25. Igor Krzykowski
27. Michał Bajdur
87. Adrian Paluchowski

Trener: Tomasz Łuczywek

1:0 - Łukasz Sołowiej 6' 2:0 - Sebastian Dudek 20' 2:1 - Szymon Lewicki 65' (k.)
43' Daniel Włosiński 62' Wojciech Fabisiak

Trener: Zbigniew Smółka
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Jakub Ślusarski (Kraków), Jakub Winkler (Toruń)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!!!
90+3' Sebastian Dudek wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego.
90+2' Faul Roberta Bartczaka na Arkadiuszu Gajewskim w środku boiska.
90+1' Bezsensowne rozegranie rzutu wolnego. Piłka oddana gościom niemal za darmo.
90+1' Maciej Jankowski faulował Roberta Bartczaka.
90' Sebastianowi Kamińskiemu do tej pory dobrze wychodziły dośrodkowania z rzutów wolnych. Teraz dla odmiany zdecydował się na bezpośredni strzał i posłał piłkę sporo nad bramką.
89' Szymon Lewicki faulowany przez Sebastiana Dudka.
88' Damian Michalski ręką pomagał sobie opanować piłkę przed polem karnym Zagłębia.
87' Złe zagranie Doriana Affelda. Od bramki grę wznowi Matko Perdijić.
85' Arka Gdynia remisuje z Chrobrym Głogów, co oznacza, że w razie zwycięstwa nad Zawiszą kończymy sezon co najmniej na czwartej pozycji.
84' zmiana Dorian Affeld wszedł na boisko za Igora Witczaka.
84' Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Kamiński. Zagłębie zapobiegło oddaniu strzału.
83' Matko Perdijić broni strzał Szymona Lewickiego! Będzie róg dla Zawiszy.
83' Łukasz Matusiak w polu karnym faulował Kamila Zielińskiego. Rzut karny dla Zawiszy.
82' Jedno z najdziwniejszych rozegrań rzutu rożnego, jakie widzieliśmy, ale niewiele brakowało, aby był go. Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego Szymon Lewicki główkował w poprzeczkę.
82' Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego strzelał Arkadiusz Gajewski. Matko Perdijić wybił piłkę na róg,
81' Grzegorz Fonfara i Jakub Smektała uspokojani przez arbitra.
80' Było blisko gola. Wychodzący z bramki Łukasz Sapela nie pozwolił na oddanie strzału Michałowi Fidziukiewiczowi, a dobijający zza pola karnego Fabian Klama minimalnie spudłował.
79' W Głogowie tuż po wejściu na boisko Fabiana Klamy Zagłębie strzeliło bramkę. Może dziś też?
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Fabian Klama za Jakuba Wilka.
76' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilk ani Łukaszowi Sołowiejowi, ani Krzysztofowi Markowskiemu nie udało się dojść do piłki pod bramkę Zawiszy.
76' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Jakub Wilk zgrał piłkę na 16. metr do Sebastiana Dudka, który huknął pod poprzeczkę. Kapitalna interwencja Łukasza Sapeli, który "wyjął" piłkę z okienka i wybił nad bramkę.
73' Faul Arkadiusza Widelskiego na Michale Fidziukiewiczu w środku boiska.
72' Po podaniu Macieja Jankowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Zieliński. Matko Perdijić odbił piłkę, ale i tak gracz Zawiszy znajdował się na spalonym.
70' Łukasz Sapela górą w polu bramkowym po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego.
70' Grzegorz Fonfara faulowany przez Damiana Michalskiego.
69' Łukasz Sołowiej i Grzegorz Fonfara wybili piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego.
69' Łukasz Matusiak faulował Szymona Lewickiego na 35. metrze
68' Złe dośrodkowanie Jakuba Smektały. Piłkę od bramki wprowadzi do gry Matko Perdijić.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zawiszy. Maciej Jankowski za Daniela Włosińskiego.
66' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka na spalonym był Łukasz Sołowiej.
