8. Aleksandar Atanacković
19. Maciej Wichtowski

Trener: Donatas Vencevičius
0:1 - Sebastian Dudek 14' 0:2 - Krzysztof Markowski 85'
75' Artur Bogusz 76' Damian Gąska 81' Sebastian Dudek

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Adam Lyczmański - Dariusz Ignatowski, Michał Sobczak (Bydgoszcz)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrywa w Suwałkach 2:0!
90+3' Kompletnie nieudany strzał Damiana Kądziora zza pola karnego.
90+2' Lekki strzał Dawita Makaradze z około 20 metrów. To nie mogło zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka.
90+1' Michał Bajdur sfaulował Omara Santanę.
89' Zagłębie ruszyło z kontrą po rzucie rożnym dla Wigier, ale zabrakło zdecydowania i ostatecznie Jakub Wilk stracił piłkę.
88' Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora piłkę piąstkuje Wojciech Fabisiak.
88' Gospodarze mają rzut rożny.
87' Po drugim golu dla Zagłębia na pewno zrobiło się nam trochę spokojniej.
85' gol - piłka nożna 0:2 Z rzutu wolnego bramkę strzelił Krzysztof Markowski. Bramkarz był bez szans.
85' zmiana Jakub Wilk za Sebastiana Dudka
84' Žarko Udovičić faulowany przez Martina Barana i mamy rzut wolny z 20 metrów.
83' Kontra Zagłębia zwolniła na tempie. Kończy się autem wywalczonym przez Łukasza Matusiaka.
82' Jakub Bartkowski spróbował kąśliwej podcinki z boku boiska, ale nie powiodła się ta próba zaskoczenia Wojciecha Fabisiaka.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za faul na Damianie Kądziorze.
81' Gospodarze zainicjowali akcję po stracie piłki przez Sebastiana Dudka. Z dwoma pierwszymi dośrodkowaniami poradzili sobie defensorzy Zagłębia, a trzecie, w wykonaniu Tomasza Jarzębowskiego, było kompletnie nieudane.
80' Sebastian Dudek faulowany przez Martina Barana.
79' Robert Bartczak był osaczony w rogu boiska. Próbował wywalczyć rzut rożny, ale się nie udało.
78' Bezpośrednio z rzutu wolnego lewą nogą strzelał Damian Kądzior. Broni Wojciech Fabisiak.
77' Faul Carlesa Martineza i rzut wolny dla Wigier z około 28 metrów.
76' zmiana Trzecia zmiana w Wigrach. Dawit Makaradze za Damiana Gąskę.
76' żóta kartka Damian Gąska ukarany żółta kartką za faul na Žarko Udovičiciu
75' żóta kartka Żółta kartka dla Artura Bogusza za faul na Michale Bajdurze.
74' Carles Martinez rzuca się do piłki w okolicy ławki Zagłębia i wybija ją na aut. Brawa od trenera Derbina za tę akcję,
73' Bartłomiej Kalinkowski ustnie upomniany przez sędziego za faul na Łukaszu Matusiaku.
72' Lewą nogą z prawej strony boiska dośrodkował Jakub Bartkowski. Nikt nie zamknął akcji w polu karnym.
72' Krzysztof Markowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kamila Adamka.
70' Była okazja do kontry, ale Sebastian Dudek postanowił zwolnić akcję i zagrać do tyłu.
69' zmiana Druga zmiana w Wigrach. Kamil Adamek za Kamila Zapolnika.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Carles Martinez za Jakuba Araka
68' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a nadbiegający Jakub Arak z około 7 metrów strzelił nad poprzeczką.
67' Robert Bartczak zagrał do Michała Fidziukiewicza, ale nasz najlepszy strzelec nie miał jak uderzyć, bo był zbyt blisko bramkarza.
65' Zła próba rozciągnięcia akcji na lewą stronę boiska. Damian Kądzior nie miał szans dojść do futbolówki.
65' Głową strzelał Tomasz Jarzębowski. Piłka ląduje na górnej części siatki.
64' Dośrodkowanie z rzutu rożnego kończy się autem dla Wigier w okolicy narożnika boiska.
64' Dimityr Wezałow powstrzymał wślizgiem Damiana Kądziora. Róg dla Wigier.
62' Próba koronkowej akcji w wykonaniu Wigier. Bartłomiej Kalinkowski po podaniu Damiana Gąski wyjeżdża poza końcową linię.
