2019-03-09, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Kraków
Cracovia Kraków
Stroje: (4-5-1)
2:1(1:0)
40. Michal Peškovič 2. Cornel Râpă 34. Ołeksij Dytjatjew 39. Michał Helik 87. Diego Ferraresso 11. Mateusz Wdowiak(76' 97. Daniel Pik) 5. Janusz Gol 14. Damian Dąbrowski (79' 8. Milan Dimun) 19. Javi Hernandez 4. Sergiu Hanca 24. Airam Cabrera (89' 26. Filip Piszczek)    Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 20. Niko Datković 29. Bojan Čečarić   Trener: Michał Probierz
1:0 - Airam Cabrera 39' 2:0 - Airam Cabrera 55' (k.) 2:1 - Tomasz Nawotka 73'
34' Damian Dąbrowski 43' Martin Tóth 72' Tomasz Nawotka 78' Piotr Polczak 84' Javi Hernandez
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas (90+1' 17. Michael Heinloth) 25. Piotr Polczak 5. Martin Tóth (73' 99. Giorgi Iwaniszwili) 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka 31. Lukáš Greššak 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 88. Olaf Nowak (59' 21. Sebastian Milewski)    Rezerwowi: 1. Dawid Kudła 9. Giorgi Gabedawa 14. Dawid Ryndak 16. Mateusz Cichocki   Trener: Robertas Poskus
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Radosław Siejka (Łódź), Marek Arys (Szczecin). Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec), VAR: Szymon Marciniak (Płock), AVAR: Paweł Sokolnicki (Warszawa)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 30 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+6' Filip Piszczek faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
90+6' Lukas Gresszak za mocno zagrał piłkę w kierunku Giorgiego Iwaniszwilego.
90+5' Patrik Mraz oddał strzał z około 25 metrów. Broni bramkarz "Pasów".
90+3' Daniel Pik zwiódł Mateusza Możdżenia i Sebastiana Milewskiego, a potem oddał strzał nad bramką.
90+3' Z prawej strony boiska wrzucał Giorgi Iwaniszwili. Piłka w rękach Michala Peskovica.
90+2' Faul Lukasa Greszszaka na Filipie Piszczku.
90+2' Strzał Filipa Piszczka zablokowany w polu karnym Zagłębia.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michael Heinloth za Giórgosa Mygasa.
90+1' Tomasz Nawotka faulowany przez Michała Helika.
90' doliczony czas +6
89' Tomasz Nawotka pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki zagranej przez Piotra Polczaka.
89' zmiana Filip Piszczek wchodzi na boisko za Airama Cabrerę.
88' Na spalonym Giórgos Mygas.
87' Szymon Pawłowski wycofał piłkę z rogu do Žarko Udovičicia, a akcję zakończyła nieudana próba strzału z ponad 20 metrów w wykonaniu Tomasza Nawotki.
87' Stoper Cracovii nabawił się urazu przy interwencji i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów.
86' Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony pola karnego. Piłkę nogą zagrał Michał Helik i wylądowała ona na górnej części siatki.
85' Patrik Mraz faulowany przez Daniela Pika.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Javiego Hernandeza.
83' Airam Cabrera faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
81' Sebastian Milewski faulował Milana Dimuna.
80' Złe dośrodkowanie Mateusza Możdżenia w pole karne.
79' zmiana Druga zmiana w Cracovii. Milan Dimun za Damiana Dąbrowskiego.
78' żóta kartka Odłożona żółta kartka za faul dla Piotra Polczak. Nasz gracz faulował we wcześniejszej fazie akcji, w której Sergiu Hanca oddał strzał zablokowany przez naszego stopera.
77' Szymon Pawłowski ograł Cornela Rapę, ale źle dośrodkował.
76' zmiana Pierwsza zmiana w Cracovii. Daniel Pik za Mateusza Wdowiaka.
75' Martin Tóth ma pecha. Po raz trzeci w tej rundzie schodzi z boiska z powodu kontuzji. Tak już było w spotkaniach ze Śląskiem i Koroną.
