2018-07-28, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Lubin
Stroje:
2:1(0:0)
Stroje:
30. Dominik Hładun 44. Alan Czerwiński 2. Bartosz Kopacz 33. Lubomir Guldan 23. Daniel Dziwniel 14. Łukasz Janoszka (58' 39. Damjan Bohar) 25. Adam Matuszczyk 24. Jakub Tosik (88' 28. Mateusz Matras) 18. Filip Starzyński 11. Bartłomiej Pawłowski 89. Patryk Tuszyński(73' 26. Jakub Maresz)   Rezerwowi: 96. Mateusz Kuchta 9. Arkadiusz Woźniak 19. Filip Jagiełło 16. Paweł Żyra   Trener: Mariusz Lewandowski
1:0 - Filip Starzyński 61' (k.) 1:1 - Konrad Wrzesiński 66' 2:1 - Jakub Maresz 77'
3' Dejan Vokič 17' Konrad Wrzesiński 28' Bartosz Kopacz 36' Alan Czerwiński 64' Jakub Tosik
1. Dawid Kudła 77. Konrad Wrzesiński (89' 9. Junior Torunarigha) 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 70. Nuno Malheiro 42. Alexandre Cristovao (62' 17. Micheale Heinloth) 24. Bartłomiej Babiarz 72. Dejan Vokič (62' 21. Sebastian Milewski) 6. Tomasz Nowak 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 16. Mateusz Cichocki 28. Mello 99. Tymoteusz Puchacz   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Dawid Golis (Skierniewice), Sebastian Mucha (Kraków), techniczny: Szymon Lizak (Poznań), VAR: Paweł Raczkowski (Warszawa), Konrad Sapela (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu w Lubinie.
90+4' Gospodarze rozklepali naszą defensywę. Po podaniu Damjana Bohara w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Maresz, ale z około 7 metrów trafił w interweniującego Dawida Kudłę.
90+2' Bartłomiej Babiarz pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
90+2' Krótko rozegrany przez gospodarzy róg kończy się stratą futbolówki.
90+1' Jakub Maresz zagrał na czas, poszanował piłkę i wywalczył róg, odbijając futbolówkę o Arkadiusza Jędrycha.
90+1' Defensorzy z Lubina wybijają piłkę z pola karnego po wrzutce Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
89' Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska, a Junior Torunarigha w polu bramkowym minimalnie minął się z piłką.
89' Mateusz Matras faulował Juniora Torunarighę.
89' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Junior Torunarigha za Konrada Wrzesińskiego.
89' Filip Starzyński na spalonym po podaniu Bartosza Kopacza.
88' zmiana Ostatnia zmiana w zespole z Lubina. Mateusz Matras za Jakuba Tosika.
87' Jakub Tosik faulowany przez Tomasza Nowaka.
86' Žarko Udovičić zakręcił Jakubem Tosikiem i dośrodkował przed bramkę, ale Vamara Sanogo nie sfinalizował akcji celnym strzałem.
85' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego na spalonym był Piotr Polczak.
84' Dawid Kudła paruje piłkę po strzale Bartłomieja Pawłowskiego zza pola karnego. Próbujący dobijać Jakub Maresz jest na spalonym.
84' Jakub Maresz faulowany przez Arkadiusza Jędrycha.
83' Dominik Hładun wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego.
82' Po strzale Tomasza Nowaka ppiłka odbija się od Bartosza Kopacza i wychodzi na róg. Nie pomogła interwencja Dominika Hładuna.
81' Kontra sosnowiczan. Po zagraniu Konrada Wrzesińskiego piłkę na aut wybił Lubomir Guldan.
80' Niecelne uderzenie Damjana Bohara z ostrego kąta.
79' Szybko rozegrany stały fragment gry nie przyniósł Zagłębiu powodzenia.
79' Po strzale Tomasza Nowaka i rykoszecie mamy rzut rożny.
77' gol - piłka nożna 2:1 Damjan Bohar podał między środkowymi obrońcami sosnowiczan. Do piłki dopadł Jakub Maresz, który minął Dawida Kudłę i strzelił z ostrego kąta. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Piotra Polczaka i wpadła do siatki.
76' Konrad Wrzesiński strzelił dziś nie tylko swoją pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie, ale także pierwszego gola w barwach sosnowiczan.
75' Strzał Bartłomieja Pawłowskiego zablokowany przez Arkadiusza Jędrycha.
74' Tomasz Nowak wdarł się z piłką w pole karne u oddał strzał na bramkę. Dominik Hładun sparował futbolówkę.
