2018-10-20, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:1(2:1)
Miedź Legnica
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski (73' 24. Bartłomiej Babiarz) 66. Adam Banasiak (84' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 42. Alexandre Cristovao 27. Vamara Sanogo (33' 22. Žarko Udovičić)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Junior Torunarigha 16. Mateusz Cichocki 28. Mello   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Petteri Forsell 3' (k.) 1:1 - Szymon Pawłowski 12' 2:1 - Szymon Pawłowski 41' 3:1 - Fran Cruz 62' (s.)
19' Tomislav Bozić 45' Adam Banasiak 71' Alexandre Cristovao 75' Paweł Zieliński 81' Žarko Udovičić
0 słupki i poprzeczki 0
1. Łukasz Sapela 23. Paweł Zieliński 28. Kornel Osyra 24. Tomislav Bozić 5. Frank Adu Kwame (46' 17. Artur Pikk) 11. Juan Camara 26. Fran Cruz (70' 77. Mateusz Piątkowski) 22. Borja Fernandez 10. Petteri Forsell 21. Henrik Ojamaa (46' 4. Wojciech Łobodziński) 20. Mateusz Szczepaniak   Rezerwowi: 32. Anton Kanibołoćkyj 7. Łukasz Garguła 13. Adrian Purzycki 19. Grzegorz Bartczak   Trener: Dominik Nowak
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Konrad Sapela (Łódź), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny: Albert Różycki (Łódź). VAR: Krzysztof Jakubik (Siedlce, Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec! Zagłębie wreszcie wygrało!
90+4' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Artura Pikka z lewego skrzydła.
90+3' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia nad bramką z bliska strzelił Alexandre Cristovao.
90+2' Zagłębie próbowało zagrać zbyt koronkowo. Žarko Udovičić podał w polu karnym do Szymona Pawłowskiego, który chciał wjechać z piłką do bramki.
90+2' Artur Pikk dośrodkował w pole karne. Piłkę wyekspediował Bartłomiej Babiarz.
90' doliczony czas +5
88' Petteri Forsell przymierzył z rzutu wolnego w środek bramki. Broni Dawid Kudła.
87' Faul Michaela Heinlotha na Arturze Pikku.
87' Bartłomiej Babiarz sfaulował Borję Fernandeza.
86' Petteri Forsell huknął z rzutu wolnego z około 25 metrów pod poprzeczkę. Dawid Kudła wybił piłkę na róg. Świetna interwencja naszego bramkarza.
85' Zbigniew Dobrynin podbiegł do bocznej linii i rozmawia z Valdasem Ivanauskasem.
85' Petteri Forsell faulowany przez Dejana Vokicia.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Dejan Vokić za Adama Banasiaka.
83' Wojciech Łobodziński sfaulowany przez Bartłomieja Babiarza.
82' Konrad Wrzesiński rozpędził się na prawym skrzydle, ale za łatwo dał się powstrzymać Tomislavowi Boziciowi.
81' żóta kartka Szymon Pawłowski wypuścił Žarko Udovičicia, ale na śliskiej murawie Serb za mocno wypuścił pilkę i próbując ją zagrać sfaulował Łukasza Sapelę. Żółta kartka dla naszego gracza.
79' Po dośrodkowaniu Petteriego Forsella głowa strzelał Paweł Zieliński. Broni Dawid Kudła.
77' Płaski strzał Mateusza Piątkowskiego z okolicy narożnika pola karnego. Piłka mija bramkę.
75' żóta kartka Kontra Zagłębia przerwana faulem Pawła Zielińskiego na Konradzie Wrzesińskiego. Żółta kartka dla prawego obrońcy Miedzi.
75' Po dośrodkowaniu Juana Camary z rzutu wolnego piłkę wybił Alexandre Cristovao.
75' Bartłomiej Babiarz sfaulował Juana Camarę przy bocznej linii boiska.
74' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rogu.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Bartłomiej Babiarz za Sebastiana Milewskiego.
