2018-11-10, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Płock
2:0(1:0)
Stroje: czarne (4-5-1)
30. Thomas Dähne 20. Cezary Stefańczyk 18. Alan Uryga 26. Igor Łasicki 2. Marcin Warcholak 7. Nico Varela 8. Dominik Furman 6. Damian Rasak (74' 5. Bartłomiej Sielewski) 4. Damian Szymański 10. Giorgi Merebaszwili (86' 19. Karol Angielski) 21. Ricardinho (84' 11. Carlitos)  Rezerwowi: 31. Bartłomiej Żynel 5. Bartłomiej Sielewski 16. Oskar Zawada 19. Karol Angielski 22. Krystian Miś 23. Semir Stilić   Trener: Kibu Vicuna
1:0 - Ricardinho 31' 2:0 - Dominik Furman 90+3' (k.)
66' Dejan Vokić 88' Alan Uryga 90+1' Mateusz Cichocki 90+2' Adam Banasiak
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych  16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 42. Alexandre Cristovao 66. Adam Banasiak 72. Dejan Vokić (70' 2. Patrik Mraz) 8. Szymon Pawłowski 77. Konrad Wrzesiński 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 21. Sebastian Milewski 24. Bartłomiej Babiarz 28. Mello 70. Nuno Malheiro   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk) - Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa), Bartosz Heinig (Gdańsk). Techniczny: Łukasz Szczech (Warszawa), VAR: Paweł Raczkowski (Warszawa), AVAR: Michał Obukowicz (Warszawa)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Kontra Wisły zakończona złym podaniem Nico Vareli.
90+3' gol - po karnym 2:0 Dominik Furman pokonał Dawida Kudłę "Panenką".
90+2' żóta kartka Adam Banasiak ukarany za dyskusje z sędzią.
90+1' żóta kartka Mateusz Cichocki odpycha w polu karnym Carlitosa. Rzut karny dla gospodarzy i żółta kartka.
90+1' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Dominika Furmana,
90' Po rzucie rożnym sosnowiczanie faulują w okolicy narożnika boiska.
89' Kontra Wisły. Po strzale Carlistosa z lewej strony pola karnego piłkę odbija Dawid Kudła, który interweniuje po chwili przy dobitce Nico Vareli. Róg dla Wisły.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Alana Urygi za faul na Vamarze Sanogo.
88' Dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego i dwa zablokowane strzały gospodarzy w polu karnym przez sosnowiczan.
87' Karol Angielski faulowany przez Arkadiusza Jędrycha.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Karol Angielski za Giorgiego Merebaszwiliego.
85' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Piłkę głową wybija Bartłomiej Sielewski.
84' zmiana Ricardinho już schodzi z murawy na dobre. Zmienia go Calo Oliveira aka Carlitos.
84' Ricardinho wymaga pomocy od masażystów. Na boisko już wbiegli nawet noszowi, ale Brazylijczyk sam schodzi z boiska
82' Bardzo zły strzał Damiana Szymańskiego z ponad 25 metrów.
81' Za mocne zagranie Szymona Pawłowskiego w stronę Konrada Wrzesińskiego. Piłkę łapie Thomas Daehne.
81' Po podaniu Damiana Szymańskiego Giorgi Merebaszwili niecelnie strzelał z 18 metrów.
80' Sosnowiczanie szybko rozegrali rzut rożny i grę wznowi z 5. metra Thomas Daehne.
80' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu wolnego piłkę na rzut rożny wybił Cezary Stefańczyk.
79' Szymon Pawłowski faulowany z boku boiska przez Marcina Warcholaka.
78' Po wrzucie z autu w pole karne niecelnie główkował Vamara Sanogo.
77' Adam Banasiak faulowany przez Ricardinho na połowie Zagłębia.
76' Kontra Zagłębia lewą stroną boiska. Po podaniu Žarko Udovičicia Vamara Sanogo faulował w ataku.
75' Thomas Daehne skiksował poza polem karnym, gdy chciał wybić piłkę do przodu. Zagłębie wywalczyło aut. Szybki wrzut Alexandre Cristovao. Konrad Wrzesiński strzelił na opuszczoną przez bramkarza Wisły bramkę, ale piłkę sprzed linii wybił jeden z płocczan.
74' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle. Bartłomiej Sielewski za Damiana Rasaka.
73' Patrik Mraz dośrodkował z lewego skrzydła. Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Alexandre Cristovao.
71' Prostopadła piłka od Adama Banasiaka. Thomas Daehne wybija piłkę z 18. metra.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Patrik Mraz za Dejana Vokicia.
69' Ricardinho podał do Cezarego Stefańczyka, który dośrodkował już poza końcową linią.
68' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rogu.
