14. Carles Martinez
6. Grzegorz Fonfara

Trener: Artur Derbin
0:1 - Sebastian Gielza 84'
2' Łukasz Winiarczyk 12' Robert Tkocz 60' Bartosz Jaroszek 90+5' Wojciech Pawłowski

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) - Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała), Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Blamaż Zagłębia.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Pawłowskiego za grę na czas.
90+4' Marcin Sierczyński zakręcił Przemysławem Gałeckim, ale niecelnie dośrodkował
90+2' Dwa razy dośrodkowywał Jakub Wilk. Pierwszy raz bezpośrednio z kornera i po chwili, gdy futbolówka do niego wróciła.
90+2' Rzut rożny dla Zagłębia po akcji Martina Pribuli.
90' doliczony czas +5
90' Z narożnika boiska wrzucał Jakub Wilk. Piłka trafiła do Sebastiana Dudka, który strzelił zza pola karnego, a futbolówkę na 5. metrze zablokował Łukasz Winiarczyk.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Rozwoju. Przemysław Gałecki za Roberta Tkocza.
89' Sebastian Dudek blokowany w polu karnym przez Konrada Nowaka. Będzie rzut rożny, ale najpierw na boisko wbiegli masażyści, aby pomóc Robertowi Tkoczowi.
88' Składający się do strzału w polu karnym Rozwoju Sebastian Dudek upadł na murawę, ale sędzia nakazał grać dalej, co nie spodobało się Arturowi Derbinowi
85' Teraz przydałoby się powtórzyć scenariusz z jesiennego meczu z GKS-em Katowice.
84' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Patryka Kuna piłkę głową do bramki Zagłębia skierował Sebastian Gielza.
83' Krzysztof Markowski wybija piłkę głową na kolejny rzut rożny.
83' zmiana Druga zmiana w Rozwoju. Sebastian Gielza za Michała Gałeckiego.
82' Łukasz Sołowiej wybił piłkę na rzut rożny.
82' Adrian Paluchowski wysoko nad bramką z około 20 metrów.
80' Szybko rozegrany rzut rożny przez Zagłębie. Bez efektu.
80' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Jakub Wilk strzelił głową z kilku metrów. Piłkę na róg wybił Wojciech Pawłowski.
78' Po dośrodkowaniu Jakuba Willka z rzutu rożnego gracze Rozwoju wybili piłkę poza pole karne.
78' Jakub Arak odegrał głową do Martina Pribuli, który został zablokowany przez Patryka Kuna. Mamy rzut rożny.
76' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie Mirosława Smyły. Adam Żak za Raula Gonzaleza.
74' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Wilk za Roberta Bartczaka.
72' Odchodzącą piłkę z rzutu rożnego posłał Sebastian Dudek. W narożniku pola karnego znalazł się Martin Pribula, który uderzył po koźle obok bramki.
72' Martin Pribula niemal z końcowej linii boiska próbował wkręcić piłkę pod poprzeczkę. Wojciech Pawłowski wybił piłkę na rzut rożny.
70' Masażyści Zagłębia udzielają pomocy leżącemu na murawie po faulu Robertowi Bartczakowi.
69' Dośrodkowanie Patryka Kuna z lewego skrzydła i interwencja Žarko Udovičicia w polu karnym.
68' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Jakub Arak za Michała Bajdura i Martin Pribula za Michała Fidziukiewicza.
67' Po zagraniu Łukasza Sołowieja w pole karne Rozwoju wbiegł Michał Fidziukiewicz, ale gdy składał się do strzału, piłkę wybił mu Bartosz Jaroszek i zagrał do Wojciecha Pawłowskiego.
65' W Zagłębiu szykuje się podwójna zmiana.
65' Filip Kozłowski nie trafił w bramkę Zagłębia z około 8 metrów po podaniu Patryka Kuna z prawego skrzydła.
63' Łukasz Winiarczyk niecelnie dośrodkował z lewej strony boiska.
62' Filip Kozłowski szukał podaniem Konrada Nowaka, ale w akcję wmieszał się Łukasz Sołowiej, który zagrał głową do Wojciecha Fabisiaka.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka za faul na Michale Fidziukiewiczu.
58' Co za kiks! Po błędzie defensywy Rozwoju piłkę przejął Michał Fidziukiewicz i ruszył na pole karne gości, zdecydował się na strzał lewą nogą z około 12 metrów i posłał piłkę daleko od bramki.
