23. Łukasz Zeidler
32. Krzysztof Szewczyk

Trener: Jacek Zieliński
0:1 - Martin Pribula 26' 0:2 - Sebastian Dudek 40' (k.)
47' Konrad Budek 67' Hubert Wołąkiewicz 90+2' Mateusz Wdowiak.

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! JESTEŚMY W PÓŁFINALE!!!!!
90+2' żóta kartka Mateusz Wdowiak ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Dudku.
90+2' Zbyt dośrodkowanie Boubacara Diabanga z lewego skrzydła. Zaczniemy od bramki.
90+1' Krzysztof Pilarz odbija piłkę nogą po strzale Dawida Ryndaka z pola karnego!
90' Sebastian Dudek sfaulowany przez Damiana Dąbrowskiego na połowie Cracovii
90' Główkował Miroslav Čovilo. Piłka ląduje na górnej części siatki.
89' Petarda Marcina Budzińskiego zza pola karnego i ratuje nas słupek!
89' Grzegorz Fonfara powstrzymany w polu karnym Cracovii przez Piotra Polczaka.
88' Miroslav Čovilo lekko strzelał głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Broni Wojciech Fabisiak.
87' Kontra sosnowiczan. Adrian Paluchowski zagrywa do Žarko Udovičicia, a Serb w dogodnej sytuacji posyła futbolówkę obok słupka!
87' Daleki wrzut z autu Bartosza Rymaniaka. Obrona Zagłębia wybija piłkę do przodu.
86' Desperacka obrona Zagłębia w polu karnym. Róg dla Cracovii.
85' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego Cracovii po dośrodkowaniu Jakuba Wilka.
84' Grzegorz Fonfara umiejętnie blokował w polu karnym Mateusza Wdowiaka. Od bramki grę wznowi Wojciech Fabisiak.
83' Miroslav Čovilo upada w polu karnym Zagłębia, ale sędzia nie widzi podstaw do podyktowania rzutu karnego.
83' Marcin Sierczyński wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka.
80' Płaski strzał Marcina Budzińskiego z około 12 metrów i świetna parada Wojciecha Fabisiaka.
80' Łukasz Matusiak wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego z rogu.
79' Sebastian Dudek trafiony przez Łukasza Sołowieja i róg dla Cracovii.
78' zmiana Grzegorz Fonfara za Michała Fidziukiewicza i Dariusz Zjawiński za Pawła Jaroszyńskiego.
77' Po podaniu Bartosza Rymaniaka piłka w bramce po strzale Miroslava Čovilo, ale na szczęście był spalony
77' Boubacar Diabang uciekł Marcinowi Sierczyńskiemu, ale trochę za mocno podał do Bartosza Rymaniaka.
76' Boubacar Diabang z półobrotu z 20 metrów po podaniu Mateusza Wdowiaka. Nad bramką.
75' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem z kornera.
75' Łukasz Sołowiej zablokował strzał Erika Jendriška. Róg dla "Pasów"
74' Cracovia w natarciu. Zagłębie mądrze się broni.
72' Głową na bramkę strzelał Miroslav Čovilo. Obronił Wojciech Fabisiak, ale gracz Cracovii i tak był na spalonym.
72' Świetna interwencja Wojciecha Fabisiaka po strzale Pawła Jaroszyńskiego zza pola karnego.
71' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Budziński. Do piłki doszedł Piotr Polczak, ale futbolówka już opuściła plac gry.
70' Piotr Polczak faulowany przez Jakuba Wilka i kolejny rzut wolny dla Cracovii.
70' Sebastian Dudek faulowany w środku boiska przez Miroslava Čovilo
69' Podawał Mateusz Wdowiak. Z pola karnego strzelał Miroslav Čovilo i świetnie na bramce spisał się Wojciech Fabisiak.
68' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Budziński, a piłkę daleko wyekspediował Adrian Paluchowski.
68' Po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego piłkę na róg wybija jeden z naszych graczy.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Wołąkiewicza za przepychankę w polu karnym.
