2018-09-17, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:1(1:0)
Górnik Zabrze
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 16. Mateusz Cichocki 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 3. Adam Kokoszka 6. Tomasz Nowak (81' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (84' 9. Junior Torunarigha) 27. Vamara Sanogo (74' 42. Alexandre Cristovao)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 4. Arkadiusz Jędrych 24. Bartłomiej Babiarz 66. Adam Banasiak   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Vamara Sanogo 17' 1:1 - Igor Angulo 85'
4' Szymon Matuszek 9' Žarko Udovičić 11' Konrad Wrzesiński 75' Patrik Mraz 90+1' Junior Torunarigha
0 słupki i poprzeczki 1 (1+0)
1. Tomasz Loska 2. Przemysław Wiśniewski (70' 3. Adam Wolniewicz) 15. Dani Suarez 5. Paweł Bochniewicz 14. Michał Koj 9. Jesus Jimenez (81' 21. Daniel Smuga) 28. Maciej Ambrosiewicz 22. Szymon Matuszek 45. Adam Ryczkowski (61' 8. Konrad Nowak) 19. Kamil Zapolnik17. Igor Angulo   Rezerwowi: 33. Daniel Bielica 11. Daniel Liszka 20. Marcin Urynowicz 27. Adrian Gryszkiewicz   Trener: Marcin Brosz
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Kamil Wójcik (Warszawa), Jakub Wójcik (Warszawa). Techniczny: Tomasz Wajda (Żywiec). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę spotkanie.
90+3' Konrad Wrzesiński faulował w ataku.
90+3' Dośrodkowanie Daniela Smugi z rzutu wolnego i piłka mija bramkę po strzale głową z kilku metrów.
90+2' Alexandre Cristovao faulował przy bocznej linii boiska Adama Wolniewicza.
90+1' żóta kartka Żółta kartka za faul dla Juniora Torunarighi.
90' Po strzale Szymona Pawłowskiego piłka w bramce gości, ale sędzia linowy pokazał, że nasz gracz był na spalonym przy podaniu Alexandre Cristovao.
89' Fatalne wznowienie gry rzutem wolnym z własnej połowy przez Daniego Suareza. Piłka wylatuje poza boisko.
87' Przed stratą bramki spory błąd sosnowiczan po prawej stronie boiska. Adam Kokoszka i Mateusz Cichocki mieli sporo czasu żeby wybić piłkę, ale pozwolili na jej przejęcie zabrzanom.
85' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Adama Wolniewicza z prawej strony boiska piłkę głową ze środka pola karnego do bramki pakuje Igor Angulo.
84' Daniel Smuga rozpędził się na lewym skrzydle, ale nie zdołał opanować piłki przed końcową linią.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłebiu - Junior Torunarigha zmienia Žarko Udovičicia.
83' Kontra zabrzan. Po dośrodkowaniu Konrada Nowaka z prawego skrzydła podbitą piłkę łapie Dawid Kudła.
82' Alexandre Cristovao faulowany przez Pawła Bochniewicza.
81' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dejan Vokić za Tomasza Nowaka i ostatnia zmiana w Górniku. Daniel Smuga za Jesusa Jimeneza.
80' Jesus Jimenez zagrał do narożnika pola karnego, a strzał Igora Angulo nie sprawił problemów Dawidowi Kudle.
79' Kamil Zapolnik przewraca się na 25. metrze, ale nie ma mowy o faulu dla gości.
79' Szymon Pawłowski zablokowany przy próbie strzału z 20 metrów przez Szymona Matuszka.
77' Dawid Kudła rzuca się pod nogi Igora Angulo i łapie piłkę.
76' Szymon Pawłowski odebrał piłkę wślizgiem Michałowi Kojowi. Konrad Wrzesiński dośrodkował z prawego skrzydła, ale w polu karnym interweniował Paweł Bochniewicz.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul na Kamilu Zapolniku.