73' zmiana Druga zmiana u gospodarzy. Jakub Maresz za Patryka Tuszyńskiego.
72' Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego Michael Heinloth wygrał walkę w polu karnym z Bartoszem Kopaczem.
72' Faul Konrada Wrzesińskiego na Bartłomieju Pawłowskim.
71' Filip Starzyński podawał górą w pole karne do Damjana Bohara. Akcję przerwał Arkadiusz Jędrych
71' Nuno Malheiro zatrzymał akcję Patryka Tuszyńskiego.
70' Bardzo złe dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Piłka wylatuje poza boisko.
70' Vamara Sanogo faulowany przez Lubomira Guldana.
69' Konrad Wrzesiński się rozochocił i strzelił prawą nogą z 20 metrów. Nad bramką gospodarzy.
68' Tym razem Dawid Kudłą już łapie piłkę po strzale Bartłomieja Pawłowskiego z 18 metrów.
68' Damjan Bohar strzelił zza pola karnego. Piłkę odbija Dawid Kudła.
66' gol - piłka nożna 1:1 Nieporozumienie między stoperami lubinian. Piłkę przejmuje Tomasz Nowak i zagrywa na środek pola karnego do Konrada Wrzesińskiego, a ten z wielkim spokojem wykorzystuje sytuację sam na sam.
66' Po przeprowadzonych przez Dariusza Dudka zmianach Michael Heinloth gra na prawej obronie, a Konrad Wrzesiński poszedł do przodu, na pomoc.
65' Po rajdzie lewą stroną boiska Bartłomiej Pawłowski podawał w pola karne. Akcję przerwał Arkadiusz Jędrych.
64' Tomasz Nowak wrzucił z rzutu wolnego w pole karne, a Vamara Sanogo okazał się w powietrzu gorszy od rywala.
64' żóta kartka Jakub Tosik ukarany kartką za faul na Konradzie Wrzesińskim.
62' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Sebastian Milewski za Dejana Vokicia i Michale Heinloth za Alexandre Cristovao.
61' gol - po karnym 1:0 Bramkę z rzutu karnego zdobył Filip Starzyński.
59' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu rożnego piłkę ręką w polu karnym zagrał Piotr Polczak. Karny dla miejscowych
59' Damjan Bohar zagrał prostopadłą piłkę do Patryka Tuszyńskiego, który już minął Dawida Kudłę, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i już mógł tylko dośrodkować. Piłkę na róg wybił Dejan Vokić.
58' zmiana Pierwsza zmiana w lubińskiej drużynie. Damjan Bohar za Łukasza Janoszkę.
57' Patryk Tuszyński wyłożył piłkę przed pole karne do Filipa Starzyńskiego, a ten posłał piłkę obok bramki.
56' Z narożnika boiska wrzucał Tomasz Nowak ale Arkadiuszowi Jędrychowi nie udało się dokładnie odegrać piłki.
55' Konrad Wrzesiński po rajdzie prawą stroną wywalczył róg dla sosnowiczan.
55' Znowu groźnie pod naszą bramką. Dawid Kudła i Arkadiusz Jędrych nie pozwalają Łukaszowi Janoszce na oddanie strzału.
54' Kolejna "setka" lubinian. Po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela Łukasza Janoszka pudłuje głową z około 5 metrów.
53' Aut dla gospodarzy z prawej strony boiska. Piła trafia do Łukasza Janoszki, który strzeła z 18 metrów. Po drodze rykoszet od Arkadiusza Jędrycha i w sytuacji sam na sam znalazł się Bartłomiej Pawłowski. Uderzył prawą nogą i trafił w słupek, a potem futbolówka trafiła do Dawida Kudły.
51' Kontratak sosnowiczan. Vamara Sanogo zagrał na lewą stronę pola karnego. Žarko Udovičić dopadł do piłki, ale strzelił obok bramki nad interweniującym Dominikiem Hładunem.
51' Gospodarze w tej samej akcji najpierw zagrali szybko i efektownie, a potem w prostej sytuacji Łukasz Janoszka zagrał fatalnie w kierunku Daniela Dziwniela i był aut.
51' Nieporozumienie na linii Nuno Malheiro - Tomasz Nowak.
50' Vamara Sanogo faulowany przez Lubomira Guldana.
49' Niedokładne dośrodkowanie Vamary Sanogo z lewej strony boiska.
