2019-03-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Lechia Gdańsk
Stroje: białe (4-5-1)
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas 25. Piotr Polczak 16. Mateusz Cichocki (83' 88. Olaf Nowak) 2. Patrik Mraz 99. Giorgi Iwaniszwili (64' 7. Tomasz Nawotka) 34. Lukáš Greššak 21. Sebastian Milewski (69' 9. Giorgi Gabedawa) 10. Mateusz Możdżeń 22. Žarko Udovičić 8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi:1. Dawid Kudła 5. Martin Tóth 14. Dawid Ryndak 17. Michael Heinloth Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Daniel Łukasik 8'
4' Piotr Polczak 45+1' Lukáš Greššak 90+1' Joao Nunes
12. Dušan Kuciak 19. Karol Fila 25. Michał Nalepa 26. Błażej Augustyn 36. Tomasz Makowski 11. Konrad Michalak (79' 3. Joao Nunes) 6. Jarosław Kubicki 35. Daniel Łukasik 28. Flávio Paixão 17. Lukáš Haraslin (74' 8. Michał Mak) 18. Jakub Arak (59' 90. Artur Sobiech)   Rezerwowi: 1. Zlatan Alomerović 5. Steven Vitória 29. Mateusz Żukowski 80. Mateusz Sopoćko   Trener: Piotr Stokowiec
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa) - Michał Obukowicz (Warszawa), Michał Pierściński (Warszawa). Techniczny: Daniel Kruczyński (Żywiec), VAR: Piotr Lasyk (Bytom), AVAR: Marcin Borkowski (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Pod bramkę Lechii pobiegł nawet Lukas Hrosso. Dośrodkowanie Žarko Udovičicia. Nasz bramkarz powalczył o piłkę, ale Lechia wznowi z "piątki".
90+3' Olaf Nowak wywalczył rzut rożny.
90+2' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony boiska w boczną siatkę strzelał Žarko Udovičić.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Joao Nunesa za faul.
90' doliczony czas +4
90' Artur Sobiech po podaniu Tomasza Makowskiego znalazł się w sytuacji sam na sam i świetnie interweniował Lukas Hrosso.
90' Tomasz Makowski odebrał piłkę przed polem karnym Szymonowi Pawłowskiemu. Zagrał do przodu do Artura Sobiecha, ale ten stracił piłkę w okolicy pola karnego sosnowiczan.
89' Flavio Paixao dośrodkował po akcji prawą stroną, a Giórgos Mygas nie pozwolił na oddanie strzału Michałowi Makowi.
88' Giorgi Gabedawa sfaulował Daniela Łukasika.
85' Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Łukasik. Piłkę po zgraniu przez kolegę do bramki skierował Błażej Augustyn, ale znajdował się na spalonym.
85' Po dośrodkowaniu Flavio Paixao głową w dolny róg bramki strzelał Michał Mak. Piłkę na róg sparował Lukas Hrosso.
83' Interwencja VAR. Bramka dla Lechii zostaje słusznie nieuznana. Artur Sobiech znajdował się na spalonym. Dalej jest 0:1.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Olaf Nowak za Mateusza Cichockiego.
82' Jarosław Kubicki po akcji środkiem boiska podał w pole karne do Artura Sobiecha, a ten pokonał Lukasa Hrosso.
80' Szymon Pawłowski upadł w polu karnym w starciu z Michałem Nalepą. Nie było jednak faulu.
79' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia wybita z pola karnego piłka trafiła na 18. metr, gdzie był Žarko Udovičić. Serb uderzył celnie po ziemi, ale na linii był Duszan Kuciak.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Lechii. Joao Nunes za Konrada Michalaka.
78' Žarko Udovičić faulowany przez Karola Filę.
77' Błażej Augustyn blokuje dośrodkowanie Tomasza Nawotki.
75' Zagłębie ruszyło z kontrą, ale fatalnie ze środka na lewą stronę podawał Mateusz Możdzeń
75' Kiks Lukasa Hrosso. Piłkę przejął Michał Mak, a akcję zakończył strzał Jarosława Kubickiego w poprzeczkę.
74' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Wrzucał Žarko Udovičić, a przed szesnastką interweniował Flavio Paixao.
74' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia i próbie strzału Szymona Pawłowskiego piłkę z pola bramkowego wybija Flavio Paixao
74' zmiana Michał Mak wchodzi za Lukasa Haraslina.
73' Tomasz Nawotka minął Tomasza Makowskiego, ale Daniel Łukasik wybił piłkę na róg.
72' Z rzutu wolnego dośrodkował Daniel Łukasik, a Patrik Mraz odegrał piłkę głową do bramkarza.
72' Flavio Paixao faulowany przez Lukasa Gressaka.
71' Mateusz Możdżeń zwiódł rywala i uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Piłka odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła poza boisko.
69' zmiana Zagłębie stawia na atak. Giorgi Gabedawa wchodzi za Sebastiana Milewskiego.
69' Błażej Augustyn wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
67' Nieudana kontra Zagłębia. Žarko Udovičić chciał z pierwszej piłki podać do Szymona Pawłowskiego, ale zagrał niedokładnie.
66' Daniel Łukasik dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę głową z pola karnego wybił Giórgos Mygas.
66' Lukas Haraslin przy bocznej linii boiska faulowany przez Giórgosa Mygasa.
64' Tomasz Nawotka wstrzelił piłkę w pole karne. Skutecznie interweniował Michał Nalepa.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasza Nawotka za Giorgiego Iwaniszwilego.
63' Flavio Paixao sfaulował Lukasa Gressaka.
63' Duszan Kuciak złapał na przedpolu piłkę dośrodkowaną przez Žarko Udovičicia. Pod bramką brakowało graczy Zagłębia.
59' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Flavio Paixao główkował z około 7 metrów. Na linii bramkowej piłkę złapał Lukas Hrosso.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Lechii. Za Jakuba Araka wszedł Artur Sobiech.
58' Mateusz Możdżeń prostopadłym podaniem uruchomił na skrzydle Žarko Udovičicia. Serb dośrodkował na 11. metr, a Szymon Pawłowski strzelił z półwoleja obok bramki.
56' Szymon Pawłowski z 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
56' Sebastian Milewski przedarł się z piłką w pole karne Lechii, ale zabrakło precyzji przy podaniu.
56' Giorgi Iwaniszwili dośrodkował z prawego skrzydła, a Błażej Augustyn wybił piłkę na aut.
55' Szymon Pawłowski w kontrze podawał na lewą stronę w kierunku Žarko Udovičicia, ale akcję przerwał Karol Fila.
54' Žarko Udovičić rozpędził się w swoim stylu i przedarł się w pole karne. Niestety, za mocno wypuścił sobie piłkę i już nie mógł nic zrobić.
52' Jakub Arak faulował w ataku Piotra Polczaka.
50' Jeszcze jeden blok w polu karnym. Tym razem uderzał Konrad Michalak, a blokował Patrik Mraz.
50' Strzał Flavio Paixao z pola karnego zablokowany przez Piotra Polczaka.
48' Kontra sosnowiczan. Z prawego skrzydła dośrodkował Giorgi Iwaniszwili, a Duszan Kuciak zbił piłkę na aut.
48' Flavio Paixao przewrócił się przy bocznej linii po starciu z Lukasem Gressakiem. Sędzia nakazuje grać dalej.
47' Jakub Arak faulował Sebastiana Milewskiego przed polem karnym Zagłębia.
46' Po dośrodkowaniu Lukasa Haraslina z rogu w poprzeczkę trafił Jakub Arak.
46' Flavio Paixao w polu karnym Zagłębia. Piłkę na róg wybił Mateusz Cichocki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
45+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry sędzia Paweł Raczkowski zakończył pierwsza połowę.
45+5' Lukas Hrosso łapie piłkę po dośrodkowaniu Flavio Paixao.
