8. Tomasz Szatan
11. Patryk Mularczyk
23. Hubert Tylec

Trener: Artur Derbin
0:1 - Povilas Leimonas 83' 1:1 - Michał Fidziukiewicz 84' 2:1 - Michał Fidziukiewicz 90'
57' Filip Burkhardt 78' Paweł Szołtys 82' Sebastian Dudek

Trener: Jerzy Brzęczek
Sędziowie: Mirosław Górecki (Ruda Śląska) - Zbigniew Szymanek (Katowice), Daniel Szpila (Kluczbork)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Znowu wygrywamy z GKS-em Katowice.
90+2' Alan Czerwiński faulował Martina Pribulę.
90' doliczony czas +3
90' gol - piłka nożna 2:1 GOOOOL!!!!!! Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Wilk. Defensorzy gości wybili piłkę poza pole karne, a ta, był Michał Fidziukiewicz, który huknął nie do obrony.
89' Faul na Sebastianie Dudku na 40. metrze.
87' Z ostrego kąta po ziemi strzelał Michał Fidziukiewicz. Broni Mateusz Kuchta.
86' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkował Sebastian Dudek, a z bliska nogą przestrzelił Krzysztof Markowski.
85' Ależ okazja! Z prawego skrzydła wrzucał Jakub Wilk. Przedłużył Adrian Paluchowski, a nad bramką piłkę ę posłał Martin Pribula.
84' gol - piłka nożna 1:1 Co za riposta Zagłębia!!! Žarko Udovičić przedarł się lewą stroną i zagrał do Michała Fidziukiewicza, a ten z około 10 metrów trafił pod poprzeczkę.
83' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego piłkę głowa w bramce umieścił Povilas Leimonas.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za zagranie ręką.
82' Wrzucał Jakub Wilk, a Łukasz Sołowiej przegrał walkę w powietrzu.
81' Strzał Martina Pribuli zza pola karnego zablokowany przez Łukasza Pielorza. Będzie róg.
80' zmiana Trzecia zmiana u rywali. Bartosz Iwan za Wojciecha Trochima.
79' Žarko Udovičić uciekł Alanowi Czerwińskiemu, ale dośrodkował na górną część siatki.
78' Już pierwszy kontakt Adriana Paluchowskiego z piłę zakończył się strzałem. Dobrze blokował Mateusz Kamiński
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski za Grzegorza Fonfarę.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Szołtysa za faul na Marcinie Sierczyńskim.
77' Oj, panie sędzio ze Śląska... Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka Alan Czerwiński zagrał nogą w polu karnym. Piłkę złapał bramkarz, ale nie ma rzutu wolnego. W meczu z Chojniczanką za podobne zagranie był wolny dla rywali.
75' Z narożnika boiska wrzucał Sebastian Dudek. Piłkę głową poza pole karne wyekspediował Oliver Praznovsky.
75' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Mateusz Kamiński.
75' Błąd Žarko Udovičicia, który wybił piłkę pod nogi Grzegorza Goncerza. Na szczęście akcję gości szybko przerwał Marcin Sierczyński
74' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka na spalonym Martin Pribula.
72' zmiana Druga zmiana w drużynie z Katowic. Povilas Leimonas wchodzi za Sławomira Dudę.
71' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego Michał Fidziukiewicz wygrał pojedynek z Mateuszem Kamińskim.
70' Faul Grzegorza Fonfary na Pawle Szołtysie.
69' Po odbiorze piłki przez Michała Fidziukiewicza z prawej strony wrzucał Jakub Wilk, ale nie w tempo do Martina Pribuli.
68' Sławomir Duda przymierzył z dystansu i tylko nastrzelił stojącego kilka metrów przed nim Konrada Budka.
67' Adrian Frańczak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
66' Žarko Udovičić faulowany przez Wojciecha Trochima. Lewa strona boiska, 35. metr. Okazja do dośrodkowania.
65' Sebastian Dudek faulowany przez Wojciecha Trochima w środkowej strefie.
64' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a zamykający akcję na dalszym słupku Jakub Wilk strzelił z woleja prosto w Mateusza Kuchtę
64' Stadion Ludowy coraz głośniejszy.