72' Było blisko czwartej bramki. Po podaniu Konrada Wrzesińskiego strzelał Alexandre Cristovao. Trafił w stojącego w polu bramkowym Kornela Osyrę, a dobitka Sebastiana Milewskiego była niecelna.
71' żóta kartka Konrad Wrzesiński podawał w polu karnym do Alexandre Cristovao, ale ten sfaulował Kornela Osyrę i obejrzał żółty kartonik.
70' Kibice Zagłębia siedzący na trybunie krytej nagrodzili Frana Cruza brawami i podziękowali mu za bramkę strzeloną dla sosnowiczan.
70' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Mateusz Piątkowski za Frana Cruza.
70' Niecelny strzał Frana Cruza z 25 metrów.
69' Do wejścia na boisko szykuje się Mateusz Piątkowski.
67' Dośrodkowanie Artura Pikka z lewego skrzydła nie znalazło adresata.
66' Dośrodkowanie Mateusza Szczepaniaka z prawej strony boiska. Z pola karnego strzelał Wojciech Łobodziński. Broni Dawid Kudła.
65' Złe podanie Pawła Zielińskiego w stronę Wojciecha Łobodzińskiego.
64' Zagłębie po raz drugi w tym sezonie prowadzi dwoma bramkami. Wcześniej udało się nam to w spotkaniu z Pogonią Szczecin wygranym 3:0.
62' gol samobójczy 3:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Patrik Mraz a swojego bramkarza pokonał głową Fran Cruz.
62' Szybki Konrad Wrzesiński uciekł rywalowi na skrzydle i dośrodkował przed bramkę. Piłkę na róg wybił Tomislav Bozić
61' Dwie interwencje Piotra Polczaka w polu karnym Zagłębia. Dwukrotnie zablokował strzały Frana Crruza. Najpierw Hiszpan uderzał nogą, a potem głową.
59' Z ponad 20 metrów w krótki róg uderzał Petteri Forsell. Dawid Kudła paruje piłkę na rzut rożny.
58' Sebastian Milewski kasuje akcję Miedzi w polu karnym.
58' Žarko Udovičić znowu łatwo ograł rywala, ale już było gorzej z dośrodkowaniem.
57' Miedź w natarciu. Po strzale Wojciecha Łobodzińskiego piłkę odbija Dawid Kudła, a dobitka Borjy Fernandeza jest niecelna.
56' Alexandre Cristovao odebrał piłkę Kornelowi Osyrze i wyłożył na 18. metr do Szymona Pawłowskiego. Płaski strzał naszego kapitana i obrona Łukasza Sapeli.
55' Sebastian Milewski strzelił nad bramką z około 20 metrów.
54' Łukasz Sapela wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
54' Žarko Udovičić z dużą łatwością ograł Pawła Zielińskiego. Akcję przerwał wybiciem na róg Kornel Osyra.
52' Wygląda na to, że Zagłębie miałoby rzut karny, bo Tomislav Bozić zagrał piłkę ręką w polu karnym, ale ponieważ wcześniej w środku boiska przy przechwycie piłki faulował Alexandre Cristovao, arbiter cofnął akcję.
51' Zbigniew Dobrynin wprowadził niezły burdel swoją decyzją. Nikt nie wie, czemu Miedź zaczęła rzutem wolnym ze środka boiska.
48' Zbigniew Dobrynin sprawdza na monitorze VAR, czy Alexandre Cristovao wcześniej nie faulował na czerwoną kartkę na środku boiska.
47' Žarko Udovičić podał z lewej strony boiska przed bramkę. Konrad Wrzesiński uderzył z około 7 metrów i trafił w Tomislava Bozicia. Mamy róg.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w drużynie Miedzi przed drugą połową. Artur Pikk i Wojciech Łobodziński w miejsce Franka Adu Kwame i Hernika Ojamy.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Zaczęło się fatalnie, ale potem już było tylko lepiej.
45+1' Podawał Mateusz Szczepaniak a Juan Camara z 18 metrów strzelił obok słupka.
