6. Grzegorz Fonfara
27. Przemysław Mizgała
30. Konrad Budek

Trener: Artur Derbin
20' Michal Piter-Bučko 28' Michal Piter-Bučko 28' Michal Piter-Bučko 53' Krzysztof Markowski 68' Michał Fidziukiewicz 80' Marcin Smoliński 90+3' Marcin Woźniak

Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Andrzej Zbytniewski (Lublin), Krzysztof Stępień (Opole)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Fatalnie, fatalnie, fatalnie....
90+3' Fatalne dośrodkowanie Sebastiana Dudka podsumowało ten mecz - prosto w ręce Bartosza Fabiniaka.
90+3' żóta kartka Marcin Woźniak złapał za koszulkę Martina Pribulę i obejrzał żółtą kartkę.
90+2' Rajd Kamila Kurowskiego dał gościom aut na wysokości naszego pola karnego.
90+2' Goście uratowali się przed rzutem rożnym po akcji Zagłębia lewą stroną boiska.
90+1' Faul Fabiana Paweli na Martinie Pribuli.
90+1' Strzał rozpaczy Sebastiana Dudka - z 25 metrów wysoko nad poprzeczką.
89' Martin Pribula przeniósł się na prawą stronę boiska i dośrodkował na pole bramkowe, a Dawid Ryndak oddał niecelny strzał.
88' Widząc bezradność piłkarzy Zagłębia, publiczność zaczyna opuszczać trybuny
88' Wojciech Fabisiak znowu wybiega poza pole karne, aby wybić piłkę na aut.
88' Krzysztof Markowski podał piłkę wprost pod nogo rywala, który stał w polu karnym.
86' Widząc autobus Olimpii ustawiony od 20. metra boiska, Dawid Ryndak strzelił z dystansu. Znacznie za wysoko.
86' Sebastian Dudek dośrodkował z kornera na bliższy słupek. Piłka padła łupem rywali.
85' Kąśliwe dośrodkowanie Dawida Ryndaka i golkiper gości zmuszony do wybicia piłki na róg,
85' Žarko Udovičić dośrodkował w pole karne, a Tomasz Lewandowski wybił piłkę głową
84' Zagłębie próbuje ataku pozycyjnego, ale tak się nie da grać, jeśli są problemy z opanowaniem piłki przy bocznej linii boiska.
84' Z około 25 metrów strzelał Sebastian Dudek. Piłka po drodze odbiła się od dwóch zawodników Olimpii i wpadła w ręce Bartosza Fabiniaka.
83' Bardzo ryzykowne podanie Žarko Udovičicia do Wojciecha Fabisiaka. Nasz bramkarz nie bawił się, tylko od razu kopnął piłkę poza boczną linię.
82' Faul w ataku odgwizdany przez sędziego. Adrian Paluchowski nieprzepisowo walczył z Marcinem Kaczmarkiem.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Smolińskiego za faul na Sebastianie Dudku.
79' Kamil Kurowski oddał pierwszy strzał Olimpii w drugiej połowie. Broni Wojciech Fabisiak.
79' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Bartosz Fabiniak łapie piłkę
78' Trochę za mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia, ale mamy róg z drugiej strony boiska.
78' Zaraz po aucie Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Adrian Paluchowski za Łukasza Sołowieja.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii. Adam Banasiak za Roberta Szczota.
77' Marcin Woźniak znowu blokuje dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego, ale tym razem zamiast wolnego będzie aut.
76' Michał Fidziukiewicz uderzył po ziemi z narożnika pola karnego. Broni Bartosz Fabiniak.
74' Sebastian Dudek dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a zamykający akcję na dalszym słupku Łukasz Sołowiej przestrzelił nogą z kilku metrów.
73' Marcin Woźniak ręką zablokował piłkę po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego i mamy rzut wolny z prawej strony boiska na wysokości pola karnego.
72' Marcin Woźniak najpierw stracił piłkę na rzecz Dawida Ryndaka, a za sekundę faulował rywala.
71' Nieporozumienie między Bartoszem Fabiniakiem i Tomaszem Lewandowskim po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia, ale graczom Zagłębia nie udaje się skorzystać z tego zagrania.
70' zmiana Druga zmiana w Olimpii. Fabian Pawela wchodzi za Donalda Djoussé
69' Nieładne zachowanie Huberta Kościukiewicza, który wkopał drugą piłkę na boisko.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za faul na Marcinie Smolińskim.
