16. Maciej Rozmus
25. Paweł Domański

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Michał Cyganek 71' 2:0 - Łukasz Grube 75' 3:0 - Michał Cyganek 81'
67' Sławomir Jarczyk

Trener: Robert Kościelak
Sędziowie: Mariusz Jasina - Marcin Foremny, Mirosław Mazgaj (Wrocław)
90.0000
90+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia Mariusz Jasina kończy drugą połowę meczu. Zagłębie pewnie wygrywa z Elaną.
90+2' Adrian Pajączkowski przerzucił piłkę z lewej strony boiska w kierunku Łukasza Tumicza, ale było to zbyt optymistyczne zagranie.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.
90' Strzał z dystansu Adama Młodzieniaka i Dawid Kudła wybija piłkę na róg.
89' Szybkie i krótkie rozegranie rogu - Łukasz Matusiak trafia w boczną siatkę.
89' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę na róg wybił Przemysław Żbikowski.
89' Celny strzał Adama Młodzieniaka z 25 metrów pada łupem Dawida Kudły
87' zmiana Dwie zmiany w Elanie - Bartosz Wolski i Patryk Ciężkowski schodzą z boiska, a do gry weszli Mateusz Nowasielski i Kamil Czyżniewski.
85' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković. Łukasz Tumicz zgrał piłkę klatką piersiową do Rafała Jankowskiego, a "Jankes" z 16 metrów z woleja uderzył obok bramki.
85' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego niecelnie głową z 7 metrów strzelał Adrian Marek.
84' Rafał Więckowski przeciął lot piłki po dośrodkowaniu Łukasza Tumicza i mamy rzut rożny.
83' Rzut wolny dla Elany z około 30 metrów. Uderzał Adam Młodzieniak i był to pierwszy celny strzał Elany w dzisiejszym meczu. Dawid Kudła sparował piłkę na rzut rożny.
81' gol - piłka nożna 3:0 GOOOOL!!!!! Rafał Jankowski zagrał w pole karne, a Michał Cyganek ubiegł obrońcę Elany, znalazł się w sytuacji sam na sam i z dużym spokojem technicznym uderzeniem posłał piłkę w długi róg obok Łukasza Osińskiego.
78' Łukasz Grube trzy lata temu strzelił na Stadionie Ludowy bramkę dla Elany i torunianie wygrali wówczas 2:0. Dziś wygląda na to, że jego gol przyczyni się do zwycięstwa Zagłębia z Elaną.
76' zmiana Strzał dający bramkę był ostatnim kopnięciem piłki Łukasza Grubego w dzisiejszym meczu. Na boisku jeszcze przed wznowieniem gry od środka zastąpił go Adrian Pajączkowski.
75' gol - piłka nożna 2:0 Potężny strzał Łukasza Grubego prawą nogą z około 25 metrów i były zawodnik Elany podwyższa prowadzenie Zagłębia!
74' Łukasz Matusiak chciał rozciągnąć akcję na prawe skrzydło do Dawida Ryndaka, ale natrafił na nogę Marcina Wróbla.
73' Łukasz Grube zagrał prostopadłe podanie, do którego ruszyło aż dwóch zawodników - Łukasz Tumicz i Michał Cyganek. Strzelał ten drugi, ale nie udało mu się zdobyć drugiej bramki.
72' Rafał Jankowski postanowił strzelić z ostrego kąta z prawej strony boiska, ale przecenił swoje możliwości.
71' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOOOL!!!!!! Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak, a Michał Cyganek uderzył z powietrza prawą nogą z około 7 metrów i posłał piłkę w długi róg bramki gości.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul na rywalu
67' Elana zamknięta we własnym polu karnym, ale wszystkie próby strzałów są blokowane. W końcu Jovan Ninković przyłożył z dystansu nad poprzeczką.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Elanie - Tomasz Rogóź za Mateusza Poczwardowskiego.
63' Daleki wrzut z autu Wołodymyra Ostrouszki. Piłka trafia do stojącego przy dalszym słupku Rafała Jankowskiego, który strzela prosto w ręce Łukasza Osińskiego.
62' Ostro bita z rzutu rożnego piłka sprawia lekkie problemy Łukaszowi Osińskiego, ale bramkarz Elany zdołał ją ostatecznie wybić na aut.