61' Dimityr Wezałow wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Bartkowskiego.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Fidziukiewicz za Dawida Ryndaka.
59' Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bez zagrożenia pod naszą bramką.
59' Damian Gąska dośrodkował z prawej strony pole karnego. Akcję zamykał Artur Bogusz, który strzelił głową po koźle. Broni Wojciech Fabisiak.
58' Na spalonym Kamil Zapolnik.
57' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Damian Kądzior za Miłosza Kozaka.
57' Przekombinowany rzut wolny przez Sebastiana Dudka.
56' Na 35. metrze faulowany Jakub Arak.
55' Michał Bajdur dobiegł z piłką do końcowej linii i zagrał przed bramkę, ale ani Jakub Arak, ani Dawid Ryndak nie zdołali wepchnąć piłki do bramki.
55' Faul Kamila Zapolnika na Sebastianie Dudku.
54' Po dośrodkowaniu Kamila Zapolnika z prawej strony boiska piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
53' Jakub Bartkowski przewraca się w polu karnym Zagłębia, ale nie było mowy o faulu Žarko Udovičicia.
53' Michał Bajdur próbował dośrodkowania z lewej strony boiska. Niecelnie.
53' Žarko Udovičić faulowany przy bocznej linii przez Omara Santanę.
52' Kontra Wigier fatalnie rozegrana przez Bartłomieja Kalinkowskiego. Piłkę przejął Žarko Udovičić
51' Najpierw z prawego skrzydła dośrodkował Marko Brtan. Kamil Zapolnik został zablokowany przy próbie strzału. Piłka trafiła na lewo do Miłosza Kozaka, który przymierzył po ziemi i broni Wojciech Fabisiak.
51' Robert Bartczak fauluje w ataku Artura Bogusza.
50' Wojciech Fabisiak zabawił się z piłką we własnym polu karnym. Na szczęście bez konsekwencji.
49' Prostopadła piłka od Miłosza Kozaka w kierunku Kamila Zapolnika. Akcję przerywa dobrze ustawiony Dimityr Wezałow.
48' Bardzo niedobre dośrodkowanie Artura Bogusza z lewego skrzydła. Wysoko i daleko nad bramką.
48' Dimityr Wezałow przerwał akcję gospodarzy wybiciem na aut.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Suwałkach.
44' Zagłębie długo rozgrywało piłkę aż w końcu wywalczyło aut z lewej strony boiska.
42' Łukasz Matusiak kopnięty w stopę przez Damiana Gąskę.
41' Złe rozegranie akcji przez Jakuba Araka. Piłkę przejął Tomasz Jarzębowski.
40' Miękka wrzutka Omara Santany z rzutu wolnego. Piłkę głową z własnego pola karnego wybił Jakub Arak.
39' Wigry ruszają z kontrą po rzucie rożnym Zagłębia. Najpierw akcje dobrze przerwał Grzegorz Fonfara, a potem był faul.
39' Tomasz Jarzębowski wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu rożnego.
39' Grzegorz Fonfara wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
37' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski niecelnie strzelał Kamil Zapolnik.
37' Z lewej strony boiska wrzucał Miłosz Kozak. Źle głową strzelał Omar Santana.
36' Nieobstawiony Jakub Bartkowski strzelał zza pola karnego. Niewiele brakowało, aby doprowadził do wyrównania.
35' Žarko Udovičić wybi piłkę głową po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka.
34' Miłosz Kozak rozpędził się lewą stroną boiska, ale gdy przegrał rywalizację z Dimityrem Wezałowem, to sfaulował Bułgara.
33' Sędzia Adam Lyczmański odbył wychowawczą rozmowę z Arturem Derbinem.
32' Złe dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego.
32' Michał Bajdur faulował Damiana Gąskę i rzut wolny dla Wigier z prawej strony boiska.
30' Z narożnika boiska centrował Miłosz Kozak. Łukasz Matusiak odbił piłkę, która trafiła w Kamila Zapolnika i wyszła poza końcową linię.
29' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski z prawej strony boiska piłkę na róg wybił Krzysztof Markowski.
28' Wojciech Fabisiak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Omara Santany z rzutu rożnego.
28' Miłosz Kozak wywalczył drugi rzut rożny dla Wigier.
27' Na połowie Wigier Łukasz Matusiak fauluje Kamila Zapolnika.