67' Prostopadła piłka od Sebastiana Dudka do Martina Pribuli. W pojedynku sprinterskim szybszy był Bartosz Fabiniak, który udanie interweniował poza polem karnym
66' Olimpia w akcji ofensywnej, Goście byli już przed naszym polem karnym, ale na szczęście źle podawał Robert Szczot, który zagrał pod nogi Dawida Ryndaka.
64' Łukasz Sołowiej postanowił oddać strzał z około 30 metrów. Wysoko nad bramką.
63' 21 zawodników na połowie Olimpiii, z czego wszyscy gracze Olimpii 25-30 metrów od własnej bramki. Tak wygląda w tej chwili obraz gry.
62' Krzysztof Markowski zagrał na lewą stronę do Martina Pribuli, a ten bez pomysły odegrał na pole karne z pierwszej piłki. Tam, gdzie nie było nikogo z naszych graczy.
61' Robert Szczot padł w starciu z Łukaszem Matusiakiem, ale arbiter nie dał się nabrać na aktorstwo gracza gości.
61' Sebastian Dudek z rzutu wolnego trafił w wybiegającego z muru Marcina Kaczmarka
60' Nakładka w wykonaniu Marcina Kaczmarka i Zagłębie ma rzut wolny z około 25 metrów.
58' Michał Fidziukiewicz z prawej strony boiska oddał strzał na bramkę Olimpii. Bartosz Fabiniak niepewnie interweniował i odbił piłkę przed siebie, ale zdążył ją złapać w ręce przed nadbiegającym Jakubem Arakiem.
58' Po dośrodkowaniu Roberta Szczota piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
57' Sędzia dał się oszukać Donaldowi Djoussé. Wystarczyło, że napastnik Olimpii krzyknął po starciu z Sebastianem Dudkiem i arbiter podyktował rzut wolny.
56' Dawid Ryndak wślizgiem odebrał piłkę Marcinowi Woźniakowi, ale sędzia dopatrzył się faulu prawego pomocnika Zagłębia.
55' Žarko Udovičić dośrodkował lewą nogą. Akcję zamknął Łukasz Matusiak, który niecelnie strzelił głową po koźle.
55' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. To już szósty korner sosnowiczan
54' Marcin Kaczmarek wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Łukasz Matusiak przerwał akcję Olimpii.
53' żóta kartka Krzysztof Markowski ukarany żółtą kartkę za faul na Donaldzie Djoussé.
52' W poprzednim meczu z Olimpią Grudziądz na Stadionie Ludowym goście w pierwszej połowie stracili środkowego obrońcę po dwóch żółtych kartkach, a mimo tego udało im się wywieźć punkt. Co więcej - odrobili stratę bramki już grając w osłabieniu.
51' Pierwsza ofensywna akcja Olimpii w drugiej połowie. Zainicjowana została stratą Sebastiana Dudka, a zakończyła się złym dośrodkowaniem Kamila Kurowskiego,
50' Dawid Ryndak zszedł ze skrzydła do środka boiska i huknął z około 30 metrów. Piłkę wypiąstkował Bartosz Fabiniak.
49' Na płocie pod trybuną otwartą pojawiły się trzy transparenty "Stop islamizacji Polski", "Chcemy repatrianta nie imigranta" oraz "Głos narodu w dupie macie, islamistów sprowadzacie"
48' Rogi nie są dziś naszą mocną stroną. Po raz kolejny dośrodkowanie z narożnika boiska nie dało efektu.
47' Dawid Ryndak w zamyśle miał zapewne dośrodkowanie, ale po rykoszecie od Roberta Szczota piłka zmierzała pod poprzeczkę. Znowu dobrze zachował się grudziądzki golkiper.
46' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka i piąstkuje Bartosz Fabiniak.
46' Michał Fidziukiewicz z lewej strony pola karnego dograł piłkę na pole bramkowe do Dawida Ryndaka. "Denver" strzelił z bliska, a Bartosz Fabiniak instynktownie odbił piłkę
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową spotkania. Za Tomasza Szatana na boisko wchodzi Michał Fidziukiewicz. Rywal gra w dziesiątkę, więc wypada wzmocnić atak i zagrać na dwóch napastników.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 4 sekundach gry arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.
