2018-12-20, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:3(1:0)
Legia Warszawa
Stroje: białe (4-5-1)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 25. Piotr Polczak 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski (90+7' 4. Arkadiusz Jędrych) 24. Bartłomiej Babiarz (69' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo (80' 66. Adam Banasiak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 28. Mello 87. Konrad Kumor   Trener: Valdas Ivanauskas
1:0 - Piotr Polczak 8' 1:1 - William Remy 47' 2:1 - Žarko Udovičić 48' 2:2 - Adam Hlousek 84' 2:3 - Sandro Kulenović 88'
43' Dominik Nagy 62' Sandro Kulenović 90+3' Adam Banasiak
30. Radosław Majecki 41. Paweł Stolarski (46' 99. Sandro Kulenović) 4. Mateusz Wieteska 44. William Remy 14. Adam Hlousek 18. Michał Kucharczyk 26. Cafu 24. Andre Martins (90+4' 34. Inaki Astiz) 53. Sebastian Szymański 21. Dominik Nagy 27. Carlitos (83' 11. Jarosław Niezgoda)     Rezerwowi: 33. Radosław Cierzniak 6. Chris Philipps 8. Cristian Pasquato 22. Kasper Hamalainen    Trener: Ricardo Sa Pinto
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Radosław Siejka (Łódź), Sebastian Mucha (Kraków), Techniczny: Paweł Malec (Łódź), VAR: Szymon Marciniak (Płock), AVAR: Paweł Sokolnicki (Warszawa)
90.0000
90+13' gwizdek Po 57 minutach i 30 sekundach gry sędzia skończył drugą połowę meczu.
90+12' Sandro Kulenović faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
90+11' Dominik Nagy i Sebastian Szymański chcieli zagrać na czas z rzutu wolnego a skończyło się stratą
90+10' Arkadiusz Jędrych faulował Dominika Nagy'a tuż za polem karnym.
90+10' Jarosław Niezgoda do Sandro Kulenovicia w pole karne. Piłkę wybija Mateusz Cichocki.
90+9' Michael Heinloth interweniuje w polu bramkowym po centrze Michała Kucharczyka.
90+9' Adam Banasiak wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Sebastiana Szymańskiego.
90+8' Sandro Kulenović wywalczył róg dla Legii.
90+7' zmiana Arkadiusz Jędrych wchodzi za Sebastiana Milewskiego.
90+7' Złe wrzucenie piłki w pole karne w wykonaniu Mateusza Cichockiego.
90+5' Niedokładne dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego.
90+4' Sebastian Milewski pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki.
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Legii - Inaki Astiz za Andre Martinsa.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Andre Martinsie.
90+1' Na murawie leży opatrywany przez masażystów Cafu.
90' doliczony czas +10
90' Zbyt mocna piłka od Dominika Nagy'a w kierunku Sandro Kulenovicia. Interweniuje Dawid Kudła.
88' gol - piłka nożna 2:3 Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Kucharczyk, a Sandro Kulenović strzałem głową z pola bramkowego pokonał Dawida Kudłę.
87' Po strzale Dejana Vokicia zza pola karnego piłkę łapie Radosław Majecki.
86' Czy Zagłębie będzie w stanie po raz kolejny objąć prowadzenie? Po stracie pierwszej bramki odpowiedzieliśmy już w następnej akcji.
84' gol - piłka nożna 2:2 Po strzale Andre Martinsa z rzutu wolnego piłkę odbił Dawid Kudła, a następnie z bliska głową do bramki posłał ją Adam Hlousek.
83' zmiana Druga zmiana w Legii. Jarosław Niezgoda za Carlitosa.
83' Michael Heinloth sfaulował Andre Martinsa 22 metry od bramki.
82' Patrik Mraz wybił piłkę po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka z prawej strony boiska.
81' Michał Kucharczyk wybił piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Adam Banasiak za Vamarę Sanogo.
79' Vamara Sanogo oddał strzał zza pola karnego. Rykoszet od jednego z gości i Radosław Majecki łapie piłkę już poza boiskiem. Róg.
78' Vamara Sanogo faulował Michała Kucharczyka.
78' Gramy dalej. Przerwa trwała około 6,5 minuty.
75' Pokaz pirotechniczny trwa, więc piłkarze nadal nie mogą wznowić meczu. Czekamy.
71' Sędzia przerwał mecz z powodu nadmiaru pirotechniki.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Dejan Vokić za Bartłomieja Babiarza.
67' Na Stadionie Ludowym już Sylwester. Tyle pirotechniki...
67' Prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego do Konrada Wrzesińskiego i strzał naszego prawego pomocnika w boczną siatkę.
66' Rzut rożny dla Legii i niecelny strzał Williama Remy'ego po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego.
65' Vamara Sanogo nie dał rady przejść Williama Remy'ego.
64' Sosnowiczanie poradzili sobie z dośrodkowaniem z rogu.
63' Dawid Kudła odbija piłkę w bok po strzale Dominika Nagy'a, a przy dobitce Andre Martinsa po podaniu Sandro Kulenovicia kieruje piłkę na poprzeczkę i róg.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Sandro Kulenovicia za faul na Bartłomieju Babiarzu.
61' Szymon Pawłowski przejął piłkę na połowie Legii i podał do Konrada Wrzesińskiego, a ten uciekł prawą stroną i chciał podać na środek pola karnego do Vamary Sanogo. Piłkę wślizgiem zatrzymał Mateusz Wieteska.
60' Carlitos podał do Sandro Kulenovicia, który oddał strzał z 16 metrów i został zablokowany przez Mateusza Cichockiego.
59' Szymon Pawłowski na spalonym.
58' Za mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rogu.
57' Po strzale Konrada Wrzesińskiego zza pola karnego piłka odbija się od Williama Remy'ego i wychodzi na róg.
57' Sandro Kulenović sfaulował Mateusza Cichockiego.
55' Dawid Kudła wznawia grę z własnego pola karnego.
54' kontuzja W polu karnym Zagłębia leży Mateusz Cichocki i jest mu udzielana pomoc medyczna.
54' Na trybunie otwartej pojawiła się sektorówka z napisem "Rodzinna atmosfera"
53' Michael Heinloth wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Andre Martinsa.
52' Bartłomiej Babiarz sfaulował Dominika Nagy'a.
51' Róg dla Legii. Po dośrodkowaniu Andre Martinsa piłkę wybija Mateusz Cichocki.
50' Po analizie zapisu video uznajemy, że strzelcem bramki dla Zagłębia był Žarko Udovičić. Piłka po jego strzale zmierzała do bramki Legii.
48' gol - piłka nożna 2:1 Žarko Udovičić oddał strzał lewą nogą na bramkę Legii. Po drodze piłka odbiła się od Carlitosa i zmyliła Radosława Majeckiego.
48' William Remy sfaulował Szymona Pawłowskiego.
47' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Andre Martinsa z rzutu wolnego piłkę głową w bramce umieścił William Remy.
46' Dominik Nagy faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w przerwie meczu w Legii - Sandro Kulenović za Pawła Stolarskiego.
45+2' gwizdek Sędzia Mariusz Złotek zakończył pierwszą połowę meczu.
45+2' Z rogu wrzucał Sebastian Szymański, a Mateusz Wieteska strzelił głową nad poprzeczką.
45+1' Dośrodkowanie Michała Kucharczyk i Mateusz Cichocki wybija piłkę na róg.
45+1' Mateusz Cichocki wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Michała Kucharczyka.
45' doliczony czas +2
45' Sebastian Szymański faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
44' W środku boiska Sebastian Milewski faulował Dominika Nagy'a.
44' Przed polem karnym Legii Dominik Nagy odebrał piłkę Konradowi Wrzesińskiemu.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Nagy'a za faul na Bartłomieju Babiarzu.
42' Vamara Sanogo ograł w polu karnym Mateusza Wieteskę, ale niecelnie podawał.
41' Jeszcze jeden blok Piotra Polczaka. Tym razem po strzale Carlitosa.
41' Strzał Sebastiana Szymańskiego z 20 metrów zablokowany przez Piotra Polczaka.
39' Po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rogu piąstkowanie Dawida Kudły i nieudana próba dobitki w wykonaniu Cafu.
39' Po dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego z prawej strony boiska piłkę głową na róg wybił Patrik Mraz.
38' Cafu faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
37' Szymon Pawłowski wypuścił Vamarę Sanogo, który uciekł rywalowi, wpadł w pole karne i przymierzył lewą nogą w długi róg. Niestety, niecelnie.
37' Patrik Mraz powstrzymał akcję Carlitosa.
36' Nieudane zagranie Dominika Nagy'a na lewą stronę w kierunku Carlitosa.
35' Szymon Pawłowski zagrał z prawej strony na 20. metr do Vamary Sanogo, a ten lewą nogą strzelił wysoko nad bramką.
34' Žarko Udovičić upadł w polu karnym Legii po starciu z Pawłem Stolarskim, ale według arbitra nie ma mowy o karnym.
