2018-12-08, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Szczecin
1:0(0:0)
Stroje:
26. Jakub Bursztyn 22. David Stec 40. Sebastian Walukiewicz (90+6' 21. Sebastian Rudol) 33. Mariusz Malec 15. Hubert Matynia 7. Spas Delew (77' 11. Soufian Benyamina) 28. Tomas Podstawski 17. Zvonimir Kozulj 14. Kamil Drygas 10. Radosław Majewski (65' 27. Sebastian Kowalczyk) 34. Iker Guarrotxena   Rezerwowi: 53. Łukasz Budziłek 8. Dawid Błanik 54. Maciej Żurawski 59. Adrian Benedyczak   Trener: Kosta Runjaić
1:0 - Spas Delew 63'
27' Hubert Matynia 27' Vamara Sanogo 60' David Stec 71' Patrik Mraz 74' Alexandre Cristovao 90+1' Konrad Kumor
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 25. Piotr Polczak 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz (84' 24. Bartłomiej Babiarz) 77. Konrad Wrzesiński 66. Adam Banasiak 21. Sebastian Milewski 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (77' 87. Konrad Kumor) 27. Vamara Sanogo (38' 42. Alexandre Cristovao)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 10. Callum Rzonca 70. Nuno Malheiro 72. Dejan Vokić   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa) - Michał Obukowicz (Warszawa), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny: Łukasz Szczech (Warszawa). VAR: Zbigniew Dobrynin (Łódź), AVAR: Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90+8' gwizdek Po 52 minutach i 5 sekundach gry sędzia skończył drugą połowę.
90+7' Kamil Drygas nie opanował piłki w polu karnym i się przewrócił
90+7' Dawid Kudła łapie piłkę po strzle Soufiana Benyaminy z pola karnego.
90+6' zmiana Sebastian Rudol wszedł za Sebastiana Walukiewicza.
90+6' Po podaniu Sebastiana Kowalczyka z 5 metrów strzelał Kamil Drygas i kolejna kapitalna interwencja naszego bramkarza. Róg.
90+5' Pogoń już gra na czas i szanuje piłkę w narożniku boiska.
90+4' Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kamil Drygas. Dawid Kudła poradził sobie ze strzałem i wybił piłkę na róg.
90+3' Rzut karny dla Pogoni za faul Michaela Heinlotha na Sebastianie Kowalczyku.
90+2' Faul Michaela Heinlotha na Kamilu Drygasie.
90+2' Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po wrzutce z lewego skrzydła.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Kumora za faul na Sebastianie Kowalczyku.
90' doliczony czas +6
90' Rajd Sebastiana Kowalczyka lewą stroną boiska i podanie do Ikera Guarrotxeny na 18. metrze. Po strzale Hiszpana piłka przechodzi obok słupka.
89' Szymon Pawłowski faulował Kamila Drygasa przy próbie strzału zza pola karnego.
88' Kontra Pogoni po stracie Bartłomieja Babiarza w porę przerwana przez Mateusza Cichockiego.
86' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Adam Banasiak trafia w stojącego za murem Ikera Guarrotxenę.
85' Konrad Kumor przejął piłkę i ruszył do przodu. odwał do Konrada Wrzesińskiego, ale ten okazał się wolniejszy od rywala.
84' zmiana Bartłomiej Babiarz wchodzi za Patrika Mraza.
83' Sebastian Milewski faulował przy próbie odbioru piłki na połowie rywali.
81' Faul Adama Banasiaka na Ikerze Guarrtoxenie wynikający już chyba z frustracji.
80' David Stec podał z prawej strony boiska na 10. metr do Ikera Guarrotxeny, a ten fatalnie spudłował.
80' Na spalonym Iker Guarrotxena.
79' zmiana Soufian Benyamina wchodzi za Spasa Delewa.
78' Po podaniu Davida Steca z prawego skrzydła techniczne uderzenie Tomasa Podstawskiego. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę łapie Dawid Kudła.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - za Žarko Udovičicia debiutujący w Ekstraklasie Konrad Kumor.
77' Michael Heinloth faulował Sebastiana Kowalczyka,
74' czerwona kartka Jednak czerwień dla Alexandre Cristovao. Co by nie mówić - zasłużona kara. Na powtórce widać, że nasz zawodnik ostro zaatakował nogą klatkę piersiową obrońcy Pogoni.
74' Paweł Raczkowski podbiegł do monitora i analizuje, czy gracz z Angoli nie powinien dostać czerwonej kartki.
