27. Przemysław Mizgała
87. Adrian Paluchowski

Trener: Artur Derbin
1:0 - Grzegorz Fonfara 44' 2:0 - Martin Pribula 73'
4' Grzegorz Fonfara 38' Jovan Ninković 42' Michał Fidziukiewicz 75' Marcel Gąsior

Trener: Ireneusz Mamrot
Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom) - Jakub Wójcik (Warszawa), Daniel Szpila (Kluczbork)
90.0000
90+4' gwizdek Nie będzie rzutu wolnego. Sędzia zakończył II połowę po 48 minutach i 4 sekundach gry.
90+3' Tomasz Szatan faulowany przez Patryka Malinowskiego. Rzut wolny dla sosnowiczan
90+2' Jakub Arak blokuje dośrodkowanie z prawej strony boiska.
90' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca nad bramką główkował Tomasz Szatan.
89' Strzał rozpaczy Mateusza Hałambca. Piłka leci wysoko nad poprzeczką.
88' Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a Michał Ilków-Gołąb chyba pomagał sobie ręką w opanowaniu piłki.
88' Akcja Dawida Ryndaka i Marcina Sierczyńskiego przynosi Zagłębiu rzut rożny.
87' Matko Perdijić rzucił się do piłki na skraju pola karnego i pewnie ją chwycił w ręce.
86' Cóż za prostopadłe podanie Krzysztofa Markowskiego do Dawida Ryndaka. Niestety, dwóch rywali osaczyło "Denvera" i nie pozwoliło mu zabrać się z piłką w pole karne.
85' zmiana Ostatnia zmiana w meczu. Za Michała Fidziukiewicza na plac gry wchodzi Jakub Arak.
85' Michał Ilków-Gołąb faulowany przez Marcina Sierczyńskiego.
83' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Malinowski. Akcję kończy interwencja Matko Perdijicia.
83' Maciej Górski strzelał lewą nogą z około 25 metrów. Piłka zmierzała w okienko i świetnie interweniował Matko Perdijić.
81' Po dośrodkowaniu Patryka Malinowskiego z rzut rożnego piłkę z pola karnego wybija Michał Fidziukiewicz.
81' Krzysztof Markowski interweniuje we własnym polu karnym i wybija piłkę na róg.
80' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka trafia na 25. metr do Łukasza Matusiaka, który mocno strzela prawą nogą, a Sławomir Janicki zbił piłkę na słupek.
79' Rajd Michała Fidziukiewicza lewą stroną boiska i mamy rzut rożny.
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Martina Pribulę.
78' Michał Fidziukiewicz zakręcił kółeczko z piłką i strzelił niecelnie lewą nogą z około 20 metrów
78' Dawid Ryndak dośrodkował w kierunku Martina Pribuli, który został uprzedzony przez Damiana Byrtka przy próbie strzału z bliska. Mamy wrzut z autu.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym. Patryk Malinowski za Marcela Gąsiora.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Marcela Gąsiora za faul na Sebastianie Dudku.
73' gol - piłka nożna 2:0 GOOOL!!!! Z lewej strony pola karnego po ziemi w krótki róg przymierzył Martin Pribula i piłka wpadła do bramki Chrobrego!
73' Kontra Zagłębia. W kierunku Dawida Ryndaka podawał Tomasz Szatan, a akcję przerwał Adam Samiec.
72' Inaczej rozegrany przez Zagłębie rzut rożny, ale też bez efektu.
72' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka, ale po kiksie Dominika Kościelniaka mamy kolejny korner.
71' Michał Fidziukiewicz zatańczył z rywalami w polu karnym i wywalczył rzut rożny.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Tomasz Szatan za Grzegorza Fonfarę.
69' zmiana Krzysztof Ziemniak wchodzi na boisko za Damiana Sędziaka.
68' Łukasz Szczepaniak z prawej strony pola karnego zagrał do Macieja Górskiego, który strzelał z kilku metrów. Dobrze interweniował Matko Perdijić.
68' Damian Sędziak wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia, a tam był dobrze ustawiony Krzysztof Markowski.
67' Z ponad 30 metrów niecelnie strzelał Łukasz Matusiak.
67' Sebastian Dudek wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, który przymierzył z około 22 metrów, ale został zablokowany przez Damiana Byrtka.
66' Konrad Budek powstrzymał Łukasza Szczepaniaka, a Dominik Kościelniak od razu sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
65' Lewą nogą z rzutu rożnego dośrodkował Jovan Ninković. Odbitą przez zawodnika Chrobrego piłkę łapie Sławomir Janicki.
