2019-02-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:2(1:2)
Arka Gdynia
Stroje: żółty (4-4-2)
31. Lukáš Hroššo11. Giórgos Mygas (90+2' 14. Dawid Ryndak) 25. Piotr Polczak 5. Martin Tóth 2. Patrik Mraz 8. Szymon Pawłowski 34. Lukáš Greššák (82' 21. Sebastian Milewski) 10. Mateusz Możdżeń 22. Žarko Udovičić 9. Giorgi Gabedawa(82' 88. Olaf Nowak)27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 16. Mateusz Cichocki 99. Giorgi Iwaniszwili   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Damian Zbozień 9' 1:1 - Žarko Udovičić 38' 1:2 - Damian Zbozień 45+1' (k.) 2:2 - Szymon Pawłowski 60' 3:2 - Szymon Pawłowski 85'
30' Luka Zarandia 32' Frederik Helstrup 36' Rafał Siemaszko
2 (1+1) słupki i poprzeczki 0
1. Pavels Steinbors 33. Damian Zbozień 23. Luka Marić (88' 21. Michael Olczyk) 6. Frederik Helstrup 17. Adam Marciniak 10. Luka Zarandia 14. Michał Nalepa 26. Adam Danch 27. Maksymilian Banaszewski (69' 9. Nabil Aankour) 7. Maciej Jankowski 11. Rafał Siemaszko(79' 31. Jan Łoś)  Rezerwowi: 97. Marcin Staniszewski 2. Tadeusz Socha 3. Christian Maghoma 20. Goran Cvijanović Trener: Zbigniew Smółka
Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Bartosz Kaszyński (Bydgoszcz). Techniczny: Piotr Urban (Warszawa) VAR: Szymon Marciniak (Płock), AVAR: Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach drugiej połowy sędzia zakończył mecz. Zagłębie wreszcie wygrało!
90+4' Sebastian Milewski wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Michała Nalepy z rogu.
90+3' Žarko Udovičić wybił piłkę na rzut rożny.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak wchodzi na boisko za Giórgiosa Mygasa.
90' Olaf Nowak faulował w ataku Frederika Helstrupa.
89' Pavels Steinbors łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Vamary Sanogo.
88' Olaf Nowak wywalczył rzut rożny.
88' zmiana Trzecia zmiana w Arce - Michael Olczyk za Lukę Maricia.
87' Szymon Pawłowski faulowany przez Michała Nalepę.
85' gol - piłka nożna 3:2 GOOOL!!!! Szymon Pawłowski kropnął prawą nogą zza narożnika pola karnego i po rykoszecie od Adama Dancha piłka wpadła za kołnierz bramkarzowi Arki.
85' Szymon Pawłowski upadł w polu karnym. Gramy dalej.
82' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Sebastian Milewski za Lukasa Gressaka i Olaf Nowak za Giorgiego Gabedawę.
82' Vamara Sanogo podszedł do rzutu karnego i uderzył lewą nogą nad poprzeczką!
80' Giórgios Mygas upadł w polu karnym po starciu z Janem Łosiem i sędzia dyktuje "jedenastkę".
79' Zagłębie zamknęło Arkę w polu karnym, ale najpierw Giórgios Mygas za mocno dośrodkował, a potem po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia i zgraniu piłki przez Greka niecelnie strzelał Szymon Pawłowski.
79' zmiana Druga zmiana w Arce - Jan Łoś za Rafała Siemaszkę.
78' Dośrodkowanie Vamary Sanogo z lewej strony złapane przez Pavelsa Steinborsa
77' Mateusz Możdżeń z lewej strony pola karnego próbował podawać do Giorgiego Gabedawy. Niedokładnie i piłkę przejął Pavels Steinbors.
76' Martin Tóth powstrzymał rajd Luki Zarandii.
75' Žarko Udovičić zagrał piłkę do Szymona Pawłowskiego, który uderzył z 20 metrów. Za lekko, aby zaskoczyć Pavelsa Steinborsa.