66' Szymon Lewicki właśnie objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców I ligi.
65' gol - po karnym 2:1 Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Szymon Lewicki.
64' zmiana Już wiemy, że Matko Perdijić zmieni Carlesa Martineza.
63' Trwa burza mózgów na ławce rezerwowych Zagłębia - kogo zdjąć, aby mógł wejść Matko Perdijić.
62' czerwona kartka Szymon Lewicki był sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem. Nasz bramkarz sfaulował napastnika Zawiszy w polu karnym i obejrzał czerwoną kartkę.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Fidziukiewicz za Jakuba Araka.
59' Carles Martinez zatrzymał Szymona Lewickiego przed polem karnym Zagłębia.
58' Žarko Udovičić za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał do niej dobiec przed końcową linią boiska.
57' Jakub Arak faulowany przez Arkadiusza Gajewskiego.
57' Błąd Łukasza Sołowieja, który stracił piłkę na swojej połowie. Szymon Lewicki zagrał do Jakuba Smektały, a ten z pola karnego strzelił nad poprzeczką.
55' Jakub Wilk wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi na 18. metr, a "Łysy" z pierwszej piłki uderzył bardzo wysoko i daleko od bramki.
54' Zza pola karnego strzelał Sebastian Kamiński. Piłka odbiła się w polu karnym od Szymona Lewickiego i wpadła do bramki, ale sędzia asystent pokazał, że gracz Zawiszy był na spalonym i gol nie został uznany.
53' Zagłębie w kontrze. Łukasz Matusiak do Sebastiana Dudka, ale nasz kapitan miał kłopoty z opanowaniem futbolówki
53' Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu rożnego Piotr Stawarczyk strzelał nogą z powietrza i trafił w poprzeczkę!
52' Po akcji Sebastiana Kamińskiego i interwencji Łukasza Matusiaka róg dla Zawiszy.
51' Sebastian Kamiński dośrodkował z lewego skrzydła. Zdecydowanie za mocno dla Jakuba Smektały.
51' Gramy atakiem pozycyjnym. Nieporozumienie między Sebastianem Dudkiem a Grzegorzem Fonfarą.
48' Przy obecnych wynikach meczów zakończymy sezon na piątym miejscu (za Chrobrym Głogów i Zawiszą Bydgoszcz). Chrobry prowadzi w Gdyni z Arką 1:0, a GKS Katowice remisuje z Wisłą Płock 1:1.
47' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Grzegorz Fonfara odegrał piłkę na linię pola karnego do Sebastiana Dudka. Kapitan sosnowiczan uderzył na bramkę, ale trafił tylko w stojącego w polu bramkowym Arkadiusza Gajewskiego.
46' Podanie Jakuba Wilka przed bramkę Zawiszy. Łukasz Sapela szybszy od Jakuba Araka.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu
45' Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu rożnego nad bramką strzelał Piotr Stawarczyk.
44' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny.
43' żóta kartka Żółtą kartkę za faul na Robercie Bartczaku obejrzał Daniel Włosiński.
42' Dochodzącą piłkę w pole karne zagrał Jakub Wilk, a Krzysztof Markowski główkował obok bramki.
41' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka i zagraniu piłki przez Łukasza Sołowieja strzelał Jakub Arak. Został jednak zablokowany i mamy rzut rożny z drugiej strony boiska.
41' Daniel Włosiński wybił piłkę na czwarty róg dla Zagłębia.
40' Jakub Smektała minął w polu karnym Grzegorza Fonfarę i strzelił lewą nogą. Mierzył w krótki róg, ale przestrzelił.
38' Sebastian Kamiński dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Akcję w polu karnym zamknął niecelnym strzałem Kamil Zieliński.
38' Jakub Smektała faulowany przy bocznej linii boiska przez Grzegorza Fonfarę.
37' Sebastian Dudek zagrał na lewą stronę pola karnego do Roberta Bartczaka, który "na raz" przyjął piłkę, a "na dwa" uderzył nad poprzeczką.