45+4' Za mocne dośrodkowanie Konrada Michalaka z prawego skrzydła. Lukas Haraslin nie zdołał dobiec do piłki.
45+3' Jarosłąw Kubicki zagrywał prostopadła piłkę do Konrada Michalaka i w porę interweniował Patrik Mraz.
45+3' Złe rozegranie rzutu wolnego przez Tomasza Makowskiego.
45+2' Giorgi Iwaniszwii sfaulował Lukasa Haraslina.
45+1' Dośrodkowanie Lukasa Haraslina z rzutu wolnego. Grę wznowi Zagłębie.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Lukáša Greššaka za faul na Konradzie Michalaku.
45' doliczony czas +4
44' Bramkarz Lechii już jest zdolny do gry.
42' Mateusz Możdżeń starł się z próbującym wykopać piłkę Duszanem Kuciakiem. Bramkarz Lechii musi skorzystać z pomocy masażystów.
42' Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Žarko Udovičić, małe zamieszanie w polu karnym i niecelny strzał Szymona Pawłowskiego z bliska.
40' Przy końcowej linii boiska Patrik Mraz powalczył z Karolem Filą, ale piłka dla Lechii.
39' Szymon Pawłowski z prawego skrzydła podawał w pole karne, ale tam brakowało napastnika.
38' Lukas Haraslin wycofał piłkę z pola karnego do Flavio Paixao, który zagrał na 25. metr do Daniela Łukasika, a zdobywca jedynej jak dotąd bramki spudłował.
36' Faul Mateusza Możdżenia na Lukasu Haraslinie na połowie Lechii.
35' Lekki strzał Tomasza Makowskiego z około 16 metrów. Broni Lukas Hrosso.
35' Sebastia Milewski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Konrada Michalaka z rogu.
34' Po błędzie Piotra Polczaka piłkę przejął Flavio Paixao, podał na lewą stronę do Lukasa Haraslina, a ten został zablokowany w polu karnym. Róg dla Lechii.
32' Faul Mateusza Cichockiego na Jakubie Araku w środku boiska.
29' Nieporozumienie między Szymonem Pawłowskim i Žarko Udovičiciem. Piłka opuszcza boisko.
28' Mateusz Możdżeń faulowany przez Błażeja Augustyna.
28' Konrad Michalak dośrodkował z prawego skrzydła, a polu karnym Zagłębia Jakub Arak sfaulował Piotra Polczaka.
27' Tomasz Makowski na połowie Zagłębia faulował Giórgosa Mygasa.
25' Konrad Michalak w okolicy pola karnego starał się minąć zwodem Mateusza Cichockiego, ale nasz obrońca nie dał się zaskoczyć i przejął futbolówkę.
24' Szymon Pawłowski z około 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
24' Z prawego skrzydła dośrodkował Giórgos Mygas, a piłkę z pola karnego wybił Błażej Augustyn
23' Kontra Lechii. Jarosław Kubicki zagrał w kierunku Konrada Michalaka. Sebastian Milewski blokował rywala i myślał, że piłka już wyjdzie poza boisko, ale gracz Lechii przejął futbolówkę, wpadł w pole karne i akcję zakończył celny strzał Daniela Łukasika.
23' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego głową z kilku metrów w poprzeczkę strzelił Piotr Polczak.
22' Z boku boiska Karol Fila faulował Szymona Pawłowskiego.
22' Szymon Pawłowski zagrał z lewej strony boiska w pole karne, gdzie byli Žarko Udovičić i Giorgi Iwaniszwili, ale szybszy od nich okazał się Błażej Augustyn.
21' Goście utrzymali się w posiadaniu piłki. Po akcji Lukasa Haraslina strzelał Jakub Arak, ale trafił w twarz Mateusza Cichockiego.
20' Lukas Gressak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Lukasa Haraslina.
20' Konrad Michalak dośrodkował z prawego skrzydła, a Piotr Polczak uprzedził Flavio Paixao i wybił piłkę głową na róg.
