Relacja Puchar Polski 2017/2018 - 1 runda
2017-07-22, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu:
33. Damian Drzewiecki 14. Michał Wołos 18. Jakub Niewęgłowski 22. Michał Maliszewski (59' 9. Michał Kowalczyk) 13. Przemysław Kwiatkowski 8. Hubert Kotowicz (46' 16. Dawid Niewęgłowski) 10. Michał Kobiałka 6. Paweł Uliczny 21. Ołeksij Prytulak (81' 4. Paweł Jabkowski) 11. Mateusz Kompanicki 19. Przemysław Banaszak   Rezerwowi: 93. Jakub Szymkowiak 20. Damian Koprucha 15. Przemysław Koszel 7. Daniel Chariasz   Trener: Artur Bożyk
0:1 - Wojciech Łuczak 75' 0:2 - Wojciech Łuczak 79' 0:3 - Adam Banasiak 90'
60' Wojciech Łuczak
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski (46' 20. Szymon Lewicki) 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 70. Nuno Malheiro 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 7. Tomasz Nawotka (87' 11. Patryk Mularczyk) 42. Alexandre Cristovao (75' 66. Adam Banasiak)  . Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 18. Arkadiusz Najemski 25. Igor Krzykowski 66. Adam Banasiak   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Wojciech Krztoń - Piotr Kurt, Dariusz Fiedorowicz (Olsztyn)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 12 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Gramy dalej w Pucharze Polski.
90+4' Konrad Wrzesiński zagrał w pole karne. Wojciech Łuczak chciał piętą odegrać do Szymona Lewickiego, ale nie udało się to.
90+3' Konrad Wrzesiński sfaulowany przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.
90' gol - piłka nożna 0:3 Trzecią bramkę dla Zagłębia strzelił Adam Banasiak. Strzał lewą nogą w krótki róg po podaniu Nuno Malheiro w pole karne. Bramkarz nie był w stanie skutecznie interweniować.
90' doliczony czas +4
90' W środku boiska faulowany Tomasz Nowak.
88' Dawid Kudła po złapaniu piłki próbował szybko uruchomić wykopem Patryka Mularczyka, ale dopiero co wprowadzony na boisko młodzieżowiec mimo sprintu nie był w stanie dobiec do futbolówki.
87' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie. Patryk Mularczyk za Tomasza Nawotkę
86' Zagłębie cierpliwie rozgrywa od tyłu i szanuje piłkę. To już oczekiwanie na końcowy gwizdek. Dogrywka i karne raczej wykluczone.
84' Paweł Jabkowski sfaulował Adama Banasiaka przy bocznej linii boiska.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Chełmiance. Paweł Jabkowski za Ołeksija Prytulaka.
80' W ciągu ostatnich 5 minut wydarzyło się na boisku więcej niż w ciągu poprzednich 75.
79' gol - piłka nożna 0:2 Bramkarz Chełmianki źle wykopał piłkę. W środku boiska przejął ją Szymon Lewicki, zagrał do Sebastiana Milewskiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Wojciecha Łuczaka, a ten strzałem z około 20 metrów pokonał Damiana Drzewieckiego.
78' Uff... Michał Wołos z rzutu karnego trafił w słupek.
77' W polu karnym Zagłębia Przemysława Banaszaka faulował Nuno Malheiro i Chełmianka ma rzut karny.
75' gol - piłka nożna 0:1 Pierwsze dotknięcie piłki w meczu przez Adama Banasiaka dało Zagłębiu gola. Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z bliska do bramki wpakował Wojciech Łuczak.
75' zmiana Adam Banasiak zmienia Alexandra Cristovao.
74' Wojciech Łuczak faulowany przy bocznej linii boiska.
74' Po rajdzie i dośrodkowaniu Nuno Malheiro niecelnie głową strzelał Tomasz Nawotka.
73' Sędzia zarządził tzw. przerwę na uzupełnienie płynów.
72' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę na aut, bo skurcze złapały Alexandra Cristovao.
72' Nuno Malheiro dośrodkował z lewego skrzydła, a Przemysław Kwiatkowski nie pozwolił na oddanie strzału Szymonowi Lewickiemu.
