2019-04-03, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czerwone (4-4-2)
4:3(2:1)
Wisła Kraków
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas (65' 14. Dawid Ryndak) 16. Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo (56' 17. Michael Heinloth) 9. Giorgi Gabedawa (80' 88. Olaf Nowak)       Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. Tomasz Nowak 30. Kacper Radkowski 87. Konrad Kumor   Trener: Valdas Ivanauskas
1:0 - Žarko Udovičić 11' 2:0 - Giorgi Gabedawa 24' 2:1 - Marko Kolar 28' 3:1 - Žarko Udovičić 50' 3:2 - Łukasz Burliga 52' 3:3 - Rafał Pietrzak 64' (k.) 4:3 - Mateusz Możdżeń 85' (k.)
41' Mateusz Możdżeń 47' Sławomir Peszko
1. Mateusz Lis 8. Łukasz Burliga 5. Lukas Klemenz 4. Maciej Sadlok 2. Rafał Pietrzak 29. Matej Palčić (65' 9. Rafał Boguski) 10. Vullnet Basha (81' 80. Patryk Plewka) 28. Vukan Savićević 11. Krzysztof Drzazga 7. Sławomir Peszko 24. Marko Kolar (90+3' 98. Wojciech Słomka)   Rezerwowi: 48. Kamil Broda 21. Marcin Grabowski 42. Daniel Morys 43. Dawid Szot   Trener: Maciej Stolarczyk
Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork) - Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Adam Kupsik (Poznań). Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec), VAR: Piotr Lasyk (Bytom), Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+8' gwizdek Po 52 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa. Wisła pokonana na Ludowym!
90+8' Szymon Pawłowski wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Žarko Udovičić spudłował z woleja.
90+5' Zza pola karnego strzelał Sławomir Peszko. Na spalonym znajdował się przed bramkę Krzysztof Drzazga.
90+5' Michael Heinloth wybija piłę poza pole karne.
90+5' Mateusz Lis łapie piłkę na skraju polu karnego.
90+4' Złe wznowienie gry rzutem wolnym przez Wisłę. Piłka wylatuje poza końcową linię.
90+4' Patryk Plewka faulowany w środku boisk przez Mateusza Możdżenia.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Wojciech Słomka za Marko Kolara.
90+3' Uff... Sławomir Peszko minął się z piłką w polu bramkowym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
90+2' Za mocna piłka od Szymona Pawłowskiego do Patrika Mraza.
90+1' Szymon Pawłowski przestrzelił z 20 metrów.
90' doliczony czas +7
90' Mateusz Możdżeń powstrzymał rajd Rafała Boguskiego.
88' Prostopadła piłka od Dawida Ryndaka w stronę Olafa Nowaka. Szybszy w polu karnym Mateusz Lis.
87' Krzysztof Drzazga wyjechał z piłką poza boisko.
86' Dawid Ryndak wdał się w drybling z dwoma rywalami i wywalczył aut.
85' gol - po karnym 4:3 Mateusz Możdżeń pokonał Mateusza Lisa strzałem prawą nogą z 11 metrów!
84' Chwila oczekiwania. VAR sprawdził i uznał, że karny został podyktowany zasadnie.
82' Łukasz Burliga sfaulował w polu karnym Žarko Udovičicia.
81' zmiana Patryk Plewka wszedł za Vullneta Bashę.
80' zmiana Olaf Nowak zmienił Giorgiego Gabedawę.
80' Szymon Pawłowski sfaulował Macieja Sadloka po stracie piłki.
80' Mateusz Możdżeń blokowany przez Rafała Boguskiego przy strzale z 18 metrów.
79' Mateusz Cichocki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Vukana Savicevicia.
78' Rafał Boguski faulowany przez Michaela Heinlotha.
77' Tomasz Nawotka faulowany przy bocznej linii boiska.
75' Patrik Mraz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Sławomira Peszki.
75' Giorgi Gabedawa sfaulował w ataku Macieja Sadloka.
74' Łukasz Burliga sfaulował na połowie Zagłębia Mateusza Możdżenia.