74' Igor Angulo trafia w boczną siatkę z prawej strony pola karnego.
74' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie Zagłębia - Vamara Sanogo robi miejsce dla Alexandre Cristovao.
73' Na spalonym Vamara Sanogo.
72' Tomasz Nowak na połowie Górnika traci piłkę na rzecz Daniego Suareza. Goście ruszają na naszą bramkę i po strzale Igora Angulo z prawej strony pola karnego świetnie interweniuje Dawid Kudła.
71' Szymon Pawłowski wrzucił z narożnika boiska. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł na 25. metrze Konrad Wrzesiński, ale oddał fatalny strzał.
70' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza piłkę na kolejny róg wybił Szymon Matuszek.
70' zmiana Druga zmiana w Górniku. Adam Wolniewicz za Przemysława Wiśniewskiego.
70' Kontra sosnowiczan. Szymon Pawłowski mógł podawać do dwóch kolegów, ale zdecydował się na strzał z 16 metrów. Tylko róg.
68' Szymon Pawłowski w kontrze zagrał na lewo do Žarko Udovičicia. Serb lewą nogą po ziemi podał w pole karne, ale Vamara Sanogo został uprzedzony przez Michała Koja.
67' Konrad Wrzesiński na spalonym po podaniu Vamary Sanogo.
65' Jesus Jimenez uderzył prawą nogą z woleja z około 16 metrów. Niewiele brakowało do celnego strzału.
64' Konrad Wrzesiński w środku boiska sfaulował Szymona Matuszka.
62' Kontra Zagłębia. Lewą stroną urwał się Szymon Pawłowski. Dośrodkował w pole karne. Wybita piłka trafiła pod nogi Tomasza Nowaka, ale nasz kapitan stracił piłkę przed "szesnastką" zabrzan.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku. Konrad Nowak za Adama Ryczkowskiego.
60' Rzut wolny dla Zagłębia z prawego skrzydła. Po wrzutce Patrika Mraza niecelna główka z ostrego kąta Piotra Polczaka.
59' Pierwszy celny strzał gości. Z 20 metrów strzelał Jesus Jimenez. Broni Dawid Kudła.
57' Świetna szansa na drugą bramkę dla Zagłębia. Tomasz Nowak i Konrad Wrzesiński wymienili podania po prawej stronie boiska. Wrzesiński zagrał na 12. metr do Szymona Pawłowskiego, który skiksował przy próbie strzału, a stojący kilka metrów po lewej stronie Žarko Udovičić uderzył nad poprzeczką.
55' Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka w kierunku Vamary Sanogo, jednak Francuz daje się uprzedzić Daniemu Suarezowi.
54' Szymon Pawłowski zatrzymany przed polem karnym przez Szymona Matuszka.
53' Krótkie rozegranie rogu przez zabrzan. Wrzucał Adam Ryczkowski, a piłkę do przodu wybił Adam Kokoszka.
52' Rzut wolny dla Górnika. Po dośrodkowaniu Adama Ryczkowskiego strzelał Dani Suarez. Będzie róg.
50' Piłka w bramce gości po strzale Konrada Wrzesińskiego, ale gol nie został uznany, bo nasz prawoskrzydłowy był na spalonym po podaniu Vamary Sanogo.
49' Tomasz Nowak zagrał na lewą stronę boiska do Žarko Udovičicia. Serb wrzucił w pole karne, ale Vamara Sanogo przegrał powietrzną batalię o piłkę.
48' Szymon Pawłowski pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki w polu karnym gości.
48' Tomasz Loska piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
47' Świetna akcja sosnowiczan i piękna parada Tomasza Loski. Vamara Sanogo zagrał piłkę do Michaela Heinlotha, który wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę na skraj pola karnego, a po strzale Tomasza Nowaka w okienko piłkę na róg wybił golkiper Zabrzan.