26' Kamil Zapolnik dogrywał piłkę po ziemi z prawego skrzydła, ale w polu karnym brakowało jego kolegów i futbolówka ląduje u Wojciecha Fabisiaka.
25' Omar Santana fauluje Jakuba Araka w środku boiska.
25' Sytuacja opanowana po dośrodkowaniu Omara Santany z rogu.
24' Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z rzutu rożnego zamieszanie pod bramką Zagłębia. Dimityr Wezałow wybija piłkę na rzut rożny.
23' Kamil Zapolnik faulowany przez Krzysztofa Markowskiego.
23' Nieporozumienie między Dimityrem Wezałowem i Grzegorzem Fonfarą. Piłka wylatuje na aut.
21' Dwójkowa akcja między wypożyczonymi z Legii zawodnikami. Robert Bartczak w kierunku Michała Bajdura, ale trochę za mocno i skrzydłowy Zagłębia wygarnął futbolówkę już zza końcowej linii
20' Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z rzutu wolnego piłkę z pola bramkowego wybił Krzysztof Markowski.
20' Miłosz Kozak faulowany przez Grzegorza Fonfarę około 30 metrów od bramki Zagłębia.
19' Łukasz Matusiak zagrywał na pole karne w stronę Michała Bajdura. Akcję przerwał obrońca Wigier
19' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła. Piłkę z pola karnego głowa wybija Jakub Bartkowski.
16' Bartłomiej Kalinowski prostopadle zagrał w kierunku Kamila Zapolnika. Dimityr Wezałow zbyt łatwo dał się ograć rywalowi, ale na szczęście była w polu karnym asekuracja.
16' Marko Brtan dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu karnym bez kłopotów interweniował Wojciech Fabisiak.
14' gol - piłka nożna 0:1 Žarko Udovičić dośrodkował piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Tomasz Jarzębowski wybił piłkę głową przed pole karne, a nadbiegający Sebastian Dudek huknął z woleja i dał Zagłębiu prowadzenie.
13' Martin Baran przerywa akcję Zagłębiu w polu karnym i wybija piłkę na aut.
13' Naciskany przez Jakuba Araka Karol Salik musiał wybić piłkę na aut.
12' Damian Gąska ostro potraktował Žarko Udovičicia. Piłkę na aut wybił Krzysztof Markowski, ale obyło się bez wizyty masażystów.
11' Faul Kamila Zapolnika na Michale Bajdurze na połowie Zagłębia.
10' Karol Salik piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego.
10' Žarko Udovičić nabił piłkę o Jakuba Bartkowskiego i mamy trzeci korner.
9' Marko Brtan interweniuje głową po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego.
9' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę na kolejny korner wybija Kamil Zapolnik.
8' Žarko Udovičić obił piłkę o nogi Damiana Gąski i wywalczył róg.
7' Robert Bartczak wywalczył wrzut z autu w okolicy narożnika boiska.
5' Łukasz Matusiak po podaniu Dawida Ryndaka wygrał walkę o piłkę przy końcowej linii z Arturem Boguszem i wstrzelił piłkę w pole karne, a Žarko Udovičić dopadł do futbolówki w polu karnym i strzelił w boczną siatkę.
4' Miłosz Kozak sfaulował Sebastiana Dudka na środku boiska.
3' Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Dudek. Próbował zaskoczyć Karola Salika, ale golkiper Wigier był czujny.
3' Žarko Udovičić faulowany przez Damiana Gąskę z boku boiska, tuż za polem karnym.
2' Na razie Dawid Ryndak na prawej pomocy, a Michał Bajdur na lewej, ale to się może zmieniać
1' gwizdek Gramy! Zaczęli Robert Bartczak i Jakub Arak.
0' 17:59 Piłkarze obu ekip wyszli na murawę. Z głośników słychać hymn Wigier. Naszym zdaniem nie równa się on do Horrorshow. Zagłębie dziś zagra całe na czerwono. Gospodarze w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 17:55 Z powodu kontuzji odniesionej w sparingu z Górnikiem Piaski w składzie Zagłębia zabraknie dzisiaj Martina Pribuli. Słowak jesienią grał we wszystkich ligowych meczach w wyjściowym składzie. Dziś Artur Derbin zmuszony był wystawić drużynę pozbawioną najlepszego zawodnika sosnowiczan w rundzie jesiennej. Jak to wpłynie na grę drużyny?