73' Szymon Pawłowski strzelał z lewej strony pola karnego. Tuż nad poprzeczką.
73' Teraz Vullnet Basha faulował w środkowej strefie Tomasza Nawotkę.
72' Mateusz Możdżeń faulował Vullneta Bashę na połowie Wisły.
71' Maciej Sadlok sfaulował Giorgiego Gabedawę.
71' Marko Kolar przeprasza kolegów za złe dośrodkowanie z prawego skrzydła.
70' Giorgi Gabedawa na spalonym po podaniu Dawida Ryndaka.
69' Złe dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska.
69' To już trzeci w tym sezonie mecz w Sosnowcu, w którym padło sześć goli. Wcześniej było 3:3 ze Śląskiem Wrocław i 0:6 z Lechem Poznań.
68' Žarko Udovičić wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką.
68' Vukan Savićević faulował w ataku Mateusza Możdżenia.
66' Dośrodkowanie Łukasza Burligi z prawego skrzydła i interwencja Lukasa Hrosso w polu karnym.
65' zmiana Dawid Ryndak wszedł na boisko w miejsce Giórgosa Mygasa.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Rafał Boguski za Mateja Palcicia.
64' gol - po karnym 3:3 Bramkę dla Wisły z rzutu karnego strzelił rodowity sosnowiczan Rafał Pietrzak.
63' Sławomir Peszko faulowany w polu karnym przez Giórgosa Mygasa. "Jedenastka" dla Wisły.
63' Strzał Marko Kolar zablokowany w polu karnym przez Mateusza Cichockiego.
62' Sławomir Peszko w stronę Krzysztofa Drzazgi. Piłkę przejął Mateusz Cichocki.
61' Giógos Mygas przerwał akcję Wisły przed polem karnym.
60' Rafał Pietrzak zagrał dochodzącą piłkę, a Krzysztof Drzazga wzbił się w powietrze i uderzył z bliska głową. Niewiele się pomylił.
59' Wisła dalej przy piłce. Wrzutka Łukasza Burligi z prawej strony i kolejny róg po interwencji naszego gracza.
59' Zagłębie poradziło sobie z dośrodkowaniem po rogu.
58' Sławomir Peszko ograł Giórgosa Mygasa, ale nie dał rady Mateuszowi Cichockiemu. Róg dla Wisły.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michael Heinloth za Vamarę Sanogo.
56' Tylko chwilę cieszyliśmy się z dwubramkowego prowadzenia. Znowu mamy tylko jednego gola więcej, a Łukasz Burliga strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie na Stadionie Ludowym. Jesienią trafił dla Jagiellonii.
55' Po analizie okazało się, że gol był strzelony prawidłowo.
53' Sędziowie w wozie VAR sprawdzają, czy nie było spalonego.
52' gol - piłka nożna 3:2 Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Lukas Klemenz. Piłkę w bok odbił Lukas Hrosso. Strzelał Krzysztof Drzazga, a na raty z bliska do bramki dobijał Łukasz Burliga.
50' gol - piłka nożna 3:1 Maciej Sadlok stracił piłkę na swojej połowie na rzecz Giorgiego Gabedawy, który zagrał do Tomasza Nawotki, a ten z prawej strony wyłożył futbolówkę Žarko Udovičiciowi, który pokonał Mateusza Lisa.
49' Lukas Hrosso piąstkuje futbolówkę po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rogu
48' Krzysztof Drzazga z bliska uderzał głową po wrzutce z prawej strony boiska. Lukas Hrosso odbił piłkę przed siebie, a Giórgos Mygas wybił ją nad bramkę.
48' Giorgi Gabedawa wybił piłke z pola karnego po wrzutce Rafała Pietrzaka.
48' Giórgos Mygas zablokował strzał Sławomira Peszki ze środka pola karnego. Rzut rożny dla Wisły.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Peszki za faul na Tomaszu Nawotce.
46' gwizdek Gramy! Zaczęła się druga połowa.
45+1' gwizdek Sędzia nic nie doliczył i po 45 minutach i 5 sekundach gry zakończył pierwsza połowę.
45' Strzał Giórgosa Mygasa z około 25 metrów został zablokowany.
