Relacja Puchar Polski 2017/2018 - 2 runda
2017-08-10, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Korona Kielce
Stroje: czerwono-żółte (4-5-1)
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 18. Arkadiusz Najemski 77. Konrad Wrzesiński (90' 7. Tomasz Nawotka) 11. Patryk Mularczyk 16. Mateusz Cichocki 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (72' 89. Wojciech Łuczak) 42. Alexandre Cristovao (103' 20. Szymon Lewicki)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Jan Janosz 25. Igor Krzykowski 28. Michał Kieca    Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Elia Soriano 105' 0:2 - Mateusz Możdżeń 111' 1:2 - Tomasz Nawotka 120+1'
45' Arkadiusz Najemski 55' Fabian Burdenski 86' Rafał Makowski 98' Dawid Kudła 104' Marcin Cebula 107' Arkadiusz Najemski 107' Arkadiusz Najemski 112' Mateusz Możdżeń
1. Maciej Gostomski 55. Angelos Argyris (58' 26. Bartosz Rymaniak) 5. Adnan Kovacević 23. Elhadji Pape Diaw 19. Ken Kallaste (46' 7. Marcin Cebula) 21. Łukasz Kosakiewicz 8. Mateusz Możdżeń 20. Fabian Burdenski (64' 14. Jakub Żubrowski) 37. Jakub Mrozik 6. Goran Cvijanović 89. Elia Soriano   Rezerwowi: 25. Matthias Hamrol 2. Krystian Miś 9. Nika Kaczarawa 22. Ivan Jukić    Trener: Gino Lettieri
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Damian Rokosz, Zbigniew Szymanek
120.0000
120+1' gwizdek Po golu dla Zagłębia sędzia skończył mecz.
120+1' gol - piłka nożna 1:2 Po podaniu Tomasza Nowaka bramkę strzałem z lewej strony pola karnego strzelił Tomasz Nawotka
119' Tym razem drybling z kałużą przegrał Rafał Makowski.
119' Defensywa Korony poradziła sobie z dośrodkowaniem Roberta Sulewskiego.
118' Szymon Lewicki strzelał zza pola karnego. Piłka otarła się o rywala i wyszła na róg.
117' Tomasz Nawotka na spalonym po podaniu Tomasza Nowaka.
115' Korona szła z akcją dwóch na jednego, ale przegrała z wodą. Po podaniu Gorana Cvijanovicia do Marcina Cebuli futbolówka zatrzymała się w kałuży.
115' Róg dla Zagłębia po interwencji Adnana Kovacevicia.
112' żóta kartka Żółta kartka dla strzelca bramki za "cieszynkę"
112' Wojciech Łuczak nie potrafił przyjąć piłki w polu karnym.
111' gol - piłka nożna 0:2 Mateusz Możdżeń strzelił po ziemi z około 16 metrów. Piłka po ciężkiej murawie dotoczyła się do bramki.
109' Dośrodkowanie z rogu, piłka wypada poza szesnastkę i Tomasz Nawotka strzela daleko od bramki.
109' Kiksy w polu karnym Korony i mamy kolejny korner.
108' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu piłkę z bagna wybija Bartosz Rymaniak.
108' Łukasz Kosakiewicz faulował Szymona Lewickiego z boku boiska.
107' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego za faul na rywalu i kończymy mecz w dziesiątkę.
105' gwizdek Druga część dogrywki się właśnie rozpoczęła.
105+1' Koniec pierwszej części dogrywki
105+1' Na spalonym Tomasz Nowak
105' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli z prawego skrzydła piłkę głową strzelił Elia Soriano.
104' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Cebuli za faul.
103' zmiana Ostatni zmiana w Zagłębiu. Szymon Lewicki za Alexandra Cristovao.
103' Deszcz już powoli ustępuje. Sędzia Sebastian Jarzębak dokonał inspekcji boiska i można grać.
103' Przez chwilę musieliśmy zamilknąć, bo zaczęło nam padać na laptopa. Sami wiecie, jaka jest trybuna kryta w Sosnowcu. Nadal leje, ale już bez takich porywów wiatru. Czekamy na decyzję co do dalszych losów meczu.
103' gwizdek Sędzia przerwał mecz.
102' Niebo się otworzyło i deszcz jest niemiłosierny, a nawet pada grad.
101' Wojciech Łuczak trafił do bramki Korony, ale wcześniej był gwizdek sędziego.