19' Naciskany przez Daniela Łukasika Szymon Pawłowski oddał niecelny strzał z lewej strony pola karnego.
18' Konrad Michalak w polu karnym zagrał do Flavio Paixao, a Portugalczyk minął Patrika Mraza i uderzył bardzo niecelnie lewą nogą.
18' Mateusz Cichocki faulował Jakuba Araka.
17' Szymon Pawłowski w ataku faulował Konrada Michalaka.
17' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną podał na linię pola karnego do Szymona Pawłowskiego, któy oddał strzał prawą nogą, a piłkę zatrzymał nogą stojący 5 metrów od bramki Michał Nalepa.
16' Ostre dośrodkowanie Patrika Mraza z lewego skrzydła. Na wślizgu w polu bramkowym próbował zaatakować piłkę Giorgi Iwaniszwili, ale był minimalnie spóżniony.
15' Na boisku fizjoterapeuci Lechii, którzy udzielają pomocy Jarosławowi Kubickiemu.
13' Krótkie rozegranie piłki między Mateuszem Możdżeniem i Szymonem Pawłowskim, który z lewej strony pola karnego zagrał przed bramkę, a nadbiegający Giórgos Mygas minimalnie przestrzelił z kilku metrów.
12' Z rogu wrzucał Žarko Udovičić. Głową uderzał Piotr Polczak Broni Duszan Kuciak i zaraz jeszcze będziemy mieli następny korner.
12' Po dośrodkowaniu Giorgiego Iwaniszwilego piłkę głową na róg wybił Błażej Augustyn.
11' W środku boiska Jakub Arak faulował Sebastiana Milewskiego.
10' Jak pech, to pech. Na powtórkach widać jak odbicie piłki od pleców Patrika Mraza utrudniło interwencję Lukasowi Hrosso.
8' gol - piłka nożna 0:1 Daniel Łukasik oddał strzał prawą nogą. Piłka odbiła się od skaczącego w murze Patrika Mraza i mimo interwencji bramkarza Zagłębia wpadła do bramki.
7' Faul Mateusza Cichockiego na Jakubie Araku i rzut wolny dla Lechii z odległości około 20 metrów.
6' Piotr Polczak obejrzał ósmą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra za dwa tygodnie w Legnicy.
5' Kontra Zagłębia po przejęciu piłki przez Szymona Pawłowskiego. Niestety, Giorgi Iwaniszwili zagrał z prawej strony w pole karne prosto pod nogi Daniela Łukasika.
4' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Lukaszu Haraslinie.
4' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu piłkę na aut wybija Błażej Augustyn.
3' Žarko Udovičić minął Karola Filę i wywalczył rzut rożny.
1' Długa piłka od Flavio Paixao w stronę Jakuba Araka. Na skraju pola karnego wykopem na aut interweniuje Lukas Hrosso.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Lechia.
0' 17:58 Zagłębie zagra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Lechia w koszulkach w biało-zielone pasy, białych spodenkach i zielonych getrach.
0' 17:55 Przed rozpoczęciem meczu w Sosnowcu standardowa playlista. Najpierw temat z "Vabanku", teraz "Wiara, która przetrwała", a potem ścieżka dźwiękowa z "Mission: Impossible". Wyjazdowe porażki sprawiają, że misja utrzymania w Lotto Ekstraklasie nadal należy do gatunku niemożliwych. Trzeba wreszcie przywieźć z wyjazdu jakieś punkty, a do tego dołożyć zwycięstwa na Stadionie Ludowym. Dwa poprzednie mecze na tym obiekcie zakończyły się wygranymi sosnowicza. Oby ta seria miała swoją kontynuację.
0' 17:50 Zagłębie dziś zagra bez nominalnego napastnika. Według ustawienia wydrukowanego na kartce ze składami najbardziej ofensywnym piłkarzem sosnowiczan ma być dziś Szymon Pawłowski, ale niewykluczone, że będzie się na tej pozycji zmieniał ze skrzydłowymi. Zobaczymy, jak wyjdzie takie granie. W razie potrzeby na ławce rezerwowych są jeszcze Olaf Nowak, Giorgi Gabedawa i Tomasz Nawotka, który w Krakowie też zbiegał z prawej pomocy do ataku po zejściu Olafa Nowaka.
