8. Tomasz Szatan
23. Hubert Tylec
87. Adrian Paluchowski

Trener: Artur Derbin
0:1 - Miroslav Čovilo 22' 1:1 - Michał Fidziukiewicz 43' 1:2 - Deniss Rakels 90+1'
76' Łukasz Sołowiej 82' Deleu 87' Bartosz Rymaniak 87' Damian Dąbrowski

Trener: Jacek Zieliński
Sędziowie: Marcin Borski - Rafał Rostkowski, Kamil Wójcik (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 3 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+2' Michał Fidziukiewicz z 20 metrów strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
90+1' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka piłkę głową do bramki pakuje Deniss Rakels.
90' doliczony czas +3
88' Łukasz Zejdler zatrzymany przez Dawida Ryndaka i Marcina Sierczyńskiego.
88' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego głową obok bramki strzelił Michał Fidziukiewicz.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Rymaniaka za faul na Dawidzie Ryndaku.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Dąbrowskiego za dyskusję z sędzią
86' Z rzutu wolnego Damian Dąbrowski trafił w stojącego w murze Zagłębia Jakuba Araka.
85' Zdaniem sędziego faulowany na 28 metrze był Mateusz Wdowiak.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Cracovii. Łukasz Zejdler za Mateusza Cetnarskiego.
83' Žarko Udovičić dośrodkował na bliższy słupek. Górą goście
83' Sebastian Dudek z wolnego zagrał po ziemi do Łukasza Matusiaka, który próbował zaskoczyć rywali strzałem zza pola karnego. Trafił w nogi Mateusza Wdowiaka i będzie róg,
82' żóta kartka Żółta kartka dla Deleu za faul na Žarko Udovičiciu.
81' Michał Fidziukiewicz zagrał do przodu do Martina Pribuli, który zwiódł Deleu i przymierzył w krótki róg. Znowu na drodze stanął Krzysztof Pilarz.
80' Bartosz Rymaniak zwiódł Dawida Ryndaka, przełożył piłkę na prawą nogą i strzelił zza pola karnego nad bramką Wojciecha Fabisiaka.
79' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Budek za Łukasza Sołowieja.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Sołowieja.
76' Tym razem piłka z rogu wycofana do Łukasza Matusiaka i od razu blok rywali.
75' Žarko Udovičić wyłożył piłkę jak na tacy Michałowi Fidziukiewiczowi, który uderzył z około 12 metrów i kapitana parada Krzysztofa Pilarza ratuje Cracovię przed stratą drugiej bramki.
74' Wślizg Huberta Wołąkiewicza przerywa kontrę Zagłębia.
72' Deniss Rakels w akcji prawą stroną boiska. Wbiegł w pole karne, dobiegł niemal do końcowej linii i wycofał do Mateusza Cetnarskiego, który z kilku metrów strzelił obok słupka.
71' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rogu piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
71' Ależ okazja dla Cracovii! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z około 8 metrów strzelał Deniss Rakels. Piłkę odbił Wojciech Fabisiak, a próbującego dobijać z bliska Erika Jendriška uprzedził wybiciem na róg Marcin Sierczyński
71' Złe podanie Martina Pribuli wzdłuź bocznej linii do Žarko Udovičicia. Aut dla Cracovii
69' Sebastian Dudek strzelił prawą nogą z około 20 metrów. Nad bramką.
68' Łukasz Matusiak wypuścił Dawida Ryndaka, jednak "Denver" nie przyłożył się do dośrodkowania i zagrał piłkę za mocno.
67' Marcin Sierczyński wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Mateusza Cetnarskiego.
66' Jakub Arak upadł w polu karnym Cracovii, ale zdaniem sędziego nie był faulowany przez Miroslava Čovilo
66' Zła wrzutka z rogu. Stojący przy bliższym słupku Deniss Rakels wybił piłkę zagraną przez Sebastiana Dudka.
65' Sebastian Dudek świetnym podaniem uruchomił Dawida Ryndaka. "Denver" wpadł w pole karne, uderzył prawą nogą po ziemi i zmierzającą do bramki piłkę na róg wybił Krzysztof Pilarz.
64' zmiana Druga zmiana w Cracovii. Damian Dąbrowski za Piotra Polczaka.
