6. Grzegorz Fonfara
8. Tomasz Szatan
11. Patryk Mularczyk

Trener: Artur Derbin
0:1 - Bartosz Iwan 22' 1:1 - Łukasz Sołowiej 55' 2:1 - Krzysztof Markowski 65' 3:1 - Michał Fidziukiewicz 87'
19' Hubert Tylec 45+3' Dominik Sadzawicki 56' Rafał Kosznik 64' Łukasz Madej 90+2' Roman Gergel

90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach sędzia kończy drugą połowę meczu! Gramy dalej w Pucharze Polski.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Romana Gergela za kopnięcie piłki po gwizdku.
90+1' Fanatycy z Zabrza domagają się zmiany trenera.
90+1' Sosnowiczanie nie spieszyli się z rozegraniem rzutu rożnego, jednak stracili piłkę i od bramki Sebastian Przyrowski.
90' doliczony czas +2
88' Sebastian Przyrowski w drugiej połowie wpuścił wszystko, co leciało w bramkę. Kibice Górnika apelują do swoich piłkarzy, żeby zeszli z boiska i nie robili z nich pośmiewiska.
87' gol - piłka nożna 3:1 GOOOOL!!!!!!!! Michał Fidziukiewicz przejął piłkę przed polem karnym gości, zbiegł do środka i huknął lewą nogą nie do obrony.
87' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Znowu pewnie Wojciech Fabisiak.
86' zmiana Ostatnia zmiana również w Górniku. Fabian Piasecki za Bartosza Iwana.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Konrad Zaradny za Huberta Tylca.
84' Michał Fidziukiewicz zepchnięty do narożnika boiska przez dwóch rywali traci piłkę.
84' Piłka zagrana w pole bramkowe sosnowiczan, a tam jest czujny Wojciech Fabisiak.
82' zmiana Druga zmiana w Górniku. Marcin Urynowicz za Rafała Kurzawę.
82' Michał Fidziukiewicz chcał zaskoczyć Sebastiana Przyrowskiego strzałem ze środkowego koła. Zabrakło celności.
81' Łukasz Matusiak zagrał piłkę w pole karne. Sprintem ruszył Dawid Ryndak, ale minimalnie szybszy był Sebastian Przyrowski.
80' Sebastian Dudek faulowany przez Armina Ćerimagicia.
80' Efektowne racowisko na trybunie otwartej. Delegat notuje i robi zdjęcia.
80' Bartosz Iwan zagrywał głową w pole karne, ale tam nie było nikogo z zabrzan.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Tomasz Margol za Jakuba Araka.
78' Fatalne dośrodkowanie Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła.
77' Zbyt krótkie dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego.
76' Faul na Hubercie Tylcu około 25 metrów od bramki Górnika.
76' Na trybunę otwartą wjechała sektorówka.
76' Rafał Kosznik przeczytał Michała Fidzukiewicza i nie pozwolił aby piłka trafiła do Dawida Ryndaka.
75' Krzysztof Markowski jak profesor w polu karnym.
74' Niecelny strzał Łukasza Madeja z narożnika pola karnego. Mierzył w długi róg, ale sporo zabrakło.
74' Lekkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym. Jeszcze z lewej strony boiska dośrodkował Rafał Kosznik i wszystko skończyło się u Wojciecha Fabisiaka.
73' Hubert Tylec przerwał akcję Łukasza Madeja. Róg dla Górnika.
72' zmiana Zmiana w Górniku. Za Szymona Skrzypczaka na boisko wchodzi Armin Ćerimagić
70' Faul w ataku Jakuba Araka na Bartoszu Kopaczu.
69' Dośrodkowanie Rafała Kosznika z lewej flanki i niedokładny strzał głową Szymon Skrzypczaka.
69' Dynamiczny rajd Łukasza Madeja przerwany wykopem przez Marcina Sierczyńskiego.
69' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę wybija Rafał Kurzawa.
68' Faul na Jakubie Araku i rzut wolny dla sosnowiczan z około 30 metrów.
67' Kibice Górnika zdejmują flagi. Czyżby mieli już dość oglądania Kopacza i reszty kopaczy?