45+1' Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu rożnego, ale znowu Krzysztofowi Markowskiemu nie udało się znaleźć w sytuacji strzeleckiej.
45' doliczony czas +1 .
45' Łukasz Matusiak kropnął z dystansu. Po drodze trafił w kogoś z rywal i i mamy róg.
44' Po wycofaniu piłki przez Dawida Ryndaka z około 25 metrów uderzał Sebastian Dudek. Tylko w bandy reklamowe.
44' Donald Djoussé dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę z pola karnego wybił Łukasz Sołowiej.
43' Krzysztof Markowski przerwał akcję Marcina Kaczmarka lewą stroną boiska i ruszył z kontrą. Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana nasz stoper miał okazję na oddanie strzału, ale niestety nie zdołał dojść do piłki
42' Rzut wolny dla Olimpii z prawej strony boiska, ale Marcin Kaczmarek chyba sam nie wiedział, co chciał zrobić z piłką.
41' Dośrodkował Sebastian Dudek. Piłkę głową w polu karnym zagrał Michał Łabędzki, a Krzysztof Markowski nie zdołał opanować futbolówki i wytoczyła się ona poza boisko.
40' Žarko Udovičić przy dośrodkowaniu trafił w Marcina Kaczmarka i mamy trzeci rzut rożny.
39' Na bliższy słupek z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a wybiegający Jakub Arak oddał niecelny strzał nogą.
38' Dośrodkowanie Tomasza Szatana z prawej strony boiska. Sprytny strzał głową Jakuba Araka. Piłka zmierzała pod poprzeczkę i w ostatniej chwili wybił ją na róg Bartosz Fabiniak.
38' Zbyt głębokie dośrodkowanie Žarko Udovičicia. Zagrał on piłkę nie tam, gdzie był Jakub Arak, ale tam, gdzie znajdował się Michał Łabędzki.
37' Mogło być groźnie. W polu karnym Zagłębia Kamil Kurowski nie trafił w piłkę, a zamykający akcję Marcin Kaczmarek obił plecy Žarko Udovičicia
36' Wojciech Fabisiak wybiegł z boku pola karnego, aby wybić piłkę przed szarżującym Donaldem Djoussé
35' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła. Piłkę po drodze jeszcze zagrał Dawid Ryndak, aż w końcu w polu bramkowym trafiła ona w ręce Bartosza Fabiniaka.
34' Žarko Udovičić podał do Martina Pribuli w pole karne, ten jeszcze przedłużył do Tomasza Szatana, ale znowu czegoś zabrakło przy próbie strzału.
33' Błyskotliwy kolega-redaktor siedzący obok mnie i popijający piwo zauważył, że jak Lewandowski ostatnio wszedł z ławki, to strzelił 5 goli w 9 minut.
32' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii - Tomasz Lewandowski za Wojciecha Reimana.
32' Marcin Kaczmarek przejął kapitańską opaskę po koledze, który obejrzał czerwoną kartkę i przejął też po nim ostrość w grze. Faul na Žarko Udovičiciu
31' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Kaczmarek, a Donald Djoussé niecelnie strzelił głową.
30' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłkę łapie Bartosz Fabiniak.
30' Rzut wolny dla Zagłębia z około 20 metrów. Do piłki podszedł Sebastian Dudek i trafił w słupek! Zza pola karnego próbował dobijać jeszcze Marcin Sierczyński, jednak trafił w stojącego w polu karnym Marcina Woźniaka
28' druga żółta -czerwona Michal Piter-Bučko sfaulował swojego ziomala z Preszowa Martina Pribulę i obejrzał za to żółtą kartkę, a ponieważ miał już jedną za faul na Jakubie Araku, to Słowak z Olimpii kończy już udział w meczu.
27' Marcin Kaczmarek długo się przymierzał się do wykonania rzutu rożnego, aż w końcu posłał piłkę w pole karne, ale nic dobrego nie wyszło z tej akcji. Od bramki grę wznowi Wojciech Fabisiak.
27' Marcin Sierczyński przerwał akcję Marcina Woźniaka wybiciem piłki na rzut rożny.
26' Marcin Sierczyński zagrał po skrzydle do Dawida Ryndaka, a ten z pierwszej piłki odegrał do Tomasza Szatana, który - również bez przyjęcia - zdecydował się na strzał. Mogło być o wiele lepiej.
25' Z dalekiego dystansu przymierzył Michał Łabędzki - piłka trafiła w reklamę Pepsi.
