4. Aleksander Jagiełło
5. Mateusz Wieteska
11. Damian Kądzior

Trener: Dariusz Dźwigała
1:0 - Marcin Krzywicki 20' 2:0 - Igor Sapała 22' 3:0 - Marcin Krzywicki 55' 4:0 - Michał Bajdur 57' 4:1 - Szymon Matuszek 71' (s.)

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Tomasz Musiał - Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski (Kraków)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 10 sekundach gry sędzia Tomasz Musiał kończy drugą połowę spotkania.
90+2' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego i złej interwencji Mateusza Kryczki strzelał Martin Pribula. Piłkę sprzed bramki wybił Piotr Klepczarek. To był pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu!
90' doliczony czas +2
90' zmiana Antonio Calderon wchodzi na boisko za Daniela Ferugę.
88' Michał Fidziukiewicz tak podawał do Martina Pribuli, że aż chce się zacytować znanego ostatnio w całej Polsce i nie tylko redaktora Ruszczaka z legia.com. Ale bez rzutów myszką.
87' Marcin Sierczyński powalczył w okolicy narożnika boiska z Piotrem Petaszem, ale z aut grę wznowią miejscowi.
86' Faul Daniela Gołębiewskiego na Sebastianie Dudku.
85' zmiana Bohater Ząbek Marcin Krzywicki opuszcza boisko przy gromkich brawach publiczności. W jego miejsce wchodzi Daniel Gołębiewski.
85' Faul Łukasza Matusiaka na Marcinie Krzywickim.
84' Gospodarze upodobali sobie w ostatnich minutach dwójkowe akcje w okolicy pola karnego, ale teraz nie wyszło im już po raz trzeci.
83' Po podaniu Daniela Ferugi na spalonym Damian Świerblewski.
83' Tym razem dwójkowa akcja Damiana Świerblewskiego z Pawłem Tarnowskim i znowu zabrakło dobrego ostatniego podania.
82' Dwójkowa akcja Szymona Matuszka i Danela Ferugi zakończona złym podaniem w pole karnego tego drugiego.
81' Konrad Budek dośrodkował w pole karne. Adrian Paluchowski próbował piętą zagrywać do Michała Fidziukiewicza, ale defensywa Dolcanu była czujna.
80' Znowu faul na "Siarze". Tym razem zawinił Daniel Feruga.
80' Marcin Sierczyński faulowany przez Szymona Matuszka.
79' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego głową nad bramką uderzał Michał Fidziukiewicz.
78' Faul Daniela Ferugi na Marcinie Sierczyńskim. Chyba powinna być kartka, ale skończyło się tylko słownym upomnieniem od sędziego Tomasza Musiała.
77' zmiana Pierwsza zmiana w Dolcanie. Damian Świerblewski za Michała Bajdura.
76' Łukasz Matusiak fauluje Daniela Ferugę w środkowym kole.
75' Daniel Feruga podawał w pole karne do Michała Bajdura. Akcja przerwana przez Žarko Udovičicia
74' Michał Bajdur na spalonym po podaniu Piotra Petasza.
74' Po ograniu Marcina Sierczyńskiego Paweł Tarnowski niecelnie strzela zza pola karnego.
72' Na spalonym Michał Fidziukiewicz, a już zanosiło się na dobrą akcję.
71' gol samobójczy 4:1 Zagłębie nie oddało w meczu celnego strzału, ale jest gol. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Szymon Matuszek pechowo interweniuje w polu karnym i pokonuje własnego bramkarza.
70' Po rozegraniu rzutu wolnego Daniel Feruga trafia w mur.
69' Faul Łukasza Matusiaka na Marcinie Krzywickim.
68' Sebastian Dudek uruchomił Martina Pribulę na lewej stronie boiska, ale Słowak poślizgnął się tuż przed polem karnym.
67' Fanatycy Zagłębia nie ustają w głośnym dopingu, mimo niekorzystnego wyniku.
66' Faul Marcina Krzywickiego na Konradzie Budku.
65' Marcin Krzywicki niecelnie strzelał z około 20 metrów.
64' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka nad bramką strzelał Michał Fidziukiewicz.
64' I będzie jeszcze jeden korner, bo po wrzutce Sebastiana Dudka piłkę poza boisko wybił Piotr Klepczarek.
63' Rzut rożny dla Zagłębia po akcji lewą stroną.
63' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu. Hubert Tylec za Dawida Ryndaka i Adrian Paluchowski za Jakuba Araka.
62' Marcin Krzywicki zagrywał do Michała Bajdura, ale piłkę przejął Žarko Udovičić
62' Rzut wolny dla Dolcanu z prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi Wojciech Fabisiak łapie piłkę.
61' Daniel Feruga uderzał po ziemi z około 20 metrów. Wojciecha Fabisiaka wyręczył Konrad Budek.
59' 110 sekund dzieliło pierwsze dwie bramki Dolcanu w pierwszej połowie, a w drugiej połowie oba gole padły w odstępie 174 sekund.
57' gol - piłka nożna 4:0 Jesteśmy na kolanach. Michał Bajdur po dośrodkowaniu z lewej strony boiska uprzedził Wojciecha Fabisiaka i po minięciu naszego golkipera wpakował piłkę do bramki z ostrego kąta.
57' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka do piłki na bliższym słupku ruszył Jakub Arak, ale strzelił niecelnie. Piłkę próbował jeszcze uratować Krzysztof Markowski, ale już był poza boiskiem.
56' Zagłębie dalej walczy. Mamy drugi róg.
55' gol - piłka nożna 3:0 Król Twittera dziś także Królem Ząbek. Po podaniu Michała Bajdura Marcin Krzywicki precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał Wojciecha Fabisiaka. Wcześniej akcję Dolcanu napędził środkiem Igor Sapała.
54' Niezbyt pewne wyjście Mateusza Kryczki do piłki dośrodkowanej przez Sebastiana Dudka, ale wszystko kończy się pomyślnie dla Dolcanu.
53' Po rajdzie Martina Pribuli mamy pierwszy rzut rożny w spotkaniu.
53' Szymon Sawala przeciął piłkę zagraną przez Žarko Udovičicia
51' Miękkie dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Albo miało to być inaczej rozegrane, albo zabrakło zrozumienia z kolegami z zespołu, bo podanie było do nikogo.
51' Faul Damiana Jakubika na Martinie Pribuli z lewej strony boiska na koło 25 metrze.
50' Z około 30 metrów obok bramki strzelał Daniel Feruga.
50' Piotr Petasz próbował długiego podania w pole karne do Pawła Tarnowskiego. Szybszy był Wojciech Fabisiak.
48' Po akcji prawą stroną boiska Michał Fidziukiewicz w polu karnym podawał do Martina Pribuli, który przy próbie strzału z ostrego kąta został zablokowany przez Damiana Jakubika.
47' Martin Pribula z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę na 20. metr do Sebastiana Dudka, a kapitan Zagłębia strzelił lewą nogą nad poprzeczką. To dopiero drugi strzał sosnowiczan w meczu w Ząbkach.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu. Bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 8 sekundach gry sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Jest bardzo daleko od OK, ale nie traćmy nadziei. Dwa tygodnie temu w Olsztynie po przerwie strzeliliśmy trzy bramki. Czemu by nie powtórzyć tego wyczynu dziś? Statystyki I połowy: strzały 5-1, strzały celne 3-0, faule 9-11, rogi 3-0, spalone 2-4.
45+1' Žarko Udovičić przedzierał się lewą stroną boiska, ale przed polem karnym stracił piłkę na rzecz Pawła Tarnowskiego.
44' Martin Pribula powalczył z Piotrem Petaszem o piłkę przed polem karnym Dolcanu. Zdaniem arbitra nasz skrzydłowy faulował rywala.
43' Prostopadła piłka w pole karne w kierunku Martina Pribuli, jednak za mocno zagrał Sebastian Dudek i futbolówka wpada w ręce Mateusza Kryczki.
42' Skrzydłowi Zagłębia zamienili się stronami i Dawid Ryndak złapany na ofsajdzie po lewej stronie boiska.
41' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej flanki prosto w ręce Mateusza Kryczki.
41' Konrad Budek i Marcin Sierczyński przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Po podaniu "Siary" piłkę przejął Szymon Sawala.
39' Kolejny raz na spalonym złapany Martin Pribula.
39' Po rajdzie lewą stroną boiska piłkę w pole karne dośrodkował Michał Bajdur. Marcin Krzywicki przyjął futbolówkę głową, ale nie był już w stanie stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.
38' Faul Igora Sapały na Sebastianie Dudku jeszcze na połowie Zagłębia.
37' Martin Pribula na spalonym po podaniu Sebastiana Dudka.
36' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem Michała Bajdura z rzutu rożnego.
35' Prawą nogą z rzutu wolnego uderzał Daniel Feruga. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Wojciech Fabisiak zdołał odbić na rzut rożny
34' Faul Michała Fidziukiewicza na Igorze Sapale na 25. metrze od bramki Zagłębia.
34' Michał Bajdur ograł Łukasza Matusiaka i dośrodkował z lewej strony pola karnego, ale nikt z kolegów nie zamknął akcji
33' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Martin Pribula nie sprostał w powietrzu wyższemu od siebie Pawłowi Tarnowskiemu.
32' Jakub Arak zagrał w kierunku Dawida Ryndaka. Akcję przerwał szybszy od "Denvera" Piotr Petasz.
31' Paweł Tarnowski na spalonym po podaniu Damiana Jakubika.
30' Daniel Feruga ponownie z rogu wrzucał w stronę dalszego słupka do Piotra Petasza, któremu znowu nie udało się oddać strzału na bramkę Zagłębia.
29' Marcin Krzywicki jak rasowy skrzydłowy uciekł prawą stroną boiska i dośrodkował po ziemi w stronę Daniela Ferugi, który był zablokowany przy próbie strzału. Róg dla Dolcanu.
27' Damian Jakubik dośrodkował z prawego skrzydła, a Konrad Budek wygrał powietrzną walkę o piłkę z Marcinem Krzywickim.
26' Marcin Krzywicki z prawej strony boiska dośrodkował w kierunku Pawła Tarnowskiego, któremu piłkę znad głowy wygarnął Wojciech Fabisiak.
25' Z lewej strony boiska dośrodkował Žarko Udovičić, a Jakub Arak z około 12 metrów strzelił głową tuż nad poprzeczką.
24' Wspaniała seria meczów bez porażki na wyjeździe pod sporym znakiem zapytania. Czy Zagłębie będzie w stanie odwrócić losy meczu i odrobi stratę dwóch goli?
22' gol - piłka nożna 2:0 W ciągu niespełna dwóch minut Dolcan zadaje drugi cios Zagłębiu. Po podaniu Pawła Tarnowskiego z prawej strony boiska Igor Sapała płaskim strzałem z około 16 metrów pokonał Wojciecha Fabisiaka.
20' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska dośrodkował Damian Jakubik i Marcin Krzywicki z kilku metrów strzałem nogą pokonał Wojciecha Fabisiaka.
19' Z narożnika boiska dośrodkował Daniel Feruga. O futbolówkę walczył w powietrzu Piotr Petasz, ale nie udało mu się dojść do sytuacji strzeleckiej
18' Po dośrodkowaniu Michała Bajdura głową strzelał Daniel Feruga, Piłka odbiła się od Krzysztofa Markowskiego i wyszła na róg,
18' Paweł Tarnowski faulowany przez Michała Fidziukiewicza. Rzut wolny dla Dolcanu z prawej strony z około 30 metrów.
17' Prosty techniczny błąd Pawła Tarnowskiego w okolicy narożnika boiska i z autu zacznie Zagłębie.
16' Na środku boiska Konrad Budek sfaulował Marcina Krzywickiego.
15' Prostopadła piłka od Sebastiana Dudka w stronę Michała Fidziukiewicza. Akcję "przeczytał" i przerwał Piotr Klepczarek.
14' Za mocne dośrodkowanie Michała Bajdura z rzutu wolnego. Piłka wychodzi poza końcową linię.
