10. Mikołaj Prybiński
9. Radosław Mik
16. Dawid Wietrzykowski

Trener: Grzegorz Wódkiewicz
1:0 - Patryk Urbański 13' 1:1 - Konrad Zaradny 32' 1:2 - Adrian Paluchowski 43' 1:3 - Martin Pribula 53' 1:4 - Tomasz Szatan 63'
4' Grzegorz Brzeziński 16' Damian Szczukowski 34' Tomasz Szatan 85' Damian Meyer

90.0000
90+2' gwizdek Po 47 minutach gry kończy się druga połowa meczu.
90+2' Tomasz Szatan wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Urbańskiego z rzutu wolnego.
90+1' Tomasz Szatan z linii pola karnego strzelił prawą nogą po ziemi i posłał piłkę obok słupka.
90' doliczony czas +2
89' Co za pudło! Konrad Zaradny wyłożył piłkę z lewej strony pola karnego, a Adrian Paluchowski przestrzelił z około 5 metrów.
88' Na spalonym Adrian Paluchowski.
87' Kamil Kamiński dośrodkował z lewej strony boiska, ale jego kolega z drużyny nie sięgnął piłki.
86' Karol Maliszewski przerywa faulem akcję Tomasza Margola.
85' żóta kartka Żółty kartonik dla Daniela Meyera za faul na Konradzie Zaradnym.
84' Žarko Udovičić poszedł na przebój i wywalczył rzut rożny.
82' Kłopoty z przyjęciem piłki przez Adriana Paluchowskiego w polu karnym Wdy i faul na Macieju Andrzejewskim.
82' Tomasz Szatan chciał się odwdzięczyć Adrianowi Paluchowskiemu za asystę, ale to już było o jedno podanie za dużo w polu karnym.
81' Szymon Gąsiński powstrzymał Piotra Siekirkę w polu karnym Zagłębia.
78' Karol Maliszewski strzelał z 20 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, a na róg wybił ją Szymon Gąsiński.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Łukasz Sołowiej za Marcina Sierczyńskiego.
78' Adrian Paluchowski wyłożył piłkę Grzegorzowi Fonfarze. Przy pierwszej próbie Fonfara trafił w Paluchowskiego, ale gdy piłka do niego wróciła oddał strzał obok bramki.
76' Piłkę z rzutu wolnego w stronę bramki posłał Patryk Urbański. Tym razem Szymon Gąsiński interweniował bez zarzutu.
75' Faul Marcina Sierczyńskiego na Grzegorzu Brzezińskim. Rzut wolny dla Wdy z około 20 metrów.
73' Złe dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rzutu rożnego.
73' Marcin Sierczyński odbił piłkę od nogi Piotra Siekirki i wywalczył rzut rożny
71' Rzut wolny dla Wdy. Z ponad 35 metrów strzelał Patryk Urbański. Piłka poszybowała nad bramką.
70' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie ze Świecia. Za Kamila Szczukowskiego na murawie widzimy Damiana Meyera.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Margol za Łukasza Matusiaka.
67' Po podaniu Grzegorza Fonfary w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Matusiak, ale uderzył tuż nad poprzeczką.
66' Adrian Paluchowski ruszył prawym skrzydłem i dogrywał w pole karne w kierunku Grzegorza Fonfary, ale szybciej do piłki doskoczył Łukasz Zapała
65' zmiana Druga zmiana w drużynie Wdy. Maciej Rożnowski zmienia Dawida Frelka.
63' gol - piłka nożna 1:4 Dwójkowa akcja Tomasza Szatana i Adriana Paluchowskiego. Tomek zagrał w pole karne do Adriana, a ten od razu mu odegrał z klepki i Łukasz Zapała po raz czwarty wyciąga piłkę z siatki.
62' Prostopadła piłka od Krzysztofa Markowskiego w kierunku Tomasza Szatana, ale o wiele szybszy był golkiper Wdy.
61' Dawid Ryndak po rajdzie prawą stroną zagrał w pole karne. Grzegorz Fonfara próbował przepuścić piłkę do kolegi z zespołu, ale niestety nie było żadnego kolegi.
60' Dawid Frelek odebrał piłkę Konradowi Zaradnemu na prawej stronie boiska, ale zakończył akcję bardzo niedokładnym dośrodkowaniem.
59' Lewą stroną boiska w pole karne Zagłębia próbował przedrzeć się Kamil Kamiński, ale nasza obrona nie pozwoliła na to graczowi ze Świecia.
58' Konrad Zaradny wrócił na lewą flankę. Teraz po prawej biega Dawid Ryndak.