62' Zza pola karnego strzelił Łukasz Matusiak. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z graczy Elany, ale Łukasz Osiński nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg.
61' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz w miejsce Tomasza Szatana.
61' Rafał Jankowski zagrał z lewej strony boiska do Sławomira Jarczyka, który zapędził się w pole karne Elany, a Rafał Więckowski zablokował naszego stopera i wybił piłkę na róg.
60' Z dystansu strzelał Tomasz Szatan. Strzał był celny, ale obrona nie sprawiła większych kłopotów Łukaszowi Osińskiemu.
59' Łukasz Matusiak wyłożył piłkę do wbiegającego z prawej strony w pole karne Dawida Ryndaka, a ten zamiast dogrywać do Rafała Jankowskiego, strzelił po ziemi prosto w ręce Łukasza Osińskiego
58' Z prawej strony boiska do środka zagrał Dawid Ryndak. Łukasz Matusiak i Tomasz Szatan przepuścili piłkę, a Łukasz Grube strzelił niecelnie z około 30 metrów.
56' Po strzale Adama Młodzieniaka z 25 metrów piłka przelatuje nad poprzeczką.
56' zmiana Pierwsza zmiana w naszej drużynie. Za Huberta Tylca do gry wszedł Michał Cyganek.
55' Kontra Zagłębia. Łukasz Matusiak wypuścił Huberta Tylca, a ten fatalnie dośrodkował z lewej strony boiska.
53' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Tomasz Szatan nie doszedł do strzału głową, ale piłka po odbiciu się od Adriana Marka trafiła do Rafała Jankowskiego. "Jankes" przymierzył prawą nogą długi róg i posłał piłkę tuż obok słupka.
52' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Rafał Więckowski wybija piłkę głową na róg.
51' Groźnie pod naszą bramką! Z lewej strony boiska dośrodkował Adam Młodzieniak, a Patryk Ciężkowski nie sięgnął piłki głową.
50' Piłka znowu w polu karnym Elany, ale osaczony przez trzech rywali Tomasz Szatan nie mógł za wiele zdziałać.
49' Tomasz Szatan minął rywala i wyłożył piłkę do Rafała Jankowskiego, który jednak obawiał się, czy w momencie podanie nie znajdował się na spalonym i zostawił futbolówkę widząc nadbiegającego z głębi pola Łukasza Matusiaka, a "Łysy" z 16 metrów strzelił nad poprzeczką.
48' Błąd Macieja Buszki, który zagrał w kierunku własnego bramkarza, ale nie zauważył, że na piłkę czai się Rafał Jankowski. Pojedynek na skraju pola karnego zakończył się zwycięsko dla Łukasza Osińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Sędzia nie doliczył nic do pierwszej minuty. Zaledwie po siedmiu sekundach ponad 45 minut zakończył pierwszą połowę. Statystyki pierwszej połowy: strzały 10-5, strzały celne 4-0, rogi 5-3, faule 5-4, spalone 1-0.
45' Kontra Zagłębia. Dawid Ryndak zagrywa z prawej strony do Tomasza Szatana, który widzi, że Rafał Jankowski jest na spalonym i nie podaje do niego, tylko holuje piłkę przy nodze i zagrywa w lewo do nadbiegającego Łukasza Matusiaka. W polu karnym naszego pomocnika blokuje Rafał Więckowski i piłka pada łupem bramkarza.
45' Niecelny strzał Marcina Wróbla z około 30 metrów.
42' Tradycyjnie z rogu boiska piłkę wrzucił w pole karne Łukasz Grube. Tym razem nieco za wysoko i po przelocie nad polem karny wyszła ona poza końcowa linię boiska.
41' Płaski strzał z dystansu w wykonaniu Łukasza Matusiaka. Piłka ociera się po drodze o zawodnika gości i wychodzi na rzut rożny.
39' Po faulu na Rafale Jankowskim z lewej strony boiska mamy rzut wolny. Dośrodkowanie Łukasza Grubego trafia wprost w ręce Łukasza Osińskiego.
38' Łukasz Grube zagrał z rogu boiska odchodzącą piłkę. Łukasz Osiński rozminął się z nią przy dośrodkowaniu, ale w narożniku pola karnego nie było żadnego z graczy Zagłębia i nie było komu zamknąć akcji.
38' Akcję Dawida Ryndaka kończy wślizg Marcina Wróbla i mamy rzut rożny.