14' Faul Dawida Ryndaka z lewej strony boiska patrząc od strony Dolcanu.
13' Na razie dopingują tylko kibice Dolcanu. Bębniarz dosyć mocno wali w swój bęben. Fanatycy Zagłębia jeszcze nie weszli w całości na sektor. Wpuszczanie trwa trochę długo i nadal sporo osób czeka poza bramą na swoją kolej.
12' Próba kontry ze strony Zagłębia, ale za mocno zagrana piłka w kierunku Martina Pribuli.
12' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi z rzutu wolnego piłkę wybija Jakub Arak.
11' Daniel Feruga faulowany przez Konrada Budka na 30. metrze.
10' Zbyt mocne podanie Marcina Sierczyńskiego do Dawida Ryndaka. Mateusz Kryczka asekuruje piłkę, pozwala jej wyjść poza końcową linię i zacznie z "piątki".
8' Martin Pribula po przejęciu piłki w środku boiska zbiegł na prawą stronę, ruszył w stronę pola karnego, zagrał z Michałem Fidzukiewiczem, ale jeden z obrońców miejscowych przerwał akcję na "szesnastce".
6' Kombinowane rozegranie rzutu wolnego. Sebastian Dudek w poprzek po ziemi do Łukasza Matusiaka, który wrzucił do wbiegającego w pole karne Žarko Udovičicia. Drugi raz piłka okazała się zbyt mocno zagrana w kierunku Serba.
6' Sebastian Dudek faulowany przez Daniela Ferugę. Dobre miejsce do wrzucenia piłki w pole karne.
5' Sebastian Dudek zagrał na lewą stronę boiska do Žarko Udovičicia, ale Serb nie doszedł do futbolówki.
5' Martin Pribula przerwał akcję Dolcanu i został sfaulowany przez Igora Sapałę.
3' Po podaniu Daniela Ferugi Michał Bajdur posłał piłkę lobem do bramki Zagłębia, ale spokojnie. Arbiter już przed strzałem odgwizdał spalonego.
2' Próbujący dojść do piłki po wrzucie z autu Jakub Arak faulował Szymona Sawalę.
0' 13:58 Piłkarze obu drużyn wyprowadzeni zostali na murawę przez sędziowską trójkę pod przewodnictwem Tomasza Musiała. Sosnowiczanie zagrają dziś w białych strojach, a gospodarze w czerwonych koszulkach, czarnych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 13:55 Na loży VIP stadionu w Ząbkach sporo gości z Sosnowca. Jest obecny prezes Marcin Jaroszewski, były a zarazem honorowy prezes Leszek Baczyński, a także prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.
0' 13:50 W tej kolejce I ligi mamy dwa arcyciekawie zapowiadające się mecze. Oprócz spotkania w Ząbkach, gdzie piąta drużyna w tabeli zagra z liderem, w Bydgoszczy dojdzie do rywalizacji czwartego Zawiszy z trzecią Wisłą Płock. Ewentualne zwycięstwo sosnowiczan pozwoliłoby powiększyć przewagą nad trzecią drużyną w tabeli do co najmniej czterech punktów. Nawet mimo - odpukać! - porażki pozostalibyśmy w czołowej dwójce I ligi.
0' 13:45 Trener Artur Derbin ma dobre wspomnienia z Ząbek, a trener Dariusz Dźwigała ma dobre wspomnienia z meczów z Zagłębiem. Szkoleniowiec sosnowiczan ponad 15 lat temu strzelił w Ząbkach bramkę w rewanżowym meczu Pucharu Ligi, choć po końcowym gwizdku cieszyli się miejscowi, którzy przeszli do kolejnej rundy. Z kolei trener Dolcanu w 2010 roku wygrał na Stadionie Ludowym w meczu Pucharu Polski. Dariusz Dźwigała prowadził wówczas Start Otwock. W składzie sosnowiczan nie ma dziś żadnego piłkarza, który grał w tamtym spotkaniu.
