13. Marcin Nowacki
20. Radosław Mikulski
19. Michael Komor

Trener: Andrzej Konwiński
6' Sebastian Dudek 20' Rafał Niziołek 43' Mateusz Arian 51' Łukasz Reinhard

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Tomasz Białek - Krzysztof Maciaszczyk, Michał Gogolewski (Drezdenko)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+3' Łukasz Matusiak zablokował Krzysztofa Wolkiewicza pod końcową linią boiska.
90+2' Marcin Sierczyński uciekł kryjącemu go rywalowi jak TGV składowi z węglem i z prawej strony pola karnego trafił w słupek!
89' zmiana Trzecia zmiana w MKS-ie. Marcin Tomaszewski za Łukasza Reinharda.
89' Z 25 metrów strzelał Rafał Niziołek - daleko od bramki.
87' zmiana Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Krzysztof Wolkiewicz za Wojciecha Hobera.
86' Płaski strzał Tomasza Swędrowskiego zza pola karnego. Wojciech Fabisiak złapał piłkę w ręce, choć wydawało się, że i tak nie zmierzała w kierunku bramki.
85' Ciekawa akcja Zagłębia prawą stroną, w której brali udział trzej rezerwowi: Hubert Tylec, Łukasz Tumicz i Marcin Sierczyński. Na spalonym był jednak "Siara"
84' Tomasz Szatan w polu karnym Zagłębia przerwał wybiciem na aut akcję Mateusza Ariana.
83' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka do sytuacji strzeleckiej próbował dojść Łukasz Tumicz.
83' Hubert Tylec wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia w tej połowie
81' Z dystansu uderzał Mateusz Arian - broni Wojciech Fabisiak.
81' Hubert Tylec pomagał sobie ręką w opanowaniu piłki w polu karnym gospodarzy.
80' Celny strzał głową Pawła Gieraka po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu rożnego. Broni Wojciech Fabisiak
79' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka Marcin Sierczyński nie pozwolił na strzał Łukaszowi Reinhardowi. Hest róg.
79' Błąd sędziów. Zagłębiu należał się rzut rożny, a od bramki zaczynają gospodarze.
78' Niegroźna próba strzału głową Dawida Ryndaka po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka.
77' Jakub Grzegorzewski najpierw został zablokowany przy strzale z 20 metrów przez Łukasza Matusiaka, a po chwili poprawił mniej więcej z tego samego miejsca - broni Wojciech Fabisiak.
75' W papierach Hubert Tylec zastąpił Jakuba Araka, a Łukasz Tumicz Mateusza Września, ale tak naprawdę zmienili się na odwrót - Łukasz Tumicz gra w ataku, a Hubert Tylec na boku pomocy.
74' Podwójna zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz i Hubert Tylec za Mateusza Września i Jakuba Araka.
73' Marcin Sierczyński wyłożył piłkę na strzał Sebastianowi Dudkowi, ale ten posłał piłkę płasko i za lekko zza pola karnego.
72' Rzut wolny dla gospodarzy z okolicy linii bocznej. Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka głowa zagrywa Łukasz Ganowicz i piłka trafia do Wojciecha Fabisiaka.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Przemysława Mizgałę
70' Wojciech Hober wyłożył piłkę Adamowi Orłowiczowi, ale ten był w polu karnym Zagłębia umiejętnie blokowany przez Łukasza Matusiaka.
69' Po rajdzie Łukasza Reinharda lewą stroną boiska piłka trafiła na 6. metr do Wojciecha Hobera, a ten na szczęście dla nas, strzelił nad bramką w tej dogodnej sytuacji.
68' Przemysław Mizgała z łatwością wymanewrował dwóch rywali i w polu karnym odegrał do tyłu do Łukasza Matusiaka, któremu nie wyszedł strzał z 20 metrów.
67' Rafał Niziołek na połowie Zagłębia przejął piłkę po złym zagraniu Michala Farkasa. Podciągnął kilkanaście metrów i uderzył zza pola karnego. Wojciech Fabisiak sparował piłkę w bok.
66' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka Adam Orłowicz posłał piłkę z pola bramkowego głową obok słupka, ale nawet gdyby trafił, to gol nie byłby uznany, bo strzelec był na spalonym.
65' Faul Dawida Ryndaka na Łukaszu Reinhardzie z lewej strony boiska.
64' Rzut rożny dla MKS-u. Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka pewnie piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
63' Jakuba Grzegorzewskiego znamy z sezonu 2004/2005, gdy tworzył razem z Grzegorzem Piechną niezwykle bramkostrzelny duet w Koronie Kielce, z którą walczyliśmy wówczas w dawnej II lidze.
61' zmiana Pierwsza zmiana w MKS-ie. Za Piotra Burskiego wchodzi Jakub Grzegorzewski.
61' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Przemysławie Mizgale. Łukasz Ganowicz wybija piłkę z "szesnastki" po wrzutce Sebastiana Dudka.
59' Kibicom nie podoba się, że arbiter odgwizdał faul na Sebastianie Dudku.
58' Nieporozumienie między Tomaszem Swędrowskim i Rafałem Niziołkiem w polu karnym sosnowiczan.
56' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka na dalszym słupku do strzału głową składał się Paweł Gierak, ale w porę interweniował Krzysztof Markowski.
56' Tomasz Swędrowski wstrzelił piłkę z prawej strony boiska w pole karne, a Sławomir Jarczyk o mały włos nie zaskoczył Wojciecha Fabisiaka golem samobójczym. Piłka wyszła na róg tuż przy słupku.
55' Akcja Zagłębia zainicjowana podaniem Krzysztofa Markowskiego lewą stronę boiska do Michala Farkaša. Słowak dośrodkował w stronę Jakuba Araka, któremu nie udało się oddać strzału na bramkę.
53' Próba strzału Łukasza Reinharda z 25 metrów zastopowana przez Łukasza Matusiaka.
53' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Rafała Niziołka wyjaśnione przez Łukasza Matusiaka.
52' Mateusz Wrzesień uprzedził Adama Orłowicza i wybił piłkę głową na róg.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Reinharda za faul na Łukaszu Matusiaku.
50' Pierwszy celny strzał Zagłębia. Z około 30 metrów prawą nogą uderzał Michal Farkaš. Krystian Rudnicki nie miał kłopotów z obroną.
49' Prostopadłe podanie Tomasza Swędrowskiego do Wojciecha Hobera, ale czujny Michal Farkaš wybija piłkę na aut.
47' Po zmianie Michal Farkaš przesunął się na lewą obronę, a Marcin Sierczyński gra na prawej stronie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona spotkania.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Na drugą połowę nie wyjdzie Radosław Kursa, którego na boisko zastąpił Marcin Sierczyński.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45' Dawid Ryndak minął na prawej stronie boiska Łukasza Uszalewskiego, jednak nie zdołał opanować futbolówki przed końcową linią boiska.
44' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z około 7 metrów nad bramką główkował Jakub Arak.
44' Mateusz Wrzesień wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Ariana za faul na Sebastianie Dudku
42' Po dośrodkowaniu Michala Farkaša z prawej strony boiska piłkę z pola karnego wybił Paweł Gierak.
41' Rozpaczliwa próba strzału w wykonaniu Łukasza Ganowicza po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu rożnego.
40' Po wrzutce Tomasza Swędrowskiego z lewej strony boiska piłkę na róg wybił Mateusz Wrzesień.
38' Zagłębie gra słabo, a gospodarze próbują dostosować się do stylu przeciwnika.
35' Wojciech Hober zagrał piłkę głową Tomaszowi Swędrowskiemu, a ten skiksował z lewej strony pola karnego i niewiele brakowało, aby posłał futbolówkę powyżej piłkochwytu.
34' Sławomir Jarczyk próbował uruchomić długim podaniem kolegów z ataku, ale podanie było niecelne.
31' Łukasz Reinhard wszedł nakładką w Michala Farkasa.
30' Dośrodkowanie Rafała Niziołka, po którym nasza defensywa wychodzi zwycięsko z podbramkowego zamieszania.
29' Wrzutka Adama Orłowicza z prawej strony i Sławomir Jarczyk wybija piłkę na pierwszy róg dla gospodarzy.