35' Tomasz Szatan zagrał po ziemi do Huberta Tylca, a ten miał przed sobą tylko Łukasza Osińskiego. Zdecydował się na strzał prawą nogą z lewej strony pola karnego i trafił w nogę interweniującego golkipera Elany.
34' Rafał Jankowski tym razem zszedł na prawe skrzydło i dośrodkował w pole karne do Tomasza Szatana, a ten strzelił z pierwszej piłki prosto w ręce Łukasza Osińskiego.
33' Łukasz Matusiak zagrał w pole karne w kierunku Huberta Tylca, a Dawid Zamiatowski umiejętnie blokował naszego młodego pomocnika i ułatwił interwencję Łukaszowi Osińskiemu.
31' Zagłębie próbuje sforsować obronę Elany, ale nie bardzo to idzie. Za to goście przejęli piłkę. Prawą stroną ruszył Patryk Ciężkowski, ale jego podanie zamiast do któregoś z kolegów z drużyny trafiło do Łukasza Matusiaka.
27' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, a niecelnie głową z 12 metrów strzelił Jovan Ninković.
27' Z narożnika boiska dośrodkował Adam Młodzieniak, a zamykający akcję Przemysław Żbikowski uderzył płasko i niecelnie.
26' Rzut wolny dla Elany z około 35 metrów. Po strzale Marcina Wróbla piłka odbija się od muru Zagłębia i wychodzi na róg.
25' Po przechwycie piłki na połowie gości Rafał Jankowski od razu zagrywa do Tomasza Szatana, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę i pokazał spalonego.
22' Tym razem nie było bezpośredniego dośrodkowania z narożnika boiska, tylko krótkie rozegranie. Piłka jeszcze raz trafiła do Łukasza Grubego, który zagrał zbyt mocno w pole karne.
21' Wyśmienita szansa! Prawą stroną ruszył Dawid Ryndak. Niemal z końcowej linii boiska odegrał do nabiegającego Tomasza Szatana, który strzelił głową z około 11 metrów. Świetna interwencja Łukasza Osińskiego uratowała Elanę od straty bramki i dała Zagłębiu róg.
20' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego akcję próbował zamykać Tomasz Szatan, ale strzał głową mu nie wyszedł.
19' Kontra Zagłębia. Z piłką ruszył Łukasz Matusiak i wyłożył ją do Łukasza Grubego, ale w akcję wmieszał się Dawid Zamiatowski, który wybił futbolówkę na rzut rożny.
17' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube, a Tomasz Szatan strzelił z pierwszej piłki z woleja z 15 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
17' Przemysław Żbikowski powstrzymał Tomasza Szatana w polu karnym i wybił piłkę na pierwszy róg dla sosnowiczan.
16' Dawid Ryndak uruchomił prostopadłym podaniem Łukasza Grubego, ale od byłego zawodnika Elany szybszy okazał się Łukasz Osiński, który udanie interweniował na skraju pole karnego.
14' Po podaniu Bartosza Wolskiego ze środka boiska piłka przeszła między dwoma obrońcami Zagłębia. Dobiegł do niej Patryk Ciężkowski i niecelnie strzelił prawą nogą z pola karnego.
12' Hubert Tylec zagrał piłkę z pole bramkowe z lewej strony boiska, a Łukasz Osiński uprzedził szykującego się do strzału Tomasza Szatana.
10' Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Młodzieniak i jedyne, co udało się wywalczyć Elanie po tym rogu to wrzut z autu na wysokości pola karnego.
9' Mateusz Poczwardowski zatrzymany przez Wołodymyra Ostrouszkę i goście mają drugi rzut rożny.
6' Z rzutu rożnego piłkę po ziemi zagrał Krzysztof Elsner, a Łukasz Matusiak wyjaśnił sytuację.
6' Krzysztof Elsner zagrał piłkę po ziemi w pole karne w kierunku Patryka Ciężkowskiego, a Sławomir Jarczyk wślizgiem wybił ją na róg.
5' Krzysztof Elsner minął obronę Zagłębia i strzelił lewą nogą z około 16 metrów. Piłka przeszła obok bramki.
3' Dawid Ryndak po rajdzie prawą stroną boiska podał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który stał tyłem do bramki i chciał sobie przygotować piłkę do strzału. "Jankes" upadł na kolana w starciu z obrońcą Elany, ale sędzia kazał grać dalej.