0' 17:50 Niespełna trzy miesiąca trwała dla piłkarzy Zagłębia zimowa przerwa. Mecz sosnowiczan zamknął rundę jesienną - niechlubna porażka w Bydgoszczy 1:6 grudnia. Mecz Zagłębia także otworzy rundę wiosenną (równocześnie w Głogowie Chrobry zagra z Miedzią). Bardzo tęskniliście za powrotem piłkarzy na boiska? Nerwowo odliczaliście dni do startu rundy wiosennej, czy może dziś pomyśleliście sobie "Szkoda, że to się już zaczyna"?
0' 17:45 Gdyby ktoś nie wiedział - kibiców Zagłębia nie ma w zorganizowanej grupie na stadionie w Suwałkach za sprawą nałożonej przez PZPN kary zakazu wyjazdowego na dwa mecze, który jest efektem zachowania podczas meczu w Płocku. Sektor gości na obiekcie Wigier jest usytuowany dosyć osobliwie - tak daleko od murawy, że w pierwszej chwili myśleliśmy, że to jest mała trybunka dostawiona do bocznego boiska.
0' 17:35 W wyjściowej jedenastce Wigier znajduje się zaledwie czterech zawodników, którzy 15 sierpnia 2015 wyszli na murawę Stadionu Ludowego - Artur Bogusz, Bartłomiej Kalinkowski, Jakub Bartkowski i Tomasz Jarzębowski. Czterech piłkarzy zagra dziś po raz pierwszy o punkty w barwach klubu z Suwałk. Jest to grono międzynarodowe - Hiszpan Omar Santana, Chorwat Marko Brtan, Słowak Martin Baran oraz Polak Miłosz Kozak, znany nam zawodnik, który występował w Zagłębiu jesienią 2014. Furory, niestety, nie zrobił. Za niewątpliwym talentem piłkarskim nie nadążyła głowa.
0' 17:25 Płyta boiska w Suwałkach prezentuje się dosyć solidnie. Biorąc pod uwagę, że w Ekstraklasie mecze albo zostały odwoływane, albo toczone były w anormalnych warunkach, należy pochwalić osoby odpowiedzialne za utrzymanie murawy w należytym porządku. Temperatura w Suwałkach w okolicach zera stopni. Obiekt Wigier jest na tyle nowoczesny i dobrze zaprojektowany, że trybuna prasowa jest w zamkniętym pomieszczeniu, zimą ogrzewanym, a latem klimatyzowanym, więc piszący te słowa ma warunki mniej więcej takie, jak gdyby oglądał mecz w Polsacie Sport Extra. Fotoreporter będzie miał trochę gorzej, ale on się ciepło ubrał, więc da radę.
0' 17:15 Bardzo długą drogę przemierzyli piłkarze Zagłębia spod Stadionu Ludowego do Suwałk. Mamy nadzieję, że nie na próżno. Trzech zawodników zadebiutuje dziś w barwach naszego zespołu, a dwóch kolejnych może dostać taką szansę, jeśli trener Artur Derbin uzna, że powinni wejść z ławki rezerwowych. Debiutanci w wyjściowej jedenastce to Bułgar Dimityr Wezałow oraz dwaj gracze wypożyczeni z warszawskiej Legii - Robert Bartczak i Michał Bajdur. Wśród rezerwowych znaleźli się Hiszpan Carles Martinez oraz młodzieżowiec Igor Krzykowski.
0' 17:05 Witamy z Suwałk i zapraszamy na relację z meczu 20. kolejki I ligi pomiędzy miejscowymi Wigrami a naszym Zagłębiem.
Zdjęcia z meczu z WigramiZdjęcia z meczu z Wigrami Zapraszamy do oglądania galerii zdjeć z dzisiejszego meczu Zagłębia w Suwałkach wygranego przez Zagłębie 2-0 po bramkach Sebastiana Dudka i Krzysztofa Markowskiego. » Czytaj więcej
Skrót meczu w SuwałkachSkrót meczu w Suwałkach Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Wigier Suwałki z Zagłębiem Sosnowiec, udostępniła na swojej stronie skrót ze spotkania. » Czytaj więcej
Udana inauguracja wiosnyUdana inauguracja wiosny Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło rok 2016 od zwycięstwa! Po bramkach Sebastiana Dudka (14') i Krzysztofa Markowskiego (85') sosnowiczanie wygrali w Suwałkach z Wigrami 2:0. » Czytaj więcej