5. Dimityr Wezałow
21. Jakub Wilk

Trener: Artur Derbin
1:0 - Adrian Paluchowski 32' 2:0 - Michał Fidziukiewicz 64'
71' Łukasz Matusiak 74' Dawid Szufryn 85' Grzegorz Baran 90' Robert Bartczak

Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Michał Mularczyk (Skierniewice) - Marcin Hankiewicz (Łódź), Marcin Kaliszek (Skierniewice)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!
90+3' Goście pograli piłką z rzutu wolnego i akcja skończyła się faulem Sebastiana Szczepańskiego na Łukaszu Matusiaku.
90+2' Maciej Małkowski faulowany przy bocznej linii boiska.
90+1' Pewny chwyt Wojciecha Fabisiaka po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego z rzutu wolnego.
90+1' Faul Carlesa Martineza na Adrianie Danku.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Bartczaka za faul na Przemysławie Szarku.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Jakub Arak za Adriana Paluchowskiego.
89' Robert Bartczak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
88' Łukasz Matusiak wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Adriana Danka z prawego skrzydła.
86' Žarko Udovičić faulował Adriana Danka.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Barana za faul na Grzegorzu Fonfarze.
84' Žarko Udovičić przejął piłkę po złym podaniu Bartłomieja Kasprzaka i ruszył lewym skrzydłem. Dograł w pole karne do Adriana Paluchowskiego, ale ten nie opanował piłki.
83' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Carles Martinez wchodzi za Michała Fidziukiewicza.
81' Maciej Małkowski strzelił z rzutu wolnego lewą nogą nad murem. Piłka minęła bramkę.
81' Na 20. metrze faulowany był Maciej Małkowski
79' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego Mateusz Bartków leżąc oddal strzał na bramkę Zagłębia i futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił głową Grzegorz Fonfara.
78' Marcin Sierczyński wybija piłkę na rzut rożny dla Sandecji.
77' Grzegorz Fonfara podał w pole karne do Adriana Paluchowskiego, a ten miał dużo czasu i dużo miejsca. Mógł z piłką zrobić wszystko, a strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Sandecji. Za Wojciecha Trochima wchodzi Bartłomiej Kasprzak. Kibice z krytej pamiętają zachowanie Trochima z jego ostatniej wizyty na Ludowym.
75' Robert Bartczak wyłożył piłkę z lewego skrzydła. Grzegorz Fonfara przepuścił piłkę, a Michał Fidziukiewicz uderzył z 18 metrów lewą nogą nad poprzeczką.
74' Łukasz Matusiak z rzutu wolnego z około 30 metrów trafił w mur.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Szufryna za faul na Adrianie Paluchowskim.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Wojciechu Trochimie.
71' Po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima z rzutu wolnego niecelnie strzelał Arkadiusz Aleksander.
70' Faul Michała Bajdura na Arkadiuszu Aleksandrze.
69' Po zejściu Sebastiana Dudka kapitańska opaska trafiła do Łukasza Matusiaka.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Grzegorz Fonfara za Sebastiana Dudka.
68' Arbiter uspokaja Grzegorza Barana, który się trochę zagotował.
67' Brawa publiczności dla Marcina Sierczyńskiego, który wślizgiem zapobiegł przejęciu piłki przez Wojciecha Trochima
67' Žarko Udovičić z rzutu wolnego trafia w mur.
66' Sebastian Szczepański fauluje Sebastiana Dudka na 20. metrze
65' Dla Michała Fidziukiewicza był to dziesiąty ligowy gol w tym sezonie, a zarazem ósmy strzelony na Stadionie Ludowym.
64' gol - piłka nożna 2:0 Marcin Sierczyński przerwał akcję Sandecji na połowie Zagłębia i zagrał do przodu w kierunku Michała Fidziukiewicza, który ruszył w stronę bramki gości i z około 18 metrów uderzył po ziemi lewą nogą. Łukasz Radliński był bez szans.
63' Lekki strzał Adriana Danka z ponad 20 metrów po podaniu Wojciecha Trochima. Bez problemów łapie Wojciech Fabisiak.
61' Arkadiusz Aleksander faulowany przez Łukasza Matusiaka.
60' zmiana Podwójna zmiana w Sandecji. Adrian Danek za Bartłomieja Dudzica i Sebastian Szczepański za Mateja Nathera.