68' Nico Varela założył siatkę Michaelowi Heinlothowi, któremu w sukurs przyszedł Konrad Wrzesiński i wybił piłkę na róg.
67' Dominik Furman zagrał dochodzącą piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Futbolówka w rękach Dawida Kudły.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Dejana Vokicia za faul na Marcinie Warcholaku.
65' Niecelny strzał Giorgiego Merebaszwiliego z około 20 metrów.
65' Rajd Damiana Szymańskiego środkiem boiska przerwany przez Mateusza Cichockiego.
64' Na spalonym Nico Varela.
63' Konrad Wrzesiński podał na lewą stronę do Vamary Sanogo, który dośrodkował na 6. metr, a Alexandre Cristovao główkował nad bramką.
62' Dominik Furman próbował zaskoczyć Dawida Kudłę bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Nasz golkiper jest jednak czujny.
61' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego próbował główkować Alan Uryga, Kończy się rzutem rożnym.
60' Rzut wolny dla Wisły za zagranie ręką przez Dejana Vokicia.
59' Próba strzału zza pola karnego w wykonaniu Dejana Vokicia.
59' Dominik Furman chciał chyba dośrodkować, a wyszło z tego podanie do Dawida Kydły.
58' Dominik Furman faulował w ataku Alexandre Cristovao.
57' Ricardinho faulowany przez Arkadiusza Jędrycha w środku boiska.
56' Dejan Vokić faulowany na swojej połowie przez Ricardinho.
55' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu główkowal Dejan Vokić. Broni bramkarz Wisły.
54' Mateusz Cichocki podał piłkę do Vamary Sanogo, który huknął z około 25 metrów. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Thomas Daehne.
53' Dominik Furman podał w pole karne do Giorgiego Merebaszwiliego. Gruzin znowu przegrał pojedynek z Michaelem Heinlothem.
51' Złe podanie Dejana Vokicia w kierunku Vamary Sanogo. Piłka poza boczną linią.
50' Giorgi Merebaszwili powstrzymany przez Michaela Heinlotha.
50' Alexandre Cristovao uprzedził na skrzydle Marcina Warcholaka.
49' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzucie z autu Marcina Warcholaka. Na spalony Alan Uryga.
48' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rogu piłkę z pola karnego wybił Alexandre Cristovao.
48' Dominik Furman krótko podał do Nico Vareli z rogu i wbiegł w pole karne, a potem oddał płaski strzał prawą nogą. Znowu Dawid Kudła wybija na róg.
47' Ricardinho zagrał w pole karne do Damiana Szymańskiego, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Dawid Kudła sparował piłkę na róg.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+6' gwizdek Po 50 minutach i 38 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+6' Po dośrodkowaniu Dejana Vokicia niecelnie główkował Mateusz Cichocki.
45+5' Zdaniem sędziego Dawid Kudła nie zasłużył na czerwoną kartkę. Gramy dalej.
45+3' Dominik Sulikowski podbiegł do monitora i ogląda sytuację, w której Dawid Kudła poza polem karnym obronił strzał Ricardinho.
45+2' Zagłębie wywalczyło rzut rożny, ale sędzia przerwał grę i czeka na konsultację z VAR w sprawie zagrania Dawida Kudły.
45+1' Ricardinho strzelał z około 30 metrów. Piłkę obronił głową poza polem karnym Dawid Kudła.
45+1' Giorgi Merebaszwili zakręcił naszą obroną, ale nie zdołał oddać strzału.
45' doliczony czas +2
45' Dejan Vokić faulowany w środku boiska przez Nico Varelę.
45' Szybko i źle rozegrany korner przez sosnowiczan.
44' Błąd bramkarza Wisły przy wyjściu do piłki. Piąstkuje piłkę na 25. metr, gdzie jest Alexandre Cristovao, ale szybko się płocki golkiper zrehabilitował, parując na róg uderzenie gracza z Angoli.
44' Za niskie dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego. Piłkę wybija Giorgi Merebaszwili.
43' Faul Igora Łasickiego na Konradzie Wrzesińskim z lewej strony boiska.
41' Nad stadionem w Płocku coraz większa mgła.
40' Dominik Furman posłał piłkę nad bramką z rzutu wolnego.
39' Giorgi Merebaszwili faulowany przez Michaela Heinlotha kilka metrów przed polem karnym.
38' Faul Marcina Warcholaka na Alexandre Cristovao.
37' Dośrodkowanie Damiana Szymańskiego z prawego skrzydła i interwencja Arkadiusza Jędrycha w polu karnym.
37' Dejan Vokić faulował Giorgiego Merebaszwiliego.
36' Igor Łasicki wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha
34' Dawid Kudła faulowany we własnym polu bramkowym przez Damiana Szymańskiego, który bardziej ucierpiał w tym starciu.