63' Michał Fidziukiewicz zagrał na prawą stronę boiska do Dawida Ryndaka. "Denver" pociągnął do przodu i oddał do Fidziukiewicza, ale strzelec pierwszej bramki dla sosnowiczan skiksował przy strzale z linii pola karnego
62' Marcin Sierczyński dośrodkował w pole karne po podaniu Dawida Ryndaka, a Miroslav Čovilo nie pozwolił na oddanie strzału głową Jakubowi Arakowi.
61' Przez około trzy minuty Cracovia grała w osłabieniu, ale już na boisko wrócił Piotr Polczak.
59' Michał Fidziukiewicz z końcowej linii boiska wycofał piłkę do Martina Pribuli, ale Słowak bardzo nieprecyzyjnie strzelił z pierwszej piłki
59' Miękka wrzutka Mateusza Cetnarskiego. Miroslav Čovilo ściągnął na siebie dwóch rywali i zrobił zasłonę dla Bartosza Rymaniaka, ale ten nie opanował piłki przed bramką Zagłębia.
58' Faul Sebastiana Dudka na Piotrze Polczaku. Rzut wolny dla Cracovii z około 35 metrów
57' Kontra Cracovii. Mateusz Wdowiak podaje do Mateusza Cetnarskiego, dostaje piłkę z powrotem i po jego strzale z około 20 metrów dobrze spisuje się powracający Sebastian Dudek
57' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. W polu karnym interweniuje głowa Deleu.
56' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego głową obok bramki uderzał Piotr Polczak.
55' Po szybko rozegranym rzucie wolnym i strzale Denissa Rakelsa Cracovia ma róg.
53' Uff... Deniss Rakels dobijał głową z około 5 metrów piłkę po interwencji Wojciecha Fabisiaka przy strzale Mateusza Wdowiaka.. Na drodze futbolówki stanął Łukasz Sołowiej.
53' Dawid Ryndak uciekł próbującemu łapać go za koszulkę Miroslavowi Čovilo. Piłka trafiła do Martina Pribuli, który strzelił po ziemi w ręce Krzysztofa Pilarza.
51' Okazja do groźnej kontry dla Zagłębia, jednak Michał Fidziukiewicz zagrał do Martina Pribuli za plecy i Słowak musiał zwolnić i zakręcić, żeby dojść do piłki
50' Na trybunie krytej "Druga strona odpowiada"
49' Prostopadłe podanie Michała Fidziukiewicza do Martina Pribuli w pole karne i strzał Słowaka w boczną siatkę.
49' Dawid Ryndak wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi, a "Łysy" z około 25 metrów strzelił obok bramki.
48' Wrzutka Erika Jendriška i spokojny chwyt Wojciecha Fabisiaka
48' W tej chwili młynem jest cała kryta trybuna.
47' Sebastian Dudek posłał piłkę w pole karne, a Jakub Arak bliski był pokonania Krzysztofa Pilarza. Strzał naszego napastnika był celny, ale skierowany akurat w stronę golkipera gości.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu!
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 12 sekundach gry sędzia Marcin Borski kończy pierwszą połowę meczu.
45+2' Zbyt mocne dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego. Miroslav Čovilo nie sięga piłki w polu karnym
45+1' Faul Michała Fidziukiewicza na Hubercie Wołąkiewiczu i rzut wolny dla Cracovii z prawego skrzydła.
45' doliczony czas +1
45' Z dystansu strzelał Deleu. Piłkę w polu karnym zablokował Łukasz Sołowiej.
44' Michał Fidziukiewicz jest pierwszym graczem Zagłębia, który w tej edycji Pucharu Polski strzelił dwie bramki. Łącznie z trafieniami w lidze, to już jego siódma bramka.
43' gol - piłka nożna 1:1 GOOOOOOOL!!!!!! Dawid Ryndak mocno strzelił zza pola karnego. Krzysztof Pilarz interweniował w stylu Gerarda Bieszczada z Bytovii Bytów. Wypluł piłkę przed siebie, a tam już czyhał Michał Fidziukiewicz, który wpakował futbolówkę do bramki.
42' Erik Jendrišek bezpośrednio strzelał z rzutu wolnego lewą nogą. Piłka poszybowała nad sosnowiecką bramką.
41' Marcin Sierczyński fauluje Denissa Rakelsa na 25. metrze boiska.
41' Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Cetnarski, a piłkę głową z pola bramkowego wybił Łukasz Sołowiej.