59' Prostopadłe podanie Adriana Paluchowskiego w stronę Michała Bajdura. Lepszy fizycznie był jednak Martin Cseh i to on wygrał walkę o piłkę.
58' Po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Dawid Szufryn.
58' Prawą nogą zza pola karnego strzelał Wojciech Trochim. Piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
57' Z rzutu wolnego dośrodkował Žarko Udovičić, ale ani Łukasz Sołowiej, ani Michał Fidziukiewicz nie zdołali sfinalizować akcji strzałem.
56' Michał Bajdur faulowany przez Mateusza Bartkowa.
56' Mateusz Bartków dośrodkował z lewego skrzydła, a Bartłomiej Dudzic niecelnie strzelił głową z około 10 metrów.
55' Dawid Szufryn z własnej połowy zagrał w pole karne Zagłębia. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
53' Wojciech Trocgim faulował Sebastiana Dudka w środku boiska.
53' Zagłębie przyjęło taktykę wyczekującą. Gra spokojnie i czeka na to, co zrobi rywal.
51' Kontra Zagłębia po stracie piłki przez obrońcę Sandecji. Žarko Udovičić posłał piłkę z lewego skrzydła na pole karne, ale Michałowi Bajdurowi zabrakło wzrostu, aby powalczyć w powietrzu.
49' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Trochim, a Arkadiusz Aleksander oddał niecelny strzał głową.
49' Krzysztof Markowski wybija piłkę na rzut rożny.
48' Przedzierający się pod bramkę Zagłębia Wojciech Trochim zatrzymany przez Marcina Sierczyńskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+!' Sebastian Dudek miękko wrzucił piłkę w pole karne. Krzysztof Markowski odegrał głową przed bramkę, ale tam żadnemu z sosnowiczan nie udało się sięgnąć piłki, ale i tak nic by nie było, bo sędzia liniowy sygnalizował spalonego.
45' Faul Mateja Nathera na Adrianie Paluchowskim na 25. metrze.
45' Po podaniu Roberta Bartczaka Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, ale zbyt mocno i Michał Fidziukiewicz miał kłopot z opanowaniem piłki.
44' Adrian Paluchowski z głębi pola szukał podania do Michała Bajdura, który był szczelnie kryty przez dwóch rywali.
41' Žarko Udovičić wzdłuż linii zagrał do Roberta Bartczaka, który wbiegł w pole karne z Przemysławem Szarkiem na plecach, ale nie potrafił utrzymać się przy futbolówce.
40' Kontra sosnowiczan. Łukasz Matusiak zagrywa na prawo do Adriana Paluchowskiego, a ten nie wiemy, co chciał zrobić - czy lobować Łukasza Radlińskiego, czy wrzucać do Michała Fidziukiewicza. Skończyło się stratą.
39' Złe dośrodkowanie Macieja Małkowskiego z narożnika boiska. Zagłębie zacznie z autu po drugiej stronie boiska.
39' Potężny strzał Wojciecha Trochima z rzutu wolnego. Zmierzającą do bramki piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
38' Faul Łukasza Matusiaka na Wojciechu Trochimie około 28 metrów od bramki Zagłębia.
37' Gdyby nie interwencja Martina Cseha, który ubiegł Adriana Paluchowskiego na 40. metrze, sosnowiczanie ruszyliby we dwóch wprost na bramkarza.
36' Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Małkowski. Strzału przewrotką próbował Arkadiusz Aleksander, ale został zablokowany przez Łukasza Matusiaka.
36' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego z rzutu wolnego piłka wybita poza pole karne. Po płaskim strzale Grzegorza Barana piłka ociera się o gracza Zagłębia i wychodzi na róg.
35' Faul Roberta Bartczaka na Przemysławie Szarku.
33' Sądeczanie protestują, bo uważają, że akcję bramkową dla Zagłębia zainicjował faul na Bartłomieju Dudzicu jeszcze na połowie Zagłębia.
32' gol - piłka nożna 1:0 Rajd Michała Bajdura prawą stroną boiska i podanie tuż przed bramkę, gdzie znalazł się Adrian Paluchowski, który strzałem z bliska zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze dla Zagłębia.
30' Przemysław Szarek fauluje Roberta Bartczaka.
29' Po zagraniu Adriana Paluchowskiego z 18 metrów uderzał Michał Bajdur. O tym, jak złe było to zagranie niech świadczy fakt, że piłka wyszła na aut.
