29. Michał Marcjanik
19. Miroslav Bożok
25. Pawel Wojowski

Trener: Grzegorz Niciński
0:1 - Krzysztof Sobieraj 8' (s.) 1:1 - Paweł Abbott 25' 1:2 - Michał Fidziukiewicz 76' 2:2 - Dariusz Formella 90+1'
18' Dariusz Formella 41' Carles Martinez 58' Krzysztof Sobieraj

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce) - Marcin Lisowski (Warszawa), Marcin Sadowski (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Kąśliwe dośrodkowanie Marcusa Viniciusa. Piłka skręciła w stronę bramki. Na miejscu był Wojciech Fabisiak.
90+1' gol - piłka nożna 2:2 Wrzut z autu z lewej strony boiska. Zbyt krótko wybita piłka trafia do Dariusza Formelli, który strzela z około 13 metrów i futbolówka wpada do bramki po rękach Wojciecha Fabisiaka.
90' Bardzo złe rozwiązanie akcji przez Rafała Siemaszkę. Słaby i niecelny strzał z około 25 metrów.
89' Nerwowo pod naszą bramką, ale defensywa Zagłębia daje odpór.
89' Po dośrodkowaniu Marcusa Viniciusa piąstkuje Wojciech Fabisiak.
88' Marcus Vinicius wstrzelił piłkę w pole bramkowe i wywalczył rzut rożny.
86' Konrad Jałocha ponownie zmuszony do wyjścia poza pole karne i interwencji głową.
86' Pewny chwyt Wojciecha Fabisiaka po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka.
85' Konrad Jałocha wybiegł poza pole karne i uprzedził Michała Fidziukiewicza.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Arce. Grzegorz Tomasiewicz za Antoniego Łukasiewicza.
84' Paweł Abbott na spalonym.
83' Rafał Siemaszko wyłożył piłkę Pawłowi Abbottowi, ale ten fatalnie spudłował z około 10 metrów.
82' Kontra Zagłębia, ale Robert Bartczak nie daje rady dwójce rywali.
82' Grzegorz Fonfara wybija piłkę po dośrodkowaniu Yannicka Kakoko.
80' Robert Bartczak upadł w polu karnym, ale teraz nie było mowy o faulu.
79' Dimityr Wezałow przerwał akcję Arki wybiciem na aut.
77' zmiana Jakub Wilk za Jakuba Araka
76' gol - piłka nożna 1:2 Robert Bartczak był faulowany w polu karnym przez Konrada Jałochę, ale sędzia zastosował prawo korzyści i pozwolił Michałowi Fidziukiewiczowi na zakończenie akcji bramką.
75' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Robert Bartczak niecelnie odegrał piłkę do tyłu.
74' Jakub Arak faulowany przez Przemysława Stolca.
74' Ponownie uderzał Marcin Warcholak. Broni Wojciech Fabisiak.
73' Dimityr Wezałow najpierw nie poradził sobie z dośrodkowaniem Rafała Siemaszki, ale za chwilę zablokował strzał Marcina Warcholaka.
72' Masażyści Zagłębia udzielają pomocy Michałowi Fidziukiewiczowi.
71' Słaby strzał Pawła Abbotta z około 25 metrów nie sprawił kłopotów Wojciechowi Fabisiakowi.
70' zmiana Rafał Siemaszko zmienił Mateusza Szwocha.
69' Kontra Arki. Z prawej strony pola karnego strzelał Marcus Vinicius. Piłka poszybowała nad bramką. Miejscowi domagali się rzutu rożnego, ale zdaniem sędziów Wojciech Fabisiak nie sięgnął piłki
68' Świetna piłka od Sebastiana Dudka do Roberta Bartczaka. Na aut wybił Marcin Warcholak.
66' Spiker podał, że na meczu jest 8602 widzów.
65' Po podaniu Roberta Bartczaka zza pola karnego uderzał Michał Fidziukiewicz. Na raty piłkę łapie Konrad Jałocha
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Michał Fidziukiewicz za Carlesa Martineza.