64' Martin Pribula przebiegł na prawą stronę boiska i zgubił obronę Chrobrego przy prostopadłym podaniu Sebastiana Dudka. Z tej akcji mamy rzut rożny.
63' Marcin Sierczyński faulowany przez Dominika Kościelniaka.
62' Konrad Budek jako ostatni obrońca Zagłębia zagrał bardzo ryzykownie, wdając się w drybling, ale udało mu się ograć dwóch rywali.
61' Konrad Budek powstrzymuje szarżę Macieja Górskiego 20 metrów przed bramką sosnowiczan.
61' Faul Macieja Górskiego na Łukaszu Matusiaku.
59' Zagłębie od razu zaatakowało i po strzale Grzegorza Fonfary z 16 metrów interweniuje Sławomir Janicki.
59' Piętą zagrywał Maciej Górski, a Damian Sędziak z około 18 metrów huknął na bramkę Zagłębia. Broni Matko Perdijić
57' Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Ilków-Gołąb, a niesioną wiatrem piłkę złapał Matko Perdijić.
56' Za mocne zagranie Grzegorza Fonfary w stronę Michała Fidziukiewicza, a była dobra okazja do kontry, bo Chrobry zostawia coraz więcej miejsca.
55' Łukasz Matusiak podał do Dawida Ryndaka, który uciekł Adamowi Samcowi, ale w walce o piłkę sfaulował bramkarza Chrobrego.
54' Fatalnie wykonał rzut rożny Marcel Gąsior. Piłka wyszła na aut
54' Marcin Sierczyński przerwał akcję Dominika Kościelniaka i goście mają pierwszy róg,
53' Była okazja do kontry dla Zagłębia, ale Sebastian Dudek niedokładnie zagrał piłkę w stronę Martina Pribuli.
52' Michał Ilków-Gołąb zagrał po ziemi w pole karne, a składający się do strzału Maciej Górski faulował Konrada Budka.
50' Marcin Sierczyński wrzucał z prawego skrzydła i o mały włos nie pokonałby Sławomira Janickiego. Piłka wylądowała na górnej części siatki.
50' Sebastian Dudek sfaulowany przez dwóch rywali.
49' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Fidziukiewicz nie sprostał w powietrzu Damianowi Byrtkowi.
47' Wprowadzony na boisko Mateusz Hałambiec cztery lata temu strzelił na Stadionie Ludowym dwa gole.
46' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do piłki w polu karnym próbował dojść Łukasz Szczepaniak, ale sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w Chrobrym przed drugą połową. Na boisko wszedł Mateusz Hałambiec, który zastąpił Pawła Wojciechowskiego.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Poziom spotkania nie porywa, ale najważniejsze, że udało się sosnowiczanom objąć prowadzenie.
44' gol - piłka nożna 1:0 Do trzech razy sztuka. Dwukrotnie Grzegorz Fonfara nie ruszał do piłek podawanych do niego przez kolegów, a gdy już ruszył do zagrania Łukasza Matusiaka, to ubiegł obrońcę i golkipera Chrobrego i technicznym strzałem posłał piłkę do siatki.
42' Tak na marginesie - kogoś w PZPN musiało nieźle pogiąć, żeby na mecz Zagłębia wysłać sędziego z Bytomia.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za faul na Marcelu Gąsiorze.
40' Jovan Ninković dośrodkował lewą nogą niemal z narożnika boiska, a Michał Fidziukiewicz uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił głową tuż obok bramki. To najlepsza jak dotąd sytuacja sosnowiczan.
39' Po dośrodkowaniu Marcela Gąsiora z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę głową poza pole karne wybił Michał Fidziukiewicz, a dobijający z około 30 metrów Dominik Kościelniak posłał piłkę obok bramki.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia za faul na Michale Ilków-Gołębiu.
36' Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka do Michała Fidziukiewicza. Zdaniem arbitra nasz napastnik faulował w polu karnym Chrobrego Łukasza Bogusławskiego.
35' Prostopadłe podanie Macieja Górskiego w stronę Dominika Kościelniaka. Marcin Sierczyński zastawił rywala i pozwolił piłce wyjść poza boisko.
34' Michał Fidziukiewicz w kontrze zagrał na pole karne w kierunku Grzegorza Fonfary, który znowu nie ruszył do piłki, a byłaby świetna okazja, bo błąd popełnił Łukasz Bogusławski.
33' Źle wybity aut przez rywali. Rzadko widzimy takie zagrania w I lidze.
