2019-04-25, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu:
2:1(0:1)
Wisła Kraków
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth (33' 34. Lukáš Greššak) 25. Piotr Polczak 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 9. Giorgi Gabedawa (46' 88. Olaf Nowak) 27. Vamara Sanogo (82' 99. Giorgi Iwaniszwili)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 4. Dawid Ryndak 5. Martin Tóth 6. Tomasz Nowak   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Krzysztof Drzazga 4' 1:1 - Mateusz Możdżeń 49' 2:1 - Olaf Nowak 57'
35' Patrik Mraz 44' Marko Kolar 52' Krzysztof Drzazga
1. Mateusz Lis 2. Rafał Pietrzak 45. Daniel Hoyo-Kowalski 29. Matej Palčič 21. Marcin Grabowski 24. Marko Kolar 43. Dawid Szot 9. Rafał Boguski 11. Krzysztof Drzazga (80' 44. Aleksander Buksa) 7. Sławomir Peszko (66' 77. Emmanuel Kumah) 23. Paweł Brożek (61' 98. Wojciech Słomka)   Rezerwowi: 48. Kamil Broda 14. Artur Balicki 46. Patryk Moskiewicz 70. Maciej Śliwa   Trener: Maciej Stolarczyk
Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce) - Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa), Jakub Winkler (Toruń), Techniczny: Piotr Idzik (Poznań). VAR: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), AVAR: Tomasz Listkiewicz (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Po raz drugi w tym sezonie wygrywamy z Wisłą Kraków.
90+3' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Marcin Grabowski. Lekkie zamieszanie i zablokowany strzał Emmanuela Kumaha,
90+3' Szymon Pawłowski pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki na własnej połowie.
90+2' Piotr Polczak poszkodowany w starciu z Marcinem Grabowskim.
90+1' Mateusz Cichocki w polu karnym przeszkadzał w oddaniu strzału Wojciechowi Słomce i grę wznowi Dawid Kudła.
90+1' Tomasz Nawotka z dużą łatwością przedostał się w pole karne, ale fatalnie uderzył z ostrego kąta i trafił w boczną siatkę.
89' Žarko Udovičić zagrał po ziemi na 16. metr do Szymona Pawłowskiego, któremu w oddaniu strzału przeszkodził Emmanuel Kumah.
89' Giorgi Iwaniszwili do Olafa Nowaka. Przedłużenie do Žarko Udovičić i po lekkim strzale Serba z 10 metrów Mateusz Lis wybija piłkę na róg.
88' Wrzutka Tomasza Nawotki w pole bramkowe i minimalnie spóźniony Žarko Udovičić przy próbie strzału głową.
87' Mateusz Możdżeń przejął piłkę po błędzie Dawida Szota i ruszył do przodu. Sosnowiczanie w jednej akcji mieli dwa zablokowane strzały. Najpierw Giorgi Iwaniszwili i za chwilę Szymon Pawłowski.
86' Patrik Mraz został w polu karnym Wisły i strzelił z woleja nad poprzeczką.
85' Žarko Udovičić wrzucił z rogu. Piłka trafiła do Olafa Nowaka, który został zablokowany przy strzale z narożnika pola karnego.
85' Róg dla Zagłębia po interwencji Dawida Szota.
84' Emmanuel Kumah faulował w ataku Giorgiego Iwaniszwilego.
82' zmiana Giorgi Iwaniszwili wchodzi za Vamarę Sanogo.
81' Emmanuel Kumah faulowany przez Mateusza Cichockiego.
80' zmiana Aleksander Buksa wchodzi za Krzysztofa Drzazgę.
79' Krzysztof Drzazga faulował Tomasza Nawotkę.
79' Mateusz Lis łapie piłkę po wrzutce Lukasa Gressaka.
78' Strata piłki przez Szymona Pawłowskiego w polu karnym Wisły po podaniu z rogu.
78' Po strzale Szymona Pawłowskiego z lewej strony pola karnego piłka odbija się rykoszetem od gracza Wisły i wychodzi na róg.
76' W środku boiska Vamara Sanogo faulował Dawida Szota.
76' Mateusz Lis łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu.
75' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski na lewą stronę pola karnego do Vamary Sanogo. Po strzale Francuza piłkę na róg wybija Mateusz Lis.