64' Martin Pribula faulowany przez Yannicka Kakoko.
63' Z lewego skrzydła dośrodkował Marcin Warcholak, a wbiegający w pole karne Marcus Vinicius uderzył głową po koźle. Tuż obok bramki. Było groźnie.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Yannick Kakoko za Michała Nalepę.
60' Po podaniu Przemysława Stolca Michał Nalepa uderza z 18 metrów wysoko nad bramką.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Sobieraja za faul na Grzegorzu Fonfarze.
58' Dariusz Formella strzelał prawą nogą zza pola karnego i świetnie interweniował Wojciech Fabisiak, wybijając piłkę a róg, a po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z kornera akcję przerywa Carles Martinez.
57' Łukasz Matusiak za łatwo traci piłkę na rzez Marcusa Viniciusa.
56' Robert Bartczak wślizgiem uprzedził Marcina Warcholaka i wybił piłkę na aut,
56' Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rogu niecelnie głową strzelał Antoni Łukasiewicz.
55' Žarko Udovičić uprzedził Wojciecha Fabisiaka i wybił piłkę na rzut rożny.
55' Wojciech Fabisiak trochę za nerwowo wybija piłkę na aut.
52' Žarko Udovičić posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Interweniował obrońca Arki.
50' Robert Bartczak za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym.
50' Po dośrodkowaniu Grzegorza Fonfary z prawej strony boiska z woleja strzelał Sebastian Dudek, ale został zablokowany przez rywala.
49' Krzysztof Markowski z rzutu wolnego trafia w mur. Szkoda tej sytuacji, bo pozycja była podobna jak w Suwałkach.
48' Po zagraniu Roberta Bartczaka jeden z Arkowców zagrał piłkę ręką. Rzut wolny dla Zagłębia z 20 metrów.
48' Faul Antoniego Łukasiewicza na Jakubie Araku.
47' Rzut wolny dla Zagłębia z około 25 metrów. Po rozegraniu piłka trafia do Łukasza Matusiaka, który trafia w mur.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Robert Bartczak wszedł za Dawida Ryndaka
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
45+1' Marcin Warcholak dośrodkował z lewego skrzydła. Broni Wojciech Fabisiak.
45+1' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trochę zamieszania w polu karnym, ale kończy się dobrze.
45' Krzysztof Markowski blokuje dośrodkowanie Mateusza Szwoch. Róg dla Arki.
43' Paweł Abbott główkuje nad bramką po dośrodkowaniu Przemysława Stolca.
43' Kolejny rzut wolny dla Arki. Łukasz Matusiak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha.
42' Mateusz Szwoch zbyt wysoko dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Żaden z zawodników znajdujących się w polu karnym nie miał szans, aby do niej doskoczyć.
41' żóta kartka Carles Martinez ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Warcholaku.
40' Lewą nogą z około 20 metrów strzelał Marcin Warcholak. Broni Wojciech Fabisiak.
39' Sebastian Dudek zagrał prostopadłe podanie w pole karne w kierunku Dawida Ryndaka. Szybszy był Konrad Jałocha.
38' Wojciech Fabisiak łapie futbolówkę po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka.
37' Faul Krzysztofa Markowskiego na Mateuszu Szwochu i okazja do dośrodkowania dla Arki.
36' Łukasz Matusiak faulowany przez Mateusza Szwocha.
35' Dimityr Wezałow odebrał piłkę Pawłowi Abbottowi w polu karnym Zagłębia i został sfaulowany przez Mateusza Szwocha.
34' Michał Nalepa zagrywał w pole karne w kierunku Pawła Abbotta. W porę interweniował Krzysztof Markowski.
34' Spokojna interwencja Wojciecha Fabisiaka po dośrodkowaniu Przemysława Stolca z prawego skrzydła.
32' Žarko Udovičić znowu ryzykownie pod własną bramką po dośrodkowaniu Dariusza Formelli z lewej strony boiska. Na szczęście ponownie obyło się bez gola samobójczego.