35' Igor Witczak rzucił piłkę na lewe skrzydło do Jakuba Smektały, który strzelał lewa nogą z około 18 metrów. Gracz Zawiszy próbował posłać piłkę nad Wojciechem Fabisiakiem, ale nasz golkiper był czujny i złapał futbolówkę.
33' Sebastian Dudek zagrał na 20. metr do Łukasza Matusiaka, który składał się do strzału, ale dał sobie łatwo odebrać piłkę Arkadiuszowi Gajewskiemu.
33' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego piłkę głową na aut wybił Piotr Stawarczyk.
32' Faul Arkadiusza Widelskiego na Sebastianie Dudku.
32' Brawa dla Grzegorza Fonfary, który na skraju pola karnego odebrał piłkę Jakubowi Smektale.
31' Sebastian Dudek faulowany na swojej połowie przez Sebastiana Kamińskiego.
29' Grzegorz Fonfara z prawej strony boiska zagrał w pole karne. Piotr Stawarczyk wykopał piłkę na aut.
28' Dośrodkowanie Roberta Bartczaka z lewej flanki i pewny chwyt Łukasza Sapeli.
28' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Arkadiusz Widelski nie pozwolił na oddanie strzału Łukaszowi Matusiakowi.
26' Faul Damiana Michalskiego na Jakubie Wilku.
26' Po podaniu Łukasza Matusiaka z lewej strony pola karnego strzelał Robert Bartczak. Łukasz Sapela broni nogami, a po chwili łapie dobitkę Sebastiana Dudka zza pola karnego.
22' Odliczając trzy bramki "walkowerowe", trafienie Sebastiana Dudka było pięćdziesiątym ligowym golem sosnowiczan w tym sezonie.
21' Pierwszy strzał gości. Sebastian Kamiński płasko i niecelnie z około 25 metrów.
20' gol - piłka nożna 2:0 Sam poszkodowany postanowił uderzyć z rzutu wolnego. Prawą nogą, precyzyjnie obok muru. Łukasz Sapela nie był w stanie obronić strzału naszego kapitana.
19' Faul na Sebastianie Dudku około 20 metrów od bramki Zawiszy.
18' Nieporozumienie między Igorem Witczakiem a Jakubem Smektałą. Od bramki grę wznowi Zagłębie.
17' I znowu wszyscy piłkarze za wyjątkiem Wojciecha Fabisiaka na połowie Zawiszy, ale nic z tego nie wynika.
14' Arkadiusz Gajewski przerywa faulem akcję Jakuba Araka.
13' Chyba po raz pierwszy w meczu piłka znalazła się w polu karnym Zagłębia. Łukasz Sołowiej nie pozwolił jednak Szymonowi Lewickiemu na dojście do futbolówki.
11' Łukasz Matusiak z lewej strony pola karnego podawał na pole bramkowe do Jakuba Araka, ale szybciej do piłki ruszył Łukasz Sapela.
10' W grudniowym meczu w Bydgoszczy całe nieszczęście rozpoczęło się od czerwonej kartki Łukasza Sołowieja w 8. minucie meczu. Dziś "Soło" szybko się zrehabilitował za tamten błąd.
9' GKS Katowice prowadzi z Wisłą Płock, ale Chrobry Głogów nieoczekiwanie objął prowadzenie w Gdyni. Przy takich wynikach jesteśmy na czwartym miejscu.
7' Na ogrodzeniu trybuny otwartej powieszono trójkolorowy transparent z napisem "Artur Derbin - Dziękujemy"
6' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wpakował Łukasz Sołowiej.
6' Kolejny rajd serbskiego obrońcy lewą stroną boiska i mamy trzeci korner.
4' Inne rozegranie rogu. Zamiast dośrodkowania zagranie po ziemi w pole karne. Akcja bez strzału na bramkę.
4' Po akcji Žarko Udovicicia mamy drugi rzut rożny
3' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego piłkę wybija Arkadiusz Gajewski. Dobitka Grzegorza Fonfary z około 30 metrów zablokowana.
