6. Mariusz Kapłon

Trener: Ryszard Okaj
Sędziowie: Piotr Gajewski - Jarosław Kuźniar, Michał Gurgul (Kraków)
90.0000
90+2' gwizdek Po 46 minutach i 55 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+2' Po dośrodkowaniu Marka Sobika z lewej strony boiska i strzale Dawida Hanzela piłka w bramce Zagłębia, ale gola nie ma, bo gracz Ruchu był na spalonym.
90' doliczony czas Sędzia dorzuca dwie minuty.
89' Marcin Lachowski podał do Dawida Hanzela, który przerzucił piłkę nad Sławomirem Jarczykiem, ale nie dał rady w pojedynku jeden na trzech.
88' Rafał Jankowski miał szansę na czwartego gola. Po podaniu Adriana Pajączkowskiego z prawej strony boiska "Jankes" z 5 metrów trafił w bandę reklamową zamiast do bramki.
87' Marek Sobik oddał strzał rozpaczy zza pola karnego.
86' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Cyganek, a Tomasz Kasprzik złapał piłkę w polu bramkowym.
86' Paweł Domański nabił w narożniku boiska rywala i mamy rzut rożny.
85' Po strzale Kamila Łączka piłka odbija się rykoszetem od Wołodymyra Ostrouszki i daje szansę na efektowną interwencję Dawidowi Kudle.
84' Po wrzutce Przemysława Belli z prawej strony Marcin Lachowski nie sprostał w walce o górną piłkę Sławomirowi Jarczykowi.
82' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po wrzutce Michała Cyganka piłka ląduje w rękach Tomasza Kasprzika.
81' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski za Dawida Ryndaka.
78' Akcja dwóch rezerwowych. Michał Cyganek podaje w pole karne do Pawła Domańskiego, a ten strzela niecelnie lewą nogą.
78' Rzut rożny dla Ruchu Zdzieszowice. Po dośrodkowaniu Marka Sobika piłka trafia w ręce Dawida Kudły
75' gol - piłka nożna 3:0 GOOOOL!!!!!!!! Dawid Ryndak w polu karnym zagrywa piłkę przewrotką do Rafała Jankowskiego, a "Jankes" strzela prawą nogą po ziemi. Piłka odbija się od ręki interweniującego Tomasza Kasprzika i ląduje w siatce.
74' Rzut wolny dla "Zdzichów" niemal ze środka boiska. Piłkę w pole karne wrzucił Przemysław Bella, a wbiegający z głębi pola Marek Sobik strzelił nad poprzeczką.
73' Dwójkowa akcja Dawida Kilińskiego z Marcinem Lachowskim. Po prostopadłym zagraniu "Lachy" w pole karne i strzale Kilińskiego piłka trafiła w słupek, ale wcześniej sędzia pokazał spalonego.
71' Dawid Ryndak zagrał do dopiero co wprowadzonego Pawła Domańskiego, który minął Pawła Krzysztoporskiego, ale nie dał rady Michałowi Bachorowi.
69' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Boisko opuszcza Łukasz Grube, a szansę gry dostaje Paweł Domański.
67' Rafał Jankowski zbiegł z piłką z lewej strony boiska do środka i gdy był na wysokości linii pola karnego oddał strzał prawą nogą i posłał piłkę nad poprzeczką.
65' zmiana Trzecia zmiana w "Zdzichach" - Marek Sobik za Krzysztofa Hałgasa.
64' Tym razem piłkę dokładnie z lewego skrzydła wrzucił Jovan Ninković, a Tomasz Szatan strzelił głowa tuż obok słupka.
64' Dawid Ryndak ograł Kamila Łączka i dośrodkował z prawej strony boiska, ale zbyt wysoko dla Rafała Jankowskiego
61' Kontra Zagłębia. Tomasz Szatan wstrzelił piłkę w pole karne, ale kryty przez rywala Łukasz Grube nie zdążył do akcji.
59' Chwila przerwy w grze, bo na boisku leżał Marcin Sierczyński, ale interwencja Grzegorza Buczka nie była konieczna i "Siara" wraca do gry.
57' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Marcin Sierczyński dograł do Tomasza Szatana, który próbował strzelić z bliska głową, ale Tomasz Kasprzik nie dał się zaskoczyć.
57' Po zagraniu Rafała Jankowskiego z 20 metrów strzelał Łukasz Grube. Piłka odbiła się od Pawła Krzysztoporskiego i wyszła na róg,
55' Michał Cyganek próbował uruchomić Rafała Jankowskiego, ale zagrał piłkę za mocno i Tomasz Kasprzik był przy niej pierwszy.
54' Dawid Ryndak rzucił piłkę w pole karne do Tomasza Szatana, ale Tomka ubiegł Paweł Krzysztoporski.
51' Teraz to goście ruszają z kontrą. Kamil Łączek ruszył lewym skrzydłem. Wymienił podania z Krzysztofem Hałgasem i trafił prosto w stojącego w polu karnym Zagłębia Łukasza Grubego.
