2018-10-13, 12:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:3(1:2)
GKS 1962 Jastrzębie
Stroje: zielone (4-4-2)
1. Dawid Kudła (46' 23. Matko Perdijić) 70. Nuno Malheiro (46' 17. Michael Heinloth) 25. Piotr Polczak (46' 16. Mateusz Cichocki) 4. Arkadiusz Jędrych (46' 3. Adam Kokoszka) 2. Patrik Mraz (70' 31. Roman Janicki) 77. Konrad Wrzesiński (46' 42. Alexandre Cristovao) 24. Bartłomiej Babiarz (46' 21. Sebastian Milewski) 10. Callum Rzonca (70' 30. Kacper Radkowski) 8. Szymon Pawłowski (46' 28. Mello) 66. Adam Banasiak (46' 22. Žarko Udovičić) 9. Junior Torunarigha (46' 27. Vamara Sanogo)    Trener: Robert Stanek
0:1 - Kamil Szymura 8' (k.) 0:2 - Oskar Mazurkiewicz 30' 1:2 - Junior Torunarigha 42' (k.) 2:2 - Vamara Sanogo 48' (k.) 2:3 - Bartosz Jaroszek 68'
51' Bartosz Jaroszek 53' Vamara Sanogo
12. Bartosz Szelong (46' 1. Grzegorz Drazik) 27. Oskar Mazurkiewicz (46' 5. Dawid Weis) 4. Piotr Pacholski 17. Kamil Szymura (46' 3. Kacper Kawula) 16. Dominik Kulawiak (46' 94. Dawid Gojny) 88. Krzysztof Gancarczyk (31' 18. Damian Zajączkowski; 61' 97. Bartosz Semeniuk) 6. Maciej Spychała (46'' 77. Patryk Skórecki) 20. Damian Tront (46' 32. Bartosz Jaroszek) 10. Farid Ali (31' 11. Dominik Szczęch; 61' 8. Kamil Jadach) 19. Łukasz Krakowczyk (46' 7. Tomasz Dzida; 78' 9. Adam Żak) 9. Adam Żak (46' 28. Kamil Adamek)   Trener: Jarosław Skrobacz
Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec sparingu.
90' doliczony czas +2
86' Dośrodkowanie Alexandre Cristovao blokowane przez Kacpra Kawulę. Rzut rożny dla Zagłębia.
84' Z około 30 metrów strzelał Bartosz Semeniuk. Piłka wyszła na róg po rękach Matko Perdijicia.
78' zmiana Powrotna zmiana w Jastrzębiu. Adam Żak za Tomasza Dzidę.
77' Tomasz Dzida podawał w pole karne do Kamila Adamka. Akcję powstrzymał wślizgiem Adam Kokoszka.
70' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Kacper Radkowski za Calluma Rzoncę i Roman Janicki za Patrika Mraza.
68' gol - piłka nożna 2:3 Po dośrodkowaniu Bartosza Semeniuka z prawej strony boiska piłkę do bramki strzałem ze środka pola karnego skierował Bartosza Jaroszek.
64' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Mello w słupek główkował Patrik Mraz.
61' zmiana Podwójna zmiana w Jastrzębiu. Damian Zajączkowski i Dominik Szczęch zeszli z boiska, a w ich miejsce weszli Bartosz Semeniuk i Kamil Jadach
60' Kamil Adamek nie zdążył na 5. metrze do piłki zagranej z prawej strony boiska.
56' Kamil Adamek zwiódł Mateusza Cichockiego i uderzył po ziemi w krótki róg. Broni Matko Perdijić.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Bartoszu Jaroszku.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka za faul na Sebastianie Milewskim.
50' W przerwie w Zagłębiu dokonano aż dziewięciu zmian. Z wyjściowego składu pozostali tylko Patrik Mraz i Callum Rzonca.
48' gol - po karnym 2:2 Bramkę z karnego strzelił Vamara Sanogo
47' Zarko Udovicić faulowany w polu karnym przez Dawida Weisa i mamy drugą "jedenastkę" dla sosnowiczan.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa sparingu
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy sparingu
42' gol - po karnym 1:2 Bramkę dla Zagłębia z rzutu karnego strzelił Junior Torunarigha.
41' Po faulu Dominika Kulawiaka na Konradzie Wrzesińskim sędzia dyktuje rzut karny.
36' Konrad Wrzesiński powstrzymał faulem akcję Dominika Kulawiak. Pewnie byłaby za to żółta kartka, gdyby to nie był sparing.
31' zmiana Podwójna zmiana w Jastrzębiu. Damian Zajączkowski za Krzysztofa Gancarczyka i Dominik Szczęch za Farida Alego.
30' gol - piłka nożna 0:2 Krzysztof Gancarczyk z dużą łatwością ograł Bartłomieja Babiarza po prawej stronie boiska i podał na skraj pola karnego do Damiana Tronta, a ten jeszcze odegrał na 10. metr do Oskara Mazurkiewicza, który pokonał Dawida Kudłę.
29' Bartosz Szelong piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
28' Krzysztof Gancarczyk sfaulował Juniora Torunarighę z boku boiska.
25' Dwa kiksy w jednej akcji sosnowiczan w polu karnym gości. Najpierw źle z woleja uderzył Junior Torunarigha, a potem z około 7 metrów kompletnie nieudana próba Konrada Wrzesińskiego.
24' Na trybunach krótka utarczka słowna między przeciwnikami a zwolennikami Roberta Stanka, a raczej jednym zwolennikiem, bo przeciwnicy byli w zdecydowanej większości.
24' Farid Ali faulował Szymona Pawłowskiego
23' Akcja Juniora Torunarighi prawą stroną boiska i złe dośrodkowanie w stronę Szymona Pawłowskiego.
19' Za mocne dośrodkowanie Patrika Mraza z rzutu wolnego. Junior Torunarigha zagrał piłkę już poza końcową linią.
18' Maciej Spychała sfaulował Patrika Mraza. Obyło się bez kartki, tylko na reprymendzie sędziego Lasyka.
15' Cóż można napisać po tak straconej bramce? Może to, że w Zagłębiu jest powtarzalność. W meczach Lotto Ekstraklasy podyktowano przeciwko nam trzy rzuty karne za zagrania ręką. Teraz kolejny w sparingu, a w lidze jeszcze były dwie "jedenastki" za faule.
8' gol - po karnym 0:1 Kamil Szymura pokonał Dawida Kudłę strzałem z rzutu karnego.
8' Po dośrodkowaniu Dominika Kulawiaka piłkę w polu karnym ręką zagrał Arkadiusz Jędrych
4' Po rezygnacji Dariusza Dudka i w związku z brakiem wyboru nowego szkoleniowca, dziś drużynę Zagłębia w roli pierwszego trenera prowadzi Robert Stanek.
2' Pierwszy celny strzał w meczu. Z około 10 metrów uderzał lewą nogą Krzysztof Gancarczyk. Piłkę odbił Dawid Kudła.
1' gwizdek Rozpoczęła się pierwsza połowa sparing.
0' 11:50 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze sparingu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em 1962 Jastrzębie. Dziś swoje 46. urodziny obchodzi prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski i na płocie przed pustą trybuną otwartą "nieznani sprawcy" wywiesili transparent "Sto lat prezesie".
Zdjęcia z meczu z GKS JastrzębieZdjęcia z meczu z GKS Jastrzębie Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego Zagłębia przeciwko drużynie GKS-u Jastrzębie zakończonego porażką naszej drużyny 2-3. » Czytaj więcej