45' doliczony czas +2
45' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Petterim Forsellu
44' Kibice Zagłębia gwiżdżą na sędziego, który nie odgwizdał ręki po zagraniu jednego z legniczan.
42' Szymon Pawłowski zdobył swoją 50. bramkę w Lotto Ekstraklasie. Gratulujemy! Wszystkie trzy bramki dla sosnowiczan zdobył z podań Konrada Wrzesińskiego, który tym samym ma już w swoim dorobku sześć asyst.
41' gol - piłka nożna 2:1 Z lewej strony boiska dośrodkował Konrad Wrzesiński. Tomislav Bozić nie trafił w piłkę w polu karnym i ta spadła pod nogi Szymona Pawłowskiego, który strzelił prawą nogą z około 14 metrów i pokonał Łukasza Sapelę.
41' Kontra Zagłębia, ale Alexandre Cristovao zamiast zagrać na lewo do Žarko Udovičicia zdecydował się sam sfinalizować akcję i stracił piłkę.
39' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego. Do wybitej z pola karnego piłki doskoczył na 20. metrze Sebastian Milewski i strzelił nad poprzeczką.
38' Fran Cruz sfaulował Szymona Pawłowskiego.
37' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu Piotr Polczak sfaulował rywala w walce o piłkę.
36' Łukasz Sapela dwie świetne interwencje w jednej akcji. Najpierw odbił piłkę po strzale Sebastiana Milewskiego zza pola karnego, a po chwili jeszcze lepiej interweniował parując na róg dobitkę Szymona Pawłowskiego z około 7 metrów.
36' Konrad Wrzesiński o jeden drybling za dużo w polu karnym.
36' Bardzo szybkie rozegranie rogu przez Miedź kończy się stratą piłki.
36' Mateusz Szczepaniak obił piłkę o Patrika Mraza i goście mają róg.
35' Kibice Miedzi śpiewają "Sto lat" dla obchodzącego dziś 36. urodziny Wojciecha Łobodzińskiego.
34' Žarko Udovičić po wejściu na boisko zajął lewe skrzydło, a do ataku przesunięty został Alexandre Cristovao.
33' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Žarko Udovičić zmienia Vamarę Sanogo.
32' Vamara Sanogo wyraźnie odczuwa uraz po starciu z Tomislavem Boziciem i za chwilę zejdzie z boiska.
31' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rzutu rożnego.
30' Po akcji Pawła Zielińskiego sędzia asystent pokazał na "piątkę", ale sędzia główny wskazał na rzut rożny.
28' Sebastian Milewski stracił piłkę na własnej połowie, ale zdążył wrócić przed pole karne i przerwał akcję gości.
27' Adam Banasiak faulowany w środku pola przez Frana Cruza.
26' Kontra Zagłębia. Alexandre Cristovao dograł piłkę z prawej strony boiska, a zamykający akcję Konrad Wrzesiński w pełnym biegu uderzył w bramkarza Miedzi.
25' Piotr Polczak wybił piłkę o dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rzutu wolnego.
23' Po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha z prawego skrzydła w polu karnym interweniował głową Paweł Zieliński.
22' Alexandre Cristovao z prawej strony pola karnego zagrał przed bramkę do Vamary Sanogo, który odegrał do tyłu do Konrada Wrzesińskiego, a ten spudłował z kilku metrów.
22' Frank Adu Kwame sfaulował Alexandre Cristovao.
21' Piotr Polczak faulowany przez Mateusza Szczepaniaka.
20' Z rzutu wolnego dośrodkował Patrik Mraz. Nieudana próba przedłużenia w wykonaniu Arkadiusza Jędrycha
19' żóta kartka Żółta kartka dla Tomislava Bozicia za faul na Vamarze Sanogo.
18' Dla Szymona Pawłowskiego gol w dzisiejszym spotkaniu jest drugim w tym sezonie, a zarazem 49. w Ekstraklasie. Po raz drugi w tym sezonie asystował mu Konrad Wrzesiński, dla którego była to piąta asysta w rozgrywkach, a zarazem trzecia w trzecim kolejnym meczu.