67' Wrzutka Marcina Budzińskiego i na 25. metrze fauluje Dawid Ryndak.
66' Po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego będzie jeszcze jeden róg.
66' Žarko Udovičić powstrzymał Mateusza Wdowiaka. Róg dla "Pasów"
65' zmiana Marcin Sierczyński wszedł za Konrada Budka.
65' Po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego o piłkę w polu karnym Zagłębia próbował walczyć Miroslav Covilo. Piłka dla Zagłębia
64' Walka w powietrzu w polu karnym Zagłębia zakończona z powodzeniem dla nas.
62' zmiana Druga zmiana w Cracovii. Mateusz Wdowiak w miejsce Denissa Rakelsa.
62' Ależ okazja. Dawid Ryndak dośrodkował z lewego skrzydła a Adrian Paluchowski spudłował głową z kilku metrów.
60' Rajd Boubacara Diabanga lewą stroną boiska. Po jego strzale piłka trafia w boczną siatkę, a piłkarze "Pasów" reklamowali u arbitra, że powinien być rzut rożny.
59' Błąd Łukasza Matusiaka i Erik Jendrišek strzela lewą nogą zza pola karnego obok bramki.
59' Łukasz Sołowiej wybija piłkę po dośrodkowaniu Boubacara Diabanga z lewego skrzydła.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak za Martina Pribulę.
58' Nieporozumienie między Žarko Udovičiciem a Martinem Pribulą
57' Deniss Rakels główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego.
55' Rozpędzony Erik Jendrišek powstrzymany w ostatniej chwili przez Łukasza Sołowieja.
55' Przy bocznej linii boiska Bartosz Rymaniak faulował Martina Pribulę.
54' Błąd w obronie Cracovii, z którego nie potrafili skorzystać nasi gracze. Adrian Paluchowski nie znalazł się w sytuacji strzeleckiej, a po zagraniu Jakuba Wilka głową interweniował Piotr Polczak.
53' Miroslav Čovilo nie doskoczył do piłki dośrodkowanej przez Damiana Dąbrowskiego.
52' Nasz golkiper lekko ucierpiał przy tej interwencji i wybił piłkę na aut. Na szczęście obyło się bez wizyty masażystów.
51' Po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego z lewego skrzydła piłkę na raty łapie Wojciech Fabisiak.
51' Łukasz Matusiak odebrał piłkę Denissowi Rakelsowi na prawej stronie boiska.
50' Powracający przed własne pole karne Michał Fidziukiewicz przerwał akcję Cracovii.
50' Prosty błąd Žarko Udovičicia owocuje autem dla "Pasów"
48' Po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Boubacarze Diabangu.
46' Zbyt mocne dośrodkowanie Pawła Jaroszyńskiego z lewej strony boiska.
46' Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w Cracovii. Za Mateusza Cetnarskiego wszedł Hubert Wołąkiewicz.
45' gwizdek Zbigniew Dobrynin nie doliczył ani sekundy do pierwszej połowy. Jest super!
44' Miroslav Čovilo główkował nad bramką po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego.
44' Róg dla gości. Martin Pribula zablokował dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka.
43' Wielka nerwowość w Cracovii. Prosty błąd Damiana Dąbrowskiego, który zagrywa w aut.
42' Erik Jendrišek zagrał ręką w polu karnym Zagłębia.
41' Przed faulem na Adrianie Paluchowskim piłkę na połowie Zagłębia odebrał Mateuszowi Cetnarskiemu Martin Pribula i to właśnie Słowak zainicjował kontrę, która dała nam tak wiele.
40' gol - po karnym 0:2 GOOOOL!!!! Sebastian Dudek nie dał szans Krzysztofowi Pilarzowi!
40' Adrian Paluchowski faulowany w polu karnym przez Miroslava Čovilo. Rzut karny dla sosnowiczan!
38' Miękka wrzutka Jakuba Wilka z prawego skrzydła. W walce o piłkę w polu bramkowym Adrian Paluchowski faulował Krzysztofa Pilarza.