63' zmiana Pierwsza zmiana w ekipie gości. Paweł Szołtys za Filipa Burkhardta.
63' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego walka o górną piłkę zakończona wygraną rywali.
62' Po zagraniu Jakuba Wilka zza pola karnego uderzał Michał Fidziukiewicz. Mateusz Kuchta wybił piłkę na róg.
61' Martin Pribula zgrywał w pole karne z lewego skrzydła. Akcja przerwana przez Oliver Praznovskiego.
61' Próba strzału w wykonaniu Michała Fidziukiewicza. Z około 25 metrów prawą nogą, po ziemi, lekko i niecelnie.
60' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka piłkę z pola karnego wybił Oliver Praznovsky,
59' Rafał Pietrzak zagrał w kierunku Alana Czerwińskiego. Akcję gości przerwał Žarko Udovičić
58' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę w polu bramkowym łapie Mateusz Kuchta.
57' żóta kartka Filip Burkhardt ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim.
56' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Dawid Ryndak, a na murawie melduje się Jakub Wilk, dla którego jest to ligowy debiut w barwach Zagłębia.
55' Žarko Udovičić próbował prostopadłego podania w kierunku Martina Pribuli. Słowak był blokowany przez Alana Czerwińskiego.
53' Dośrodkowanie Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła. Piłka trafia do Wojciecha Trochima, który składał się do strzału z około 13 metrów, ale dobrze ustawiony Dawid Ryndak odebrał katowiczaninowi piłkę.
52' Nieporozumienie między Dawidem Ryndakiem a Martinem Pribulą. Za mocne podanie w pole karne i Słowak nie miał szans dojść do futbolówki.
50' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka pewnie piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
50' Sebastian Dudek faulował Wojciecha Trochima.
49' Łukasz Sołowiej po wejściu na boisko gra na środku obrony, Konrad Budek został przesunięty do przodu w miejsce Grzegorza Fonfary, który z kolei poszedł do przodu na miejsce Michała Fidziukiewicza, a ten zastąpił w ataku Jakuba Araka.
48' Alan Czerwiński dośrodkował z prawego skrzydła, a Wojciech Trochim minął się z piłką w polu karnym.
47' Małe zamieszanie z polu karnym Zagłębia. Ostatecznie piłka trafia do Wojciecha Fabisiaka, którego asekurowało aż trzech kolegów.
46' Z lewej strony boska dośrodkował Adrian Frańczak, a Rafał Pietrzak nie zdołał zamknąć akcji strzałem.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Łukasz Sołowiej wszedł za Jakuba Araka.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Na razie bez bramek na Stadionie Ludowym.
44' Po dośrodkowaniu Filipa Burkhardta z rzutu rożnego na bliższym słupku interweniuje Konrad Budek.
44' Grzegorz Goncerz zbiegł na lewe skrzydło, ograł Marcina Sierczyńskiego i zagrał przed bramkę do Wojciecha Trochima. Piłkę na róg wybił Konrad Budek.
43' Niedokładne podanie Marcina Sierczyńskiego do Dawida Ryndaka. Aut dla gości.
41' Grzegorz Fonfara po wrzucie z autu na lewej stronie boiska wpadł z piłką w pole karne, ale za mocno podbił sobie futbolówkę i nie zdołał oddać strzału.
39' Po dośrodkowaniu Adriana Frańczaka z lewego skrzydła głową interweniuje Konrad Budek.
38' Lewą nogą z około 25 metrów strzelał Rafał Pietrzak. Bez kłopotów broni Wojciech Fabisiak.
38' Kiks Sebastiana Dudka, który poślizgnął się próbując zagrać piłkę do kolegi z zespołu i kopnął w aut.
37' Rafał Pietrzak wypuścił w bój Alana Czerwińskiego. Prawy obrońca gości nie był jednak w stanie dogonić piłki, która opuściła boisko.
36' Łukasz Pielorz faulował Martina Pribulę w środkowym kole.
35' Po zagraniu Grzegorza Goncerza z około 30 metrów strzelał Filip Burkhardt. Broni Wojciech Fabisiak.