73' Żółta kartka dla Alexandre Cristovao za faul na Sebastianie Walukiewiczu.
72' Przejrzeliśmy trochę komentarzy w mediach społecznościowych i wygląda na to, że decyzja sędziów była trochę kontrowersyjna.
71' żóta kartka Odłożona żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Tomasu Podstawskim.
71' Jakub Bursztyn wybiegł poza pole karne i uprzedził Alexandre Cristovao.
68' Jakub Bursztyn piąstkuje pikę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
67' Długo trwała weryfikacja w wozie VAR, ale ostateczne sędzia uznał bramkę i Zagłębie zacznie od środka.
65' zmiana W międzyczasie zmiana w Pogoni - Sebastian Kowalczyk za Radosława Majewskiego.
64' Sędzia nie wznawia gry od środka i czeka na decyzję VAR. Wydaje się, że Bułgar mógł być na spalonym.
63' gol - piłka nożna 1:0 Po strzale Radosława Majewskiego zza pola karnego piłkę odbija Dawid Kudła, a dobija ją do siatki Spas Delew.
63' Alexandre Cristovao w ataku faulował Tomasa Podstawskiego.
62' Hubert Matynia faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
61' Z prawej strony boiska przed pole karne podawał Alexandre Cristovao, a Adam Banasiak strzelił nad poprzeczką.
60' Sebastian Milewski faulowany przez Kamila Drygasa.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Davida Steca za faul na Mateuszu Cichockim.
59' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego nieudana próba strzału Alexandre Cristovao.
58' Konrad Wrzesiński znalazł się z piłką w polu karnym po podaniu Szymona Pawłowskiego. Akcję przerwał Radosłąw Majewski.
57' Kontra Pogoni. Bardzo złe dośrodkowanie Spasa Delewa z prawego skrzydła i pretensje Zvonimira Kożulja do kolegi z zespołu.
57' Adam Banasiak zagrał do przodu w kierunku Alexandre Cristovao. Gracza z Angoli zatrzymał Mariusz Malec.
56' Iker Guarrotxena faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
55' Michael Heinloth uprzedził Kamila Drygasa w polu karnym Zagłębia.
55' Za mocne podanie Szymona Pawłowskiego do Žarko Udovičicia. Serb nie zdołał opanować piłki przed boczną linią,
54' Kamil Drygas w polu karnym podawał do Ikera Guarrotxeny. Baska uprzedził Mateusz Cichocki.
53' Piotr Polczak wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, a potem poprawił Mateusz Cichocki.
53' Zvonimir Kożulj zatrzymany faulem przez Sebastiana Milewskiego.
52' Mateusz Cichocki interweniuje głową po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z lewego skrzydła.
51' Michael Heinloth wybił z pola karnego na aut piłkę podaną przez Radosława Majewskiego.
50' Žarko Udovičić próbował podać w pole karne do Alexandre Cristovao, ale szybciej do piłki dopadł Jakub Bursztyn.
49' Sebastian Milewski sfaulował Tomasa Podstawskiego w środkowym kole.
49' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Huberta Matyni z lewej strony boiska. Piłka ląduje poza końcową linią.
47' Kibice Zagłębia w przerwie zaznaczyli swoją obecność śpiewem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać". Pogoń od początku drugiej połowy śpiewa jedną brzydką piosenkę.
47' Piłka dośrodkowana z rogu przez Radosława Majewskiego mija wszystkich graczy i zostaje wybita przez Konrada Wrzesińskiego.
46' Gospodarze wywalczyli pierwszy róg.
46' Po podaniu Zvonimira Kożulja piłkę wybija z pola karnego Mateusz Cichocki.
46' Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' Do przerwy Zagłębie wygląda w liczbach lepiej niż Pogoń. Więcej celnych strzałów, więcej rzutów rożnych, ale to Pogoń oddała chyba najgroźniejszy strzał, gdy w słupek trafił Tomas Podstawski. Chcecie zobaczyć, jak wygląda Szczecin w "stanie wojennym" - polecanym film znaleziony w Radiu Szczecin https://youtu.be/R6vOyf77MGM
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry Paweł Raczkowski zakończył pierwszą połowę.
45+1' Po podaniu Radosława Majewskiego nad bramką strzelał Iker Guarrotxena.
45+1' Ciekawa akcja Zagłębia. Konrad Wrzesiński dostał piłkę na prawym skrzydle. Ruszył w pole karne i zagrał do Alexandre Cristovao. Gracz z Angoli oddał celny strzał na bramkę, ale Jakub Bursztyn dopilnował bliższego słupka
45' Spas Delew podawał w stronę pola karnego, Radosław Majewski przepuścił piłkę, ale dalej nie było nikogo.
