30. Albin Maciejewski
46. Mateusz Szymorek

Trener: Rafał Ulatowski
1:0 - Václav Cverna 24' 2:0 - Petr Zapalač 90+2'
64' Lukas Klemenz 87' Szymon Zgarda

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Adam Kupsik (Poznań), Łukasz Marek (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+2' gol - piłka nożna 2:0 Wojciech Fabisiak daleko od własnej bramki próbuje przerwać akcję Aghwana Papikjana, ale źle podaje, co wykorzystał Petr Zapalač, który przymierzył lewą nogą z własnej połowy i posłał piłkę do bramki Zagłębia.
90+2' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka piłkę wybił Patryka Rachwał.
90+1' Rzut wolny dla Zagłębia tuż sprzed linii środkowej. Do piłki podbiegł Wojciech Fabisiak. Po jego dośrodkowaniu o piłkę powalczył Jakub Arak.
90' Marcin Sierczyński przedzierał się prawą stroną boiska, ale nie dał rady przejść Petra Zapalaca.
88' Złe podanie Sebastiana Dudka. Prosto do Lukasa Kubana.
88' zmiana Druga zmiana u miejscowych. Dawid Flaszka za Alena Ploja.
87' żóta kartka Szymon Zgarda ukarany żółtą kartką za faul na Žarko Udovičiciu.
85' Faul Alena Ploja na Sebastianie Dudku na połowie Zagłębia.
84' Piłkarze GKs-u z dużą łatwością utrzymują piłkę na połowie Zagłębia.
82' Nieporozumienie między Michałem Bajdurem i Jakubem Wilkiem.
81' Sebastian Dudek z 16. metra podał na prawą stronę pole karne do Jakuba Araka, który w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką.
80' Patryk Rachwał wybija piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Wilka.
80' Rzut rożny dla Zagłębiu po wślizgu Patryka Rachwała.
78' Wojciech Fabisiak łapie piłkę po dośrodkowaniu Aghwana Papikjana z rzutu wolnego. Próbuje od razu zainicjować akcję długim wykopem, ale zagrywa w aut.
78' Petr Zapalac faulowany przez Marcina Sierczyńskiego.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Wilk za Martina Pribulę. Podobno tego Wilka Polsat już nie ocenzuruje tak jak "Wilka z Wall Street".
76' Szymon Zgarda przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Zagłebia.
74' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za Cezarego Demianiuka wchodzi Szymon Stanisławski.
73' Szybko rozegrany rzut wolny kończy się złym podaniem Sebastiana Dudka i faulem Martina Pribuli na Lukasie Klemenzu.
72' Jakub Arak faulowany przez Seweryna Michalskiego.
72' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Jakub Arak za Adriana Paluchowskiego.
71' Faul Vaclava Cverny na Adrianie Paluchowskim.
71' Cezary Demianiuk sfaulował Dimityra Wezałowa.
69' Martin Pribula trafił w stojącego w polu karnym Seweryna Michalskiego.
68' Dośrodkowanie Martina Pribuli z lewej strony boiska. Lukas Kuban spokojnie podaje głową do bramkarza.
67' Niecelny strzał Adriana Paluchowskiego z 25 metrów.
66' Faul na Michale Bajdurze po prawej stronie boiska.
65' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę z polka karnego GKS-u wybił Patryk Rachwał.
65' Sebastian Dudek z rzutu wolnego oddał bezpośredni strzał na bramkę. Maciej Krakowiak wybił piłkę na rzut rożny.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Lukasa Klemenza za faul na Žarko Udovičiciu.
63' Nieporozumienie między Marcinem Sierczyńskim i Wojciechem Fabisiakiem. Piłkę w polu karnym przejął Alen Ploj i trafił w boczną siatkę z ostrego kąta.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Bajdur za Michała Fidziukiewicza.
61' Po rozegraniu rzutu wolnego w mur trafia Petr Zapalac.
60' Po stracie Michała Fidziukiewicza Łukasz Matusiak fauluje na 30. metrze Cezarego Demianiuka.
60' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę łapie Maciej Krakowiak.
59' Michał Fidziukiewicz faulowany przez Szymona Zgardę.
58' Marcin Sierczyński wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Aghwana Papikjana z prawego skrzydła.