33' Historia się powtarza po raz ósmy w tym sezonie - Zagłębie jako pierwsze traci bramkę w meczu wyjazdowym.
31' gol - piłka nożna 1:0 Nico Varela przejął piłkę na własnej połowie i prostopadłym podaniem uruchomil Ricardinho, który uciekł środkowym obrońcom Zagłębia, wpadł w pole karne, zwiódł Dawida Kudłe i wpakował piłkę do siatki.
30' Vamara Sanogo nie sprostał duetowi Cezary Stefańczyk-Igor Łasicki.
28' Damian Szymański faulował Dejana Vokicia.
27' Po dośrodkowaniu Dejana Vokicia z rogu niecelnie główkował Arkadiusz Jędrych.
27' Konrad Wrzesiński podał przed pole karne do Dejana Vokicia. Strzał Słoweńca zablokowany na 5. metrze przez Nico Varelę. Róg dla Zagłębia.
26' Krótko rozegrany rzut rożny. Piłka wraca do Dominika Furmana, a po jego wrzutce sytuację wyjaśnia Alexandre Cristovao.
25' Dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka w pole karne. Arkadiusz Jędrych uprzedził Dominika Furmana i wybił piłkę na róg
25' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia odgwizdał faul w ataku w polu karnym Wisły.
24' Žarko Udovičić podawał do Vamary Sanogo, który w polu karnym został zablokowany przez rywala. Mamy róg.
23' Dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka z prawej strony boiska. W polu karnym Zagłębia przewrócił się Damian Szymański,
22' Dejan Vokić zderzył się z Damianem Rasakiem. Chwilę poleżał na murawie, ale już wszystko jest OK.
21' Konrad Wrzesiński po akcji Szymona Pawłowskiego wyłożył piłkę na 22. metr do Dejana Vokicia, a ten spudłował lewą nogą.
20' Z autu piłkę przed bramkę wrzucił Marcin Warcholak, a Damian Szymański nie potrafił oddać strzału.
20' Dośrodkowanie Marcina Warcholaka z lewej strony boiska. Piłkę na aut wybił Arkadiusz Jędrych.
19' Michael Heinloth zagrał prawą stroną w kierunku Vamary Sanogo, ale Francuz nie jest aż takim sprinterem.
18' Dominik Furman zdecydowanie za mocno podkręcił piłkę z rzutu rożnego.
17' Rajd Giorgiego Merebaszwiliego lewą stroną boiska. Akcję przerywa wybiciem na róg Michael Heinloth.
17' Po dośrodkowaniu Damiana Szymańskiego z prawego skrzydła piłkę wybija Michael Heinloth.
16' Rajd Nico Vareli prawą stroną boiska. Dośrodkowanie w pole bramkowe. Dawid Kudła odbija piłkę przed siebie, a resztę robią nasi obrońcy.
15' Adam Banasiak ze środka boiska wrzucił piłkę w pole karne w stronę nadbiegającego Konrada Wrzesińskiego, którego uprzedził Thomas Daehne,
15' Na połowie Zagłębia Vamara Sanogo faulowany przez Marcina Warcholaka.
14' Alexandre Cristovao i Konrad Wrzesiński już zdążyli zamienić się skrzydłami.
14' Nico Varela faulował Szymona Pawłowskiego.
12' Vamara Sanogo powalczył na lewej stronie boiska z Dominikiem Furmanem, odebrał mu piłkę i dośrodkował przed bramkę, gdzie nie było nikogo z sosnowiczan.
10' Masażyści Wisły udzielają pomocy swoim zawodnikom, którzy się zderzyli.
9' Przed polem karnym Wisły w interweniującego Thomasa Daehne wpadł Cezary Stefańczyk. Obrońcę Wisły jeszcze lekko odepchnął Szymon Pawłowski i sędzia uznał, że nasz gracz faulował.
9' Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rogu piłkę podaną przez Žarko Udovičicia łapie Dawid Kudła.
8' Giorgi Merebaszwili zagrał na prawą stronę pola karnego do Nico Vareli, który wrzucił piłkę przed bramkę. Na róg wybił Arkadiusz Jędrych
7' Szymon Pawłowski faulował Cezarego Stefańczyka.
5' Sektor gości zapełnia się niezorganizowaną grupą kibiców.
5' Ze środka pola karnego na prawą stronę podawał Szymon Pawłowski. Strzał na bramkę oddał Alexandre Cristovao, a na linii bramkowej piłkę złapał Thomas Daehne.
4' Igor Łasicki przerwał faulem już w środku boiska akcję Vamary Sanogo.
4' Žarko Udovičić blokuje dośrodkowanie Cezarego Stefańczyk i aut dla Wisły.