34' Wojciech Trochim zagrywał głową w kierunku Grzegorza Goncerza, ale szybciej do piłki dopadł Wojciech Fabisiak.
33' Lewą nogą strzelał Rafał Pietrzak i piłka trafiła w głowę wyskakującego z muru Michała Fidziukiewicza.
32' Faul Grzegorza Fonfary na Sławomirze Dudzie i rzut wolny dla gości z około 27 metrów.
31' Sebastian Dudek strzelał prawą nogą z około 30 metrów. Piłka odbiła się jeszcze przed Mateuszem Kuchtą, ale golkiper katowiczan poradził sobie z tym zagraniem.
30' Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Burkhardt. Piłkę na dalszym słupku wywalczył Grzegorz Goncerz, który odegrał głowa do Mateusza Kamińskiego, a ten skiksował z około 7 metrów.
30' Nieporozumienie między Konradem Budkiem i Wojciechem Fabisiakiem kończy się rogiem dla gości.
29' Alan Czerwiński dośrodkował z prawego skrzydła. Nieobstawiony Filip Burkhardt strzelał z około 8 metrów i mieliśmy sporo szczęścia, bo nie trafił w bramkę.
28' Konrad Budek faulowany przez Sławomira Dudę.
27' Michał Fidziukiewicz rozciągnął akcję Zagłębia na prawe skrzydło. Piłka trafiła do Marcina Sierczyńskiego, który wstrzelił futbolówkę w pole karne rywali. Dobrze przed bramką interweniował Mateusz Kuchta.
26' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński. Odbita przez obrońcę GKS-u piłka trafia do Jakuba Araka, który strzela z półobrotu z około 13 metrów, ale nie trafia w bramkę.
25' Miękka wrzutka Sławomira Dudy z 20. metra i piłka wpada w ręce Wojciecha Fabisiaka.
24' Transparent został już zdjęty z płotu przed trybuną i teraz fanatycy wieszają tam flagi.
24' Konrad Budek wślizgiem przerwał przed polem karnym akcję Adriana Frańczaka.
22' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego wybita przez defensywę gości piłka trafiła na prawe skrzydło do Dawida Ryndaka, jednak "Denver" nie potrafił dokładnie wrzucić w pole karne.
22' Martin Pribula faulowany przez Wojciecha Trochima. Mamy rzut wolny
21' Rafał Pietrzak lewą nogą dośrodkował z prawej strony boiska, a Wojciech Trochim niecelnie strzelił z trudnej pozycji z kilku metrów.
19' Na trybunie odkrytej pojawiła się kartoniada z hasłem "Krucjata", co ładnie uzupełnia transparent "Przeciwko Niewiernym"
18' Dawid Ryndak dograł piłkę przed bramkę z prawego skrzydła, a Mateusz Kamiński uniemożliwił oddanie strzału Jakubowi Arakowi.
17' Rafał Pietrzak wrzucał lewą nogą z prawej strony boiska. Głowa interweniował Krzysztof Markowski.
17' Po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła, piłkę z pola karnego wybija głową Konrad Budek.
16' Po akcji zainicjowanej przez Martina Pribulę w pole karne dośrodkował Dawid Ryndak. Skutecznie w polu karnym interweniował Mateusz Kamiński.
15' Wojciech Trochim strzelał z około 25 metrów, ale to uderzenie nie mogło nam sprawić kłopotów.
15' Akcja gości przerwana w zarodku faulem na Adrianie Frańczaku.
14' Žarko Udovičić nawinął Alana Czerwińskiego i dośrodkował z lewego skrzydła, ale trochę za mocno.
13' Rajd Konrada Budka przerwany interwencją Adriana Frańczaka na 20. metrze.
12' Sebastian Dudek faulowany na środku boiska przez Wojciecha Trochima.
11' Niedobre dośrodkowanie Filipa Burkhardta z prawej strony boiska. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
9' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rogu Mateusz Kamiński przeszkadzał w interwencji Mateuszowi Kuchcie i ten tylko wybił futbolówkę poza pola karnego. Za chwilę wróciła ona w "szesnastkę" i w zamieszaniu próbował strzelać Dawid Ryndak. Niestety. nie trafił zbyt czysto w piłkę i nie było z tego strzału na bramkę.