28' Jakub Arak wyłożył piłkę na 18. metr do Przemysława Mizgały, ale strzał z pierwszej piłki był bardzo daleki od celu.
27' Bardzo złe rozegranie rzutu wolnego przez Rafała Niziołka.
26' W środku boiska Przemysław Mizgała sfaulował Tomasza Swędrowskiego.
24' Wojciech Hober podał piłkę w pole karne do Łukasza Reinharda, który odegrał piłkę na piąty metr do Piotra Burskiego. Ten miał przed sobą tylko Wojciecha Fabisiaka, ale nasz golkiper zdołał odbić piłkę na poprzeczkę i uratował swój zespół przed stratą gola.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Niziołka za faul na Radosławie Kursie.
20' Po akcji lewym skrzydłem Mateusz Wrzesień zagrał płasko w pole karne, ale podanie nie znalazło adresata.
18' Mateusz Arian nabawił się urazu podczas poprzednio opisywanej przez nas akcji i konieczna jest wizyta fizjoterapeuty na placu gry.
17' Dawid Ryndak powstrzymany wślizgiem przez Mateusza Ariana tuż przed polem karnym.
17' Dośrodkowanie Łukasza Reinharda z lewego skrzydła przerwane przez Sławomira Jarczyka
15' Adam Orłowicz włączył się do akcji ofensywnej i próbował zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka strzałem z 20 metrów. Piłka odbiła się od obrońców Zagłębia i wysokim łukiem wpadła w ręce naszego golkipera.
14' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego Jakub Arak posłał piłkę z kilku metrów kolanem nad poprzeczką.
13' Po rzucie wolnym wykonanym przez Sebastiana Dudka piłkę na róg wybił Łukasz Ganowicz.
13' Mateusz Arian sfaulował Przemysława Mizgałę
12' Przemysław Mizgała odebrał piłkę Piotrowi Burskiemu i zagrał do rozpędzonego Mateusza Września, który przy próbie strzału został zablokowany na 20. metrze przez Łukasza Ganowicza.
10' Dla Sebastiana Dudka była to czwarta żółta kartka w tym sezonie, więc nie będzie mógł zagrać w czwartkowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków.
9' Jakub Arak przerzucił piłkę na lewo do Radosława Kursy, ale jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.
8' Pierwszy spalony w meczu. Na ofsajdzie dał się złapać Tomasz Swędrowski.
6' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
5' Mimo chłodu, wszyscy zawodnicy Zagłębia grają w koszulkach z krótkimi rękawami. Radosław Kursa i Sebastian Dudek założyli pod spód termoaktywne koszulki z długimi rękawami, a Jakub Arak i Przemysława Mizgała oprócz koszulek mają również rękawiczki.
4' Z prawego skrzydła wrzucał Wojciech Hober, a piłkę wybił głową z pola karnego Krzysztof Markowski.
3' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę łapie Krystian Rudnicki.
2' Mateusz Wrzesień podczas dośrodkowania trafił w plecy rywala i mamy pierwszy róg.
1' gwizdek Poszło! Zaczęli miejscowi.
0' 14:58 Już wyszli z tunelu! Zagłębie dzisiaj w czerwonych strojach z białymi prawymi rękawami. Gospodarze cali na biało. Sędziowska trójka z zachodniopomorskiego przywdziała seledynowe trykoty.
0' 14:55 Zagubieni koledzy się odnaleźli. Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i czekają na wyjście na boisko. Mamy nadzieję na ciekawe zawody i powrót do domu w takich samych humorach jak wiosną.
0' 14:50 W Kluczborku zawsze słynęli z gościnności i dobrego cateringu nie tylko jeśli chodzi o jadło, ale także - a może nawet "zwłaszcza" - o napoje niekoniecznie bezalkoholowe. 50 % z ekipy 100 % już ponad pół godziny temu udało się w tamtą stronę i jak dotąd ślad po nich zaginął. Mamy jednak nadzieję, że chłopaki powrócą i będą w stanie wykonywać swoje obowiązki.