74' Martin Tóth nie dał się przejść Michałowi Nalepie i zatrzymał gdynianina przed linią pola karnego.
73' Adam Marciniak wrzuca piłkę z autu w pole karne. Na przedpolu futbolówkę łapie Lukas Hrosso.
72' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z narożnika boiska. Akcję kończy niecelny sytuacyjny strzał Piotra Polczaka.
71' Z rogu wrzucał Mateusz Możdżeń, Próba strzału głową w wykonaniu Piotra Polczaka. Broni Pavels Steinbors. Potem zamieszanie i bramkarz Arki wybija piłkę na kolejny róg.
71' Rajd Szymona Pawłowskiego. Podanie do Vamary Sanogo. Strzał zablokowany i róg.
70' Rajd Luki Zarandii i w polu karnym Zagłębia piłkę przejął Giórgios Mygas.
70' Nabil Aankour sfaulował Piotr Polczaka w walce o piłkę w polu karnym Zagłębia.
69' Giorgi Gabedawa wybił piłkę z polka karnego po dośrodkowaniu Michała Nalepy z rogu.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Arce. Nabil Aankour za Maksymiliana Banaszewskiego.
68' Maciej Jankowski ruszył na przebój i wywalczył rzut rożny.
67' Rajd Macieja Jankowskiego zakończony przed polem karnym przez Mateusza Możdżenia.
66' Vamara Sanogo walczył o piłkę w polu karnym z Luką Mariciem. Obaj upadli.
66' Rafał Siemaszko faulował Szymona Pawłowskiego.
64' Dwa poprzednie mecze Zagłębia z Arką kończyły się remisami 2:2. Czy dziś po raz kolejny tak będzie?
63' Szymon Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, gdzie przewrócił się Žarko Udovičić. Nasza ławka wyskoczyła domagając się karnego.
62' Tym razem sosnowiczanie przejęli piłkę i ruszyli z kontrą.
62' Rzut rożny dla Arki i po wrzutce Michała Nalepy będzie jeszcze jeden.
60' gol - piłka nożna 2:2 Žarko Udovičić rozpędził się na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Szymon Pawłowski najpierw trafił w bramkarza, a po chwili dobił piłkę do siatki.
60' Za mocne dośrodkowanie Adama Marciniaka z lewej strony, Piłke przejął Patrik Mraz.
59' Damian Zbozień dośrodkował z prawej strony boiska, a Adam Marciniak posłał piłkę wysoko nad bramką.
57' Na sektorze gości trwa pokaz pirotechniczny.
56' Giorgi Gabedawa faulował w ataku Adama Dancha.
55' Zagłębie w kontrze. Mateusz Możdżeń zagrał do Vamary Sanogo, a Francuz z lewej strony pola karnego trafił w słupek.
54' Vamara Sanogo na spalonym.
54' Mateusz Możdżeń faulowany przez Rafała Siemaszkę w środku pola.
53' Patrik Mraz wybił z pola karnego piłkę po wrzucie z autu Damiana Zbozienia.
52' Giórgios Mygas faulował w ataku Macieja Jankowskiego.
49' Rafał Siemaszko sfaulował Lukasa Gressaka.
48' Vamara Sanogo na spalonym.
47' Za słabe dośrodkowanie Mateusza Możdżenia z rzutu rożnego.
46' Po akcji Giórgiosa Mygasa i zagraniu Giorgiego Gabedawy próbował strzelać Szymon Pawłowski. Mamy róg.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+5' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach gry sędzia Łukasz Szczech zakończył pierwszą połowę meczu.
45+4' Piotr Polczak sfaulował Maksymiliana Banaszewskiego.
45+3' Michał Nalepa faulowany w środku boiska przez Lukasa Gressaka.
45+2' Szymon Marciniak siedzi w białym mercedesie, który parkuje pod stadionem, więc nie słyszy, jak kibice Zagłębia wykrzykują pod jego adresem niemiłe słowa.
45+2' Giorgi Gabedawa faulowany w środku boiska przez Adama Marciniaka.