23' Lekko eksperymentalne rozegranie rzutu rożnego. Zagrał Sebastian Dudek, po odegraniu Martina Pribuli piłka wróciła do naszego kapitana, ale ponowna wrzutka było już zdecydowanie za mocna.
23' Žarko Udovičić zakręcił Marcinem Kaczmarkiem i wrzucił piłkę w pole karne. Tam trochę przypadkowo piłka spadła pod nogi Tomasza Szatana. Strzał z pierwszej piłki, rykoszet i pierwszy róg w meczu.
22' Robert Szczot faulował Marcina Sierczyńskiego.
20' żóta kartka Michal Piter-Bučko obejrzał żółtą kartkę za faul na Jakubie Araku.
19' Martin Pribula zabawił się z Michalem Piterem-Bučko, za co dostał oklaski od publiczności, po czym wyłożył futbolówkę do Łukasza Matusiaka, a ten spudłował z dystansu
18' Brak porozumienia między Tomaszem Szatanem a Dawidem Ryndakiem. Ten pierwszy podawał piętą w pole karne, ale "Denver" nie ruszył za piłką.
17' Bardzo złe dośrodkowanie Adriana Bielawskiego z prawej strony boiska.
15' Dawid Ryndak miękko wrzucił piłkę z prawej strony boiska. W polu karnym do strzału składał się już Jakub Arak, ale uprzedził go Michał Łabędzki, który głową wybił piłkę
15' Robert Szczot po akcji lewą stroną boiska zwiódł Marcina Sierczyńskiego, przełożył piłkę na prawą nogę i dośrodkował w pole karne, gdzie udanie interweniował Krzysztof Markowski.
14' Marcin Kaczmarek przeskoczył nad piłką, a prawą nogą uderzył Wojciech Reiman. Wojciech Fabisiak bez kłopotów złapał sunącą po murawie futbolówkę.
13' Faul Sebastiana Dudka i Olimpia ma rzut wolny z około 35 metrów.
12' Po podaniu Kamila Kurowskiego z ponad 20 metrów strzelał Wojciech Reiman, ale ponieważ poślizgnął się, więc nic dobrego z tego zagrania wyjść nie mogło.
11' Kolejna przerwa w grze, bo na murawie leży Donald Djoussé
11' Po dośrodkowaniu Adriana Bielawskiego z prawej strony boiska głową strzelał Robert Szczot. Piłka wyszła poza końcową linię.
9' Rozpędzony Dawid Ryndak został zatrzymany wślizgiem przez Michala Pitera-Bučko. Piłka trafiła jeszcze do Tomasza Szatana, który dośrodkował w pole karne, a Michał Łabędzki spokojnie odegrał głową do swojego bramkarza.
7' Sebastian Dudek był faulowany. Sędzia najpierw nie przerwał gry i zastosował prawo korzyści, ale po chwili wstrzymał grę, gdy widział, że kapitan Zagłębia nie podnosi się z murawy. Na szczęście wszystko jest OK.
5' Na sektorze gości jest w tej chwili czterech fanatyków Olimpii.
4' Świetna piłka od Žarko Udovičicia do Martina Pribuli. Słowak uciekł Marcinowi Kaczmarkowi, wbiegł w pole karne i przymierzył z ostrego kąta w krótki róg. Bartosz Fabiniak znowu udanie interweniował. Wydawało nam się jednak, że Słowak powinien odegrać piłkę do wbiegającego w pole bramkowe Jakuba Araka. Szkoda.
2' Piękne prostopadłe podanie Sebastiana Dudka w pole karne. Do futbolówki dobiegł Jakub Arak, strzelił po ziemi prawą nogą i trafił w nogę interweniującego Bartosza Fabiniaka.
2' Pierwszy faul w meczu. Marcin Kaczmarek nieprzepisowo powstrzymywał Martina Pribulę.
1' gwizdek Rozpoczęła się pierwsza część meczu. Zaczęli goście.
0' 17:58 Sędziowska trójka właśnie wyprowadziła obie jedenastki na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w białych strojach, a goście w zielonych.
0' 17:55 Trawa się zieleni w blasku jupiterów. Piłkarze już czekają na to, aby pojawić się na placu boju. Za chwilę zaczynamy - miejmy nadzieję - wielki mecz.
