzeczkę. Znowu fatalne zachowała się nasza obrona. Po podaniu w pole karne z prawego skrzydła Mateusz Cichocki zagrał piłkę w kierunku Hiszpana, a Martin Tóth nie zdążył z asekuracją.
37' Po stracie bramki nic nie gramy...
36' Mateusz Możdżeń przerwał akcję Mateusza Matrasa w okolicy linii 16 metrów.
35' Adrian Gryszkiewicz faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Walerianie Gwilii.
33' Walerian Gwilia przymierzył prawą nogą z 25 metrów. Dawid Kudła paruje piłkę w bok.
33' Płaski strzał Waleriana Gwilii z prawej strony pola karnego.. Broni Dawid Kudła.
32' Niecelny strzał Igora Angulo z około 20 metrów.
30' Trochę trwało VARowanie, ale gramy dalej.
28' gol - piłka nożna 1:0 Kontra Górnika. Po podaniu Kamila Zapolnika Igor Angulo znalazł się sam na sam z Dawidem Kudłą. Nas bramkarz zdołał odbić piłkę nogą, ale zmierzała ona w stronę bramki. Giórgos Mygas interweniował przed linią, ale zdołał tylko zagrać futbolówkę pod nogi Borisa Sekulicia, który z bliska trafił do siatki.
27' Žarko Udovičić dośrodkował z rogu, a akcję próbował zamknąć Tomasz Nawotka. Piłkę przejął Mateusz Matras
27' Žarko Udovičić po ziemi w pole karne do Szymona Pawłowskiego, a ten przy próbie dogrania zablokowany przez Jesua Jimeneza. Róg.
27' Sosnowiczanie wywalczyli pierwszy róg.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Waleriana Gwilii za faul na Vamarze Sanogo.
26' Walerian Gwilia z rzutu wolnego zagrał po ziemi w pole karne, sosnowiczanie przejęli piłkę.
25' Faul Mateusza Możdżenia na połowie Zagbia.
25' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Możdżeń. Martin Chudy wypiąstkował piłkę z 7. metra, a Szymon Pawłowski przed polem karnym zabrzan faulował Waleriana Gwilię.
24' Walerian Gwilia faulował Szymona Pawłowskiego na połowie Górnika.
24' Po złym podaniu piłki przez Daniego Suareza sosnowiczanie przejmują piłkę, ale zagranie Szymona Pawłowskiego jest przerwane przez Mateusza Matrasa 25 metrów od bramki Górnika.
22' Krótkie rozegranie rogu. Dośrodkowanie Waleriana Gwilii. W polu karnym upadają zawodnicy obu zespołów. Nic się nie dzieje.
22' Patrik Mraz blokuje dośrodkowanie Borisa Sekulicia. Róg dla zabrzan.
21' Vamara Sanogo wrócił na boisko. Gramy w komplecie.
20' Po dośrodkowaniu Adriana Gryszkiewicza Igor Angulo główkuje prosto w ręce Dawida Kudły.
19' Fizjoterapeuci Zagłębia wbiegli na boisko, aby udzielić pomocy Vamarze Sanogo, który trzyma się za rękę.
18' Kamil Zapolnik w ataku faulował Patrika Mraza. Akcja miała miejsce w okolicy narożnika boiska.
17' Gwizdy kibiców Górnika, bo Giórgos Mygas przed polem karnym nastrzelił sobie piłkę nogą na rękę.
16' Igor Angulo składał się do strzału w polu karnym Zagłębia. Piłkę na aut wybił Martin Tóth.
15' Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rogu.
14' Giórgos Mygas przerwał wślizgiem akcję Jesusa Jimeneza. Róg dla zabrzan.
14' Martin Tóth przejął w polu karnym piłkę zagraną przez Igora Angulo.
13' Dośrodkowanie Igora Angulo z lewej strony boiska zablokowane w polu karnym.
12' Žarko Udovičić dośrodkował lewą nogą w pole karne, ale tam nikt nie zamknął akcji strzałem. Grę wznowi Martin Chudy.
11' Tomasz Nawotka faulowany przy bocznej linii boiska. Sędzia najpierw zastosował korzyść, bo przy piłce był Szymon Pawłowski, ale po stracie piłki przerwał akcję i wrócił do faulu.
10' Szymon Pawłowski 20 metrów od bramki zablokowany przez Daniego Suareza.
9' Kontra Zagłębia. Vamara Sanogo ruszył lewą stronę i uderzył prawą nogą z pola karnego. Mierzył w krótki róg, ale strzał był niecelny.
9' Dośrodkowanie Waleriana Gwilii z prawej strony pola karnego i nieudana próba strzauy w wykonaniu Jesusa Jimeneza.
8' Tomasz Nawotka w polu karnym Górnika walczył o piłkę z Adrianem Gryszkiewiczem. Obaj wylądowali na reklamowej płachcie leżącej za końcową linią.
8' Boris Sekulić przejął piłkę podawaną przez Lukasa Gressaka do Žarko Udovičicia.
7' Adrian Gryszkiewicz faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
6' W dwóch poprzednich meczach Zagłębie traciło bramki w 4. minucie. Dziś już jest lepiej.
6' Patrik Mraz wybił z pola karnego piłkę zagraną przez Jesusa Jimeneza.
4' Kamil Zapolnik podawał w pole karne do Borisa Sekulicia, za którym wrócił Žarko Udovičić.
4' Lukas Gressak 20 metrów przed bramką powstrzymał akcję Szymona Żurkowskiego.