37' Sebastian Dudek stracił piłkę na rzecz Damiana Dąbrowskiego na środku boiska. Gospodarze ruszyli z akcją pod bramkę Zagłębia. Łukasz Sołowiej zablokował zagranie Erika Jendriška.
36' Po strzale Damiana Dąbrowskiego piłka ląduje w sektorze rodzinnym.
35' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego piłkę głową poza pole karne wybił Łukasz Matusiak.
35' Zza pola karnego uderzał Damian Dąbrowski. Zmierzającą do bramki piłkę na rzut rożny wybił Wojciech Fabisiak.
34' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Cetnarski. Piłkę poza pole karne wybił Łukasz Sołowiej.
34' Martin Pribula wybił piłkę na rzut rożny, a już do zagrania w polu karnym szykował się Bartosz Rymaniak.
33' Žarko Udovičić i Krzysztof Markowski zatrzymali przed polem karnym akcję Mateusza Cetnarskiego i Boubacara Diabanga.
32' Lewą nogą po ziemi z ponad 20 metrów uderzał Michał Fidziukiewicz. Obok bramki.
31' Erik Jendrišek dośrodkował z lewej strony boiska, a nieobstawiony Bartosz Rymaniak oddał strzał głową na bramkę Zagłębia. Piłkę sparował Wojciech Fabisiak.
30' Michał Fidziukiewicz źle zagrał w kierunku Jakuba Wilka. Piłkę przejął Paweł Jaroszyński.
29' Jakub Wilk z prawej strony boiska zagrał w pole karne do Sebastiana Dudka, który odegrał w kierunku Adriana Paluchowskiego, a ten, nie wiedzieć czemu, przepuścił piłkę. Niestety, za nim nie było nikogo.
28' Teraz chyba dopiero zacznie się mecz
27' Marcin Budziński faulowany przez Łukasza Matusiaka w środkowym kole.
26' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka akcję zamknął w polu karnym Martin Pribula, który strzałem z woleja pokonał Krzysztofa Pilarza!
24' Paweł Jaroszyński walczył o piłkę z Konradem Budkiem. Akcja zakończyła się już poza końcową linią, a ostatni futbolówkę dotknął gracz "Pasów"
23' Najpierw po dośrodkowaniu Martina Pribuli piłkę z pola karnego Cracovii głową wybił Miroslav Čovilo, a po chwili Łukasz Matusiak z ponad 20 metrów trafił w reklamę Lotto.
21' Jakub Wilk z pierwszej piłki zagrał do Adriana Paluchowskiego, ale ten nie podołał w rywalizacji z Piotrem Polczakiem.
20' Sebastian Dudek posłał prostopadłą piłkę w kierunku Martina Pribuli, który wpadł w pole karne, ale tam wobec liczebnej przewagi rywali niewiele był w stanie zrobić.
18' Erik Jendrišek z dużą łatwością ograł Konrada Budka, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i dopadł do niej już poza końcową linią boiska.
16' Z lewego skrzydła dośrodkował Paweł Jaroszyński. Niezbyt pewnie, jedną ręką interweniował Wojciech Fabisiak. Piłka poleciała w kierunku Denissa Rakelsa, który strzelił z woleja i posłał futbolówkę w pusty dzisiaj sektor rodzinny.
15' Po błędzie Łukasza Matusiaka na własnej połowie piłkę przejęli gospodarze. Podawał Boubacar Diabang, a Marcin Budziński uderzył po ziemi wprost w Wojciecha Fabisiaka.
14' Konrad Budek włączył się do akcji ofensywnej, ale przegrał starcie z Pawłem Jaroszyńskim. Od bramki zacznie Krzysztof Pilarz.
14' Marcin Budziński sfaulował Sebastiana Dudka w środku pola.
13' Niedobre dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka z prawego skrzydła. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
13' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym czujny był Paweł Jaroszyński.
12' Pod presją Adriana Paluchowskiego Krzysztof Pilarz ekspediuje piłkę daleko w aut.
