2018-12-02, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: (4-5-1)
1:2(1:2)
Zagłębie Lubin
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth (75' 24. Bartłomiej Babiarz) 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 66. Adam Banasiak 72. Dejan Vokić (23' 22. Žarko Udovičić) 8. Szymon Pawłowski 42. Alexandre Cristovao (90+3' 10. Callum Rzonca) 27. Vamara Sanogo     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 21. Sebastian Milewski 25. Piotr Polczak 70. Nuno Malheiro   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Bartłomiej Pawłowski 10' 0:2 - Bartłomiej Pawłowski 12' 1:2 - Vamara Sanogo 33'
15' Sasa Balić 45+1' Bartosz Slisz 53' Patrik Mraz 63' Maciej Dąbrowski 65' Filip Starzyński 90+4' Arkadiusz Jędrych
30. Dominik Hładun 2. Bartosz Kopacz 5. Maciej Dąbrowski 33. Lubomir Guldan 3. Sasa Balić 11. Bartłomiej Pawłowski (75' 28. Mateusz Matras) 99. Bartosz Slisz 19. Filip Jagiełło (82' 26. Jakub Mares) 18. Filip Starzyński 39. Damjan Bohar (90+6' 77. Łukasz Moneta) 89. Patryk Tuszyński   Rezerwowi: 29. Piotr Leciejewski 13. Dawid Pakulski 23. Daniel Dziwniel 24. Jakub Tosik Trener: Ben van Dael
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Bartosz Heinig (Gdańsk), Techniczny: Robert Marciniak (Kraków). VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), AVAR: Jarosław Przybył (Kluczbork)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 3 sekundach gry sędzia Wojciech Myć zakończył drugą połowę meczu.
90+6' zmiana Łukasz Moneta wchodzi na boisko za Damjana Bohara.
90+5' Callum Rzonca sfaulował Macieja Dąbrowskiego.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul.
90+3' zmiana Callum Rzonca zmienia Alexandre Cristovao.
90+3' Patrik Mraz przymierzył z ponad 25 metrów. Broni Dominik Hładun
90+2' Kontra lubinian. JakubMares traci futbolówkę w polu karnym.
90+2' Szybkie rozegranie rogu zakończone stratą piłki.
90+1' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny.
90' doliczony czas +5
90' Filip Starzyński z rzutu wolnego strzelił wysoko nad bramką.
90' Arkadiusz Jędrych faulował Mateusza Matrasa.
89' Goście już grają na czas w narożniku boiska.
89' Z wolnego wrzucał Filip Starzyński, a Vamara Sanogo wybił piłkę głową na róg.
88' Arkadiusz Jędrych zagrał piłkę ręką na 30. metrze.
87' Rośli defensorzy z Lubina znowu wygrali walkę w powietrzu w polu karnym.
87' Konrad Wrzesiński wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
85' Žarko Udovičić dograł piłkę z lewej strony boiska na bliższy słupek do Alexandre Cristovao, ale gracz z Angoli spudłował i jeszcze doznał jakiegoś urazu, bo konieczna jest interwencja maserów.
84' Damjan Bohar w kontrze podał na lewą stronę do Jakuba Maresza. Po strzale Czecha piłkę łapie Dawid Kudła.
82' zmiana Druga zmiana w zespole gości - Jakub Mares za Filipa Jagiełłę.
82' Faul Bartłomieja Babiarza na Filipie Jagielle.
82' Maciej Dąbrowski wybił piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
81' Nieudana próba strzału w wykonaniu Sasy Balicia po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.
80' Faul Patrika Mraza na Patryku Tuszyńskim.
79' Patryk Tuszyński sfaulował Bartłomieja Babiarza na połowie sosnowiczan.
78' Konrad Wrzesiński podał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, ale ten pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.
76' Faul Bartosza Slisza na Szymonie Pawłowskim w środku boiska.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu Sosnowiec - Bartłomiej Babiarz za Michaela Heinlotha.
75' zmiana Pierwsza zmiana w zespole z Lubina. Mateusz Matras za Bartłomieja Pawłowskiego.
75' Lekki strzał Bartłomieja Pawłowskiego z którym Dawid Kudła nie ma kłopotów.
73' Tym razem dla odmiany niedokładnie dośrodkował z prawej strony Szymon Pawłowski.