3' Górnik zaatakował lewą stronę, ale Adria Gryszkiewicz źle podawał do Jesusa Jimeneza. Od bramki Dawid Kudła.
2' Vamara Sanogo faulował w ataku Daniego Suareza.
2' Lukas Gressak faulowany na własnej połowie przez Borisa Sekulicia.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Górnik.
0' 17:55 Sędziowska trójka pod kierownictwem Szymona Marciniaka z tunelu umieszczonego w narożniku boiska wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś całe na czerwono, a Górnik cały na czarno. Jest kawałek do przejścia, bo przywitanie piłkarzy odbywa się przed trybuną po drugiej stronie boiska, więc trzeba przejść po skosie przez pół boiska.
0' 17:50 Kilka faktów statystycznych: Najlepszy strzelec Lotto Ekstraklasy Igor Angulo strzelał bramki Zagłębiu w trzech z czterech meczów rozegranych przeciwko naszemu klubowi. Górnik Zabrze wygrał trzy ostatnie mecze z rzędu w Lotto Ekstraklasie. Najlepszy asystent w lidze Žarko Udovičić zanotował bramkę lub asystę w 8 z 12 meczów w rundzie wiosennej.
0' 17:45 W poprzednim meczu Zagłębia w Zabrzu nie brakowało kontrowersji, ale brakowało punktów. Przypomnijmy, że Tomasz Nawotka strzelił bramkę na 2:2, ale po konsultacji z VAR Bartosz Frankowski uznał, że podczas akcji Giórgos Mygas faulował rywala. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Vamara Sanogo, a na trybuny został odesłany Valdas Ivanauskas. Oby dziś nie było aż tylu kontrowersji, ale były punkty.
0' 17:40 W dwóch poprzednich meczach w Zabrzu piłkarze Zagłębia nie mogli liczyć na wsparcie swoich fanatyków. Przed dwoma miesiącami obowiązywał zakaz wyjazdowy nałożony za pokaz fajerwerków w meczu z Legią Warszawa, a przed dwoma laty w I lidze kibice Zagłębia co prawda dojechali pod stadion, ale na skutek nieporozumień z ochroną nie weszli na obiekt.
0' 17:35 Wyniki wczorajszych meczów Lotto Ekstraklasy nie ułożyły się dla Zagłębia zbyt korzystnie. Miedź wygrała z WIsłą Płock, a Arka Gdynia triumfowała w Kielcach, co oznacza, że przed meczem w Zabrzu tracimy 7 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli. Jeśli nie wrócimy dziś do domu z kompletem punktów, to nasza sytuacja będzie już skrajnie trudna. Plan na ten tydzień jest prosty - w poniedziałek zwycięstwo z Górnikiem, a w niedzielę wygrana ze Śląskiem i wtedy wyjdziemy już z dna tabeli i będziemy na 15. pozycji. A potem jeszcze trzy mecz do rozegrania.
0' 17:25 Wbrew temu, co wcześniej zapowiadano, Piotr Lasyk nie poprowadzi dzisiejszego meczu. Sędzia z Bytomia pierwotnie był wyznaczony przez PZPN do pracy w Zabrzu, ale w ostatniej chwili dokonano zmiany i jako arbiter główny będzie dziś pracował Szymon Marciniak, dla którego jest to pierwszy w tym sezonie mecz z udziałem Zagłębia. W wozie VAR nie będzie pracował Daniel Stefański, który nie popisał się w sobotę w meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. Jego miejsce zajął Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.
0' 17:15 Trzech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Valdas Ivanauskas w porównaniu do meczu z Wisłą Kraków. Na ławce usiedli Piotr Polczak, Michael Heinloth i Giorgi Gabedawa, a od pierwszej minuty zagrają Martin Tóth, Giórgos Mygas i Lukáš Greššak. Po kontuzji do meczowej osiemnastki powrócił Sebastian Milewski.
0' 17:05 Dzień dobry! W deszczowy, kwietniowy poniedziałek witamy ze stadionu w Zabrzu i zapraszamy na mecz pomiędzy Górnikiem a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w ZabrzuZSTV: Doping Zagłębiaków w Zabrzu Prezentujemy doping kibiców Zagłębia Sosnowiec razem ze zgodami podczas wyjazdowego meczu z Górnikiem w Zabrzu. » Czytaj więcej
Trzecia galeria z meczu w ZabrzuTrzecia galeria z meczu w Zabrzu Zapraszamy do obejrzenia trzeciej galerii z meczu Górnika z Zagłębiem, w której prezentujemy ponad setkę zdjęć. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu w ZabrzuDruga galeria zdjęć z meczu w Zabrzu Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia z Górnikiem Zabrze. » Czytaj więcej
Skrót meczu Górnik - ZagłębieSkrót meczu Górnik - Zagłębie Na stronie Ekstraklasy jest już dostępny skrót meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Sosnowiec. Oglądanie go jest dosyć bolesne dla fanów Zagłęnia. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w Zabrzu - część IGaleria zdjęć z meczu w Zabrzu - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem ZabrzeKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem Zabrze Na konferencji prasowej po spotkaniu w Zabrzu, w którym Górnik rozgromił Zagłębie Sosnowiec 4:0 pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Marcin Brosz. » Czytaj więcej
Koniec marzeńKoniec marzeń W meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie poległo w Zabrzu z Górnikiem 0:4 i szanse sosnowiczan na utrzymanie są już czysto teoretyczne. » Czytaj więcej