34' Konrad Wrzesiński przejął piłkę na prawej stronie pola karnego Legii i oddał strzał w długi róg. Radosław Majecki sparował futbolówkę.
33' Sebastian Szymański w ataku faulował Bartłomieja Babiarza.
32' Po dośrodkowaniu Dominika Nagy'a z lewej strony boiska nieudana próba strzału w wykonaniu Carlitosa.
30' Sebastian Milewski faulował w ataku Cafu.
29' Po dośrodkowaniu Andre Martinsa z rogu niepewne piąstkowanie Dawida Kudły. Po chwili centra Carlitosa z prawego skrzydła i tym razem pewny chwyt naszego bramkarza.
29' Dominik Nagy strzela zza pola karnego. Rykoszet od jednego z naszych graczy i kolejny róg.
28' Michael Heinloth wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Andre Martinsa z rogu.
28' Carlitos z rzutu wolnego trafia w mur i piłka wychodzi na róg.
27' Dominik Nagy faulowany przez Michaela Heinlotha tuż za narożnikiem pola karnego.
26' Niecelny strzał Cafu prawą nogą z 18 metrów.
26' Po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rogu nieudana próba strzału głową w wykonaniu Cafu. Piłkę do przodu wybił Michael Heinloth.
25' Dawid Kudła broni strzał Sebastiana Szymańskiego z lewej strony pola karnego Róg dla Legii.
24' Cafu przejął na 25. metrze piłkę zagrywaną przez Szymona Pawłowskiego w kierunku Konrada Wrzesińskiego.
24' Bartłomiej Babiarz sfaulował Michała Kucharczyka w środku boiska.
23' Faul Michaela Heinlotha na Carlitosie.
23' Cafu faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
21' "Legia i Zagłębie, Zagłębie i Legia" - niesie się z trybun.
19' Michael Heinloth wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Carlitosa z prawego skrzydła.
19' Sędzia po obejrzeniu akcji na monitorze uznał, że nie ma podstaw do podyktowania "jedenastki".
18' Mariusz Złotek sprawdza na VAR-ze, czy gracz Legii nie zagrywał ręką.
17' Szymon Pawłowski wpadł w pole karne z prawej strony i zagrał po ziemi, a William Remy zatrzymał akcję.
16' Mateusz Wieteska uprzedził Vamarę Sanogo i wybił piłkę na aut.
14' Po dośrodkowaniu Dominika Nagy'a z rogu niecelnie strzelał William Remy.
13' Dominik Nagy po rajdzie podał na lewo do Adama Hlouska, który chciał odegrać do Węgra. Lot piłki przeciął Piotr Polczak i o mały włos nie skończyło się samobójczą bramką. Dawid Kudła przeniósł piłkę nad poprzeczką.
12' Michał Kucharczyk wrzucił piłkę z autu w pole karne, a po strzale Mateusza Wieteski piłkę złapał Dawid Kudła.
12' Patrik Mraz wycofał piłkę w kierunku Dawida Kudły, a ten tylko mógł uratować Zagłębie przed rogiem i wybił futbolówkę na aut.
10' Carlitos zza pola karnego strzelił tuż nad poprzeczką.
10' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego
8' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Legii wpakował Piotr Polczak.
8' Faul Dominika Nagy'a na Konradzie Wrzesińskim.
6' Vamara Sanogo na spalonym.
5' Szymon Pawłowski wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Mateusz Wieteska wyekspediował futbolówkę.
5' Sebastian Szymański oddał strzał z około 25 metrów, ale bardzo niecelny.
4' Podanie Szymona Pawłowskiego w kierunku Konrada Wrzesińskiego, ale ten faulował Williama Remy'ego.
3' Faul Cafu na Sebastianie Milewskim.
2' Po wrzutce Michael Heinlotha Paweł Stolarski zgrał piłkę głową do Radosława Majeckiego.
2' Sebastian Szymański faulował Sebastiana Milewskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 20:25 Sędziowska trójka ubrana w czarne trykoty wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Legia cała na biało.
0' 20:20 Zagłębie nie ma szans już się wydostać przed końcem roku z dna tabeli, natomiast Legia w przypadku zwycięstwa na Stadionie Ludowym będzie liderem Lotto Ekstraklasy co najmniej do soboty, bo wyprzedzi Lechię Gdańsk, która dopiero za dwa dni rozegra swój mecz w 20. kolejce. Drużyna ze stolicy ma więc o co dziś grać.