65' gol - piłka nożna 2:1 GOOOOL!!!! Łukasz Matusiak zatańczył z piłką w polu karnym i wstrzelił futbolówkę przed bramkę, a tam nogę dostawil Krzysztof Markowski i prowadzimy 2:1!
65' Łukasz Madej ściął przy bocznej linii Marcina Sierczyńskiego, ale jeszcze mu się upiekło i nie było drugie kartki.
64' żóta kartka Łukasz Madej ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Ryndaku.
63' Michał Fidzukiewicz ruszył jak czołg w pole karne Górnika, gdzie zatrzymał go Bartosz Kopacz.
63' Szymon Skrzypczak próbował opanować w powietrzu piłkę zagraną z głębi pola w pole karne, ale trochę zabrakło umiejętności.
62' Zbyt wysoko dośrodkowana piłka przez Łukasza Madeja. Zagłębie zacznie grę od wrzutu z autu.
62' Marcin Sierczyński powstrzymuje Rafała Kosznika. Będzie róg dla zabrzan.
61' Interwencja Łukasza Sołowieja przerywa akcję zabrzan.
60' Zbyt mocne podanie Łukasza Madeja w kierunku Rafała Kosznika. Od bramki grę wznowi Zagłębie.
58' Mocny strzał Sebastiana Dudka z ponad 20 metrów przechodzi obok bramki.
58' Coraz głośniejszy doping fanów Zagłębia. Może poniesie on piłkarzy do zwycięstwa, jak wiele razy w tym roku w meczach, w których trzeba było odrabiać straty
56' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Kosznika za faul na Dawidzie Ryndaku.
55' gol - piłka nożna 1:1 Ale historia! Łukasz Sołowiej wbiegł na boisko z zabandażowaną głową i po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego wpakował piłkę do bramki głową!
54' Michał Fidziukiewicz wywalczył róg dla Zagłębia.
54' Łukasz Madej tym razem na lewej stronie boiska. Złamał akcję do środka boiska i strzelił zza pola karnego. Broni Wojciech Fabisiak
53' Zagłębie klepie piłkę z tyłu w oczekiwaniu na powrót na boisko Łukasza Sołowieja.
52' Przy bocznej linii opatrywany jest Łukasz Sołowiej, który starł się w powietrzu z Szymonem Skrzypczakiem.
52' Dośrodkowanie Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła i lekki strzał głową Szymona Skrzypczaka.
51' Jakub Arak faulowany przez Bartosza Kopacza, który był ostatnim obrońcą Górnika. Należała się co najmniej żółta kartka, ale już wiecie, że Tomasz Wajda jest specyficznym sędzią.
49' Dawid Ryndak ograł Rafała Kosznika i podał do Michała Fidziukiewicza, któremu przeszkodził gracz Górnika. Piłkę wywalczył Hubert Tylec, zagrał do Sebastiana Dudka, a ten wyłożył na 20. metr do Łukasza Matusiaka. Strzał zablokowany na linii pola karnego.
49' Płaskie dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Obrona Górnika poradziła sobie.
48' Zagłębie już nie czego bronić, stąd pomysł z grą na dwóch napastników.
47' Michał Fidziukiewicz podał do Dawida Ryndaka, ale ten nie dal rady w starciu z Rafałem Kosznikiem.
46' Piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka, bo dziwnie skozłowała w polu karnym i trafiła naszego golkipera w kolano.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Michał Fidziukiewicz w miejsce Przemysława Mizgały
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 2 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Tuż po gwizdku doszło do spięć między zawodnikami, ale arbitrowi udało się jakoś opanować sytuację.
45+3' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę łapie Sebastian Przyrowski.
45+3' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Sadzawickiego za faul na Jakubie Araku.
45+1' Po rozegraniu rzutu wolnego zza linii pola karnego strzelał Dawid Ryndak. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
45' doliczony czas +3
45' Bartosz Iwan wyłożył piłkę Łukaszowi Madejowi, a ten z lewej strony pola karnego strzelił po ziemi wprost w ręce Wojciecha Fabisiaka.