58' Patryk Rachwał faulowany przez Martina Pribulę.
57' Michał Fidziukiewicz zbyt mocno podał do biegnącego prawym skrzydłem Roberta Bartczaka.
55' Długie podanie w kierunku Roberta Bartczaka. Toczył on biegowy pojedynek z Lukasem Kubanem, ale akcję przerwało wyjście Macieja Krakowiaka na 30. metr i kopnięcie piłki w przód.
55' Przy piłce ustawili się Petr Zapalac i Aghwan Papikjan. Dośrodkował Czech, a piłkę wybił Sebastian Dudek.
54' Faul Žarko Udovičicia na Cezarym Demianiuku.
53' Prawą nogą dośrodkował Sebastian Dudek, ale nie było zagrożenia pod bramką GKS-u
53' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłkę na róg wybił Vaclav Cverna.
51' Marcin Sierczyński faulowany przez Szymona Zgardę.
51' Przed polem karnym Zagłębia Lukas Klemenz faulował Sebastiana Dudka.
50' Po dośrodkowaniu Lukasa Klemenza Dimityr Wezałow wybił piłkę głową z pola karnego.
50' Patryk Rachwał trafił z rzutu wolnego w mur.
49' Faul Sebastiana Dudka na Cezarym Demianiuku 30 metrów przed bramką Zagłębia.
47' Dośrodkowanie Petra Zapalaca z narożnika boiska. Piłka skozłowała w polu karnym i wyszła poza boisko.
47' Krzysztof Markowski przerywa akcję Aghwana Papikjana wybiciem piłki na róg.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Marcin Sierczyński faulowany przez Petra Zapalaca.
44' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę z pola karnego wybił Seweryn Michalski.
44' Martin Pribula wywalczył rzut rożny
42' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po akcji Cezarego Demianiuka.
40' Z 20 metrów strzelał Łukasz Matusiak. Po drodze piłka odbiła się od Michała Fidziukiewicza i trafiła do bełchatowskiego bramkarza.
39' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rogu piłkę na aut wybił Vaclav Cverna.
39' Po podaniu Martina Pribuli Sebastian Dudek uderzał zza pola karnego pod poprzeczkę. Maciej Krakowiak wybił piłkę na róg.
38' Faul Szymona Zgardy na Sebastianie Dudku w środku boiska.
36' Kontra Zagłębia przerwana faulem na Martinie Pribuli.
36' Krótkie rozegranie między Aghwanem Papikjanem i Petrem Zapalacem. Dośrodkowanie Czecha i udana postawa naszej defensywy.
36' Atakowany przez Cezarego Demianiuka Dimityr Wezałow wybija piłkę na rzut rożny.
34' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłka odbija się rykoszetem od Petra Zapalaca i trafi do Macieja Krakowiaka.
32' Z rzutu rożnego poza pole karne zagrał Sebastian Dudek, a Łukasz Matusiak od razu został zablokowany.
31' Po podaniu Sebastiana Dudka z lewej strony pola karnego uderzał Michał Fidziukiewicz. Piłkę na róg wybił Maciej Krakowiak.
30' Žarko Udovičić zagrał po ziemi w pole karne, a nadbiegający Sebastian Dudek dostawił nogę na 10. metrze i zagrał w stronę bramki. Stojący na linii bramkowej Maciej Krakowiak instynktownie odbił piłkę nogą.
29' Z prawej strony pola karnego strzelał Aghwan Papikjan. Piłkę odbija Wojciech Fabisiak.
28' Wreszcie spokój po rzucie rożnym. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
27' Po dośrodkowaniu Petra Zapalaca piłkę głową poza pole karne wybija Łukasz Matusiak. Wprost pod nogi Aghwana Papikjana, który uderzył z woleja pod poprzeczkę i Wojciech Fabisiak zmuszony do kolejnej interwencji.
27' Kolejny rzut rożny dla bełchatowian.
26' Cezary Demianiuk przerzucił piłkę na prawe skrzydło, ale Aghwan Papikjan nie zdołał opanować futbolówki.
24' gol - piłka nożna 1:0 To nie czeski film, to czeska akcja - z rzutu rożnego dośrodkował Petr Zapalac, a Václav Cverna z kilku metrów posłał piłkę do siatki.
