2018-08-03, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(1:0)
Pogoń Szczecin
Stroje: (4-5-1)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 70. Nuno Malheiro 77. Konrad Wrzesiński 24. Bartłomiej Babiarz 72. Dejan Vokič (53' 3. Adam Kokoszka) 6. Tomasz Nowak (90+2' 10. Callum Rzonca) 22. Žarko Udovičić 9. Junior Torunarigha (61' 27. Vamara Sanogo)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 28. Mello 66. Adam Banasiak 99. Tymoteusz Puchacz   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Tomasz Hołota 5' (s.) 2:0 - Konrad Wrzesiński 84' 3:0 - Žarko Udovičić 90+6'
20' Nuno Malheiro 47' Adam Frączczak 77' Žarko Udovičić 90' Tomasz Hołota 90+2' David Stec
53. Łukasz Budziłek 24. David Niepsuj (46' 22. David Stec) 21. Sebastian Rudol 25. Lasza Dwali 77. Ricardo Nunes 17. Zvonimir Kožulj 20. Tomasz Hołota 14. Kamil Drygas (73' 59. Adrian Benedyczak) 10. Radosław Majewski 15. Hubert Matynia (66' 29. Marcin Listkowski) 9. Adam Frączczak   Rezerwowi: 26. Jakub Bursztyn 8. Dawid Błanik 27. Sebastian Kowalczyk 33. Marisuz Malec   Trener: Kosta Runjaic
Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork) - Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny Piotr Lasyk (Bytom), VAR: Tomasz Musiał (Kraków), Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec!
90+6' gol - piłka nożna 3:0 Pogoń dobita! Konrad Wrzesiński uciekł prawą stroną boiska. Dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę podbił Tomasz Hołota, a zamykający akcję Žarko Udovičić wpakował futbolówkę z bliska do siatki.
90+4' Vamara Sanogo ograł Tomasza Hołotę, wpadł w pole karne i strzelił z ostrego kąta w boczną siatkę.
90+3' Faul Marcina Listkowskiego na Nuno Malheiro.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Callum Rzonca za Tomasza Nowaka.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Davida Steca za faul.
90+1' Tomasz Nowak zmylił rywali i zagrał lekko obok muru z rzutu wolnego zza narożnika pola karnego. Arkadiusz Jędrych z kilku metrów posłał piłkę prosto w ręce bramkarza Pogoni.
90' +5
90' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za wspomniany faul.
88' Tomasz Hołota sfaulował Vamarę Sanogo ale sam przy tym nieźle ucierpiał i musi skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.
86' Już chyba tego nie wypuścimy z rąk. Co?
84' gol - piłka nożna 2:0 Žarko Udovičić uciekł rywalom na lewej stronie boiska i zagrał w pole bramkowe, skąd futbolówkę do bramki wpakował Konrad Wrzesiński.
83' Wydawało się, że Tomasz Nowak już minął Sebastiana Rudola po przechwycie piłki, ale stoper Pogoni jeszcze zdołał wygarnąć futbolówkę.
82' Masażyści Pogoni opatrują Radosława Majewskiego, a reszta piłkarzy korzysta z przerwy na uzupełnienie płynów
81' Tomasz Nowak próbował rozegrać rzut wolny podaniem do Arkadiusza Jędrycha, ale trochę zabrakło dokładności.
81' Sebastian Rudol sfaulował Tomasza Nowaka na 30. metrze
80' Radosław Majewski wskoczył na plecy Tomaszowi Nowakowi, ale sam przy tym bardziej ucierpiał.
78' Faul piłkarza Pogoni w naszym polu karnym po rozegraniu rogu. Grę wznowi Dawid Kudła.
78' Vamara Sanogo wybił piłkę poza końcową linię po dośrodkowaniu z rogu.
77' Po strzale Zvonimira Kozulja piłka ociera się o mur i wychodzi na róg.
77' żóta kartka Žarko Udovičić zbyt wcześnie wyskoczył z muru przy strzale Zvonimira Kozulja z wolnego i obejrzał żółtą kartkę.
76' Arkadiusz Jędrych faulował Adama Frączczaka około 28 metrów od bramki.
75' Vamara Sanogo z 30 metrów mocno ale bardzo daleko od bramki.
75' Arkadiusz Jędrych główkuje po wrzutce Radosława Majewskiego z rogu.