72' Niedokładne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewej strony boiska.
71' Konrad Wrzesiński nie opanował piłki podanej przez Adama Banasiaka.
70' Z rogu wrzucał Filip Starzyński. Piłkę wybił jeden z naszych graczy.
70' Rzut rożny dla gości po interwencji Konrada Wrzesińskiego.
68' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka jeden gracz gości trafił piłką w polu karnym swojego kolegę. Gracze z Sosnowca domagali się rzutu karnego, ale sędzia puścił grę.
68' Sędzia techniczny naprawił sprzęt sędziego głównego i gramy.
66' Chwila przerwy w grze. Sędzia Wojciech Myć ma problemy techniczne ze sprzętem.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Starzyńskiego za faul na Vamarze Sanogo.
64' Alexandre Cristovao z lewej strony boiska dograł przed bramkę. Piłkę wybił Sasa Balić.
63' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Szymon Pawłowski. Górą defensywa gości.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Dąbrowskiego za faul na Vamarze Sanogo.
62' Dośrokoał Sasa Balić, a Patrik Mraz wygrał walkę w powietrzu z Bartłomiejem Pawłowskim.
61' Bardzo niedokładne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła
60' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Lubomir Guldan lepszy od Vamary Sanogo.
60' Bartłomiej Pawłowski zablokowany przez Michaela Heinlotha na skraju pola karnego.
59' Vamara Sanogo zrównał się dziś w liczbie strzelonych bramek z Hadisem Zubanoviciem. Obaj mają po 18 trafień i są najskuteczniejszymi obcokrajowcami w historii Zagłębia.
57' Tym razem po kornerze Lubomir Guldan wygrał walkę w powietrzu z Vamarą Sanogo.
57' Gorąco pod bramką gości. Z rogu wrzucał Szymon Pawłowski. Po strzale Žarko Udovičicia piłkę wybił sprzed bramki jeden z graczy z Lubina, a dobitka Arkadiusza Jędrycha zablokowany i mamy kolejny korner.
56' Mamy róg po rajdzie Konrada Wrzesińskiego.
56' Strzał Filipa Jagiełły z 18 metrów zablokowany przez Arkadiusza Jędrycha.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Bartłomieju Pawłowskim.
51' Po dośrodkowaniu Filipa Statrzyńskiego piłka odbija się od Lubomira Guldana i wychodzi poza boisko.
51' Michael Heinloth wybił piłkę na rzut rożny
49' Bartłomiej Pawłowski niedokładnie dośrodkował z prawej strony pola karnego.
48' Złe dogranie Vamary Sanogo w pole karne. Szkoda.
47' W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45+1' doliczony czas +1
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Slisza za faul na Žarko Udovičiciu.
45' Patrik Mraz wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Sasy Balicia.
44' Ależ okazja dla sosnowiczan. Konrad Wrzesiński z prawej strony pola karnego dograł piłkę do Žarko Udovičicia, a ten uderzył piłkę przy słupku. Dominik Hładun w ostatniej chwili uratował lubinian od straty bramki.
42' Dominik Hładun interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewego skrzydła.
41' Z rzutu wolnego z ostrego kąta uderzał Filip Starzyński. Dawid Kudła wypiąstkował piłkę.
41' Sasa Balić faulowany przez Alexandre Cristovao.
40' Michael Heinloth wybija piłkę głową po wrzutce Sasy Balicia.
40' Z 25 metrów uderzał Filip Starzyński. Trafił w plecy stojącego przed polem karnym Mateusza Cichockiego.
39' Lewą nogą z ponad 20 metrów przymierzył Vamara Sanogo. Broni Dominik Hładun.
37' Kontrę lubinian powstrzymał wyjściem na 25. metr Dawid Kudła.
37' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego strzelał Žarko Udovičić, ale został zablokowany przez Filipa Starzyńskiego.
36' Patrik Mraz dośrodkował z lewego skrzydła przed bramkę, a Lubomir Guldan uprzedził Alexandre Cristovao i wybił piłkę na róg.
35' Filip Jagiełło faulowany na własnej połowie.
35' Bartosz Slisz fauluje Szymona Pawłowskiego jeszcze na naszej połowie.
