9. Marcin Krzywicki
26. Rafał Majtyka

Trener: Maciej Bartoszek
1:0 - Paweł Zawistowski 30' 2:0 - Daniel Feruga 44'
19' Marcin Biernat 44' Daniel Feruga 81' Jovan Ninković

Trener: Tomasz Łuczywek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz - Marcin Lisowski, Filip Sierant (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu
90+3' zmiana W pierwszym zespole Zagłębia debiutuje Igor Krzykowski, który zmienia Łukasza Matusiaka.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Chojniczance. Jacek Podgórski za Łukasza Kosakiewicza.
90' doliczony czas +3
90' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dydka z rzutu wolnego piłkę wybił głową Piotr Kieruzel
90' Michał Bajdur faulowany przez Łukasza Kosakiewicza z boku boiska.
88' Wojciech Lisowski poradził sobie z dwoma rywalami w narożniku boiska, ale jego kolega z drużyna nie wykorzystał dobrego podania.
87' Sebastian Dudek z prawej strony boiska zagrał w pole karne. Jeden z zawodników Chojniczanki wybił futbolówkę na 30. metr skąd bez zastanowienia strzelał Jovan Ninković. Damian Podleśny broni strzał w środek bramki.
86' Bartłomiej Niedziela podawał do Rafała Grzelaka, który przewrócił się podczas próby biegu tyłem.
85' Na połowie Zagłębia faulowany Sebastian Dudek.
85' Akcja Rafała Grzelaka zatrzymana przez Grzegorz Fonfarę.
82' Mocno po ziemi z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Piotr Kieruzel. W mur.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia za faul na Bartłomieju Niedzieli.
80' Szybkie i krótkie rozegranie rogu przez Zagłębie. Niestety, niedobre.
80' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska. Wrzucał Sebastian Dudek. Damian Podleśny wypiąstkował piłkę, a dobijający zza pola karnego Łukasz Matusiak obił jednego z rywali i mamy korner.
79' zmiana Druga zmiana także w Zagłębiu. Adrian Paluchowski za Carlesa Martineza.
79' zmiana Druga zmiana w Chojniczance. Tomasz Mikołajczak za Daniela Ferugę.
78' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance. Damian Garbacik za Przemysława Pietruszkę.
76' Lekki strzał Patryka Mikity z okolicy linii pola karnego. Broni Wojciech Fabisiak.
75' Rafał Grzelak popisał się efektowną ruletą na środku boiska i zagrał do przodu do Łukasza Kosakiewicza, który wycofał piłkę na 16. metr do Bartłomieja Niedzieli, a ten nie zdołał opanować piłki.
74' Grzegorz Fonfara powalczył w obronie z Łukaszem Kosakiewiczem i okazał się lepszy.
72' Sebastian Dudek faulowany przy bocznej linii boiska przez Rafała Grzelaka.
72' Dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza z prawego skrzydła i piłka wybita głową z pola karnego przez Dimityra Wezałowa.
71' Carles Martinez zagrywał w kierunku Michała Bajdura, a akcję przerwał Przemysław Pietruszka.
69' Krótkie rozegranie rogu przez Rafała Grzelaka. Daniel Feruga wywalczył tylko aut.
69' Paweł Zawistowski strzelał prawą nogą z 18 metrów. Wojciech Fabisiak sparował piłkę na róg.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Bajdur za Jakuba Wilka.
68' Piłka dośrodkowana przez Pawła Zawistowskiego okazała się zbyt wysoka dla Przemysława Pietruszki.
67' Będzie jeszcze jeden róg dla gospodarzy.
66' Rafał Grzelak strzelił z 25 metrów. Wojciech Fabisiak odbił piłkę przed siebie, a szykującego się do dobitki Przemysława Pietruszkę uprzedził Jovan Ninković i jest róg.
65' Patryk Mikita ustrzelił plecy Jovana Ninkovicia. Aut dla Chojniczanki.
64' Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary z prawego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybija Piotr Kieruzel.
63' Paweł Zawistowski prostopadłym podaniem znalazł w polu karnym Łukasza Kosakiewicza, który mierzył w długi róg, ale chybił.
61' Patryk Mikita przy końcowej linii boiska ograł Grzegorza Fonfarę i wyłożył piłkę Patrykowi Mikicie, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Po drodze piłkę jeszcze trącił Łukasz Kosakiewicz, ale Wojciech Fabisiak nie dał się zaskoczyć.