101' Jakub Żubrowski w środku boiska sfaulował Mateusza Cichockiego.
100' Rajd Bartosza Rymaniaka zakończony minimalnie niecelnym strzałem zza pola karnego.
99' Nad Stadionem Ludowym się solidnie rozpadało.
99' Kierownik Korony odesłany na trybuny.
98' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za odepchnięcie Marcina Cebuli.
98' Adnan Kovacević przeciął podanie Tomasza Nowaka do Alexandre Cristovao.
96' Wojciech Łuczak zdecydował się na strzał w kontrze Zagłębia, jednak zza pola karnego posłał piłkę prawą nogą sporo nad bramką.
94' Arkadiusz Najemski wybił piłkę po dośrodkowaniu Marcina Cebuli z rogu.
93' Elia Soriano wywalczył rzut rożny.
92' Do rzutu wolnego podszedł Jakub Żubrowski i strzałem prawą nogą posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
91' Przed polem karnym Arkadiusz Najemski faulował Elię Soriano
91' gwizdek Zaczęła się pierwsza połowa dogrywki
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 2 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Przed nami dogrywka
90+4' Po dośrodkowaniu Jakuba Mrozika główkuje Elia Soriano. Broni Dawid Kudła.
90+3' Chyba czeka nas dogrywka.
90+2' Robert Sulewski faulował w ataku
90+1' Dawid Kudła zacznie od bramki po dośrodkowaniu Korony.
90' Jeszcze jeden róg dla Korony.
90' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Tomasz Nawotka za Konrada Wrzesińskiego.
89' Walka w powietrzu między Alexandre Cristovao i Maciejem Gostomskim. Górą bramkarz.
88' Piłka opuściła boisko po dośrodkowaniu z rogu.
88' Kolejny korner dla kielczan.
87' Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli niecelny strzał Adnana Kovacevicia,
87' Róg dla gości po strzale Łukasza Kosakiewicza i rykoszecie.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Makowskiego
85' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Niestety, nie udało się zakończyć akcji strzałem.
84' Po dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka interweniuje Dawid Kudła.
83' Opatrywany przez maserów jest Maciej Gostomski, a piłkarze wykorzystują ten czas na uzupełnienie płynów.
81' Z 20 metrów strzelał Patryk Mularczyk. Maciej Gostomski paruje piłkę w bok, a potem faulowany jest Bartosz Rymaniak.
80' Z lewej strony boiska dośrodkował Jakub Mrozik, a Elia Soriano strzelił głową po koźle. Piłkę na róg wybił Dawid Kudła.
79' Po podaniu Roberta Sulewskiego zza pola karnego strzelał Patryk Mularczyk. Piłkę zablokował Elhadji Pape Diaw.
78' Lekki strzał Elii Soriano z prawej strony pola karnego. Piłkę łapie Dawid Kudła.
75' Po centrze Tomasza Nowaka z prawej strony boiska nie sięgnął piłki głową Wojciech Łuczak.
74' Rajd Marcina Cebuli lewym skrzydłem przerwany przez Arkadiusza Najemskiego.
74' Z narożnika boiska dośrodkował Robert Sulewski. Korona daje radę
73' Tomasz Nowak wypuścił lewym skrzydłem Konrada Wrzesińskiego, który wpadł w pole karne i mamy tylko albo aż rzut rożny.
72' Z rzutu rożnego wrzucał Marcin Cebula. Wybita przez sosnowiczan piłka trafiła na 30. metr do Łukasza Kosakiewicza, który uderzył obok naszej bramki.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak za Adama Banasiaka.
71' Tomasz Nowak blokuje dośrodkowanie Mateusza Możdżenia. Róg dla kielczan.
70' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z narożnika boiska i akcję wieńczy niecelny strzał głową Mateusza Cichockiego
69' Strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego. Piłka po rykoszecie mija bramkę i jest rzut rożny.
68' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego blokowane przez Łukasza Kosakiewicza.
68' W odpowiedzi na doping kibice Korony ryknęli fanatycy Zagłębia.
67' Chyba już wszyscy kibice Korony weszli na sektor, bo rozpoczął się doping.
67' Dośrodkowanie Marcina Cebuli z rzutu rożnego. Piłkę do przodu wyekspediował Alexandre Cristovao.
66' Arkadiusz Najemski wybił piłkę na róg dla Korony.