74' Dziwna jest piłka. Zagłębie strzeliło gola, gdy grało w dziesiątkę.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Giorgi Iwaniszwili za Martina Tótha.
73' gol - piłka nożna 2:1 Žarko Udovičić dośrodkował piłkę w pole karne, a Tomasz Nawotka pokonał Michala Peskovicia.
72' Lukas Hrosso łapie piłkę dośrodkowaną przez Cornela Rapę.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Diego Ferraresso.
71' Martin Tóth kuśtyka i schodzi do ławki rezerwowych wsparty o ramiona fizjoterapeutów Zagłębia.
70' Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana i Martin Tóth będzie musiał opuścić boisko.
69' Mateusz Wdowiak podał z prawej strony boiska na pole karne do Javiego Hernandeza, który faulował Martina Tótha.
68' Mateusz Możdżeń w środku boiska faulował Janusza Gola.
67' Dośrodowanie Žarko Udovičicia z rogu. Gospodarze wybijają piłkę. Zagłębie pozostaje w jej posiadaniu, a akcję kończy podanie Mateusza Możdżenia do nikogo.
67' Róg dla Zagłębia po akcji Giórgosa Mygasa.
65' Szymon Pawłowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku jednego z naszych graczy.
65' Žarko Udovičić faulowany przez Cornela Rapę przy bocznej linii boiska.
64' Szymon Pawłowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Sebastian Milewski zbyt mocno przyjmował piłkę klatką piersiową.
63' Sebastian Milewski faulowany przez Janusza Gola.
62' Aut dla Cracovii na wysokości pola karnego. Po wrzucie Michała Helika piłkę wybija Piotr Polczak.
61' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła Szymon Pawłowski przyjął piłkę w polu karnym i uderzył obok bramki z około 13 metrów.
60' Na spalonym Tomasz Nawotka.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Sebastian Milewski za Olafa Nowaka.
59' Airam Cabrera zwiódł Martina Tótha w polu karnym i uderzył lewą nogą nad bramką.
59' Wrzucał Javi Hernandez, ale nikomu z miejscowych nie udało się z bliska oddać strzału.
58' Róg dla Cracovii po interwencji Giórgosa Mygasa.
58' Mateusz Możdżeń najpierw stracił piłkę na rzecz Javiego Hernandeza, a potem ruszył za Hiszpanem i przejał futbolówkę.
56' Martin Tóth zatrzymał akcję Mateusza Wdowiaka prawą stroną boiska.
55' gol - po karnym 2:0 Airam Cabrera strzelił lewą nogą, technicznie w środek bramki i Cracovia prowadzi 2:0.
54' A jednak sędzia podtrzymał swoją decyzję i "Pasy" mają rzut karny.
52' Długo to wszystko trwa. Mariusz Złotek patrzy na monitor.
51' Szymon Marciniak z wozu VAR dał znać Mariuszowi Złotkowi, że trzeba się przyjrzeć sytuacji.
50' Martin Tóth faulował w polu karnym Airama Cabrerę. "Jedenastka" dla Cracovii.
49' Javi Henandez podał na lewą stronę do Mateusza Wdowiaka, który zagrał przed bramkę, gdzie znajdował się dobrze ustawiony Lukas Hrosso.
48' Piotr Polczak uprzedził składającego się do strzału w polu karnym Javiego Hernandeza, ale gracz Cracovii i tak był na spalonym.
48' Piotr Polczak udanie interweniował w polu karnym po akcji "Pasów"
46' Tomasz Nawotka faulował w ataku Diego Ferraresso.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Po podaniu Žarko Udovičicia z ponad 20 metrów prawą nogą uderzył Szymon Pawłowski. Piłka trafiła w poprzeczkę.
45' Javi Hernandez skiksował w polu karnym i piłka trafiła do Mateusza Wdowiaka. Po którego zagraniu piłkę odbił Patrik Mraz. Jeszcze jedna próba w wykonaniu Javiego Hernandeza i tym razem futbolówka mija bramkę.