43' Žarko Udovičić przejął piłkę i dośrodkował z lewego skrzydła, ale Giorgi Gabedawa faulował Rafała Pietrzaka.
43' Szymon Pawłowski podał na prawą stronę do Tomasza Nawotki, który miał w polu karnym dwóch naszych graczy, ale dośrodkował za mocno.
42' Giórgos Mygas z prawej strony boiska oddał strzał lewą nogą. Piłka przeleciała nad bramką.
42' Sławomir Peszko przymierzył z rzutu wolnego w środek bramki. Piłkę łapie nasz golkiper.
42' To czwarta kartka dla Mateusza Możdżenia i nie będzie mógł on zagrać w sobotę w Białymstoku.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia za faul na Sławomirze Peszce.
40' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski po rajdzie zagrał na lewo do Giorgiego Gabedawy, który trafił zza pola karnego w boczną siatkę.
39' Źle zagrany róg. Vukan Savićević podał piłkę pod nogi stojącego przed polem karnym Szymona Pawłowskiego.
39' Po wrzutce Vukana Savićevicia piłkę na róg wybił Mateusz Możdżeń.
38' Aut na wysokości pola karnego. W polu karnym interweniował Patrik Mraz.
38' Po rogu dla Wisły piłkę z pola karnego wybija Mateusz Cichocki.
37' Po akcji Sławomira Peszki Wisła wywalczyła róg.
37' Szymon Pawłowski przejął piłkę, minął rywala, ruszył do przodu, podał w pole karne, ale trochę za mocno.
37' Przed polem karnym Zagłębia Žarko Udovičić został sfaulowany przez Łukasza Burligę.
36' Wydawało się, że piłka wyjdzie poza boisko, ale mieliśmy sporo szczęścia, bo odbiła się od chorągiewki w rogu boiska. Przejął ją Žarko Udovičić, dośrodkował ale nikt z jego kolegów nie zamknął akcji strzałem.
35' Sławomir Peszko faulował Mateusza Możdżenia.
35' Lukas Klemenz przy bocznej linii zatrzymał wślizgiem Vamarę Sanogo.
34' Žarko Udovičić z rogu krótko do Szymona Pawłowskiego, potem piłka powrotna, ale nie było nawet dośrodkowania.
33' Vamara Sanogo po przejęciu piłki na połowie Wisły uderzył zza pola karnego. Rykoszet i róg.
32' Mateusz Możdzeń faulował w środku boiska Vukana Savićevicia.
32' Krzysztof Drzazga na spalonym.
31' Strzał Vullneta Bashy z 20 metrów zablokowany przez Szymona Pawłowskiego.
30' Marko Kolar faulował Patrika Mraza w ataku.
28' gol - piłka nożna 2:1 Sławomir Peszko podał do Krzysztofa Drzazgi, który wpadł w pole karne, uciekł Martinowi Tóthowi i podał na 4. metrze, skąd piłkę do bramki wbił Marko Kolar.
27' Po dośrodkowaniu Słąwomira Peszki nad bramką strzelał Matej Palcić.
26' Wisła już w tym sezonie potrafiła wygrywać mecze, w których przegrywała 0:2, więc na razie musimy zachować spokój.
24' gol - piłka nożna 2:0 Kontra Zagłębia. Vamara Sanogo ruszył prawą stroną i dośrodkował na 14. metr do Giorgiego Gabedawy, a ten strzałem z woleja w długi róg pokonał Mateusza Lisa.
24' Sławomir Peszko przymierzył przewrorką z pola karnego i trafił w Tomasza Nawotkę.
23' Szymon Pawłowski z rogu po ziemi do Žarko Udovičicia. Serb zwiódł rywala, wrzucił na 5. metr, a Vamara Sanogo główkował nad bramką.
23' Vamara Sanogo huknął lewą nogą zza pola karnego. Mateusz Lis sparował piłkę na róg.
22' Matej Palcić na spalonym.
22' Lukas Hrosso zmuszony do wybicia piłki na aut. Naciskał go Matej Palcić.