60' Sebastian Dudek odpychany na środku boiska przez Pawła Zawistowskiego.
58' Lewą stroną boiska przedarł się Przemysław Pietruszka, który wyłożył piłkę na środek pole karnego Patrykowi Mikicie, ale akcję udaremniła wyciągnięta noga Dimityra Wezałowa.
57' W środę Chojniczanka do przerywa prowadziła w Katowicach 2:0, a ostatecznie zremisowała 2:2. Czy uda nam się dorównać rywalom zza miedzy i odrobić stratę dwóch bramek.
55' 20 metrów przed bramką Zagłębia leży Daniel Feruga. Na murawie masażyści Chojniczanki.
54' Chojniczanka rozklepała bezradną obronę Zagłębia. Daniel Feruga z prawej strony do Patryka Mikity, który z pierwszej piłki zagrał w pole karne do Rafała Grzelaka, który w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę z około 8 metrów.
53' Jovan Ninković faulował w ataku Wojciecha Lisowskiego.
52' Faul Łukasza Kosakiewicza na Sebastianie Dudku.
52' Kiks Sebastiana Dudka. Zamiast podania do Grzegorza Fonfary było kopnięcie poza boisko.
51' Płaski strzał Sebastiana Dudka z około 25 metrów. Broni Damian Podleśny.
49' Płaski strzał Rafała Grzelaka z 18 metrów. Wielu kibiców już wstało ze swoich miejsc i krzyczało "Jest", ale piłka minęła bramkę, odbiła się od bandy reklamowej i przetoczyła po tylnej części siatki.
48' Fatalne rozegranie rzut wolnego przez Chojniczanką. Paweł Zawistowski wykopał piłkę poza boisko.
47' Faul Jovana Ninkovicia na Danielu Ferudze.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu
45+2' Po dośrodkowaniu Roberta Bartczaka głową z 5 metrów strzelał Sebastian Dudek. Piłkę zdołał wyjąć spod poprzeczki Damian Podleśny.
45' doliczony czas +1
44' żóta kartka Żółta kartka dla strzelca bramki za zdjęcie koszulki.
44' gol - piłka nożna 2:0 Paweł Zawistowski zagrał piłkę w pole karne. Przemysław Pietruszka głową wycofał do Daniela Ferugi, a ten strzałem prawą nogą zza pola karnego pokonał Wojciecha Fabisiaka.
43' Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z rzutu wolnego piłkę głową z linii pola karnego wybija Jakub Wilk.
42' Faul Carlesa Martineza na Patryku Mikicie i rzut wolny dla Chojniczanki.
40' Łukasz Sołowiej wykopem piłki z pola karnego przerwał akcję Daniela Ferugi.
37' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Patryk Mikita, a stojący samotnie w polu bramkowym Bartłomiej Niedziela nie trafił głową w piłkę.
36' Do piłki odbitej przez gracza Chojniczanki na 20. metrze doskoczył Sebastian Dudek i zdecydował się na niesygnalizowany strzał. Niestety, niecelnie.
35' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę poza pole karne piąstkuje Damian Podleśny.
35' Faul Wojciecha Lisowskiego na Sebastianie dudku po lewej stronie boiska.
33' W środkowej strefie boiska Jakuba Araka faulował Piotr Kieruzel.
31' Przez pół godziny optyczną przewagę miało Zagłębie. Cóż z tego, skoro gola strzeliła Chojniczanka.
30' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska na bliższy słupek zagrał Bartłomiej Niedziela. Piłka trafiła do Daniela Ferugi, który znalazł podanie Pawła Zawistowskiego. Kapitan Chojniczanki strzelał na raty. Pierwsza próba była zablokowana ale już drugi strzał znalazł drogę do bramki.
29' Rafał Grzelak przedarł się środkiem boiska, ale niedokładnie zagrał w kierunku Patryka Mikity. Piłkę przejął Jovan Ninković.
28' W polu karnym sosnowiczan w starciu z Carlesem Martinezem upadł Łukasz Kosakiewicz. Sędzia nakazał grać dalej.