50' Kontra Zagłębia, ale w prostej sytuacji Marcin Sierczyński zagrywa piłkę prosto w nogi Kamila Łączka.
47' Michał Cyganek uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił prawą nogą z ponad 20 metrów. Piłka poszybowała nad bramką.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 50 sekundach gry sędzia kończy pierwszą część meczu. Zagłębie przeważało i pewnie prowadzi dwoma bramkami. Statystyki I połowy: strzały 7-2, strzały celne 5-0, faule 8-6, rogi 5-2, spalone 2-0.
45+3' Zamiast bezpośredniego dośrodkowania było rozegranie pomiędzy dwoma Łukaszami - Matusiak do Grubego, a ten w pole karne. Goście wybronili się.
45+2' Faul na Łukaszu Matusiaku z prawej strony placu gry i szansa na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.
45+1' Z prawej strony boiska dośrodkował Przemysław Bella, a Krzysztof Hałgas nie doszedł do piłki.
45' doliczony czas Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty.
44' Tomasz Szatan strzelił prawą nogą z 25 metrów - nad poprzeczką.
42' Piłkę z autu w pole karne Zagłębia wrzucił Sebastian Polak, a Dawid Kudła ją pewnie złapał
40' zmiana Druga zmiana w Ruchu - Paweł Sendecki za Mariusza Kampę.
40' Na naszych oczach tworzy się historia - po raz pierwszy w meczach Zagłębia z Ruchem padła więcej niż jedna bramka.
38' gol - piłka nożna 2:0 Łukasz Matusiak przepuszcza piłkę do Łukasza Grubego, który mocno strzela prawą nogą zza pola karnego. Tomasz Kasprzik wypluwa piłkę przed siebie, a dobitka z najbliższej odległości to już formalność dla Rafała Jankowskiego.
35' Dwie próby strzału przewrotką w jednej akcji. Po wstrzeleniu piłki przez Marcina Sierczyńskiego najpierw niedokładnie w piłkę trafił Tomasz Szatan, a po chwili przewrotka nie w pełni udała się Dawidowi Ryndakowi.
34' zmiana Pierwsza zmiana w zespole ze Zdzieszowic - Paweł Krzysztoporski zastępuje Pawła Gamlę.
32' To jeszcze nie koniec poprzedniej akcji. Piłkę przechwycił Łukasz Matusiak i uderzył po ziemi z 30 metrów. Strzał był celny, ale kładący się na murawę Tomasz Kasprzik złapał piłkę.
32' Kontra Zagłębia. Michał Cyganek rusza z piłką, ale podaje trochę za plecy do Tomasza Szatana.
31' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Huberta Tylca.
31' Ostro bita piłka z rzutu rożnego przez Dawida Kilińskiego, ale udało się oddalić zagrożenie.
30' Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Kamila Łączka któryś z naszych zawodników wybija piłkę głową na rzut rożny.
28' Rafał Jankowski przejmuje piłkę po błędzie Pawła Gamli i zagrywa na prawo do Dawida Ryndaka. "Denver" po rajdzie wrzuca w pole bramkowego do Rafała Jankowskiego, ale Paweł Gamla zdążył wrócić za naszym napastnikiem i naprawić swój błąd.
26' Dośrodkował Łukasz Grube, a zamykający akcję Marcin Sierczyński mierzył w długi róg, ale zagrał niedokładnie.
26' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński. Tomasz Szatan pięknie uderzył głową w okienko i jeszcze piękniej piłkę na róg wybił Tomasz Kasprzik
25' Po wrzutce Dawida Kilińskiego pewnie piłkę łapie Dawid Kudła.
24' Krzysztof Hałgas strzelił po ziemi z 20 metrów. Piłka przeszła po nodze Sławomira Jarczyka i wyszła na róg.
22' Młyn Zagłębia się sformował i rozpoczął śpiewy.
21' Kiks Marcin Sierczyńskiego, który nie trafił w piłkę i umożliwił dojście piłki do Krzysztofa Hałgasa po podaniu Dawida Hanzela. Hałgas dobiegł z piłką do linii pola karnego, wyłożył ją Marcinowi Lachowskiemu, a ten strzelił nad bramką.
19' gol - piłka nożna 1:0 Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Piłkę w polu karny głową podbił Paweł Gamla, a Rafał Jankowski huknął prawą nogą w samo okienko! Piękny gol.
19' Ruch już w komplecie. Paweł Gamla wrócił na boisko.
18' Po podaniu Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego strzelał Tomasz Szatan i po nodze jednego z rywali piłka trafiła w boczną siatkę. Mamy róg.
17' kontuzja Gdy Zagłębie szło z poprzednią akcją, 25 metrów od bramki Ruchu na boisku leżeli Paweł Gamla i Tomasz Szatan. Nasz zawodnik już wstał, ale stoper Ruchu został zniesiony z murawy na noszach.
16' Z prawego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił Dawid Ryndak. Hubert Tylec próbował dojść do piłki, ale był blokowany przez Przemysława Bellę.