44' David Stec wrzucił w pole karne do Ikera Guarrotxeny, ale Hiszpan oddał bardzo zły strzał głową po którym ze złości uderzył ręką w murawę.
43' Konrad Wrzesiński z prawej strony pola karnego podał do Szymona Pawłowskiego, który będąc naciskanym przez Zvonimira Kożulja nie zdołał oddać celnego strzału.
42' Sebastian Milewski faulowany na własnej połowie przez Kamila Drygasa.
41' Szymon Pawłowski podał z rzutu rożnego w pole karne, a Alexandre Cristovao przestrzelił z około 10 metrów.
40' Michael Heinloth w polu karnym podał do Konrada Wrzesińskiego, a ten strzelił na bramkę Pogoni. Piłkę na róg odbił Jakub Bursztyn.
40' Po strzale Radosława Majewskiego broni Dawid Kudła.
40' Radosław Majewski z wolnego a lewo do Huberta Matyni, ten dośrodkował, ale nikt nie zamknął akcji w polu karnym.
39' Faul Michaela Heinlotha na Ikerze Guarrotxenie.
38' zmiana Alexandre Cristovao wszedł za Vamarę Sanogo.
38' Kontra Zagłębia. Lewą stroną ruszył Žarko Udovičić, łatwo poradził sobie z Davidem Stecem, ale w polu karnym brakowało Vamary Sanogo, więc Serb sfinalizował akcję niecelnym strzałem z ostrego kąta.
37' kontuzja Vamara Sanogo usiadł na murawie i znoszą go z boiska noszowi.
36' Vamara Sanogo pokazuje, że jednak nie jest w stanie dłużej zagrać.
36' Radosław Majewski w środku boiska faulował Sebastiana Milewskiego.
36' Vamara Sanogo z lewego skrzydła zagrał piłkę w pole karne, ale Jakub Bursztyn uprzedził Szymona Pawłowskiego.
35' Szymon Pawłowski na spalonym po podaniu Konrada Wrzesińskiego.
34' Vamara Sanogo porozmawiał przy bocznej linii z Michalem Farkasem i wrócił na boisko, a Alexandre Cristovao wrócił z ławki na rozgrzewkę.
33' Rajd Kamila Drygasa zakończony nieudaną próbą minięcia Piotra Polczaka przed polem karnym.
32' To już wygląda na koniec gry Francuza w dzisiejszym meczu. Do ławki rezerwowych podbiegł z rozgrzewki Alexandre Cristovao.
31' Spas Delew wybił piłkę na aut, bo w polu karnym Pogoni leży Vamara Sanogo.
31' Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu. Nie udało się oddać strzału Patrikowi Mrazowi, a wszystko wyjaśnił Tomas Podstawski.
30' Vamara Sanogo zablokowany przez Huberta Matynię. Róg dla sosnowiczan.
29' Patrik Mraz wślizgiem zatrzymał rajd Davida Steca.
28' Kamil Drygas podawał już zza końcowej linii boiska.
27' żóta kartka Vamara Sanogo ukarany za faul na Sebastianie Walukiewiczu.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Matyni za faul na Konradzie Wrzesińskim.
26' Zvonimir Kożulj wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Interweniował Konrad Wrzesiński.
26' Spas Delew na prawej stronie pola karnego podawał do nikogo.
25' Hubert Matynia faulowany na własnej połowie przez Konrada Wrzesińskiego.
24' Rzut wolny rozegrany pomiędzy Radosławem Majewskim i Hubertem Matynią. Po strzale tego drugiego piłka odbija się od Sebastiana Milewskiego i ostatecznie ląduje w rękawicach Dawida Kudły.
23' Spas Delew podawał do Davida Steca. Obrońca Pogoni był faulowany przed boczną linią pola karnego przez Patrika Mraza.
21' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z narożnika boiska strzał głową oddał Piotr Polczak. Piłka w rękach Jakuba Bursztyna.
21' Spas Delew blokuje wrzutkę Žarko Udovičicia i mamy trzeci róg.
20' Faul Davida Steca na Konradzie Wrzesińskim.
20' Strata Žarko Udovičicia, któremu piłkę odebrał Radosław Majewski, ale Serb zdążył wrócić i przerwać akcję gracza Pogoni
18' Po podaniu Huberta Matyni strzelał Radosław Majewski, który chyba przeszkodził w tej sytuacji Ikerowi Guarrotxenie. Niecelnie.
17' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu celny strzał głową oddał Mateusz Cichocki. Piłkę przed linią bramkową klatką piersiową zagrał Tomas Podstawski, a potem złapał ją Jakub Bursztyn.
16' Konrad Wrzesiński zaatakował prawą stroną boiska. W polu karnym podawał w stronę Vamary Sanogo, ale piłkę na róg wybił Radosław Majewski.
15' Z dystansu uderzył Tomas Podstawski i piłka otarła się o słupek, a następnie wyszła poza boisko.
14' Hubert Matynia uciekł Konradowi Wrzesińskiemu i strzelił w boczną siatkę, ale sędzia wcześniej sygnalizował spalonego.
13' David Stec wrzucił z prawej flanki. W polu bramkowym pewnie interweniował Dawid Kudła.
13' Rzut wolny dla Pogoni z lewego skrzydła. Podbita przez Piotra Polczaka piłka ląduje w rękach Dawida Kudły.
11' Płaski strzał Zvonimira Kożulja z około 20 metrów po rajdzie środkiem boiska. Daleko od bramki.
11' Konrad Wrzesiński dośrodkował z prawej strony boiska, a Sebastian Walukiewicz uprzedził w powietrzu Vamarę Sanogo.
10' Tomas Podstawski zagrał w pole karne do Ikera Guarrotxeny, a Hiszpan uderzył prawą nogą w długi róg i minimalnie chybił
10' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po podaniu Mariusza Malca.
9' Sebastian Milewski przerywa akcję gospodarzy faulem na Ikerze Guarrotxenie jeszcze na połowie Pogoni.
8' Zagłębie jeszcze zostało z piłką na połowie Pogoni, ale Konrada Wrzesińskiego ograł Zvonimir Kożulj.
8' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę wybił Tomas Podstawski.
8' Vamara Sanogo wrócił na boisko.
7' Po akcji Patrika Mraza mamy pierwszy rzut rożny.
6' Przed polem karnym leży Vamara Sanogo. Na murawę wbiegli fizjoterapeuci z Sosnowca.
6' Zagłębie próbowało ruszyć z kontrą, ale Tomas Podstawski przerwał akcję Szymona Pawłowskiego.
5' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Vamary Sanogo. Francuz przy końcowej linii ograł Mariusza Malca, ale przy próbie strzału został zablokowany przez Tomasa Podstawskiego.
4' Po wrzutce Patrika Mraza z lewego skrzydła piłkę wybija Sebastian Walukiewicz.
4' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła w kierunku Žarko Udovičicia. Piłkę wybija poza pole karne David Stec.
3' Michael Heinloth wrzuił piłkę w pole karne, ale Žarko Udovičić stracił futbolówkę na rzecz Spasa Delewa.
1' Kamil Drygas podał przed pole karne do Ikera Guarrotxeny, który jeszcze szukał odegrania w "szesnastkę". Piłka padła łupem Dawida Kudły.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:29 "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców" - skanduje młyn Pogoni. Zapewne wynika to z problemów z wejściem na sektor gości. "Zawsze i wszędzie policja jebana będzie" oraz "Piłka nożna dla kibiców" niesie się z łuku.
0' 15:26 W tunelu prowadzącym z budynku klubowego na boisko już widać trójkę sędziowską ubraną w błękitne koszulki, która wyprowadzi na murawę graczy obu zespołów. Sosnowiczanie zmienili dziś koszulki z czarnych, w których ostatnio grali, na czerwone, a do tego są białe spodenki i czerwone getry. Na czarno nie mogliśmy zagra, bo gospodarze grają w swoich tradycyjnych granatowo-bordowych strojach, a czerń by się trochę z nimi gryzła.
0' 15:20 Wyjazd do Szczecina jest najdłuższą wyprawą, jaka w Lotto Ekstraklasie czeka na piłkarzy i kibiców Zagłębia. Liczymy na to, że zarówno zawodnicy, jak i fani nie przejechali tych 600 kilometrów na próżno. W poprzednich dwóch sezonach Zagłębie wygrywało ostatnie mecze na wyjazdach. Czemu w tym roku miałoby być inaczej?
0' 15:15 Bardzo ciekawy sposób prezentacji składu Pogoni. Spiker wyczytuje nazwiska graczy pierwszej jedenastki, a na murawie ustawieni są młodzi piłkarze Pogoni w koszulkach dorosłych piłkarzy. Spiker wyczytuje zarówno nazwisko młodzików, jak i seniorów. Fajna sprawa dla młodych grajków. Podobny sposób widzieliśmy już w Gdańsku, ale tam chyba młodzi gracze nie mieli koszulek z numerami swoich odpowiedników.