3' Robert Bartczak wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
3' Pierwsze akcje wskazują na to ja może wyglądać ten mecz. Gra toczy się na połowie Zawiszy.
1' Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem publiczność z krytej skandowała nazwisko Artura Derbina. Szkoleniowiec Zagłębia wstał z ławki rezerwowych i podziękował kibicom.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 14:58 Na murawie pojawili się już piłkarze obu zespołów. Zagłębie dzisiaj zagra całe na czerwono. Zawisza w niebiesko-czarnych strojach. Sędziowie na seledynowo.
0' 14:50 Od rana to był ciepły, czerwcowy dzień, ale teraz trochę się zachmurzyło, wzmógł się wiatr, a na południowy wschód od stadionu co jakiś czas widać błyskawice. Miejmy jednak nadzieję, że uda się rozegrać mecz bez większych pogodowych "atrakcji".
0' 14:45 Taka zupełnie nikomu niepotrzebna ciekawostka - w tym sezonie Zagłębie na własnym boisku rozegrało tylko dwa mecze w soboty - oba w sierpniu, z Wigrami Suwałki i Arką Gdynia. Jeden mecz odbył się we wtorek, a pozostałe trzynaście, które rozgrywano w terminach weekendowych miały miejsce w piątki (pięć) lub niedziele (osiem)
0' 14:40 Zagłębie wychodzi dziś na boisko przede wszystkim po to, aby zrewanżować się za sromotną porażkę w grudniowym meczu w Bydgoszczy. Wtedy Zawisza wygrał 6:1 i bez skrupułów wykorzystał fakt, że Zagłębie szybko straciło po czerwonej kartce Łukasza Sołowieja. Jeśli dzisiaj odrobimy straty z pierwszego meczu, to na pewno wyprzedzimy Zawiszę w końcowej tabeli. Jeśli wygramy niższą różnicą bramek, to do zakończenia sezonu na wyższej pozycji niż Zawisza potrzebujemy jeszcze zwycięstwa GKS-u Katowice z Wisłą Płock.
0' 14:30 W ciągu tygodnia wiele mówiło się o tym, że Zawisza Bydgoszcz może mieć spore kłopoty z zebraniem kadry na dzisiejsze spotkanie. Spekulowano nawet, że bydgoszczanie mogą oddać mecz walkowerem z powodu kadrowych braków, ale ostatecznie "Zetka" stawiła się na Stadionie Ludowym w 16-osobowym składzie. Aż sześciu zawodników pierwszego składu ma poniżej 20 lat (pięciu urodziło się w 1997 roku, a jeden w 1998). Z kolei na ławce rezerwowych są sami nastolatkowie - najstarszy w tym roku skończy 20 lat, a najmłodszy ma zaledwie 16 lat.
0' 14:20 Do meczu kończącego sezon Zagłębie przystąpi w takim samym składzie, jak tydzień temu w Głogowie. Są za to zmiany na ławce rezerwowych. Wśród siedmiu piłkarzy znalazł się 17-letni Wojciech Bała. Niewykluczone, że dostanie on szansę debiutu w Zagłębiu tak jak Igor Krzykowski i Fabian Klama w dwóch poprzednich meczach sosnowiczan.
0' 14:10 Po raz ostatni w tym sezonie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec z Zawiszą Bydgoszcz.
Zdjęcia z meczu z ZawisząZdjęcia z meczu z Zawiszą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z ostatniego w tym sezonie meczu Zagłębia przeciwko Zawiszy Bydgoszcz, wygranego przez naszą drużynę 2-1. » Czytaj więcej
Zagłębie trzecią drużyną I ligi!Zagłębie trzecią drużyną I ligi! Zagłębie Sosnowiec wygrało z  Zawiszą Bydgoszcz 2:1 i przy pomocy GKS-u Katowice, który pokonał Wisłę Płock, nasza drużyna zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli. » Czytaj więcej