3' Na prawej obronie Zagłębia gra dzisiaj, tak jak podejrzewaliśmy w przedmeczowych wpisach, Wołodymyr Ostrouszko
2' Pierwszy strzał w meczu. Tomasz Szatan uderzył nad poprzeczką zza narożnika pola karnego.
2' Już od początku gorący i głośny doping kibiców Zagłębia. Zaczęło się oczywiście od wymiany uprzejmości z kibicami gości
1' gwizdek 17:02 Rozpoczął się mecz. Zaczęło Zagłębie.
0' 17:01 Już po losowaniu. Piłkarze Zagłębia z okazji Dnia Dziecka rzucili na trybuny 11 piłek
0' 17:00 Trójka sędziowska wyprowadziła obie drużyny na murawę. Zagłębie dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Elana w niebiesko-żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i niebieskich getrach.
0' 16:55 Pięć minut do pierwszego gwizdka sędziego Mariusza Jasiny. Zagłębie ma do wyrównania rachunki z Elaną. Trzy ostatnie starcie sosnowiczan z drużyną z Torunia kończyły się porażkami. Dzisiaj wreszcie pora na przerwanie tej niekorzystnej serii.
0' 16:50 Pogoda nad Stadionem Ludowym się psuje. Co prawda, niebo od rana było zachmurzone, ale przez jakiś czas deszcz odpuścił. Przed chwilą znowu jednak zaczęło kropić, ale zdecydowanie daleko do takiej pogody, jaka była w czwartek w Kielcach i Bełchatowie.
0' 16:40 Tak jak już wcześniej pisaliśmy, zdecydowanym faworytem meczu jest Zagłębie. Nasz zespół nie przegrał od 12 meczów, a Elana już straciła szanse na utrzymanie w II lidze, a do tego w piętnastu meczach na wyjeździe strzeliła zaledwie jednego gola. Sosnowiczanie w dwóch ostatnich meczach na Stadionie Ludowym strzelili osiem goli. Dziś dobra okazja, aby poprawić ten dorobek.
0' 16:35 Na sektorze gości pojawiło się pierwszych trzech fanatyków, ale wydaje nam się, że będzie ich trochę więcej, bo słyszeliśmy dobiegający zza stadionu śpiewy. Piłkarze już wyszli na rozgrzewkę i przygotowują się do meczu, ale wszystko na razie toczy się w dosyć sennej atmosferze.
0' 16:25 Znamy już składy, jakie desygnowali do gry od pierwszej minuty meczu obaj trenerzy. W Zagłębiu tylko jedna wymuszona zmiana. Z powodu czterech żółtych kartek nie może dzisiaj zagrać Marcin Sierczyński i na miejsce nieobecnego prawego obrońcy do wyjściowej jedenastki wskoczył Adrian Marek. Ale czy na pewno zagra on po prawej stronie bloku defensywnego? Wydaje nam się, że "Bolek" raczej zagra w środku obrony, a na boku zagra albo Wołodymyr Ostrouszko albo Sławomir Jarczyk. Przekonamy się o tym, już wkrótce.
0' 16:15 Witamy z jeszcze pustego i jeszcze cichego Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 32. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Elaną Toruń.
ZSTV: Bramki z meczu z ElanąZSTV: Bramki z meczu z Elaną Prezentujemy bramki z meczu 32. kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń, zakończonego zwycięstwem sosnowiczan 3:0. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu Zagłębia z ElanąTrenerzy po meczu Zagłębia z Elaną - Po raz kolejny zawodnik, który wchodzi z ławki robi różnicę, ożywia zespół i wprowadza go na właściwe tory - chwalił Michała Cyganka trener Zagłębia, Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Łukasz Grube: Bramka dla ZuziŁukasz Grube: Bramka dla Zuzi - Tę bramkę dedykuję mojej córeczce Zuzi z okazji Dnia Dziecka - powiedział po meczu zadowolony strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Łukasz Grube. » Czytaj więcej
Rewanż się udałRewanż się udał Zagłębie pokonało Elanę 3:0 i zrewanżowało się za jesienną porażkę w Toruniu. Dwa gole dla sosnowiczan strzelił Michał Cyganek (71' i 81'), a jednego dołożył Łukasz Grube (75'). » Czytaj więcej