4. Łukasz Sołowiej
27. Michał Bajdur

Trener: Artur Derbin
0:1 - Wojciech Łobodziński 57'
25' Žarko Udovičić 67' Dawid Ryndak 87' Carles Martinez 90+2' Damian Rasak 90+3' Grzegorz Bartczak

Trener: Ryszard Tarasiewicz
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódż) - Jakub Ślusarski (Kraków), Maciej Majewski (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 33 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Rzut wolny dla Zagłębia. Łukasz Matusiak wrzucił w ręce Pawła Kapsy.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Bartczaka za faul na Adrianie Paluchowskim.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Adrian Cierpka za Damiana Rasaka.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Rasaka za faul na Martinie Pribuli.
90+1' Dawid Ryndak na spalonym po podaniu Adriana Paluchowskiego.
89' Dawid Ryndak padł na kolana w polu karnym. Zdaniem sędziego Hunter Gorskie nie faulował.
87' zmiana Druga zmiana w Miedzi. Petteri Forsell za Wojciecha Łobodzińskiego.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Carlesa Martineza za faul na Adrianie Łuszkiewiczu.
86' Dwa niepewne wyjścia Pawła Kapsy do dośrodkowań - najpierw do wrzutki z rogu Martina Pribuli, a za chwilę do poprawki Dawida Ryndaka.
85' Wojciech Łobodziński trafiony przez Adriana Paluchokwskiego. Róg dla Zagłębia.
84' Na trybunach ujawnili się fanatycy "Miedzianki", którzy siedzą na sektorze Zagłębia, a to ze względu na nałożony na nich zakaz wyjazdowy.
83' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Łukasz Matusiak lewą nogą dośrodkował pod bramkę. Broni Paweł Kapsa.
82' Łukasz Matusiak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
81' Wojciech Łobodziński wyłożył piłkę Damianowi Rasakowi, który kompletnie zepsuł swój strzał z około 20 metrów. Ryszard Tarasiewicz wściekły na swojego gracza.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski za Grzegorza Fonfarę.
78' Žarko Udovičić miękko wrzucił w pole karne. Michał Stasiak nie pozwolił Łukaszowi Matusiakowi przejąć piłki.
75' Po podaniu Łukasza Matusiaka na spalonym Robert Bartczak.
74' Carles Martinez faulował Adriana Łuszkiewicza.
73' Łukasz Matusiak rzucił piłkę na lewe skrzydło do Jakuba Araka, który wbiegł z futbolówką w pole karne, ale wyraźnie brakowało mu szybkości. Michał Stasiak zdążył wrócić i nie dopuścić do oddania strzału.
72' Faul Tomasza Midzierskiego na Jakubie Araku.
71' Łukasz Matusiak strzelał zza pola karnego. Trafił jednak w Martina Pribulę, który znajdował się na spalonym.
68' Łukasz Matusiak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu wolnego.
67' żóta kartka Dawid Ryndak nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, który uznał, że "Denver" faulował Łukasza Gargułę. Nasz pomocnik rzucił piłką o murawę i obejrzał żółty kartonik.
67' Za mocne podanie Łukasza Garguły w stronę Marka Gancarczyka. Piłka trafia do Wojciecha Fabisiaka.
65' Obrona Miedzi radzi sobie z dośrodkowaniem Martina Pribuli z narożnika boiska.
64' Martin Pribula przerzucił piłkę w pole karne do Dawida Ryndaka. "Denver" oddał strzał na bramkę, ale piłka przeszła po nodze Huntera Gorskiego. Róg dla Zagłębia.
63' Tadas Labukas bliski przelobowania wysuniętego Wojciecha Fabisiaka. Wcześniej błąd naszej obrony, która pozwoliła na zagranie Wojciechowi Łobodzińskiemu.
62' Kolejna strata Łukasza Matusiaka, który będąc 35 metrów od własnej bramki podał piłkę do Wojciecha Łobodzińskiego.
61' Krzysztof Markowski faulowany przez Łukasza Gargułę.
59' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Martin Pribula za Jakuba Wilka.
57' gol - piłka nożna 0:1 Marek Gancarczyk z lewej strony pola karnego, niemal z końcowej linii wyłożył piłkę na 10. metr Wojciechowi Łobodzińskiemu, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Wojciechowi Fabisiakowi.
56' Kontra Miedzi. Łukasz Garguła na lewo do Marka Gancarczyka. Zagranie w pole karne do Tadasa Labukasa, któremu piłkę spod nóg wygarnął Łukasz Matusiak.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Carles Martinez za Michała Fidziukiewicza.
55' Dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu rożnego. Niezbyt pewne wyjście Pawła Kapsy, ale jego kolegom udaje się opanować sytuację.
54' Dawid Ryndak zamieszał na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne, Piłkę na rzut rożny wybił głową Michał Stasiak
53' Tadas Labukas zwiódł rywala w polu karnym i uderzył po ziemi w krótki róg. Broni Wojciech Fabisiak
53' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu rożnego interweniował głową Krzysztof Markowski.
52' Adrian Łuszkiewicz uderzył prawą nogą z około 30 metrów. Piłka zmierzała do bramki, ale dobrze interweniował Wojciech Fabisiak. Róg dla Miedzi.
51' Defensywa Zagłębia po raz kolejny poradziła sobie z odchodzącą piłką zagraną przez Łukasza Gargułę z narożnika boiska.
51' Tadas Labukas minął Krzysztofa Markowskiego, ale z asekuracją zdążył Łukasz Matusiak. Róg dla Miedzi.
49' Damian Rasak prawą nogą z około 20 metrów strzelił nad poprzeczką. Wcześniej akcję rozprowadził aktywny po wejściu na boisko Marek Gancarczyk.
48' Płaski strzał Marka Gancarczyka z 18 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
47' Zagranie Wojciecha Łobodzińskiego w pole karne i skuteczna interwencja Łukasza Matusiaka.
47' Žarko Udovičić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tadasa Labukasa z lewego skrzydła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Miedzi przed drugą połową. Marek Gancarczyk wchodzi na murawę w miejsce Igora Subbotina.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył ani sekundy do tego słabego widowiska.
45' Wojciech Łobodziński po rajdzie środkiem boiska zagrał piłkę na prawą stronę do Grzegorza Bartczaka, który płasko zagrał pod bramkę Zagłębia. Tam był Wojciech Fabisiak.
44' Michał Fidziukiewicz zagrał lewą nogą w kierunku biegnącego w pole karne Dawida Ryndaka. Szybszy okazał się Paweł Kapsa.
42' Grzegorz Fonfara włączył się do akcji ofensywnej i fatalnie dośrodkował.
42' Festiwal błędów na Ludowym. Michał Fidziukiewicz w kontrze zagrywa do Wojciecha Łobodzińskiego.
41' Tadas Labukas powstrzymany w polu karnym Zagłębia.
39' Rywale wcale nie są o wiele lepsi. Teraz zagrali piłką w aut.
39' Fatalne zagranie Roberta Bartczaka. Miał przed sobą trzech graczy Zagłębia, a zagrał do tyłu do rywala.
37' Kolejne dośrodkowanie Łukasza Garguły z rzutu rożnego ląduje na głowie Łukasza Matusiaka.
37' Łukasz Garguła przymierzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę Zagłębia. Wojciech Fabisiak przeniósł piłkę nad bramkę,
36' Dimityr Wezałow faulował Igora Subbotina po lewej stronie boiska.
35' Pierwszy raz w dzisiejszym meczu na Ludowym słychać doping.
35' Žarko Udovičić wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Igora Subbotina z lewego skrzydła.
34' Zdaniem arbitra Jakub Arak faulował w powietrznej walce o piłkę.
33' Prostopadłe podanie Michała Fidziukiewicza w pole karne. Na spalonym Jakub Arak
32' Odchodzącą piłkę posłał w pole karne z narożnika boiska Łukasz Garguła. Łukasz Matusiak wyjaśnił sytuację wybiciem głową do przodu.
32' Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Garguła, a piłkę na rzut rożny wybił Jakub Arak.
31' Zdaniem sędziego Dawid Ryndak ręką blokował dośrodkowanie Grzegorza Bartczaka. Rzut wolny dla Miedzi z boku pola karnego.
30' Pierwsze gwizdy i szydercze oklaski po tym, jak Dimityr Wezałow bezradnie podaje piłkę do Wojciecha Fabisiaka.
29' Złe zagranie głową Łukasza Matusiaka mogło przyczynić się do groźnej akcji Miedzi.
27' Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Wilk, a piłkę w polu bramkowym pewnie złapał Paweł Kapsa.
27' Dwójkowa akcja Michała Fidziukiewicza i Roberta Bartczaka przyniosła pierwszy róg dla sosnowiczan.
26' Žarko Udovičić obejrzał dopiero drugą żółtą kartkę w tym sezonie. Co ciekawe - pierwszą został ukarany w jesiennym meczu z Miedzią także za faul na Wojciechu Łobodzińskim.
25' żóta kartka Žarko Udovičić ukarany żółtą kartką za faul na Wojciechu Łobodzińskim.
24' Tym razem krótko rozegrany korner. Łukasz Garguła zagrał do Adriana Łuszkiewicza, który przy dośrodkowaniu trafił w plecy Grzegorza Fonfary.
24' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rogu piłkę na kolejny korner wybił Łukasz Matusiak.
23' Dawid Ryndak odważnym wślizgiem zatrzymał Huntera Gorskiego. Róg dla Miedzi
23' Mecz nie porywa. Nic więc dziwnego, że Janusz Basałaj woli oglądać coś na swoim smartfonie niż spoglądać w stronę murawy.
22' Jakub Arak na spalonym po podaniu Krzysztofa Markowskiego.
21' Na spalonym Igor Subbotin.
19' Akcja zaczęła się od błędu Dimityra Wezałowa, który stracił piłkę w okolicy środka boiska. Miedź ruszyła z kontrą, ale Bułgar zdążył wrócić pod pole karne i nie pozwolił Igorowi Subbotinowi dojść do podania Łukasza Garguły.
18' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Garguła, a głową po koźle z około 8 metrów strzelał Tomasz Midzierski. Obok bramki.
18' Z dystansu uderzał Adrian Łuszkiewicz. Piłka po drodze otarła się o któregoś z naszych graczy i wyszła na rzut rożny.
17' Nieporozumienie między Grzegorzem Bartczakiem i Wojciechem Łobodzińskim. Piłka dla Zagłębia.
16' Jakub Wilk zablokowany przy próbie dośrodkowaniu przez Grzegorza Bartczaka, Będzie tylko aut.
15' Łukasz Garguła zagrał piłkę po ziemi w pole karne z lewego skrzydła. Wojciech Łobodziński próbował dojść do futbolówki, ale ubiegł go Žarko Udovičić.
11' Świetna okazja dla Miedzi. Z około 10 metrów, z prawej strony pola karnego strzelał Igor Subbotin. Przed nim był tylko Wojciech Fabisiak, ale piłkarz z Estonii kopnął piłkę nad poprzeczką.
10' Pierwsza ciekawa akcja Zagłębia. Lewą stroną boiska ruszył Žarko Udovičić. Po wymianie podań z Michałem Fidziukiewiczem Serb dośrodkował w pole karne. Adresatem podania chyba był Jakub Arak, ale jeden z obrońców Miedzi wybił piłkę na 18. metr, skąd z woleja uderzył Robert Bartczak. Strzał był celny, ale na posterunku znalazł się Paweł Kapsa.
9' Tadas Labukas faulowany przez Grzegorza Fonfarę.
7' Wojciech Łobodziński faulowany przez Łukasza Matusiaka przy prawej linii bocznej.
7' Za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Łukasza Garguły. Grę od bramki wznowi Wojciech Fabisiak.
6' Faul Grzegorza Fonfary na Tadasie Labukasie i okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego dla Miedzi.
4' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu wolnego piłkę głową z "szesnastki" wybija Łukasz Matusiak.
4' Łukasz Garguła faulowany przez Łukasza Matusiaka na 40. metrze przed bramką Zagłębia.
3' Dynamiczna akcja prawą stroną boiska. Dawid Ryndak próbował jeszcze zagrywać pod bramkę podcinką, ale piłka już była poza boiskiem.
3' Jeden z graczy Miedzi wybijając piłkę na aut trafił w stojącą pod trybuną Skodę Rapid.
1' W meczowym protokole jako pierwszy trener wpisany jest Artur Derbin, ale na przedmeczowym powitaniu z sędziami i szkoleniowcem gości pojawił się Robert Stanek. Nie wiemy na razie, co się stało z Arturem Derbinem i czym jest spowodowana jego absencja.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź
0' 18:58 Z głośników słychać Jana Kiepurę, a to znak, że na murawie pojawili się piłkarze obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w białych strojach, a Miedź cała na niebiesko. Kapitanami drużyn są Łukasz Matusiak i Wojciech Łobodziński.
0' 18:55 Jeszcze pięć minut pozostało do rozpoczęcia meczu. Już nie możemy się doczekać.
0' 18:50 PZPN wystawił silną ekipę na dzisiejszy mecz. Na sektorze VIP pojawił się prezes Zbigniew Boniek wraz z dyrektorem Departamentu Komunikacji i Mediów Januszem Basałajem. (Od razu informujemy, że to nie jest żart z okazji Prima Aprilis).
0' 18:45 Chyba po raz pierwszy w historii na kartce ze składami mamy podany... tytuł naukowy delegata, Jest nim dr Marcin Sabat. Poszukaliśmy w Google'u i znaleźliśmy, że jest to pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który wykłada przedmiot o nazwie "Organizacja i bezpieczeństwo imprez masowych". Przygotowanie teoretyczne ma więc doskonałe.
0' 18:35 Trwają już dwa pierwsze mecz tej kolejki i nie mamy zbyt dobrych wieści. Arka Gdynia nie zwalnia tempa i prowadzi z Pogonią Siedlce. Zwycięstwo gdynian będzie oznaczało, że różnica między Zagłębiem a drugą drużyną w tabeli się po tej serii spotkań na pewno nie zmniejszy.
0' 18:25 Są cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do przegranego meczu w Siedlcach. Na bramce Matko Perdijicia zastąpił Wojciech Fabisiak. Od pierwszej minuty zagra człowiek, który zniszczył Miedź w pierwszym meczu, czyli Jakub Arak. Do składu wrócili również Dawid Ryndak i Jakub Wilk, a to oznacza, że pierwszy raz na ławce rezerwowych mecz zacznie Martin Pribula. Wśród rezerwowych znaleźli się również Marcin Sierczyński i Adrian Paluchowski, których mieliśmy okazję obserwować od pierwszej minuty w Siedlcach
0' 18:15 Zagłębie od trzech meczów nie potrafi odnieść zwycięstwa. Podobnie było w rundzie jesiennej. Wtedy po takiej samej serii pojechaliśmy do Legnicy i wygraliśmy 4:1, a potem siłą rozpędu nasza drużyna zwyciężyła w czterech następnych meczach. Czy historia się powtórzy i wiosenne starcie z Miedzią zapoczątkuje podobną serię?
0' 18:05 W piątkowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 24. kolejki I ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zagra z Miedzią Legnica.
Galeria zdjęć z meczu z Miedzią - część IIGaleria zdjęć z meczu z Miedzią - część II Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica. Do obejrzenia w niej 33 fotografie. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica zakończonego porażką naszej drużyny 0-1, po bramce Wojciecha Łobodzińskiego » Czytaj więcej
Zła seria trwaZła seria trwa Trzeciej z rzędu ligowej porażki doznali piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali z Miedzią Legnica 0:1 po bramce Wojciecha Łobodzińskiego w 57. minucie. » Czytaj więcej