75' Piotr Polczak odebrał w polu karnym piłkę Wojciechowi Słomce.
75' Mateusz Cichocki wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu Rafała Boguskiego.
74' Patrik Mraz wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Emmanuela Kumaha.
72' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego głową strzelał Mateusz Cichocki. Broni Mateusz Lis.
71' Faul Marcina Grabowskiego na Tomaszu Nawotce.
69' Niecelny strzał Marko Kolara z ponad 20 metrów.
68' Tomasz Nawotka faulowany przez Matko Kolara.
68' Wisła obniża średnią wieku. Za 36-latka wszedł 20-latek, a za 34-latka 19-latek.
67' Emmanuel Kumah faulował Tomasza Nawotkę.
66' zmiana Emmanuel Kumah wszedł na boisko za Sławomira Peszkę.
66' Vamara Sanogo faulowany przez Marcina Grabowskiego.
66' Krzysztof Drzazga główkował z kilku metrów po wrzutce Marko Kolara z prawego skrzydła. Broni Dawid Kudła.
65' Za mocna wrzutka Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Piłkę przejął Marcin Grabowski.
65' Akcja Sławomira Peszki zatrzymana 20 metrów przed bramką Zagłębia.
65' Zbyt mocne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego w stronę Vamary Sanogo. Piłkę łapie Mateusz Lis.
64' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawej strony pola karnego. Rafał Pietrzak zgrywa piłkę głową do bramkarza.
63' Žarko Udovičić wyłożył piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, a kapitan Zagłębia z około 25 metrów strzelił obok spojenia słupka z poprzeczką.
63' Sławomir Peszko na spalonym.
62' Miękka wrzutka Szymona Pawłowskiego w pole karne i strzał głową w wykonaniu Olafa Nowaka. Broni Mateusz Lis.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Za Pawła Brożka na boisko wszedł Wojciech Słomka.
60' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła.
60' Dawid Kudła interweniuje po dośrodkowaniu Krzysztofa Drzazgi z prawej strony boiska.
59' Marko Kolar z prawego skrzydła w pole karne Zagłębia. Piłka doleciała do Dawida Kudły.
58' Stonowana radość Olafa Nowaka po bramce. To przecież rodowity Krakus i wychowanek Wisły.
57' gol - piłka nożna 2:1 Vamara Sanogo podał z lewej strony pola karnego przed bramkę, a Olaf Nowak tylko dopełnił formalności.
57' Szymon Pawłowski prostopadle do Olafa Nowaka, który zdecydował się na strzał z pola karnego. Dobrze interweniował na przedpolu Mateusz Lis.
56' Tomasz Nawotka po akcji prawą stroną dośrodkował w pole karne, a Olaf Nowak chybił głową z około 10 metrów.
55' Mateusz Możdżeń faulowany w środku boiska przez Rafała Boguskiego.
55' Niecelny strzał Olafa Nowaka z około 23 metrów.
54' Tomasz Nawotka z prawego skrzydła dograł w pole karne do Mateusza Możdżenia, który przyjął futbolówkę, ale miał kłopoty z oddaniem strzału.
54' Rozegranie rzut rożnego kończy się złym dośrodkowaniem Žarko Udovičicia.
53' Žarko Udovičić zagrał po ziemi w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który został zablokowany przy próbie strzału. Róg dla Zagłębia.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Drzazgi za faul na Tomaszu Nawotce.
52' Po solowej akcji Szymon Pawłowski strzelił po ziemi z 20 metrów. Broni Mateusz Lis.
51' Mateusz Możdżeń chybił z 25 metrów.
51' Žarko Udovičić zaliczył dziś swoją dziesiątą asystę w sezonie. Brawo!
51' Lekki strzał Vamary Sanogo zza pola karnego. Broni Mateusz Lis.
50' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Marko Kolara.
49' gol - piłka nożna 1:1 Žarko Udovičić po akcji lewą stroną zagrał przed pole karne do Mateusza Możdżenia, a ten huknął w okienko i mamy remis!
49' Žarko Udovičić z lewej flanki zagrał w pole karne, a Olaf Nowak nie zdołał opanować piłki.
48' Mateusz Cichocki nie pozwolił dojść do piłki w polu karnym Pawłowi Brożkowi.