33' Konrad Budek blokuje dośrodkowanie Damiana Sędziaka z lewej strony boiska.
31' Dawid Ryndak po podaniu Marcina Sierczyńskiego wstrzelił piłkę pod bramkę Chrobrego i dwukrotnie musiał interweniować Damian Byrtek.
30' Rajd Łukasza Matusiaka środkiem boiska. "Łysy" łatwo mijał rywali, ale zabrakło dokładności przy podaniu.
28' Goście szybko rozegrali rzut wolny. Z piłką w pole karne wpadł Damian Sędziak, który stracił równowagę, upadł na murawę, a futbolówka trafiła do Matko Perdijicia.
28' Faul Sebastiana Dudka na Macieju Górskim
26' Martin Pribula po przejęciu piłki na swojej połowie ruszył w kierunku bramki Chrobrego, ale gdy przed polem karnym chciał wymienić podania z Grzegorzem Fonfarą, akcja została przerwana przez defensywę rywali.
24' Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu głos dali fanatycy z Głogowa.
23' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego żaden z walczących w powietrzu piłkarzy nie sięga piłki, która po koźle trafia do Sławomira Janickiego.
22' Marcin Sierczyński faulowany przez Łukasza Szczepaniaka.
20' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński. Sławomir Janicki wypiąstkował piłkę w kierunku Grzegorza Fonfary, który strzelił głową nad poprzeczką.
20' Szybkie rozegranie rzutu rożnego przez sosnowiczan. Sebastian Dudek na skraj pola karnego do Łukasza Matusiaka, który kiksuje.
20' Martin Pribula zakręcił rywala w polu karnym i dopiero przy próbie dośrodkowania piłkę głową na róg wybił Damian Byrtek
19' Niecelne dośrodkowanie Dominika Kościelniaka z lewej strony boiska.
18' Marcel Gąsior zwiódł Łukasza Matusiaka i uderzył po ziemi z około 25 metrów. Daleko od bramki Matko Perdijicia.
16' Sebastian Dudek zagrywał w kierunku Martina Pribuli, ale akcję przerwał interwencją Michał Ilków-Gołąb.
15' Damian Byrtek z własnej połowy zagrał w kierunku Macieja Górskiego, który nie był w stanie dobiec do piłki.
14' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek. Piłkę z pola karnego na aut wybił Łukasz Bogusławski.
13' Maciej Górski sfaulował Łukasza Matusiaka.
12' Po rozegraniu rzutu wolnego z lewej strony pola karnego wrzucał Martin Pribula, akcję zamykał Dawid Ryndak, który uderzał przewrotką. Piłka trafia w ręce Sławomira Janickiego.
11' Faul Marcela Gąsiora na Grzegorzu Fonfarze.
11' Prawą nogą z około 25 metrów uderzał Paweł Wojciechowski. Broni Matko Perdijić.
10' Po zagraniu Grzegorz Fonfary do piłki w polu karnym dopadł Michał Fidziukiewicz. W oddaniu strzału przeszkadzał mu Adam Samiec, ale mimo tego nasz napastnik uderzył nad poprzeczką.
9' Młyn pyta krytą "Kto wygra mecz?"
7' Pierwszy strzał w meczu. Michał Fidziukiewicz lewą nogą po ziemi z około 30 metrów. Niecelnie.
6' Martin Pribula zagrał na lewe skrzydło w kierunku Grzegorza Fonfary, który jednak nie ruszył za piłką.
4' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorz Fonfary za faul na Damianie Byrtku. Nasz zawodnik próbował powalczyć przed polem karnym Chrobrego o piłkę zagraną przez Dawida Ryndaka i sfaulował rywala.
2' Zegar na Stadionie Ludowym, z którym ostatnio było wiele problemów, zaniemógł na dobre. Dziś jego rolę pełni telebim ustawiony po przeciwległej stronie obiektu.
1' Piłka zagrana z 30. metra na pole karne Zagłębia. Pierwsza interwencja Matko Perdijicia w naszych barwach niezbyt pewna, ale najważniejsze, że skuteczna.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście!
0' 12:44 Sędziowska trójka wyprowadza na murawę obie ekipy. Zagłębie dzisiaj zagra w białych strojach, a Chrobry w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach.
0' 12:40 Na trybunach Stadionu Ludowego zasiadło dziś kilku znanych śląskich trenerów - Grzegorz Kapica, Tomasz Fornalik i Jan Żurek, a w sektorze gości pojawiają się pierwsi fanatycy Chrobrego. Przypominamy, że za sprawą kuriozalnej decyzji odchodzącego wojewody Piotra Litwy z rozpadającej się Platformy Obywatelskiej, sektor gości zamknięty był na poprzednim meczu i będzie też zamknięty na następnym.