0' 17:40 Od pierwszej minuty na boisku wystąpi aż pięciu Słowaków. W naszej drużynie są to Lukáš Hroššo, Lukáš Greššak i Patrik Mraz, a w zespole z Gdańska Dušan Kuciak i Lukáš Haraslin. Już po raz trzeci w tej rundzie zagramy z zespołem, którego bramki strzeże golkiper ze Słowacji. W meczach z Górnikiem i Cracovią udało nam się strzelić po jednej bramce, ale rywale zdobyli o jedną więcej i wygrali tamte mecze 2:1.
0' 17:30 Niespełna rok temu Jakub Arak przyjechał do Sosnowca razem ze Stalą Mielec i wówczas udało mu się pokonać bramkarza Zagłębia, ale wszystko skończyło się pomyślnie dla naszej drużyny, która wygrała 3:1. Wszystkie gole dla sosnowiczan zdobył wtedy Tomasz Nowak, który teraz jest kontuzjowany i nie zagra dziś przeciwko Lechii. Konrad Michalak po odejściu z Zagłębia nie miał jeszcze okazji gry na Stadionie Ludowym. Dziś po przyjeździe do Sosnowca serdecznie się przywitał z kolegami, których zna z wspólnych występów w Zagłębiu czy Legii - Tomaszem Nawotką, Dawidem Ryndakiem, Sebastianem Milewskim i Žarko Udovičiciem.
0' 17:20 Gdańska Lechia w poniedziałek tylko zremisowała 1:1 z Wisłą Płock. W zespole Piotra Stokowca nie ma jednak mowy o nerwowych ruchach i roszadach w składzie. Z jedenastki, która rozpoczęła starcie z drużyną z Płocka wypadło zaledwie dwóch piłkarzy. Lewego obrońcę Filipa Mladenovicia z gry wykluczyła ósma żółta kartka. Za niego do jedenastki wskoczył Lukas Haraslin, ale zagra on na boku pomocy, a do obrony przesunięto Tomasza Makowskiego. Z kolei w ataku zamiast Artura Sobiecha wystąpi były piłkarz Zagłębia Jakub Arak.
0' 17:10 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. Trener Valdas Ivanauskas dokonał trzech zmian w porównaniu do spotkania z Cracovią. Sfaulowany w Krakowie Martin Tóth rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a w jego miejsce do składu wskoczył Mateusz Cichocki. Na prawej pomocy zamiast Tomasza Nawotki zagra Gruzin Giorgi Iwaniszwili, a za Olafa Nowaka w pierwszej jedenastce obejrzymy Sebastiana Milewskiego. W tym przypadku dojdzie do zmian w ustawieniu. "Majlo" zagra na swojej nominalnej pozycji defensywnego pomocnika, a do przodu przesunięci zostaną Mateusz Możdzeń i Szymon Pawłowski.
0' 17:00 Dzień dobry, Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechią Gdańsk.
Skrót meczu Zagłębie - LechiaSkrót meczu Zagłębie - Lechia Na oficjalnej stronie Ekstraklasy jest już dostępny skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Lechią Gdańsk. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębie - LechiaGaleria zdjęć z meczu Zagłębie - Lechia Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Lechią Gdańsk. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Lechią GdańskKonferencja prasowa po meczu z Lechią Gdańsk Po dzisiejszym, niestety przegranym spotkaniu z Lechią Gdańsk, na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Piotr Stokowiec. » Czytaj więcej
Lider lepszy o bramkęLider lepszy o bramkę Zagłębie Sosnowiec przegrało z Lechią Gdańsk 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 8. minucie z rzutu wolnego Daniel Łukasik. Potem już piłka nie wpadła do żadnej z bramek, choć aż czterokrotnie uderzała w poprzeczkę » Czytaj więcej