47' Marko Kolar wycofał piłkę z pola karnego, a Rafał Boguski z 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
46' Po rozegraniu rzutu wolnego Rafał Pietrzak strzelił bardzo wysoko nad poprzeczką.
46' Szymon Pawłowski w środku boiska faulował Rafała Boguskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Przed drugą połową Olaf Nowak wchodzi za Giorgiego Gabedawę.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2' Lukas Gressak z 20 metrów wysoko nad bramką.
45+2' Vamara Sanogo po rajdzie prawą stronę podawał w pole karne, a Daniel Hoyo-Kowalski uprzedził Giorgiego Gabedawe.
45' doliczony czas +2
45' Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Patrik Mraz próbował przewrotki, ale bez powodzenia.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Marko Kolara
44' Róg dla sosnowiczan, a Rafał Pietrzak próbując ratować piłkę zderzył się z fotoreporterem.
44' Patrik Mraz podał w pole karne do Vamary Sanogo, który był blokowany przez Daniela Hoyo-Kowalskiego.
43' Fatalne rozegranie kontry przez Tomasza Nawotkę. Zagrał w poprzek boiska do Marko Kolara.
42' Szymon Pawłowski podał do Mateusza Możdżenia, a ten uderzył zbyt lekko z 18 metrów. Broni Mateusz Lis.
41' Na spalonym Paweł Brożek.
41' Z lewej strony wrzucał Žarko Udovičić. Piłka w rękach Mateusza Lisa.
40' Daniel Hoyo-Kowalski wybił piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
40' Marko Kolar faulował w ataku Piotra Polczaka.
39' Z narożnika boiska wrzucał Mateusz Możdżeń, a Giorgi Gabedawa i Piotr Polczak przeszkadzali sobie wzajemnie w polu karnym.
39' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Rafał Pietrzak wybija pikę na róg.
38' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia Giorgi Gabedawa faulował w polu karnym Daniela Hoyo-Kowalskiego.
37' Szymon Pawłowski przymierzył prawą nogą zza pola karnego. Broni Mateusz Lis.
36' Zagłębie gra w tej chwili trójką środkowych obrońców i dwoma wahadłowymi - po prawej Tomasz Nawotka, a po lewej Žarko Udovičić.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Pawle Brożku.
34' Tomasz Nawotka dośrodkował z prawego skrzydła. Piłkę przedłużył Giorgi Gabedawa, ale Žarko Udovičić nie potrafił przyjąć futbolówki.
33' zmiana Lukáš Greššak zmienia Michaela Heinlotha.
32' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia piłkę na dalszym słupku przyjął Giorgi Gabedawa i zagrał na 7. metr do Vamary Sanogo, który strzelił na bramkę i został zablokowany przez Mateja Palcicia.
32' Strzał Vamary Sanogo zablokowany za polem karnym. Piłka wypada na róg.
31' Tomasz Nawotka stracił piłkę na rzecz Dawida Szota, ale wrócił do obrony, odzyskał futbolówkę i został sfaulowany przez Sławomira Peszkę.
31' Rafał Pietrzak blokuje dośrodkowanie Žarko Udovičicia.
30' Szymon Pawłowski oddał strzał prawą nogą z około 25 metrów. Obok bramki.
29' Sławomir Peszko podał do Rafała Pietrzaka, który dośrodkował w pole karne, a Daniel Hoyo-Kowalski faulował Mateusza Możdżenia.
28' Paweł Brożek łatwo minął Michaela Heinlotha i uderzył z 16 metrów. Dawid Kudła sparował piłkę na róg.
27' Michael Heinloth z prawej strony boiska zagrał w pole karne, a Giorgi Gabedawa miał kłopoty z opanowaniem piłki.
26' Paweł Brożek wycofał piłkę na 20. metr do Dawida Szota, który strzelił w środek bramki Zagłębia.
25' Marcin Grabowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rogu.
25' Szymon Pawłowski wywalczył kolejny rzut rożny.
24' Tym razem krótko z rogu i zablokowany strzał Mateusza Możdżenia zza linii pola karnego.
24' Szymon Pawłowski blokowany przez Dawida Szota. Róg dla sosnowiczan.