34' Arkadiusz Jędrych wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
33' gol - piłka nożna 1:2 Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego małe zamieszanie w polu karnym, Patrik Mraz przy próbie strzału trafił w rywala, aż w końcu piłka trafiła do Vamary Sanogo, który świetnie złożył się do strzału z woleja lewą nogą z 11 metrów i pokonał Dominika Hładuna. Było w tym trochę przypadku i szczęścia, ale liczy się gol.
31' Celny strzał sosnowiczan. Po akcji lewą stroną boiska w wykonaniu Žarko Udovičicia Konrad Wrzesiński podał do Vamary Sanogo, który z około 10 metrów strzelił na bramkę gości. Dominik Hładun odbił piłkę, a potem został sfaulowany przez Francuza przy próbie dobitki.
29' Bartłomiej Pawłowski po akcji prawą stroną boiska podał w pole karne do Patryka Tuszyńskiego, ale ten przy strzale został zablokowany przez Arkadiusza Jędrycha.
28' Filip Starzyński faulował Adama Banasiaka.
27' Powinno być 0:3. Bartłomiej Pawłowski w kontrze wyłożył piłkę na 12. metr do Damjana Bohara, ale ten przekombinował. Próbował przelobować Dawida Kudłę, jednak nie trafił w bramkę.
27' Gości wynik urządza, więc nie muszą szarpać, a sosnowiczanie nie potrafią nic skonstruować. Słabo to wygląda.
25' Žarko Udovičić po wejściu na boisko gra na lewej pomocy. Alexandre Cristovao zszedł na "dziesiątkę", a Szymon Pawłowski gra na "ósemce".
23' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Žarko Udovičić za Dejana Vokicia.
22' Z rogu wrzucał Szymon Pawłowski, a piłkę nad bramką posłał głową Arkadiusz Jędrych.
22' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę na róg wybija Maciej Dąbrowski.
21' Pierwszy raz w dzisiejszym meczu pokazał się Konrad Wrzesiński. Niestety, złym przyjęciem piłki i stratą.
20' Sosnowiczanie wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.
19' Arkadiusz Jędrych sfaulował Patryka Tuszyńskiego.
16' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę wybija Maciej Dąbrowski.
16' Alexandre Cristovao nabił piłkę o Macieja Dąbrowskiego i mamy rzut rożny.
16' Bartłomiej Pawłowski w swojej karierze strzelił już Zagłębiu jedną bramkę, a miało to miejsce wiosną 2012, gdy grał w Jarocie Jarocin. Sosnowiczanie przegrali wówczas 0:2 w meczu II ligi zachodniej.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Sasy Balicia za faul na Michaelu Heinlothcie.
12' gol - piłka nożna 0:2 Damjan Bohar podał z prawego skrzydła w pole karne, a Bartłomiej Pawłowski zabawił się z naszą defensywą i technicznym strzałem pokonał Dawida Kudłę.
11' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego interweniują gracze gości.
11' "Zagłębie grać, kurwa mać" - niesie się z trybun Ludowego po stracie bramki.
10' gol - piłka nożna 0:1 Filip Jagiełło zagrał z prawej strony pola karnego przed bramkę. Patryk Tuszyński odegrał do tyłu do Bartłomieja Pawłowskiego, a ten pokonał Dawida Kudłę strzałem prawą nogą z około 5 metrów.
9' Adam Banasiak faulował Damjana Bohara.
8' Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego na spalonym Patryk Tuszyński.
7' Alexandre Cristovao faulował Sasę Balicia z boku boiska przed polem karnym.
7' Krótkie rozegranie rogu między Filipem Starzyńskim a Damjanem Boharem. Akcję kończy wybicie piłki z pola karnego przez Patrika Mraza.
6' Patrik Mraz powstrzymał atak Patryka Tuszyńskiego. Róg dla lubinian.
6' Alexandre Cristovao faulował w ataku Sasę Balicia.
5' Filip Starzyński nie sięgnął w polu karnym piłki zagranej z prawego skrzydła przez Bartłomieja Pawłowskiego.
4' Zbyt mocne dośrodkowanie Filipa Jagiełły w stronę Damjana Bohara.
2' Vamara Sanogo faulował w ataku.
1' Damjan Bohar faulował w ataku Michaela Heinlotha.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 15:29 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci Włodzimierza Mazura. Wczoraj minęła 30. rocznica śmierci tego wybitnego piłkarza Zagłębia.