70' Chełmianka w kontrze po stracie Szymona Lewickiego. W ataku Przemysław Banaszak sfaulował Sebastiana Milewskiego.
69' Po dośrodkowaniu Michała Kowalczyka z prawego skrzydła niecelnie z woleja uderzał zamykający akcję Ołeksij Prytulak.
68' Sebastian Milewski odebrał piłkę rywalowi na 25. metrze, wpadł w pole karne i oddał strzał już upadając. Niestety, niecelnie.
67' Damian Drzewiecki złapał piłkę dośrodkowaną przez Mateusza Cichockiego.
66' Z rzutu wolnego strzelał Mateusz Kompanicki. Broni Dawid Kudła.
65' Alexandre Cristova0 wrócił na własną połowę i faulował na 30. metrze.
64' Ołeksij Prytulak przedarł się lewą stroną boiska. Był już w polu karnym, ale nie miał tam komu podać.
64' Alexandre Cristovao sfaulował w ataku Michała Kobiałkę
63' Dawid Niewęgłowski długo był opatrywany po kontuzji, jakiej nabawił się w starciu z Wojciechem Łuczakiem, ale Chełmianka już w komplecie.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Dawidzie Niewęgłowskim.
60' Brak precyzji w zagraniu Tomasza Nowaka. Piłką wypada poza boisko.
59' zmiana Michał Kowalczyk wszedł za Michała Maliszewskiego.
57' Konrad Wrzesiński ruszył prawą stroną boiska, zagrał w pole karne do Alexandra Cristovao. Piłka trafila potem do Szymona Lewickiego, który próbował efektownego odegrania piętą, ale nie udało się znaleźć adresata podania.
55' Płaski, niezbyt silny, a na domiar złego niecelny strzał Arkadiusza Jędrycha z około 30 metrów.
54' Konrad Wrzesiński zagrał w pole karne z prawej strony boiska, a jeden z obrońców gospodarzy uprzedził Alexandra Cristovao.
51' Chcielibyśmy się mylić, ale na razie to wszystko śmierdzi nam Kleczewem 2014. Pamiętacie ten blamaż Zagłębia pod wodzą Mirosława Smyły?
50' Kontra Zagłębia, ale nie ma nawet rzutu rożnego, bo Tomasz Nawotka pechowo dał się nabić piłce i rywalowi i jako ostatni dotknął futbolówkę.
50' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Niewęgłowski, a Dawid Kudła w powietrznej walce o piłce trochę poturbował Mateusza Kompanickiego, ale udało mu się złapać pilkę.
48' Zagłębie po wejściu Szymona Lewickiego gra dwójką w ataku. Wojciech Łuczak przeszedł na prawą pomoc, a Konrad Wrzesiński cofnął się na prawą obronę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Po jednej zmianie w obu zespołach. W Chełmiance za Huberta Kotowicza Dawid Niewęgłowski, a w Zagłę biu za Roberta Sulewskiego Szymon Lewicki.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 10 sekundach gry sędzia Wojciech Krztoń zakończył pierwszą połowę meczu. Nie ma co kryć, że na razie gra Zagłębia wygląda bardzo przeciętnie.
44' Gospodarze wybili piłkę z pola karnego po wrzutce Wojciecha Łuczaka.
44' Z rogu wrzucał Wojciech Łuczak. Alexandre Cristovao blokowany przy strzale i kolejny korner.
43' Róg dla Zagłębia po kiksie Pawła Ulicznego.
42' Dawid Kudła wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Michała Wołosia.
41' Sebastian Milewski faulował Aleksieja Prituliaka w środku boiska.
41' Boisko w Chełmie znowu okazało się za wąskie dla Nuno Malheiro.
39' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego z lewego skrzydła głowa strzelał Arkadiusz Jędrych. Broni golkiper Chełmianki.
38' Ultrasi Chełmianiki odpalili race i świece dymne. Śpiewają przy tym "Puchar jest nasz".