44' Fatalne dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka z prawego skrzydła. Piłka po raz kolejny dziś ląduje w sektorze rodzinnym.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Tótha za faul na Mateuszu Wdowiaku.
42' Znowu w akcji Javi Hernandez, który zagrał na pole karne niemal z końca boiska. Tym razem gospodarzom nie udało się oddać strzału.
41' Javi Hernandez dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, a Michałowi Helikowi nie udało się oddać strzału głową.
41' "Pasy" idą za ciosem i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym mają róg.
39' gol - piłka nożna 1:0 Diego Ferraresso po akcji lewą stronę podał piłkę do Airama Cabrery, a ten uderzył lewą nogą z około 25 metrów i pokonał Lukasa Hrosso.
38' Damian Dąbrowski uderzył prawą nogą z 20 metrów. Tuż nad naszą bramką.
38' Mateusz Wdowiak podawał w pole karne do Airama Cabrer. Piłkę wybił Piotr Polczak.
36' Diego Ferraresso faulował w ataku Tomasza Nawotkę. Nasz gracz był pociągany za koszulkę przed własnym polem karnym.
35' Patrik Mraz zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Piłka przeleciała nad bramką.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Dąbrowskiego za faul na Szymonie Pawłowskim.
33' Szymon Pawłowski zagrał na lewą stronę boiska do Žarko Udovičicia, a ten dośrodkował w pole karne Nieudana próba strzału w wykonaniu Giórgosa Mygasa.
33' Airam Cabrera faulował Mateusza Możdżenia na środku połowy gospodarzy.
32' Dośrodkowanie Patrika Mraza z lewego skrzydła, Olaf Nowak miał kłopoty z przyjęciem piłki.
32' Mateusz Możdżeń zagrał w pole karne do Žarko Udovičicia, ale Serba powstrzymał Cornel Rapa.
31' Michał Helik wdał się w drybling z Mateuszem Możdżeniem na 30. metrze i mogło to się skończyć źle dla Cracovii.
30' Janusz Gol zagrał prostopadłe podanie ze środka boiska i Lukas Hrosso wykazał się stalowymi nerwami, czekając na piłkę na skraju pola karnego, a już nadbiegał Mateusz Wdowiak.
29' Mateusz Możdżeń faulowany w środkowym kole przez Janusza Gola.
28' Diego Ferraresso dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Łapie Lukas Hrosso.
28' Gospodarze utrzymali się przy piłce, ale za mocno z prawego skrzydła zagrał Damian Dąbrowski.
27' Lukas Hrosso wypiąstkował piłkę po wrzutce Damiana Dąbrowskiego z narożnika boiska.
27' Po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego piłkę na kolejny róg wybił Tomasz Nawotka.
26' Sergiu Hanca uderzał z ostrego kąta z lewej strony pola karnego. Piłkę na róg odbił Lukas Hrosso.
25' Martin Tóth we własnym polu karnym zatrzymał składającego się do strzału Javiego Hernandeza.
24' Giórgos Mygas zbiegł z prawej strony do środka i strzelił lewą nogą z około 25 metrów. Broni Michal Pesković.
23' Kibice Cracovii "pozdrawiają" sąsiadkę z drugiej strony Błoń. Spiker ich zagłusza komunikatem o biletach na hokeja i aplikacji na smartfony.
22' Javi Hernandez faulowany przez Mateusza Możdżenia w środku pola.
22' Z prawej strony pola karnego nad bramką uderzał Mateusz Wdowiak.
21' Z prawego skrzydła dośrodkował Cornel Rapa. Piłkę wybił Martin Tóth.
20' Po podaniu Damiana Dąbrowskiego Airam Cabrera zagrał z pierwszej piłki w pole karne do Javiego Hernandeza. Trochę za mocno i piłka opuściła plac gry.
