77. Konrad Zaradny

Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek
Sędziowie: Tomasz Radkiewicz (Łódź) - Marcin Lisowski, Maciej Majewski
90.0000
90+6' gwizdek KONIEC!!!! Zagłębie wygrało w Katowicach! Dziękujemy za uwagę!
90+6' Tomasz Margol przejął piłkę na 40. metrze i zauważył, że Rafał Dobroliński był wysunięty z bramki. Próba lobu, ale chybiona.
90+5' Wojciech Trochim zatrzymany przez parę Tomasz Margol i Grzegorz Fonfara.
90+4' Adrian Frańczak minął w polu karnym Marcina Sierczyńskiego, dośrodkował do Daniela Ciechańskiego, a ten oddał strzał głową nad bramką.
90+3' Wstrzelenie piłki w pole karne Zagłębia przez Wojciecha Trochima. Czujna defensywa sosnowiczan.
90+2' Martin Pribula wdał się w drybling z Alanem Czerwińskim, ale wyjechał z futbolówką poza linię boczną.
90+1' Szymon Gąsiński obronił lekki strzał głową Mateusza Kamińskiego po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła.
90+1' Wojciech Trochim faulowany przez Grzegorz Fonfarę
90' doliczony czas Sędzia doliczył co najmniej 6 minut.
90' Grzegorz Fonfara zagrał do Jakuba Araka na lewą stronę pola karnego, a nasz najlepszy snajper w poprzednim sezonie poczarował rywala i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
89' Pilnowany przez Jovana Ninkovicia Alan Czerwiński nie zdołał dojść do strzału głową po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z lewej flanki.
89' Szymon Gąsiński obronił płaski strzał Filipa Burkhardta zza pola karnego.
88' Akcja dwóch rezerwowych. Tomasz Margol wrzucił z prawego skrzydła. Grzegorz Fonfara wszedł między dwóch stoperów, ale niecelnie strzelił głową.
88' Udane piąstkowanie Szymona Gąsińskiego po wrzutce Rafała Pietrzaka.
87' Faul Łukasza Matusiaka na Povilasie Leimonasie. Wolny dla katowiczan z tego samego miejsca, z którego było tak niebezpiecznie parę minut temu.
85' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z lewego skrzydła Grzegorz Goncerz strzelił głową w zewnętrzną część słupka, ale chyba i tak był na spalonym.
85' Szybkie rozegranie rogu, ale bez zagrożenia dla sosnowieckiej bramki.
85' Miękkie dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego. O mały włos Szymon Gąsiński nie dał się zaskoczyć. Będzie rzut rożny.
84' zmiana Wychowanek Gieksy Grzegorz Fonfara zmienia Sebastiana Dudka.
83' Z prawego skrzydła dośrodkował Daniel Ciechański, a lekko głową uderzał Grzegorz Goncerz. Broni Szymon Gąsiński
83' Wyraźna szydera fanów GKS ze swoich graczy. Gromkie "Ole" przy każdym podaniu i oklaski przy wycofaniu piłki do golkipera.
82' zmiana Po zmianie w obu zespołach. Jakub Arak za Michała Fidziukiewicza i Wojciech Trochim w miejsce Povilasa Leimonasa.
81' Filip Burkhardt fauluje Sebastiana Dudka na środkowej linii boiska.
81' Mateusz Kamiński przejął w polu karnym piłkę zagrywaną przez Sebastiana Dudka w kierunku Jovana Ninkovicia.
80' Adrian Frańczak dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Piłka w rękawicach Szymona Gąsińskiego.
78' Nieudane dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i od bramki zacznie Rafał Dobroliński.
78' Adrian Frańczak posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Filip Burkhardt nie zdołał zaskoczyć Szymona Gąsińskiego strzałem.
77' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po podaniu Łukasza Pielorza.
76' Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę od tyłu. GKS nie ma pomysłu, jak ją odebrać.
73' Niestety, znowu coraz bardziej niespokojnie na trybunach. Piłkarze ponownie wykorzystują krótką przerwę na uzupełnienie płynów.
72' zmiana Tomasz Margol wchodzi na boisko za Przemysława Mizgałę.
72' Złe dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z lewego skrzydła.