18' Fran Cruz faulował Vamarę Sanogo przy bocznej linii boiska. Jeszcze obyło się bez kartki.
17' Arkadiusz Jędrych wślizgiem powstrzymał Mateusza Szczepaniaka i jeszcze nabił piłkę o nogi gracza Miedzi, co dało nam aut.
16' Już po 12 minutach gry wiemy, że to jedenasty w tym sezonie mecz, w którym Zagłębie zdobyło bramkę, a zarazem jedenasty, w którym nasz zespół stracił gola.
16' Po podaniu Hernrika Ojamy zza pola karnego prawą nogą strzelił Borja Fernandez. Broni Dawid Kudła.
15' Konrad Wrzesiński urwał się prawą stroną boiska i wpadł z futbolówką w pole karne, ale tam powstrzymał go Tomislav Bozić
12' gol - piłka nożna 1:1 Michael Heinloth wypuścił na skrzydle Konrada Wrzesińskiego, który zagrał na środek pola karnego, na 13. metr do Szymona Pawłowskiego, a ten przyjął piłkę i strzałem prawą nogą pokonał Łukasza Sapelę
12' Juan Camara chciał rozciągnąć akcję na prawą stronę, ale zagrał za mocno w stronę Pawłą Zielińskiego.
10' Po opadach murawa w Sosnowcu nabrała śliskości, co musi powodować wzmożoną czujność u piłkarzy. "Miedzianka" dwa razy była bliska kiksu na własnej połowie.
7' Mateusz Szczepaniak przymierzył z prawej strony pola karnego w długi róg. Trochę za mocno.
6' To był już szósty karny podyktowany w meczach Lotto Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, a zarazem trzeci w trzecim kolejnym meczu. Trzy z nich sprokurował Piotr Polczak, dwa Arkadiusz Jędrych i dziś Alexandre Cristovao.
6' Na spalonym Konrad Wrzesiński.
5' Po dośrodkowaniu Petteriego Forsella piłkę z pola karnego wybił głową Arkadiusz Jędrych.
4' Gorszego rozpoczęcia pracy w Sosnowcu trener Valdas Ivanauskas chyba nie mógł sobie wyobrazić. Pierwsza akcja gości i już bramka.
3' gol - po karnym 0:1 Bramkę z rzutu karnego strzela Petteri Forsell.
2' Alexandre Cristovao sfaulował w polu karnym Mateusza Szczepaniaka i arbiter podyktował "jedenastkę".
2' Długa piłka od Michaela Heinlotha w pole karne. Kornel Osyra zagrywa głową, a Paweł Zieliński podaje do bramkarza.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź.
0' 15:26 Sędziowska trójka w jasnoniebieskie trykoty wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach, natomiast Miedź cała na czerwono.
0' 15:20 Wiatr i mżawka to nie najlepsze połączenie. Taką aurę mamy dziś w Sosnowcu, co sprawia, że mamy do czynienia z poziomym opadem przed którym w żaden sposób nie chroni dach nad stadionem. Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i za około 10 minut zacznie się mecz.
0' 15:10 Litwin Valdas Ivanauskas prowadził już drużyny w Niemczech, Rosji, Szkocji, Azerbejdżanie, Gruzji, na Cyprze i w swojej ojczyźnie. Mecz z Miedzią jest jego pierwszym oficjalnym spotkaniem w Polsce. Jak mu pójdzie? Poprzedni zagraniczny szkoleniowiec Zagłębia pracujący w Sosnowcu jesienią 2008, Miroslav Copjak zaczął od wygranej. Także poprzednik Ivanauskasa na stanowisku trenera Zagłębia Dariusz Dudek rozpoczął od zwycięstwa.