30' Z lewej strony boiska dośrodkował Żarko Udovicić, a Jakub Arak sfaulował Alana w powietrznej walce o piłkę.
29' W młynie Arki efektowna oprawa z elementami racowiska.
29' Arka się rozochociła. Wojciech Fabisiak zmuszony do interwencji na przedpolu.
28' Po przejęciu piłki Dariusz Formella ruszył w stronę pola karnego Zagłębia i uderzył prawą nogą z około 14 metrów. Niewiele brakowało do bramki. Piłka przeszła tuż obok słupka.
27' Grzegorz Fonfara przerwał kontrę Arki i za chwilę został sfaulowany przez Marcusa Viniciusa.
25' gol - piłka nożna 1:1 Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Szwoch. Piłka trafiła do Pawła Abbotta, który miał czas i miejsce, aby ją przyjąć i umieścić w siatce.
25' Po ostrej wrzutce Marcina Warcholaka Wojciech Fabisiak piąstkuje piłkę na kolejny korner.
24' Grzegorz Fonfara wybija na róg piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z prawego skrzydła.
24' Faul Łukasza Matusiaka na Mateuszu Szwochu.
23' W młynie Arki pojawiła się sektorówka z napisem "Śledzie"
22' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Bez zagrożenia dla sosnowiczan.
22' Niefortunna interwencja Žarko Udovičicia we własnym polu bramkowym. Przed swojakiem ratuje Serba Wojciech Fabisiak, który wybił piłkę na róg.
21' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek. Piłkę podbił Martin Pribula, a Konrad Jałocha dosyć niepewnie piąstkował piłkę.
20' Przy linii bocznej Przemysław Stolc sfaulował Martina Pribulę.
20' Faul Antoniego Łukasiewicza na Sebastianie Dudku.
19' Antoni Łukasiewicz wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Martina Pribulę
18' żóta kartka Grzegorz Fonfara dosyć ostro potraktowany przez Dariusza Formellę i żółty kartonik dla lewoskrzydłowego Arki.
17' Mateusz Szwoch na obieg do Marcina Warcholaka. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę wybija Krzysztof Markowski.
16' Faul Krzysztofa Markowskiego na Pawle Abbotcie.
16' Dośrodkowanie Marcusa Viniciusa z prawej strony boiska. Wojciech Fabisiak radzi sobie z tym zagraniem.
15' Faul Martina Pribuli na Michale Nalepie.
13' Krzysztof Sobieraj wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Martina Pribuli, a dobitka Łukasza Matusiaka była nieudana.
13' Sebastian Dudek faulowany przez Michała Nalepę.
12' Długa piłka od Dimityra Wezałowa do Martina Pribuli, ale lepszy był Przemysław Stolc.
12' Krzysztof Markowski umiejętnie przerwał akcję Arki, nabijając piłkę o nogi rywala.
11' Strzał Michała Nalepy zza pola karnego zablokowany przez Krzysztofa Markowskiego.
10' Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha niecelnie główkował Antoni Łukasiewicz.
10' Drugi rzut rożny dla Arki.
8' gol samobójczy 0:1 GOOOL!!! Akcję zainicjował na lewym skrzydle Žarko Udovičić, który uciekł Przemysławowi Stolcowi. Serb podał do Martina Pribuli, który odegrał do Sebastiana Dudka. Kapitan zagrał na prawo do Dawida Ryndaka, który wstrzelił piłkę przed bramkę Arki, a samobójcze trafienie zaliczył Krzysztof Sobieraj.
6' Mateusz Szwoch zatrzymany faulem przez Łukasza Matusiaka jeszcze na połowie Arki.
6' Faul Michała Nalepy na Sebastianie Dudku w środku boiska.
5' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z piłką dośrodkowaną przez Mateusza Szwocha.
5' Mateusz Szwoch ograł Krzysztofa Markowskiego przy końcowej linii boiska.Akcję przerwał Dimityr Wezałow. Róg dla Arki.