39' Erik Jendrišek przeszedł na prawą stronę boiska po zmianie Jakuba Wójcickiego na Mateusza Wdowiaka i po podaniu Słowaka z około 20 metrów wysoko nad bramką strzelał Marcin Budziński.
38' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Defensywa gości poradziła sobie z tym zagraniem.
37' Žarko Udovičić strzelił lewą nogą. Lecącą po ziemi piłkę wybił na róg Krzysztof Pilarz.
36' zmiana Zmiana w Cracovii. Mateusz Wdowiak wchodzi za kontuzjowanego Jakuba Wójcickiego.
36' Sebastian Dudek faulowany przed polem karnym Cracovii przed Marcina Budzińskiego.
34' Žarko Udovičić przemieścił się z piłką w pobliże pola karnego Cracovii. Zakręcił Deleu, ale stracił piłkę na rzecz Marcina Budzińskiego.
32' Zagłębie ryzykownie w defensywie. Wojciech Fabisiak wybiega na skraj pola karnego. Kopie piłkę, nabija Denissa Rakelsa, ale kończy się dobrze.
31' Szykuje się zmiana w Cracovii.
30' Cracovia groźnie atakuje nawet w dziesiątkę. Po akcji prawa stroną Deniss Rakels podał na 18. metr do Marcina Budzińskiego, który strzelił tuż nad poprzeczką.
29' Przerwa w grze. Na boisku masażyści Cracovii, którzy udzielają pomocy Jakubowi Wójcickiemu.
28' Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Dudek, ale trafił tylko w mur, chyba nawet w stojącego razem z przeciwnikami Michała Fidziukiewicza.
27' Łukasz Matusiak zagrał na lewą stronę do Martina Pribuli. Słowak zwiódł Deleu, ruszył w stronę pola karnego i został sfaulowany przez Brazylijczyka na 20. metrze.
25' Optymizmu możemy upatrywać w tym, że w poprzednich trzech meczach w Pucharze Polski pierwszą bramkę strzelili rywale Zagłębia, a mimo tego udało nam się odrobić straty.
23' Szkoda tej bramki. Najpierw głupia strata we własnym polu karnym, a potem pozostawienie zbyt wiele miejsca w polu karnym Miroslavowi Čovilo.
22' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego piłkę głową w bramce umieścił Miroslav Čovilo.
22' Strata Sebastiana Dudka w polu karnym Zagłębia. Jakub Wójcicki podał do Deleu, Akcję przerywa wybicie piłki na róg.
21' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego piłkę głową na aut wybija Łukasz Matusiak.
21' Rzut rożny dla Cracovii po wybiciu piłki przez Žarko Udovičicia.
19' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek, a na przedpolu skutecznie głową interweniował Hubert Wołąkiewicz.
18' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Piotr Polczak
18' Miroslav Čovilo zagrał piłkę ręką i mamy rzut wolny z lewej strony boiska.
17' Odchodzący wojewoda na pożegnanie ze stołkiem na Jagiellońskiej dostaje pozdrowienia od fanów Zagłębia.
16' Była okazja do skontrowania Cracovii, ale Dawid Ryndak, który znalazł się na lewej stronie boiska najpierw nie mógł podawać do Jakuba Araka, bo ten za bardzo się rozpędził i był na spalonym, a potem otoczyli go trzej rywale i źle podał.
15' Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego Wojciech Fabisiak trąca piłkę w polu bramkowym. Nie była to zbyt pewna interwencja, ale najważniejsze, że skuteczna.
15' Erik Jendrišek wywalczył rzut rożny dla Cracovii.
14' Dośrodkowanie Deleu z prawego skrzydła i do spółki interweniowali Łukasz Sołowiej i Wojciech Fabisiak
12' Gąszcz nóg graczy Cracovii w polu karnym nie pozwolił na oddanie strzału Sebastianowi Dudkowi. Po odegraniu do tyłu przymierzył Michał Fidziukiewicz, ale nie był to zbyt dobry strzał. Wcześniej bardzo ładnie akcję na lewo do Martina Pribuli rozrzucił Łukasz Matusiak.
10' Na prawej stronie boiska rozpędził się Dawid Ryndak. Akcję przerwał wybiciem piłki na aut Bartosz Rymaniak.
10' Jakub Wójcicki dośrodkował z prawego skrzydła, a Marcin Sierczyński wygrał rywalizację o piłkę z Denissem Rakelsem.