46' Naciskany przez Szymona Pawłowskiego Paweł Bochniewicz wybija piłkę na aut.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu. Bez zmian w obu zespołach.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa.
45+2' Krótkie rozegranie rogu między Patrikiem Mrazem i Szymonem Pawłowskim. Goście wybijają piłkę i Dawid Kudła musi dobiec niemal do środkowej linii, aby wyekspediować futbolówkę.
45+2' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego zablokowany Piotr Polczak. Mamy róg
45+1' Žarko Udovičić faulowany przy bocznej linii przez Jesusa Jimeneza.
45+1' Piotr Polcza wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Adama Ryczkowskiego z rzutu wolnego.
45' doliczony czas +2
45' Kamil Zapolnik faulowany przez Adama Kokoszkę.
44' W środku boiska Tomasz Nowak faulował Szymona Matuszka.
43' Sędzia po obejrzeniu sytuacji na monitorze uznał, że jednak nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.
42' Sędzia Mariusz Złotek będzie sprawdzał akcję na monitorze VAR.
41' Žarko Udovičić podał do Konrada Wrzsińskiego, który wyłożył piłkę Vamarze Sanogo, a Francuz został sfaulowany w polu karnym przez Daniego Suareza.
39' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza piłka odbita od rywala trafia do Konrada Wrzesińskiego, który z około 18 metrów trafia w Daniego Suareza,
38' Kamil Zapolnik sfaulował Michaela Heinlotha.
38' Jesus Jimenez z dużą łatwością minął Patrika Mraza, ale na szczęście jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.
37' Jesus Jimenez nieudanie podawał z 20 metrów w pole karne. Grę wznowi Dawid Kudła.
36' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Michała Koja z lewego skrzydła.
34' Žarko Udovičić i Szymon Pawłowski łatwo ograli rywali przy narożniku boiska. Serb dośrodkował, a Piotr Polczak z 5 metrów minimalnie chybił głową.
33' Mateusz Cichocki zagrał z głębi pola do rozpędzonego Patrika Mraza, którego zatrzymał wybiciem piłki na róg Przemysław Wiśniewski.
32' Faul Michała Koja na Konradzie Wrzesińskim.
31' Z prawego skrzydła dośrodkował Maciej Ambrosiewicz, a akcję zakończył strzał Adama Ryczkowskiego nad poprzeczką z 18 metrów.
30' Tomasz Nowak strzelił prawą nogą z rzutu wolnego z 25 metrów. Prosto w "koszyczek" Tomasza Loski.
30' Przemysław Wiśniewski faulował Szymona Pawłowskiego.
27' W I lidze Vamara Sanogo nigdy nie zanotował serii trzech kolejnych meczów ze zdobytą bramką, a w Ekstraklasie właśnie taka seria mu się teraz przytrafiła - dwa gole ze Śląskiem, jeden gol w Gdyni i na razie jeden z Górnikiem.
27' Górnik zaatakował lewą stroną. Adam Ryczkowski podawał przed bramkę do Szymona Matuszka, ale bez efektu. Zacznie Dawid Kudła.
25' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Przemysława Wiśniewskiego z prawego skrzydła.
24' Vamara Sanogo pokazuje, że w Ekstraklasie łatwiej strzela się bramki niż w I lidze. W sezonie 2016/2017 potrzebował 14 meczów na zdobycie 5 bramek. Przed rokiem po raz piąty trafił w 22. występie, a w Ekstraklasie do strzelenia 5 goli wystarczyło mu 7 meczów.
23' Vamara Sanogo zagrywał po ziemi w pole karne do Konrada Wrzesińskiego. Paweł Bochniewicz w ostatniej chwili wyciągnął nogę i zatrzymał piłkę.
22' Szymon Matuszek wskoczył na plecy Tomaszowi Nowakowi.
21' Piotr Polczak powstrzymał Kamila Zapolnika w środku boiska.
21' W dwóch poprzednich meczach na Stadionie Ludowym Zagłębie strzelało po trzy bramki. Początek już został zrobiony.