45+1' gol - po karnym 1:2 Damian Zbozień po raz drugi strzela gola dla Arki. Tym razem z 11 metrów.
45' doliczony czas +4
45' Po konsultacji z VAR-em sędzia Łukasz Szczech dyktuje rzut karny dla Arki.
44' Łukasz Szczech sprawdza, czy Grek nie faulował Gruzina.
43' Luka Zarandia próbował minąć Giórgiosa Mygasa, ale Grek wybił piłkę na róg.
42' Martin Tóth faulował rywala w walce o piłkę w polu karnym Arki.
41' Giorgi Gabedawa faulowany przez Adama Marciniaka.
40' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego strzelał Piotr Polczak. Broni Pavels Steinbors.
40' Gra się zaostrza. Faulowany Žarko Udovičić.
39' Arka ma rzut rożny, ale sosnowiczanie wyekspediowali piłkę z pola karnego.
38' gol - piłka nożna 1:1 Giórgios Mygas po rajdzie z piłkę oddał strzał lewą nogą z około 20 metrów Pavels Steinbors odbił piłkę w bok, a Žarko Udovičić lewą nogą z narożnika pola bramkowego dał wyrównanie sosnowiczanom.
37' Po akcji prawą stroną boiska Szymon Pawłowski podał w pole karne, a Giorgi Gabedawa nie trafił w piłkę.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Siemaszki za faul na Piotrze Polczaku.
34' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Pawłowski. Piłka wybita poza pole karne przez gdynian.
33' Po strzale Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego Pavels Steinbors odbił piłkę na słupek, a Michał Nalepa zapobiegł dobitce wybiciem futbolówki poza boisko.
32' żóta kartka Frederik Helstrup sfaulował Mateusza Możdżenia 22 metry przed bramką.
31' Adam Marciniak wybił piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego
31' Szymon Pawłowski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska po rozegraniu rzutu wolnego i Rafał Siemaszko wyekspediował futbolówkę poza pole karne.
31' Maciej Jankowski sfaulował Lukasa Gressaka.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Luki Zarandii za próbę wymuszenia rzutu karnego.
27' Po analizie VAR sędzia uznał, że karny nam się nie należał i faktycznie, oglądając powtórkę, można mieć spore wątpliwości, czy Žarko Udovičić był faulowany.
26' Łukasz Szczech podbiegł do monitora, aby sprawdzić, czy należał się rzut karny.
25' Damian Zbozień faulował w polu karnym Žarko Udovičicia i rzut karny dla sosnowiczan.
24' Kontra Zagłębia. Podanie Vamary Sanogo w pole karne, ale na miejscu był Pavels Steinbors.
23' Žarko Udovičić wjechał w pole karne, z końcowej linii dograł w pole bramkowe do Giorgiego Gabedawy, a ten nie zdołał oddać strzału i piłkę przejął Pavels Steinbors.
22' Damian Zbozięń wybił piłkę z rogu po wrzutce Mateusza Możdżenia.
22' Damian Zbozień wybił piłkę głową na rzut rożny w niegroźnej sytuacji.
20' Maciej Jankowski przejął piłkę na 25. metrze i uderzył wysoko nad poprzeczką.
18' Lukas Gressak przerwał faulem akcję Arki jeszcze w okolicach jej pola karnego.
18' Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu rożnego, a o piłkę w polu bramkowym próbował walczyć Piotr Polczak.
17' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny po akcji prawą stroną boiska.
16' Po dograniu piłki z prawej strony przez Szymona Pawłowskiego i rykoszecie nieudana próba strzału w wykonaniu Vamary Sanogo.
15' Michał Nalepa dośrodkował w pole karne. Tam powstało lekkie zamieszanie i w końcu piłkę wyekspediował Lukas Gressak.
14' Po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia z pierwszej piłki uderzał Rafał Siemaszko. Obcierka o obrońcę Zagłębia i kolejny róg dla Arki.