9' Jeszcze jedno podanie w kierunku Denissa Rakelsa. Z prawego skrzydła zagrywał Mateusz Cetnarski. Akcja przerwana przez Łukasza Sołowieja.
8' Strata Michała Fidziukiewicza na połowie Cracovii i od razu Marcin Budziński chciał prostopadłym podaniem uruchomić Denissa Rakelsa, ale zagrał za mocno i zamiast Łotysza do piłki dopadł Wojciech Fabisiak.
6' Z około 30 metrów prawą nogą strzelał Deleu. Podkręcona piłka przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki Wojciecha Fabisiaka.
5' Dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego z prawego skrzydła i akcję wyjaśnia Krzysztof Markowski.
4' Wydawało się, że będzie róg dla Zagłębia, ale sędzia uznał, że to nie Deleu, ale Martin Pribula jako ostatni dotknął piłki i od bramki zacznie Krzysztof Pilarz.
3' Wojciech Fabisiak pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rogu przez Mateusza Cetnarskiego.
2' Deniss Rakels z piłką w polu karnym Zagłębia. Blokuje Łukasz Sołowiej i pierwszy róg dla gości.
1' Wrzucenie piłki w pole karne Zagłębia w kierunku Denissa Rakelsa i udana interwencja Łukasza Sołowieja.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Cracovia, a Zagłębie w pierwszej połowie atakuje na zegar.
0' 20:28 Trójka arbitrów ze stolicy wyprowadziła piłkarzy na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych strojach, co oznacza, że Cracovia musiała zrezygnować ze swoich tradycyjnych "Pasów" i zagra na czarno.
0' 20:27 1:0 z Ursusem, 2:2 z Wisłą Puławy, 3:1 z Górnikiem Zabrze, 4:1 z Wdą Świecie. Z tego ciągu wynika, że Cracovii powinniśmy strzelić pięć bramek. Tylko nie wiadomo, czy w jednym meczu, czy ogółem w dwumeczu. Zaraz zaczynamy wielki mecz.
0' 20:25 Ciężko o wolne miejsca na trybunie VIP. Wśród gości pojawił się również prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski. Mimo tego, że trybuna odkryta jest dziś zamknięta, młyn Zagłębia nie odpuścił i zorganizował się na skrajnym sektorze trybuny krytej od strony sektora gości. Pierwsze okrzyki to oczywiście "Piłka nożna dla kibiców". Pewnie też dostanie się wojewodzie, choć to trochę nieładnie kopać leżącego.
0' 20:20 Dziś poznaliśmy dokładny termin rewanżowego spotkania pomiędzy Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec. Na stadionie przy ulicy Józefa Kałuży zagramy w czwartek 19 listopada. Początek meczu o 17:45. Wyznaczenie rewanżowego meczu w PP na czwartek oznacza, że trzeba będzie przełożyć mecz 18. kolejki z Wisłą w Płocku. Pojedynek zaplanowany wstępnie na sobotę 21 listopada będzie mógł zostać rozegrany najwcześniej w niedzielę 22 listopada.
0' 20:15 Dzisiejszy mecz można nie tylko śledzić za pośrednictwem naszej relacji, ale również jest okazja obejrzeć go w Polsacie Sport. Marcin Feddek i Andrzej Iwan już się zainstalowali na swoich stanowiskach. Trochę ubolewamy nad brakiem Bożydara Iwanowa, bo w tym sezonie Zagłębie gra według zasady "Jak jest Bożo, to jest w porzo". Sosnowiczanie wygrali wszystkie mecze komentowane przez Bożydara Iwanowa i za każdym razem strzelili cztery gole (z Arką Gdynia, Wdą Świecie i Stomilem Olsztyn).
0' 20:10 Już pisaliśmy o tym w zapowiedzi meczu, ale wspomnimy ponownie, bo warto przypominać o takich dobrych rzeczach. Zagłębie do tej pory raz grało z Cracovią w Pucharze Polski. 14 lipca 1962 sosnowiczanie pokonali w półfinale drużynę z Grodu Kraka 4:0 i potem świętowali triumf w rozgrywkach. Były to trochę inne czasy, inna piłka, ale wynik robi wrażenie. Robimy powtórkę?