12' Kibice Zagłębia głośno śpiewają, że są zawsze tam, gdzie oni będą grać.
11' Łukasz Sołowiej przerwał akcję Cracovii na lewym skrzydle.
9' Miroslav Čovilo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego.
8' Miroslav Čovilo stracił piłkę na rzecz Adriana Paluchowskiego, który ruszył na przebój i wywalczył rzut rożny
8' Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Cetnarski, a Boubacar Diabang nie zdołał zamknąc akcji strzałem przy dalszym słupku
7' Po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego głową z około 8 metrów strzelał Boubacar Diabang i piłka trafiła w słupek.
6' Damian Dąbrowski posłał piłkę nad bramką po strzale prawa nogą z około 25 metrów.
5' Dwa razy z lewego skrzydła wrzucał Žarko Udovičić. Przy pierwszej próbie blokował Miroslav Čovilo, a przy drugiej Bartosz Rymaniak.
4' Jakub Wilk przynajmniej na razie gra po prawej stronie pomocy, a Martin Pribula na lewym skrzydle. Konrad Budek jest na prawej obronie, a najbardziej wysunięty do przodu jest Adrian Paluchowski.
3' Mateusz Cetnarski strzelił nad poprzeczką z około 25 metrów.
2' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego piłkę z pola karnego sosnowiczan wybił Adrian Paluchowski.
1' Konrad Budek wślizgiem powstrzymał Mateusza Cetnarskiego i Cracovia ma róg.
1' Fanatycy Zagłębie jednak wrócili na swój sektor
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Cracovia!
0' 17:44 Ze stadionowych głośników słychać głos Macieja Maleńczuka, a piłkarze wyprowadzeni przez sędziowską trójkę wyszli na murawę. "Pasy" podobnie jak w Sosnowcu zagrają dziś na czarno, a nie w swoich tradycyjnych pasiakach. Zagłębie także w tych samych barwach, co przed trzema tygodniami - na czerwono.
0' 17:42 BREAKING NEWS: Kibice Zagłębia zwinęli flagi i opuszczają swój sektor ze śpiewem "Piłka nożna dla kibiców". To samo, a także "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców" skandują również fanatycy Cracovii. Na razie nie wiemy, co jest powodem takiego zachowania.
0' 17:40 Zgodnie z zapowiedziami trenera Jacka Zielińskiego, poza meczową kadrą znalazł się dziś reprezentant Polski Bartosz Kapustka, który jeszcze przedwczoraj grał we Wrocławiu w towarzyskim meczu z Czechami. Jest za to reprezentant Łotwy i gracz, który strzelił zwycięskiego gola w Sosnowcu, czyli Deniss Rakels. Za chwilę zaczynamy i jednocześnie przypominamy, że mecz jest do obejrzenia na żywo w Polsacie Sport.
0' 17:35 Cracovia na swoim nowym stadionie jeszcze nie miała okazji cieszyć się z sukcesu w Pucharze Polski. Dwa mecze - dwie porażki, z który zwłaszcza ta ostatnia, z Błękitnymi Stargard Szczeciński była bolesna. 5 lat temu "Pasy" zostały rozbite u siebie przez Lecha Poznań, a jedną z bramek strzelił aktualny piłkarz sosnowiczan - Jakub Wilk.
0' 17:25 Po raz pierwszy przyszło Zagłębiu gościć na jednym z nowych stadionów wybudowanych w ostatnich latach. Nasza poprzednia wizyta w Krakowie miała miejsce na starym obiekcie Cracovii i nawet nie ma co porównywać tych dwóch stadionów. Nowy obiekt "Pasów" robi wrażenie i nie ma co ukrywać, że taki stadion przydałby się w Sosnowcu. Są oczywiście także pewne niedociągnięcia i błędy projektowe, jak choćby zbędne płoty pomiędzy sektorami, które utrudniają ogarnięcie wzrokiem całego boiska, ale i tak minusy nie przesłaniają plusów. Trybuna prasowa jest bardzo wysoko, trzeba było się wdrapać schodami na poziom +4, po drodze przechodząc piętro ze sky-boxami, gdzie na gości już czekała zmrożona wódka.