71' Filip Burkhardt sfaulował Sebastiana Dudka przy próbie przejęcia piłki.
70' Niestety, teraz świece dymne na polu karnym przed sektorem gości i potrzebne jest ich sprzątnięcie.
68' Prawą nogą z dystansu przymierzył Adrian Frańczak. Daleko od celu.
66' Gra wznowiona.
65' Niestety, kilka rac poleciało w stronę murawy i sektora gości i mamy krótką przerwą w grze, którą piłkarze wykorzystują na uzupełnienie płynów.
65' Niecelny strzał Martina Pribuli z dystansu.
64' 64 to liczba symboliczna dla Gieksy. Fani miejscowych postanowili z tej okazji zainicjować efektowne racowisko.
64' Słabe dośrodkowanie Daniela Ciechańskiego z prawego skrzydła
63' Zły strzał głową Adriana Jurkowskiego po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego.
62' zmiana Druga zmiana w ekipie z Katowic. Daniel Ciechański za Pawła Szołtysa.
62' Dawid Ryndak sfaulował Rafała Pietrzaka i rzut wolny dla GKS.
61' Michał Fidziukiewicz wdał się w drybling w polu karnym. Wydawało się, że nic z tego nie będzie, ale znalazł miejsce do oddania strzału i znowu Rafał Dobroliński ratuje miejscowych
60' "Gieksa grać! Kurwa mać!" - zawyła trybuna kryta.
59' Marcin Sierczyński wypuścił Dawida Ryndaka prawą stroną boiska. Po dośrodkowaniu "Denvera" nie było jednak komu zamknąć akcji strzałem. Michał Fidziukiewicz był trochę za daleko.
58' Konrad Budek jak profesor odbiera piłkę Grzegorzowi Goncerzowi po dośrodkowaniu Adriana Frańczaka z prawego skrzydła.
57' Lewą nogą wrzucał Jovan Ninković, a Michał Fidzukiewicz główkował obok bramki.
57' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli będzie rzut rożny z przeciwległego kornera.
56' Po podaniu Jovana Ninkovicia strzelał Martin Pribula. Rykoszet od nogi Alana Czerwińskiego i róg.
56' Miękka wrzutka rodowitego sosnowiczanina Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego i bezproblemowa interwencja rodowitego łodzianina Szymona Gąsińskiego.
55' Konrad Budek blokuje Pawła Szołtysa i będzie rzut rożny dla katowiczan.
54' Konrad Budek do spółki z Łukaszem Matusiakiem oddalają zagrożenie sprzed bramki sosnowiczan po zagraniu Rafała Pietrzaka.
52' Rafał Pietrzak posłał piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Górą w polu karnym Szymon Gąsiński.
52' Faul Łukasza Matusiaka na Filipie Burkhardcie.
51' Zapowiadała się ciekawa akcja lewym skrzydłem, jednak zagranie Jovana Ninkovicia w kierunku Martina Pribuli było za mocne
50' Miękka wrzutka Rafała Pietrzaka z lewego skrzydła. Povilas Leimonas nie był jednak w stanie dobiec do futbolówki i od bramki zacznie Szymon Gąsiński.
49' Na płocie przed Blaszokiem wisi transparent z hasłem Generalnie Kopcimy Solidnie. Czyżby była w planach jakaś oprawa z racami?
48' Błąd stopera GKS-u, który podał piłkę pod nogi Michała Fidziukiewicza. Po rozegraniu przez Przemysława Mizgałę i Martina Pribulę prawa nogą z 20 metrów uderzył Sebastian Dudek. Tuż nad poprzeczką.
47' Pewny chwyt Szymona Gąsińskiego po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego.
46' Faul Sebastiana Dudka na Łukaszu Pielorzu i gospodarze mają rzut wolny z prawej strony boiska
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana przed drugą połową - za Macieja Bębenka na boisko wchodzi Adrian Frańczak.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry Tomasz Radkiewicz kończy pierwszą połowę meczu. Jest dobrze!
45+1' Na środku boiska Sebastian Dudek faulował Łukasza Pielorza
45' Z prawego skrzydła dośrodkował Alan Czerwiński, a Grzegorz Goncerz niezbyt czysto uderzył głową i futbolówka znalazła się daleko od bramki.