19' Javi Hernandez uderzył z rzutu wolnego wysoko nad bramką. Piłka wpadła do sektora rodzinnego.
18' Olaf Nowak faulował Michała Helika około 35 metrów od bramki
17' Janusz Gol podał do Javiego Hernandeza,który dośrodkował z prawego skrzydła, ale piłkę zatrzymał Martin Tóth.
16' Przerwa w grze. We wcześniejszej akcji, w której atakowała Cracovia, w polu karnym Zagłębia ucierpiał Lukas Greszszak.
15' Kontra Zagłębia. Žarko Udovičić wpadł w pole karne, ale stracił piłkę na rzecz rywala.
15' Giórgos Mygas wybił piłkę po dośrodkowaniu Airama Cabrery z prawej strony boiska.
14' Akcja Zagłębia zakończona nieporozumieniem między Szymonem Pawłowskim a Žarko Udovičiciem.
14' Po dośrodkowaniu Javiego Hernandeza z narożnika boiska w powietrzu interweniuje Lukas Hrosso.
13' Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Dąbrowski. Głową piłkę podbił Ołeksij Dytiatjew, a na róg futbolówkę wyekspediował Patrik Mraz.
12' Piotr Polczak zbiegł ze środka na prawą stronę obrony i faulował Sergiu Hancę.
11' Olaf Nowak faulowany przez Ołeksija Dytiatjewa.
11' Kontra Cracovii. Damian Dąbrowski zagrał ze środka na prawo do Mateusza Wdowiaka, który pogubił się w dryblingu przed polem karnym i stracił piłkę na rzecz Martina Tótha.
10' Piotr Polczak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła. Sergiu Hanca uderzył z woleja z około 25 metrów nad bramką Zagłębia.
8' Mateusz Możdżeń faulowany w powietrznej walce przez Janusza Gola.
8' Damian Dąbrowski zagrał prostopadłe podanie w pole karne. Zbyt mocne dla Airama Cabrery.
7' Diego Ferraresso faulowany w środku boiska przez Mateusza Możdżenia.
6' Szymon Pawłowski podał piłkę po ziemi w pole karne z lewego skrzydła. Michał Helik uprzedził Olafa Nowaka, ale zagrał piłkę na skraj pola karnego, gdzie znajdował się Mateusz Możdżeń, a ten oddał niecelny strzał.
5' Mateusz Wdowiak próbował minąć zwodem Patrika Mraza, ale to mu się nie udało i oddał złe dośrodkowanie. Od bramki wznowi grę Zagłębie.
4' Giórgos Mygas zagrał piłkę do przodu z własnej połowy, ale podanie nie trafiło do żadnego z sosnowiczan.
3' Mateusz Możdżeń faulowany przez Janusza Gola w środku boiska.
3' Tomasz Naworka faulowany przez Diego Ferraresso.
2' Dośrodkowanie z prawego skrzydła i piłkę łapie na przedpolu Lukas Hrosso.
2' Giórgos Mygas przerwał akcję ""Pasów" lewym skrzydłem.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Cracovia!
0' 15:25 Sędziowska trójka już wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Gospodarze w pasiastych koszulkach, białych spodenkach i czarnych getrach. Tradycyjnie, piłkarzom towarzyszy piosenka Macieja Maleńczuka, w której tradycyjnie najgłośniej wybrzmiał śpiewany a capella fragment o tym, że "nigdy nie zejdziemy na psy"
0' 15:20 Wspomnienia ze stadionu Cracovii mamy bardzo dobre i niech tak zostanie! Przypomnijmy, że 19 listopada 2015 Zagłębie wygrało tutaj w meczu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu Polski 2:0, odrobiło straty z meczu w Sosnowcu i awansowało do półfinału. Dziś liczymy na to, że także nie opuścimy Krakowa z pustymi rękami. W październiku 2018 na widocznym ze stadionu Cracovii obiekcie Wisły sosnowiczanie zremisowali 2:2 i mamy nadzieję, że drugi w tym sezonie wyjazd do Krakowa także pozwoli nam poprawić punktowy dorobek.