57' Žarko Udovičić wypuścił lewym skrzydłem Roberta Bartczaka, który odegrał futbolówkę do Michała Fidziukiewicza, a ten przy próbie strzału został zablokowany. Gramy dalej i Sebastian Dudek także zablokowany przez rywala, a akcję zakończyło złe dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego.
55' Kontra Zagłębia wyprowadzona przez Łukasza Matusiaka. Robert Bartczak zagrał na lewą stronę do Žarko Udovičicia, a Serb oddał strzał w boczną siatkę.
53' Akcja Roberta Bartczaka lewą stroną boiska. Zagranie w pole bramkowe, którego nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz.
51' Jeszcze jeden strzał sosnowiczan. Z kilku metrów nad bramką uderzał Adrian Paluchowski.
50' Akcja Zagłębia trwała dalej i po wrzutce Łukasza Matusiaka z lewej strony boiska z bliska główkował Michał Fidziukiewicz. Świetnie na linii bramkowej interweniował golkiper Rozwoju.
50' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę poza pole karne główkuje jeden z graczy Rozwoju, a Marcin Sierczyński z 20 metrów uderzył z woleja. Zmierzającą w okienko piłkę sparował w bok Wojciech Pawłowski.
50' Jeszcze raz Michał Fidziukiewicz w pole karne. Tym razem akcję przerywa wybiciem na róg Bartosz Jaroszek.
49' Michał Fidziukiewicz z prawego skrzydła po ziemi w pole karne. Piłkę wybił Robert Menzel.
49' Złe zagranie Adriana Paluchowskiego w stronę Michała Bajdura. Piłkę przejął Robert Menezel.
46' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek. Goście udaremnili wszelkie próby zagrania piłki przez sosnowiczan.
46' Robert Bartczak zagrał z lewej strony boiska w pole karne do Michała Fidziukiewica, który skiksował przy próbie strzału. To nie koniec akcji, bo jeszcze zza pola karnego uderzał Sebastian Dudek i po jego uderzeniu mamy rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy i zakończył grę po 45 minutach.
45' Drugi celny strzał Rozwoju. Zza szesnastki prawą nogą uderzał Konrad Nowak. Broni Wojciech Fabisiak.
43' Filip Kozłowski wbiegł prawą stroną w pole karne i uderzył nad poprzeczką.
43' Po dośrodkowaniu Roberta Tkocza z rzutu wolnego z lewej strony boiska głową strzelał Łukasz Kopczyk. To był pierwszy celny strzał katowiczan w meczu.
42' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a zamykający akcję Łukasz Sołowiej oddał niecelny strzał głową.
41' Robert Bartczak poradził sobie z trzema rywalami, mimo tego, że już leżał na murawie, ale w końcu został faulowany.
40' Łukasz Matusiak dobrze się zastawił i zagrał ze środka boiska w stronę pola karnego Rozwoju. Michałowi Fidziukiewiczowi życie utrudnił Łukasz Kopczyk.
39' Michał Bajdur zagrał w kierunku Adriana Paluchowskiego, któremu piłki nie pozwolił przejąć Robert Menzel.
37' Žarko Udovičić zapędził się lewą stroną boiska i faulował próbującego odebrać mu piłkę Raula Gonzaleza.
37' Patryk Kun faulowany przez Łukasza Matusiaka.
36' Wojciech Pawłowski łapie futbolówkę dośrodkowaną przez Roberta Tkocza.
36' Kolejny róg dla Rozwoju po akcji Łukasza Winiarczyka.
35' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z rzutu rożnego źle główkuje Filip Kozłowski.
34' Patryk Kun trafił w Łukasza Sołowieja i wywalczył rzut rożny dla Rozwoju.
33' Po przejęciu piłki środkiem boiska ruszył Bartosz Jaroszek i strzelił niecelnie z około 20 metrów.
32' Łukasz Matusiak wyłożył piłkę Sebastianowi Dudkowi, który uderzył z około 20 metrów. Po drodze trafił w Adriana Paluchowskiego, ale ten nie zdołał opanować mocno zagranej piłki i od bramki zacznie Wojciech Pawłowski.
31' Na spalonym Robert Tkocz.
28' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, a akcję zamknął strzałem z woleja Robert Bartczak. Bliżej było zestrzelenia kamerzysty Polsatu na zwyżce niż trafienia do bramki.
27' Patryk Kun z końcowej linii boiska zagrał na 12. metr do Michała Gałeckiego, który upadł przy oddawaniu strzału i miał pretensje do arbitra, sugerując, że był faulowany przez Sebastiana Dudka.
27' Kolejny raz Sebastian Dudek próbował zagrać z głębi pola do Adriana Paluchowskiego i znowu górą Wojciech Pawłowski. Tym razem nie poza polem karnym, tylko na przedpolu.
25' Na razie na Stadionie Ludowym jak na pikniku, zarówno jeśli chodzi o atmosferę, jak i o sam mecz. Ciekawiej byłoby dziś oglądać relację z pierwszomajowych pochodów.
22' Filip Jaroszek z 30. metra zagrał górą w pole karne, ale brakowało dokładności i piłka padła łupem Wojciecha Fabisiaka.
21' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka z własnej połowy w kierunku Adriana Paluchowskiego. Szybciej do piłki dobiegł Wojciech Pawłowski, który zmuszony został do interwencji poza polem karnym.
20' Sebastian Dudek dośrodkował na bliższy słupek. Adrian Paluchowski próbował przedłużyć podanie, ale bezskutecznie.
20' Łukasz Winiarczyk wybija piłkę głową na rzut rożny po dośrodkowaniu Łukasza Matusiaka.
18' Dynamiczna akcja gości lewą stroną. Łukasz Winiarczyk do Patryka Kuna, ale podanie w pole karne do nikogo.
17' Po podaniu Michała Fidziukiewicza Robert Bartczak w polu karnym zwiódł Michała Gałeckiego, ale przy próbie oddania strzału został zablokowany przez Łukasza Kopczyka.
15' Łukasz Matusiak przymierzył z około 30 metrów. Płaski strzał minął bramkę o kilka metrów.
14' Žarko Udovičić dograł piłkę z lewego skrzydła, a Adrian Paluchowski uderzył z około 14 metrów lewą nogą z woleja. Wojciech Pawłowski bez kłopotów złapał piłkę.
13' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybija Filip Kozłowski.
12' żóta kartka Marcin Sierczyński faulowany przez Robert Tkocza i żółta kartka dla gracza gości oraz rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska, kilka metrów za linią pola karnego.
8' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a piłkę z pola karnego wybił głową Łukasz Kopczyk.
8' Filip Kozłowski faulował Sebastiana Dudka na 35. metrze
7' Patryk Kun przedarł się w pole karne Zagłębia i podał na lewą stronę do Łukasza Winiarczyka, który zmarnował akcję złym dośrodkowaniem.
6' Po dośrodkowaniu Roberta Tkocza z rzutu rożnego piłkę z pola bramkowego na aut wybija Wojciech Fabisiak.
6' Po akcji Patryka Kuna goście wywalczyli rzut rożny.
5' Z prawej strony boiska dośrodkował Raul Gonzalez. Piłkę głową w polu karnym zagrał Sebastian Dudek i sosnowiczanie oddalili zagrożenie.
2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Winiarczyka za faul na Michale Bajdurze.
1' Michał Fidziukiewicz przejął piłkę po prawej stronie boiska na 25-30 metrze i próbował podawać na środek pola karnergo do Adriana Paluchowskiego, ale akcję przerwała interwencja Łukasza Kopczyka
1' gwizdek Gramy! Zaczął Rozwój!
0' 12:46 Przed pierwszy gwizdkiem minuta ciszy poświęcona pamięci byłego piłkarza i trenera Zagłębia Jana Ząbczyńskiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj.
0' 12:43 Jan Kiepura zaśpiewał i piłkarze wyszli z tunelu. Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Rozwój cały na czarno.
0' 12:40 Przypominamy, że relacja z dzisiejszego meczu jest do obejrzenia w Polsacie Sport, więc jeśli macie taką możliwość, to zapraszamy do włączenie telewizorów i podziwiania gry Zagłębia. Jupitery włączone, prąd jest, więc na pewno wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Na trybunie VIP pojawił się także wypożyczony przez Zagłębie do Legionovii Hubert Tylec. Wczoraj jego drużyna wygrała w Tychach 2:1 i pokrzyżowała szyki walczącym o powrót do I ligi tyszanom.