44' "Gieksa grać! Kurwa mać! - publiczność na Bukowej się niecierpliwi.
43' Jovan Ninković i Sebastian Dudek krótko rozegrali rzut rożny. Serb wycofał się z piłką poza narożnik pola karnego i wrzucił na dalszy słupek. Akcję strzałem głową zamknął Konrad Budek - na linii interweniował Rafał Dobroliński.
42' Po odbiorze Łukasza Matusiaka i podaniu od niego strzelał zza pola karnego Przemysław Mizgała. Piłka odbiła się rykoszetem od nogi jednego z miejscowych i jest róg.
42' Dośrodkowanie Martina Pribuli po akcji lewą stroną boiska i po wybiciu Adriana Jurkowskiego mamy aut na wysokości pola karnego.
40' Za narożnika boiska piłkę zagrywał Rafał Pietrzak. Kłopoty z opanowaniem futbolówki miał Adrian Jurkowski i z autu zaczną sosnowiczanie.
39' Po podaniu Macieja Bębenka z ponad 20 metrów prawą nogą po ziemi strzelał Filip Burkhardt. Szymon Gąsiński sparował piłkę na rzut rożny - to pierwszy celny strzał gospodarzy i pierwszy korner.
38' Rafał Pietrzak po raz kolejny dośrodkował z lewego skrzydła na próżno. W polu karnym Zagłębia zabrakło jego kolegów z drużyny.
36' Povilas Leimonas chyba strzelał z dobrych 30 metrów, ale trafił piłką w stojącego na 20. metrze Filipa Burkhardta, a ten zdołał opanować futbolówkę, obrócić się i uderzyć prawą nogą w długi róg. Piłka minęła bramkę w niewielkiej odległości.
35' Dośrodkowanie Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła i bardzo niecelny strzał głową Macieja Bębenka z około 10 metrów.
34' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia małe nieporozumienie między Łukaszem Pielorzem i Rafałem Dobrolińskim. Zagłębie niestety z tego nie skorzystało.
33' Przemysław Mizgała rozpędził się prawą stroną boiska, zagrał do Marcina Sierczyńskiego, który został zablokowany przez Pawła Szołtysa i mamy rzut rożny.
31' Martin Pribula z lewej strony boiska zagrał na prawą do Dawida Ryndaka. "Denver" mięciutko wrzucił na dalszy słupek, a Michał Fidziukiewicz strzelił głową trochę za lekko, aby sprawić kłopoty Rafałowi Dobrolińskiemu
31' Povilas Leimonas napędził akcję GKS-u podaniem do Filipa Burkhardta. Burkhardt zagrał przed pole karne do Grzegorza Goncerza, a piłkę najlepszemu strzelcowi I ligi w ubiegłym sezonie odebrał Sebastian Dudek.
29' Rzut wolny dla GKS-u. Lewą nogą w pole karne dośrodkował chłopak z Sosnowca, Rafał Pietrzak, ale nie było tam nikogo do zamknięcia akcji strzałem.
27' Łukasz Matusiak uderzył z dystansu - broni Rafał Dobroliński, a to był chyba już piąty celny strzał Zagłębia w meczu. GKS na razie bez ani jednego strzału.
27' Konrad Budek zapisał się podwójnie w historii Zagłębia - strzelił ostatnią bramkę w II lidze w sezonie 2014/2015 oraz pierwszą bramkę w I lidze w sezonie 2015/2016. A to przecież nie jest rasowy snajper, tylko obrońca.
26' Gospodarze wznowili grę od środka i mecz toczy się dalej.
24' Po bramce dla Zagłębia sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
24' gol - piłka nożna 0:1 Z narożnika boiska lewą nogą dośrodkował Jovan Ninković, a Konrad Budek strzałem głową umieścił piłkę w siatce!
24' Martin Pribula wręcz ośmieszył obrońcę gospodarzy i strzelił po ziemi z 15 metrów. Rafał Dobroliński odbił piłkę przed siebie, a Alan Czerwiński zapobiegł dobitce Michała Fidziukiewicza i wykopał piłkę na rzut rożny.
23' Z lewej strony boiska dośrodkował Paweł Szołtys i spokojnie na przedpolu interweniował Szymon Gąsiński.