66' Wrzutka Patryka Mularczyka z prawego skrzydła i wybicie Bartosza Rymaniaka sprzed bramki.
65' Krótkie rozegranie rogu zakończone stratą Adama Banasiaka.
64' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłkę na róg wybił Łukasz Kosakiewicz.
64' zmiana Komplet zmian w Koronie wykorzystany - Jakub Żubrowski za Fabiana Burdenskiego.
64' Przy bocznej linii boiska Łukasz Kosakiewicz sfaulował Patryka Mularczyka.
63' Mateusz Możdżeń faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
62' Przechwyt Mateusza Cichockiego i podanie w pole karne do Adama Banasiaka, który jednak przegrywa pojedynek biegowy z Bartoszem Rymaiakiem.
61' Na spalonym Bartosz Rymaniak.
61' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Mrozika.
59' Po wrzucie z autu na strzał lewą nogą zza pola karnego zdecydował się Adam Banasiak i o mały włos nie ustrzelił naszego fotoreportera.
58' zmiana Bartosz Rymaniak wszedł za kontuzjowanego Angelosa Argyrisa,
58' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka po rozegraniu rzutu wolnego zablokowane. Aut dla sosnowiczan.
57' Chyba będzie konieczna zmiana w Koronie, bo kulejący Angelos Argyris zszedł poza boisko przy pomocy masażystów.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Fabiana Burdenskiego za faul na Alexandre Cristovao.
55' Dośrodkowanie Patryka Mularczyka z prawej strony boiska i strzał Adama Banasiaka z około 12-13 metrów. Świetna parada Macieja Gostomskiego ratuje Koronę.
54' Fabian Burdenski dośrodkował w pole karne, a Elia Soriano przyjął piłkę i uderzył z półwoleja obok bramki.
53' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak miał do wyboru Adama Banasiaka na lewym, Alexandra Cristovao na środku i Patryka Mularczyka na prawym. Podał do Adnana Kovacevicia.
52' Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka w pole karne. Alexandre Cristovao nie doszedł do piłki, bo był blokowany przez Elhajdiego Pape Diawa, ale przy okazji faulował Macieja Gostomskiego.
51' Elhadji Pape Diaw wybił piłkę z pola bramkowego po zagraniu Rafała Makowskiego.
50' Arkadiusz Jędrych faulem powstrzymał akcję Elii Soriano.
49' Adam Banasiak na lewym skrzydle zagrał do rozpędzonego Konrada Wrzesińskiego, który jednak dośrodkował bardzo źle. Z autu goście.
49' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
47' "Wpuśccie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców" - skandują kibice Zagłębia w związku z kłopotami fanów Korony.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Koronie przed drugą połową. Marcin Cebula wchodzi za Kena Kallaste.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+1' Dwa dośrodkowania Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła. W obu przypadkach piłkę wybili stoperzy Korony
45+1' Elhadji Pape Diaw dośrodkował z lewej strony boiska, a Fabian Budrenski oddał strzał głową, po którym piłka wylądowała na górnej części siatki.
45' żóta kartka Arkadiusz Najemski złapał w pół Elię Soriano i obejrzał żółtą kartkę.
44' Goran Cvijanović na spalonym.
43' Po podaniu Alexandra Cristovao lewą nogą zza pola karnego uderzył Adam Banasiak. Maciej Gostomski wypiąstkował piłkę. To pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu.
40' Patryk Mularczyk dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Piłka odskoczyła przy przyjęciu Alexandrowi Cristovao.
40' Strzał Fabiana Burdenskiego z 20 metrów. Piłka obija Rafała Makowskiego.
38' Po dośrodkowaniu Kena Kallaste nad bramką główkował Adnan Kovacević.
37' Faulowany na 35. metrze Goran Cvijanović
36' Alexandre Cristovao ostro potraktował Adnana Kovacevicia i sędzia udzielił reprymendy naszemu piłkarzowi.
35' Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza niecelnie głową strzela Elia Soriano.
35' Arkadiusz Najemski wybił piłkę na róg po podaniu Elii Soriano.
34' Mateusz Możdżeń podawał do Łukasza Kosakiewicza, którego przed polem karnym zastopował Konrad Wrzesiński
33' Piłkarze popili i do gry wrócili. Od bramki zaczyna Dawid Kudła.
31' Jest i ona! Tak długo wyczekiwana przez piłkarzy! Przerwa na uzupełnienie płynów!