0' 12:35 Mecz na Stadionie Ludowym kończy 16. kolejkę rozgrywek. Wiemy na pewno, że nie mamy szans na powrót na pozycję lidera, bo wczoraj swój mecz w Suwałkach wygrała Wisła Płock. Zwycięstwo pozwoli sosnowiczanom utrzymać drugie miejsce, a w przypadku remisu spadniemy na trzecie miejsce. Przy ewentualnej porażce możemy natomiast spaść nawet na piątą pozycję (w zależności od wyniku i tego, jak zakończy się mecz Pogoni Siedlce ze Stomilem Olsztyn)
0' 12:25 W poprzedniej kolejce Chrobry Głogów zremisował z GKS-em Katowice 0:0. W porównaniu z tamtym spotkaniem dwóch zmian w składzie dokonał szkoleniowiec głogowian Ireneusz Mamrot. Za Michała Michalca do składu wskoczył Damian Byrtek, a w miejsce Szymona Drewniaka zagra Paweł Wojciechowski. Na ławce rezerwowych Chrobrego znalazło się miejsce dla wychowanka Zagłębia Igora Szopy. Jego nazwisko zapewne niewiele mówi wielu kibicom naszego zespołu. Urodzony w 1995 roku piłkarz reprezentował nasze barwy tylko w rozgrywkach juniorskich.
0' 12:20 Sędziowska czwórka zjeżdżała się na mecz do Sosnowca z czterech różnych stron. Sędzia główny Piotr Lasyk jest z Bytomia, pierwszy z asystentów Jakub Wójcik dotarł ze stolicy, drugi z panów biegających wzdłuż bocznej linii Daniel Szpila przybył z Kluczborka, a sędzia techniczny Tomasz Wajda, który w piątkowy wieczór prowadził mecz Arki Gdynia z Dolcanem Ząbki, jest z Żywca.
0' 12:15 Na zwycięstwo nad Chrobrym Głogów czekamy od 9 czerwca 2004. W przedostatniej kolejce dawnej III ligi, gdy sosnowiczanie byli już pewni awansu, drużyna prowadzona przez Krzysztofa Tochela pokonała Chrobrego 3:2. Przez siedem sezonów nie mieliśmy okazji walczyć z głogowianami. Spotkaliśmy się dopiero po ich powrocie na trzeci szczebel rozgrywkowy. Trzy razy wygrał Chrobry, a trzy mecze skończyły się podziałem punktów. Czy dziś nadszedł czas na zwycięstwo?
0' 12:05 Po porażkach z Cracovią w meczu Pucharu Polski oraz ligowym spotkaniu z Dolcanem Ząbki, trener Artur Derbin dokonał w składzie trzech zmian. Na bramce sosnowiczan po raz pierwszy zagra Chorwat Matko Perdijić, ale akurat nieobecność Wojciecha Fabisiaka wynika z choroby. Rezerwowym bramkarzem jest dziś niespełna 18-letni Dariusz Maciejowski, który po raz pierwszy znalazł się w meczowej osiemnastce. Na lewej obronie Serba Žarko Udovičicia zastąpił jego rodak Jovan Ninković, a za Jakuba Araka zagra dziś Grzegorz Fonfara, co zapewne będzie oznaczało, że najbardziej wysuniętym do przodu piłkarzem Zagłębia będzie Michał Fidziukiewicz, a Fonfara zagra jako ofensywny pomocnik.
0' 11:55 Za pięć dwunasta witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 16. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Skrót z meczu Zagłębie - ChrobrySkrót z meczu Zagłębie - Chrobry Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów, udostępniła na swojej stronie skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego, zwycięskiego meczu Zagłębie przeciwko drużynie Chrobrego Głogów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym - W tygodniu zainspirował nas James Bond. Byliśmy całą drużyną w kinie - powiedział Artur Derbin. - W Głogowie dopiero będą grać Bonda - ripostował Ireneusz Mamrot. » Czytaj więcej
Chrobry nie taki dobryChrobry nie taki dobry Zagłębie Sosnowiec wygrało z Chrobrym Głogów 2:0 i utrzymało drugie miejsce w tabeli. Gole dla sosnowiczan zdobyli Grzegorz Fonfara (44') i Martin Pribula (73'). » Czytaj więcej