0' 15:00 Zagłębie pozostaje bez zwycięstwa od ośmiu meczów, a Miedź nie wygrała czterech poprzednich spotkań. Trener Dominik Nowak dokonał w składzie dwóch zmian w porównaniu do zremisowanego 2:2 meczu z Piastem Gliwice. Nie ma Artura Pikka i Fabiana Piaseckiego (strzelca jednej z dwóch bramek w wiosennym meczu na Stadionie Ludowym). Są za to Frank Adu Kwame i Juan Camara. Aż pięciu z siedmiu piłkarzy siedzących na ławce rezerwowych ma co najmniej 30 lat - Anton Kanibołoćkyj (30), Wojciech Łobodziński (dziś kończy 36 lat), Łukasz Garguła (37), Grzegorz Bartczak (33) i Mateusz Piątkowski (33).
0' 14:50 Piłkarze Zagłębia rozgrzewają się w koszulkach z napisem "Tomek, jesteśmy z Tobą" - oczywiście chodzi o wspomnianego już we wcześniejszym wpisie kapitana naszego zespołu, który został na dłuższy czas wykluczony z gry za sprawą zerwanego więzadła. Możliwe, że Tomasza Nowaka już nie zobaczymy w tym sezonie na boisku.
0' 14:40 Znamy już składy, w jakich przystąpią do meczu oba zespoły. W porównaniu do przegranego meczu w Gdańsku w składzie Zagłębia doszło do czterech zmian. Dawid Kudła odcierpiał karę za czerwoną kartkę i wrócił do pierwszej jedenastki w miejsce Matko Perdijicia. Patrik Mraz i Piotr Polczak wyleczyli urazy i zajęli w składzie miejsce Mateusza Cichockiego i Žarko Udovičicia. Tomasz Nowak, który doznał bardzo ciężkiej kontuzji i musiał poddać się operacji, co zrozumiałe także wypadł ze składu i zastąpi go Adam Banasiak. Nowym kapitanem drużyny został mianowany Szymon Pawłowski.
0' 14:30 Dzień dobry, w pochmurne październikowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica.
Galeria zdjęć z meczu przeciwko Miedzi Legnica cz. 2Galeria zdjęć z meczu przeciwko Miedzi Legnica cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć ze spotkania przeciwko Miedzi Legnica. W środku 120 ujęć z Ludowego. » Czytaj więcej
Žarko Udovičić po meczu z Miedzią LegnicaŽarko Udovičić po meczu z Miedzią Legnica Serb nie wyszedł na boisko w pierwszym składzie, ale już w pierwszej połowie spotkania zmienił kontuzjowanego Vamarę Sanogo. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębie - MiedźGaleria zdjęć z meczu Zagłębie - Miedź Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rozegranego dziś na Stadionie Ludowym meczu Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Valdas Ivanauskas: Ten mecz jest dla mnie najważniejszyValdas Ivanauskas: Ten mecz jest dla mnie najważniejszy Oto co po meczu z Miedzią Legnica, wygranym przez Zagłębie 3:1, powiedział nowy trener sosnowiczan, Valdas Ivanauskas.   » Czytaj więcej
Szymon Pawłowski: Pracujemy ciężko i mocnoSzymon Pawłowski: Pracujemy ciężko i mocno - Zaangażowanie i walka jeden za drugiego dały efekty - ocenił po meczu Szymon Pawłowski, który w swoim debiucie w roli kapitana Zagłębia zdobył dwie bramki. » Czytaj więcej
Dominik Nowak: Twarda rozmowa z piłkarzamiDominik Nowak: Twarda rozmowa z piłkarzami - Jeżeli komuś się nie chce grać w Miedzi na boiskach ekstraklasy, to... - denerwował się po meczu z Zagłębiem trener Dominik Nowak, który miał zastrzeżenia do poziomu zaangażowania swoich piłkarzy. » Czytaj więcej
Litwin zaczął od zwycięstwaLitwin zaczął od zwycięstwa Zagłębie Sosnowiec przerwało serię ośmiu meczów bez zwycięstwa i wygrało z Miedzią Legnica 3:1. Dwa gole strzelił Szymon Pawłowski (12' i 41'). "Swojaka" dołożył Fran Cruz (62'). Dla gości trafił Petteri Forsell (3' - karny). » Czytaj więcej