21' Zbyt głębokie dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
21' W środku boiska faulowany był Mateusz Możdżeń
20' Žarko Udovičić strzelił drugiego gola Wiśle Kraków. Wcześniej Serb trafił do krakowskiej bramki przed trzema laty w meczu Pucharu Polski. Mateusza Lisa pokonał także jesienią 2016, gdy bramkarz Wisły grał w Podbeskidziu Bielsko-Białą
18' Szymon Pawłowski faulował w ataku Vukana Savićevicia.
17' Vamara Sanogo faulowany w środku boiska.
17' Giórgos Mygas blokował Sławomira Peszkę i piłka wyszła poza boisko. Zacznie nasz bramkarz.
16' Matej Palcić faulował w ataku Patrika Mraza.
14' Dośrodkowanie Mateja Palcicia z prawego skrzydła i strzał Marko Kolara z woleja z 5 metrów nad bramką.
13' Chwila oczekiwania na konsultację z wozem VAR. ale nie było podstaw, aby nie uznać bramki. Prowadzimy 1:0.
11' gol - piłka nożna 1:0 Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu wolnego z okolicy narożnika boiska. Piłkę z pola karnego wybił Lukas Klemenz, ale za szesnastką futbolówkę przejął Szymon Pawłowski, strzelił na bramkę Wisły. Mateusz Lis odbił piłkę w bok, a tam już czekał Žarko Udovičić, który strzelił swoją ósmą bramkę w sezonie.
11' W okolicy narożnika boiska Maciej Sadlok sfaulował Tomasza Nawotkę.
10' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rogu piłkę wybił Giórgos Mygas, a sędzia przerwał grę, bo w polu karnym zderzyli się Vamara Sanogo i Mateusz Cichocki, ale już wszystko jest OK.
9' Martin Tóth blokuje dośrodkowanie Marko Kolara. Róg dla Wisły.
9' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Rafała Pietrzaka. Jego kolega nie był w stanie dojść do piłki.
8' Giorgi Gabedawa zagrał do Tomasza Nawotki, który wbiegł z boku w pole karne i tam został powstrzymany przez Vullneta Bashę.
6' Z 20 metrów po ziemi strzelał Sławomir Peszko. Piłkę odbił bramkarz Zagłębia.
6' Wisła długo rozgrywała piłkę i straciła ją po złym zagraniu Lukasa Klemenza.
4' Giórgos Mygas przejął piłkę, ruszył do przodu i strzelił nad poprzeczką z ponad 20 metrów.
3' Szymon Pawłowski faulowany przez Krzysztofa Drzazgę.
2' Szymon Pawłowski rozegrał z rogu do Žarko Udovičicia, a ten dośrodkował w pole karne, Piłkę łapie Mateusz Lis.
2' Po rogu dla Wisły z kontrą ruszyło Zagłębie i teraz my wywalczyliśmy rzut rożny.
1' Tuż po pierwszym gwizdku sędziego na trybunie VIP pojawili się nieobecni na boisku Jakub Błaszczykowski i Marin Wasilewski.
1' Dośrodkowanie Sławomira Peszki blokowane przez Giórgosa Mygasa i róg dla Wisły.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Wisła.
0' 20:27 Sędziowska trójka wyprowadziła na boisko oba zespoły. Zagłębia dzisiaj całe na czerwono, a Wisła cała na biało. Z głośników słychać temat z "Mission: Impossible", a my czekamy na przedłużenie serii zwycięstw Zagłębia. Na razie ta seria to jedno zwycięstwo i dłuższej w tym sezonie jeszcze nie było.
0' 20:20 Transmisję z dzisiejszego meczu przeprowadzi Eurosport 1, ale na razie trwa tam spotkanie Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem a Heidenheim i nie ma tradycyjnego dla tej stacji studia przedmeczowego. Miejmy nadzieję, że mecz w Monachium skończy się bez dogrywki i w Sosnowcu ruszymy o czasie.