58' Gospodarze próbowali zaatakować lewą stroną, ale po pierwszym zagraniu piłkę wybił Konrad Zaradny, a druga wrzutka była niecelna.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Martin Pribula zrobił swoje i daje pograć Dawidowi Ryndakowi.
55' Gol Martina Pribuli już chyba ostatecznie rozstrzyga sprawę awansu. Ciężko będzie Wdzie strzelić dwa gole.
53' gol - piłka nożna 1:3 Adrian Paluchowski znalazł się z piłką w polu karnym i z końcowej linii boiska zagrał do nieobstawionego Martina Pribuli, a ten oddał strzał po ziemi, po którym piłka wpadła do siatki.
52' zmiana Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Maciej Andrzejewski za Kamila Czyżniewskiego.
51' Skrzydłowi Zagłębia zamienili się stronami i teraz na lewej operuje Konrad Zaradny
50' Konrad Zaradny przed polem karnym Wdy podawał do Łukasza Matusiaka, ale nasz kapitan źle zagrał w pole karne, chyba próbował podania do Adriana Paluchowskiego.
50' W polu karnym Zagłębia z piłką znalazł się Rafał Lipiński, ale był umiejętnie blokowany przez sosnowiczan.
49' Grzegorz Brzeziński faulowany przez Adriana Paluchowskiego.
48' Ponownie do piłki podbiegł Patryk Urbański i było blisko wyrównującego trafienia dla Wdy. Trzeba uważać na tego piłkarza.
47' Rzut wolny dla Wdy z lewej strony boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Jak zauważył niezawodny redaktor Paweł Mogielnicki z 90minut.pl, obie bramki dla Zagłębia strzelili piłkarze urodzeni w Warszawie.
43' gol - piłka nożna 1:2 Sytuacja opanowana. Po asyście Grzegorza Fonfary bramkę strzela Adrian Paluchowski i Zagłębie wychodzi na prowadzenie. Łukasz Zapała nie był w stanie obronić uderzenia naszego nowego napastnika.
42' Rzut wolny dla Wdy z lewej strony boska. Po dośrodkowaniu Patryka Urbańskiego w stronę bramki strzela Kamil Czyżniewski, ale za lekko.
42' Troszkę za mocno zakręcił piłkę z rogu Žarko Udovičić i Konrad Budek nie zdołał oddać z tego dośrodkowania celnego strzału.
41' Dośrodkował Žarko Udovičić, próbował strzelać Konrad Budek, ale stojący przed bramką defensor Wdy wybił piłkę na róg.
41' Martin Pribula wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
39' Gracze Zagłębia chcieli zaskoczyć rywali szybkim wykonaniem kornera, ale nie zaskoczyli.
39' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
38' Powinno być 2:1 dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia piłkę głową wybija z krótkiego słupka Rafał Lipiński, ale nasza drużyna nadal jest w jej posiadaniu. Świetną okazję miał Krzysztof Markowski, ale trafił w bramkarza Wdy, a dobitka Adriana Paluchowskiego była niecelna.
38' Martin Pribula próbowł wstrzelić piłkę w pole bramkowe, ale kończy się tylko na rzucie rożnym.
36' Wślizg Rafała Lipińskiego uniemożliwia dojście do piłki Martinowi Pribuli.
35' Kamil Kamiński przejął piłkę przed polem karnym sosnowiczan, wbiegł w "szesnastkę" i strzelił prawą nogą obok słupka. Musimy się pilnować.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Grzegorzu Brzezińskim.
34' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli Łukasz Zapała nie pozwolił na oddanie strzału Adrianowi Paluchowskiemu.
33' Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
32' gol - piłka nożna 1:1 Tomaszowi Szatanowi nie udało się czysto uderzyć piłki z kilku metrów, ale mamy w tej akcji sporo szczęścia i w dobrym miejscu znalazł się Konrad Zaradny, który z bliska skierował piłkę do siatki.
29' Ładny strzał Łukasza Matusiaka po podaniu Grzegorza Fonfary, ale trochę brakowało, aby było tak dobrze jak w meczu z Arką Gdynia.
29' Z usług masażystów Wdy zmuszony jest skorzystać Dawid Frelek.
27' Dobrze w polu karnym Wdy radzi sobie Patryk Urbański, który wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
26' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła i dobra interwencja Łukasza Zapały, który wygarnął piłkę znad głowy składającego się do strzału Adriana Paluchowskiego.
24' Ku pokrzepieniu serc przypomnimy, że dwa poprzednie mecze pucharowe Zagłębia też zaczynały się od bramki dla rywali - w Puławach było 0:2, a z Górnikiem Zabrze 0:1. I kto się cieszył z awansu?