31' Niecelny strzał Mateusza Możdżenia zza pola karnego.
31' Jakub Mrozik uderzył zza pola karnego. Dawid Kudła nie dał się zaskoczyć.
30' Tomasz Nowak z lewego skrzydła wrzucił w pole karne, ale Maciej Gostomski był czujny i złapał piłkę na przedpolu.
29' Angelos Argyris wrzucił z prawego skrzydła. Goran Cvijanović zamknął akcję i podał przed bramkę do Łukasza Kosakiewicza, który strzelił głową nad poprzeczką.
29' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po dośrodkowaniu Kena Kallaste
28' Lekki i płaski strzał lewą nogą Elii Soriano z 16 metra. Dawid Kudła nie ma trudności ze złapaniem piłki
26' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Jakuba Mrozika.
26' Miękka wrzutka Jakuba Mrozika z rzutu wolnego. Obrońcom Zagłębia uciekł Goran Cvijanović i strzelił z około 8 metrów. Udanie interweniował Dawid Kudła.
25' Arkadiusz Najemski faulował Elię Soriano około 25 metrów od bramki sosnowiczan.
24' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Kosakiewicz. Piłkę do przodu wyekspediował Tomasz Nowak.
24' Konrad Wrzesiński wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Kena Kallaste.
23' Adam Banasiak zagrał z rzutu wolnego dochodzącą piłkę w pole karne, a skaczący do niej Rafał Makowski był minimalnie spóźniony.
22' Tomasz Nowak faulowany przez Gorana Cvijanovicia.
22' Zagłębie próbuje ruszyć z kontrą, jednak Alexandre Cristovao zagrał za mocno w stronę Konrada Wrzesińskiego. Aut dla Korony.
22' Dośrodkowanie z rogu, potem poprawka po wybiciu piłki przez sosnowiczan i Arkadiusz Najemski wyjaśnia głową.
21' Róg dla gości po ryzykownym zagraniu Rafała Makowskiego.
20' Mateusz Możdżeń rzucił piłkę na prawo do Angelosa Argyrisa, a Adam Banasiak umiejętnie blokował Greka i od bramki zacznie Dawid Kudła.
19' Młyn Zagłębia się zorganizował i zaczął dopingować, a na sektorze gości pojawiają się pierwsi złocisto-krwiści.
18' Mateusz Cichocki rozciągnął akcję na prawo do Roberta Sulewskiego, a ten wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne. Futbolówka w rękach Macieja Gostomskiego.
17' Alexandre Cristovao na spalonym po podaniu Adama Banasiaka.
16' Jakub Mrozik w dośrodkowanie z rzutu rożnego włożył zdecydowanie za dużo siły. Piłka przeleciała nad polem karnym i wyszła poza boczną linię
16' Elia Soriano wywalczył róg dla Korony.
15' Za nami pierwszy kwadrans gry. Mecz taki jak pogoda.
15' Fatalne przyjęcie piłki przez Alexandra Cristovao i potem Angolczyk faulował przy bocznej linii Łukasza Kosakiewicza.
14' Ken Kallaste zagrał po ziemi z lewego skrzydła. Piłka trafiła w nasze pole karne, skąd wybili ją stoperzy sosnowiczan.
13' Elhadji Pape Diaw zagrywał głową do bramkarza. Macieja Gostomskiego naciskał Adam Banasiak, ale bez skutku.
12' Arkadiusz Najemski przejął piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Gorana Cvijanovicia.
11' Fabian Burdenski przymierzył z dystansu i posłał piłkę nad poprzeczką.
10' Angelos Argyris wstrzelił piłkę w pole karne z końcowej linii boiska. Piłka wyszła poza boisko z drugiej strony.
8' Alexandre Cristovao natarł na Macieja Gostomskiego, ale były golkiper Zagłębia uporał się z akcją.
7' Alexandre Cristovao sfaulował Elhadjiego Pape Diawa.
6' Alexandre Cristovao urwał się lewą stroną boiska, ale potem fatalnie rozwiązał akcję zagrywając po ziemi w ręce bramkarza.
5' Ken Kallaste minął Roberta Sulewskiego na skrzydle, ale bardzo źle dośrodkował. Od bramki Dawid Kudła.
3' Dośrodkowanie Angelosa Argyrisa z prawej strony i sytuację w szesnastce wyjaśnia nasza obrona.
3' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu piłkę wybijają z pola karne kielczanie.