11' Z rogu wrzucał Szymon Pawłowski, a po zagraniu piłki przez Piotra Polczaka interweniował Pavels Steinbors.
11' Po dośrodkowaniu Giórgiosa Mygasa piłkę na róg wybił Frederik Helstrup.
10' Po rzucie rożnym płasko w pole karne zagrywał Szymon Pawłowski. Łapie Pavels Steinbors.
10' W pierwszej akcji po stracie bramki sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny.
9' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Nalepa. Zagrana przez Macieja Jankowskiego piłka trafiła do Damiana Zbozienia, który uderzył z powietrza i pokonał Lukasa Hrosso.
8' Luka Zarandia w akcji prawą stroną boiska. Piłkę na róg wybił Patrik Mraz.
8' Giórgios Mygas zdecydował się na strzał z 25 metrów i trafił w stojącego na linii pola karnego Frederika Helstrupa.
7' Złe rozegranie rzutu wolnego przez Michała Nalepę. Piłkę wybił Giorgi Gabedawa.
6' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Patrika Mraza. Rzut wolny dla Arki.
6' Maciej Jankowski faulowany w środku boiska przez Lukasa Gressaka.
5' Maksymilian Banaszewski podawał w pole karne do Macieja Jankowskiego. Szybszy Lukas Hrosso.
4' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia piłkę z pola karnego wybija Adam Marciniak. Žarko Udovičić próbował jeszcze raz dośrodkować, ale bez powodzenia.
3' Kontra sosnowiczan. Žarko Udovičić zagrywa w pole karne do Vamary Sanogo. Luka Marić uprzedza Francuza i wybija piłkę na róg.
3' Po wrzucie z autu w wykonaniu Damiana Zbozienia piłkę do przodu wybija Giórgios Mygas.
2' Piłka odzyskana przez sosnowiczan po rogu dla Arki.
2' Luka Zarandia zagrał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego, który wygrał starcie z Martinem Tóthem i został przy strzale zablokowany przez Piotra Polczaka. Róg dla Arki.
1' Aut dla Arki na wysokości pola karnego. Daleki wrzut Damiana Zbozienia, z którym radzi sobie nasza defensywa.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:00 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci byłego premiera Jana Olszewskiego, którego pogrzeb odbył się dziś w Warszawie.
0' 17:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Jest zmiana - zamiast piosenki Jana Kiepury o brunetkach i blondynkach, słychać temat z filmu "Mission: Impossible". Zagłębie zagra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach, z kolei Arka w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:55 Przed meczem ze stadionowych głośników słychać było muzykę z filmu "Vabank".. To nawiązanie do hasła "Gramy Vabank", jakie ma towarzyszyć sosnowiczanom w rundzie wiosennej. Teraz już powrót do starych porządków i Horrorshow.
0' 17:50 Valdas Ivanauskas rozpoczyna dziś drugą dziesiątkę meczów w Zagłębiu. Bilans pierwszej "dychy" nie wypadł okazale. 1 zwycięstwo, 2 remisy i aż 7 porażek. Z kolei trener Arki Zbigniew Smółka w meczach przeciwko Zagłębiu także odniósł tylko jedno zwycięstwo, a grał aż czternaście razy jako szkoleniowiec siedmiu różnych klubów - Polonii/Sparty Świdnica, Czarnych Żagań, Jaroty Jarocin, MKS-u Kluczbork, Zawiszy Bydgoszcz, Stali Mielec i Arki Gdynia
0' 17:45 Rezultaty meczów 22. kolejki jak na razie ułożyły się korzystnie dla Zagłębia. Dwa zespoły, do których tracimy 8 punktów, doznały porażek. Górnik uległ Pogoni Szczecin 1:3, a Wisła Płock w pierwszym dzisiejszym meczu przegrała 0:1 w Białymstoku z Jagiellonią. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w piątej doliczonej minucie. Mamy więc dziś szansę zniwelować do pięciu punktów stratę do 14. miejsca. Wystarczy tylko wygrać.