0' 20:15 Trzy ostatnie wizyty Wisły Kraków na Stadionie Ludowym w roli gości kończyły się jej zwycięstwami. Jesienią 2007 w Ekstraklasie było 3:1 dla krakowian, 6 lat później w Pucharze Polski Wisła wygrała 4:0, a w 2016 roku po dogrywce skończyło się 4:3 dla zespołu spod Wawelu. Trzeba już skończyć z tą serią i pokonać "Białą Gwiazdę".
0' 20:05 W ciągu trzech poprzednich dni trzech szkoleniowców Lotto Ekstraklasy straciło pracę. W niedzielę Lech Poznań zwolnił Adama Nawałkę, w niedzielę Legia Warszawa pożegnała się z Ricardo Sa Pinto, a wczoraj Zbigniew Smółka po raz ostatni poprowadził Arkę Gdynia. Czy dziś ta seria zostanie podtrzymana? Nawet jeśli tak, to trenerzy prowadzący swoje drużyny w meczu na Stadionie Ludowym raczej mogą być spokojni. Ani Maciejowi Stolarczykowi, ani Valdasowi Ivanauskasowi nie grozi dziś strata pracy?
0' 19:55 Mecz na Ludowym do spółki ze starciem Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok kończą 28. kolejkę rozgrywek. Cztery z pięciu drużyn, z którymi Zagłębie walczy o utrzymanie zdobyły w tej kolejce po jednym punkcie. Śląsk zremisował z Miedzią, Arka wywalczyła punkt w trójmiejskich derbach, a Górnik Zabrze podzielił się punktami z Zagłębiem Lubin. Przed chwilą Wisła Płock przegrała w Gliwicach z Piastem, a to oznacza, że jeśli Zagłębie wygra z "Białą Gwiazdą", to zrówna się punktami z drużyną z Płocka i będzie traciło trzy "oczka" do bezpiecznego miejsca.
0' 19:45 W składzie drużyny z Krakowa dwie zmiany w porównaniu do niedzielnego meczu z Legią Warszawa. Poza meczową osiemnastką znaleźli się dwaj najbardziej doświadczeni gracze krakowskiego klubu - Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski. W ich miejsce zagrają Lukas Klemenz i Matej Palčić. Na ławce rezerwowych poza 34-letnim Rafałęm Boguskim siedzą sami młodzieżowcy
0' 19:35 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu obie drużyny. W zespole z Sosnowca mamy tylko jedną zmianę w porównaniu do spotkania w Legnicy. Kontuzja wykluczyła z gry Sebastiana Milewskiego i za niego do składu wskoczył Vamara Sanogo, co oznacza, że od pierwszej minuty wystąpi dwóch napastników, a w rolę defensywnego pomocnika najprawdopodobniej wcieli się Mateusz Możdżeń, bo nie ma dziś w kadrze także Lukáša Greššaka. Pozostali nieobecni to Piotr Polczak i Giorgi Iwaniszwili. Do meczowej osiemnastki po niemal półrocznej przerwie powrócił Tomasz Nowak, który dziś rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 19:25 Dobry wieczór. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków.
Trzecia galeria z meczu z Wisłą KrakówTrzecia galeria z meczu z Wisłą Kraków Wjechała trzecia porcja zdjęć z meczu z Wisłą Kraków, a w niej sporo ponad setka fotografii. Warto obejrzeć i przypomnieć sobie ten piękny środowy wieczór na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Drugi fotoreportaż z meczu z WisłąDrugi fotoreportaż z meczu z Wisłą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków, zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 4-3.  » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą KrakówZdjęcia z meczu z Wisłą Kraków Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Kraków. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą KrakówKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Kraków Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, na szczęście zwycięskim dla Zagłębia, na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Maciej Stolarczyk. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - WisłaSkrót meczu Zagłębie - Wisła Na stronie Ekstraklasy można obejrzeć skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Kraków. Naprawdę warto! » Czytaj więcej
Jedna Wisła pokonana! Druga Wisła dogoniona!Jedna Wisła pokonana! Druga Wisła dogoniona! Zagłębie Sosnowiec po emocjonującym meczu wygrało z Wisłą Kraków 4:3 i zrównało się w tabeli z przedostatnią Wisłą Płock. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi już tylko 3 punkty. » Czytaj więcej