0' 15:15 Na stadion Cracovii po raz pierwszy od odejścia z tego klubu w roli gościa przyjeżdża Piotr Polczak. Zobaczymy jak poradzi sobie w starciu ze swoją byłą drużyną, w której pozostało jeszcze kilku kolegów, z którymi grał w "Pasach". Z kolei w Cracovii mamy jednego człowieka związanego z Zagłębiem i cały czas mieszkającego w Sosnowcu.. To oczywiście Grzegorz Kurdziel, były piłkarz naszego klubu, a potem trener bramkarzy
0' 15:10 Na krakowskim stadionie zabraknie dziś kibiców Zagłębia, których obowiązuje wyjazdowy zakaz nałożony przez Komisję Ligi, tak więc trybuna na narożniku od strony skrzyżowania ulic Focha i Kraszewskiego pozostanie dzisiaj pusta. Za to na reszcie trybun może być sporo publiczności. Cracovia zorganizowała akcję "10k na Cracovię". Do przyjścia na mecze "Pasów" zachęcali m.in jej byli zawodnicy grający teraz poza granicami kraju - Krzysztof Piątek, Mateusz Klich i Bartosz Kapustka. Na poprzednim meczu w Krakowie pojawiło się ponad 11 tysięcy widzów. Do wczoraj sprzedano ponad 8 tysięcy widzów na dzisiejsze spotkanie. Może więc znowu "pęknie dycha".
0' 15:00 Cracovia po serii siedmiu zwycięstw przegrała tydzień temu w Płocku. Trener Michał Probierz nie dokonywał żadnej rewolucji w składzie, uznając, że to tylko wypadek przy pracy. Są tylko dwie zmiany w wyjściowej jedenastce, z czego jedna wymuszona czterema żółtymi kartkami. Pauzującego Michala Siplaka zastąpił Diego Ferraresso. Ponadto za Milana Dimuna do składu wskoczył do jedenastki nieobecny w Płocku Javi Hernandez.
0' 14:50 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. W składzie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do spotkania z Koroną Kielce. Do pierwszej jedenastki powrócił Mateusz Możdżeń, któremu występ tydzień temu uniemożliwiły zapisy kontraktowe. Na ławkę powędrował więc Sebastian Milewski. Do grona zdrowych powrócił już Giorgi Gabedawa. Dwa ostatnie mecze Gruzin oglądał z trybun, ale dzisiaj już znalazł się na wśród rezerwowych, a to oznacza, że udało nam się zapełnić ławkę siedmioma zawodnikami.
0' 14:40 Dzień dobry! Witamy ze stadionu Cracovii i zapraszamy na mecz 25. kolejki Lotto Ekstraklasy między gospodarzami a Zagłębiem Sosnowiec.
Trzecia galeria z meczu w KrakowieTrzecia galeria z meczu w Krakowie Prezentujemy kolejne 80 fotografii wykonanych podczas wczorajszego meczu Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z CracoviąSkrót meczu z Cracovią Na oficjalnej stronie Lotto Ekstraklasy można już obejrzeć ponad 6-minutowy skrót meczu pomiędzy Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Fotki z Krakowa cz. 2Fotki z Krakowa cz. 2 Prezentujemy drugą galerię zdjęć ze spotkania przeciwko krakowskiej Cracovii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Cracovią Konferencja prasowa po meczu z Cracovią Po przegranym przez Zagłębie meczu z Cracovią na konferencji prasowej pojawili się Robertas Poškus oraz Michał Probierz. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z CracoviąZdjęcia z meczu z Cracovią Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z dzisiejszego meczu Cracovia - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
Cracovia - Zagłębie 2:1Cracovia - Zagłębie 2:1 W meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie przegrało w Krakowie z Cracovią 1:2. Oba gole dla miejscowych strzelił Airam Cabrera (39' i 55' - karny). Dla sosnowiczan trafił Tomasz Nawotka (73'). » Czytaj więcej