0' 17:20 Piłkarze Zagłębia będą dziś dopingowani przez liczną grupę fanatyków. Z Sosnowca do Grodu Kraka wyruszyła kawalkada kilku autokarów, na którą za bramkami w Balicach czekał liczny komitet powitalny. Fani powoli zapełniają sektor gości, ale w takim tempie ciężko będzie całej wyjazdowej ekipie zdążyć przed pierwszym gwizdkiem. Zespół Zagłębia rozgrzewa się na połowie pod sektorem gości i już nasi zawodnicy słyszeli od fanów słowa otuchy "Jesteście lepsi".
0' 17:10 Aby awansować do półfinału, Zagłębie musi strzelić w Krakowie co najmniej dwa gole. Tak więc nie dziwi, że w wyjściowym składzie znalazło się dwóch nominalnych napastników. Sosnowiczanie nie mają dziś nic do stracenia. Nie ma potrzeby murowania bramki i defensywnego ustawienia, bo nie ma większego znaczenia, czy zremisujemy 0:0, czy przegramy 0:5. Liczy się wynik dwumeczu, a ten po pierwsze odsłonie rywalizacji jest dla nas niekorzystny.
0' 17:00 Trochę zmian w składzie Zagłębia. Do bramki wraca Wojciech Fabisiak, któremu występ przeciwko Chrobremu Głogów uniemożliwiła choroba. To oznacza, że szansy gry przeciwko swojemu byłemu klubowi nie dostanie Matko Perdijić. Marcin Sierczyński, który występował w tym sezonie we wszystkich meczach w wyjściowym składzie dziś zacznie na ławce rezerwowych. Po kontuzji do gry wraca Łukasz Sołowiej i zobaczymy, kto zastąpi "Siarę" na prawej obronie - czy on, czy może Konrad Budek. W barwach naszego klubu zadebiutuje Jakub Wilk. Wśród rezerwowych znalazł się Dawid Ryndak. Podobnie jak Jakub Arak. Okazję do gry przeciwko "Pasom" dostanie natomiast Adrian Paluchowski.
0' 16:45 Witamy ze stadionu przy Józefa Kałuży w Krakowie i zapraszamy na relację z rewanżowego meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w KrakowieZSTV: Doping Zagłębiaków w Krakowie Wczoraj piłkarze Zagłębia dokonali rzeczy historycznej, awansowali do półfinału Pucharu Polski. Pod wrażeniem byliśmy również tego czego dokonali na trybunach nasi kibice! Zapraszamy do oglądania filmu prezentującego doping Zagłębiaków. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z CracoviąZdjęcia z meczu z Cracovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Cracovii, wygranego przez naszą drużynę 2-0. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w Krakowie - trybunyZdjęcia z meczu w Krakowie - trybuny Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec. Prezentujemy w niej głównie zdjęcia z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z CracoviąWypowiedzi po meczu z Cracovią Przedstawiamy wypowiedzi Łukasza Matusiaka, Jakuba Wilka i Sebastiana Dudka po zwycięstwie, ktore dalo Zagłębiu awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w KrakowieKonferencja po meczu w Krakowie - Przyjechaliśmy tutaj z wiarą, że jesteśmy w stanie podjąć walkę i wyeliminować bardzo dobrą drużynę, jaką jest Cracovia - powiedział po meczu Artur Derbin, a trener gości Jacek Zieliński przyznał, że jego podopieczni nie uszanowali wyniku z Sosnowca. » Czytaj więcej
Zagłębie w półfinale Pucharu Polski!Zagłębie w półfinale Pucharu Polski! Zagłębie odrobiło straty z pierwszego meczu, wygrało w Krakowie 2:0 i awansowało do półfinału Pucharu Polski! Bramki dla sosnowiczan strzelili Martin Pribula (26') i Sebastian Dudek (40' - rzut karny) » Czytaj więcej