0' 20:00 Wzdłuż bocznych i końcowych linii boiska ustawiono dziś bannery reklamowe z napisem "ŁączyNasPilka.pl", ale ten mecz powinien przebiegać pod hasłem "Dzieli Nas Wojewoda". Piotr Litwa, który już niedługo zostanie zmieciony ze stanowiska, postanowił odejść w słabym stylu i zamknął trybunę otwartą na Stadionie Ludowym akurat na dzień przed meczem z Cracovią. Mógł to zrobić o wiele wcześniej, ale zwlekał akurat na bodajże najważniejszy mecz w tej rundzie. No cóż, wojewody już niedługo nie będzie na stołku, a Zagłębie pozostanie.
0' 19:55 W przeciwieństwie do Artura Derbina, szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński dokonał zmian w składzie w porównaniu do ostatniego ligowego meczu. Grzegorza Sandomierskiego na bramce zastąpił Krzysztof Pilarz. W meczowej osiemnastce nie ma również Pawła Jaroszyńskiego i Bartosza Kapustki, natomiast Damian Dąbrowski siadł na ławce rezerwowych. Do pierwszego składu wskoczyli Deleu, Marcin Budziński oraz Bartosz Rymaniak. Większa rotacja w składzie może wiązać się z tym, że Cracovia ma trochę mniej korzystny rozkład meczów niż Zagłębie. Sosnowiczanie przed pucharem grali w piątek, a "Pasy" w sobotę, a po dzisiejszym meczu drużyna z Krakowa już w piątek gra następne spotkanie, podczas gdy sosnowiczanie mają o jeden dzień więcej odpoczynku.
0' 19:50 Trener Artur Derbin stosował rotację w składzie przy okazji meczu poprzedniej rundy z III-ligową Wdą Świecie, ale nie ma mowy o rotacji w przypadku meczu z jednym z najlepszych klubów Ekstraklasy. W pierwszej jedenastce Zagłębia wybiegną ci sami zawodnicy, którzy rozpoczęli piątkowy mecz z Chojniczanką Chojnice. Można było mieć obawy o to, czy Jakub Arak, który zszedł w piątek z kontuzją, będzie w stanie zagrać przeciwko "Pasom", ale rzut oka na kartkę ze składami rozwiał nasze wątpliwości.
0' 19:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski, w którym rywalem lidera I ligi, czyli naszego Zagłębia Sosnowiec jest trzecia drużyna Ekstraklasy Cracovia.
0' 19:30 Zostało ich osiem. 2 kwietnia w Warszawie na Stadionie Narodowym zagrają dwie. Puchar Polski i przepustkę do Ligi Europy zdobędzie tylko jedna....
Skrót z meczu Zagłębie - CracoviaSkrót z meczu Zagłębie - Cracovia Telewizja Polsat Sport, która transmitowała pucharowe spotkanie Zagłębia z Cracovią, udostępniła na swojej stronie skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z CracoviąKonferencja prasowa po meczu z Cracovią - Zagłębie podniosło nam poprzeczkę bardzo wysoko i musieliśmy zwycięstwo wręcz wydrapać z gardła - powiedział trener Cracovii. - Będziemy starali się postrzelać w Krakowie, choć będzie trudno - uznał Artur Derbin. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z CracoviąDruga galeria zdjęć z meczu z Cracovią Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu Pucharu Polski Zagłębie - Cracovia, przegranego przez Zagłębie 1-2. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Wierzę, że damy radęŁukasz Matusiak: Wierzę, że damy radę - Szkoda, że straciliśmy bramkę w doliczonym czasie, ale spokojnie, to się dopiero zaczyna - powiedział po pierwszym meczu z Cracovią Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Do Krakowa po awansMichał Fidziukiewicz: Do Krakowa po awans - W drugiej połowie wyglądało to tak, jakbyśmy my grali w ekstraklasie, a Cracovia w pierwszej lidze - powiedział po meczu strzelec bramki dla Zagłębia Michał Fidziukiewicz. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z CracoviąGaleria zdjęć z meczu z Cracovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego pucharowego meczu z Cracovią Kraków. Do zobaczenia 38 fotek. » Czytaj więcej
PP: Zagłębie - Cracovia 1:2PP: Zagłębie - Cracovia 1:2 W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Zagłębie przegrało z Cracovią 1:2. Zwycięską bramkę dla rywali strzelił w doliczonym czasie gry Deniss Rakels. Rewanż 19 listopada w Krakowie. » Czytaj więcej