15' Z liczby wpisów w niniejszej relacji łatwo wywnioskować, że pierwszy kwadrans meczu nie obfitował w akcje, strzały i inne ciekawostki.
13' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego na piłkę nabiegał Tomasz Szatan, ale z trudnej sytuacji mógł tylko uderzyć ją w górę, a nie w bramkę.
12' Rafał Jankowski w pole karne do Huberta Tylca i Dawid Kiliński wybija piłkę na rzut rożny.
11' Krzysztof Hałgas zagrał z prawej strony pola karnego do Dawida Hanzela, który wyłożył futbolówkę Marcinowi Lachowskiemu, a ten strzelił nad poprzeczką.
8' Z prawej strony boiska dośrodkował Przemysław Bella, a Krzysztof Hałgas minął się w polu karnym z piłką
5' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Tomasz Szatan w powietrznym pojedynku fauluje Michała Bachora.
4' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Po strzale Tomasza Szatana Tomasz Kasprzik wybija piłkę na róg.
2' Akcja Ruchu lewą stroną. Marcin Lachowski zagrał do Krzysztofa Hałgasa, ale Sławomir Jarczyk i Dawid Ryndak oddalili zagrożenie.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 16:58 Obie drużyny już na murawie. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białuch getrach. Ruch cały na ciemnoniebiesko, a może nawet na granatowo.
0' 16:55 Jeśli Zagłębie dzisiaj wygra, to przedłuży serię kolejnych wygranych do pięciu. Po raz ostatni więcej niż 5 razy z rzędu Zagłębie wygrało w sezonie 2003/2004 - wtedy 13 kolejnych meczów kończyło się wygranymi sosnowiczan. W kolejnych sezonach kilkakrotnie zdarzało się, że Zagłębie wygrywało 4 razy z rzędu, a potem seria się kończyła. Czy dzisiaj w końcu uda się osiągnąć piąte kolejne zwycięstwo?
0' 16:50 Piłkarze Ruchu Zdzieszowice zeszli po rozgrzewce do szatni. Sosnowiecka publiczność nagrodziła oklaskami swojego byłego kapitana i długoletniego zawodnika Marcina Lachowskiego.
0' 16:45 Wiosną 2011 za kadencji Leszka Ojrzyńskiego Zagłębie zanotowało serię 11 spotkań bez porażki. Jeśli dzisiaj "Zdzichy" nie wywiozą z Sosnowca kompletu punktów, to seria sprzed dwóch lat zostanie wyrównana.
0' 16:40 Odesłanie na ławkę Adriana Marka i gra w pierwszym składzie Wołodymyra Ostrouszki oznacza, że wszyscy zawodnicy pierwszej jedenastki Zagłębia razem wzięci strzelili dla naszej drużyny mniej bramek niż Marcin Lachowski. Dorobek "Lachy" to 56 trafień w 191 meczach. Rafał Jankowski strzelił 25 goli, Tomasz Szatan 13, Dawid Ryndak 6, Łukasz Matusiak i Łukasz Grube po 2, Hubert Tylec, Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk i Jovan Ninković po 1, Wołodymyr Ostrouszko 0.
0' 16:30 Do pierwszego składu Zagłębia powraca borykający się ostatnio z kontuzją Wołodymyr Ostrouszko, a to oznacza, że na ławkę rezerwowych powędrował Adrian Marek. Wśród rezerwowych znalazło się także miejsce dla Łukasza Tumicza, który dwa ostatnie wyjazdowe spotkania sosnowiczan - w Częstochowie i Katowicach oglądał z trybun.
0' 16:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice.
Wypowiedzi trenerów po meczu z RuchemWypowiedzi trenerów po meczu z Ruchem - Mimo, że czasami palnę jakieś głupstwo, to zawsze mówię, co mi leży na sercu, ponieważ chcę być uczciwy i wiarygodny w tym co mówię i co robię - rzekł w swojej długiej wypowiedzi Mirosław Kmieć » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Ruchem ZdzieszowiceZdjęcia z meczu z Ruchem Zdzieszowice Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice. W galerii znajduje się 50 fotografii. » Czytaj więcej
Rafał Jankowski:  To mój pierwszy hat trick w ZagłębiuRafał Jankowski: To mój pierwszy hat trick w Zagłębiu W poprzednim sezonie Rafał Jankowski 5 razy strzelał rywalom po dwie bramki, jednak ani razu nie udało mu się ustrzelić hat tricka. - To jest mój pierwszy hat trick w Zagłębiu. Szkoda, że nie klasyczny - mówił po meczu. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu ze ZdzichamiZSTV: Bramki z meczu ze Zdzichami Prezentujemy bramki z meczu 30. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Ruch Zdzieszowice 3:0. Wszystkie gole autorstwa Rafała Jankowskiego. » Czytaj więcej
"Jankes" załatwił "Zdzichy" Po trzech bramkach Rafała Jankowskiego (w 19., 38., i 75. minucie) Zagłębie wygrało z Ruchem Zdzieszowice 3:0 i odniosło piąte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. » Czytaj więcej