29' Rzut wolny dla Sandecji z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego wybita z pola karnego piłka trafia na 20. metr do Dawida Szufryna, który strzelił tuż nad poprzeczką.
27' Adrian Paluchowski faulował Mateusza Bartkowa.
25' Sebastian Dudek krótko z rogu zagrał do Roberta Bartczaka, który wycofał piłkę na lewe skrzydło do Žarko Udovičicia, ale dośrodkowanie Serba było niecelne.
25' Łukasz Matusiak zagrał górą w pole karne do Michała Fidziukiewicza. Martin Cseh wybił piłkę na rzut rożny.
24' Po podaniu Grzegorza Barana na spalonym znalazł się Maciej Małkowski.
22' Wojciech Trochim z prawej strony boiska zagrał do Bartłomieja Dudzica, który w polu karnym minął Marcina Sierczyńskiego, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i miał zbyt ostry kąt na oddanie strzału. Powracający "Siara" zdołał przerwać akcję Sandecji.
21' Žarko Udovičić z dużą swobodą wdarł się w pole karne, ale znowu adresatem podania okazał się zawodnik rywali.
20' Mateusz Bartków wybił sprzed pola bramkowego piłkę zagraną przez Roberta Bartczaka.
19' Niepewna interwencja Łukasz Sołowieja, który zagrał piłkę pod nogi Arkadiusza Aleksandra, ale na szczęście od razu naprawił swój błąd i nie pozwolił napastnikowi Sandecji na skonstruowanie akcji.
18' "Siara" wrócił na boisko. Zagłębie znów w komplecie.
16' Przerwa w grze. Masażyści Zagłębia udzielają pomocy Marcinowi Sierczyńskiemu.
15' Robert Bartczak znalazł się z piłką w polu karnym Sandecji. Miał przeciwko sobie dwóch rywali i stracił piłkę na rzecz Mateja Nathera.
14' Wojciech Trochim na spalonym.
14' Z prawego skrzydła dośrodkował Maciej Małkowski. W polu karnym akcję przerwała interwencja Krzysztofa Markowskiego.
12' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkował Sebastian Dudek, a w polu karnym Sandecji Adrian Paluchowski sfaulował Dawida Szufryna.
10' Akcja od razu przechodzi na drugą stronę boiska. Z lewego skrzydła podawał Robert Bartczak, a Michał Fidziukiewicz strzelił nad bramką.
10' Kontra Sandecji. Środkiem ruszył Wojciech Trochim, który podał na prawą stronę pola karnego do Macieja Małkowskiego, który przełożył piłkę na lewą nogę i oddał strzał na bramkę. Broni Wojciech Fabisiak.
9' Robert Bartczak poradził sobie z Przemysławem Szarkiem wpadł w pole karne i zagrał na środek w kierunku Adriana Paluchowskiego. Obrońcy wybili piłkę poza pole karne, a strzał Žarko Udovičicia został zablokowany.
9' Wojciech Fabisiak interweniuje na skraju pola karnego po długim podaniu z lewego skrzydła.
8' Kontra Sandecji przerwana gwizdkiem sędziego, który uznał, że Wojciech Trochim faulował Krzysztofa Markowskiego.
7' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiegfo z rzutu rożnego o piłkę walczył Przemysław Szarek, ale nie opanował futbolówki w boisku.
6' Rzut wolny krótko rozegrany między Maciejem Małkowskim i Bartłomiejem Dudzicem. Piłkę na róg wybił Robert Bartczak.
6' Bartłomiej Dudzic faulowany przez Žarko Udovičicia.
4' Na razie na prawej stronie boiska Michał Bajdur, a na lewej Robert Bartczak, ale to się może zmienić.
3' Adrian Paluchowski faulował Dawida Szufryna w powietrznym pojedynku.
2' Wojciech Trochim uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Nad poprzeczką.
1' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Górą defensywa Sandecji.
1' Po prawej stronie boiska faulowany Michał Bajdur
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:43 Z głośników słychać Jana Kiepurę, a to znak, że piłkarze obu zespołów pojawili się na murawie. Zagłębie dziś zagra na biało, a Sandecja w niebieskich koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 12:40 Piękna, słoneczna pogoda towarzyszy dzisiejszemu spotkaniu i zapewne z powody wiosennej aury wiele osób wybrało dziś inny sposób spędzenia wolnej niedzieli niż wizytę na Stadionie Ludowym, bo frekwencja nie jest oszałamiająca. Na sektorze gości zameldowali się "Sączersi" z kilkoma flagami.