0' 17:35 Zagłębie nie przegrało trzech kolejnych meczów z Arką Gdynia. W sezonie 2015/2016 jeszcze w I lidze nasz zespół na Stadionie Ludowym wygrał 4:2, a w rewanżu w Gdyni zremisował 2:2. Taki sam wynik padł w Trójmieście we wrześniowym meczu Lotto Ekstraklasy. Różnica między oboma tymi meczami była taka, że w I lidze sosnowiczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, a Arka odrabiała straty, a w elicie było na odwrót. Arka dwukrotnie była na prowadzenie, a nasi piłkarze zmuszeni byli do odrabiania strat.
0' 17:25 Piłkarzy Zagłębia, którzy właśnie pojawili się na rozgrzewce powitały nieśmiałe brawa jeszcze niezbyt licznie zgromadzonej publiczności. Sytuacja sosnowiczan w tabeli jest, nie ma co ukrywać, katastrofalna. 8 punktów straty do pierwszego bezpiecznego miejsca to przepaść, którą może być ciężko przeskoczyć. Jednak zdaniem firmy bukmacherskiej LVBet, Zagłębie jest faworytem meczu z Arką. Kurs na sosnowiczan to 2,55, na Arkę 2,85, a na remis 3,35. Takie stawki pojawiły się na bannerze reklamowym.
0' 17:15 Arka Gdynia, podobnie jak Zagłębie, rozpoczęła rundę wiosenną od porażki. Gdynianie przegrali na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2. Mimo tego, Zbigniew Smółka nie mieszał w składzie i dokonał tylko dwóch wymuszonych zmian. Adam Deja i Michał Janota pauzują z powodu czterech żółtych kartek. W ich miejsce do składu wskoczyli Adam Danch i Rafał Siemaszko.
0' 17:05 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu obie drużyny. Valdas Ivanauskas dokonał czterech zmian. Na ławkę rezerwowych powędrowali Dawid Kudła, Giorgi Iwaniszwili, Mateusz Cichocki i Olaf Nowak. Od pierwszej minuty zagrają natomiast Lukáš Hroššo, Patrik Mraz, Piotr Polczak i Vamara Sanogo. Giorgi Gabedawa obejrzał we Wrocławiu czerwoną kartkę, ale ponieważ miało to miejsce z powodu dwóch żółtych kartek, to przeciwko Arce może grać i wystąpi od pierwszej minuty.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Arką Gdynia.
ZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z Arką GdyniaZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z Arką Gdynia Prezentujemy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Arką Gdynia. W materiale uchwycony również fragment oprawy gdynian. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Arką - część IIGaleria zdjęć z meczu z Arką - część II Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć, w której prezentujemy 152 fotografie wykonane podczas meczu z Arką Gdynia, a także przemarszu kibiców Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ArkąKonferencja prasowa po meczu z Arką Po meczu z Arką Gdynia odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener drużyny gości, Zbigniew Smółka oraz Valdas Ivanauskas. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ArkąZdjęcia z meczu z Arką Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Arce Gdynia, wygranego przez naszą drużynę 3-2. » Czytaj więcej
Žarko Udovičić: Tylko ja wiem, co przeżyłem po WrocławiuŽarko Udovičić: Tylko ja wiem, co przeżyłem po Wrocławiu Po meczu we Wrocławiu, po którym spadła na niego fala krytyki, Žarko odpowiedział tym, co ma najlepsze - startem do piłki przy pierwszej i słynnym zwodem przy drugiej bramce dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - ArkaSkrót meczu Zagłębie - Arka Na oficjalnej stronie Lotto Ekstraklasy dostępny jest już skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. Warto obejrzeć trwający 5,5 minuty materiał filmowy. » Czytaj więcej
Jeszcze żyjemy!Jeszcze żyjemy! Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę Gdynia 3:2 i zmniejszyło do pięciu punktów stratę do 14. miejsca. Dwa gole dla sosnowiczan strzelił Szymon Pawłowski (60' i 85'). Wcześniej trafił Žarko Udovičić (38'). » Czytaj więcej