20' Michał Koj wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Dawid Kudła pewnie chwyta na przedpolu.
19' Mariusz Złotek podbiegł do linii bocznej aby zdyscyplinować kierownika Piotra Calińskiego.
18' Tomasz Loska broni strzał Konrada Wrzesińskiego z prawej strony pola karnego.
17' gol - piłka nożna 1:0 Górnik miał aut na wysokości pola karnego Zagłębia. Sosnowiczanie przejęli piłkę. Tomasz Nowak podciągnął do przodu i idealnie wyłożył futbolówkę Vamarze Sanogo, a Francuz w sytuacji sam na sam z zimną krwią posłał piłkę lewą nogą do bramki obok Tomasza Loski.
16' Nieporozumienie między Jesusem Jimenezem a Adamem Ryczkowskim. Za mocne podanie i piłka poza boczną linią.
15' Adam Kokoszka faulował w ataku Szymona Matuszka.
14' Vmara Sanogo przedarł się lewą stroną boiska, ale będąc naciskanym przez Przemysława Wiśniewski, miał kłopoty z dośrodkowaniem.
12' Sędzia Mariusz Złotek w tym sezonie pokazywał średnio 3 żółte kartki na mecz. W Sosnowcu średnią wypełnił już w 12 minut.
11' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Macieju Ambrosiewiczu,
10' Miękka wrzutka Jesusa Jimeneza w stronę Kamila Zapolnika. Szybszy w polu karnym Dawid Kudła.
9' żóta kartka Żółta kartka dla Žarko Udovičicia za faul na Jesusie Jimenezie.
9' Žarko Udovičićz rogu wycofał do Patrika Mraza, który dośrodkował w pole karne, ale tam górą Górnik.
8' Szymon Pawłowski przymierzył z ponad 20 metrów. Po drodze piłka odbiła się od Michała Koja i wyszła poza końcową linię.
7' Kamil Zapolnik zagrał do przodu w stronę biegnącego Igora Angulo. Dawid Kudła wybiegł na 20. metr i wykopał piłkę na aut.
5' Prawą stroną boiska przedarł się Jesus Jimenez, wycofał piłkę na środek pola karnego na 12 metr do Kamila Zapolnika, który odegrał na 5. metr do Igora Angulo, a ten trafił w słupek.
5' Michał Koj wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu wolnego.
4' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Matuszka za faul
3' Žarko Udovičić wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale Vamara Sanogo się spóźnił i nie zdołał oddać strzału głową.
2' Brawa dla Konrada Wrzesińskiego za ambitną walkę o piłkę w okolicy pola karnego Górnika. Kończy się autem dla Zagłębia.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie,
0' 17:58 Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz honorowy prezes Zagłębia Leszek Baczyński wręczyli okolicznościowe koszulki oraz bukiety kwiatów dwóm piłkarzom związanym niegdyś z Zagłębiem i Górnikiem - Markowi Bębnowi i Władysławowi Szaryńskiemu.
0' 17:55 Sędziowie właśnie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie po raz trzeci z rzędu zaprezentuje się w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Górnik w białych koszulkach i spodenkach oraz czerwonych getrach
0' 17:50 Na Stadionie Ludowym nie brakuje dziś dostojnych gości. Po raz kolejny w Sosnowcu pojawił się brat trenera Dariusza Dudka Jerzy Dudek. Są także dwaj gracze, którzy w przeszłości grali zarówno w Zagłębiu, jak i Górniku - Władysław Szaryński i Marek Bęben. Gościmy również byłego selekcjonera kadry narodowej, a obecnie szkoleniowca Piasta Gliwice Waldemara Fornalika. Jest także ekipa portalu Weszło w skłądzie Wąs i Koks, która sprawdza jakość stadionowego cateringu.