2' Tomasz Nowak minął zwodem Elhadji Pape Diawa i wbiegł z piłką w pole karne. Przy próbie podania do Alexandra Cristovao piłkę na róg wybił Adnan Kovacević.
1' W środku boiska Elhadji Pape Diaw faulował Alexandra Cristovao.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Korona.
0' 18:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na boisko piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś całe na biało, a Korona w żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych koszulkach i getrach.
0' 18:55 Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością dzisiejszy mecz jest były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak. Tutaj warto wspomnieć, że cztery lata temu Rasiak strzelił na Stadionie Ludowym bramkę w Pucharze Polski. Grał wówczas w Warcie Poznań, a Zagłębie wygrało mecz z poznaniakami 4:1.
0' 18:50 Zagłębie ma powód do zrewanżowania się Koronie. W sezonie 2007/2008 to właśnie klub z Kielc, którego piłkarzem był wtedy Tomasz Nowak, dziś pełniący honory kapitana Zagłębia, wyeliminował sosnowiczan w 1/16 finału PP.
0' 18:45 Sosnowiec znajduje się w tej części Polski, którą nawiedziły upały. Termometr wskazuje około 31 stopni i, patrząc na prognozę pogody, nie należy się spodziewać, że do końca meczu kreska rtęci znacznie spadnie. Piłkarze Zagłębia być może chcieli uniknąć nadmiernego pobytu na słońcu i wyszli na rozgrzewkę około 18:35, podczas gdy kielczanie przebywali tam już od około kwadransa. Która taktyka okaże się skuteczniejsza?
0' 18:40 Na Stadionie Ludowym pojawiła się silna ekipa z... Białegostoku. Jagiellonia wczoraj przegrała mecz Pucharu Polski w Lubinie, a już w niedzielę zagra w Kielcach z Koroną. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy "Jagi" skorzystał z okazji podejrzenia w akcji swojego najbliższego rywala. Ale, jak już napisaliśmy, pucharowy skład kielczan znacznie odbiega od ligowego. Trener Ireneusz Mamrot właśnie ucina sobie pogawędkę ze swoim byłym graczem z czasów pracy w Chrobrym Głogów Maciejem Górskim.
0' 18:30 Szkoleniowiec Korony zastosował dosyć dużą rotację w składzie. W porównaniu do poniedziałkowego meczu w Gdyni Gino Lettieri dokonał ośmiu zmian. Ostali się tylko Adnan Kovacević, Ken Kallaste i Mateusz Możdżeń. Poza meczową osiemnastką znaleźli się m.in. Nabil Aankour i Maciej Górski, którzy zasiedli na trybunach. Skład Korony jest mocno międzynarodowy. W jedenastce jest dwóch Niemców, Grek, Estończyk, Bośniak, Senegalczyk i Słoweniec. Bramki będzie strzegł Maciej Gostomski, który w sezonie 2008/2009 zaliczył 34 występy w Zagłębiu.
0' 18:20 Pięć zmian w składzie Zagłębia. Žarko Udovičić nie może grać z powodu pauzy za czerwoną kartkę. Do jedenastki wskoczył więc Robert Sulewski, który najprawdopodobniej zagra na prawej obronie, a na lewą przejdzie Konrad Wrzesiński. Kontuzja wyeliminowała z gry Sebastiana Milewskiego. Za niego zagra powracający po pauzie z powodu urazu Mateusz Cichocki. Rafał Makowski po raz pierwszy wystąpi w wyjściowym składzie, gdzie zastąpi Wojciecha Łuczaka. Na prawym skrzydle za Tomasza Nawotkę zagra Patryk Mularczyk, a w ataku Angolczyk Alexandre Cristovao w miejsce Szymona Lewickiego.
0' 18:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Koroną Kielce.
Druga galeria zdjęć z meczu z KoronąDruga galeria zdjęć z meczu z Koroną Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu z Koroną Kielce. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Koroną KielceGaleria zdjęć z meczu z Koroną Kielce Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce. W galerii prezentujemy aż 60 fotografii. » Czytaj więcej
Przeminęło z deszczemPrzeminęło z deszczem Zagłębie przegrało po dogrywce 1:2 z Koroną Kielce i odpadło z Pucharu Polski. Wszystkie gole w meczu padły po 10-minutowej przerwie zarządzonej przez arbitra ze względu na ulewę i opady gradu. » Czytaj więcej