24' Po dośrodkowaniu Aghwana Papikjana piłkę wybija Łukasz Matusiak. To nie koniec akcji. Futbolówka trafia do Patryka Rachwała, który zagrywa na głową Vaclava Cverny. Wojciech Fabisiak broni strzał i wybija piłkę na róg.
23' Cezary Demianiuk płasko w pole karne z prawej strony. Krzysztof Markowski wybija piłkę na róg.
23' Martin Pribula minął Lukasa Klemenza i dośrodkował w pole karne, ale niestety niedokładnie
22' Faul Patryka Rachwała na Łukaszu Matusiaku.
21' W środku boiska Dimityr Wezałow nieprzepisowo powstrzymywał Cezarego Demianiuka.
21' Faul Szymona Zgardy na Łukaszu Matusiaku.
20' Michał Fidziukiewicz zagrywał z własnej połowy w kierunku Martina Pribuli. Lukas Klemenz odegrał piłę głową do Macieja Krakowiaka.
19' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę na aut wybił Vaclav Cverna.
18' Faul Alena Ploja na Marcinie Sierczyńskim i rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska.
17' Dośrodkowanie Aghwana Papikjana i dobrze nasza obrona.
17' Žarko Udovičić zgrywał piłkę klatką piersiową do Wojciecha Fabisiaka, ale nasz bramkarz złapał już za końcową linią i będzie róg.
16' Próba kontry w wykonaniu Zagłębia. Po podaniu Martina Pribuli Patryk Rachwał odebrał piłkę Žarko Udovičiciowi.
16' Po dośrodkowaniu Aghwana Papikjana z rzutu wolnego piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
15' Faul Roberta Bartczaka na Cezarym Demianiuku z lewej strony boiska.
13' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Dimityr Wezałow oddaje strzał prawą nogą. Piłka trafiła do Roberta Bartczaka, który był na spalonym. Potem do siatki trafił jeszcze Adrian Paluchowski, ale siłą rzeczy gol nie mógł być uznany.
13' Rajd Žarko Udovičicia lewą stroną boiska. Piłkę na róg wybił Lukas Klemenz.
12' Po około 90 sekundach przerwy gra wznowiona.
10' Sędzia przerwał mecz, bo dym z pirotechniki unosi się nad murawą i utrudnia widoczność.
9' Fanatycy Zagłębia postanowili odpalić trochę pirotechniki.
9' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższym słupku interweniował Łukasz Matusiak.
8' Vaclav Cverna próbował strzału z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale Adrian Paluchowski i Michał Fidziuiewicz rzucili się na piłkę. Strzał zablokowany i będzie róg.
8' Przy bocznej linii boiska Krzysztof Markowski faulował Cezarego Demianiuka.
8' Adrian Paluchowski faulował w ataku Seweryna Michalskiego.
7' Marcin Sierczyński popychany przez Petra Zapalac. Rzut wolny dla sosnowiczan w okolicy własnego pola karnego.
6' Michał Fidziukiewicz faulowany w środkowym kole.
5' Petr Zapalac dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
4' Po dośrodkowaniu Patryka Rachwała na spalonym Cezary Demianiuk.
2' Zły wykop Wojciecha Fabisiaka. Piłkę głową zagrał Petr Zapalac, ale na spalonym był Alen Ploj.
2' Piłkę z autu w pole karne gospodarzy wrzucił Marcin Sierczyński. Vaclav Cverna wykopał futbolówkę do przodu.
1' gwizdek 12:46 Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:43 Na murawie są już główni aktorzy dzisiejszego meczu. Zagłębie zagra dziś w regularnych białych strojach, nie tych, w których rywalizowało z Lechem, ale zwykłych ligowych. GKS w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 12:42 Jako pierwsze z "tunelu" wybiegły cheerleaderki GKS-u w liczbie siedmiu. Żeby się tylko dziewczyny nie przeziębiły, bo odziane są dosyć lekko, a temperatura w Bełchatowie niezbyt wysoka.
0' 12:40 Spiker zachęcił kibiców GKS-u Bełchatów, aby zaśpiewali klubowy hymn, ale fanatycy Zagłębia postanowili zagłuszyć dźwięki dochodzącego z nagłośnienia śpiewem. że "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać". Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.