22' Z rogu dośrodkował Žarko Udovičić, a Giorgi Gabedawa z około 7 metrów główkował nad poprzeczką.
22' Po dośrodkowaniu Vamary Sanogo Marcin Grabowski wybija piłkę na rzut rożny.
21' Tak nie da się grać! Dramat! Žarko Udovičić i Patrik Mraz nie wiedzieli, kto ma ruszyć do piłki zagranej na skrzydło. W końcu pobiegli do niej obaj, zderzyli się przed boczną linią, a piłką wypadła poza boisko. To się nadaje do klipu "Futbolowe jaja".
20' Sławomir Peszko na spalonym.
20' Rafał Pietrzak zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę. Dawid Kudła paruje piłkę do boku.
19' Rzut wolny dla Wisły tuż zza bocznej linii pola karnego.
18' Rafał Pietrzak zagrał w pole karne do Marko Kolara, który uderzył w krótki róg. Broni Dawid Kudła.
18' Paweł Brożek zagrał piłkę do Sławomira Peszki w pole karne, ale w porę wślizgiem zagrał Michael Heinloth.
17' Matej Palcić wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła
16' Marko Kolar faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
14' Po podaniu Žarko Udovičicia po ziemi z 18 metrów strzelał Vamara Sanogo. Broni Mateusz Lis.
13' Mateusz Możdżeń niecelnie z około 20 metrów.
11' Vamara Sanogo ze środka na lewą stronę pola karnego i strzał Žarko Udovičicia prosto w ręce Mateusza Lisa.
11' Mateusz Możdżeń faulowany przez Pawła Brożka.
10' Zbyt głębokie dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewej strony boiska. Piłka ląduje poza boiskiem.
9' Patrik Mraz wybił na aut piłkę po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego z rzutu wolnego.
9' Marcin Grabowski faulowany przez Tomasza Nawotkę.
7' Krzysztof Drzazga po raz trzeci w karierze ukąsił Zagłębie. Dokonał tej sztuki w meczu Pucharu Polski jesienią 2016 i wiosną 2018, gdy grał w Puszczy Niepołomice.
7' Przerwa w grze, opatrywany jest Dawid Szot.
6' "Kurwa mać, Zagłębie grać" - niesie się z młyna.
4' gol - piłka nożna 0:1 Piotr Polczak źle interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu z lewe strony boiska. Zagrał piłkę do góry, Słwomir Peszko zgrał ją do Krzysztofa Drzazgi, a ten strzałem z półobrotu prawą nogą pokonał Dawida Kudłę.
4' Patrik Mraz wstrzelił piłkę w pole karne. Giorgi Gabedawa przepuścił futbolówkę między nogami, ale Tomasz Nawotka się nie zorientował.
3' "Armia Białej Gwiazdy" pozdrawia swojego niedawnego przywódcę słowami "Misiek cwel"
2' Ustawienie Wisły jest jednak trochę inne niż na przedmeczowej rozpisce. W środku obrony gra 15-letni Daniel Hoyo-Kowalski, ale 17-letni Dawid Szot gra na pozycji defensywnego pomocnika. W środku jest Matej Palcić i Rafał Pietrzak na prawej obronie.
1' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła z woleja z pola karnego uderzał Žarko Udovičić. Trafił w boczną siatkę.
0' 20:29 Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego niedawno Alojzego Jarguza, byłego sędziego międzynarodowego, pierwszego Polaka, który sędziował mecze na MŚ.
0' 20:25 Sędziowska trójka wyprowadza na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie i Wisła grają w takich samych kompletach koszulek jak 3 kwietnia. Sosnowiczanie cali na czerwono, a goście na biało. Z głośników "Mission: Impossible", ale jeszcze wierzymy, że jest possible.
0' 20:20 W dwóch poprzednich meczach z Wisłą Kraków rozgrywanych na Stadionie Ludowym padło 14 bramek - w Pucharze Polski w sezonie 2016/2017 Wisła wygrała 4:3, a w takim samym rozmiarze Zagłębie triumfowało trzy tygodnie temu. Czy dziś znowu obejrzymy grad bramek? W meczach z udziałem Zagłębia i Wisły padało w tym sezonie 108 bramek i pod tym względem nie ma nikogo lepszego w lidze.