74' Piotr Polczak wybija piłkę po wrzutce Ricardo Nunesa. Dobija Radosław Majewski. Trafia w Michaela Heinlotha i kolejny korner.
74' Róg dla Pogoni po interwencji Arkadiusza Jędrycha.
73' zmiana Ostatnia zmiana w Pogoni - Adrian Benedyczak za Kamila Drygasa.
72' David Stec powstrzymał Vamarę Sanogo na lewej stronie boiska.
70' Tomasz Hołota dogrywał w pole karne z prawej strony. Piotr Polczak schował ręce do tyłu i odbił piłkę nogą.
69' Konrad Wrzesiński podawał w pole karne do Tomasza Nowaka. Nasz kapitan próbował odgrywać na środek pola karnego, ale akcję przerwał Tomasz Hołota.
68' Z narożnika boiska wrzucał Žarko Udovičić, a w polu karnym faulował ktoś z naszych graczy.
68' Róg dla sosnowiczan po interwencji Davida Steca.
68' Teraz faul w ataku po drugiej stronie boiska - Radosław Majewski nieprzepisowo walczył z Nuno Malheiro.
67' Vamara Sanogo w ataku faulował Ricardo Nunesa.
67' Na spalonym Marcin Listkowski.
66' zmiana Marcin Listkowski zmienił Huberta Matynię.
65' Dawid Kudła broni strzał z pola karnego, ale wcześniej był odgwizdany faul.
65' Bartłomiej Babiarz wybił piłkę z pola bramkowego po strzale Zvonimira Kozulja.
64' Bartłomiej Babiarz wybił piłkę z 16 metra po wrzutce Davida Steca.
64' Płaski i niecelny strzał Kamila Drygasa z 25 metrów.
63' Faul Adama Kokoszki na Kamilu Drygasie.
63' Sosnowiczanie ruszyli z kontrą. Vamara Sanogo faulował jednak Davida Steca.
62' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego.
62' Nuno Malheiro wybił piłkę na rzut rożny.
61' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo wchodzi za Juniora Torunarighę.
60' Žarko Udovičić aż złapał się za głowę po swoim nieudanym dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
60' Tomasz Nowak uderzył z 25 metrów w środek bramki. Broni Łukasz Budziłek.
59' Na boisku leży Junior Torunarigha. Goście nie kwapili się z wybiciem piłki, ale grę wstrzymał sędzia.
58' Niecelny strzał Davida Steca z około 25 metrów.
57' Michael Heinloth zatrzymał akcję Adama Frączczaka
57' Žarko Udovičić zwiódł Davida Steca, ale nie dał rady już minąć Kamila Drygasa.
56' Adam Kokoszka odebrał piłkę Davidowi Stecowi i ruszył lewą stroną. Wywalczył aut.
54' Wejście na boisko Adama Kokoszki to historyczny moment dla Zagłębia. Po raz pierwszy w naszej drużynie gra piłkarz mający w swojej karierze występ na Mistrzostwach Europy. Kokoszka zagrał 45 minut w meczu z Chorwacją podczas finałów Euro 2008 za kadencji Leo Beenhakkera.
54' Žarko Udovičić faulowany przez Radosława Majewskiego.
53' David Stec po akcji prawą stroną podał w pole karne. Piłka zatrzymała się na stopie Piotra Polczaka.
53' Bartłomiej Babiarz przejął piłkę przed polem karnym po podaniu Davida Steca i zaraz ją stracił.
53' zmiana W Zagłębiu debiutuje Adam Kokoszka, który zmienia Dejana Vokicia.
51' Adam Frączczak zdołał zatrzymać piłkę przed końcową linią, ale tylko pomógł w ten sposób Piotrowi Polczakowi, który od razy wybił futbolówkę do przodu.
50' Adam Frączczak złapany na spalonym
49' Zvonimir Kozulj przedarł się w pole karne Zagłębia i oddał strzał w boczną siatkę.
49' Junior Torunarigha sfaulował Tomasza Hołotę.
48' Sędzia przerwał grę, bo głowami zderzyli się Lasza Dwali i Junior Torunarigha.
48' Na spalonym Ricardo Nunes.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Frączczaka za faul na Piotrze Polczaku.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu z Pogonią
46' zmiana Jedna zmiana w Pogoni przed drugą połowę - David Stec za Davida Niepsuja
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę meczu. Statystyki: strzały 3-10, strzały celne 0-3, rogi 1-7, faule 9-7, spalone 2-4.