45' A tymczasem delegat opuścił swoje miejsce na trybunie i poszedł robić zdjęcia.
44' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Madeja z prawego skrzydła. Bartosz Iwan nie był w stanie dojść co piłki.
43' Łukasz Sołowiej nie pozwala dojść do piłki Bartoszowi Iwanowi. Aut dla Górnika.
40' Sędzia Tomasz Wajda jest jakiś inny! Sebastian Dudek był odpychany przez Mariusza Przybylskiego, a arbiter nie widział tego.
40' Zagłębie się ożywiło. Próbuje atakować, ale Górnik jest dobrze zorganizowany w obronie.
38' Tomasz Łuczywek odesłany na trybuny za protesty przeciwko decyzji o nieprzyznaniu rzutu karnego. W roli "konfidenta" wystąpił sędzia techniczny Piotr Lasyk z Bytomia, który zgłosił incydent Tomaszowi Wajdzie.
36' Kontrowersyjna sytuacja! Wydawało się, że Adam Danch faulował Jakuba Araka, który próbował dobijać strzał Dawida Ryndaka.
36' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego piłkę wybił Szymon Skrzypczak.
35' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
34' Łukasz Madej uciekł na prawym skrzydle Sebastianowi Dudkowi, dośrodkował w pole karne, a naciskany przez Łukasza Sołowieja Bartosz Iwan nie zdołał oddać strzału na bramkę.
32' Łukasz Madej zamienił się stronami z Romanem Gergelem. Zbiegł z prawego skrzydła do środka, ustawił sobie piłkę do strzału lewą nogą i przymierzył obok bramki.
30' Roman Gergel zagrywa w pole karne do Bartosza Iwana, ale gdy strzelec bramki dla Górnika odgrywał z powrotem do Słowaka, piłkę przejął Marcin Sierczyński.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Iwan. Pewnie w polu bramkowym Wojciech Fabisiak.
28' Roman Gergel nabił piłkę o Jovana Ninkovicia i Górnik ma pierwszy róg w meczu.
28' Daleki wykop Sebastiana Przyrowskiego w kierunku Szymona Skrzypczaka i znowu Wojciech Fabisiak wychodzi poza szesnastkę, aby wybić piłkę na aut.
27' Dawid Ryndak z prawej strony boiska zagrywał na środek pola karnego do Jakuba Araka. Akcję przerwała interwencja Adama Dancha
26' Sebastian Dudek przymierzył po ziemi z około 25 metrów, ale takie uderzenie było w stanie zaskoczyć nawet Sebastiana Przyrowskiego.
25' Błąd Marcina Sierczyńskiego, który zagrał pod nogi Bartosza Iwana. Akcję zabrzan przerwał w polu karnym Krzysztof Markowski
24' Już gramy!
23' Tak jak w Katowicach po bramce dla Zagłębia, tak i dziś po golu dla zabrzan sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów
22' gol - piłka nożna 0:1 Z prawej strony boiska dośrodkował Dominik Sadzawicki, a nieobstawiony Bartosz Iwan złożył się w polu karnym do strzału prawą nogą i umieścił piłkę w bramce Wojciecha Fabisiaka.
21' Wrzucał Sebastian Dudek, ale nikt nie zamknął akcji strzałem w polu bramkowym.
21' Faulowany Jakub Arak i będzie dośrodkowanie z lewej strony boiska.
20' Z lewego skrzydła zagrał Łukasz Madej, a Bartosz Iwan oddał niecelny strzał głową.
20' Po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła piłkę głową wybija Łukasz Sołowiej.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Mariuszu Przybylskim.
18' Trochę trzeba było poczekać na wznowienie gry rzutem wolnym, bo sprzątano murawę z serpentyn. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę z pola karnego wybił głową Rafał Kosznik.
16' Mariusz Przybylski faulem zatrzymuje akcję Jakuba Araka.
16' Pierwszy z elementów oprawy kibiców Zagłębia. Na murawę poleciało sporo serpentyn.
14' Wojciech Fabisiak wybiegł na 20. metr i nie pozwolił Szymonowi Skrzypczakowi na dojście do piłki zagranej z głębi pola.