4' Dośrodkowanie Michała Nalepy z prawego skrzydła. Piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
3' Marcus Vinicius rozpędził się prawym skrzydłem, ale wyjechał już poza boczną linię.
3' Jakub Arak zagrał do Martina Pribuli, a ten uderzył prawą nogą po ziemi z około 20 metrów. Obok bramki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Arka
0' 20:31 Obie ekipy już na murawie. Zagłębie zagra dziś na biało, a Arka w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach.
0' 20:28 Przypomina nam się sytuacja z letniego meczu w Katowicach. Na Gieksie też był rekord frekwencji, a mimo tego, sosnowiczanie poradzili sobie z gospodarzami i wygrali 1:0 po golu nieobecnego dziś Konrada Budka. Liczymy na powtórkę. W Gdyni nie silili się na wymyślanie jakichś nowoczesnych hymnów. Przed meczem z głośników słychać zespół 2+1, który śpiewa o malowaniu świata na żółto i niebiesko, choć tak naprawdę ten fragment refrenu śpiewany jest a capella przez młyn Arki.
0' 20:25 Pierwszy raz gościmy na tym obiekcie po gruntownej przebudowie. W porównaniu ze starą wersją stadionu znacznie poprawił się komfort oglądania. Trybuny są strome, widoczność jest lepsza, ale jeśli chodzi o warunki do pracy dla dziennikarzy, to musimy przyznać, że lepiej było w Suwałkach. No i na nowym obiekcie pociągi przejeżdzające obok stadionu nie będą mogły już być "elementem oprawy". Przed przebudową jechały one tuż nad trybuną, a teraz ich nie widać. Tymczasem na sektorze VIP liczna grupa z Sosnowca. Jak zwykle jest załoga "wesołego busa". Pojawił się również prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, którego tydzień temu nie było w Suwałkach, bo pełnił obowiązki gospodarza na bokserskiej gali.
0' 20:20 Mimo tego, że Lech Poznań już za 24 godziny gra ligowy mecz w Chorzowie, trener Jan Urban osobiście pofatygował się do Gdyni, aby obserwować drużynę Zagłębia, z którą będzie miał okazję zagrać już we wtorek w Pucharze Polski.
0' 20:15 Zainteresowanie meczem w Gdyni jest olbrzymie. Zapowiada się na rekord frekwencji. Wypełnione mają być wszystkie dostępne sektory. Z użytku wyłączono tylko całą trybunę za jedną z bramek i jeden sektor mający być buforem oddzielającym prostą od sektora gości, który - decyzją wojewody pomorskiego - jest dzisiaj pusty.
0' 20:10 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły. W Zagłębiu dwie zmiany w porównaniu do meczu w Suwałkach. Martin Pribula zagra za Michała Bajdura, a Carles Martinez zastąpił Roberta Bartczaka. W Arce do pierwszego składu po pauzie za żółte kartki powrócił natomiast Antoni Łukasiewicz, co oznacza, że na ławce rezerwowych zasiadł Yannick Kakoko.
0' 20:00 Witamy ze stadionu przy Olimpijskiej w Gdyni i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Arką Gdynia a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu z Arką - część IIGaleria zdjęć z meczu z Arką - część II Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Arce Gdynia zakończonego remisem 2-2. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GdyniKonferencja prasowa po meczu w Gdyni Zarówno trener Arki, jak i trener Zagłębia, po meczu zapewniali, że szanują punkt wywalczony przez ich zespoły. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w Gdyni - część IGaleria zdjęć z meczu w Gdyni - część I Prezentujemy pierwszą część galerii zdjęć z meczu pomiędzy Arką Gdynią a Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia 37 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w GdyniSkrót meczu w Gdyni Telewizja Polsat Sport, która transmitowała spotkanie Arki z Zagłębiem, umieściła w swoim serwisie skrót z tego meczu. » Czytaj więcej
Remis na szczycieRemis na szczycie Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Gdyni z Arką 2:2. Sosnowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a zwycięstwo stracili w doliczonym czasie gry. » Czytaj więcej