22' Drugi celny strzał sosnowiczan. Z około 30 metrów przymierzył Michał Fidziukiewicz. Rafał Dobroliński nie miał kłopotów ze złapaniem piłki zmierzającej w sam środek bramki.
22' Povilas Leimonas wybija głową z pola karnego piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła przez Jovana Ninkovicia.
20' Gieksa zaatakowała prawym skrzydłem. Alan Czerwiński zagrał do Macieja Bębenka, ale ten fatalnie dośrodkował i od bramki wznowi grę Szymon Gąsiński.
20' Sebastian Dudek z rogu wyłożył piłkę Marcinowi Sierczyńskiemu. Ten dośrodkował w pole bramkowe, a naciskany przez obrońcę Michał Fidziukiewicz nie potrafił oddać strzału na bramkę.
19' Nie było dośrodkowanie z rzutu wolnego, tylko krótkie rozegranie po ziemi. Przemysław Mizgała wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny
19' Faul Povilasa Leimonasa na Przemysławie Mizgale. Wolny dla sosnowiczan z ponad 30 metrów.
18' Fanatycy Zagłębia robią dużo hałąsu skacząc na trybunie gości.
18' Zacienioną stroną boiska próbowała teraz zaatakować Gieksa, ale podanie Rafała Pietrzaka do Pawła Szołtysa było zbyt mocne i piłka wyszła poza końcową linię.
16' Przemysław Mizgała powalczył o piłkę z Adrianem Jurkowskim przy końcowej linii boiska. Od bramki zaczną jednak gospodarze.
15' Mija pierwszy kwadrans meczu na Bukowej i możemy zaryzykować twierdzenie, że nieco więcej z gry w tym fragmencie meczu miało Zagłębie.
14' Konrad Budek czystym wślizgiem odbiera piłkę Pawłowi Szołtysowi. Wszystko działo się jakieś 10 metrów przed polem karnym sosnowiczan.
13' Prawą nogą z około 30 metrów strzelał Dawid Ryndak. Do statystyk zostanie to zapisane jako strzał celny.
12' Prostopadła piłka od Filipa Burkhardta w stronę Grzegorza Goncerza. Szymon Gąsiński wybiegł na 25. metr i kopnął futbolówkę na połowę gospodarzy.
10' Sebastian Dudek z rzutu rożnego dośrodkował na bliższy słupek, gdzie piłkę zagrywał Martin Pribula, ale po jego przedłużeniu nikt nie był w stanie zamknąć akcji strzałem.
10' Akcja "Siary" i "Denvera" na prawym skrzydle daje nam pierwszy róg
9' Po rajdzie prawą stroną boiska Dawid Ryndak wyłożył piłkę na 16. metr do Michała Fidziukiewicza, a ten przy próbie strzału został zablokowany przez Mateusza Kamińskiego.
8' Pierwszy strzał w meczu. Niecelnie z około 25 metrów uderzał Łukasz Matusiak.
8' Szymon Gąsiński z Wisłą Płock grał z dosyć nietypowym jak na bramkarza numerem 56, ale dzisiaj już powrócił do "standardowej" jedynki.
7' Dawid Ryndak przedzierał się prawym skrzydłem w stronę pola karnego gospodarzy, ale nie dał rady ograć Adriana Jurkowskiego
6' Michał Fidziukiewicz przejął piłkę na połowie gospodarzy i osamotniony ruszył w stronę bramki. Powstrzymał go na 20. metrze obrońca miejscowych.
5' Akcja z cienia - Dawid Ryndak do Marcina Sierczyńskiego, ale "Siara" za wysoko dośrodkował z prawej flanki.
3' Zagłębie, które w pierwszej połowie atakuje na zegar, spróbowało akcji lewą, nieosłonioną częścią boiska i na spalonym był Jovan Ninković.
2' Na skrzydle od strony Blaszoka jest trochę cienia. Czyżby piłkarze starali się grać tamtą stroną?
1' gwizdek Poszło! Zaczęli miejscowi.
0' 17:59 Gospodarze na początek przygotowali oprawę "Polski Honor Ślonsko Duma". Sosnowiczanie wywiesili flagi na całej długości ogrodzenia przed swoim sektorem.