0' 13:40 Zagłębie grało w Ząbkach dwa razy w sezonie 2000/2001. Nasza redakcja była na tamtych meczach i pamięta, że obiekt wyglądał zupełnie inaczej. Przede wszystkim nie było powstałej niedawno trybuny, a zamiast tego była malutka trybuna kryta, na której dachu była dziupla dla kamer i właśnie z niej oglądaliśmy mecz wiosną 2001. Pod stadionem właśnie pojawiły się autokary z fanatykami Zagłębia, którym towarzyszy eskorta "tych co zawsze". Jadąc do Ząbek dało się już na DK1 i S8 dostrzec, że radiowozy na kogoś czekają.
0' 13:35 Król Twittera, a w wolnych chwilach napastnik Dolcanu Ząbki ostrzega: "Wszystkich kibiców spotkania Dolcan-Zagłębie proszę o niezostawianie aut w pobliżu stadionu.Jestem wyznaczony do rzutów wolnych..." Uff, jak to dobrze, że nasz wehikuł zaparkowaliśmy w bezpiecznej odległości.
0' 13:30 Piłkarze obu ekip rozgrzewają się na murawie Dolcan Areny. Dach rzuca cień na połowę boiska. Sosnowiczanie postanowili rozgrzewać się na słonecznej części boiska. Z kolei miejscowi wolą cień. Życzylibyśmy sobie, żeby nie tylko na rozgrzewce, ale także w trakcie meczu Dolcan był w cieniu. Mecz w Ząbkach jest dopiero drugim meczem w tym sezonie, na którym mogą pojawić się w zorganizowanej grupie fanatycy Zagłębia. Czeka na nich sektor z około 200 miejscami. W pogotowiu jest również armatka wodna. Ale po co?
0' 13:20 Nieco więcej zmian w składzie dokonał szkoleniowiec Dolcanu Dariusz Dźwigała. Tydzień temu ząbkowianie przegrali w Katowicach 0:2 i trener zdecydował, że trzema wymienić trzy ogniwa w zespole. Na ławce zasiedli Damian Kądzior, Antonio Calderon oraz Mateusz Wieteska, a do pierwszego składu wrócili Marcin Krzywicki, Michał Bajdur i Damian Jakubik.
0' 13:10 W zespole Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do wtorkowego spotkania Pucharu Polski z Cracovią. Z kadry wypadł kontuzjowany w starciu z "Pasami" Łukasz Sołowiej, a jego miejsce na środku obrony u boku Krzysztofa Markowskiego zajął Konrad Budek. Reszta bez zmian.
0' 13:00 W ostatni dzień tak dobrego dla Zagłębia października witamy z Dolcan Areny w Ząbkach i zapraszamy na relację z meczu 15. kolejki I ligi pomiędzy miejscowym Dolcanem a liderem tabeli, sosnowieckim Zagłębiem.
Kibicowski film z ZąbekKibicowski film z Ząbek Prezentujemy materiał wideo zarejestrowany podczas meczu I ligi Dolcan Ząbki - Zagłębie Sosnowiec. W filmie atmosfera i doping na trybunach. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w ZąbkachGaleria zdjęć z meczu w Ząbkach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Dolcanu Ząbki z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 41 fotografii. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Taki mecz się przytrafiłDawid Ryndak: Taki mecz się przytrafił - Zostawiliśmy na boisku dużo serca i walki, ale Dolcan okazał się lepszy - skomentował mecz były piłkarz klubu z Ząbek Dawid Ryndak. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ZąbkachKonferencja prasowa po meczu w Ząbkach - Takie mecze też trzeba przeżyć. Zostaliśmy dzisiaj mocno skarceni - powiedział Artur Derbin. Smuci mnie jakość ostatniego podania, bo uważam, że strzeliliśmy dzisiaj cztery bramki, ale powinniśmy strzelić o wiele więcej - mówił Dariusz Dźwigała. » Czytaj więcej
Ząbki bardzo boląZąbki bardzo bolą Zagłębie przegrało w Ząbkach z Dolcanem 1:4 i zakończyło kilka wspaniałych serii. Jedyny gol dla sosnowiczan padł po samobójczym strzale Szymona Matuszka. » Czytaj więcej