23' Na murawie leży Konrad Budek i sędzia wzywa maserów Zagłębia,
23' Faul w ataku. Konrad Zaradny przewrócił Damiana Szczukowskiego.
22' Jeszcze jeden strzał Grzegorz Fonfary zza pola karnego. Tym razem niecelny.
21' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a do wybitej przez obrońcę piłki dopadł za polem karnym Grzegorz Fonfara i strzelił po ziemi. Piłka w rękach Łukasza Zapały.
20' Martin Pribula z prawej do środka do Łukasza Matusiaka, ten na lewo do Konrada Zaradnego, a akcja została przerwana wybiciem piłki na aut.
19' Konrad Zaradny przejął piłkę po akcji Martina Pribuli i zdecydował się na strzał z około 20 metrów - piłka poszybowała nad bramką.
17' Akcja Zagłębia prawą stroną boiska zwieńczona złym dośrodkowaniem Tomasza Szatana.
16' Tomasz Szatan trafia w mur z rzutu wolnego z około 30 metrów.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Szczukowskiego za faul na Martinie Pribuli.
15' Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary pewnie piłkę łapie Łukasz Zapała.
15' Faul na Marcinie Sierczyńskim po prawej stronie boiska.
13' gol - piłka nożna 1:0 Do rzutu wolnego podszedł Patryk Urbański. Mocno zakręcił piłkę w stronę bramki i interweniujący Szymon Gąsiński nie zdołał zapobiec utracie gola.
12' Szymon Gąsiński dotknął piłkę już poza polem karnym na wysokości przecięcia się bocznej linii pola karnego z linią końcową i gospodarze mają rzut wolny.
10' Akcja Zagłębia pod bramką Wdy. Po zagraniu piłki przez Tomasza Szatana Konrad Zaradny fauluje Łukasza Zapałę.
10' Ależ okazja dla Wdy. Po prostopadłym podaniu Piotr Siekirka uciekł obronie Zagłębia i w sytuacji sam na sam próbował przelobować Szymona Gąsińskiego. Nasz golkiper końcem palców zdołał musnąć piłkę i po tym zagraniu trafiła ona w słupek.
8' Grzegorz Fonfara z prawej strony boiska podał do stojącego na 11. metrze Tomasza Szatana, który wycofał futbolówkę do nadbiegającego Łukaza Matusiaka, a kapitan Zagłębia zamiast w bramkę, trafił w banner "LaczyNasPilka.pl"
7' Faul Kamila Czyżniewskiego na Tomaszu Szatanie.
6' Tak, jak oczekiwaliśmy - Martin Pribula gra dziś na prawej stronie boiska, a Konrad Zaradny na lewej.
6' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukasz Zapała pewnie złapał piłkę.
5' Kolejny faul na Grzegorzu Fonfarze przed polem karnym sosnowiczan. Tym razem winowajcą był Piotr Siekirka.
5' Niecelny strzał Tomasza Szatana. Prawą nogą z około 20 metrów.
4' żóta kartka Grzegorz Fonfara odebrał piłkę Grzegorzowi Brzezińskiemu i za chwilę został sfaulowany przez gracza Wdy. Sędzia ukarał zawodnika miejscowych żółtym kartonikiem
2' Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary z rzutu wolnego Łukasz Zapała piąstkuje piłkę, a zamykający akcję na prawej flance Martin Pribula źle dośrodkowuje.
1' Žarko Udovičić faulowany po lewej stronie boiska i będzie dobra okazja do dośrodkowania w pole karne.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Wda.
0' 15:30 Pod nieobecność w pierwszym składzie Sebastiana Dudka, honory kapitana Zagłębia pełni dzisiaj Łukasz Matusiak. Za nami prezentacja drużyn, powitanie trenerów i można już grać.
0' 15:28 Sędzia Łukasz Bednarek wyprowadza obie jedenastki na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Wda cała na niebiesko. Kibice Zagłębia już zdążyli oznajmić, że "są zawsze tam, gdzie oni będą grać".
0' 15:25 Młodzi piłkarze Wdy już podnieśli położoną w środkowym kole flagę z logo Pucharu Polski. Piłkarze już czekają w okolicy "bramy wejściowej". Zapewne czekają na sygnał od Polsatu Sport i wtedy wejdą na prezentację.
0' 15:20 Droga z boiska do szatni w Świeciu jest dosyć długa. Trzeba opuścić murawę przez specjalną "bramę" w narożniku boiska, a następnie wejść schodami na drugi poziom trybun, a potem dojść do budynku klubowego znajdującego się mniej więcej na wysokości środkowej linii boiska. Nic więc dziwnego, że zawodnicy dosyć wcześniej zakończyli rozgrzewkę.