0' 17:58 Już wyszli z tunelu przy ogłuszającym dopingu. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w nowych białych kompletach strojów z zielonymi i czerwonymi elementami u góry koszulek, z kolei gospodarze w czarnych koszulkach z żółtymi rękawami, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowska trójka na seledynowo.
0' 17:55 Niełatwo będzie się czterem setkom fanów Zagłębia przekrzyczeć kilka tysięcy fanów GKS-u, ale na pewno nie ustaną w próbach. Już gdy spiker wyczytywał imiona piłkarzy, a kibice wykrzykiwali nazwiska, robiło się bardzo głośno.
0' 17:50 Piłkarze obu ekip zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. Żeby zrobiło się na murawie choć trochę chłodniej, na full pracują zraszacze. W sektorze gości komplet, na Blaszoku komplet, nie widzimy całej trybuny głównej, ale i tu też wygląda na to, że ciężko o wolne miejsca.
0' 17:40 Dzisiejszy mecz, jako hit kolejki, został wybrany do transmitowania na żywo przez Polsat Sport i dlatego odbywa się o 18:00. Pewnie lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby piłkarze rozpoczęli zmagania o 20:00 albo jeszcze później ,gdy już zajdzie słońce i zrobi się o kilka stopni chłodniej, ale na to nie mamy wpływu.
0' 17:30 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś obie drużyny. W Zagłębiu trzy zmiany w porównaniu do starcia z Wisłą Płock. Na lewą obronę wraca Jovan Ninković, ale nie kosztem Konrada Budka, tylko Łukasza Sołowiej - Budek będzie tworzył parę środkowych obrońców razem z Krzysztofem Markowskim. Za Huberta Tylca na prawym skrzydle zagra Dawid Ryndak, który dał taką dobrą zmianę tydzień temu i wreszcie chyba największa niespodzianka - Michał Fidziukiewicz za Jakuba Araka.
0' 17:20 Na sektorze gości zameldowała się już ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego. Już doszło do wymiany pierwszych "pozdrowień" i raczej nie ma co oczekiwać, że mecz upłynie w miłej atmosferze. O pogodzie nie ma się co rozpisywać. Każdy widzi, jaka jest. W takich chwilach tęsknimy za meczami rozgrywanymi w drugiej połowie listopada, przy ujemnej temperaturze.
0' 17:10 Długie 23 lata minęły od ostatniej wizyty Zagłębie na stadionie GKS-u (oczywiście mamy na myśli mecze o stawkę). Przez ten okres stolicę województwa odwiedzaliśmy tylko przy okazji spotkań z Rozwojem i Górnikiem MK. W Katowicach też czekali na starcie z Zagłębiem, czego dowodem ma być frekwencja na stadionie. Zapowiada się, że dziś może być komplet publiczności. Jeden z miejscowych obserwatorów ocenił, że już na godzinę przed meczem jest więcej ludzi niż tydzień temu na meczu z Wigrami Suwałki.
0' 17:00 Witamy ze stadionu przy Bukowej w Katowicach i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu z GieksąDruga galeria zdjęć z meczu z Gieksą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, wygranego przez naszą drużynę 1-0 po bramce Konrada Budka. » Czytaj więcej
Szymon Gąsiński: Jesteśmy lepszą drużynąSzymon Gąsiński: Jesteśmy lepszą drużyną - Spodziewaliśmy się, że będziemy lepsi i będziemy kontrolować przebieg meczu, bo po prostu jesteśmy lepszą drużyną - skomentował mecz w Katowicach Szymon Gąsiński. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w KatowicachKonferencja prasowa po meczu w Katowicach - 23 lata temu, mając 15 lat, byłem tutaj jako kibic, stałem na trybunie i patrzyłem z przykrością na zawodników Zagłębia, którzy przegrali wówczas 0:5 - tak zaczął wypowiedź na pomeczowej konferencji Artur Derbin » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GieksąZdjęcia z meczu z Gieksą Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjeć z dzisiejszego meczu z GKS-em Katowice zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 1-0. » Czytaj więcej
Skrót meczu GKS-ZagłębieSkrót meczu GKS-Zagłębie Skrót meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec jest już do obejrzenia w serwisie Polsatu Sport » Czytaj więcej
Budkowa Bukowa!Budkowa Bukowa! Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 24. minucie Konrad Budek. » Czytaj więcej