0' 15:26 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Goście cali na pomarańczowo.
0' 15:20 Valdas Ivanauskas do tej pory w Lotto Ekstraklasie tylko raz zmierzył się z klubem prowadzonym przez obcokrajowca i przegrał 0:2 z Wisłą Płock, której trenerem jest Hiszpan Kibu Vicuna. Zagłębie za Valdasa Ivanauskasa punktowało tylko z zespołami prowadzonymi przez Polaków - Dominika Nowaka, Macieja Stolarczyka i Waldemara Fornalika. Ben van Dael na razie nie zdobył żadnego punktu. Trzy mecze pod jego wodzą zakończyły się porażkami lubinian.
0' 15:10 Zagłębie Sosnowiec jeszcze nigdy nie wygrało z Zagłębiem Lubin w meczu o ligowe punkty. Jedyny triumf sosnowiczan nad "miedziowymi" miał miejsce w sierpniu 1977 w Pucharze Polski. Pora więc na premierową wygraną nad lubinianami, którzy nie potrafili odnieść zwycięstwa w dziewięciu poprzednich meczach w Lotto Ekstraklasie.
0' 15:00 Nie da się ukryć, że wyniki dotychczas rozegranych meczów 17. kolejki Lotto Ekstraklasy nie ułożyły się zbyt dobrze dla Zagłębia. Górnik Zabrze i Miedź Legnica wygrały wczoraj swoje mecze i pewnie jest, że po tej kolejce nie opuścimy strefy spadkowej, ale jeśli wygramy, to będziemy tracili do zajmującej 10. miejsce w tabeli Wisły Płock zaledwie 3 punkty. Jest więc o co grać i mecz z Zagłębiem Lubin ma bardzo duże znaczenie dla sosnowiczan.
0' 14:50 Drużyna z Lubina przegrała cztery ostatnie spotkania, ale trener Ben van Dael nie robił rewolucji w składzie. Tylko dwie zmiany w porównaniu do poprzedniego, przegranego 0:1 meczu z Legią, z czego jedna wymuszona. Były reprezentant Polski Adam Matuszczyk pauzuje za cztery żółte kartki. W jego miejsce do jedenastki wskoczył Bartosz Slisz, a za Dawida Pakulskiego zagra nieobecny w meczu z Legią Bartłomiej Pawłowski.
0' 14:40 Znamy już skład, jaki desygnował do gry przeciwko Zagłębiu Lubin trener Valdas Ivanauskas. Nie ma niespodzianek. Od pierwszej minuty zagra dokładnie taka sama jedenastka, która wystąpiła w poprzedni piątek w Gliwicach. Dwie zmiany są za to w siódemce rezerwowych. Poza kadrą znależli się Adam Kokoszka i Mello, a w ich miejsce do meczowej osiemnastki wskoczyli nieobecni na Piaście Piotr Polczak i Callum Rzonca.
0' 14:30 Witamy ze Stadionu Ludowego na pierwszym z czterech grudniowych meczów Zagłębia Sosnowiec.
Dawid Kudła po porażce z LubinemDawid Kudła po porażce z Lubinem Dawid Kudła w rozmowie z klubowymi mediami skomentował wczorajszy mecz z Zagłębiem Lubin przegrany przez naszą drużynę 1:2.   » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z Lubinem Druga galeria zdjęć z meczu z Lubinem Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć z meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Zagłębiem LubinZdjęcia z meczu z Zagłębiem Lubin Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zagłębiem Lubin. Do obejrzenia w niej 46 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z LubinemKonferencja prasowa po meczu z Lubinem Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trener Sosnowiczan, Valdas Ivanauskas oraz szkoleniowiec drużyny z Lubina, Ben Van Dael. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie LubinSkrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin Na oficjalnej stronie Ekstraklasy SA można już obejrzeć trwający niespełna 5 minut skrót meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zagłębiem Lubin. » Czytaj więcej
Załamanie zamiast przełamaniaZałamanie zamiast przełamania Zagłębie Sosnowiec przegrało z Zagłębiem Lubin 1:2 i sytuacja w tabeli sosnowiczan staje się coraz gorsza. oba gole dla gości strzelił Bartłomiej Pawłowski (10' i 12'). Dla gospodarzy trafił Vamara Sanogo (33') » Czytaj więcej