13' Zagłębie rusza za z kontrą, którą przerywa wybicie piłki na aut przez Adama Dancha.
13' Po dośrodkowaniu Rafała Kosznika z lewego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybija Jovan Ninković
13' Dawid Ryndak zatrzymał atakującego lewym skrzydłem Łukasza Madeja.
11' Prawą nogą z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a Jakub Arak strzelił głową obok bramki Górnika.
10' Faul Adama Dancha na Jakubie Araku.
10' Rafał Kurzawa zagrał górą w pole karne do Bartosza Iwana, ale sosnowiczanie wypchnęli zabrzan poza pole karne. Z lewej strony akcję kończył dośrodkowaniem Rafał Kosznik. Pewnie broni Wojciech Fabisiak.
9' Faul Huberta Tylca na Romanie Gergelu. Jeszcze na połowie Górnika.
8' Hubert Tylec zagrywał na wolne pole do Przemysława Mizgały, ale w zamiarach graczy Zagłębia zorientował się Mariusz Przybylski
7' Roman Gergel zagrywał na lewą stronę do Łukasza Madeja. Akcję przerwała interwencja Marcina Sierczyńskiego.
6' Marcin Sierczyński zapędził się pod pole karne Górnika, ale stracił piłkę i przy próbie jej odzyskania sfaulował Rafała Kosznika.
3' Ludzi jest więcej niż na meczu z Wisłą Płock. Młyn wydaje się liczebniejszy, ale do kompletu jeszcze trochę brakuje.
2' Łukasz Madej próbował rozegrać akcję na lewym skrzydle z Rafałem Kosznikiem, ale zagrał zbyt mocno. Od bramki wznowi Wojciech Fabisiak.
1' Jeszcze nie minęła minuta meczu, a już fani z Zabrza śpiewają "Kurwa mać, Górnik grać". W Katowicach z takimi śpiewami czekali około 40 minut.
0' 18:58 Sędziowska trójka już wyprowadziła obie drużyny na murawę. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj na czerwono, a zabrzanie na czarno. Jak to zwykle bywa, kibice zaczęli od wzajemnych pozdrowień i innych wyrazów.
0' 18:55 Bez tego człowieka nie może odbyć się żaden mecz Górnika! Pod trybuną prasową zasiadł Pan Stanisław, słynny hodowca kogutów. Z tego, co widzimy, nie zabrał ze sobą na mecz żadnego zwierzaka. Drugi raz z rzędu na meczu rozgrywanym na Stadionie Ludowym gości Dariusz Dudek.
0' 18:50 VIP-y opuściły pomieszczenie z cateringiem i pojawiły się na swoim sektorze - to znak, że do meczu już blisko. Choć żadna telewizja nie pokaże transmisji na żywo z meczu, to jupitery będą włączone od początku. Ultrasi Zagłębia dekorują płot flagami. Na sektorze gości płótna już wiszą, a teraz spora kolejka po kiełbaskę. Za chwilę startujemy!
0' 18:45 W sobotę jedna śląska drużyna już schodziła z boiska pokonana przez Zagłębie. Dzisiaj pora kolejnej ekipie ze Śląska pokazać, że Zagłębie jest lepsze. Zabrzanie są po serii trzech porażek w lidze. Zaczęło tam się robić nerwowo. Kibice pisali listy, w których domagali się zmiany trenera, ale to nie nasz problem.
0' 18:40 O meczu 1/16 finału Pucharu Polski sprzed sześciu lat dużo już wspominaliśmy. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sezonie 2007/2008 Górnik dwukrotnie zagościł na Stadionie Ludowym - w Pucharze Ekstraklasy Zagłębie wygrało 3:2, a w Ekstraklasie uległo 0:2. W obu tych meczach gole dla zabrzan strzelił Jerzy Brzęczek, aktualnie szkoleniowiec Lechii Gdańsk. W spotkaniu o ligowe punkty w obronie Górnika grał Tomasz Hajto. Ciekawe, czy potrafiłby bez zająknienia wyrecytować skład Górnika z tamtego spotkania tak jak skład Kaiserslautern z sezonu 1997/1998?