38' Konrad Wrzesiński minął dwóch rywali na prawej stronie boiska i zagrał w pole karne, ale tam czujny był Michał Wołoś
36' Wojciech Łuczak faulowany w środkowym kole przez Michała Maliszewskiego.
34' Damian Drzewiecki pewnie interweniował w powietrzu po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego.
33' Robert Sulewski dośrodkował po akcji lewą stronę. Wojciech Łuczak przyjął piłkę w polu karnym i uderzył w krótki róg. Damian Drzewiecki odbił futbolówkę na rzut rożny.
32' Robert Sulewski gestem podniesionej ręki przeprasza kolegów z zespołu za złe dośrodkowanie.
32' Z prawego skrzydła dośrodkował Wojciech Łuczak, ale piłka była na zbyt wysokim pułapie dla Alexandra Cristovao.
30' Po akcji prawą stroną boiska Michał Kobiałka dośrodkował w pole karne. Źle interweniował ręką Dawid Kudła, ale sytuację uratował Robert Sulewski.
30' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak, a niecelnie głową strzelił Arkadiusz Jędrych.
29' Faul Przemysława Kwiatkowskiego na Tomaszu Nawotce. Dariusz Banasik domaga się kartki dla gracza Chełmianki, ale sędzia nie widzi podstaw do jej pokazania.
28' Nieudany drybling Nuno Malheiro wzdłuż lewej linii boiska
25' Tomasz Nawotka i Konrad Wrzesiński zamienili się stronami boiska. Nawotka teraz gra po prawej stronie, a Wrzesiński po lewej.
24' Mateusz Cichocki zablokował w polu karnym strzał Aleksieja Prituliaka, a dobitkę Michała Kobiałka złapał Dawid Kudła.
24' Alexandre Cristovao połakomił się na strzał z 16 metrów, choć chyba lepiej byłoby, gdyby podał do rozpędzonego Konrada Wrzesińskiego. Zresztą po chwili Angolczyk przeprosił swojego kolegę z zespołu.
22' Konrad Wrzesiński wycofał piłkę z pola karnego do Tomasza Nowaka, a kapitan Zagłębia strzelił obok słupka.
21' Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z bardzo daleka, chcąc zaskoczyć wysuniętego Damiana Drzewieckiego, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
20' Złe dośrodkowanie Aleksiej Prituliaka z lewego skrzydła. Piłka ląduje w rękach Dawida Kudły.
19' Sebastian Milewski w środku boiska zagrał pod nogi rywala, ale chełmianie nie potrafili skorzystać z tego błędu.
16' Nuno Malheiro powstrzymał akcję Przemysława Banaszaka.
15' Z prawej strony wrzucał Robert Sulewski, ale Alexandre Cristovao nie ruszył w tempo.
13' Po dośrodkowaniu Nuno Malheiro z lewej strony boiska nad bramką główkował Alexandre Cristovao.
13' Mateusz Kompanicki faulował w ataku Arkadiusza Jędrycha.
12' Kontra Zagłębia, ale Tomasz Nawotka nie dobiegł do piłki zagranej przez Wojciecha Łuczaka.
10' Konrad Wrzesiński podał z prawej strony pola karnego, a Wojciech Łuczak strzelił prawą nogą w długi róg Piękną paradą popisał się Damian Drzewiecki.
10' Aleksiej Prituliak faulował w środku boiska Tomasza Nowaka
8' Zza chmur wyszło słońce i świeci w oczy kibicom Zagłębia, którzy śpiewają o tym, że są ich tysiące
6' Alexandre Cristovao faulował w ataku Jakuba Niewęgłowskiego.
5' Z prawej strony boiska dośrodkował Wojciech Łuczak. Głową strzelał Alexandre Cristovao, ale nie sprawił tym uderzeniem kłopotów chełmskiemu golkiperowi. W celnych strzałach 1:1.
4' Przemysław Kwiatkowski przy bocznej linii boiska sfaulował Konrada Wrzesińskiego.
3' Z autu na wysokości pola karnego wrzucał Nuno Malheiro. Wojciech Łuczak odegrał na 20. metr do Sebastiana Milewskiego, a ten z pierwszej piłki uderzył nad bramką.