45+1' Tomasz Nowak ekspediuje z pola karnego piłkę zagraną przez Radosława Majewskiego z lewego skrzydła.
45' doliczony czas +1
45' Faul Juniora Torunarighi na Tomaszu Hołocie.
45' Na spalonym Zvonimir Kozulj.
44' Piotr Polczak uprzedził Radosława Majewskiego i przerwał akcję Pogoni na 30. metrze.
43' Faul Davida Niepsuja na Nuno Malheiro.
43' Junior Torunarigha faulował w ataku Tomasza Hołotę.
42' Nuno Malheiro faulowany przez rywala we własnym polu karnym.
41' Radosław Majewski najpierw świetnie wypatrzył na lewej stronie boiska Ricardo Nunesa i zagrał do niego piłkę, a gdy otrzymał podanie zwrotne to fatalnie skiksował z 18 metrów.
39' Lasza Dwali wybił piłkę z pola karnego Pogoni po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
39' David Niepsuj wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a pewnym wyjściem w górę i chwytem piłki popisał się Dawid Kudła.
37' Nikt nie zamknął akcji na prawej stronie pola karnego po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z lewego skrzydła.
36' Udana interwencja Piotra Polczaka po dośrodkowaniu Huberta Matyni.
35' Tomasz Nowak i Žarko Udovičić rozegrali piłkę z rzutu wolnego. Serb dośrodkował, ale piłka wpadła prosto w ręce Łukasza Budziłka.
35' Junior Torunarigha faulowany przez Tomasza Hołotę.
34' Ani Adam Frączczak, ani Lasza Dwali nie byli w stanie dosięgnąć piłki dośrodkowanej przez Tomasza Hołotę.
33' Bardzo złe dośrodkowanie Nuno Malheiro z lewego skrzydła. Niewiele brakowało, a ustrzeliłby fotoreporterów.
32' Dejan Vokić sfaulował w ataku Kamila Drygasa.
31' Nuno Malheiro wybija piłkę po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rogu, ale goście pozostali w posiadaniu futbolówki i zakończyli akcję niecelnym strzałem Radosława Majewskiego z 20 metrów.
30' Starcie dwóch graczy z numerami 77. Konrad Wrzesiński blokuje Ricardo Nunesa. Róg dla Pogoni
29' Dośrodkował Radosław Majewski, przedłużył głową Adam Frączczak, a Lasza Dwali z ostrego kąta z woleja posłał piłkę nad poprzeczką.
29' Podawał Radosław Majewski, a z prawej strony pola karnego uderzał Zvonimir Kozulj. Piłka trafiła w Nuno Malheiro i wyszła na róg.
28' Bartłomiej Babiarz przymierzył z około 25 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Laszy Dwalego, a przed wyjściem na róg uratował Pogoń interweniujący przed linią końcową Łukasz Budziłek.
27' Z narożnika boiska wrzucał Radosław Majewski, a Lasza Dwali przy próbie strzału sfaulował Dejana Vokica.
26' Krótkie rozegranie między Radosława Majewskim i Ricardo Nunesem. Po wrzutce Nunesa strzelał Adam Frączczak. Piłkę sparował Dawid Kudła i kończy się kolejnym rogiem.
26' Po zagraniu Huberta Matyni piłkę na róg wybił Piotr Polczak
25' Žarko Udovičić wrzucił z lewego skrzydła. Piąstkuje Łukasz Budziłek.
25' Ze skraju pola karnego strzela Zvonimir Kozulj. Piłka odbiła się od jednego z naszych graczy i trafiła w ręce Dawida Kudły.
23' Po rajdzie prawą stroną Konrad Wrzesiński podawał w pole karne w stronę Juniora Torunarighi. W ostatniej chwili piłkę przejął Lasza Dwali.
22' Dejan Vokić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rzutu wolnego. Dobitka Huberta Matyni z 25 metrów daleko od celu.
21' Kamil Drygas faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Nuno Malheiro za faul na Zvonimirze Kożulju.
19' Adam Frączczak podawał do Radosłąwa Majewskiego, ale był spalony.
18' Lasza Dwali wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego z lewej strony boiska.
16' Nuno Malheiro wybił piłkę po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rogu.