0' 18:30 Kibice z Zabrza wypełniają już sektor gości. Na okazję do przyjazdu na Stadion Ludowy czekali niemal 6 lat, ale co to jest, wobec 23 lat oczekiwania fanów Zagłębia na wyjazd do Katowic. Na sektorze VIP zasiadł asystent selekcjonera Adama Nawałki Jarosław Tkocz. Czyżby obserwował któregoś z piłkarzy pod kątem powołań na mecze z Niemcami i Gibraltarem? Niecały rok temu Tkocz był w Rybniku na meczu Energetyka ROW-u z Zagłębiem, ale żaden z uczestników tamtego starcia nie został powołany do narodowej kadry.
0' 18:20 Mamy pełnię upalnego lata, ale dzisiaj nie będzie aż takiej patelni jak w sobotę w Katowicach. Po burzy, która przeszła nad naszymi okolicami około 13-14, zrobiło się nieco chłodniej i termometr wskazuje obecnie około 27 stopni, ale za to wzrosła wilgotność i jest duszno.
0' 18:10 Znamy już składy, w jakich zagrają dziś oba zespoły. W Zagłębiu cztery zmiany w porównaniu do wygranego w sobotę meczu w Katowicach. Szymona Gąsińskiego na bramce zastąpił Wojciech Fabisiak. Za pauzującego za żółte kartki Konrada Budka zagra Łukasz Sołowiej. Uraz wykluczył z meczowej osiemnastki Martina Pribulę, co otworzyło szansę gry przed Hubertem Tylcem, a w ataku Jakub Arak zagra za Michała Fidziukiewicza.
0' 18:00 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Zagłębie Sosnowiec zagra z Górnikiem Zabrze.
ZSTV: Kibicowski film z meczu Zagłębie - GórnikZSTV: Kibicowski film z meczu Zagłębie - Górnik Prezntujemy ponad 23-minutowy film z meczu 1/16 finału Pucharu Polski Zagłęnie Sosnowiec - Górnik Zabrze. W materiale wideo doping i oprawy meczowe. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Górnikiem ZabrzeZdjęcia z meczu z Górnikiem Zabrze Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pucharowego meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze. W galerii prezentujemy 66 fotografii. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Druga połowa to absolutna dominacjaMichał Fidziukiewicz: Druga połowa to absolutna dominacja - Przełomowym momentem była wyrównującą bramka, która dała nam wiatru w żagle - powiedział po meczu, tradycyjnie już jeden z lepszych piłkarzy na boisku, zdobywca trzeciej bramki Michał Fidziukiewicz » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Po latach posuchySebastian Dudek: Po latach posuchy  - Cieszy to, że wygraliśmy dwa mecze dosyć ważne pod względem kibicowskim i w Sosnowcu zaczyna się coś dziać po latach posuchy. To jest dla nas najważniejsze, że potrafimy przyciągnąć kibiców na stadion - powiedział po meczu z Górnikiem Sebastian Dudek. » Czytaj więcej
Łukasz Sołowiej: Od 25. minuty panowaliśmy na boiskuŁukasz Sołowiej: Od 25. minuty panowaliśmy na boisku - Nie patrzyliśmy na nich, tylko robiliśmy swoje - ocenił przebieg spotkania z Górnikiem Łukasz Sołowiej, który wyrównującą bramkę zdobył rozbitą kilka minut wcześniej głową. » Czytaj więcej
Artur Derbin: Moja drużyna jest zajebistaArtur Derbin: Moja drużyna jest zajebista - Górnik to ekstraklasowa drużyna, z doświadczonymi piłkarzami i trenerami, dlatego żeby wygrać, musieliśmy się wznieść na wyżyny - powiedział po awansie do 1/8 finału Pucharu Polski, trener Zagłębia Artur Derbin. » Czytaj więcej
Górnik na kolanach!Górnik na kolanach! Zagłębie Sosnowiec wygrało z ostatnią drużyną Ekstraklasy 3:1 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Koroną Kielce. » Czytaj więcej