0' 14:45 Nie da się ukryć, że robi się coraz zimniej i dzisiejszy mecz jest pierwszym w tym sezonie, na który lepiej ubrać się w zimowe ciuchy - ciepła bluza lub sweter i wyciągnięta z głębi szafy kurtka to podstawa, bo inaczej można drżeć z zimna. A może być jeszcze gorzej, bo II liga zapada w zimowy sen dopiero za pięć tygodni. Dobrze, że chociaż w Kluczborku słońce zaczyna przeganiać chmury.
0' 14:35 Fanatycy Zagłębia pojawili się już na swoim sektorze, a swój przyjazd do Kluczborka zaznaczyli gromkimi okrzykami dającymi do zrozumienia, jakiemu klubowi kibicują. Oba zespoły już od kilkunastu minut się rozgrzewają. Oprócz Piotra Giela, o którym już wspomnieliśmy, do Kluczborka przyjechali również inni zawodnicy, dla których z różnych przyczyn nie znalazło się miejsce w meczowej osiemnastce - Daniel Kutarba, Kamil Zalewski i Jovan Ninković.
0' 14:25 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Mirosław Smyła dokonał jednej zmiany w porównaniu do meczu z Wisłą Puławy. Na ławce usiadł Tomasz Szatan, a do wyjściowej jedenastki powrócił Przemysław Mizgała, który z kolei tydzień temu stracił miejsce w podstawowym składzie na rzecz Mateusza Września. Najlepszy strzelec II ligi zachodniej w rundzie wiosennej Piotr Giel jest w Kluczborku tylko w roli kibica - zabrakło dla niego miejsca wśród rezerwowych. Jego miejsce w osiemnastce zajął nieobecny od meczu w Rybniku Marcin Sierczyński.
0' 14:15 Po trzynastu rozegranych kolejkach II ligi MKS Kluczbork spogląda na wszystkich swoich rywali z góry tabeli. Czy drużyna z Kluczborka poniesie drugą w tym sezonie porażkę na własnym stadionie? Zapraszamy na relację ze spotkania MKS-u z Zagłębiem Sosnowiec.
0' 14:10 Guantanamera, witamy z miasta lidera
Przemysław Mizgała: Remis to sprawiedliwy wynikPrzemysław Mizgała: Remis to sprawiedliwy wynik - Trenujemy dużo ataku pozycyjnego i mamy na tyle kreatywnych zawodników z przodu, że w końcu to wszystko odpali - powiedział po spotkaniu z Kluczborkiem Przemysław Mizgała. » Czytaj więcej
ZSTV: Skrót meczu z KluczborkaZSTV: Skrót meczu z Kluczborka Prezentujemy najlepsze okazje bramkowe meczu 14. kolejki II ligi, w którym zmierzyły się jedenastki MKS-u Kluczbork i Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w KluczborkuZdjęcia z meczu w Kluczborku Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec. W galerii znajdują się 44 fotografie zarówno z boiska, jak i trybun i okolic. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Dzisiaj nie wyszłoSebastian Dudek: Dzisiaj nie wyszło - Takie mecze będą się zdarzały. Trzeba z nich wyciągać wnioski - ocenił spotkanie w Kluczborku pomocnik Zagłębia Sebastian Dudek, którego nie zobaczymy w następnym meczu Zagłębia. » Czytaj więcej
Sławomir Jarczyk: Trzeba brać to, co jest.Sławomir Jarczyk: Trzeba brać to, co jest. - Trzeba brać to, co jest. Jeśli nie umiesz wygrać, to zremisuj - powiedział po meczu w Kluczborku kapitan naszego zespołu Sławomir Jarczyk » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Ciężki kawałek chlebaMirosław Smyła: Ciężki kawałek chleba - Zespół z Kluczborka nieprzypadkowo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przyjechaliśmy tutaj z szacunkiem, ale chcieliśmy też coś ustrzelić - powiedział po spotkaniu w Kluczborku Mirosław Smyła » Czytaj więcej
W Kluczborku bez bramekW Kluczborku bez bramek Po kolejnym słabym meczu Zagłębie Sosnowiec zgubiło dwa punkty, zaledwie remisując w Kluczborku z prowadzącym w tabeli MKS-em. » Czytaj więcej