16' Piotr Polczak blokuje wrzutkę Adama Frączczaka. Róg dla Pogoni.
14' Zagłębie sunie z kontrą. Tomasz Nowak z lewej strony podał do środka do Bartłomieja Babiarza, a ten pociągnął z futbolówką do 20. metra i strzelił nad poprzeczką.
13' Po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa piłkę z pola karnego wybija Junior Torunarigha
13' "Portowcy" wywalczyli drugi rzut rożny.
11' Na spalonym Junior Torunarigha.
10' Po analizie zapisu TV okazało się, że bramka dla Zagłębia to "swojak" Tomasza Hołoty.
8' Defensywa Pogoni wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia w rzutu rożnego. To jednak nie koniec akcji. Futbolówka trafia w "szesnastkę", a "Udo" który już dobiegł z narożnika boiska strzelił z woleja nad bramką.
8' Tomasz Hołota przerywa akcję Konrada Wrzesińskiego wybiciem piłki na róg.
7' Niepewna interwencja Dawida Kudły na skraju pola karnego. Dobrze, że w porę zdążył Arkadiusz Jędrych.
5' gol samobójczy 1:0 Žarko Udovičić przedarł się lewą stroną boiska, zwiódł Davida Niepsuja i podał w pole karne. Konrad Wrzesiński wycofał futbolówkę, a nadbiegający z lewej strony Nuno Malheiro oddał strzał. Po drodze piłka odbiła się od Tomasza Hołoty i wpadła do bramki Łukasza Budziłka.
5' Dejan Vokić faulowany na własnej połowie przez Kamila Drygasa.
4' Michael Heinloth faulował w ataku Huberta Matynię.
3' Dośrodkował Radosław Majewski, a Adam Frączczak strzelił głową nad poprzeczką.
3' Po interwencji Nuno Malheiro Pogoń ma róg.
2' Asystent trenera Dariusza Dudka Michal Farkasz nie siedzi dziś na ławce, tylko postanowił obserwować spotkanie z wysokości trybuny prasowej.
1' Pierwszy celny strzał gości w spotkaniu. Dawid Kudła radzi sobie jednak z uderzeniem z około 25 metrów.
1' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kamila Drygasa z lewego skrzydła.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Pogoń
0' 20:27 Jarosław Przybył wyprowadził na boisko piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie w trzecim kolejnym meczu Lotto Ekstraklasy zagrają cali na biało. Z kolei szczecinianie założyli swoje tradycyjne granatowo-bordowe stroje.
0' 20:25 Ze względu na - delikatnie mówiąc - chłodne relacje między obiema ekipami kibicowskimi, raczej Wersalu na trybunach dziś nie będzie, ale gdy goście mieli problemy z wejściem na swój sektor, to fani gospodarzy tradycyjnie zaapelowali "Wpuśćcie kibiców". Niestety, trybuna odkryta nie wypełniła się jeszcze fanami. Nie wiemy, czy to z powodu słabszego zainteresowania meczem, czy też znowu są kłopoty z przepustowością kołowrotków
0' 20:20 Dziś w Sosnowcu przez cały dzień było gorąco. W tej chwili słupek rtęci nieco się obniżył, ale nadal jest około 25 stopni, a na dodatek prawie zupełnie bezwietrznie. Wraz z upływem czasu i po zachodzie słońca powinno się zrobić jednak troszkę chłodniej, co z pewnością ucieszy zarówno kibiców, jak i piłkarzy. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła.
0' 20:10 Przed chwilą na trybunie VIP pojawił się kolejny dostojny gość - Jerzy Dudek we własnej osobie. Brat naszego trenera po raz drugi pojawił się na meczu sosnowiczan. Wcześniej był tutaj na zwycięskim meczu z Ruchem Chorzów jeszcze w Nice I lidze. W tej chwili odbywa się bramkarska rozmowa na szczycie dwóch wybitnych byłych golkiperów polskiej reprezentacji - Jerzego Dudka i Andrzeja Woźniaka. W komentatorskiej kabinie Canal+ jest inny znany były piłkarz, srebrny medalista olimpijski z Barcelony Grzegorz Mielcarski. O ile dobrze pamiętamy, był on na Ludowym w marcu 2008 i komentował wygrany mecz sosnowiczan z Legią Warszawa.