49' Nuno Malheiro miał trochę kłopotów z Alanem Czerwińskim, ale ostatecznie piłka dla naszego Zagłębia, bo lubinianin jako ostatni dotknął futbolówki
48' Patryk Tuszyński pociągany za koszulkę przez Arkadiusza Jędrycha
47' Z lewej strony boiska dośrodkował Bartłomiej Pawłowski, a z kilku metrów głową nad bramką strzelił Patryk Tuszyński.
46' Wrzutka Jakuba Tosika z własnej połowy. Piłkę łapie Dawid Kudła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Do przerwy w strzałach 7:2, a w strzałach celnych 1:1. Szału nie ma.
45+2' Bartłomiej Pawłowski faulowany przez Alexandre Cristovao.
45+1' Z prawej strony boiska wrzucał Alan Czerwiński. Arkadiusz Jędrych górą w walce w powietrzu.
45+1' Jakub Tosik wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
45' doliczony czas +2
45' Faul Adama Matuszczyka na Tomaszu Nowaku.
44' Zza pola karnego prawą nogą strzelał Bartłomiej Pawłowski. Broni Dawid Kudła.
43' Po wrzutce Patryka Tuszyńskiego piłkę z pola karnego wybił Piotr Polczak.
42' Z narożnika boiska tym razem wrzucał Bartłomieja Pawłowskiego. Pierwszy główkowy pojedynek wygrany przez Arkadiusza Jędrycha, a akcja kończy się w rękach Dawida Kudły.
42' Róg dla lubinian po tym jak Dejan Vokić zablokował Bartłomieja Pawłowskiego.
41' Alexandre Cristovao w defensywie znowu lepszy niż Daniel Dziwniel.
40' Łukasz Janoszka faulowany przez Dejana Vokicia.
39' Piotr Polczak wyekspediował piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rogu.
38' Alan Czerwiński wstrzelił piłkę w pole bramkowe z prawej strony boiska. Patryk Tuszyński i Bartłomiej Pawłowski nie sięgnęli futbolówki, ale będzie róg.
38' Vamara Sanogo pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
36' żóta kartka Żółtka kartka dla Alana Czerwińskiego za faul.
35' Žarko Udovičić faulowany przez Alana Czerwińskiego.
35' Arkadiusz Jędrych uprzedził Patryka Tuszyńskiego i podał głową do Dawida Kudły.
34' Z prawej strony boiska wrzucał Adam Matuszczyk, a Filip Starzyński z linii pola karnego strzelił głową nad bramką.
34' Piotr Polczak wybija piłkę na aut po zagraniu Alana Czerwińskiego.
32' Bartłomiej Babiarz faulowany przez Bartłomieja Pawłowskiego przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.
32' Złe podanie Bartosza Kopacza w kierunku Łukasza Janoszki. Piłka wylatuje na aut.
30' Z lewego skrzydła podawał Nuno Malheiro, a Tomasz Nowak prawą nogą z 20 metrów strzelił zdecydowanie za lekko, a jeszcze na domiar złego niecelnie.
29' Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym lubinian interweniował Lubomir Guldan.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Kopacza za faul na Alexandre Cristovao.
27' "Halo, kibice, nie przeklinamy" - ze stadionowego nagłośnienia słychać było taki komunikat nadany dziecięcym głosem. To w odpowiedzi na brak "wersalu" w dopingu kibiców Zagłębia Sosnowiec.
26' Niedokładność w grze gospodarzy kończy się wybiciem piłki poza końcową linię boiska
25' Alexandre Cristovao wybił piłkę spod nóg Daniela Dziwniela i podawał w stronę Vamary Sanogo. Z interwencją zdążył jednak Jakub Tosik.
23' Adam Matuszczyk zagrał górną piłkę w pole karne. Łukasz Janoszka uwolnił się spod opieki defensywy Zagłębia i wyskoczył do piłki, ale w niezbyt łatwej sytuacji nie potrafił oddać celnego strzału.
22' Vamara Sanogo sfaulował w ataku Adama Matuszczyka.
21' Alexandre Cristovao zatrzymał Daniela Dziwniela przy linii bocznej i wywalczył aut dla sosnowiczan.
21' Patryk Tuszyński faulowany przez Piotra Polczaka.
20' Daniel Dziwniel nie opanował piłki po długim podaniu od Lubomira Guldana.
18' Dominik Hładun wybił piłkę na aut, bo na murawie leży Bartłomiej Babiarz poszkodowany w starciu z Łukaszem Janoszką.