0' 12:35 Mirosław Smyła po raz ostatni prowadził drużynę na Stadionie Ludowym 8 listopada 2014. Zagłębie zremisowało wówczas bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg. Trzy tygodnie później na Ludowym graliśmy jeszcze z Legionovią Legionowo, ale Mirosław Smyła był wówczas zawieszony przez PZPN (to efekt usunięcia go z ławki rezerwowych w meczu z Puszczą Niepołomice). Nasz były trener dwukrotnie gościł na Stadionie Ludowym - z GKS-em Tychy przegrał 0:1, a z Rozwojem Katowice wygrał 3:1.
0' 12:30 Na dzisiejszym meczu nie zabrakło VIP-ów. Chyba najznakomitszą postacią jest Zdzisław Kręcina. Jego Piast Gliwice zagra dziś dopiero o 18:00, więc w ramach przystawki dyrektor Kręcina pojawił się w Sosnowcu i ogląda mecz w towarzystwie Jacka Magiery. Nie zabrakło również byłego napastnika Zagłębia, a obecnie pracownika Rozwoju Katowice Marka Koniarka. Jest również częsty obserwator meczów w Sosnowcu Grzegorz Kapica, co od razu nam przypomniało, że niedługo przed nami wyjazd do Chojnic.
0' 12:25 Podopieczni Mirosława Smyły walczą o utrzymanie w I lidze i ich sytuacja nie jest zbyt ciekawa. Aktualnie tracą trzy punkty do miejsca barażowego. W perspektywie mają mecze z innymi zespołami walczącymi o utrzymanie - MKS-em Kluczbork, Pogonią Siedlce i GKS-em Bełchatów. Dzisiaj katowiczanie zagrają osłabieni brakiem pauzującego za żółte kartki Tomasza Wróbla (w poprzednim meczu na Stadionie Ludowym strzelił dwie bramki), oraz kontuzjowanych Adama Czerkasa (dwukrotnie w karierze w meczach przeciwko Zagłębiu strzelał po dwie bramki) i Tomasza Szatana. Wychowanek Zagłębia nie będzie miał więc okazji po raz pierwszy w karierze wystąpić na Stadionie Ludowym w barwach innej drużyny.
0' 12:20 Co słychać w tabeli I ligi? Zagłębie na pewno po tej kolejce nie będzie na miejscu niższym niż piąte. Jeśli wygramy, to powrócimy na czwartą pozycję, na której w tym sezonie spędziliśmy już tak wiele czasu. Arka Gdynia już wczoraj mogła zapewnić sobie awans do I ligi. Stałoby się tak w przypadku, gdyby gdynianie wygrali z Olimpią Grudziądz, a Zawisza straciła punkty z Chojniczanką Chojnice. Żaden z tych warunków nie został spełniony, a więc drużyna z Gdyni będzie mogła zapewnić sobie awans najwcześniej 10 maja po meczu z Bytovią Bytów. Przy sprzyjających okolicznościach w tej samej kolejce awans może zapewnić sobie Wisła Płock.
0' 12:10 Mimo porażki w Grudziądzu, trener Artur Derbin uznał, że nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian w pierwszej jedenastce i dziś do boju ruszy ten sam skład, który zaczął mecz z Olimpią. Jedna zmiana na ławce rezerwowych - za Jovana Ninkovicia do osiemnastki wskoczył nieobecny ostatnio z powodu kontuzji Martin Pribula.
0' 12:00 W samo południe witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z ostatniego meczu 28. kolejki I ligi.
Zdjęcia z meczu z Rozwojem część IIZdjęcia z meczu z Rozwojem część II Zapraszamy do oglądania 2 galerii zdjęć z dzisiejszego przegranego spotkania z Rozwojem Katowice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z RozwojemKonferencja prasowa po meczu z Rozwojem - W moim odczuciu przegraliśmy zwycięski mecz - powiedział Artur Derbin. - Piłka jest bardzo przewrotna. W poprzednich meczach stworzyliśmy mnóstwo sytuacji. W tym meczu tak naprawdę prawie nic - ocenił Mirosław Smyła. » Czytaj więcej
Gorsi od najgorszychGorsi od najgorszych Zajmująca przedostatnie miejsce drużyna w I lidze wygrała na Stadionie Ludowym 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Rozwoju zdobył w 84. minucie Sebastian Gielza. » Czytaj więcej