0' 20:05 W Canal+ Sport rozpoczął się już "Super Piątek", którego daniem głównym jest mecz Zagłębia z Pogonią. Gospodarzem programu jest Cezary Olbrycht, któremu towarzyszy Andrzej Juskowiak. Jeszcze nie tak dawno "Jusko" komentował finał MŚ w Rosji, a dziś przyszło mu zająć się trochę innym poziomem futbolu. Gościem w studiu C+ jest prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski, który akurat nie powinien mieć tremy przed występami przed kamerami, bo przecież przez wiele lat pracował w TVP Katowice.
0' 19:55 Na dzisiejszym meczu są przedstawiciele sztabów szkoleniowych reprezentacji Polski - zarówno tej pierwszej, jak i młodzieżowej, która w przyszłym roku zagra na MŚ w Polsce. Ekipę Jerzego Brzęczka reprezentują trener-analityk Mateusz Łajczak oraz trener bramkarzy Andrzej Woźniak, natomiast przedstawicielem sztabu Jacka Magiery jest Tomasz Łuczywek.
0' 19:45 Pogoń Szczecin tak jak Zagłębie Sosnowiec doznała dwóch porażek na starcie rozgrywek Lotto Ekstraklasy i jej szkoleniowiec podobnie jak Dariusz Dudek zmienił dwóch graczy w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Piastem Gliwice. Za Dawida Błanika i Sebastiana Walukiewicza do składu wskoczyli Sebastian Rudol oraz Hubert Matynia. Widać więc, że mimo porażek nie ma na razie rewolucji w składach. Są tylko drobne korekty.
0' 19:35 Znamy już składy, w jakich przystąpią do meczu obie drużyny. W zespole z Sosnowca dwie zmiany w porównaniu do spotkania w Lubinie. Na prawej obronie zagra Niemiec Michael Heinloth, który na tej pozycji zastąpił przesuniętego do pomocy Konrada Wrzesińskiego. Poza składem znalazł się za to Alexandre Cristovao. Z kolei w ataku w miejsce Vamary Sanogo wystąpi Junior Torunarigha. Po nieobecności w Lubinie do meczowej osiemnastki wrócili Adam Banasiak i Callum Rzonca, a po raz pierwszy w składzie sosnowiczan znalazł się pozyskany w tym tygodniu Adam Kokoszka. Poza kadrą znaleźli się - oprócz wspomnianego już Angolczyka - Sebastian Milewski i Mateusz Cichocki.
0' 19:25 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Szczecin.
Kolejna porcja zdjęć z meczu przeciwko Pogoni (aktualizacja)Kolejna porcja zdjęć z meczu przeciwko Pogoni (aktualizacja) Przed Wami kolejna porcja zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem a Pogonią Szczecin. Tym razem kadry widziane oczami kobiety więc może być ciekawie. Na bieżąco aktualizujemy tę część galerii zatem zaglądajcie tutaj często bo może się okazać, że znajdziecie tutaj właśnie swoje zdjęcie. Zapraszamy do oglądania debiutu naszej koleżanki OXY. » Czytaj więcej
ZSTV: Doping na meczu z PogoniąZSTV: Doping na meczu z Pogonią Prezentujemy doping Zagłębiaków na meczu 3. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. » Czytaj więcej
Zdjęcia trybun z meczu Zagłębie - PogońZdjęcia trybun z meczu Zagłębie - Pogoń Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć, gdzie znajdzienie fotki głównie z trybun stadionu Ludowego. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PogoniąKonferencja prasowa po meczu z Pogonią Na pomeczowej konferencji Dariusz Dudek nie ukrywał zadowolenia po zwycięstwie, a trener Pogoni nie owijał w bawełnę i przyznał, że to był "wieczór do dupy" » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - PogońSkrót meczu Zagłębie - Pogoń Na stronie Ekstraklasy dostępny jest już skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Szczecin. Warto zobaczyć, jak sosnowiczanie odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z PogoniąFotoreportaż z meczu z Pogonią Prezentujemy pierwszy fotoreportaż ze zwycięskiego meczu Zagłębia przeciwko Pogoni Szczecin. » Czytaj więcej
Pogoń rozbita na LudowymPogoń rozbita na Ludowym Zagłębie Sosnowiec odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019, pokonując na Stadonie Ludowym drużynę Pogoni Szczecin 3:0.  » Czytaj więcej