0' 12:35 Sektor gości na stadionie w Bełchatowie dosyć solidnie zapełniony. Na ogrodzeniu już wisi transparent o treści "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma!". Widać także sporo flag na kijach. Sektor gości na tym obiekcie ma tę zaletę, że będzie doskonale widoczny w kamerach Polsatu. Niestety, pogoda się nam trochę zepsuła. Około godzinę przed meczem z zachmurzonego nieba nie padało, natomiast od kilkunastu minut siąpi deszcz.
0' 12:30 Ostatnią ligową bramkę dla Zagłębia w meczach z GKS-em Bełchatów strzelił... Tomasz Łuczywek. Było to dawno temu, bo 30 kwietnia 2005, gdy sosnowiczanie na własnym stadionie wygrali 2:0. Pierwszą z bramek w tym spotkaniu strzelił Mariusz Ujek i obaj po sezonie odeszli do GKS-u, który właśnie wywalczył awans do Ekstraklasy. Półtora roku ten sam kierunek obrał Bartłomiej Chwalibogowski, który po grze w II-ligowym Zagłębiu przeniósł się do Bełchatowa. Z kolei w naszym klubie przez półtora roku grała jedna z największych gwiazd w historii GKS-u - Jacek Berensztajn. Popularny "Berek" jest dziś na meczu i obejrzy w akcji swoje dwa byłe zespoły.
0' 12:20 W składzie drużyny z Bełchatowa jest trzech Czechów, jeden Słoweniec oraz dwóch obywateli Polski urodzonych poza naszym krajem. Na bramce stoi piłkarz, który nie ma szczęścia do Zagłębia. Maciej Krakowiak ma w swoim dorobku dwa "swojaki" w meczach przeciwko sosnowiczanom - oba w meczach II ligi zachodniej gdy grał w Polonii Nowy Tomyśl i Chojniczance Chojnice. Golkiper Bełchatowa strzelił więc dla Zagłębia więcej ligowych bramek niż paru graczy z naszego składu.
0' 12:10 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do wtorkowego meczu z Lechem Poznań. Kontuzjowanego, ale także pauzującego za cztery żółte kartki Dawida Ryndaka zastąpi Robert Bartczak, natomiast w miejsce Jakuba Araka od pierwszej minuty wystąpi Adrian Paluchowski, a więc człowiek, który jako jedyny w tym sezonie strzelił bramkę Lechowi Poznań w Pucharze Polski.
0' 12:00 W obu klubach dobrze wiedzą, jakie to uczucie przegrać trzy mecze z rzędu. Zagłębie uległo kolejno MKS-owi Kluczbork, Pogoni Siedlce i Miedzi Legnica, natomiast bełchatowianie przegrali z Zawiszą Bydgoszcz, Wisłą Płock, a ostatnio ze swoją imienniczką z Katowic. Jedno jest pewne - niemożliwe, aby oba zespoły przedłużyły serię do czterech porażek
0' 11:50 W niedzielny poranek witamy ze stadionu w Bełchatowie i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping i oprawa Zagłębiaków w BełchatowieZSTV: Doping i oprawa Zagłębiaków w Bełchatowie Prezentujemy film z Bełchatowa, gdzie w rolach głównych występują kibice Zagłębia. W materiale doping i oprawa meczowa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w BełchatowieZdjęcia z meczu w Bełchatowie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Jesteśmy w kryzysie punktowymSebastian Dudek: Jesteśmy w kryzysie punktowym - Wierzę, ze gdybyśmy pierwsi strzelili bramkę, to wyjechalibyśmy stąd z trzema punktami. Żeby zacząć punktować, trzeba po prostu zacząć strzelać bramki - skomentował mecz kapitan Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BełchatowieKonferencja prasowa po meczu w Bełchatowie - Musimy sobie wyjaśnić pewne sytuacje i porozmawiać. Na pewno nie możemy sobie skakać do oczu. Musimy w racjonalny sposób wytłumaczyć sobie serię porażek - powiedział po porażce w Bełchatowie Artur Derbin. » Czytaj więcej
Czeski koszmar w BełchatowieCzeski koszmar w Bełchatowie Zagłębie przegrało w Bełchatowie 0:2. Oba gole dla gospodarzy strzelili Czesi - w 24. minucie Václav Cverna i w doliczonym czasie drugiej połowy Petr Zapalač. » Czytaj więcej