8' Mateusz Kamiński pogubił się we własnym polu karnym i wybił piłkę na róg.
6' Kontra gości. Rafał Pietrzak ruszył środkiem boiska i zagrał na prawą stronę pola karnego do Grzegorza Goncerza. Najlepszy strzelec katowiczan uderzył prawą nogą i świetnie interweniował Wojciech Fabisiak.
6' Michał Fidziukiewicz rozpędził się na lewym skrzydle i zagrał po ziemi wzdłuż linii pola bramkowego, ale Jakub Arak był lekko spóźniony i nie dosięgnął futbolówki.
4' Zbyt mocne dośrodkowanie Alana Czerwińskiego z prawej strony. Od bramki grę wznowi Wojciech Fabisiak.
3' Rafał Pietrzak przymierzył lewą noga z ponad 25 metrów. Płaski strzał przeszedł w sporej odległości od bramki Wojciecha Fabisiaka.
2' "Piłka nożna dla kibiców" - skanduje młyn sosnowiczan.
1' Alan Czerwiński dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu karnym Zagłębia Konrad Budek lepszy od Grzegorza Goncerza.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:43 Przy olbrzymim tumulcie na boisko wyszli piłkarze obu drużyn. Zagłębie zagra dziś w białych strojach, a goście w czarnych koszulkach z żółtymi rękawami i czarnych spodenkach oraz żółtych getrach. Transparent na płocie trybuny odkrytej został odsłonięty i widać na nim tekst "Przeciwko Niewiernym".
0' 12:40 W wyjściowym składzie Zagłębia mamy dzisiaj jednego wychowanka GKS-u Katowice, a w pierwszym składzie GKS-u jest jeden wychowanek Zagłębia. Mowa o - odpowiednio - Grzegorzu Fonfarze i Rafale Pietrzaku. Jeden z piłkarzy gości zdobył już w tym sezonie bramkę na Stadionie Ludowym. Bartosz Iwan rozpoczynał sezon w Górniku Zabrze i trafił do siatki w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Na Stadionie Ludowym jest dziś również jego ojciec Andrzej, który współkomentuje mecz w Polsacie Sport. O ile dobrze pamiętamy, Andrzej Iwan, był na wszystkich meczach w Sosnowcu transmitowanych w Polsacie, a także komentował sierpniowy mecz na Bukowej.
0' 12:35 Dla Zagłębia to przedostatni mecz w tym roku. Za tydzień w Bydgoszczy zagramy jeszcze z Zawiszą w meczu przełożonym z 17. kolejki. Komplet punktów w obu tych spotkaniach pozwoli sosnowiczanom awansować na drugie miejsce przed rundą wiosenną. Jest więc o co grać.
0' 12:30 W sierpniu na Bukowej sektor gości był wypełniony przez fanatyków Zagłębia. Niestety, kibice z Katowic nie mogli dziś przyjechać do Sosnowca. Wszystko przez odchodzącego wojewodę Piotra Litwę z upadającej Platformy Obywatelskiej. Jego decyzja sprawiła, że na meczu z Cracovią była otwarta tylko trybuna kryta, a na dzisiejszym meczu zamknięty jest sektor gości.
0' 12:20 Sporo kontrowersji wywołała sędziowska obsada dzisiejszego meczu. PZPN po raz drugi z rzędu na Stadion Ludowy wysłał arbitra ze Śląska. Trzy tygodnie temu mecz z Chrobrym Głogów prowadził Piotr Lasyk z Bytomia, a starcie z Gieksą poprowadzi Mirosław Górecki z Rudy Śląskiej. Jeden z asystentów sędziego jest z Katowic, podobnie jak sędzia techniczny. Trochę to wszystko dziwne. Podobnie dziwne byłoby, gdyby ten mecz poprowadził Michał Zając z Sosnowca. Liczymy na to, że sędziowie, których pracę będzie dziś obserwował Michał Listkiewicz, spiszą się dobrze.