2' Cezary Stefańczyk dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu karnym Michael Heinloth pilnował Giorgiego Merebaszwiliego.
1' Sosnowiczanie zaczęli z Konradem Wrzesińskim na lewej pomocy i Alexandre Cristovao na prawej.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 15:31 Za nami cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" i za chwilę ruszamy do boju.
0' 15:27 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy oby zespołów. Z głośników słychać "Pierwszą Brygadę". Wisła Płock dziś zagra cała na niebiesko, a Zagłębie na czarno. Podobnie jak w poprzedniej kolejce, także i teraz mecze mają specjalną oprawę z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
0' 15:20 Na stadionie w Płocku Zagłębie jeszcze nie wygrało. W sezonach 1986/1987 i 2001/2002 padł tu bezbramkowy remis, a niemal dokładnie przed trzema laty ulegliśmy Wiśle 1:3. Na tamten mecz Zagłębie przyjechało zaledwie trzy dni po pucharowym triumfie nad Cracovią i niestety nie udało się na fali euforii po sukcesie nad klubem z Ekstraklasy odnieść kolejnej wygranej. Dziś do Płocka przyjechaliśmy w zgoła innych nastrojach - po przegranej 1:4 nad Jagiellonią Białystok.
0' 15:10 W dzisiejszym meczu w Płocku zagra najgorzej punktująca drużyna na własnym boisku z najgorzej punktującą drużyną na wyjazdach. Wisła w 7 meczach u siebie zdobyła 6 punktów, a Zagłębie z siedmiu wyjazdów przywiozło zaledwie dwa punkty - jeden zdobyty w Gdyni, a drugi w Krakowie. Kto dziś poprawi ten niekorzystny dorobek? Tutaj warto dodać, że Zagłębie jest jedyną drużyną w Lotto Ekstraklasie, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała na wyjeździe. W zeszłym roku sosnowiczanie na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo czekali aż do rundy rewanżowej. Czy w tym sezonie uda się to osiągnąć szybciej?
0' 15:00 Reporterką nSport+ na dzisiejszy mecz jest Daria Kabała-Malarz, która w niedziele prowadzi program "Piłka z góry". Dziś pani Daria musi się przestawić na piłkę z dołu - dołu tabeli. Zagłębie zajmuje w tabeli ostatnią pozycję, a Wisła jest dwunasta. Jeśli sosnowiczanie nie wygrają w Płocku, to zakończą pierwszą rundę rozgrywek na ostatniej pozycji.
0' 14:50 Po meczu z Wisłą w Krakowie Komisja Ligi nałożyła na kibiców Zagłębia zakaz wyjazdu zorganizowaną grupą na mecz w Płocku, ale jak nam się udało dowiedzieć, do tego pięknego mazowieckiego miasta wybrała się całkowicie niezorganizowana grupa, której celem była wizyta w miejscowym ogrodzie zoologicznym. Może więc "niezorganizowanym" uda się wejść na stadion Wisły. W każdym razie miejscowi są gotowi na ugoszczenie gości w ich sektorze.
0' 14:40 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszym meczu obie drużyny. W zespole z Sosnowca są trzy zmiany w porównaniu do meczu z Jagiellonią Białystok. Piotr Polczak pauzuje za cztery żółte kartki, a Patrik Mraz i Bartłomiej Babiarz usiedli na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki wskoczyli za to Mateusz Cichocki, Vamara Sanogo i Dejan Vokić. Najprawdopodobniej na lewej obronie zagra dziś Žarko Udovičić, a Alexandre Cristovao będzie biegał po jednym ze skrzydeł.
0' 14:30 Dzień dobry! Witamy ze stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Wisłą Płock a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu z WisłąDruga galeria zdjęć z meczu z Wisłą Prezentujemy drugą galerię zdjęć z wyjazdowego spotkania przeciwko Wiśle Płock. W środku 117 ujęć z płockiego stadionu » Czytaj więcej
Skrót meczu Wisła Płock - Zagłębie SosnowiecSkrót meczu Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec Ekstraklasa SA udostępniła na swojej stronie trwający niespełna 6 minut skrót meczu Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec.  » Czytaj więcej
Zdjęcia z PłockaZdjęcia z Płocka Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego spotkania rozegranego w Płocku przeciwko miejscowej Wiśle. W środku do 47 fotek. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PłockuKonferencja prasowa po meczu w Płocku Po spotkaniu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Płock, niestety przegranym dla Sosnowiczan, na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Kibu Vicuña.   » Czytaj więcej
Półmetek na dniePółmetek na dnie Zagłębie przegrało w Płocku z Wisłą 0:2 i po pierwszej rundzie fazy zasadniczej sezonu nasz zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. » Czytaj więcej