0' 20:15 Nad Stadionem Ludowym prószy śnieg, ale temperatura na razie nie jest najgorsza. Zaledwie około -0,5 stopnia. W niedzielę na meczu z Lechem Poznań było gorzej. Sosnowiczanie po raz drugi w tym sezonie mają okazję rozegrać swój mecz o 20:30. Poprzednio nasza drużyna o tej porze pokonała Pogoń Szczecin. Miało to miejsce 3 sierpnia. Tamta noc była gorąca.
0' 20:10 Na loży VIP właśnie się serdecznie przywitali dwaj trenerzy, którzy mieli udział w dwóch poprzednich awansach Zagłębia - Dariusz Dudek i Artur Derbin. A my zajrzeliśmy w statystyki i widzimy, że grudzień to jest czas na granie w piłkę. Przynajmniej jeśli chodzi o drużynę Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali pięć ostatnich meczów rozgrywanych w ostatnim miesiącu roku. W tym sezonie w grudniu polegliśmy z Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. W grudniu 2015 graliśmy zaległy mecz w Bydgoszczy z Zawiszą i było 1:6. W poprzednim sezonie w Ekstraklasie, w grudniu 2007 ulegliśmy Odrze Wodzisław Śląski 0:2. W tym samym roku na początku grudnia udało nam się zremisować 0:0 z Lechem Poznań. Taki sam wynik był w rozgrywanym we wrześniu 2001 spotkaniu z Wisłą Płock.
0' 20:05 Zagłębie Sosnowiec w dwóch poprzednich meczach nie potrafiło strzelić bramki. Z kolei Legia Warszawa w pięciu poprzednich meczach (czterech w Lotto Ekstraklasie i jednym w Pucharze Polski) zagrała na zero z tyłu. Nie wróży to więc najlepiej dla sosnowieckiego zespołu przed starciem z mistrzem Polski.
0' 20:00 W pierwszym składzie Legii cztery zmiany w porównaniu do meczu z Piastem Gliwice. Marko Vesović i Artur Jędrzejczyk pauzują za żółte kartki, a Chris Philipps i Sandro Kulenović zaczną mecz na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki w ich miejsce wskoczyli Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Andre Martins oraz Carlitos. To właśnie Hiszpan w sierpniowym meczu w Warszawie strzelił bramkę, która przesądziła o wygranej zespołu z Warszawy.
0' 19:50 Są zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do zakończonego klęską meczu z Lechem Poznań. Arkadiusz Jędrych i Dejan Vokić powędrowali na ławkę rezerwowych, a do pierwszego składu powrócili Vamara Sanogo i Žarko Udovičić. Wygląda więc na to, że skończyło się eksperymentowanie z grą trójką środkowych obrońców i dziś zagramy standardowo czwórką z tyłu. Oby z lepszym efektem.
0' 19:40 7 marca 2008 Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Ludowym pokonało Legię Warszawa 2:1. Bramki na naszej drużyny strzelili Rafał Bałecki i Marcin Folc. Było to jedyne zwycięstwo sosnowiczan w sezonie 2007/2008 na naszym stadionie. Czy obecne Zagłębie jest w stanie powtórzyć tamten sukces sprzed jedenastu sezonów?
0' 19:30 Dobry wieczór! Po raz ostatni w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Legią Warszawa.
Trzecia porcja zdjęć z meczu z LegiąTrzecia porcja zdjęć z meczu z Legią Przedstawiamy trzeci już fotoreportaż ze spotkania Zagłębia z Legią Warszawa. W paczce sporo zdjęć z trybun, zapraszamy do przeglądania. » Czytaj więcej
ZSTV: Film z meczu Zagłębie - LegiaZSTV: Film z meczu Zagłębie - Legia Prezentujemy wideo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa. W materiale doping kibiców oraz efektowna oprawa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Legią (część 2)Zdjęcia z meczu z Legią (część 2) Prezentujemy drugą galerię zdjęciową z meczu z Legią Warszawa, zakończonego zwycięstwem drużyny gości 3-2. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - Legia (część I)Zdjęcia z meczu Zagłębie - Legia (część I) Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Legią Warszawa. Prezentujemy w niej 65 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - LegiaSkrót meczu Zagłębie - Legia Na oficjalnej stronie Ekstraklasy dostępny jest już ponad 5-minutowy skrót meczu Zagłębie - Legia. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zagłębie - Legia 2:3Zagłębie - Legia 2:3 Zagłębie Sosnowiec dwukrotnie obejmowało prowadzenie w meczu z Legią Warszawa, ale ostatecznie mistrzowie Polski okazali się lepsi od beniaminka i wygrali na Stadionie Ludowym 3:2. » Czytaj więcej