18' Pewny chwyt Dawida Kudły po lekkim dośrodkowaniu Łukasza Janoszki z rzutu wolnego.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Danielu Dziwnielu. Nasz prawy obrońca złapał w pół lewego defensora lubinian.
16' Prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki z pola karnego. Dawid Kudła zagrał piłkę w aut. Do podania nie zdążył Piotr Polczak.
16' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rogu boiska, a poprawka Alana Czerwińskiego zza pola karnego kompletnie nieudana.
15' Łukasz Janoszka przymierzył z około 20 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Arkadiusza Jędrycha i minęła naszą bramkę. Róg dla miejscowych.
13' Alexandre Cristovao powalczył o piłkę z Danielem Dziwnielem przy narożniku boiska, ale zdaniem sędziego nasz skrzydłowy faulował rywala.
13' Daniel Dziwniel nie był w stanie sięgnąć głową piłki po centrze Adama Matuszczyka.
12' Daniel Dziwniel obił Alexandre Cristovao. Piłka poza boiskiem, Grę rozpocznie Dominik Hładun.
11' Łukasz Janoszka przeprasza swoich kolegów po złym zagraniu zza narożnika pola karnego. Nie wiadomo, czy to miał być strzał czy dośrodkowanie.
8' Krótko rozegrany rzut rożny między Tomaszem Nowakiem i Žarko Udovičiciem. Piłka trafiła w pole karne pod nogi Alexandre Cristovao, ale Angolczyk uderzył nieczysto z około 7 metrów i futbolówkę złapał Dominik Hładun.
7' Tomasz Nowak nabił Jakuba Tosika i mamy pierwszy rzut rożny.
6' Nuno Malheiro sfaulował Łukasza Janoszkę
6' Sosnowiczanie ruszyli lewą stroną. Žarko Udovičić wycofał piłkę w pole karne w stronę Tomasza Nowaka, jednak piłkę przejął Lubomir Guldan.
6' Próba strzału z dystansu w wykonaniu Filipa Starzyńskiego. Piłka trafia w Piotra Polczaka.
5' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pole karnego po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela.
5' Bartłomiej Babiarz przerzucił piłkę z prawej strony na lewą do Žarko Udovičicia. Serb dośrodkował w pole bramkowe, gdzie piłkę złapał Dominik Hładun.
3' żóta kartka Dejan Vokič obejrzał żółtą kartkę za faul na Jakubie Tosiku.
3' Jakub Tosik ze środkowego koła zagrał długą piłkę na lewą stronę boiska, ale Daniel Dziwniel nie zdołał dobiec do futbolówki. Grę wznowi Dawid Kudła.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Tomasz Nowak
0' 17:57 Sędzia Zbigniew Dobrynin wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych białych strojach, a gospodarze cali na pomarańczowo.
0' 17:52 Już jest bardzo głośno na trybunach. Kibice z Sosnowca zaznaczyli swoją obecność śpiewem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać'. "Tylko w Lubinie, Zagłębie tylko w Lubinie" - skanduje lubiński młyn. Na co sektor gości odpowiada "Jest tylko jedno, Zagłębie jest tylko jedno" - i wcale nie mają na myśli tego z Lubina.
0' 17:50 Przed kamerami stanął Dariusz Dudek i wyjaśnił absencję Tymoteusza Puchacza, który w tym roku zagrał we wszystkich meczach Zagłębia od pierwszej do ostatniej minuty. "Tymek to młody, zdolny chłopak i jeszcze będziemy mieli z niego pociechę. Nuno Malheiro dał na treningu sygnał, że jest gotowy do rywalizacji. Dawid Kudła miał mocne stłuczenie, nie trenował jeden dzień, ale dzisiaj jest już zdrowy i liczymy na to, że będzie w dobrej firmie". Redaktor Mariusz Wróblewski przypomniał Dariuszowi Dudkowi, że strzelił pierwszą bramkę w Ekstraklasie, gdy w 1999 roku grał w GKS-ie przeciwko lubinianom"
0' 17:45 "Mam nadzieję, ze to będzie dobry mecz dla kibiców i że stworzymy dobre widowisko" - powiedział w przedmeczowej wypowiedzi dla telewizji trener Mariusz Lewandowski. "Sezon jest długi, mamy czterech stoperów i będę stosować rotację" - tak wytłumaczył przed kamerami absencję Macieja Dąbrowskiego szkoleniowiec lubinian.