0' 12:15 Sierpniowy mecz na Bukowej toczył się w niemiłosiernym skwarze. Akurat wtedy mieliśmy najcieplejsze dni tego lata i temperatura dochodziła do 35 stopni. Dziś słupek rtęci podniósł się do czwartej kreski nad zerem. Niebo nad Sosnowcem jest czyste, żadnych opadów. Nie będzie tak, jak wczoraj w Małopolsce, gdzie z powodu śniegu odwołano mecz w Niecieczy, a w Nowym Sączu piłkarze grali na białej murawie.
0' 12:05 W poprzednim tygodniu, ze względu na fakt rozgrywania dwóch meczów - w czwartek z Cracovią w Pucharze Polski i w niedzielę z Wisłą Płock w I lidze, trener Artur Derbin zastosował rotację w składzie. Na dzisiejszy mecz mógł już wybrać teoretycznie najlepszą jedenastkę. Są więc zmiany w porównaniu ze spotkaniem w Płocku - na bramkę za Matko Perdijicia powrócił Wojciech Fabisiak, który tak świetnie spisał się w Krakowie. Na środku obrony Łukasza Sołowieja zastąpił Konrad Budek, a na lewej obronie Žarko Udovičić zagra w miejsce Jovana Ninkovicia. Łukasza Matusiaka z dzisiejszego meczu wykluczyła czwarta żółta kartka. Od początku zagra Michał Fidziukiewicz, a Grzegorz Fonfara najprawdopodobniej będzie grał nieco bardziej z tyłu.
0' 11:55 Ze stadionowego nagłośnienia dobiegają dźwięki jakiejś niemieckojęzycznej piosenki ludowej. Słyszymy ją tutaj pierwszy raz. Czyżby to z okazji przyjazdu naszych dzisiejszych rywali? Na trybunie odkrytej ultrasi ogarniają oprawę. Na płocie wisi, na razie zakryty, transparent o długości około 75-80 metrów (od sektora "Z" do "E")
0' 11:45 Dzień dobry! W niedzielne przedpołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 19. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice.
Kolejne zdjęcia z dzisiejszego meczu.Kolejne zdjęcia z dzisiejszego meczu. Zapraszamy do oglądania kolejnych dwóch galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice, wygranego przez naszą drużynę 2-1 po dwóch bramkach Michała Fidziukiewicza. » Czytaj więcej
ZSTV: Kibicowski film z meczu Zagłębie - GKSZSTV: Kibicowski film z meczu Zagłębie - GKS Prezentujemy kibicowski film z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice. W materiale oprawa meczu oraz doping kibiców. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: W życiu ważna jest pokoraSebastian Dudek: W życiu ważna jest pokora - Jeżeli się tak zachowali, to sami są sobie winni. My graliśmy do końca - w ten sposób Sebastian Dudek ocenił postawę rezerwowych GKS-u Katowice, których strzelona bramka skłoniła do prowokowania sosnowieckich kibiców. Odpowiedź Zagłębia sprawiła, że goście szybko przestali pajacować. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Od tego jestemMichał Fidziukiewicz: Od tego jestem - Przegrywaliśmy, ale wierzyliśmy do końca, bo ta drużyna już nieraz pokazała, że ma wielki charakter. Odrabialiśmy już nie takie straty - powiedział bohater meczu z GKSem, strzelec obu bramek, Michał Fidziukiewicz. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie vs GKS - część IIZdjęcia z meczu Zagłębie vs GKS - część II Prezentujemy drugą galerię zdjęć z dzisiejszego spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a katowicką Gieksą. Do obejrzenia 50 fotografii. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z GKS-em Katowice - część IGaleria zdjęć z meczu z GKS-em Katowice - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Do obejrzenia 82 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z GKS-emKonferencja po meczu z GKS-em - Zmiana ustawienia przyniosła oczekiwany efekt - powiedział Artur Derbin, który przyznał, że w szybkim podjęciu decyzji pomogła mu analiza błędów popełnionych w Płocku. » Czytaj więcej
Katowice pod Sosnowcem!Katowice pod Sosnowcem! Zagłębie po raz drugi w tym sezonie pokonało GKS Katowice, tym razem 2:1. Bohaterem meczu był strzelec dwóch bramek Michał Fidziukiewicz (84' i 90'). Goście prowadzili po golu Povilasa Leimonasa (83'). » Czytaj więcej