27' Po dośrodkowaniu Patryka Mikity piłkę głową z pola karnego wybił Dimityr Wezałow
25' Łukasz Sołowiej czystym wślizgiem przerwał rajd Łukasza Kosakiewicza prawą stroną boiska. Skrzydłowy Chojniczanki nabawił się jednak jakiegoś urazu i konieczna jest pomoc fizjoterapeutów.
24' Kontra Chojniczanki. Jovan Ninković interweniuje po podaniu Bartłomieja Niedzieli do Daniela Ferugi, a strzał zamykającego akcję Łukasza Kosakiewicza był niecelny.
24' Jakub Wilk dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę z pola bramkowego wypiąstkował Damian Podleśny
23' Pod naciskiem Jakuba Araka Piotr Kieruzel zagrał piłkę ręka przy bocznej linii boiska
21' Kolejny faul Marcina Biernata. Tym razem jeszcze na połowie sosnowiczan sfaulował Jakuba Araka.
20' Sebastian Dudek strzelił z rzutu wolnego prawą nogą i posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.
19' żóta kartka Kontra Zagłębia przerwana faulem Marcina Biernata na Sebastianie Dudku około 18 metrów od bramki gospodarzy. Arbiter wyciąga kartonik i pokazuje go stoperowi miejscowych, a my mamy rzut wolny.
18' Jakub Arak kapitalnym podaniem rozerwał szyki obronne Chojniczanki i uruchomił Jakuba Wilka, który dośrodkował na dalszy słupek, a zamykający akcję Robert Bartczak niecelnie strzelił głową.
17' Po akcji Jakuba Araka i podaniu na 16. metr prawą nogą uderzał Sebastian Dudek. Kapitan Zagłębia mierzył pod poprzeczkę, ale nie na tyle mocno, aby Damian Podleśny miał kłopoty z obroną.
16' Robert Bartczak zagrywał w pole karne do Sebastiana Dudka. Akcję przerwała interwencja Marcina Biernata.
14' Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego piłkę głową wybija Carles Martinez.
14' W Chojnicach przy rzutach wolnych publika klaszcze jak w koszykówce przy osobistych.
14' Carles Martinez wskoczył na plecy Pawłowi Zawistowskiemu.
13' Przy narożnej chorągiewce powalczyli Robert Bartczak i Wojciech Lisowski. Z piątki grę wznowi Damian Podleśny.
12' Po zagraniu Przemysława Pietruszki na pozycji spalonej był Bartłomiej Niedziela.
11' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Rafał Grzelak. Daniel Feruga usiłował zagrania szczupakiem, ale bez powodzenia.
10' Łukasz Matusiak faulem zatrzymał Przemysława Pietruszkę.
9' Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Jakub Wilk. Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Łukasza Sołowieja.
9' Po akcji lewym skrzydłem Robert Bartczak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
8' Z narożnika boiska zagrywał Rafał Grzelak. Łukasz Matusiak wybił piłkę z pola karnego.
7' Łukasz Kosakiewicz z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Patryka Mikita, który próbował minąć zwodem Dimityra Wezałowa, ale Bułgar był czujny i wybił piłkę na róg.
7' Do Chojnic dotarli fani Zagłębia i dają znać wokalnie o swojej obecności.
6' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka w kierunku Jakuba Araka. Piłkę na aut wybił Marcin Biernat.
6' Na połowie Chojniczanki Jakub Arak odebrał piłkę Marcinowi Biernatowi, ale arbiter uznał, że nasz napastnik faulował.
4' Złe dośrodkowanie Przemysława Pietruszki z lewego skrzydła. Piłkę przejął Jovan Ninković.
2' Z ponad 30 metrów niecelnie strzelał Carles Martinez.
2' Zagłębie zaczęło dynamicznymi rajdami i ostrzeliwaniem pola karnego Chojniczanki dośrodkowaniami - najpierw z lewej Robert Bartczak, a potem z prawej Grzegorz Fonfara.
1' Trener Artur Derbin, który w papierach pełni funkcję pierwszego szkoleniowca ubrany dziś na galowo - w garnitur. Reszta sztabu szkoleniowo na sportowo - w dresach.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 18:58 Sędzia Kornel Paszkiewicz wyprowadził na murawę oba zespoły. Chojniczanka zagra dziś w koszulkach w żółto-czerwone pasy, czerwonych spodenkach i żółto-czerwonych getrach. Zagłębie wystąpi na biało.