0' 20:15 Raków Częstochowa wczoraj wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy, ale prezes tego klubu Wojciech Cygan nie fetował zbyt długo i dziś pojawił się na trybunie VIP w Sosnowcu. Gdzieniegdzie można usłyszeć i przeczytać, że Raków planuje zgłosić Stadion Ludowy we wniosku licencyjnym na Ekstraklasę, przynajmniej do czasu, w którym jego obiekt będzie spełniał rygorystyczne wymagania ligi. Czy tak będzie? Przekonamy się. Możliwe, że w sezonie 2019/2020 nasz obiekt będzie domem dla dwóch klubów elity.
0' 20:05 Wyniki dwóch zakończonych już meczów w grupie spadkowej niezbyt korzystne dla Zagłębia. Arka wygrała z Miedzią, a Wisła Płock pokonała Koronę, co oznacza, że w tej chwili tracimy 8 punktów do bezpiecznego miejsca. Nie ma więc innej możliwości, niż tylko wygrać z Wisłą Kraków, jeśli chcemy jeszcze myśleć o utrzymaniu w Lotto Ekstraklasie.
0' 19:55 Wspomniany w poprzednim wpisie 15-latek z zespołu gości zadebiutuje dziś w Lotto Ekstraklasie i będzie najmłodszym piłkarzem To niezbyt dobre wieści, bo poprzednim najmłodszym graczem, którym debiutował w tym sezonie w rozgrywkach był Filip Marchwiński z Lecha Poznań, który uświetnił debiut bramką. Wisła miesza dziś młodość z doświadczeniem - oprócz dwóch niepełnoletnich obrońców w meczowej jedenastce są 36-letni Paweł Brożek i 34-letni Rafał Boguski.
0' 19:45 Sytuacja kadrowa Wisły Kraków nie jest godna pozazdroszczenia. Z powodu kontuzji i kartek wypadło aż pięciu graczy, którzy mogą grać na środku obrony - Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Łukasz Burliga i Vullnet Basha. Kontuzjowani są również Jakub Błaszczykowski, Jakub Bartosz, Kamil Wojtkowski i Vukan Savićević. Trener Maciej Stolarczyk z konieczności musiał więc wystawić dosyć eksperymentalny skład. Na środku obrony zagrają piłkarze, którzy łącznie mają tyle lat, co jeden stoper Zagłębia Piotr Polczak. Dawid Szot jest tuż przed 18. urodzinami, a Daniel Hoyo-Kowalski w tym roku skończy 16 lat. To idzie młodość.
0' 19:35 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. W Zagłębiu cztery zmiany w porównaniu do meczu w Legnicy. Na ławce rezerwowych usiedli Lukáš Greššak i Martin Tóth, a poza meczową kadrą znaleźli się Giórgos Mygas i Lukáš Hroššo. W bramce po raz pierwszy od meczu 21. kolejki ze Śląskiem Wrocław stanie Dawid Kudła. Na środku obrony zagra Piotr Polczak, na lewą stronę bloku defensywnego wraca Patrik Mraz, a w ataku Vamarę Sanogo wesprze Giorgi Gabedawa.
0' 19:25 Dobry wieczór! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków.
Zdjęcia z meczu z Wisłą - część IIIZdjęcia z meczu z Wisłą - część III Do obejrzenia jest trzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Kraków. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z Wisłą Druga galeria zdjęć z meczu z Wisłą Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z WisłąZdjęcia z meczu z Wisłą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków, zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 2-1. » Czytaj więcej
Skrót meczu z WisłąSkrót meczu z Wisłą Na oficjalnej stronie Ekstraklasy jest już dostępny skrót mecz 32. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą KrakówKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Kraków Po wygranym przez Sosnowiczan spotkaniu z Wisłą Kraków na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Maciej Stolarczyk. » Czytaj więcej
Strata coraz mniejszaStrata coraz mniejsza Zagłębie pokonało Wisłę 2:1 i strata do bezpiecznego miejsca w tabeli zmalała o 2 punkty. Gole dla sosnowiczan zdobyli Mateusz Możdżeń (49') i Olaf Nowak (57'). Goście prowadzili od 4. minuty po golu Krzysztofa Drzazgi. » Czytaj więcej