2' Złe dośrodkowanie Mateusza Kompanickiego z rzutu rożnego. Piłka trafiła w boczną siatkę.
2' Mateusz Kompanicki strzelił prawą nogą z około 25 metrów i Dawid Kudła zmuszony do wybicia piłki na rzut rożny.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Alexandre Cristovao.
0' 16:57 Sędzia Wojciech Krztoń wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Chełmianka zagra w zielonych strojach z białymi skośnymi pasami z przodu koszulek, a sosnowiczanie cali na biało. Z głośników słychać hymn miejscowego klubu.
0' 16:55 Mecz w Chełmie nie jest imprezą masową, więc na trybunach mogło zasiąść tylko 999 widzów, ale gospodarze zachowali się w porządku i nie zamknęli trybun przed kibicami Zagłębia. Fanatycy naszego klubu otrzymali 50 biletów i w takiej liczbie stawili się w Chełmie, a miejscowi działacze przynieśli do sektora zgrzewki wody mineralnej dla spragnionych. Brawo.
0' 16:50 Pogoda w Chełmie raczej sprzyja graniu w piłkę. Jest około 25 stopni, a zachmurzenie można nazwać umiarkowanym. Jedna chmura jest bardzo sprzyjająca, bo pojawiła się od strony zachodniej i chroni od słońca widzów zgromadzonych na wschodniej trybunie, którym wcześniej słońce prażyło w oczy. Gdyby ten mecz miałby być rozegrany wczoraj, to mogłyby być z tym pewne problemy, bo wczoraj nad Chełmem przeszła konkretna burza, której efekty w postaci połamanych gałęzi jeszcze widać na niektórych ulicach Chełma.
0' 16:40 Mecz w Chełmie jest dla Zagłębia pierwszym akordem sezonu 2017/2018. Chełmianka Chełm miała już okazję wystąpić tydzień temu w rundzie wstępnej Pucharu Polski i wygrała 1:0 z Rozwojem Katowice. Za sprawą takiego wyniku sosnowiczanie musieli dziś przemierzyć ponad 400 kilometrów, a nie zaledwie kilkanaście, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Zresztą z Lubelszczyzną mamy miłe wspomnienia pucharowe. Dwa lata temu na tym samym etapie pucharowych zmagań wygraliśmy po rzutach karnych z Wisłą Puławy, a potem zaszliśmy aż do półfinału.
0' 16:30 Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, tylko trzech graczy z poprzedniego sezonu wystąpi dziś w wyjściowym składzie Zagłębia. To Sebastian Milewski, Tomasz Nowak i Wojciech Łuczak. Dla siedmiu - Roberta Sulewskiego, Arkadiusza Jędrycha, Mateusza Cichockiego, Nuno Malheiro, Tomasza Nawotki, Konrada Wrzesińskiego i Alexandra Cristoavao - mecz w Chełmie jest debiutem w naszym zespole, a dla bramkarza Dawida Kudły jest to pierwszy mecz po powrocie do Sosnowca.
0' 16:25 Witamy z Chełma i zapraszamy na relację z meczu I rundy Pucharu Polski pomiędzy Chełmianką Chełm a Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w ChełmieKonferencja prasowa po meczu w Chełmie - Cieszymy się bardziej z wyniku niż z gry. Zwycięzców się nie sądzi. Jesteśmy w następnej rundzie i to było dla nas celem - powiedział po meczu w Chełmie Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Adam Banasiak po meczu w ChełmieAdam Banasiak po meczu w Chełmie Choć Adam Banasiak wszedł na boisko dopiero w 75. minucie, był kluczową postacią w zespole Zagłębia. Zaraz po wejściu zaliczył asystę, a w 90. minucie ustalił wynik meczu. » Czytaj więcej
Awans w ostatni kwadransAwans w ostatni kwadrans Zagłębie Sosnowiec wygrało z Chełmianką Chełm 3:0 w I rundzie Pucharu Polski. Dwa gole dla sosnowiczan strzelił Wojciech Łuczak (75' i 79'), a wynik meczu ustalił Adam Banasiak (90'). » Czytaj więcej