0' 18:55 Piłkarze czekają w szatni na sygnał od sędziego oznajmiający czas na wejście na murawę, a teraz na płycie boiska pokaz tańca cheerleaderek. Z dobrych wieści - poprawiła się pogoda. Już nie pada i tak ostro nie wieje, ale jest chłodno. Zdecydowanie za chłodno jak na połowę maja.
0' 18:50 Trener Maciej Bartoszek swój największy triumf w tym sezonie odniósł 5 grudnia, gdy prowadząc Zawiszę Bydgoszcz wygrał z sosnowiczanami aż 6:1 i był to jego pożegnalny mecz w Zawiszy. Na ławce rezerwowych Chojniczanki zasiadł dziś natomiast Marcin Krzywicki, który 31 października 2015, jako napastnik Dolcanu, dwukrotnie pokonał Wojciecha Fabisiaka i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 4:1.
0' 18:40 Coraz więcej rzeczy wyjaśnia się w polskich ligach piłkarskich. Wczoraj dobre wieści nadeszły z Niecieczy. Remis Termaliki z Górnikiem Zabrze oznacza, że w przyszłym sezonie unikniemy dalekiego wyjazdu do Łęcznej, a w zamian za to będzie bliska przejażdżka do Zabrza. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w I lidze zagości również Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wymiana Gdyni i - najprawdopodobniej - Płocka na Bielsko-Białą i Zabrze pod względem logistycznym jest jak najbardziej korzystne.
0' 18:30 Kadrowe kłopoty w Zagłębiu sprawiły, że na ławce rezerwowych zasiądzie dzisiaj zaledwie pięciu piłkarzy, w tym dwóch napastników oraz 18-letni Igor Krzykowski, który nie miał jeszcze okazji wystąpić w pierwszym zespole Zagłębia.
0' 18:20 Kontuzje i kartki przerzedziły skład Zagłębia. Z powodu czterech żółtych kartoników w Chojnicach nie zagra Krzysztof Markowski, a urazy wyeliminowały z gry Marcina Sierczyńskiego, Dawida Ryndaka (ich brakowało już w poprzednim meczu), a także Martina Pribulę i Žarko Udovičicia. Po przerwie za kartki do składu wraca Łukasz Sołowiej, a swój pierwszy mecz od listopada zagra Jovan Ninković. Defensywa sosnowiczan jest więc dziś po raz pierwszy w takim zestawieniu. Jak się spisze?
0' 18:10 Spośród wszystkich obiektów, na jakich przyszło Zagłębiu grać w sezonie 2015/2016, ten na którym jesteśmy dziś, jest zdecydowanie najmniej gościnny. Z czterech dotychczasowych wypraw do Chojnic Zagłębie zawsze wracało do domu jako pokonane. Dodatkowo Chojnice jest pierwszoligowym biegunem zimna. Dziś jesteśmy tutaj po raz czwarty (pierwszy mecz Zagłębia w Chojnicach odbył się w 1971 roku, więc siłą rzeczy nie mogło nas tu być) i tylko raz - we wrześniu 2011 - nie było zimno. Na wspomnienie wizyt w marcu 2011 i marcu 2013 jeszcze do tej pory przeszywają nas dreszcze. Dziś co prawda nie ma mrozu, ale jest zimno, wieje porywisty wiatr, który już przewracał bandy reklamowe, a do tego pada deszcz.
0' 18:00 Witamy ze stadionu przy ulicy Mickiewicza w Chojnicach i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 31. kolejki I ligi, w którym miejscowa Chojniczanka zmierzy się z naszym Zagłębiem.
Zdjęcia z meczu w ChojnicachZdjęcia z meczu w Chojnicach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 57 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ChojnicachKonferencja prasowa po meczu w Chojnicach - Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że wyjedziemy stąd bez punktów, bo pierwsze 20-30 minut wyglądało z naszej strony bardzo dobrze - ocenił mecz w Chojnicach Tomasz Łuczywek » Czytaj więcej
Tradycji stało się zadośćTradycji stało się zadość Zagłębie Sosnowiec po raz piąty grało w Chojnicach i doznało piątej porażki. Gospodarze wygrali 2:0 po golach Pawła Zawistowskiego (30') i Daniela Ferugi (44') » Czytaj więcej