0' 17:40 Zagłębie Sosnowiec jeszcze nigdy nie wygrało ligowego meczu z Zagłębiem Lubin. W Lubinie sosnowiczanie doznali pięciu porażek, gdy grali jeszcze na starym "dożynkowym" stadionie. Od 2009 "Miedziowi" rozgrywają swoje mecze już na nowym obiekcie, wybudowanym w miejscu starego. Dla sosnowiczan to premierowa potyczka na tym stadionie.
0' 17:35 Trener gospodarzy, Mariusz Lewandowski, nie stosuje się do maksymy, że zwycięskiego składu się nie zmienia i dziś dokonał w składzie dwóch zmian w porównaniu do wygranego 3:1 spotkania na stadionie Legii Warszawa. Filip Jagiełło usiadł na ławce rezerwowych, a Maciej Dąbrowski znalazł się poza meczową osiemnastką. W ich miejsce do jedenastki wskoczyli Bartosz Kopacz i Adam Matuszczyk.
0' 17:30 Transmisję z dzisiejszego spotkania będzie można obejrzeć nie tylko w Canal+ Sport, ale także w Nsport+, który jest nieco łatwiej dostępny niż C+, więc jeśli kogoś nie ma w Lubinie, to niech włączy telewizor, laptopa lub inne urządzenie i patrzy, jak radzą sobie sosnowiczanie w Lubinie. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Maciej Murawski, a jako reporterzy pracują Mariusz Wróblewski i Grzegorz Milko.
0' 17:20 W Lubinie jest około 30 stopni i przed upałem chroniliśmy się dosyć długo w klimatyzowanej sali konferencyjnej. Teraz już jednak wyszliśmy na trybunę, a fotoreporterzy są na murawie. Na rozgrzewce pojawili się także piłkarze obu zespołów. Szkoleniowcy obu drużyn przypatrują się rozgrzewce, przy okazji ucinając pogawędkę. Na sektor gości powoli wchodzą fanatycy sosnowieckiego Zagłębia. Miejscowy młyn zwany "przodkiem" "powitał" goście śpiewem "Jebać Sosnowiec". No cóż, im akurat nie bardzo wypada krzyczeć "Jebać Zagłębie". Krzyczeli już za to, że Zagłębie jest tylko w Lubinie.
0' 17:10 Brak w wyjściowym składzie sosnowiczan zarówno Tymoteusza Puchacza, jak i Sebastiana Milewskiego oznacza, że Zagłębie nie wystawiło do gry żadnego młodzieżowca. Co prawda w Ekstraklasie nie ma takiego wymogu jak w I i II lidze, ale zawsze w ten sposób można zyskać punkty, które liczą się do klasyfikacji Pro Junior System. Sprawdziliśmy, że osnowiecka drużyna w meczu ligowym bez młodzieżowca po raz ostatni zagrała 14 listopada 2007 w spotkaniu z GKS-em Bełchatów.
0' 17:00 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Trener Dariusz Dudek dokonał dwóch zmian w porównaniu do spotkania z Piastem Gliwice. Na ławkę rezerwowych powędrowali Tymoteusz Puchacz i Sebastian Milewski, a do pierwszego składu wskoczyli Nuno Malheiro i Bartłomiej Babiarz.
0' 16:50 Witamy z Lubina i zapraszamy na relację z pierwszego w sezonie 2018/2019 wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec.
ZSTV: Film z dopingiem z LubinaZSTV: Film z dopingiem z Lubina Prezentujemy ponad 20-minutowy film z dopingiem kibiców Zagłębia sosnowiec na wyjazdowym meczu w Lubinie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LubinieKonferencja prasowa po meczu w Lubinie Po porażce w Lubinie trener Dariusz Dudek ponownie wspominał o różnicy w doświadczeniu między rywalami, ale mimo niekorzystnego wyniku potrafił też znaleźć plusy i pozytywy. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z LubinaDruga galeria zdjęć z Lubina Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu w Lubinie zakończonego zwycięstwem gospodarzy 2-1. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z LubinaGaleria zdjęć z Lubina Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu w Lubinie. Do obejrzenia są w niej 53 fotografie. » Czytaj więcej
Skrót meczu w LubinieSkrót meczu w Lubinie Na oficjalnej stronie Ekstraklasy można już obejrzeć 5,5-minutowy filmowy skrót z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zagłębiem Lubin. » Czytaj więcej
Ciągle bez punktówCiągle bez punktów W 2. kolejce Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec przegrało w Lubinie 1:2. Gole dla gospodarze strzelili Filip Starzyński (61' - karny) i Jakub Maresz (77'). Dla sosnowiczan trafił Konrad Wrzesiński (66') » Czytaj więcej