0' 12:35 Do dzisiejszego meczu Zagłębie przystępuje będąc na szóstym miejscu w tabeli. Wczoraj, bo zwycięstwie nad Stomilem Olsztyn, sosnowiczan przeskoczył Chrobry Głogów. Wygrana nad Sandecją da Zagłębiu awans na czwarte miejsce, remis oznacza piątą pozycję, a porażka sprawi, że dzisiejszy rywal wyprzedzi naszą drużynę w tabeli i sosnowiczanie znajdą się na siódmej pozycji.
0' 12:30 W szeregach sądeckiej drużyny jest zawodnik, który już dwukrotnie w tym sezonie grał przeciwko Zagłębiu i za każdym razem przegrał. W rundzie jesiennej Wojciech Trochim reprezentował barwy GKS-u Katowice. W gorący sierpniowy wieczór Zagłębie wygrało na Bukowej 1:0, a w listopadowe popołudnie na Ludowym sosnowiczanie zwyciężyli 2:1. Goście objęli prowadzenie po golu Povilasa Leimonasa w 83. minucie i wtedy Trochim, który chwilę wcześniej zszedł z boiska, zaczął pajacować przy ławce rezerwowych. Lekcji pokory dosyć szybko udzielił mu dwoma bramkami Michał Fidziukiewicz.
0' 12:25 Dwóch zawodników Sandecji w tym roku popisało się hat trickami. W meczu z Zawiszą Bydgoszcz trzy bramki strzelił Maciej Małkowski, a tydzień temu Arkadiusz Aleksander załadował katowickiej Gieksie cztery sztuki. Co ciekawe, napastnik Sandecji pojawił się na boisku dopiero po przerwie i jedna połowa wystarczyła mu na powiększenie strzeleckiego dorobku o cztery trafienia. Jednego gola brakowało mu do wyrównania osiągnięcia Roberta Lewandowskiego, który w meczu Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg zdobył pięć bramek po wejściu na boisko w 46. minucie.
0' 12:20 Powtórzymy się, bo pisaliśmy już o tym niejednokrotnie, że w poprzednich czterech kolejkach Zagłębie przegrywało z drużynami, które potrzebowały przełamania, bo nie szło im we wcześniejszych spotkaniach. Dziś sytuacja jest odwrotna - Sandecja wiosną jest niepokonana. Trzy zwycięstwa na boisku, jeden walkower za mecz z Dolcanem Ząbki i dwa remisy. Kiedyś więc drużyna Radosława Mroczkowskiego musi przegrać. Może dziś na Stadionie Ludowym?
0' 12:10 Dwóch zmian w składzie dokonał trener Artur Derbin w porównaniu do meczu w Bełchatowie. Po raz pierwszym w tym roku w wyjściowej jedenastce wyszedł Łukasz Sołowiej. Co więcej - od czerwonej kartki obejrzanej w ostatnim ubiegłorocznym meczu w Bydgoszczy "Soło" ani na chwilę nie pojawił się na boisku. Na ławce rezerwowych wylądował za to Dimityr Wezałow. Bułgar w 2016 występował od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich meczach, zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski. Druga zmiana miała miejsce na lewym skrzydle. Nieobecnego z powodu urazu Martina Pribulę zastąpił Michał Bajdur. Jedyne zwycięstwo w tym roku Zagłębie odniosło, gdy Słowak był nieobecny, a jego miejsce zajął właśnie Bajdur. Może dziś powtórka?
0' 12:00 W samo południe witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Skrót meczu Zagłębie - SandecjaSkrót meczu Zagłębie - Sandecja Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia z Sandecją opublikowała na swojej stronie internetowej skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z SandecjąGaleria zdjęć z meczu z Sandecją Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz. W galerii prezentujemy 65 fotografii. » Czytaj więcej
Wreszcie zwycięstwo!Wreszcie zwycięstwo! Po serii czterech porażek Zagłębie wreszcie zdobyło komplet punktów. Gole Adriana Paluchowskiego (32') i Michała Fidziukiewicza (64') dały sosnowiczanom zwycięstwo 2:0 nad Sandecją Nowy Sącz. » Czytaj więcej