0' 15:15 Dzisiejszy mecz będzie transmitowany na żywo w Polsacie Sport. Komentatorami będą Bożydar Iwanow i Wojciech Kowalczyk. Iwanow komentował mecz Zagłębia z Arką Gdynia wygrany przez naszą drużynę 4:2. Z kolei "Kowal" jeszcze w tym sezonie nie miał okazji skomentować meczu sosnowiczan. W ubiegłym sezonie był za to na meczach Błękitnych Stargard Szczeciński, które robiły taką furorę w Pucharze Polski. Czyżby w tym roku drogą Błękitnych miała pójść Wda? Może jednak nie.
0' 15:05 Wyjazdowy zakaz nałożony na kibiców Zagłębia za mecz w Katowicach nie obowiązuje w Pucharze Polski, dlatego do Świecia dotarła grupa fanatyków w czerwono-zielono-białych barwach. Na sektorach przeznaczonych dla miejscowych fanów na razie nie jest zbyt gęsto, choć to największe piłkarskie wydarzenie w historii Świecia, ale może przed pierwszym gwizdkiem krzesełka się zapełnią.
0' 14:55 Nie ukrywamy, że nazwiska piłkarzy Wdy Świecie nie mówią nam zbyt wiele, ale widzimy, że w składzie jest wielu młodych graczy. Aż ośmiu piłkarzy urodziło się w latach 90., a najstarszy w pierwsze jedenastce przyszedł na świat 6 czerwca 1989. Rezerwa jest jeszcze młodsza - aż sześciu rezerwowych to nastolatkowie. Mecz przeciwko I-ligowej drużynie, na dodatek transmitowany w Polsacie Sport dla wielu z tych graczy może być okazją do pokazania się całej Polsce.
0' 14:45 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu obie ekipy. Jeśli chodzi o Zagłębie, to jest kilka istotnych zmian w porównaniu do ligowej potyczki z Bełchatowem. Na bramkę wrócił Szymon Gąsiński. Na środku defensywy za Łukasza Sołowieja, który zszedł w piątek za dwie żółte kartki, zagra Konrad Budek, a na lewej stronie bloku obronnego zadebiutuje Serb Žarko Udovičić. Na jednym ze skrzydeł zagra Konrad Zaradny. Choć w składzie jest grający ostatnio na lewej stronie Martin Pribula, to wydaje nam się, że Słowak będzie hasał po prawej stronie, a młody Zaradny zagra na lewej. Za Sebastiana Dudka i Michała Fidziukiewicza w środku pomocy zagrają Tomasz Szatan i Grzegorz Fonfara, a w ataku Jakuba Araka zastąpi Adrian Paluchowski.
0' 14:35 Dzień dobry! Witamy ze stadionu Wdy Świecie, gdzie dziś piłkarze Zagłębia będą walczyć o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zapraszamy na relację na żywo.
Druga galeria zdjęć z meczu z WdąDruga galeria zdjęć z meczu z Wdą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu z Wdą Świecie. W galerii do obejrzenia 40 zdjęć. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w ŚwieciuGaleria zdjęć z meczu w Świeciu Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Pucharu Polski Wda Świecie - Zagłębie Sosnowiec wygranego przez naszą drużynę 4-1. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Złapać trochę minutTomasz Szatan: Złapać trochę minut - Dla mnie i kilku innych zawodników była to doskonała okazja, żeby złapać trochę minut na boisku. Nie pamiętam, kiedy ostatnio zagrałem 90 minut, a do tego jeszcze strzeliłem bramkę - ocenił mecz w Świeciu Tomasz Szatan. » Czytaj więcej
Adrian Paluchowski: Dopóki mieli siłęAdrian Paluchowski: Dopóki mieli siłę - Wda wyglądała dobrze, dopóki chłopaki mieli siłę. Wtedy mogli nam zagrozić, wyjść z kontratakiem, mieli grożne stałe fragmenty gry i dzielnie walczyli - skomentował mecz z Wdą Adrian Paluchowski. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ŚwieciuKonferencja prasowa po meczu w Świeciu Arturowi Derbinowi było kwaśno po stracie bramki przez Zagłębie. Szkoleniowiec Wdy uznał, że wynik był sprawiedliwy. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów. » Czytaj więcej
W Świeciu zgodnie z planemW Świeciu zgodnie z planem Zagłębie Sosnowiec wygrało z III-ligową Wdą Świecie 4:1 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z lepszym w rywalizacji GKS-u Katowice z Cracovią. » Czytaj więcej