0' 17:50 Obserwatorem sędziów na dzisiejszym meczu jest Tomasz Garbowski z Opola, który oprócz tego, że kiedyś był arbitrem Ekstraklasy, jest także posłem na Sejm. Żeby przyjechać do Sosnowca poseł-obserwator musiał... uciec z roboty. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Sejmu, Tomasz Garbowski urwał się z Sejmu między 12:01 a 12:12. Szczerze mówiąc, nie dziwimy się mu - też wolelibyśmy przyjechać na mecz Zagłębia, niż siedzieć w jednej sali z Niesiołowskim.
0' 17:45 Dwaj bramkarze, którzy wystąpią dzisiaj na Stadionie Ludowym różnią się od siebie... jedną literą. W Zagłębiu zagra Wojciech Fabisiak, a w Olimpii Bartosz Fabiniak. Jeśli chodzi o inne smaczki, to warto również zwrócić uwagę na rywalizację dwóch Słowaków, obaj urodzili się w 1985 roku w Preszowie, zaczynali karierę w tamtejszym Tatranie i wspólnie reprezentowali jego barwy także w seniorach. Dziś Martin Pribula gra w Zagłębiu, a Michal Piter-Bučko w Olimpii.
0' 17:35 Po raz pierwszy na ławce rezerwowych Zagłębia zasiadł sprowadzony w tym tygodniu golkiper rodem z Chorwacji Matko Perdijić, a więc jak nietrudno na to wpaść, w meczowej osiemnastce zabrakło miejsca dla Szymona Gąsińskiego. W zimowej przerwie sezonu 2012/2013 Chorwat zastąpił "Gąskę" w Cracovii. Czyżby sytuacja miała się powtórzyć w Sosnowcu?
0' 17:30 Olimpia Grudziądz w ubiegłym tygodniu wygrała pierwszy mecz pod okiem Artura Skowronka i nowy szkoleniowiec grudziądzan uznał, że nie trzeba dokonywać żadnych zmian w zwycięskim składzie. Dwa lata temu sosnowiczanie za sprawą bramki Łukasza Matusiaka zepsuli trenerowi Skowronkowi debiut w roli trenera Polonii Bytom. Drugim trenerem gości jest były piłkarz Zagłębia Hubert Kościukiewicz. 10 dni temu przyjechał on do Świecia, aby obserwować sosnowiczan w meczu Pucharu Polski, ale tamten skład znacznie odbiegał od tego, w jakim dziś wystąpi Zagłębie,
0' 17:20 W porównaniu do zremisowanego 3:3 meczu w Nowym Sączy, dwóch zmian dokonał trener Artur Derbin w składzie Zagłębia. Na środku obrony obok Krzysztofa Markowskiego zagra nie Konrad Budek, tylko Łukasz Sołowiej, który poprzedni mecz na Stadionie Ludowym zakończył z czerwoną kartką. Do zmiany doszło również na lewej obronie. Serba Jovana Ninkovicia zastąpił jego rodak Žarko Udovičić, dla którego jest to debiut na Stadionie Ludowym, a zarazem premierowy mecz w I lidze. Dotychczas zagrał on tylko w meczu Pucharu Polski z Wdą Świecie.
0' 17:10 W pochmurne piątkowe popołudnie, przechodzące powoli w wieczór, witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 10. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Olimpią Grudziądz.
Konferencja prasowa po meczu z OlimpiąKonferencja prasowa po meczu z Olimpią - Zabrakło nam jakości piłkarskiej w decydujących momentach, ale nie możemy zarzucić chłopakom tego, że nie chcieli tego meczu wygrać - powiedział po meczu z Olimpią Artur Derbin. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Zabrakło chłodnej głowyDawid Ryndak: Zabrakło chłodnej głowy - Co z tego, że kontrolowaliśmy grę, skoro nie przynosiło to efektów. Zabrakło trochę spokoju i chłodnej głowy - powiedział po meczu Dawid Ryndak. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z OlimpiąZdjęcia z meczu z Olimpią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Olimpii Grudziądz zakończonego bezbramkowym remisem. » Czytaj więcej
Zagłębie - Olimpia Grudziądz 0:0Zagłębie - Olimpia Grudziądz 0:0 Zagłębie Sosnowiec przez ponad godzinę grało z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafiło strzelić bramki Olimpii Grudziądz i po raz trzeci z rzędu zakończyło mecz bez kompletu punktów. » Czytaj więcej