0' 15:10 Pewne jest, że niestety Zagłębie nie poprawi swojej pozycji w tabeli po dzisiejszym meczu. Strata sosnowiczan do 15. miejsca w tabeli wynosi 4 punkty, więc jedno spotkanie nie jest w stanie zniwelować takiej różnicy. Co najwyżej możemy się przybliżyć do Miedzi Legnica i Górnika Zabrze. Oczywiście pod warunkiem, że oba te zespoły pogubią punkty. Nie ma jednak wątpliwości, że o punkty będzie dziś trudno. Pogoń wygrała siedem z ostatnich dziewięciu meczów, a na własnym boisku wygrała pięć razy z rzędu, pokonując między innymi Legię Warszawa i Lecha Poznań.
0' 15:00 Wizyta Zagłębia w Szczecinie wywołała bardzo wielką mobilizację w szeregach miejscowej policji. Stolica zachodniopomorskiego jest dziś miastem oblężonym. Na przystadionowym parkingu stoją dziesiątki policyjnych wozów. Pojawiły się także więźniarka i armatka wodna. Aby zapewnić obsadę w służbach ochrony sprowadzano ludzi z kilku województw. Co ciekawe, są tu także pracownicy ochrony, którzy obsługują mecze na Stadionie Ludowym. Jak powiedział nam jeden z pracowników służb porządkowych, jeszcze nigdy za czasów jego pracy nie było tutaj takiej mobilizacji. Podobno policja od trzech dni ćwiczyła na stadionie Pogoni "na sucho".
0' 14:50 Także trzech zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu dokonał trener Pogoni Kosta Runjaić. Podobnie jak w przypadku Zagłębia jedna zmiana była wymuszona kartkami - za "czerwień" obejrzaną w poniedziałek w Gliwicach pauzuje Łukasz Załuska. Za niego zagra Jakub Bursztyn. Na ławce usiadł Sebastian Kowalczyk, za którego od pierwszej minuty wystąpi Spas Delew. Z kolei za kontuzjowanego Adama Buksę do pierwszej jedenastki powrócił Kamil Drygas, ale najprawdopodobniej zagra w środku pola, a do ataku przesunięty zostanie Hiszpan z Kraju Basków Iker Guarrotxena.
0' 14:40 Znamy już skład, w jakim przystąpią do dzisiejszego meczu podopieczni Valdas Ivanauskas. Szkoleniowiec sosnowiczan dokonał trzech zmian w porównaniu do meczu z Zagłębiem Lubin. Z powodu czterech żółtych kartek ze składu wypadł Arkadiusz Jędrych, którego w jedenastce zastąpił Piotr Polczak. W niedzielę "wędkę" już po 23 minutach gry dostał Dejan Vokić i dziś Słoweniec rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty zagra Sebastian Milewski. Za kadencji nowego trenera "Majlo" zagrał w wyjściowym składzie tylko w meczu z Miedzią Legnica. Potem zaliczył epizod w końcówce spotkania w Gliwicach, a dziś znowu zyskał zaufanie szkoleniowca. Trzecia zmiana to posadzenie na ławce irytującego ostatnio Alexandre Cristovao. Za niego zagra Žarko Udovičić.
0' 14:30 Witamy ze Szczecina i zapraszamy na relację z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy między Pogonią a Zagłębiem Sosnowiec.
Gorzki jubileusz UdovičiciaGorzki jubileusz Udovičicia O wczorajszym spotkaniu z Pogonią Szczecin pewnie wszyscy wolelibyśmy zapomnieć. Zagłębie znowu przegrało i jeszcze bardziej skomplikowało sobie ligową sytuację. Jednak z jednego powodu ten mecz był wyjątkowy.   » Czytaj więcej
ZSTV: Doping Zagłębiaków w SzczecinieZSTV: Doping Zagłębiaków w Szczecinie Prezentujemy wideo z dopingu kibiców Zagłębia Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Pogonią w Szczecinie. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć ze SzczecinaGaleria zdjęć ze Szczecina Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia jest aż 85 fotografii. » Czytaj więcej
Ze Szczecina na tarczyZe Szczecina na tarczy Zagłębie przegrało w Szczecinie 0:1 po golu Spasa Delewa w 63. minucie. Nasz zespół grał od 74. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Alexandre Cristovao. W doliczonym czasie gry Dawid Kudła obronił karnego. » Czytaj więcej