0' 17:45 W pierwszej jedenastce Górnika Zabrze znajdziemy dzisiaj dwóch piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie strzelali bramki Zagłębiu na pierwszoligowych boiskach. Adam Ryczkowski zdobył na Stadionie Ludowym dwa gole dla Chojniczanki Chojnice, a Kamilowi Zapolnikowi udało się strzelić przepiękną bramkę w wyjazdowym pojedynku sosnowiczan w Tychach. Z kolei pomocnik sosnowiczan Szymon Pawłowski w swojej karierze zdobył 6 bramek w meczach przeciwko Górnikowi. Uczynił to grając w Zagłębiu Lubin i Lechu Poznań.
0' 17:35 Dwa poprzednie mecze Zagłębia w Lotto Ekstraklasie były dosyć szalone. 3:3 ze Śląskiem Wrocław i 2:2 z Arką Gdynia. W obu tych spotkaniach sosnowiczanie musieli gonić wynik i udało się odrobić dwubramkową stratę w meczu z klubem z Wrocławia i dwa razy wyrównać w Gdyni. Teraz wreszcie pora na dopisanie do dorobku kompletu punktów
0' 17:25 Zagłębie i Górnik zagrają o ligowe punkty po raz 73. Górnik do tej pory triumfował w 35 meczach, a Zagłębie w 18. 19 spotkań zakończyło się podziałem punktów. Liczymy na to, że ten niekorzystny bilans ulegnie dziś poprawie na naszą korzyść. Warto dodać, że sosnowiczanie okazali się lepsi od zabrzan w czterech poprzednich konfrontacjach - dwóch w I lidze w sezonie 2016/2017 oraz dwóch w Pucharze Polski w sezonie 2015/2016 i 2009/2010.
0' 17:15 O jedną zmianę więcej dokonał w składzie szkoleniowiec Górnika Zabrze Marcin Brosz. W porównaniu do zremisowanego 1:1 meczu z Pogonią Szczecin miejsce w składzie stracili Daniel Smuga, Konrad Nowak i Wiktor Biedrzycki. W ich miejsce zagrają Maciej Ambrosiewicz. Jesus Jimenez oraz debiutujący w barwach klubu z Zabrza Kamil Zapolnik.
0' 17:05 Poznaliśmy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. W Zagłębiu dwie zmiany w porównaniu do rozegranego 16 dni temu meczu w Gdyni. Na ławkę rezerwowych powędrował Adam Banasiak, a dla Sebastiana Milewskiego w ogóle nie znalazło się miejsce w meczowej osiemnastce. Na lewej obronie zadebiutuje Patrik Mraz, a defensywnym pomocnikiem będzie Adam Kokoszka.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Zabrze.
Kolejna paczka z fotkami z meczu z GórnikiemKolejna paczka z fotkami z meczu z Górnikiem Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was do wspomnienia poniedziałkowego meczu Zagłębia z Górnikiem. Mega paczka bo ponad 180 zdjęć do obejrzenia w środku zaserwowana przez OXY. Przyjemnego oglądania. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z GórnikiemDruga galeria zdjęć z meczu z Górnikiem Właśnie wjechała druga porcja fotek z Ludowego gdzie Zagłębie podejmowało Górnika Zabrze. W paczce 77 zdjęć, zapraszamy serdecznie do oglądania. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z GórnikiemFotoreportaż z meczu z Górnikiem Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze zakończonego remisem 1-1. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GórnikiemSkrót meczu z Górnikiem Oficjalna strona Ekstraklasy udostępniła już do obejrzenia skrót dzisiejszego meczu sosnowiczan z Górnikiem Zabrze. » Czytaj więcej
Znów tylko punktZnów tylko punkt Zagłębie Sosnowiec zremisowało trzeci kolejny mecz. Sosnowiczanie prowadzili z Górnikiem Zabrze od 17. minuty po golu Vamary Sanogo. Wyrównał w 85. minucie Igor Angulo. Nasz zespół awansował na 13. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. » Czytaj więcej